1 Huizenprobleem Bevolking laatste halve eeuw snel toegenomen De Gaulle's opvolging HET TOVERPOTLOOD DE PELSJAGER. Kt i I Alfredo MOORD in de Apollokliniek DAG P UZZLE Keten van industrieplaatsen nodig om westen te ontlasten Indïê bestelt Mig-straal jagers Zeepost RAPPORT VAN HET KASKI Shell verlaagt prijs van Polypropeen Fabriek snel in bedrijf Terneuzense raad akkoord met het ontwikkelingsplan 3 oktober première van „Rififi in Amsterdam" Plebisciet over grondwetswijziging? /k. Afgestemd op het hedendaagse verkeer Prinses Margriet maakt kennis met Leiden VRIJDAG 31 AUGUSTUS 1962 PAGINA 4 Een zakenman vraagt... Een vertrouwde raadsman antwoordt... De gemeente Naarden kon met haar financiële steun aan huurders, die het hogerop zoeken en daardoor een goedkopere woning vrijmaken, in deze scheve situatie wel eens een rechte weg gevonden hebben. Er zijn heel wat gezinnen, die niet terug schrikken voor een wnt hogere huur, maar die wel opzien tegen de ver huiskosten, tegen de hoge inrichtings kosten en tegen he* achterlaten van de extra bergruimten en tegelwandjes die zij in uren van zelf-doen hebben gewrocht. De gedachte deze huurders op kosten van de gemeente wat meer mobiel te maken kan zowel voor een gezonde gevarieerdheid in het wo ningbestand als voor e niet-draag- kraebtige hum-kandidaten uitkomst bieden. Het is weliswaar een wat merkwaardige en tegendraadse oplos sing. maar zij is in de gegeven om standigheden o.i. verantwoord. Zo lang het bouwbeleid door het ont breken van een reëel inzicht in de vraag op langere termijn in de mist blijft varen, prijzen wij de fantasie rijke gemeenten, die op eigen terrein er het beste van pogen te maken. ff door LUKACS ERIC DE NOORMAN 47. De twee houthakkers die een klein vuurtje gemaakt hebben springen vol verwachting op, wanneer zij enkele uren later Ulv zien terugkeren. Maar het is een heel andere Ulv nu. Weg Is zijn stroperige grijns, zijn huichelachtige vriendelijkheid, en nog voor hij een woord gesproken heeft, weten de twee anderen al, dat het mis is gegaan. „Maak uit dat domme vuurtje," snauwt de raadsman, „we gaan terug." „En de slede?" merkt een der houthakkers op. Niet wetende wat hier op te antwoorden, staart Ulv de spreker woedend aan. „Stel geen vragen," bijt hij hem dan toe. De houthakkers wisselen een snelle blik. „Dat plannetje van je was mooi, hè Ulv," gromt dan de oudste, „maar het werkte niet... En wat denk je nu te doen." „Vraag liever, wat wij moeten doen," schampert de tweede. „Nu zitten we ook in het schuitje, het zinkende schuitje. Terug naar Gunlaug kunnen we niet meer... Niets hebben we meer op de wereld dan onze kleren." „Je kunt je paard verkopen," grauwt Ulv, ongemerkt wat achteruit gaande. „Ieder moet nu maar voor zichzelf zorgen. Zo is het leven." „En ons deel in de buit?" snauwt de oudste houthakker. „Dat heb jij in je buidel, Ulv. Wil je dat voor jezelf houden Ulv?" Hij doet dreigend een stap naar voren. door MARTIN MONS 1 k (Advertentie) Onze zaken op de Euromarkt ontwikkelen zich zeer gunstig, maar er heerst een felle concurrentie. Aan grote afnemers moeten wij daarom nu tegen drie-maands accept verkopen, wat natuurlijk veel van onze liquiditeit vergt Hoe zouden wij het best deze leveringen kunnen financieren? Op deze vraag en op de talloze andere vragen, welke zich in het nationale en internationale handelsverkeer voordoen, kunnen de deskundigen van H.Albert de Barysnel het juiste antwoord geven. Vertrouw ook uw bank-, effecten- en assurantie-zaken toe aan deze veelzijdig geïnformeerde, ervaren bank - aan.... Handel - Maatschappij H. Albert de Bary Co. n.v. Deviezenbank Herengracht 450 - Amsterdam-C. - Tel. 221155 - Telex 12029 Het gisteren a! genoemde vverkpro- giam van de K.V.P. stelt op het ge- Lied van de volkshuisvesting een eis waarover sommigen zich wat zullen verbazen. Gevraagd wordt om een spoedig in te stellen nationaal onder- zoele naar de werkelijke behoefte aan woningen in de verschillende huur- klassen. Weten wij dan zo weinig van de samenstelling van de vraag naar woningen af? En komt zulk een onderzoek dan niet veel te Iaat?I Van het eerste is heel veel waar. maar van het laatste gelukkig niet al les. Nu de woningnood minder gaat drukken wordt het tijd de troffel neer te leggen en eens om ons heen te kijken. Dan zal blijken dat de tijd waarin men kon volstaan met de poli tieke richtlijn „zoveel mogelijk goed kope woningen' voorbij is. Met onge nuanceerd- vuistregels en goedkoop sentiment komt men in de laatste fase van het huizenprobleem waarschijn lijk bedrogen uit. Het is niet meer zo en men doet er dus goed aan die indruk weg te nemen dat de bouw van goedkope woningen per se een blijk is van progressief beleid, terwijl de duurdere klassen een mondjesmaat te vergeven toegift zouden vormen aan groepen die men voor de lieve vrede maar op de koop toe moet nemen. Hoe het kwaad zichzelf straft is allang ge bleken uit het feit. dat de zwaar ge subsidieerde woningen maar al te vaak bezet worden door draagkrach tige gezinnen. Daar spreekt iedereen kwaad van. Men speelt zelfs met dras tische distributiegedachten: over het weren van gezinnen die eigenlijk „ergens anders'' thuis horen omdat zij best meer huur kunnen betalen. Maar waar moeten deze gezinnen dan Keen als tussen goedkoop en exorbitant duur een hele tijd niets komt? En wat lost men op wanneer men /oortgaat het accent zo zwaar mogelijk te leggen op de goedkoopste bouw? Alsof dat een panacee zou zijn. Dit probleem wordt nog steeds sterk onderschat. Het nationale onderzoek, dat de K.V.P. eist, is broodnodig. In de afgelopen jaren zijn zeer veel gezinshoofden huiseigenaar geworden. Niet omdar een bepaald laatje in een bepaald flatje zo treffend aan hun ideaal beantwoordde. En ook niet omdat zij zo gegrepen waren door de bezitsvorming. Zij werden domweg eigenaar uit nood en zij waren bereid hoge schuldenlasten op zich te nemen omdat zij anders helemaal niet aan bod zouden komen. Maar groot is ook het aantal dat blijft zitten waar hel zit en vooral daar waar het goedkoop zitten ts. Zolang deze huurders geen duwtje in de rug krijgen en zolang de huurhuizen, die aan hun omstandig heden zijn aangepast, in onvoldoende mate gebouwd worden, groeit deze zaak schever en schever. Zo dreigt hel sociale sentiment de economische wijs heid te bedriegen. AMSTERDAM, 30 aug. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden De data. waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip ver meld. Verenigde Staten van Amerika: Staten dam (2/9): Westerdam (5/9) Argentinië' Coracero (5/9) Australië: Cymric (4/9) Brazili?: Cap Norte (6/9) Brits-Oost-Afrika Yang-Tse (5/9) Canada: Statendam 12/9 Prins Willem van Oranie (5/9) Chili: Wies- baden (6/9) Indonesië: verkeer gestaakt Ned. Antillen Helicon (4/9) Suriname Chiron (5/9) Rep van 2.-Afrika en Z.-W. Afrika: Capetown Castle (2/9); SteenkerK (5/9) Inlichtingen betreffende de verzen dingsdata van postpakketten geven de post kantoren. DEN HAAG, 31 aug. De verwe zenlijking van een regionaal gedifferen tieerd nationaal ontwikkelingsplan, dat optimaal en voor allen aanvaardbaar is. is bjjzonder moeilijk. Tot deze con clusie komt de samensteller, drs. W J. J. Kusters, van het Katholiek So ciaal-Kerkelijk Instituut, in „Het Ne derlands bevolkingsvraagstuk", een studie van dit instituut. Naar het oordeel van de scribent zijn vooral het noorden van het land en voorlopig ook nog Zeeland de gebieden, waar zich een accumulatie van ongunstige uit gangspunten voor een economische ont wikkeling concentreert. „Het komt ons wenselijk voor deze gebieden door al gemene ontwikkelingsmaatregelen, lig gend zowel in de sfeer van de infra structuur als in die van de sociaal- culturele voorzieningen versneld aan het zwaartepunt der Nederltndse eco nomie, dat in het westen van het land is gelegen, te verbinden". Waar zich buiten deze gebieden op het ogenblik bepaalde spanningen in het demo-eco nomische krachtenveld voordoen, zijn deze spanningen In het algemeen min der integraal dan vooral in het noor den van het land. Doel van de planning zal naar het oordeel van de schrijver moeten zijn een keten of rug van industrieplaat sen te scheppen, welke uitgaande van het economisch zwaartepunt van Ne derland het wespen van het land ont last, daarmee tevens beogend de knel punten, die een economische ontwik keling van deze gebieden tot heden in de weg stonden, op te heffen. In de studie wordt o.a. ook aandacht geschonken aan de gemiddelde gezins grootte. Opgemerkt wordt, dat het ge boorteniveau. dat bij rooms-katholieken steeds hoger is dan bij niet katholie ken. per provincie varieert, het is hoog waar ook het algemeen niveau hoog is en laag, waar ook het algemeen ni veau laag is. Het niet-rooms-katholieke geboorteniveau in de zuidelijke provin cies heeft zich zichtbaar aangepast aan het rooms-katholieke niveau, zo betoogt de schrijver voorts aan de hand van cijfers. Drs Kusters merkt ook op dat het geboorteniveau bp de Neder landse rooms-katholieken de laatste decennia sneller daalt dan bö de niet r.k. bevolkingsgroep. Verder wijst h(j erop, dat vooral ROTTERDAM, jl aug. Shell Neder land Chemie zal de. basisprijs van poly propeen het licht te tot nu toe be kende plastic net ingang van I sep tember verlagen van f 3.15 tot 2.45 per kilogram. Deze maatregel is mogelijk geworden doordat het produkt binnen kort in grote hoeveelhed'n gefabriceerd zal worden door de Rotterdamse Po- lyolejine (R.P.M.), een gezamenlijke onderneming van de Shell en Monte- catini. De fabriek van de R.i ,M., gelegen op de terreinen van Shell Nederland Chemie in Pernis, komt vóór het einde van het jaar in bedrijf en zal de Benelux-landen voorzien van alle soorten polypropeen. inclusief de laatst ontwikkelde typen. De afzet zal geschieden via de verkoop maatschappijen van de Koninklijke/ Shell-groep. De nieuwe fabriek in Pemis zal de derde iolypropeenfabriek zijn, die in 1962 door maatschappijen van de Ko- ninklijke/Shell-groep in gebruik wordt genomen: de andere twee zijn gevestigd in Engeland en de Verenigde Staten. Tot het tijdstip van inbedrijfstelling en vol ledige produktie zullen alle leveranties vor de Benelux-landen uitgevoerd wor den door de andere fabrieken van de Shell en Montecatini. Polypropeen werd tot dusverre In de Benelux uitsluitend in kleine hoeveel heden vervaardigd en het kon doorgaans alleen economisch worden gebruikt voor die toepassingen, waar de chemische eigenschappen en de bestendigheid tegen hoge temperaturen van essentieel belang waren. Polypropeen 1s licht, hard en moeilijk te breker het vlekt niet houdt geen reuk vast en heeft een glanzend en tegen krassen bestendig oppervlak. TE It NEUZEN, 31 aug. De gemeen teraad heeft zich gisteravond in princi pe akkoord verklaard met het door ir. N. Snijders, directeur van de Havens- en Handelsinrichtingen te Amsterdam, opgestelde „Ontwikkelingsplan Haven en Industrieterreinen te Terneuzen". Dit plan omvat o.m. een verlenging van de zuidelijke kanaalhaven met 650 me ter, verlenging van de Zevenaarhaven met 920 meter en de aanleg van een geheel uieuwe kanaalhaven met een lengte van 1050 meter, een breedte vaD 250 meter en een diepte van 12,5 meter. Deze voorzieningen, bedoeld als aan passing van de in uitvoering zijnde ka- naalbouw- en sluiswerken, betekenen een uitbreiding van de meergelegen- heid in de Terneuzense haven "an bijna zesduizend meter. Daarnaast zal voor vestiging van industriële en havenbe drijven bijna honderd hectaren terrein aan het bestaande areaal worden toege voegd. Na voltooiing van deze werken zai het havengebied van Teraeuzen be reikbaar zijn voor schepen van maxi maal 50.000 ton draagvermogen. De uitvoering van het totale plan zal ongeveer twintigmiljoen gulden vergen. tussen 1900 en 1950 de Nederlandse be volking bijzonder snel is toegenomen. Ook de laatste jaren behoort ons land nog tot de Westeuropese landen met de snelste bevolkingsgroei. De be volkingsontwikkeling van Oostenrijk en Groot-Brittannië blijft tot de laag ste van Europa behoren. Voor de toekomst voorziet drs. Kus ters hetzelfde patroon. De veroudering van de bevolking in Nederland zal be perkt blijven vergeleken bij die in an dere Westeuropese landen. Vooral Groot Brittannië, Oostenrijk er België zijn landen met veel oudere en weinig jonge mensen. Slechts Frankrijk maakt een omzwaai. Nederland is het enige der snelgroeiende landen, dat een gunstig industrieel en commercieel klimaat heeft, aldus de schrijver. ROTTERDAM, 31 aug. De nieuw ste speelfilm van de Nederlandse film productie Maatschappij „Rififi in Am sterdam" zal 3 -ktober zijn galapre mière beleven in het Lumière-theater De volgende dag gaat de film in veer tien steden m roulatie. „Rififi in Amsterdam" is een vrije bewerking van Van Eemland's roman „Schatgravers aan de Amstel". Re gisseur John Korporaal heeft de grote lijnen van het boek aangehouden, maar er werden enkele figuren ingevoegd, o.a. het barmeisje blonde Nellie (Els Hillenius), dat de tegenspeelster is ge worden van Bert Oliemans (Maxim Hamel), de zware jongen en hoofdfi guur van het verhaal. PARIJS, 31 aug. (UPI) Volgens diplomatieke zegslieden te Parijs zal president De Gaui de Franse bur gers half oktober vragen zich door een plebisciet uit te spreken voor een grond wetswijziging, krachtens welke zij zelf en niet het bestaande college van 80.000 kiesmannen zijn opvolger zullen kunnen kiezen. De Gaulle is niet alleen van mening, dat de nieuwe president hierdoor van de aanvang van zijn bewind af een groter prestige zou genieten, maar hl] is volgens de zegslieden tevens bevreesd voor de mogelijkheid van een burgeroor log, indien hij om het leven zou komen en niet zeer kort daarop een opvolger zou zijn benoemd. Naar verluidt Is een en ander bespro ken tijdens de kabinetsvergadering van afgelopen woensdag. Volgens zegslieden zal De Gaulle het plebisciet officieel aankondigen wan neer hjj omstreeks 9 september van zijn staatsbezoek aan de bondsrepubliek zal zijn teruggekeerd. Krachtens de huidige grondwettelijke bepalingen van de Vijfde Republiek wordt een president bij overlijden tijde lijk opgevolgd door de voorzitter van de senaat. De Gaulle is naar verluidt zeer ge schokt door de mislukte aanslag die 22 augustus op hem is gepleegd en hij wil de door hem gewenste procedure voor opvolging zo spoedig mogelijk geregeld zien. MAAR DAT BESLUIT WORDE GESCHOKT, AL«S DE GRIJSAARD HUN ZUN GEHEIM VERTELE. JH HEB EEN AANVAL VAN JICHT EN KAN ME NAUWELIJKS BEWEGEN, EN DAAROM heb /al voycN, M/JNKLEINE NUISVl/N- WEGGE imti&O E>M HELP HALEN. ZNN. VAN NAAR NOV, PAN GAAN V/B /LE DADELIJK VOGfSU PLOKKEN. JA, WANT IK EET ALLEEN ERUIT EN /K NAP /EMANP NOP/G OM Al/JN APPELS TE PLOAiKEN. KLIMMEN TïïTfjW Ml/ PI B COPENHAGEN MOCO (Advertentie) (Van onze correspondent) LEIDEN, 31 aug. Prinses Mar griet is donderdagmiddag in haar au to hier gearriveerd om kennis te ma ken met haar hospes en hospita in het huis Rapenburg 45: de heer en me vrouw Melai. Mr. Melai is ambtenaar van de wetenschappelijke staf aan de universiteit. Zoals bekend zal de prin ses enige jaren aan de Leidse univer siteit studeren. Zij wordt ook lid van de Vereniging voor Vrouwelijke Stu denten en zal de novietentijd doorma ken. Prinses Beatrix woonde eveneens in het huis Rapenburg 45 en was lid van de V.V.S.L. 62 „Het zou nog niet eens zo gek zijn," denkt Char lotte. Bij het weggaan keert Susanne zich nog even om: „O, ja, dat is waar ook, inspecteur. De beide dames hebben het nummer van de wagen opgenomen." „Het nummer opgenomen? Maar dat is prachtig, mevrouw Servaes." Hij lacht even. ,,Ja, eigenlijk had ik van Coralie en Cornélie ook niet anders verwacht. Wat die dames doen, doen ze grondig. Nog even iets, wie verzorgt bö Maison Saleminq de voorkomende karweitjes, zoals het plaatsen var. spiegels en zo." ,,U bedoelt, dat u graag zou willen weten, wie die spiegel heeft geplaatst?" „Ja, onder andere, mevrouw Servaes." „De spiegel is geplaatst door die grote spiegel- zaak op het Damrak, Verbindt en Zoon. die hem ook heeft geleverd. Er 'varen op dë dag, dat die spie gel in paskamer 7 viel, juist een paar werklui van die firma bij ons in het gebouw, omdat er een paar nieuwe spiegels werden geplaatst. Kleine karwei tjes die niet bepaald vakwerk zijn, knapt de por tier op. En ik heb er me ook menigmaal aan be zondigd als ze tenminste niet boven mijn krachten gingen. In een interneringskamp leer je van alles, inspecteur. Zo kwam het ook, dat juffrouw Brakel- mans dat briefje voor mij liet neerleggen..." Zij zwijgt even verward. „Of nee het schijnt nu, dat dat briefje niet door juffrouw Brakelmans was neerge legd. Het... het is erg verward, inspecteur." „We hopen, dat we het kluwen gauw ontwarren, mevrouw Servaes." XV Inspecteur Perquln legt bezoeken af. „We vinden het erg prettig je weer eens te zien, Pieter Auguste. Hoewel we niet kunnen ontkennen, dat het ons een beetje pijnlijk treft, dat je ons alleen weet te vinden als je ons voor een van je politie- zaakjes meent te kunnen gebruiken," zegt mevrouw Coralie. En in een poging de onaangename Indruk van haar zusters woorden wat te verzachten vraagt mevrouw Cornélie bedrijvig wat Pieter Auguste zou willen drinken. Wanneer ze eindelijk, ieder met een klein glaas je voor zich plechtig om het kleine tafeltje zitten geschaard, beginnen de beide zusters met hun ver slag over het gebeurde van die morgen. Het is heel duidelijk en minutieus verslag. De moorddadige auto wordt tot in de finesses beschre ven. Een donkerblauwe sedan, merk Ford, niet een van de nieuwste modellen. Mevrouw Coralie denkt dat het er eentje van 1940 is, mevrouw Cornélie schat hem nog een paar jaar ouder. Het rechter spatbord was voor gedeukt en iets verbogen. Het nummer was, altijd dan volgens het nummerbord. HZ 1872. „Dus een Zuid-Hollandse wagen," constateert Per- quin. „Ja, een Zuid-Hollandse wagen te oordelen naar het nummerbord. Ik zie aan je gezicht, dat je je afvraagt hoe het mogelijk is, dat wij die wagen zo goed gezien hebben. Neen, je behoeft het niet te ontkennen, Pieter Auguste. Men kan jouw ge zicht lezen als een open boek. Dat heb je van je mama zaliger. Je lieve mama was ook zo trans parant. Nietwaar Cornélie?" „Geheel transparant, Coralie." „Zie je wel?" zegt mevrouw Coralie alsof hiermee de transparantheid van Pieter Augustus moeder nu voor alle tijden was vastgesteld, dan gaat ze verder. „Maar ik wil je wel uitleggen, hoe dat komt. Twee oude vrouwen als wij. wat hebben die nu eigenlijk te doen? De oude vrienden sterven weg, de jongelui vergeten je bestaan. Neen Pieter Auguste, zeg nu maar niets, dat is zo, dat weet je heel goed. Zonder die ge schiedenis van vanmorgen hadden we jou hier nu ook niet gezien. Waar of niet?" Pieter Auguste mompelt beneps tvjd en verschrikkelijk benepen iets dat klinkt druk, maar me- gaat zonder daar acht op te slaan als weinig vrouw Coralie verder: „Nu wat doe je dan? Je leest wat, je handwerkt wat, je gaat zo nu en dan eens winkelen en teaen. Of je gaat eens naar de schouwburg of naar een concert Maar een groot deel van je tijd zit je te verdoen ..iet kijken uit het raam." Mevrouw Cornélie mompelt iets van werk voor de voogdijraad en tuberculosebestrijding. „Nu, ja, dat is alles goed en wel voor jou, Cor nélie, jU bent nog goed ter been. Maar toch ben jij het maar, die op die spionnejtes hebt aangedrongen." „En was het dan geen geluk, dat wij die dingen hadden, Coralie? Ik zie werkelijk niet in, wat je mij hierover te verwijten hebt". „Ik verwijt d. n ook niets, Cornélie. Je bent al tijd zo persoonlijk. Dat was je al als kind. Ik her inner me nog... Maar dat doet er nu niet toe. Ik probeer alleen maar Pieter Auguste te doen begrij pen, hoe het mogelijk is, dat we die wagen zo goed hebben kunnen opnemen. Je moet dan weten dat je door zo'n spionnetje de dingen al van ver kunt zien aankomen. En deze wage trok onze aandacht om dat hij zo raar deed, nietwaar, Cornélie?" „HU deed ontzettend vreemd, Coralie". „Hij reed heel langzaam, alsof hij iets zocht moet je weten. Maar de chauffeur keek niet naar de huizennummers. Dat vond ik vreemd." „Je vergeet nog te vertellen, Coralie, dat hU eerst een hele tijd op de hoek had gestaan." „Heel juist, Cornélie, het is goed dat je mij daar aan herinnert. Hij had eerst een hele tijd op de hoek gestaan, Pieter Auguste en toen begon hij lang zaam te rijden. Ik veronderstel, dat de chauffeur toen dat arme mevrouwtje Servaes had zien aan komen en wachtte tot zij op deze hoogte zou zijn gekomen, waar de huizen geen noemenswaardige stoepen hebben, waarop ze zich in veiligheid zou kunnen stellen. En toen gaf die bandiet opeens vol gas en zwenkte meteen scherp naar rechts, zodal zij op het punt stond bekneld te raken tussen de muur en die wagen. Het is een geJuk. dat hel.zowat ter hoogte van onze deur gebeurde zodoende kon Cornélie haar nog juist op tijd naar binnen trekken (Wordt vervolgd) MAGISCHE VIERKANTEN 2 3 4 9 10 11 12 2 10 3 11 4 12 5 i 1 7 6 13 u 15 16 6 14 7 15 ié vertikaal dezelfd® J Horizontaal en woorden invullen. 1 egaal - 2 plaats in Z.-Amerika slotwoord - 4 mogelijkheid - 5 bou?f plaats van een schip - 6 gast - 7 spraak - 8 dunne schroefboor - metaal - 1. nul (Eng.) - 11 plaats r, Amerika - walm - 13 vis - 1- meL jesnaam - 15 vreemde munt - 16 blo®1 OPLOSSING VAN 31 AUGUSTUS goe- neM Horizontaal: 1. ijsberen n.m.; 2. bandrio; 3. kleed, puck; 4. o.l., r. 5. uitingen; 6. d.c., even; 7. in toner®!' 8. nto, ibn Po; 9. aap, slap; 10. - beiaard: 11. item, kruk Vertikaal: 1. ijskoud, nazi; 2. s0}}'Cf. tant; 3. bee, nop; 4. ebenist, BM> p t raden, Oise; 6 en, ogenblik; 7 N„ep, evenaar; 8. runner. Pau; 9 Nice, r.k.; 10. mokka. nood. NIEUW DELHI, 30 aug. (AFP> be- Te Nieuw-Delhi verneemt AFP van v, trouwbare zijde, dat Indië in de f jet-Unie een order heeft geplaatst de levering van een escadrille straaljagers. Het heeft, volgens e gevraagd voOr- dergelijk esC de bron levering drille. ook optie van nog een

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 4