Volk heeft genoeg van oorlog en laat dat goed merken ook Verzoening is wellicht nog mo Eerste grote groep evacués met Zuiderkruis binnen Repatrianten-corvee op goed verlopen zeereis Ook militairen teruggekeerd Drastische verhoging invaliditeitsrenten Stewardess uit vliegtuig gezogen Minister vraagt SER-advies Volksverzekering tegen zware medische risico's Sluitstuk sociale verzekering Ken Uw F avorieten TROEPEN VAN BEN BELLA STAAKTEN HUN OPMARS Een „portable" c.v. ketel? Koninklijk bezoek aan Perzië Wilt U meetellen? PEUGEOT SKODA GARAGE VERBEEK N.V. ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1962 86ste JAARGANG No. 31221 ALGIERS, 1 sept. (AFP, Rtr., UPI) Er is, nóg, geen burger oorlog in Algerije. De troepen, die trouw zijn aan Ben Bella en zijn Politieke Bureau, staakten gis teren hun dreigende opmars naar de hoofdstad en hebben stellingen betrokken langs de grenzen van Willaya vier, het militaire dis trict van Algiers en wijde omge ving, waarvan de commandanten niets met het Politieke Bureau te maken willen hebben. Hoewel het uiterst moeilijk is zich een juist beeld te vormen van de situatie, nemen waarnemers en journalis ten in Algiers en andere Algerijn se steden algemeen aan, dat de militaire en politieke leiders een broederkrijg niet aandurven. Zij aarzelen. Het Algerijnse volk is door en door oorlogsmoe en elke leider, die op dit moment de ver antwoordelijkheid voor een bur geroorlog op zich zou nemen, zou onmiddellijk persona non grata zijn bij de man en de vrouw in de straat. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 1 sept. Twee Uur eerder dan gisteren was aan gekondigd kwam vanmorgen om 2even uur de Zuiderkruis, met gan boord zeshonderd repatrian ten uit Nieuw-Guinea, bij de Su- teatrakade aan. Het schip meerde Tangszij de etablissementen van ue N.V. Stoomvaartmaatschappij Nederland. Al twintig minuten tevoren, toen de Zuiderkruis under commando van kapitein W. N. J. Mörzer Bruyns en binnen gebracht door twee sleepboten yan de rederij Goedkoop de Jolhuispont over het IJ passeer de. waren vele opvarenden aan uek. Terwijl scheepssirenes de binnenkomst tot ver in de omtrek breidden, zwaaiden vele repatri anten uitbundig naar de dokwer kers die met de pont op weg wa- en naar hun werk. Aan dek be unden zich ook reeds een vrij aantal kinderen alsmede b>ge landmachtmilitairen. Nauwelaerts de Agé Schrijft U tijdig in RflAKK VERHUIZEN (op het feestje) In afwachting van arbeidson geschikt- heidswet Deur vloog open Arbeidsongeschikt De premie &ee MORRIS 'êeforeipu êuif! REGEN- EN TWEEDJASSEN Rustig weekeinde Aan zee BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwij'k, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severfn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Algerijnse leiders durven de broederstrijd niet aan Daarom zijn er tot vandaag nog geen ernstige dingen gebeurd. Daarom ook is de kans, dat de hele zaak eindigt met een compromis, iets zij het niet veel groter geworden. Ter tafel liggen nog steeds de bemiddelingsvoor stellen van ex-premier Ben Kht-dda. Misschien dat deze de bi sis kunnen vormen van een gesprek tussen de opponenten in de nabije toekomst. Terwijl dus de situatie zo is, dat de sterke troepenmacht van Ben Bella elk moment zijn opmars naar Algiers kan voortzetten om do legereenheden van Willaya vier. te lijf te gaan lieten de inwoners van Algiers gisteren méér dan duidelijk blijken dat zij niets, maar dan ook niets van een ooriog willen weten. De agressieve comman danten van Willaya vier hadden hen opgeroepen de straat ->p te gaan cm te demonstreren tegen Ben Bella, „de man die het land naar een burger oorlog drijft". Om de tien minuten herhaalde radio Algiers deze oproep. En inderdaad, de inwoners van de 6t^e Zuiderkruis heeft welgeteld Passagiers uit Nieuw-Guinea naar tap^land gebracht, onder wie 37 mili- Opg.®h. Van de burgers werden er 403 Piinj. kngen door de zorgen van het Na ®*erie van maatschappelijk werk. Wer-Sfoandeling van alle formaliteiten leip a1 zij met tien bussen naar de W:I- Voor,| Zwijgerkazerne in Wezep ver- knn„:'" T>e overigen zijn bij familie of l)e ®se" iii Nederland ondergebracht. Volwas p van Wezep bestond uit 189 heeft aSenen .en 214 kinderen. In totaal j"n~e i «Zuiderkruis" achttien babies lane ca?11 twaalf maanden naar Neder- êvacué'o ^cht" Tachtig procent van de geweest Is l'°K nimmer in ons land £e*kruis"W«e uu£ vannacht lag de „Zui- eeft m o« voor IJmuiden. Met opzet schin Binnenvaren van het fassagierc "ren uitgesteld om de hen. De enTe uren slaap te gun ner vfe-E'en kwamen echter eip-e- Ook van degenen die met de „Zui derkruis" naar Nederland zijn gekomen zijn verreweg de meesten Indische Ne derlanders. Eén van hen is de heer W. J. Braun (41 jaar), vader van het grootste gezin aan boord: zijn 36-jarige echtgenote en tien kinderen, waarvan de oudste vijftien jaar is en de jong ste tijdens de reis één jaar is gewor den. In 1950 ging de heer Braun als sergeant van het K.N.I.L. over naar de landmacht op Nieuw-Guinea. Toen de K.L. in 1955 daar werd geliqui deerd, ging hij met pensioen en be gon deze voormalige militaire bakker in Ifar, 40 km van Hollandia, een particuliere bakkerij. In zeven jaar is dit bedrijf nu uitgegroeid tot een gro te bakkerij met winkel, bar en res taurant. De heer Braun was ook de enig tokohouder van Ifar. Hij leverde zijn brood tot in Hollandia toe. Nu heeft hij dit alles moeten achterla ten. Ook hij is voor het eerst in Neder land en hoopt hier spoedig contact te kunnen opnemen met de oudste van zijn personeelsleden in Ifar (hij had er achttien man in dienst), die voorlopig de zaken waarneemt. Of er nog iets van een verkoop zal kunnen komen, weet hij nog niet. Evenmin wat er nu met hem en zijn gezin in Nederland zal gebeuren. Ook hij gaat voorlopig naar Wezep. De repatrianten blijven ongeveer een week in de Willem de Zwijger-kazerne; daarna gaan zij naar contractpensions. Men heeft nu een reserve van enige duizenden bedden; deze zullen zeker in de komende tijd alle benodigd zijn, want duizenden zuilen nog uit Nieuw-Guinea moeten worden gerepatrieerd. Boven dien heeft Maatsch. Werk de zorg voor de Maatschappelijk Werk de zorg voor de opvang van spijtoptanten uit Indonesië. De bedoeling is dat er na 30 september ongeveer driehonderdvijftig per maand naar ons land zullen komen; men heeft bericht ontvangen dat hiertoe reeds in Indonesië twaalfhonderd visa zijn uitge geven. Gezagvoerder Mörzer Bruyns is zeer goed te spreken over het verloop van de reis. Deze ook als amateur-bioloog bekend staande kapitein vertrok, na Ne derlandse militairen naar Nieuw-Guinea te hebben gebracht, 21 juli uit Hollandia. De 28e keerde hij er terug voor het ver voer van evacué's. Hij zat toen zonder bedienend personeel; hiervoor was im mers tijdens het militaire transport door de landmacht zelf gezorgd. Nog geen twee dagen waren de repatrianten echter met de Zuiderkruis op zee. of ook dat was allemaal geregeld: in overleg met de gezagvoerder was een uitgebreid corvé-rooster opgesteld dat door de me dewerking van velen goed heeft voldaan. stad kwamen da straat op. Met duizenden tegelijk trokken zij, schreeuwend, joelend en vlaggen zwaaiend, door de nauwe straten - an de Kasbah en de boulevards van de Europese wijk. Wat de leiders /an Willaya vier hadden gehoopt, gebeur de echter niet. De demonstranten kozen geen partij, maar schreeuwden alleen maar voortdurend „Barakat! Barakat!" (Nu is het genoeg, nu is het genoeg!). Zij voerden op borden en doeken ook slagzinnen mee met leuzen als: ,Was zeven jaar oorlog nog niet voldoende?" en „De Alge rijnen hebben nu recht op vrede!" Belangrijke ontwikkelingen van gis teren zijn .voorts: 1. Be.n Bella s vijfde colonne in Al giers, die wordt geleid door Saaidi Yacef, heeft ongeveer vijfhonderd man sterk ergens in de Kasbah stellingen betrokken en is omsingeld door manschappen van Wi.'laya vier. Ook hier echter gaan de leiders een broederkrijg vooralsnog uit de weg. 2. Ben Kh dda herhaalde zijn be middelingsvoorstellen op een perscon ferentie. De voorstellen kornen hierop neer: Kies een Nationale Vergadering doo" algemene verkiezingen, waarvan v ervijfde deel der kandidaat-leden af komstig is uit Willaya-kringen en een vijfde deel wordt aangewezen door het Politieke Bureau, en laten de Willava's daarna zichzel ontbinden. 3. De commandant van Willaya twee, kolonel Saoet el Arab, gaf een ver klaring uit, waarin hij zich kantte „tegen het besluit van Ben Bella aan Algerijnen opdracht te geven op ande- n Algerijnen te schieten". 4. De man, die in Willaya drie ue lakens uitdeelt, Belkacem Krim merkwaardig genoeg eer. burger liet nogmaals duidelijk weten dat Wil laya drie aan de kant staat van Willa ya vier, maar keurde overigens „een burgeroorlog, in welke vorm dan ook", in de krachtigste bewoordingen af. 5. Het Algerijns vakverbond neeft bekendgemaakt dat het, als het tot een burgeroorlog mocht komen bij wijze van protest onmiddellijk eer algemene staking zal afkondigen. DEN HAAG, 1 sept. Thans is offi cieel bekend gemaakt dat koningin Ju liana en prins Bernhard op uitnodiging van de Sjah van Perzië en zijn echtge note van 18 oktober tot 25 oktober naar Perzië gaan teneinde het staats bezoek dat de sjah in 1959 aan Neder land bracht, te beantwoorden. De prinsessen Beatrix en Irene zul len de reis meemaken. Advertentie) SPORT- EN JIU-JITSU- JUDO ACADEMIE Bloemendaaiseweg 152 Overveen - Tel. 53256 Italië. In Italië zullen de aan zie kenhuizen verbonden artsen op 1, 7 en 8 september staken, ondanks een be roep van de minister van gezondheid om daarvan af te zien. De artsen eisen een hogere honorering en meer be staanszekerheid. (Reuter) (Advertentie) unniiy Raamvest 29 - Tel. 14810 Uw verhuizing wordt met zorg uitge voerd. Vraagt vrijblijvend prijsopgave. BERGPLAATS VOOR INBOEDELS ->>yy Terwijl gewapende soldaten van Willaya vier zwijgend toezien, houden inwoners van Algiers, onder wie vele kinderen, een van hun vele demonstraties voor een onmiddellijke en blijvende vrede. (Advertentie) Leer dan de dansen die U altijd mee kunt doen bij dansstudio Griffioen. Klub voor boven 20 jaar. Zuid-amerikaans op zat. Snel privé-les elke leef tijd. Lfd 8.PJ4. dag. tnschrijving van 7-9 uur in de gemoderniseerde zaal. Parklaan 6A. (Van onze soc.- econ. redactie) DEN HAAG, 31 aug. De uitkerin gen van de invaliditeitsrentetrekkers zullen worden verhoogd. Minister Veld kamp heeft daarvoor een wetsontwerp bü de Tweede Kamer ingediend. Het gaat om een tijdelijke regeling, in af wachting van de „arbeidsongeschikt heidswet". Minister Veldkamp zegt in de toelichting, dat met het totstandko men van deze definitieve regeling ze ker nog geruime tijd zal zijn gemoeid. Alleen een voorlopige regeling, zoals thans is ingediend, kan op korte termijn tegemoet komen aan de zeer moeilijke financiële omstandigheden van de in validiteitsrentetrekkers. De voorstellen van de minister ko men op het volgende neer: 1) Een verhoging van de uitkeringen tot 3900,- per jaar, indien de inva- liditeitsrentetrekker voor 80 pet of meer invalide is, en tot 3168,- per jaar, indien de invaliditeit groter is dan 2/3 maar minde' dan 80 pet. (In validen met een geringere invalidi teit dan 2/3 ontvangen thans geen in- validiteitsrente en krijgen ook volgens de nieuwe interimregeling geen uitke ring) 2) Van de rente worden afgetrokken de premies voor het ziekenfonds en de AOW, AWW. De Netto-uitkeringen ko men daarmee op ca 3563,- per jaar voor rentetrekkers met een invalidi teit tussen 80 en 100 pet en ca 2908.- per jaar voor rentetrekkers met een invaliditeit tussen 66 2/380 pet. (Ter vergelijking: de renten bedra gen thans met aftrek van premie maximaal ruim 2000,- per jaar indien een gezinstoeslag wordt gege ven en ruim 1100,- per jaar zonder gezinstoeslag. In de praktijk zijn de uitkeringen thans echter veel gerin ger); 3) Enkele categorieën invaliditeitsren tetrekkers zullen geen verhoogde in- terimuitkering ontvangen, t.w. ge huwde vrouwen-niet kostwinsters, de genen die de 65-jarige leeftijd hebben bereikt en de overheidsgepensioneer- den. Voor deze laatste groep zal een afzonderlijke regeling worden getrof- Advertentie) Herinnert U zich het radiotoestel va; 40 jaar terug? Met lampen bovenop en spoelen van voren? Zoudt U die nog prefereren boven een moderne transis tor-portable? Op centrale verwar- mingsgebied is er nu ook zo'n „porta ble", de Centr-O-Therm unit. Alles zit „van binnen": motor, ventilator, bran der onder de kap, op de keteL Twee typs met max. 25.000 en 50.000 Kcal/h. Afmetingen uiterst miniem (grond vlak 30 x 80 cm!), verbruik gering, prijs laag, afwerking prima. Geïnteresseerd? Stuurt U 's een briefkaart aan AWB n.v. - Beek en Donk; dan krijgt U een zeer gedetailleerde beschrijvingsfolder en referentielijst thuis. BUENOS AIRES, 1 sept. (Reuter, DPA, AFP) De Argentijnse bond van vliegend personeel heeft de staats luchtvaartmaatschappij Aerolineas Ar- gentinas gevraagd alle in Engeland vervaardigde lijnvliegtuigen van het type AVRO-748 aan de grond te houden, hangende een onderzoek naar de dood van een stewardess. Deze stewardess de 23-jarige Olga Gomez, kwam donderdag om het leven, toen van het vliegtuig waarin zjj van Tucuman naar Buenos Aires vloog, op bjjna vijfduizend meter hoogte de deur van de drukcabine openvloog. Zij werd onmiddellijk naaf buiten gezogen. Een lid van de bemanning trachtte haar nog vast te grijpen, maar hij kon niet verhinderen, dat zij uit het toestel viel. Op dezelfde dag vloog bij een ander Argentijns verkeersvliegtuig van het zelfde type ook een deur open, maar hierbij deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Naar aanleiding van deze ongelukken mogen de toestellen van het type AVRO-748 in Argentinië niet meer zo hoog vliegen dat de drukinstailatie in de cabine moet worden gebruikt. (Van onze soc.econ.-redactie) DEN HAAG, 31 aug. Minister Veld kamp heeft de Sociaal-Economische Raad advies gevraagd over een toekom stige volksverzekering tegen zware ge neeskundige risico's en over een toe komstige uitbreiding van de arbeidson geschiktheidswet (die overigens zelf nog op stapel staat) tot niet-werknemers. De verzekering tegen zware geneeskun dig! risico's zou de kosten moeten dek ken van verzorging en verpleging in geval van ernstige lichamelijke of gees telijke gebreken of van chronische ziek ten, zoals verlamming of ernstige reu- ma-aandoeningen. De komende arbeidsongeschikt heidsverzekering, die aanvankelijk slechts voor werknemers zal gelden, zou, naar de mening van de minister t.z.t. moeten worden uitgebreid tot de zelfstandigen en tot degenen, die reeds van hun geboorte af een iichameliik of geestelijk gebrek hebben dat hen verhindert in het levensonderhoud te voorzien. De minister heeft over beide verzekeringen de SER advies ge vraagd omdat, zoals hij schrijft, der gelijke vraagstukken, die een belang rijke kostenverhoging voor het be drijfsleven met zich brengen, moeten worden bezien in het verband met andere sociale maatregelen en in het licht van de economische mogelijkhe den op langere termijn. Het is daarom volgens de bewindsman /an belang, dat de prioriteiten van alle wenselijk geachte sociale maatregelen worden vastgesteld. Dr. Veldkamp schrijft, dat z.l. voor een volksverzekering tegen zware ge neeskundige risico's „krachtige argu menten zijn aan te voeren en een rechts grond aanwezig is." Deze risico's kun nen immers door bijna niemand wro- den gedragen en het is ook niet mogelijk hiervoor via een particuliere verze kering voldoende dekking te vinden. De verzekering zou, wat de premieheffing betreft, kunnen aansluiten bij de AOW en andere volksverzekeringen. Wat de uitkeringen betreft zou op de een of andere wijze aansluiting kunnen worden gevonden bij de ziekenfondswet, waar voor zojuist een ontwerp is ingediend dat het ziekenfondsbesluit uit de bezet tingstijd moet vervangen. Voor die aansluiting noemt de be windsman in zijn brief aan de SER een aantal mogelijkheden. De verzekering tegen zware geneeskundige risico's zou een volksverzekering kunnen zijn, die los staat van de ziekenfondswet maar een aanvulling geeft voor gevallen waarin deze wet (voor werknemers be neden de loongrens) of waarin particu liere ziektekostenverzekeringen niet voorzien. De ziekenfondswetgeving zou ook kunnen worden uitgebreid tot een volksverzekering voor werknemers en niet-werknemers beneden de welstands- grens, met daarboven de volksverzeke ring tegen de zware geneeskundige ri sico's. Daarbij is een aantal variaties moge lijk. Men zou bijvoorbeeld binnen de ziekenfondswetgeving de verzekering tegen bepaalde lichte risico's (huisartsen hulp, apothekerskosten ei. dergelijke) kunnen beperken. De minister schrijft, dat dit „zou kunnen worden over wogen in verband met het feit, dat de veel zwaardere risico's welke nu geen dekking vinden, onder'n verplichte ver zekering worden gebracht." De dekking tegen zware geneeskundige risico's in het algemeen is volgens de regering te meer gewenst, omdat deze risico's toe nemen. Door de verbeterde geneeskun dige hulp blijven tal van gehandicapten en zieken in leven, die vroeger zouden zijn overleden. Bovendien brengt de ver oudering van de bevolking een sterke (Advertentie) Bloemendaaiseweg 1-9 - Bloemendaal Telefoon 52301 fen in het kader van de voor deze groep geldende pensioenregeling: 4) Indien de invalide ook nog een on gevalsrente of een AWW pensioen ge niet, worden de invaliditeitsuitkerin- gen met het bedrag van de ongevals rente of het pensioen verminderd. In validiteitsrentetrekkers, die werk zaam zijn in de sociale werkvoorzie ning, krijgen naast het daar verdien de loon in het lgemeen een uitke ring van 20 pet van de bovengenoem de invaliditeitsrente. 5) De kosten van de regeling worden geraamd op ca 260 miljoen per jaar. Het rijk draagt hierin 75 miljoen bij (het bedrag, dat het rijk thans aan toeslagen op de bestaande invalidi teitsrenten betaalt). Het resterende bedrag 185 miljoen moet worden opgebracht door het bedrijfsleven. Van de werkgevers zal ca. 1,5 pet. van het premieplichtig loon worden gehe ven. Deze premie gaat af van de „ruimte", die in de toekomst voor loonsverhogingen beschikbaar is. Mi nister Veldkamp heeft over de gevol gen van deze premieheffing voor het loonbeleid in 1963 reeds het overleg geopend met het bedrijfsleven. In de toelichting zegt minister Veld kamp, dat de uitkeringsbedragen zijn afgestemd op het gemiddelde loon van een ongeschoolde arbeider: 4870,- per jaar. Dit bedrag is berekend naar het loonniveau op 30 september a.s., dus met inbegrip van de komende huurcom- pensatie. De uitker -n - jy waarde vast en zullen dus. evenals b.v. de AOW- en AW'W-pensïoenen, meegaan met de bewegingen in he>* algemene loon- en prijspeil. De indeling tn twee invaliditeitsklassen is gekozen om 4e regeling niet ingewikkelder te maken dan strikt noodzakelijk is. De tijdelijke verhoging van de invali diteitsrenten is zo opgezet dat de rege ling later gemakkelijk kan worden ver werkt in de komende arbeidsongeschikt heidsverzekering. Deze definitieve voor ziening, die voor alle loontrekkenden zal gelden, geeft een uitkering bij ar beidsongeschiktheid, langer dan 26 we ken (de ziektewet voorziet in de uitke ringen vóór die periode). In de arbeids ongeschiktheidswet zal geen onder scheid worden gemaakt tussen arbeids ongeschiktheid wegens ongeval of om andere redenen. De ongevallenwetten zullen dan ook kunnen vervallen, even als de huidige invaliditeitswet en de thans ingediende tijdelijke regeling. stijging van het aantal chronisch zieken met zich mee. Voor gehandicapten en chronisch zieken bestaat er echter naast het probleem van de kosten van verple ging en verzorging ook nog het vraag stuk van het levensonderhoud, even tueel ook voor het gezin. Bjj de ko mende arbeidsongeschiktheidsver zekering wordt hierin, althans voor de werknemers, voorzien. Zelfstandigen echter zijn hiervoor, voorzover zij niet zelf, ondanks hun ziekte of gebrekkig heid, in het levensonderhoud van zich zelf en het gezin kunnen voorzien aangewezen op de armenwet en t.z.t. de bijstandwet. De minister vraagt zich dan ook af of het geen aanbeveling verdient om arbeidsonge schiktheidsverzekering tot deze groep uit te breiden en daarbij nog verder te gaan door er de van hun geboorte af gehandicapten in te betrekken. De premieheffing voor beide verzeke ringen (voor de arbeidsongeschiktheids verzekering ca. vier procent) betekent een zware belasting van de economi sche mogelijkheden. Het rijk is bereid hierin bij te dragen tot het bedrag, dat thans uit de schatkist wordt betaald in de vorm van bijvoorbeeld toeslagen op invaliditeitsuitkeringen, ongevallen renten, uitkeringen krachtens armenwet of bijstandwet e.d. De dan nog voor het bedrijfsleven resterende premielast die niet gering zal zijn zal moeten worden ingepast in de economische ruimte. De minister vraagt hiervoor de bij zondere aandacht van de SER, om tot een juiste afweging van de prioriteiten van alle wensen te kunnen komen. Uit diezelfde ruimte moeten immers ook de normale loonsverhogingen worden be taald, evenals „de verwezenlijking van andere projecten, die de regering voor ogen staan, zoals de in EEG-verband afgesproken totstandkoming van gelijke beloning voor mannen en vrouwen en de geleidelijke verhoging van het huur- peil in ons land." Met een juiste inpassing moet het vol gens de minister „mogelijk zijn een in flatoire ontwikkeling vanuit de sfeer van de primaire en secundaire arbeidsvoor waarden, die zowel op economische als sociale gronden ongewenst moet worden geacht, te voorkomen." ...of hoe onze sportprijsvraag ook noemen wilt zo luidde immers onze tweede opdracht blijkt wel héél moeilijk te zijn. Onze juryleden kunnen tenminste nog gemakkelijk over het stapeltje inzendingen heen kijken en maandag aanstaande is het al de laatste dag. Dan moeten uw op lossing met de namen van de veertien sportcracks, die wij in onze krant van de vorige week woensdag publi ceerden, én het nieuwe motto voor deze prijsvraag bij ons binnen zijn. Herkent u hen niet; de zwemploeg is al uit Leipzig teruggekeerd met in de bagage een ongekend aantal trofeeën, de baanrenners hebben hun beste beentje deze week ook reeds voorgezet. V kent hen uit de repor tages bij naam en toenaam. En een heel weekeinde rest u nog. Neem de krant rustig mee naar uw vaste plek op de tribune van uw voetbal club of in de Hgstoel by uw cricket- match. Maar zondagavond moet u de oplossing op de bus hebben gedaan. Een briefkaartje met in de linker bovenhoek „Ken uw favorieten". (Advertentie) BARTELJORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIDSESTRAAT (BU KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 223596 DE BILT, 1 sept. September be gint met een hogedrukgebied, waarvan het centrum nu boven de Noordzee is aangekomen. Het zal ons een droog en rustig weekeinde brengen, waarbij de zwakke wind langzaam naar noordoost draait. Er drijven nog enkele wolken velden over, maar in een groot deel vaft het land blijft het zonnig. De tem peratuur zal echter nog niet belangrijk boven 20 graden C. kunnen komen. Het is te hopen dat september de lange koudegolf, die nu al van eind februari duurt, weet af te breken. De lente en de zomer samen zijn in ons land na 1845 niet zo koud gebleven. Ook zondag droog en vrij zonnig strandweer. Zwakke wind tussen noord en noordoost. In de middag 19 a 20 graden. Zeewater 16 graden. Vooruit zichten: enkele dagen met goed strand weer en iets hogere middagtempera- turen. ZONDAG Zon: 5.52 19.27 maan: 9.04 20.59. MAANDAG Zon: 5.53 19.25 maan: 10.03 21.19.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1