Winst van kwart eeuw van Kon. Bibliotheek Tentoonstelling bij afscheid van prof. dr. L. Brummel BEATRIJS BRENGT UDEZE WEEK: BEATRIJS Saldo van de schatkist met ƒ85 miljoen gedaald HET TOVERPOTLOOD DE PELSJAGER m 9 h Britse nazi wint beroep MOORD in de Apollokljniek DAGPUZZLE Gunstig jaar voor maatkleermakers Luxe passagiersdiensten Vettewinkel sticht Duits dochterbedrijf W ethoudersverkiezin g in Middelburg niet rechtsgeldig Bij Verolme Brazilië tweede schip te water Overleden Jubilea WEEKSTAAT NEDERLANDSCHE BANK Q nu!' Hoger spaaroverschot voor RPS in augustus WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1962 PAGINA van Genua-Napels Noord- Zuid en Cannes en Lissabon j n r Centraal Amerika en de Pacific Hoyman Schuurman's Scheepsagentuur N.V. ff door LUK ACS v\\\ A J1! ERIC DE NOORMAN door MARTIN MONS 3 OOFDPIJNPOEDERS 2t (Advertentie) SOCfETA' PER AZIQNI Dl NAVIGAZIONE Reserveringen liaot de Generaal Agente voor Nederland: Rokin 80-82 I Amsterdam en door de erkende passajebureaux. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. 4 sept. Prof. dr. L. Brummel heeft gisteren de tentoonstel ling „Winst van een kwart eeuw" ge opend, die ter gelegenheid van zijn af scheid als bibliothecaris der Konink lijke Bibliotheek is ingericht in het museum Meermanno-Westreenianum aan de Prinsessegracht te Den Haag. Ruim driehonderd handschriften, brie ven, banden, oude en nieuwe drukken geven op deze expositie een beeld van wat de bibliotheek aan de Lange Voor hout in de vijfentwintig jaar, dat prof. Brummel er de leiding heeft gehad, aan aanwinsten heeft verworven. De opvolger van prof. Brummel, dr. C. Reedijk, leidde ae scheidende bibli othecaris in tijdens de bescheiden plechtigheid die behalve door collega's bibliothecarissen uit binnen- en buiten land ook werd bijgewoond door de buurman van de Koninklijke Biblio theek. hertog S. de Baena, ambassa deur van Spanje in ons land. De heer Reedijk schilderde het werk van de bi bliothecaris als dat van een tuinman, wanneer het om aankopen gaat. Even als de verzorger van groen en bloe men, is de koper /an waardevolle boe ken afhankelijk van de grilligste afwis selingen: de budgetaire ups and downs en de prijzen op de markt. Prof. Brum mel werd door zijn opvolger „een groot tuinman" genoemd. Prof. Brummel vertelde in zijn ope ningswoord, hoe hij zijn eerste aan koop, twee bladen van een veertiende- eeuws handschrift van Renout van Montalbaen voor vijfhonderd gulden, als een grote overwinning beschouwde. Later, en in het bijzonder na de oor log, raakte hij gewend aan heel wat forsere prijzen, die voor handschriften in de tienduizenden guldens lopen. Voor de bibliothecaris in net paleis Huguetan. die over een budget van tweehonderdvijftigduizend per jaar be schikt, geen geringe bedragen. ,,Ik kan niet uitstaan, dat mijn collega van de gelijknamige bibliotheek in Brussel het tienvoudige van mijn budget kan uit geven voor één enkel handschrift", al dus luchtte prof. Brummel zijn hart. Hij vertelde er nog bij, dat die collega wel zo vriendelijk was een kerstkaart te sturen waarop dergelijk heuglijk nieuws hem kenbaar werd gemaakt. In de catalogus op de tentoonstel ling merkt dr. Reedijk o"er deze Advertentie) Wat zijn de kenmerken van de nieuwe mode uit Parijs en Florence? VEEL ZWART. VEEL BONT, VEEL STRUISVEREN Extra! Van een der modellen, een mantelpakje van Maggy Rouff, kunt u het patroon be stellen! PARELS ZIJN GEEN OES- TERTRANEN Alles over het meest vrouwe lijke van alle sieraden! VIEREN MET BREUGHEL Een volksfeest, waarvan alleen de Vlamingen het recept ken nen. EN NOG ZOVEEL ANDERE GEZELLIGE VERHALEN. Elke week vele mode- en knippatronen; schoonheids- en doktersrubriekhuishou delijke voorlichting, recep ten, kinderverzorging; ro mantische verhalen en reportages. VERWEN U MET: AMSTERDAM, 5 sept. Om tot aamenvoeging te komen van haar activiteiten in Duitsland heeft de Ver- Bis- en Verffabriek v/h H. Vettewinkel •n zonen opgericht „Vettewinkel G.m.b.h.". met voorlopige zetel Neu renberg, aldus doelt het bedrijf mede. kwestie nog op: „Het komt nog her haaldelijk voor, dat Nederland op de internationale markt va. oude druk ken en handschriften verstek moet laten gaan in gevallen waarin zelfs een aanzienlijk cffer verantwoord zou zijn". Uit de inleiding van dr. Ree dijk blijkt voorts, dat bij de keuze voor de tentoonstelling uit de wer ken die in de loop van de afgelopen vijfentwintig jaar door prof. Brum mel zijn aangekocht, men zich heeft beperkt tot de specimina, die visueel kunnen boeien. Uit dat oogpunt z'jn dan ook veie ten toongestelde werken het bekijken alles zins waard: de kleurrijke handschrif ten, de sierdrukken en de boekbanden, een liefhebberij van de scheidende bi bliothecaris, in ieder geval. Maar ook zijn zeer merkwaardige geschriften op de tentoonstelling te zien. Er is onder de vele brieven één die prins Frederik Hendrik schreef als jongetje van zeven jaar, in het Frans uiteraard. Neder lands zal hij waarschijnlijk alleen met de koetsiers gesproken hebben. Een eigenaardig licht op het dage lijks leven in de middeleeuwen wer pen twee reclamebladen van de schrijf meester Hermanus Strepel uit Mün- chen. Op de perkamenten vellen, die de meester vermoedelijk ter attentie van potentiële leerlingen aan zijn deur had geprikt, staan de verschillende let tertypen gecalligrafeerd, in het schrij ven waarvan Strepel les gaf. Naar prof. Brummel verzekerde, zijn dit zeer zeldzame bladen. Een zeer interessan te bijzonderheid vormt ook een per kamenten verzamelbundel uit omstreeks 1500, die prof. Brummel uit Russisch bezit kocht. Op de eerste bladzijde van dit werk staat de handtekening van Louis, koning van Frankrijk. Op de tentoonstelling in Meermanno-Westree nianum krijgt men tenslotte ook een in druk van wat de Koninklijke Biblio theek bezit aan kinder- en schaaklite- teratuur. Wat het laatste betreft is de bibliotheek in Den Haag één der best voorziene van de wereld. (Van onze correspondent) MIDDELBURG, 5 sept. Bij de gisteren in Middelburg gehouden wet- houdersverkiezing heeft zich een vreemd geval voorgedaan. Na slui ting van de raadsvergadering reali seerde men zich pas, dat de beëdiging van de wethouder., niet volgens de voorschriften was verlopen, zodat de raadsvergadering en dus ook de wet houdersverkiezing niet rechtsgeldig Vanavond om z xn uur komt de ge meenteraad van Middelburg opnieuw bijeen om alles nog eens over te doen: zowel de verkiezingen van de wethou ders als van de raadscommissies en de behandeling van de vrii lange agen da. De fout bij de beëdiging bleek te zijn, dat men een der beide eden (of beloften) had verzuimd voor te lezen. Burgemeester mr. J. Driiber las eerst de zuiveringseed voor en daarna de zuiveringsbelolte. Hjj verzuimde ech ter daarna de eed en de belofte van trouw te lezen. ROTTERDAM, 4 sept. Bij Verol- me's nieuwste werf in Brazilië is de zer dagen het tweede schip van de helling gegaan: de 10.500 tons DW open- Shelteraecker „Pereira Cameiro", die met haar maximale snelheid van 20 mpl per uur een van de snelste sche pen wordt van de braziliaanse vloot. Het is een zusterschip van de op de zelfde helling gebouwde „Henrique Lage", waarvan de stapelloop vorig jaar heeft plaats gehad. Inmiddels is ook begonnen aan de bouw van een derde schip. Dat gebeurt op de gelijk tijdig in aanbouw zijnde tweede hel ling - een bij Verolme gebruikelijke pro cedure -, die een capaciteit krijgt voor schepen tot 80.000 ton en later even tueel kan worden ingericht voor sche pen tot 100.000 ton. De werf bij Jacua- canga is nog niet geheel gereed. AMERSFOORT, 5 sept. Vrij plot seling is gisteren alhier op 74-jarige leeftijd overleden de ere-voorzitter van Sint Raphaël, de katholieke bond van vervoerspersoneel, de heer L. Wigman Vrijdag om half elf is de plechtige uitvaartmis in de Sint Anfriduskerk, waarna de heer Wigman zal worden be graven op de nieuwe katholieke be graafplaats. NIJMEGEN, 5 sept. Pater Piet Wesseling CSSR, voert 9 september zijn 25-jarig professiefeest. Die dag is er 's morgens om 10 uur een H. Mis In de „Nebo Sionsweg 2 in Nijmegen, waar na gelegenheid bestaat Pater Piet, zo als hij populair genoemd wordt, geluk te wensen. Na de oorlog kreeg pater Wesseling veel bekendheid door zijn activiteiten voor de jongeren met zijn radiopro gramma „Dit is teven" en de huizen actie waardoor 200 jonge mensen woonruimte kregen. Enkele van zijn bekendste boeken zijn „Ongewoon Jour naal" „Romano Guardini". deel 1 van de eerste serie „Denkers ovet God en Wereld" en het onlangs verschenen „Zes avonden in Amsterdam" Pater Wesseling geeft overal in het land conferenties voor jonge mensen Daarnaast geeft hij ook retraites voor priesters. AMSTERDAM, 5 sept. Uit de weekstaat van de Nederlandsche Bank per 3 september blijkt dat de maand- wisseling een zware _>ost voor de schat kist is geweest. Op 1 september verviel 40 min aan rente en aflossing op ge vestigde schuld plus een aanzienlijk bedrag aan vlottende schuld. Anderzijds zal er wel geld naar de schatkist zjjn toegevloeid, wegens belastingbetalin gen. De omvang hiervan was niet vol doende om een daling van het saldo van de schatkist met 85 min tot 124 min te voorkomen. Een deel van de rentebetaling en af lossing door het Rijk vloeide naar de post „andere ingezetenen", welke met 15 min toenam tot 203 nln. De rest kwam de markt ten goede. Aan de markt werd 84 min onttrokken door het uitzetten van de chartaie circulatie, als gevolg van de ultimo-opvragingen. waardoor de stand van de circulatie thans is gekomen op 5443 min. Dit is 100 min lager dan de recordstand van 30 juni jl. Ingevolge aankoop van devie zen door de banken daalde de goud- en deviezenvoorraad met 25 min tot 6271 min, waarvan onveranderd 5698 min aan goud. Het tegoed van de banken verminder de met f 41 min tot 738 min. De geld markt is nog steeds zeer ruim. Geld- kringen verwachten hierin voor de ko mende dagen geen verandering. De dag geldrente bleef onveranderd 1 procent. in f 1000 Activa: Goud Buitenl. vord goud en deviezen Bult. betaalmldd Vord buitenl. gld. Wiss. In disc. Wiss. gekocht Voorsch rek. crt. Voorsch. Rijk Nederl munten Diverse rek Passiva: Bankbiljetten Rijks schatkist Saldi Bank in Ned Saldi andere ingezet Saldi buit circ bl. Saldi and nlet-ing Saldi buit gelds Diverse rek Nederl. schatk. pap buit. circui banken Muntbilj door de itaat m circulatie gebracht tot. goud en dev W v conv dev netto Percentage goud en leviezen 27 ./8 3/9 5.697.555 5.697.555 762.907 704.385 266 268 11.373 9.324 252.200 252.200 3.231 4.340 21.315 21.095 9.359 7.497 5.359.189 5.443.163 209.590 124.352 778.962 738.369 188.318 203.305 150.382 114.823 7.705 8.604 17.761 17.324 46.710 47.224 200 200 63.517 63.601 6.442.967 6.384.884 745.412 687.329 96.24 96.26 WERK! j ONGELOOFLUk! /.ATEN WE MN SPRINGEN' MAAR. /k BEN toch wel een BUITENGE U/OCN TE HEN AA/S... n li 9 51. Het is uitsluitend aan Thorfinns razend snelle reactie te danken, dat de zwaardslag hem niet dodelijk treft, maar geheel ontwijken kan hij de Slag niet. Terwijl een gloeiende pijn door zijn been trekt draait hij zich om en duikt met een schelle, waarschuwende kreet aan Eric en Erwin weg tussen de bomen. Even poogt zijn aanvaller hem nog te achtervolgen, maar de wirwar van dode takken belemmert hem en al gauw is de jager achter het beschermende gordijn Van sneeuw ver dwenen. Tot hij meent veilig te zijn, rent Thorfinn, keer op keer van richting veranderend, voort. Dan glijdt hij hijgend weg in een smalle holte tussen omgewaaide bomen. „Mijn paard hebben ze natuurlijk te pakken gekregen," bedenkt hij grimmig. „En ik vrees dat het Eric en Erwin niet veel beter gegaan is." Hij komt behoedzaam overeind om t« trachten te voet Erics krijgers te bereiken. Op hetzelfde moment sluipt, enkele dagreizen naar het oosten, een dodelijk vermoeide Ulv tot de rand van een kleine open vlakte, waar hij een klein kampement ontdekt heeft. „Verbazend," prevelt hij terwijl een brede grijns over zijn gezicht trekt. „Het geluk laat me niet in de steek. Als ik goed zie, is dat zo waar die lange Svein. Ik meende, dat mijn mannen hem en zijn troep gedood hadden, maar die lange kerel is zeker taaier dan ik dacht. Wel, dat komt me nu goed van pas." En zijn grijns wordt breder, naarmate, het plan, dat in zijn sluwe brein heeft postgevat, vaster vormen aan neemt. 11 Iii'i1,,", 'I i1111 COPfNHAGUJ ARNHEM, sept „Over het al gemeen kan de kleermakerij, dat wil zeggen de goede kleermakerij, terug zien op een goed jaar. De omzetten zijn beduidend gunstiger dan het voor- Baande jaar". Dit zei vandaag de heer Poelman, voorzitter van de R.K. Bond van Kleermakerspatroons In Ne derland „St. Martinus". Daar de personeelsvoorziening ook in onze branche, een primair probleem is, mag het als gunstige factor gezien wor den, dat het bedr.ifsleden gedwongen wordt de rationalisatie in een versneld tempo toe te passen, om de verhoogde omzetten in klare produkten te realise ren. Ondanks dat, moet alles in het werk gesteld worden om het personeels bestand te verbeteren, aldus de heer Poelman. HU wees erop dat ook dit jaar de paralleliisatiegedachte weer versneld in ae praktijk werd toegepast. Naast de gunstige conjunctuur is de verhoogde belangstelling voor maatkle ding mede het gevolg geweest van het succesvolle werk van de „Stichting Maatkleding Shows", zo betoogde de heer Poelman. Het bedrijfschap voor de kleermake rij heeft zich het afgelopen jaar be ziggehouden met wenselijkheid van een bijzonder waarborgfonds. 66 „Dus niet mijnheer Saleminq?" „Mijnheer Saleminq? Hoe ter wereld komt u er bij!" „Of Iemand van het atelier?" „Neen, het moet een van die beide heren geweest zijn. Nog eens, ik geloof, dat het mijnheer Donder- winkel was maar zeker weten doe ik het niet." „En de naam van die firma, die die partij opkocht weet u evenmin?" „Die weet ik evenmin," zegt ze nerveus haar knijp brilletje op en af zettend. „Het split me erg, inspec teur, dat ik u niet helpen kan." Onder het naar huis ryden is hoofdinspecteur Pleter Auguste Perquin erg nadenkend. Zo nadenkend, dat zijn arme maag geen kik durft te geven om hem te herinneren aan de beloofde maaltijd. Van een ding hebben de beide die avond door hem gevoerde gesprekken hem overtuigd: Mevrouw Sale minq heeft van de verdere import der artikelen van Carter en Ainsfield niets afgeweten tot zij door haar gevonden facturen in handen kreeg. En hij vraagt zich af, hoe zij deze facturen in handen heeft ge kregen en welke stappen zjj van plan was te nemen. En vooral: wie liep door deze stappen gevaar? Want die persoon moet de moordenaar zijn. Zijn weg voert hem langs pension Beau Séjour. De ramen van baron Muyskes zitkamer zijn nog ver licht. Pieter Auguste kijkt op zijn horloge: Halftien. Meteen begint zjjn mishandelde maag weer opstandig te worden. Hoofdinspecteur Pieter Auguste Perquin haalt gelaten de schouders op en brengt zijn wagen tot stilstand. „Wel kijk eens aan, hoe later op de avond..." zegt Pieter Auguste geeft penibel toe, dat het sinds het baron Muyskes en laat er dan bezorgd op volgen: „Maar kerel, wat heb Je? Ga zitten, hier en vertel me eens, wat zal het zvjn? „Een boterham," zegt hoofdinspecteur Pieter Auguste Perquin, „als het tenminste niet te..." „Niets te..." valt de oude heer hem in de rede, terwijl hl) heftig op de bel drukt. En hij denkt: Arme vent, heeft de hele dag gevast, lijkt me. Hu zal toch dat juffertje niet hebben moeten arresteren, waar hij zo épris van was? Hij ziet er uit als de dood van Yperen. Het is mevrouw Van der Kip zelf, die naar boven komt gerend. „Grote hemel," hijgt ze en legt met een welspre kend gebaar de hand op haar kloppend hart: „Ik doch asdat het huis op instorten sting. O, inspecteur Pekien, ik wist helemaal niet..." „Mevrouw Van der Kip, inspecteur Perquin is zo dwaas geweest sinds de lunch niets meer te eten. Of is het sinds het ontbHt?" eft ontbijt is. „En hoe laat was dat?" Het is alsof baron Muyskes zijn best doet de formidabele grootte van zijn mis daad te doen uitkomen. „Om halfacht," antwoordt hy dociel. „Om halfacht? Tjee," zegt mevrouw Van der Kip en ze klakt medelijdend met de tong. Een boterham? Neen, er kan geen sprake zijn van een boterham. Samen met mijnheer Muyskes werpt ze zich harts tochtelijk op het samenstellen van een smakelijk souper, alle protesten van de arme Pieter Auguste, dat een simpele boterham toch heus genoeg is, ten spijt. Hoofdinspecteur Perquin krijgt het gevoel dat de dagen van zijn prille jeugd zijn weergekeerd en er onderhandeld wordt bij hem, over hem en zonder hem. En wanneer de oude heer streng zegt: ..Eerst eten, dan praten," scheelt het niet veel of Pieter Auguste Perquin, hoofdinspecteur der recherche had zijn servet op kinderwUze om de hals gebonden. „Steek nu maar eens een van die afschuwelijke papieren strootjes van je op en vertel me dan eens wat er vandaag allemaal gebeurd is. Ik weet, zulke dingen komen aan. Het is heel, heel treurig, maar je moet bedenken, dat een mens, die eenmaal een moord heeft gepleegd als een stuurloos schip is, los geslagen van zijn ankers. II n'y a que le premier meurtre qui qoute. Het is zielsjammer van dat vrouwtje, maar..." Pieter Auguste ziet hem verbaasd aan :grUp „Heb fe dan dat vrouwtje, hoe heet ze nu ook ■ugu „Ik begrijp werkelijk niet..." i da weer, dat weeuwtje niet gear..." „Neen, neen, mijnheer Muyskes, nu is u er geheel naast. Mevrouw Servaes heeft met de moord niets te maken, behalve dan in zoverre dat zij zonder het zich bewust te zijn, iets schijnt te weten, waardoor ze een gevaar kan worden voor de dader." „Wat heb je dan vandaag allemaal uitgevoerd, waardoor je eten en drinken vergeten hebt? Of zijn het dingen waarover je niet spreken kunt." „Neen, dat zijn ze niet, tenminste voor zover het u betreft. Ik wou integendeel de zaak eens graag met u doorpraten om de volgende redenen: Ten eerste omdat ik geloof te weten wat de aan leiding tot de moord is geweest. Ten tweede omdat ik geloof dat datgene wat men mij heeft verzwegen van veel meer belang is dan wat men my gezegd heeft." „Hm, tja. En wat is dan volgens Jou de aanlei ding?" „Goudsmokkel. De moord moet samenhangen met die zaak waaraan Van Asselt nu al zo lang werkt zonder een stap verder te kunnen komen." „Hoe kom je tot die conclusie?" „Door die facturen van Carter en Ainsfield. Het feit, dat ze zo zorgvuldig uit de boeken zijn gehouden bewast, dat er een luchtje aan is. Maar het bewijst myns inziens tevens, dat mevrouw Saleminq tot z;j de facturen vond de hele zaak niets afwist." „Hier kan ik je niet volgen, amice." „Denkt u eens even na, menheer Muyskes, als mevrouw Saleminq ervan geweten had, was het toch veel eenvoudiger en safer geweest de betreffende facturen normaal te boeken nietwaar?" „Kan je gelijk in hebben." „Ik weet natuurlijk niet hoe en wanneer mevfouw Saleminq die facturen heeft gevonden. En evenmin hoe ver ze met haar onderzoek was gevorderd. Wist ze, waartoe die facturei moesten dienen? En wie de schuldige was? In allen gevalle was ze ver genoeg om in de ogen van de dader gevaarlijk te zyn. En dat die een weinig scrupuleus heerschap is, daarvan kan Su... mevrouw Servaes meepraten. Zoals ik de zaak zie moet mevrouw Saleminq bp haar dood een uit eenzetting met hem hebben gehad. Hoe valt anders haar angst te verklaren?" (Wordt vervolgd) LONDEN, 5 sept. (AFP.UPI) Een Londens hof van beroep heeft gisteren Colin Jordan, de leider van de Britse nationaai-socialistlsehe beweging, vrijge- gesproken, nadat hij in eerste instantie tot twee maanden gevangenisstraf was veroordeeld. Het vonnis an de secre taris van Jordans beweging, John Tyn- dall, werd gewijzigd van zes weken ge vangenisstraf in een boete van 10 pond (ruim honderd gulden). Het hof was van oordeel, dat de rede die Jordan onlangs op Trafalgar Square had gehouden, weliswaar sterk anti-se- mitisch was, maar toch :et een wets overtreding inhield. In eerste aanleg was geconcludeerd, dat de rede wel licht had kunnen leiden tot een ver storen van de openbare orde. Jordan, die in de rechtszaal een arm band met het hakenkruis erop droeg, verklaarde, dat hp met de woorden „Hitier had geiyk" had willen zeggen, dat de leider van het Derde Rpk te recht autowegen had laten aanleggen, krotten had laten opruimen en sociale verzekeringen had ingesteld. Hij had niet willen zeggen, dat Hitier terecht wreedheden had begaan. Hp gaf toe, dat hij de Joden een „met bloed be- (Advertentie) AMSTERDAM, 5 sept. Bij de Rpkspostspaarbank is in augustus 1962 ingelegd 96,4 ml gld. en terug betaald 70,6 min gld.. hetgeen een positief spaarversehil opleverde van 25,8 min gld. (vorige maand f21,2 min en in augustus vorig jaar 16.2 min). Het inleggerstegoed ultimo augustus 1962 bedraagt 3.077,7 min. (ultimo augus tus vorig jaar 2.784,2 min.). vlekte gemeenschap" had genoemd.' maar dergeiyke uitlatingen waren ook gedaan op bijeenkomsten -aarbp kritifk werd geoefend op de apartheidspoliti®* in Zuid-Afrika. In deze gevallen «aS de overheid niet tot vervolging overge' gaan. Tenslotte erkende Jordan dat hu Joden „vergiftige maden" had genoenTÏ „die leven op een in verval verkeren» lichaam". De president van het hof tiveerde het vonnis met te zeggen, in Engeland de vrije meningsuiting staat op het gebLd van politieke over tuigingen. Binnenkort moeten Jorda»' Tyndall en twee anderen terechtstaan beschuldiging van het oprichten van Pa ramilitaire organisaties, hetgeen by ee wet van 1936 verboden is. LETTERGREEPRAADSEL Horizontaal en vertikaal dezel woorden invullen. |d. 3. 1. inwendig orgaan: 2. bedremm veldwachter; 4. stuk van een ster; 5. getuigschrift: 6. duive Oplossing van 4 september Horizontaal: 1. zonderling. Dl.edikeIJ; Eede, 3 essaieur; 4 satinet. teief°n'le' 6 oor een. de. 7 O T.. sap. 8 r ons- 9 rijproef; 10 peso. front. Q.A-S' Vertikaal: 1 zwempoot, P,^ad roteren; 3 Nasser, lijst. 4 g 5. editie, fr.; 6. eikenloof:Jp'eudas, ro; 8. Ieren, sifon; 9. beneden. 10. ges, septet.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 4