Haagsche Comedie in Haarlem met Don Gil met de Groene Broek" Eerste winst van H.B.C. in jubileum-toernooien W. BEERKENS BEDANKT ALS RAADSLID Officiële opening van tweede Haarlemse lagere tuinbouw school „Zocher" j TONEELSEIZOEN SPRANKELEND BEGONNEN Tintelende voorstelling van door Dolf Verspoor herdichte comedie Auto tegen lichtmast, motorrijder gewond bij botsing Beurs stil maar hoger Nieuwe Haarlemsche Courant Beker glanzende trofee Prinses Beatrix in Haarlem Prinses Margriet begint haar studie Door onvoorzichtigheid auto in lichterlaaie Studiebijdragen Maatsch. der Wetenschappen ONGEVALLEN IN HAARLEM VERFHANDEL H. REE De beurs vandaag: MAANDAG 3 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 Huisvrouw gewond bij ontploffing voor Haarlem e.o. Films T entoonstellingen Bloemendaal J. Laane zijn opvolger Bezoek aan Frans Hals- tentoonstelling Co-op breidt uit in IJmuiden Eerstejaars in Leiden Jaarvergadering van Eekaju eisen" viert veertig jarig jubileum Zeeprestatietocht Katholieke dammers GESTOLEN AUTO TE KOOP AAN GEBODEN Bootsman aangehouden Binnenweg 89-89a - Tel. 58681 HAARLEM, 3 sept. In het afgelo pen weekeinde hebben HVB elftallen het HBC-jubileum luister bijgezet. Za terdag kwamen de lagere elftallen en veteranen in actie. Het hoofdtoernooi vond zondag plaats en daaraan na men deel BSC, Alliance en twee sterke ploegen van HBC, een A en een B ploeg. De strijd tussen deze vier ploegen had als inzet de fraaie Nieuwe Haarlemsche Courant Beker en deze Werd gewonnen door HBC. In het toernooi van zaterdag kwa men lagere elftallen van Renova, Zand- voortmeeuwen en HBC binnen de lijnen. Renova behaalde hier een uitstekend resultaat want zjjn elftallen boekten vier overwinningen en vier gelijke spelen zodat Renova met een punten- aantal van 10 boven de andere ploegen uitstak. Zandvoortmeeuwen veroverde 5 punten evenals een HBC-combinatie. De Zandvoorters kregen de tweede prijs. In het veteranentoernooi zegevierde HBC. Met de veteranen van Zandvoort meeuwen, Renova en BSM werd fel om de fraaie prijs gestreden. De uitslagen waren: Zandvoortmeeuwen-Renova 1-1, BSM-HBC 0-3, HBC-Zandvoortmeeuwen 1-0, Renovo-BSM 5-0, HBC-Renova 1-1, Zandvoortmeeuwen-BSM 3-2, Zandvoort meeuwen 3-1. De zege van HBC veteranen bete kende de eerste winst van een HBC- ploeg in de jubileum toernooien van de feestvierende vereniging. Het goede voorbeeld van de veteranen wer<^ zon dag gevolgd door een zege van het HVB-team van HBC dat het toernooi om de Nieuwe Haarlemsche Courant Be ker wist te winnen. Twee ploegen van HBC, nl. een A en een B ploeg namen aan dit toernooi deel met als tegen standers Alliance en BSM. Het werd een royale zege voor het A team van HBC dat in een sterke samenstelling binnen de lijnen kwam. De uitslagen waren hier: Alliance-BSM 0-0, BSM- ZANDVOORT, 3 sept. Gistermid dag is een vrij ernstig ongeval gebeurd in een perceel aan de Wilhelminaweg. De 52-jarige mevrouw C.H.S.B. wilde tijdens afwezigheid van haar 17-jarige zoon chemische stoffen opruimen, waar mee de jongen pleegt te experimente ren. Zij gooide enkele flesjes, in een waarvan fosfor, in de vuilnisbak. De flesjes braken en de verschillende stof fen kwamen bij elkaar. Een kleine ont ploffing was het gevolg. De vrouw liep brandwonden op aan gezicht en benen en moest naar het grote gasthuis in Haarlem worden overgebracht. Blue Hawaii, a. 1. CINEMA PALACE: 2, 7 en 9.15 uur. PRANS HALS: Hercules en de koningin der Amazones. 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: (4e week) Mr. Vlubber, de vliegende professor, alle leeftijden. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Le belle Américaine, 14 jr. 2. 7 en 9.15 uur. ROXY: t/m do.: Bajonetten tegen taniks, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De kreet, volw. 2.15, 7 en 9.15 uur. IIINERVAMaandag en dinsdag 8.15 uur. Woensdag 2.30 uur: Zo zal pe er een hebben, alle leeftijden. Wo. en do. 8.15 Uur: Aparte tafels, 18 jaar. Rrans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 105 uur. Zondag 15 uur. Iedere avond geopend van half negen tot half elf (Kaarslicht en muziek), (tot 30 september). e!lers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse eh Franse school 16e t/m 19e eeuw. fossielen, natuurkundige instrumenten. °agelijks van 11—5 uur. Eerste zondag van de maand van 1—5 uur. ««sschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude f®ligieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 1012.30 ?n van 1.305 uur (behalve maandag) Zon en feestdagen 2—5 uur MDSne)u® „Het ?outweg 103: Huls van Looy", Kleine Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage crS ^an 105 uur. Zondag van 15 uur j- 30 september). „in 't Goede Uur", Korte Hout- straat l, hoek Nieuwe Kerksplein. rrl?£"Sn\aseum- Haarlemmermeer; Hlsto- stoommachines, watermolens enz. van 9—12.30 en van 1.30—5 uur Zondag van 10—5 uur. T^t+'Snd?\, Bier' Groot Heiligland 66. LmrtL? 8 van werken van Hol- i~udse meesters uit de 17e eeuw. Dage- van 10—5 uur. (Tot 30 september). Zarii' gelegenheid van het honderd- Is 1 an van het Frans Halsmuseum Van JL e u'f het moderne kunstbezit (tot 30 SSter)?iarl6m tentoongesteld Met een brede glimlach, alsof hijzelf het juweel had gewonnen, overhandigt onze sportmedew erker Ar ie Kramer de Nieuwe Haarlemsche Courant-beker aan de H.B.C.'ers, die zondag het jubileum- toernooi wonnen. BLOEMENDAAL, 3 sept. Tenge volge van onvoorziene omstandighe den heeft het nieuwe Bloemendaalse raadslid W. J. A. Beerkens zich ge noodzaakt gezien te bedanken voor het raadslidmaatschap. Hij zou in de raad zitting nemen namens de Katholieke Volkspartij. De heer Beerkens wordt op gevolgd door de heer J. C. M. Laane, die 46 jaar oud is. De heer Laane is Brabander van geboorte en was vele jaren in het bankwezen werkzaam. Hij vervult thans een functie in de public r ela ticuns ^sector HAARLEM, 3 sept. De burge meester van Haarlem en de wethou ders Geluk, Happé en Schippers zijn verhinderd deze week spreekuur te houden. Het eerstvolgende spreekuur van de burgemeester is op woensdag 26 september om 11 uur. HAARLEM, 3 sept. In gezelschap van haar secretaresse heeft prinses Bea trix vanochtend een bezoek gebracht aan de Frans Halstentoonstelling in Haarlem. Zjj werd om half tien aan de deur van het museum ontvangen door de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, en diens dochter, een studiegenote van de prinses. De directeur van het museum, de heer H. P. Baard, leidde zijn gaste over de ten toonstelling rond. De prinses, die gekleed was in een grijsblauw mantelpakje, toonde zich bij zonder geïnteresseerd in de geëxposeer de werken. Haar bezoek droeg een strikt officieus karakter. De weinig tal rijke overige bezoekers van de tentoon stelling hebben haar niet herkend, zelfs niet toen het gezelschap enige tijd in de binnenhof van het museum vertoef- HAARLEM, 1 sept. De groothandel in groente en fruit van de firma H. Scholts in IJmuiden is door de Co-op Haarlem overgenomen. De heer Scholts treedt in dienst van de Co-op Haarlem. Er zijn regelingen getroffen waardoor het mogelijk wordt dat in Co-op levens middelenwinkels die over genoeg ruim te beschikken binnenkort groente en fruit verkrijgbaar zijn. LEIDEN, 3 sept. H.K.H. Prinses Margriet heeft vanmorgen zonder dat het opviel haar plaats ingenomen tus sen de eerstejaarstudenten in de Pie terskerk te Leiden, alwaar de nieuwe studenten in het academieleven werden geïntroduceerd. In de bruine kerkban ken van de historische kerk hoorden zfl de rector magnificus prof. dr. S. Dresden in een toespraak, getiteld „Avontuur en evenwicht" zeggen, dat er een groot verschil bestaat tussen studeren en student zijn. Hierin ligt een vreemdsoortige vermenging van avontuur en evenwicht, die ieder voor zichzelf moet beleven en uitvoeren. Het is onjuist, aldus de hoogleraar, een scheiding te maken tussen studie en studentenleven. Het ene behoeft het andere niet uit te sluiten. Een stu dent zal er nooit in slagen een waarlijk vruchtbare studie te voltooien als hij niet gewoon in het dagelijks leven om zich heen kijkt en tracht te begrijpen wat er gaande is. De heer G. F. Pie- ters, voorzitter van de Vereniging van Leidse Fakulteiten, hield een rede over studie en vrije tijd en zei o.m., dat Leiden de nieuwe student graag op neemt, zij het met nu en dan wat „corrigerende tikken". Prinses Margriet heeft de verdere dag met de enige duizenden nieuwe lingen doorgebracht met kennismaking met de rector, inschrijving in het al bum studiosorum, het beluisteren van lezingen en het bijwonen van forums van gezelligheids- en levensbeschouwe lijke verenigingen. Morgen en over morgen wordt het programma van de eerstejaarsdagen voortgezet. HBCa 0-5, BSM-HBCb 6-2, HBCa-HBCb 4-2, HBCb-Alliance 1-4, HBCa-Alliance 5-2. De eindstand luidde: 1: HBCa 3-6; 2. Alliance 3-3, BSM 3-3, HBCb 3-0. Alliance won de tweede prijs dank zij een beter doelsaldo. De prachtige beker van de Nieuwe Haarlemsche Courant werd na afloop door de sportmedewer- ker, de heer A. Kramer, met enkele toepasselijke woorden aan het winnende elftal uitgereikt. Evenals bij de vorige toernooien was de belangstelling zeer groot en waren de weersomstandig heden bepaald ideaal. Alles werkte in derdaad mee om het HBC-jubileum tot een waar feest te maken. HAARLEM, 3 sept. Het dagelijks bestuur van de Hollandsohe Maat schappij der Wetenschappen heeft een bedrag van 10.000,- uit het Pfizer- Studiefonds ter beschikking gesteld voor de bevordering van sociologisch- medische en sooiologisöh-farmaceu- tisdhe studies. Voor een subsidiering van dit bedrag komen personen en Nederlandse instellingen in aanmer king die wetenschappelijk onderzoek verrichten naar de factoren welke een rol spelen bij de betrekkingen die onderling en wederkerig waarneem baar zijn in en tussen de groeperingen die bij de medische en farmaceutische zorg voor het Nederlandse volk be trokken zijn. De onderzoekingen dienen als het mogelijk is te resulteren in aanbevelingen met het doel de bestaan de goede verhoudingen tussen bedoelde groeperingen te behouden en eventueel de minder gunstige situatie te verbete ren. De bate van het Pieter Langeihuizen Lamtoertuszqpn-Fonds is door de Hol landse Maatschappij der Wetenschap pen voor het jaar 1963 bestemd om de studie van de geologie te bevorderen. De bate bedraagt ongeveer 7000,-. Leden van de Maatschappij en niet- leden die voor bijdragen uit deze fond sen in aanmerking willen komen moe ten zich voor 1 maart 1963 in verbin ding stellen met de secretaris van de Maatschappij prof. dr. ir. J. Forbes in Haarlem. 'Do van Stek, Myra Ward en Maria de Booy in HAARLEM, 3 sept. In aanwezig heid van de inspecteur van het lager tuinbouwonderwijs in Nederland, de heer J. Roggeveen en tientallen geno digden, heeft de wethouder van onder wijs in Haarlem, de heer D. J. Geluk, in de aula van de A. H. Gerhardschool aan de Raaks de lagere tuinbouwschool voor het hoveniersvak, „de Zocher- school", officieel in gebruik gesteld. De school, waarvoor zich 18 leerlingen hebben aangemeld, krijgt een tijdelijk onderkomen in een lokaal van de Wil lem de Zwijgerschool in Haarlem-noord De beer C. van Rolk, die reeds vele jaren docent was op de tuinbouwwintar- cursus in Haarlem, is door de Konink lijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde benoemd tot directeur van de school. Het initiatief tot de stichting van de school is uitge gaan van de afd. Haarlem van de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij. Met de officiële opening van de Zocher- school bezit Haarlem thans twee scho len waar lager tuinbouwonderwijs gedo ceerd wordt: vorig jaar werd de ge- ,Don Gil met de Groene Broek" HAARLEM, 3 sept. Het schouwburgseizoen in Haarlem is zaterdagavond op bijzonder feestelijke, sprankelende wijze geopend met een voorstelling van „Don Gil met de Groene Broek" door de Haagsche Comedie. Een feeste lijker gebeurtenis had men zich niet kunnen denken. De schouwburg was dan ook uitverkocht en aan het einde van de voorstelling, na het voortref felijk uitgevoerde slotkoor en na het minutenlange applaus, waren er bloe men. Het Haarlems theaterpubliek kan tevreden zijn. „Don Gil met de Groene Broek" is een mantel- en degencomedie van Tirso de Molina, de Mercenariër monnik die een vriend en leerling was van de grote zeventiende eeuwse Spaanse toneelschrijver Lope de Vega. Zijn eigenlijke naam was Gabriel Tellez. Aan zijn toneelstukken kan men niet zien, dat hij gedurende enige tijd in San Dominguo als missionaris werkzaam is geweest. Integen deel, zij zijn bijzonder vrijmoedig en speels en spotten hier en daar gedegen met heilige zaken. In hoeverre de Haagsche Comedie werkelijk het virtuoze blijspel van Tirso de Molina heeft gespeeld, kan moeilijk worden nagegaan. Want zoveel is zeker, dat de Nederlandse vertaler en bewer ker Dolf Verspoor, keer op keer eigen ideeën en eigen vondsten heeft ingelast. Molière heeft naar ideeën van deze Tir so de Molina op dezelfde wijze zijn on sterfelijke Don Juan geschreven. Waar om zou men Dolf Verspoor de eer ont houden, nu hij op vrijwel dezelfde wij ze deze „Don Gil" heeft herschreven? „Don Gil met de Groene Broek" is een drieste geschiedenis van ene Dona Juana, wier liefde versmaad is door Don Martin. Zij is echter mans genoeg om niet bij de pakken te gaan neerzit ten. Zij trekt een groene broek aan en volgt Don Martin naar Madrid, waar hij intussen alweer dingt naar de hand van de rijke Dona Ines. Dona Juana, alias Don Gil stuurt alle plannen in de war door haar gehaaid, leugenachtig spelletje en zij rust niet eer zij don Martin tot betere gedachten heeft ge bracht. Het is echter niet deze geschie denis, die het stuk zo virtuoos maakt. Het is prachtig bedacht en de schrijver weet van geen ophouden als het erop aankomt met nieuwe vondsten nieuwe wendingen aan te brengen. Het is voor al de tekening van de verschillende types (denk eens aan de kostelijke „gra- ciosi," de bedienden, de boeiende op zet vooral van de vrouwenfiguren en tenslotte het beeldrijke en virtuoze taal gebruik, dat het stuk tot een fel-spet- terend vuurwerk maakt. Zwakheden zijn er intussen genoeg aan te wijzen in het stuk: het begin is wei nig dramatisch, waar het gebaseerd is op monologen die andere toneelfigu ren nauwelijks kunnen interesseren. De verwikkelingen worden op de duur wat eentonig en een aantal grappen zijn te opzettelijk om in het geheel te passen. De geschiedenis is te duidelijk bedacht door de schrijver. Maar die tekortkomin gen van het stuk zijn door de Haag sche Comedie compleet weg-gespeeld. Regisseur Joris Diels heeft alle regis ters van zijn duidelijk Vlaams geaard talent open getrokken om een oog- en oorverblindend kijkspel voor te toveren. Hij heeft zijn mensen als een ballet groep om de zwakke steeën in het stuk heen laten spelen. Maar in zijn dartelheid is hij hier en daar te ver ge gaan. Hij heeft de grenzen van de goede smaak overschreden, waar hij met veel aplomp juist daar de stiletto's van De Molina's spotternij aansleept, waar al thans een deel van het hedendaagse pu bliek terecht een zekere schroom be tracht. De kerkelijke dodenliturgie en begrippen als „ontvangenis" late men in een blijspel liever ongemoeid. Harry Wioh had het handzame, lichte decor ontworpen waarop zijn fel-kleuri- ge costuum-ontwerpen bijzonder mar kant uitkwamen. Het geheel gaf de voorstelling een rijk cachet. Van Jur- riaan Andriessen was de speelse, goed getroffen toneelmuziek, die een prach tig hoogtepunt vond in de uitstekend uitgevoerde, meerstemmige slotzang. De spelers van de Haagsche Comedie blijken over prima stemmen te beschik ken. En dan de spelers: deze lichtvoe tige voorstelling zou zo lichtvoetig en zo speels niet geweest zijn zonder de tintelende travesti-rol van Myra Mard als Don Gil - Dona Juana. Een ra zend virtuoos wisselen van personage, paarde zij aan een uiterst beweeg lijk, expressief spel, dat de enkele technische feilen van haar talent on- middelijk deed vergeten. Tegenover haar was Jules Croiset als Don Mar tin de mindere: wat star, wat weinig „aanbiddelijk" voor zulk een verove raar. Gracieuze vrouwenrollen zagen we van Do van Stek als Dona Ines (wat kil en uiterlijk) en van Maria de Booy als Dona Clara. Kostelijk was Eric van Ingen als de schlemie lige Don Juan, stoer van uiterlijk en •woorden, maar triest van hart. Het is onmogelijk alle medespelenden te noemen, maar wij zouden Jules Royaards bepaald tekort doen als wij zijn „gracioso," zijn sluwe bediendenrol als Carmanchel niet uitbundig prezen. Misschien was hij wel de man die het zuiverst de Spaanse comediestijl be heerste: beweeglijk en grotesk, bizar en tegelijk door-en-door menselijk. Trou wens ook het lakeienrolletje van John Koch mocht er zijn, evenals de bijzon der goed opgebouwde rol van Dona Ines' vader, Don Pedro, door Jan van der Linden. Wjj laten het hierbij en zouden iedereen willen aansporen deze voorstelling te gaan zien. Mits hij na tuurlijk verstandig en gerijpt genoeg is om de hier en daar malse taal met de nodige zin voor betrekkelijkheid tot zich te laten doordringen. J. W. v. d. V. meentelijke Dr. Krelageschool in het le ven geroepen. Mr. E. J. W. Top, voorzitter van het bestuur van de stichting tot bevorde ring van het onderwijs in het hove niersvak in Zuid-Kennemerland, meen de dat met de officiële opening van de Zocherschool een mijlpaal gepasseerd was in het lager tuinbouwonderwijs in Haarlem. „Deze ochtend is een ogen blik van bezinning waard," aldus mr. Top, die memoreerde, dat de eisen voor de toelating van een nieuwe school aanmerkelijk hoger lagen dan die voor het avondonderwijs. Mr. Roggeveen achtte vooral de praktijkopleiding bui ten het schoollokaal van groot belang. De gemeente Haarlem stelt met het oog op de opleiding buiten het lokaal een aantal oefenterreinen beschikbaar. Daarna spraken nog de vice-voorzit- ter van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde, mr. N. Reeling Brouwer, en de pasbenoemde directeur, de heer C. van Holk. Wethouder Geluk vestigde er de aan dacht op, dat er in Haarlem en om streken een grote behoefte bestaat aan goed opgeleide hoveniers. „Het feit, dat het areaal tuinbouwgrond rond Haar lem ten gevolge van de woningbouw per jaar slinkt, maakt deze behoefte beslist niet kleiner. Thans moeten er in de nieuwe stadsgedeelten parken en groenstroken worden aangelegd. De ge meentelijke Dienst voor Hout- en Plant soenen kampt met een groot personeels tekort," aldus wethouder Geluk. Hij wees de aanwezigen vervolgens op het verschil in karakter van de twee Haar lemse scholen voor lager tuinbouwon derwijs. De Dr. Krelageschool is be stemd voor jongeren die niet aan hoge eisen voor toelating kunnen voldoen, maar wel via praktijklessen tot ge schikte arbeidskrachten kunnen worden opgeleid. De Zocherschool Zocher was een halve eeuw terug een bekend tuinarchitect streeft daarentegen naar een meer gedetailleerde opleiding; leerlingen van de Zocherschool zullen in het maatschappelijk leven vooral lei dinggevende posities kunnen bekleden. Wethouder Geluk hoopte dat de samen werking tussen beide scholen van goede aard zou zijn. HAARLEM, 3 sept. Onder voor zitterschap van de heer H. M. van Leu ven hield de r.k.judoclub Eekaju uit Haarlem Noord zijn jaarvergadering. Daarvoor droeg de geestelijk adviseur, kapelaan Verberne van de parochie van St. Petrus en Paulus in het Francis- cushuis aan de Eemstraat een H. Mis op, die door alle leden - pupillen, ju nioren en senioren - werd bijgewoond. Daarna was er een gemeenschappelijk ontbijt. De heer Van Leuven deelde op de vergadering mee, dat het bestuur van plan is ieder jaar het seizoen op bovengenoemde wijze te beginnen. Het volgend jaar zal de judovereniging haar tienjarig bestaan herdenken. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer A. H. M. van Leuven, bleek dat men thans beschikt over een mat- oppervlakte van achtenveertig vierkan te meter. In het komende jaar zullen alle leden meedoen aan de competitie voor Noordholland. De vereniging telt 25 senioren, 30 junioren en 50 pupillen. Eekaju heeft in het verleden meermalen deelgenomen aan vriendschappelijke wedstrijden, waarvan er verschillende werden gewonnen. Nieuwe leden kun nen zich aanmelden bij de Dojo aan de Eemstraat 6 op dinsdag- en vrij dagavond. Vandaag is prinses Margriet haar studie aan de Leidse universiteit begonnen. Zij gaat wonen in hetzelfde huis aan het Rapenburg, waar ook prinses Beatrix tijdens haar studie heeft gewoond. Op de foto: de prinses voor de eerste maal op weg naar de universiteit. 77 DRIEHUIS, 3 sept. Op feestelijke wijze heeft de voetbalvereniging „Vel- sen" gisteren haar veertigjarig jubileum gevierd. In het Missiehuis droeg de geestelijke adviseur, pater S. Dusee, een plechtige H. Mis op, waarbij het gemengd koor „Da Pacem" onder lei ding van de heer L. Tervoort en aan het orgel begeleid door de heer H. Mooy, de Kroningsmis van Mozart zong. Pater Dusee hield ook de feest predikatie. Na afloop zette de Velsen- familie zich rond de welvoorziene ont bijttafels, waarbij enkele ere-leden, de heren C. Maas, P. Smit en J. Sneekes, het woord voerden. De voorzitter van de jubileumcom missie overhandigde het bestuur een nieuwe prijzenkast en vier vlaggen. Bo vendien een spaarbankboekje met een bedrag van 3087,81, dat bij elkaar ge bracht was dank zij enkele grote indu strieën. Namens de jeugd voerde de heer G. Spanjaard het woord en zijn toe spraak was beslist een koude douche voor het bestuur. Hij was wel dank baar voor het vele werk, dat voor de jeugd was gedaan, maar stelde, dat er nu een moderne sportaccomodatie moest komen. De voorzitter deelde mede, dat er binnenkort ieuwe sport complexen in Driehuis gereed zullen komen. Tijdens de receptie mocht het bestuur vele gelukwensen in ontvangst nemen. Vele notabelen uit de gemeente Velsen gaven acte de présence evenals ver schillende leden van „het eerste uur". Er waren vele bloemen, brieven en te legrammen, ook van andere sportvere nigingen. Onder meer werd het woord gevoerd door wethouder C. Maas, dr. Hünfeld cn de heer Jaspers, de laatste namens de K.N.V.B. Verschillende sprekers lieten hun gelukwensen verge zeld gaan van een geschenk. BLOEMENDAAL, 3 sept. Voor de derde en laatste keer was er zondag gelegenheid de zeeprestatietocht van de Bloemendaalse reddingsbrigade te zwemmen. Dit keer volbrachten alle eenendertig zwemmers de tocht. Van hen namen vierentwintig zwemmers aan de afstand van twee kilometer deel en zeven zwemmers legden de af stand van één kilometer af. Zij ontvin gen als herinnering het plastic em bleem. De grootste groep deelnemers werd gevormd door een ploegje leden in Hili van de zwemvereniging lillegom. HAARLEM, 1 sept. Clubkampioen van de damvereniging V.K.D. is dit jaar geworden de heer F. Visser. Dit deelde de heer Th. Kok mee tijdens de onlangs gehouden ledenvergadering. De wissel beker die bestemd is voor degene van het tweede tiental die de beste resul taten boekt tegen spelers van het eerste tiental, ging naar de heer G. Messelman. De nieuwe onderlinge competitie zal vóór 1 juli 1963 zijn beëindigd. Wed strijdcommissaris is de heer F. Visser. Iedere week woensdagavond wordt in het clubgebouw Schuilenburgt aan de Kleverparkweg een clubavond gehouden. HAARLEM, 3 sept. De auto van een 21-jarige automonteur uit Heemste de werd zaterdagnacht omstreeks twee uur geheel vernield, toen de monteur bij het inslaan van de Kamperlaan te gen een lichtmast reed. De jongeman verkeerde onder invloed van sterke drank en werd ingesloten; twee mede- inzittenden, een 18-jarige Heemstede- naar en een 17-jarig Haarlems meisje, raakten t»U de aanrijding gewond. Het meisje liep een bekkenfractuur op en moest in een ziekenhuis worden opge nomen. Zaterdagmiddag is bij een botsing op de rijksstraatweg ter hoogte van de Muiderslotweg een 12-jarige Haarlem mer ernstig gewond geraakt, toen hij met zijn motor plotseling moest rem men voor een overstekende voetgang ster, een 18-jarige kantoorbediende uit Haarlem. De man raakte door de ma noeuvre de macht over het stuur kwijt en kwam op het linker weggedeelte, waar een auto uit de tegenovergestelde richting tegen hem opbotste. De motor rijder en zpn vrouw, die achterop zat, werden tegen het wegdek gesmakt. De man liep een zware hersenschudding en enkele hoofdwonden op. Zijn vrouw raakte gewond aan haar linkerhand en linkervoet. Ook het overstekende meis je kwam te vallen en raakte gewond. De motorrijder en het meisje zijn in het ziekenhuis St. Johannes de Deo opge nomen. Op de Lange Herenvest is zaterdag avond een auto in brand geraakt. De bestuurder, die zijn auto pas getankt had, stak bij het benzinestation een sigaret op en gooide achteloos de nog brandende lucifer in een plas benzine. Onmiddellijk daarop stond de auto in lichterlaaie. Het personeel van de garage begon daarop onmiddellijk met de blussingswerkzaamheden. Toen de brandweer arriveerde was de auto zo goed als geblust. HAARLEM, 3 sept. Een bedrag van 2000,- vroeg een 44-jarige boots man uit Amsterdam voor een Ameri kaanse auto. die hij zondagavond te koop aanbood aan een kioskhouder op de Jansbrug. De kioskhouder vertrouw de het zaakje echter niet: de auto, die in uitstekende staat verkeerde, was veel meer waard, en de bootsman was bovendien ernstig onder invloed. Toen deze aanstalten maakte om weg te gaan, waarschuwde de kioskhouder de poli tie. Detze wist de man op de Amster damse brug te achterhalen. De Ameri kaanse wagen bleek 's avonds uit een garage in Haarlem te zijn gestolen en behoorde toe aan een officier van het Amerikaanse leger, die op doortocht naar Spanje, enkele dagen in Haarlem logeerde. De bootsman is ingesloten. (Advertentie) Verf Glas (geen inzetten) Behang Kunstschildersartikelen Alle schildersbenodigdheden AMSTERDAM, 3 sept. De handel op de effectenbeurs kon ook vandaag niet op gangkomen. Er heerste weer een groot tekort aan orders. De stemming voor de internationale soorten was noch- thans tamelijk vast te noemen. Dit hield verband met de gunstige houding, welke Wallstreet vrijdag aan de dag heeft ge legd. Vandaag blijft de Amerikaanse beurs wegens de viering van Laborday gesloten, zodat er vanavond ook geen nabeurshandel is. Voor de arbitrage was dit een reden te meer om de zaken aan te zien. Overigens koestert men in de Verenigde Staten goede verwachtingen van de marktontwikkeling in het verder verloop van deze week. Voor Philips werd bij de opening van de markt 1,50 boven de slotprijs van vrijdag betaald. Kon. Petroleum opende 1,00 hoger en Unilever is ruim 0.50 gestegen. Verder zijn Hoogovens met 6 pnt opgelopen, terwijl AKU 1% pnt is gestegen. In de scheepvaartafdeling moest Scheepvaart Unie 114 pnt prijsgeven. H.A.L. en Kon. Boot waren nauwelijks prijshoudend. Van Nievelt ging echter 1% pnt omhoog. De staatsfondsenmarkt was stil en weinig veranderd. De staf- fellening was wat vaster. Vorig Slot opening 3/9 41/2 Ned. 1960 4)'« Ned. 1961 4 Ned. 1961 98V2 4 Ned. 1962 97% Staffel 1947 90H BJ4.U. Won. bouwl 0 107 Ned. Handel Mi). Cert 346% Amsterdam Rubber H.V.A. 119% AJC.U. 363 364% Berkel Patent 228 Calvé-Delt Cert 672 Dell-Mb 141.30 Fokker 443% Ford v. Gelder 297 Hoogovens 553 559 Müller Co 120 Ned. Kabel 510 Philips Gem Bez 154.30 155.50 Unilever 133.90 134.50 Wilton-Fyenoord 282 Bllliton 2e 438 Dordtsche Petr. gew 641% Kon Petroleum 50 141.20 Holl Amerika Lijn 120% 118% Java Cb PL. 130 KXJU. Kl Ned Stoomb Mb 141% KJ=A1 137 Stoomv Mb Nederl. 140% v. Nievelt 110% 112 v. Ommeren 254 Rott Lloyd 131 Ned Scheepv. Unie 128% 127% Interunle 180 Robeco 206 Unitas 469 Ver Bezit 127 Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2)4 Amsterdam '561 80% - 2 Amsterdam '56 n 87 2)4 Amsterdam '56 ID 2)4 Amsterdam '59 89% 2)4 Rotterdam '57 Alb. Heyn Kk obL 121

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3