Voortaan zes wethouders in Haarlem P.v.dA: stemde blanco over kandidaten ouder dan 70 jaar Taakverdeling B. en W. 2 x zo groot VAN NIEL K.V.P.-Zandvoort heeft weer een wethouder J. Lindeman verkozen boven „bejaarde" C. Siegers RECEPTIE HAARLEMSE RAADSLEDEN NA LANGE DISCUSSIE AXI 13000 J ubileumviering H.B.C. De beurs vandaag: WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 SSHEtlÉ WÈÊËÊËÈm HAARLEM, 5 sept. De Haarlemse gemeenteraad in nieuwe samen stelling heeft gistermiddag veel tijd nodig gehad om alles te zeggen, wat gezegd moest worden, eer men tot de wethoudersverkiezing kon overgaan. Die verkiezing zelf is overigens geheel volgens plan verlopen. Op voorstel van de heer Voogd (P.v.d.A.) werd het aantal wethouders-zetels uitgebreid van vijf tot zes. Alleen de V.V.D. stemde tegen. De wethouders Geluk (P.v.d.A.), Schippers (K.V.P.), Bakker (Prot. Christ.) en Happé (P.v.d.A.) werden herbenoemd. Daarnaast werden de heren Van der Veldt (K.V.P.) en Voskuilen (P.v.d.A.) in het College gekozen. Eer dit resultaat bekend kon worden gemaakt moest er echter zó druk gediscussieerd worden, dat men bijna de aansluiting miste op de tegen vijf uur aangekondigde kennis- makings-receptie in de Gravenzaal De overvolle publieke tribune heeft een middag kunnen meemaken van langdurige, maar op niveau staande poli tieke debatten. Mevrouw Scheltema weer voorzitster fractie V.V.D. voor Haarlem e.o. Muziek tentoonstellingen Leeftijdsgrens VV D-waarschuwing Politie treedt op tegen stmatveronitreiniginig Stemresultaat HAARLEM Viswedstrijd voor gehandicapten parfums bijoux nige honderden Haarlemmers hebben gistermiddag in de Gravenzaal van het stadhuis de gelegenheid te baat genomen om kennis te maken met de ge meenteraad in nieuwe samenstel ling. Er heerste een genoeglijke stemming, temeer omdat de re ceptie een strikt informeel karak ter droeg. Om vijf uur daalden de secretaris en de raadsleden wat onwennig de statige trappen in de Gravenzaal af. Men stond wat onwennig tegenover elkaar, maar al dadelijk begon men handen te schudden. Vanaf dat ogenblik kwamen de bodes handen tekort om dranken en andere verversin gen aan te brengen. Het initiatief van de gemeentesecretaris, mr. H. E. Phaff, om op deze wijze de burgerij in de gelegenheid te stel len kennis te maken met de ge meenteraad, heeft duidelijk suc ces gehad. Het was de eerste keer, dat deze receptie gehouden werd en al meteen werd zij een door slaand succes. Familieleden van de raadsleden, hoofden van ge meentelijke, provinciale en rijks diensten, verenigingsbesturen en iedereen die op een of andere ma nier een bijzondere relatie met de gemeente onderhoudt, was van de partij. Ruim een uur is men bij elkaar gebleven. Het was als de opening van het seizoen: bloemen voor de hoofdrolspelers en glun dere gezichten alom. De Bloemen meisjes zorgden voor een gemak kelijk herkenningsteken: de raads leden kregen een rode en witte anjer opgespeld. Het werd een fleurige en plezierige ontmoeting. Afscheid mr. H -L Meijboom Opbrengst tentoonstelling in Bloemenheuvel Burgerlijke Stand Haarlem HOOISCHELF AFGEBRAND Het Witte Paard - Beurs van New York XSïSSSSSï Onmiddellijk na de opening nam de VOORZITTER alle raadsleden de ver eiste eden of beloften af, waarna hij hen kon installeren als lid van de Haarlemse gemeenteraad. Een korte j 'citatie van de voorzitter viel daarna raadsleden ten deel. y.Pe fractievoorzitter van de PvdA, de neer VOOGD, diende vervolgens me- ?£."amejïs de heren VAN LIEMT <KVP), SPEK (Prot. Christ.) en BO- VENKERK (PSP) het voorstel in tot Uitbreiding van het wethouderaantal. Zf]n motieven waren bekend: overbe lasting van vijf wethouders had dit voorstel noodzakelijk gemaakt. Boven dien hoopte hij dat de wethouders nu wat meer gelegenheid zouden krijgen om aan vooruitdenken en representa tieve taken toe te komen. De mede ondertekenaars sloten zich hierbij uiter aard aan, zij het dat ieder een speciaal aspect van het vraagstuk bijzonder be lichtte. Zoals te verwachten was, verzette zich de WD heftig tegen het voorstel. Een verrassing was, dat mevrouw SCHELTEMA, die de afgelopen perio de als wethouder is opgetreden, op hieuw de functie van fractievoorzitster Van haar partij bleek op zich genomen t« hebben. Van een overbelasting van de wethouders was haar nooit iets ge bleken, deelde zij mede. Bovendien vreesde zij, dat méér wethouders ook méér gemeente-ambtenaren met zich mee zouden brengen, hetgeen haar ang stig maakte. Kortom, zij geloofde dat net voorstel van de vier fractieleiders niet door zakelijke, maar door politie ke motieven was ingegeven. De heer BOVENKERK (PSP) ontkende niet, dat ook politieke factoren een rol had den gespeeld, maar achtte dit aller- OTNEMA PALACE: Blue Hawaii, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Hercules en de koningin der Amazones, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ïtDO: (4e week) Mr. VTubber, de vliegende professor, alle leeftijden. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Le belle Américaine. 14 jr. 2, 7 en 9.15 uur. BOXY: t/m do.: Bajonetten tegen tanks, 18 jaar. 2.30. 7 en 9.15 uur. ®TUDIO: De kreet, volw. 2.15, 7 en 9.15 uiur. 1®NERVA: t/m do. 8J5 uur: Aparte tafels. 18 jaar. Donderdag 8 september j Grote of St. Bavo Kerk. 4 uur: "oor Albert de Klerk. *"rans Hals Museum: Portretten en genre- JhBcken uit internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 105 uur. zondag 15 uur. v*dere avond geopend van half negen tot (,alï elf (Kaarslicht en muziek). 30 september). ev;ers Museum: Schilderijen 19e en 20e «qhv. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse j, Franse school 16e t/m 19e eeuw. bleien, natuurkundige instrumenten, «olijks van 11—5 uur. Eerste zondag BIssck de maand van 1—6 uur. reij°°Ppeiyk Museum, Jansstraat 76. Oude epi,®euze kunst, schilderijen, mlddel- 6 uWse beeldhouwwerken. Van 1012.30 ZonVan 1.305 uur (behalve maandag) 60 feestdagen 25 uur. ÖfhltS .«Het Huls van Looy", Kleine kiïnst g 103: Tentoonstelling van oude lijks het Frans Halsmuseum. Dage- (Tot o?n 105 uur. Zondag van 1—5 uur those, «member). straat? "In Goede Our", Korte Hout- Cruqni boek Nieuwe Kerksplein. 1acheSl2?Scnm' Haarlemmermeer; Histo- DageüivWlrn,naehines, watermolens enz. ZondatT30 912,30 en van 130—5 uur tnnsth 10-5 uur TeS^e' Bier, Groot Heiligland 66 kmdse van werken van Hol- üjks va? ïs 1111 öe 17e eeuw. Dage- Vi.w 10—5 uur. (Tot 30 september) 'shal: Ter jarig best» gelegenheid van het honderd- r een ke??2 v^n et Frans Halsmuseum ï?n de oi? ui bet moderne kunstbezit 30 fepteimbe jHaarl6m tentoongesteld minst laakbaar. De heer PROPER (CPN) bleek van oordeel, dat vooral zakelijke motieven tot het voorstel had den geleid en verklaarde zich daarom voorstander. Met de vier WD-stem- men tegen ging de raad tenslotte met de uitbreiding van het wethouders-aan tal accoord. Ten aanzien van de wethouders verkiezing zelf merkte de heer VOOGD (PvdA) op, dat de verhou ding: 3 PvdA-zetels, 2 KVP-zetels en 1 protestants-christelijke zetel het meest in overeenstemming leek met de uitspraak van het kiezerskorps. De vrees van de CPN voor een „cle- ricale" meerderheid in het nieuwe College deelde hij niet. omdat hij in de Haarlemse omstandigheden meer belang hechtte aan de verhouding Vooruitstrevend-behoudend, dan aan die tussen confessioneel en niet-con- fessioneel. De praktijk had hem daartoe gebracht. Tenslotte verklaar de hij, dat zijn partij met alle respect voor de betreffende wethou ders van oordeel was dat iemand van ouder dan 70 jaar geen wethou- derscandidatuur moest aangaarden. De PvdA-fractie zou derhalve bij de stemming over de candidatuür van de heren Schippers (KVP) en Bak ker (Prot. Christ.), resp. 73 en 71 jaar oud, blanco stemmen. De heer VAN LIEMT (KVP) kon zich uiteraard slechts vrolijk maken over de aanduiding „clericaal" van zijn par tij en van de protestants-christelijke groep. Met nadruk vroeg hij de VVD- fractie te verklaren waarom zij voor de PVDA drie wethouderszetels wilde accepteren en voor de KVP, de pro testants-christelijke groep en de VVD ieder één wethouderszetel. Het ant woord op die vraag is de VVD schul dig gebleven. Wat de door de PvdA gestelde leeftijdsgrens betreft, achtte de heer Van Liemt deze in beginsel wel juist. In de praktijk zal men ech ter overgangsbepalingen moeten ma ken, meende hij en in ieder geval zal men een wethouder die eenmaal geko zen is, een tweede zittingsperiode moe ten gunnen om de vruchten van zijn werk te oogsten. Mevrouw SCHELTEMA (WD) vond de door de heer Voogd voorgestelde verdeling van de wethouderszetels he lemaal niet juist. De PvdA die nu 15 zetels heeft, is nog niet terug op haar uitgangspunt van 1958 (16 zetels in de raad). De WD-fractie wel, voegde zij eraan toe. (De VVD had er in 1958 im mer 4, kreeg er dat jaar zeven en is nu weer terug op haar uitgangspunt: 4). Met dé CPN waarschuwde zij tegen de overwegende rooms-rode invloed in het College en met name kreeg de pro testants-christelijke groep te horen, dat dit haar nog wel eens op zal kunnen breken. De PSP aldus een verklaring van de heer BOVENKERK (PSP) zou even tueel voor een wethouderszetel in aan merking hebben kunnen komen, maar aangezien B. en W. eerder tegenwoor dig de uitvoerders zijn van de veroor- HAARLEM, 5 sept. Wegens de vele klachten van verschillende zijden over de verontreiniging van de open bare straten in Haarlem heeft de hoofdcommissaris van politie het per soneel opdracht gegeven verdere ver ontreiniging tegen te gaan. Daarbij baseert men zich op de Algemene Po litie Verordening waarin onder hoofd stuk IV met betrekking tot de open bare gezondheid een verbod is opge nomen om vuilnis anders dan in de uniforme vuilnisemmers op straat te zetten op de dagen dat de Renigings Dienst langs komt. In straten waar moet de vuilnis zo ve de uniforme vuilnisemmers zijn moet de vuilnis zo verpakt zijn dat er geen kans bestaat dat het los op de straat terecht komt. Door de A.P.V. is h ooverboden naast de uniforme vuilnisemmers kartonnen dozen met vuil op straat te zetten. Procesver baal kan bij overtreding worden opge maakt. Gisteravond reeds kwam het College van B. en W. in nieuwe samenstel ling bijeen in de kamer van B. en In zittend v.l.n.r. de heren J. A. Schip pers (K.V.P.)D. J. A. Geluk (PvdA), burgemeeser mr. O. P. F. M. Cre- mers, gemeentesecretaris mr. H. E. Phaff, W. C. Bakker (Prot. Christ.). Staand v.l.n.r. de heren A. v. d. Veldt (K.V.P.), P. W. Voskuilen (PvdA) en W. F. Happé (PvdA). delenswaardige regeringspolitiek, dan van de wil van de raad, wenste zijn par tij geen verantwoording als wethouder te dragen. De CPN verweet hem dit in de persoon van de heer PROPER hef tig, maar de heer Bovenkerk hield voet bij stuk. Naar het oordeel van de heer Proper (CPN) had het ultra-linkse blok van CPN en PSP, dat bij de laatste verkiezingen 12,5 pet. van de stemmen behaalde, een wethouderszetel behoren te krijgen. Dit alles en nog veel meer werd te berde gebracht, eer de voorzitter de eigenlijke wethoudersverkiezing aan de orde kon stellen. Bij de stem ming over de eerste zetel kreeg de heer GELUK (PvdA) 38 stemmen, tegen 1 blanco stem. Hij hield zijn benoeming tot ieders verwondering tot na de totale uitslag in beraad, maar accepteerde toen toch maar. Bij de stemming om de tweede zetel kreeg de heer Bakker 23 stemmen tegen 16 blanco. Wethouder Happé kreeg de derde zetel met alle 39 stemmen. De vierde zetel was voor de heer SCHIPPERS (KVP) met 21 stemmen, 1 stem op de heer Van der Veldt (KVP) en 17 stemmen blanco. De heer VAN DER VELDT (KVP) kreeg de vijfde zetel met 33 stem men, terwijl hiervoor de heer Van Liemt (KVP) er één kreeg, me vrouw Scheltema 4 en de heer Bo venkerk (PSP) 1. De zesde zetel ver wierf de heer Voskuilen (PvdA) met 33 stemmen, tegen 5 blanco, en 1 voor de heer Steyaart (PSP). imimiiiimiiiimiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniii HAARLEM, 5 sept. Het nieuwe col lege van B. en W. van Haarlem heeft gisteravond na een beraad van vijf uur de portefeuilles verdeeld. De verdeling van de werkzaamheden is nu als volgt geworden: De burgemeester behoudt de porte feuilles van politie, brandweer, B.B., verkeer en gemeente-archief. Wethouder D. J. A. Geluk behoudt de portefeuilles van onderwijs en kunst zaken, maar heeft sportzaken afgestaan. Hij beheert voorts de portefeuilles Haar lems Bloei en Exploitatie van Vlees- en Vishal, van Stadsschouwburg en Con certgebouw. De heer Geluk krijgt nu ook de portefeuille van de psycholo gische afdeling van de G.G.D. (jeugd- psychologie en school- en beroepskeu ze). Wethouder W. C. Bakker behoudt fi nanciën en accountantsdienst, het ener giebedrijf en het waterbedrijf. Perso neelszaken en bejaardenzorg heeft hij afgestoten. Wethouder W. F. Happé behoudt Openbare Werken en Stadsontwikke ling, alsmede Hout en Plantsoenen. Het huisvestingsbureau heeft hij afgestaan. Wethouder J. A. Schippers behoudt volkshuisvesting, waar thans het huis vestingsbureau bij is gevoegd, econo mische zaken en middenstandsaangele genheden. Wethouder A. van der Veldt krijgt sociale zaken en volksgezondheid, de volkskredietbank en de Werkplaats voor Antieke Textiel. Wethouder P. W. Voskuilen krijgt personeelszaken, sport- en jeugdzaken, bevordering burgerzin en bevordering efficiency, het slachthuis en de reini gingsdienst. HAARLEM, 5 sept. Begunstigd door uitzonderlijk mooi weer is zater dag de tweede viswedstrijd gehouden voor gehandicapten, werkzaam bij de Beschuttende Werkplaatsen te Haarlem Werd de eerste keer gevist in de Ring vaart, thans had men hiervoor de Kolk te Spaarndam gekozen. De belangstel ling was groot: ongeveer 40 personen namen aan de wedstrijd deel. Ook was er veel belangstelling. Zo zagen wij o.a. de heren Schnerr en Henskes, respec tievelijk directeur en bedrijfsleider van de Beschuttende Werkplaatsen. Om 3 uur werd met vissen begonnen, en al spoedig werd de eerste vis verschalkt. In totaal werden 8 bovenmaatse vissen gevangen. Om 11 uur was het einde van de wedstrijd; daarna begaven allen zich naar de muziektent, op de trap waar van de vele mooie prijzen lagen uit gestald. Namens het gemeentebestuur reikte de heer Schnerr de fraaie wissel- beker uit, welke werd gewonnen door de heer Heesemans, die de grootste vis had gevangen. Tijdens zijn toe spraak dankte de heer Schnerr het ge meentebestuur voor het beschikbaar stellen van de fraaie beker, de heer Drayer als voornaamste organisator van de wedstrijd en allen, die op eni gerlei wijze hun medewerking hadden verleend. Bovendien merkte hij op, dat het organiseren van dergelijke wedstrij den, ook op ander gebied (o.a. schaak wedstrijden) zeer aan te bevelen is. De overige prijzen werden uitgereikt door de heer Henskes. Degenen, die geen vis gevangen hadden, verkregen hun prijs door loting. Voor ieder was er een prijs, zodat allen naar huis gingen, uiterst tevreden om de gezellig doorge brachte zaterdagmorgen. (Advertentie) Wij zijn verheugd U te mogen uitnodigen in onze gemoderniseerde zaak, die door de recente verbouwing twee maal zo groot is geworden. Nu kunnen wij onze nieuwste sortering parfumeriën, cosmetische- en toiletartikelen zeer overzichtelijk laten zien, en niet te vergeten de smaakvolle byoux en de gloednieuwe collectie tassen. Het is nu mogelijk Uw tinten en kleuren te kiezen in daglicht! In een aparte salon achter in de zaak, geven schoonheids specialisten van wereldbekende merkarti kelen, U in de nabije toekomst leerzame demonstraties. Komt U Vrijdagmiddag 7 September na half drie even een kijkje nemen? U bent van harte welkom. Grote Houtstraat 92, telefoon 1 21 60 ZANDVOORT, 5 sept. Een stamp volle publieke tribune wees er op dat de Zandvoortse bevolking grote belang stelling had voor de wethoudersverkie zing. De instructieve rede van burge meester mr. H. M. van Fenema ter in stallatie van de nieuwe raad kreeg door meer betekenis. Aan de wethou ders verkiezing ging een discussie voor af waarin de heer Hegers (KIT) zich ook candidaat stelde voor het wethou derschap; zonder resultaat, zijn frac tiegenoot Lindeman werd als derde wethouder benoemd. Na de beëdiging en installatie van de raad in zijn nieuwe samenstelling ver leende de burgemeester het woord aan de heer C. Hegers (KVP) die verklaar de hoewel kansloos zich candi daat te stellen voor het wethouderschap. H(j herinnerde aan de gang van zaken bij de candidaatstelling voor ge gemeen teraad waardoor hij, hoewel nummer 4 van de lijst met een groot aantal voorkeurstemmen (groter dan nummer 1) in de raad werd gekozen. Dit resul taat legde hem plichten op, doch gaf hem ook rechten; vandaar dat spreker meende aanspraak te kunnen maken op een wethouderszetel. Zij fractiegenoot Lindeman deed hetzelfde. De K.VP. heeft dus twee candidaten. Spreker re leveerde vervolgens de gang van za ken bij de voorbesprekingen waarbij de heer Kerkman (PvdA) zei dat spreker voor die fractie onaanvaardbaar was. Men heeft geschermd met sprekers leeftijd. Spreker protesteerde tegen de ze gang van zaken welke hij opvatte als een persoonlijke belediging. Hij sprak zelfs van chantage. Als Onze Lieve Heer mij het leven geeft in de komende vier jaren, dan zal ik, zo be sloot de heer Hegers, mijn best voor de gemeente blijven doen. De heer Kerkman (PvdA) repliceer de met er op te wijzen dat de voor keur-stemmen op de heer Hegers be doeld waren, hen weer op de tweede plaats te brengen. Dat doel is voorbij geschoten maar dat geeft de heer He gers echter geen recht op een wethou- derszetel. De Partij van de Arbeid neemt als richtlijn dat ongeveer op de 65-jarige leeftijd afscheid genomen moet wor den van het politieke leven. Dit stand punt is door sprekers fractie naar vo ren gebracht bij het voor-overleg met de andere fracties. Het is niet waar dat de heer Hegers pesoonljjk onaanvaard baar was; het bezwaar gold alleen diens leeftijd. Tijdens de bijeenkomst van de fracties en de besturen der par tij afdelingen was men unaniem (inclu sief de KVP) van oordeel dat de lijijf- tijd van de heer Hegers een bezwaar was om hem tot wethouder te benoe men. De heer Breure (groep Breure) wees op de recente verhoging aan de wet houders jaarwedde dat hij het „snoep je van de leek" noemde. Hij stelde voor slechts twee wethouders te benoe men. De voorzitter wees erop, dat dit jaar geenszins aan de orde is: spre ker voelde er niets voor dit voorstel in stemming te brengen. De heer Koning (groep Breun) wees op de leeftijd van de heer Lindeman. Spreker was tegen een derde wethouder. Vóór de stemming verlieten de heren Petrone (A.Z.B.) en Breure en Koing (groep Breure) de vergadering zodat 12 leden aan de stemming deelnamen. Tot wethouder werden gekozen de heren A. Kerkman (PvdA) met 11 stem men (1 stem op de heer Zoet). G. Ta- tes (VVD) met 10 stemmen (1 blanco en 1 op de heer Lindeman) J. L. C. Lindeman (KVP) met 10 stemmen (1 blanco en 1 op de heer Hegers). De burgemeester hield hierna een toespraak tot de nieuwe raad en wees op het recht van initiatief dat hij gaar ne door de raad zag uitoefenen. De taak van burgemeester en wethouders is uiterst zwaar en de burgemeester heeft tot taak stimulerend te werken om de gemeente tot grotere bloei te brengen. Voor dit alles is samenspel nodig van visie en van durf. Zandvoort ontwikkelt zich in fasen; de eerste is pas achter de rug. De werkelijk belang rijke objecten moeten nog komen. Het alles overheerstende probleem is de ontwikkeling van het wegennet. Dit is de sleutel tot de bloei en de groie van Zandvoort. Het nieuwe college van bur gemeester en wethouders zal dit vraag stuk met kracht aanvatten. Bij de benoeming aan de raads commissies weigerde de heer He gers (KVP) zitting te nemen in de commissie voor publieke werken om dat de heer Koning (groep Breure) daarin niet was benoemd. De heer Hegers gaf de voorkeur aan de heer Koning die met het bouwvak bekend is, boven de heer van der Werff (CH> die bakker is. Dit gaf aanleiding tot een stekelig debat. De heer van der Werff betwistte de deskundigheid van de heer Koning die „tussen de paar den" was groot gebracht en eerst na de bevrijding een aantal huize in Zandvoort heeft laten bouwen. Tot leden van het bestuur van het Straatschap Zancvoort werden be noemd de wethouder Kerkman en Lin deman. ongecorrigeerd BLOEMENDAAL, 5 sept. Het bloemendaalse gemeentebestuur stelt belangstellenden in de gelegenheid om op dinsdag 11 september afscheid te nemen van de afgetreden wethou der voor sociale zaken, bedrijven, openbare gezondheid en sport, mr. H. B. Wildt Meijboom. Tussen vier en vijf uur is men in de gelegenheid in de Raadzaal de scheidende wethouder de hand te drukken. BLOEMENDAAL, 5 sept. De ten toonstelling die door vijf Haarlemse jongens in Huize de Bloemenheuvel in Bloemendaal was georganiseerd, heeft een kleine honderd gulden opge bracht. De jongens hadden het plan opgevat d opbrengst te besldn aan een liefdadig doel, het liefst voor on gelukkige leeftijdgenootjes. Het geld is inmiddels aan dokter D. Heijmans ter hand gesteld voor spastisch kinderen. Bevallen van een zoon: 1 sep., M. Schalk-Groeneveld2 sep., I. Bever- dam-Duursma, D. Vonck-Ackermann, 3 sep., E. Beekelaar-Keddeman, M. Kraamwinkel-Albers, M. A. Kruijd- Verplar.cke, F. Plas-de Boer, A. Bosch-Tiggelman; 4 sept., J. Smits-De Bruin. Bevallen van een dochter: 3 sep., M. F. Tammer-Dircken; 4 sep., H. Oppe- laar-Swart, M. G. Schoof-van Mierlo, J. H. Jongsma-Appeldoom. OVERLEDEN: 1 sept., A. Spruijt, 74 i., Schotersingel, M. J. Cob'ens-Menks, 80 j., Kamperlaan; 2 sep., P. van der Velden, 55 j., Gasthuisvest. H. G. du Puis-Buning, 84 j., Kleverparkweg, I. Toepoel-Wijngaard, 80 j., Kenaupark; 3. C. A. van Brero-Booms, 79 Leid- sevaart, T. van Biezen-Möhringer, 74 j., Mrt. v. Heemskerkstr. GEHUWD: 4 sep., J. G. M. van Kes- sel en F. C. M. Flipphi; J. P. Neder- koom en A. Cupido. ONDERTROUWD: 4 sep., F. Hart- pians en Z. Bosman, B. J. Hogenes en E. C. Neijts, H. A. J. Raaphorst en M. J. Houthuijzen, A. A. van der Velde en R. Zwama, A. F. M. Hoogland en M. J. Koevoets, H. J. van der Weele en M. Niesing, H. F. Voets en C. C. M. Scheepers, C. Wiedijk en J. G. M. van Bakel, A. G. van Lierop en G. P. Klaase, W. B. Koelemeijer en M. G. E. Ormond, N. J. Reuzenaar en C. M. Zoet, Th. Tiebout en W. Hoek, Th. J. van Bezu en A. M. H. Bosland. HEEMSTEDE, 5 sept. Zondag 9 september wordt de grote reeks jubi- leumtoernooien van HBC afgesloten met een toernooi voor junioren. In totaal zullen vijftien ploegen aantreden, waar bij DC G(Amsterdam), DOCOS (Leiden) en jubilaris HBC elk met vijf elftallen van de partij zullen zijn. De wedstrijden beginnen 's middags om twaalf uur en zijn om half zes afgelopen. De festi viteiten rond HBC's zestigjarig jubi leum worden afgesloten op zaterdag 29 september. Op die dag vindt de offi ciële viering van het jubileum plaats. Het slotfeest wordt een grootse gebeur tenis, waarop wij nog nader terugko men. ZANDVOORT, 5 sept. Gistermor gen is aan de Zanderijvaart een hooi schelf in brand geraakt en totaal af gebrand. De schade, ongeveer 500 gulden, wordt niet door de verzeke ring gedekt. Rond half elf begon het hooi te smeulen, maar toen re Zand voortse brandweer ter plaase kwam was er geen redden meer aan. Het hooi is hoogstwaarschijnlijk in brand geraakt door een stukje glas dat min of meer als „brandglaasje" heeft dienst gedaan. Het hooi was met be- het erg b drfwerende stoffen ingespoten welke het erg brandbaar maakten. HAARLEM, 5 sept. Voor de nieuwe onderlinge schaakcompetitie kunnen ge gadigden zich iedere woensdagavond op geven in gebouw ,,'t Stoofke", Stoof steeg. Ook huisschakers kunnen zich melden. Voor hen zal een aparte com petitie worden vastgesteld. IJMUIDEN, 5 sept. Gisteren over kwam de 25-jarige J. F. uit Waardai- burg in de nabijheid van de hoge-drac- centrale van Hoogovens een ongeval. Hij verrichte werkzaamheden op een bovengronds lopende gasleiding. Plot seling verloor hij zijn evenwicht, viel en kwam op een andere, ongeveer drie meter lager gelegen leiding terecht. Zijn verwoningen waren van dien aard, dat hij naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk moest worden vervoerd. AMSTERDAM, 5 sept. De dag na Laborday, waarnaar ter beurze met zo veel belangstelling was uitgezien, heeft in Wall Street een teleurstellende koers ontwikkeling opgeleverd. In hoeverre hieraan de internationale moeilijkheden ten grondslag lagen, valt niet precies te bepalen, maar zeker is dat het incident met de U-2 geen gunstig effect heeft uitgeoefend. In aansluiting op de lagere koersen van Wall Street gingen vandaag ook de noteringen van de internationale fondsen van het Damrak omlaag. Philips moest bij de opening van de markt ruim f 1,50 prijsgeven, terwijl Unilever 1 lager noteerde. Kon. Petroleum is met ongeveer een halve gulden gedaald. Ver der hebben Hoogovens 7 pnt. moeten afstaan, terwijl AKU 3% pnt. in reactie was. De handel was over de gehele linie zeer stil. Scheepvaartaandelen waren prijshoudend tot een fractie lager. De staatsfondsenmarkt was prijshoudend. Morgen staat de inschrijving open op f 50 miljoen 4%% obligaties ten laste van de Bank voor Ned. Gemeenten tegen de koers van 99%%. Men verwacht voor deze uitgifte een grote belangstelling. Vorig opening Slot 5/9 4% Ned. 1960 100% 4% Ned. 1961 4 Ned. 1961 QO 9 tfoIg 4 Ned. 1962 98% S tali el 1947 91% B-N.G. Won. bouwl 0 107 Ned. Handel Mij. Cert 354% Amsterdam Rubber 109% H.V.A. 119 A.X.U. 361 Berkel Patent 230 Calvé-Delt Cert -3- Dell-Mjj 145 Fokker 444 Ford 885 v. Gelder 295 Hoogovens 552% Müller Co 331 Ned. Kabel Philips Gem Bez 155.80 154.30 Unilever 133.40 132.30 Wilton-Fyenoord 2823,4 Bilhton 2e 443 Dordtsche Petr. gew 6483.i Kon Petroleum 50 141.40 139.80 Boll Amerika Lijn 120 119% Java Ch PL. 131 KLJSd. 51.50 Kl Ned Stoomb Mij 14234 138 KJr.M 137 Stoomv Mij Neüerl. 138 v. Nievelt 113 v. Ommeren 259 Rott Lloyd 131 Nee Scheepv. Unle 128% 128% Interunie 180.50 Robeco 207 Unltas 468 Ver. Bezit 127.50 Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 1 80% Amsterdam '56 n. 87 2% Amsterdam '56 III 85% 2% Amsterdam '59 99% 2% Rotterdam '57 87 Alb Heyn Kl obL 121 31/8 4/9 Anaconda Copper 40% 39% Bethlehem Steel 31% 31% Chrysler Corp 58% 56% General Electric 68% 66% Genera] Motors 53% 52% Kennecott Copper 68% 68% KLuM 14% 14% Montgomery Ward 27 26% Radio Corp 49% 47% Republic SteeJ 35 34% Royal Dutch 39% 38% Shell Union Oil 32% 31% Southern Pacific 101 KKWi Southern Railway 47% 47% Stand. Oil Ny 52 51% Tidewater 18% 18% Unilever 37 36% U.S. Steel 43% 42% Stemming: Gemakkelijk

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3