m Buitenrustbrug wordt verdubbeld Hoe lang nog? In Fr. Halsmuseum even veel licht als in 120 goed verlichte huizen Speciaal over dalend spelpeil sombere geluiden Nog groot tekort aan arbiters goede Holland Week in Osnabrück Invitatie-toernooi Bloemendaal op banen ..Duinwijck I JAARVERSLAG K.N.V.B. AFDELING HAARLEM NAAIMACHINES ENGEL Iets hogere koersen Verbreding bestaande brugwaar naast nieuwe wordt gebouwd Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT Noodwinkels in Schalkwijk Voetbaltoto is succes Koopman met auto in de Delft Stormachtig succes voor N.Ph.O en B loemenmeis jes Bij slecht weer gebruik van Badmintonhal Ongevraagde schoorsteen vegers weer op pad De beurs vandaag: VRIJDAG 7 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 VOORSTEL AAN GEMEENTERAAD Kosten: f 1.660.000.- Onder wij svoorstellen aan de raad Antwoord op vragen van raadslid J. Fibbe Piepenbroek-herdenking Koorkring Haarlem bestaat 12J jaar DRIE AUTO'S ERNSTIG BESCHADIGD HAARLEM, 7 sept. Uit het dezer dagen verschenen jaarver slag van de afdeling Haarlem van de KNVB mag over het algemeen geconcludeerd worden dat de HVB organisatorisch weer een gunstig jaar achter de rug heeft. Maar er zijn evenwel zaken ge noeg waarover men de loftrompet niet kan uitsteken. Het is vooral het dalende spelpeil in de afdeling dat tot nadenken stemt en er zal iets moeten gebeuren om daarin verbetering te brengen. Voorts is het aantal strafzaken in de af deling nog te hoog, blijft een te kort aan scheidsrechters de volle aandacht opeisen en is ook het vraagstuk van het aantal speel velden nog niet ten volle opgelost, al kan men ten aanzien daarvan een enigszins optimistisch geluid laten horen. Voetbaltoto Strafzaken Grote Houtstraat 181 Haarlem Tel. 14444 Experimenten TRiIDUUM VOOR BEJAARDEN VERHUIZING BINNEN HET STADHUIS Leidekker vertelt over het prachtige uitzicht vanaf het dak van de Grote of St. Bavokerk Burgerlijke Stand Haarlem TENNIS ROND HAARLEM Dit najaar beslissing over fluoridering Uitslag van de verkoping van 6 september 1962 Beurs van New York HAARLEM, 7 sept. De Buitenrust- *jru6 wordt verdubbeld. Dat wil zeggen, «at aan de zuidkant van de bestaande {jrug een nieuwe brug zal worden ge bouwd, dat de bestaande brug wordt Verbreed dat het beweegbare gedeete en «e bovenbouw van de bestaande brug Zal worden vervangen en dat aanslui tende walmuren, remmingswerken en Verkeersaansluitingen zullen worden gemaakt. Het hele project zal waar schijnlijk 1.660.000 kosten en volgende Week woensdag zal de raad zich over dit Plan moeten uitspreken. De bestaande brug zal in de toekomst alleen gebruikt worden voor het ver keer naar de stad en de nieuwe brug bitsluitend voor het verkeer dat uit de stad afkomstig is. Tussen het midden Van de bestaande brug en dat van de nieuwe brug komt een afstand van 22,50 meter te liggen. Voor het afslaand en PP^AARLEM' 7 SePt- B' en W' V'ra" gen een verhoging van de post Kosten UPé-onderricht met 1500,- in verband met een reorganisatie van dit onder- 'fi op ulo-scholen, 2250,- wordt ge- iTrÜ u v.oor het type-onderricht aan vglo-scholen. Voorts wordt 837,- ge vraagd voor het aanschaffen van enig meubilair voor het handwerklokaal van de gereformeerde lagere school aan de Zomervaart. 2300,- is nodig voor het treffen van enige voorzieningen aan de Prinses Beatrixschool aan het Blinkert- pad. Voor het treffen van voorzieningen aan de centrale verwarming in de Klaas de Vriesschool aan het Junoplant- soen is 24.750,- nodig. Het verbeteren van de verlichting in de Gemmaschool aan de Zomerluststraat is 1635,- ge vraagd, en voor de verdere inrichting van de Titus Brandsmaschool aan de Kromhoutlaan in Parkwijk 25.500,-. voor het inrichten en de bouw van een gymnastiekzaal aan de Roemer Vis- scherstraat ten behoeve van de katho- heke lagere scholen aan de Geuseves- perstraat en de Reviusstraat vragen K. en W. 250.032,-. Het aanschaffen van boeken en meubilair voor de katho lieke lagere school aan de Nieuwe bracht gaat 4088,- kosten. Ken bedrag van 1480,- is nodig voor net treffen van voorzieningen aan de verhchtingsinstallatie in de katholieke kleuterschool aan de Dirk Schafer- straat. Het aanschaffen van bordstellin- gcn voor de Dr. Gunningschool, de ge meentelijke school voor kinderen met leer- -- en opvoedingsmoeilijkheden, kost J 1500,-. Het treffen van voorzieningen aan de Tetterodeschool in de Tetterode- j/aat: gaat 12.080,- kosten. Voor het "Dehten van een film- en handen- ?roeidlokaal en de aanschaf van lokaal- jbsten voor de Prins Hendrikschool aan ce ns Hendrikstraat wordt 6600,- ffvraagd en voor de uitbreiding van de Schweitzerschool aan de Rijks traatweg is 485.000,- nodig. (Advertentie) 100% WOL Gr°te Houtstr. 62 en 67. Tel. '0657-12839 rgjfo Het is nu langer dan een jaar ^aS, geleden dat de betrekking van 0l rijksinspecteur van het lager jt^erwijs te Haarlem vacant werd. g*e functie wordt nog steeds waar- ihs m9n door de inspecteur van de l^lh.Ct'e Leiden. Het zag er aanvan- «eq naar uit, dat per 1 september jl. hia hieuwe inspecteur zou optreden, hog van een zodanige benoeming is ft/wijd niets gebleken. Wgs in mei van het vorig jaar tie et bekend, dat de toen in func- Zijn 'Jnde inspecteur met september Parte ctie zou neerleg8en- Het de- tVetp^ht van Onderwijs, Kunsten en rner[.nsc'happen had er naar onze de g in moeten kunnen slagen om eep ^n_°eming van een opvolger in den( ?danig tempo te doen geschie- langrij^ de waarneming van de be reed/ inspectie Haarlem door een een nahWaar belaste inspecteur van lijk ,5ige inspectie zo kort moge- Het E rebben geduurd, in de in ng.van het lager onderwijs de Ep "spe.ct^e Haarlem (omvattende en 7ana Haarlem, Bloemendaal ^hgeliik'00rt) eist, dat zo spoedig J°emd tje^n inspecteur wordt be- °ch n' t duurt dan gewoonlijk >ens le,nkeIe maanden al- ^aarden! ZlJn functie kan lNHC| kruisend verkeer biedt dit grote voor delen. De rijbaan van de bestaande brug is thans 6,50 meter breed. De rijbaan van de nieuwe brug wordt 8,50 meter, maar ook de oude brug wordt 8,50 me ter breed gemaakt. Het trottoir wordt versmald tot 2 meter, terwijl aan de noordkant van de nieuwe brug een vei- ligheidsstrook van 70 cm als voetpad is ontworpen. De vaste overspanningen van beide bruggen zullen in gewapend beton wor den uitgevoerd. De rijbaan wordt ge asfalteerd. De brug wordt gefundeerd op palen van gewapend beton. Het be weegbare gedeelte zal worden gemaakt door de N.V. v/h Gebr. Figee. Op de begroting is gerekend op een bewegend brugdek van hout, maar men denkt er- tot een andere constructie over te gaan. Het rijdek zal dan worden ge vormd door een stalen plaat, waarop een slijtlaag van zand en kunsthars wordt aangebracht. Een dergelijk weg dek blijft stroever dan een houten dek. Doordat een dergelijke plaat lichter van gewicht is dan de bestaande construc tie, komt de uitvoering van het geheel ook voordeliger. De rijbaan van de bestaande brug wordt verbreed met de bestaande trot toirs. Er zal nu aan de noordkant bui ten langs de brug een trottoir worden aangebracht. De twee bruggen zullen door de brugwachter van èèn plaats automatisch bediend kunnen worden. Het bestaande brugwachtershuisje kan worden gehandhaafd. In totaal wor den acht afsluitbomen geplaatst bij de bruggen. De uitvoering van het werk kan pas in 1963 tenvolle ter hand wor den genomen. Blijkens een voorstel van B. en W. aan de gemeenteraad zal de Buitenrustbrug worden verbreed. Een nieuwe brug is geprojecteerd tussen de bestaande en de boom in de nabijheid (zie foto). HAARLEM, 7 sept. De heer J. W. Th. Fibbe Sr. (WD) heeft B. en W. enkele schriftelijke vragen gesteld over de verhuur van grond aan middenstan ders voor de bouw van noodwinkels in Schalkwijk. B. en W. heebben daarop thans geantwoord, dat inderdaad enkele neringdoende middenstanders en enkele grotere bedrijven op hun verzoek in afwachting van de bouw van de sub city van Schalkwijk, noodwinkels of kan toren te bouwen voor hooguit tien ja ren. Voor de grotere bedrijven is die termijn echter op 5 jaar gesteld, om dat de verplaatsing daarvan naar de subcity vermoedelijk eerder zal kunnen geschieden dan van de kleinere zaken. Na tot standkoming van de subcity heb ben deze zaken vermoedelijk geen be lang meer bij de beperkte noodwinkels en kantoren en kunnen deze worden af gebroken. Het huuroppervlak is afhankelijk van het te bouwen object. Kleinere bedrij ven zullen kunnen volstaan met onge veer 60 m2. De huurprijs daarvan be draagt 10,- per jaar per m2. Deze prijs is hoger dan de normale, aange zien hier extra werken moeten worden uitgevoerd: expeditiestraten moeten worden aangelegd, voetpaden, parkeer gelegenheid en groenvoorziening moeten worden aangebracht. Deze kosten moe ten in betrekkelijk korte tijd worden af geschreven. De gegadigden voor een noodwinkel of noodkantoor hebben reeds thans de wens te kennen gegeven om t.z.t. in de subcity een vestiging te Krij gen. Voor de kleinere winkels zullen in de woongebieden van Schalkwijk win kelcentra worden gebouwd van eenvou diger opzet. Zoals een modern ziekenhuis on denkbaar is zonder elektrieiteits toepassingen, zo is ook een moder ne tentoonstelling van oude mees terwerken ondenkbaar zonder een goe de elektrische verlichting. Een doeltref fende verlichting is immers een zo be langrijke zaak, dat de wijze waarop speciaal in ons Frans Holsmuseum een en ander tot stand is gekomen, onge twijfeld velen zal interesseren. De eisen waaraan de verlichting van schilderijen in een museum moet vol doen, zijn vele. Allereerst mogen de kleurwaarden zich niet wijzigen door de verlichting en moet het hinderlijk glimmen" worden voorkomen. Voorts moet de blik als vanzelf woiden gericht naar wat de schilder beoogde en moet het geheel een sfeer van behagen scheppen. Bovendien moet het orna ment harmoniëren met da omgeving. Om aan de gestelde eisen te voldoen kan geen algemeen geldend recept wor den gegeven, maar moet schilderij en omgeving elk apart worden beschouwd, waarbij de kleur van de wanden een niet te onderschatten factor is. Deze overwegingen hebben in het Frans Halsmuseum geleid tot een grote variatie in de toegepaste verlichting. Voor de zgn. ondergrond" verlichting, d.i. de verlichting die zorgt dat er een bepaald algemeen verlichtingsniveau is, zijn fluorescentiebuizen toegepast en wei in vijf verschillende kleuren en di verse combinaties. In een enkel geval was ook dan nog geen bevredigend re sultaat te verkrijgen en werden buizen met een lichtdoorlatende verf bespoten. Aanlichten van de schilderijen zelf geschiedt met gloeilampen echter al naar de aard van het schilderij met uiteenlopende lichtbundel-breedte en intensiteit. Daartoe werden gloeilam pen en armaturen gebrlikt die licht bundels geven van resp. de hoekgra- den 10, 12, 16, 20, 36, 40, 50, 60, 18Ó en 360 groden. De 360 graads-lampen zijn de zgn. philimeabuizen die voor de HAARLEM, 7 sept. De Koorkring Haarlem van de Nederlandse St. Gre- goriusvereniging, waarbij alle kerkko ren van Haarlem en omgeving zijn aan gesloten, viert op 20 November haar 121/:-jarig bestaan. Het concert, dat door de kerkkoren bij die gelegenheid in de Gemeentelijke Concertzaal gege ven zal worden, staat geheel in het teken van het 100-ste geboortejaar van de componist Alphons Diepenbrock. Onder meer zal door alle deelnemende koren het ,,Veni Creator Spiritus" van Diepenbrock ten gehore worden gebracht. De repetities voor dit werk beginnen dinsdag 11 september te 20.15 uur in het Clubhuis aan de Westergracht. 1. ZAND VOORT, 7 sept. Bij een bot sing op het kruispunt Zandvoortselaan- Haarlemmerstraat tussen twee perso nen-auto's kwam een van de beide auto's in de Haarlemmerstraat terecht tegen een daar stilstaande auto. De laatste auto werd door de klap van de botsing tegen een boom gedrukt. Geen van de chauffeurs heeft bij de aanrij dingen letsel opgelopen. Wel werden drie auto's ernstig beschadigd. KINDERBOERDERIJ De kinder- boerij te Heemstede is zondag voor het laatst geopend. Dan gaan de dieren hun „winterslaap" beginnen. Hiiiiiiiimiiiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii imniiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiii opzichte van het dalen- t het jaarverslag sombe- Speciaal ten de spelpeil laat re geluiden horen. De in de KNVB-com- etitie uitkomende verenigingen heb- en in het afgelopen seizoen weinig be vredigende resultaten bereikt. De KHFC vorig jaar eerste klas kampioen en ern stig gegadigde voor de landstitel, moest alle zeilen bijzetten om aan degradatie te ontkomen. De Tweede klassers de den het niet best. Ripperda en Velsen konden zich op het nippertje redden en bij de derde klassers, verkeerden Wijk aan Zee en Beverwijk lange tijd in le vensgevaar, terwijl NAS naar de vier de klasse degradeerde. Een lichtpunt je was het kampioenschap van Bloe mendaal in de vierde klas na een be slissingswedstrijd met EHS, maar tot promotie kon Bloemendaal het niet bren gen, Voorts keerden Kinheim en Con cordia uit de KNVB naar de afdeling terug. De Haarlemse vertegenwoordigers in het betaalde voetbal hebben evenmin aan de verwachtingen voldaan. Storm vogels, VSV en Haarlem degradeerden naar de tweede divisie, terwijl EDO en RCH na lange tijd reëele kansen te hebben gehad, het er toch bij lieten zitten. Hieruit constateert men helaas dat het peil van het Haarlemse voetbal een dieptepunt heeft bereikt en men vraagt zich met weemoed af waar de tijd is gebleven, dat een Haar lems elftal net zo of misschien nog sterker was dan het Nederlands elftal. De wedstrijd van het Haarlems elftal tegen Leyton Orient gespeeld op 10 mei jl. toonde duidelijk de tekortko mingen. Het Haarlemse publiek, toch echt niet verwend de laatste tijd, bleek hiervoor weinig interesse te hebben. Er zal dus iets moeten gebeuren. Een gedegen opleiding van de jeugdige voetballers is één van de punten waar aan grote aandacht moet- worden be steed. Men zal wegen moeten inslaan, die misschien hier en daar pijn doen, maar de tijden veranderen en de ba kens moeten worden verzet. De winst en verliesrekening over het afgelopen jaar geeft een batig saldo van f 10.304.18 te zien, maar als men bedenkt dat daarin is verdisconteerd een netto bedrag van f 12.603.93 dat de voetbaltoto opleverde, is er een tekort op die gewone rekening van f 2299.75. Dit tekort is op zichzelf geen verontrus tend verschijnsel en uit de gepubliceer de cijfers blijkt dat het normale resul taat in belangrijke mate is beïnvloed door de stijging van diverse kosten. Hierbij zij voorts opgemerkt, dat de wedstrijd Haarlems elftal - Leyton Oriënt een nadelig saldo gaf van f 3.867.98. Een niet voorziene financiële strop, die echter uit een uit de toto-in komsten gecreeërd fonds kon worden opgevangen. De consequentie van deze strop is echter, dat een dergelijke wed strijd in de nabije toekomst niet meer zal worden georganiseerd, althans niet op deze basis. De voetbaltoto blijkt een succes, want de bruto omzet is met f 170.000 gestegen. Ook het aandeel van de ver enigingen is gestegen, nl. met ruim f 16.000.-. En dat ondanks het feit dat het uitkeringspercentage dit jaar 22 pet en verleden jaar 24 pet bedroeg. Een en ander dus als gevolg van het grote re aantal deelnemers. Het totale bruto bedrag dit jaar was f 1.252.293,- (vorig jaar f 1.079.383.-) Aandeel verenigingen f 275.504.46 (22 pet), vorig jaar f 259.051.92 24 pet), terwijl de afde ling dus een netto bedrag van f 12.603.93 incasseerde, (vorig jaar f 11.420.03). Een verheugend verschijn sel waarop in de toekomst blijvend ge rekend kan worden. In het keurig verzorgde jaarverslag brengen diverse commissies eveneens verslag uit van hun activiteiten in het afgelopen jaar. De scheidsrechters- commissie heeft naast prettige ervarin gen ook nu weer wat sombers op de kerfstok. Niet slechts is er nog steeds een tekort aan goede arbiters, maar er zijn nog vele leden van het corps, die dikwijls afschrijven en anderen die zon der kennisgeving wegblijven De pro testcommissie vestigde dit jaar een re cord: van de 19 ingediende protesten werd er geen enkele toegewezen. De Commissie voor Katholiek voet bal toont zich uitermate verheugd over de door haar georganiseerde leidersochtend voor de Katholieke verenigingen op zondag 12 november 1961, die begonnen werd met een H. Mis in de kapel van de eerwaar de zusters in de Koningstraat, ge volgd door een gezamenlijk ontbijt in „...t Stoofke" en een vragen- en dis cussie-uurtje. Ook heeft deze commis sie de prettigste herinneringen aan het toernooi om de Nieuwe Haarlem- sche Courant Beker, dat op uitsteken de wjjze door DEM in Beverwijk werd georganiseerd. Velsen trad daar bij als definitieve winnaar van dit fraaie kleinood uit het strijdperk. sfeerverlichting worden toegepast en die ook harmoniëren met kaarsver lichting. Hoewel ook nu weer het aantal straf zaken (172) lager was dan vorig iaar (190) ligt dit toch te hoog en het'' be stuur doet een beroep op de clubbe stuurders alles in het werk te stellen om het aantal tot een minimum te be perken. Het ledental steeg met 142. Een ge ringe verhoging vorig jaar 17452 thans 17594 en men vreest dat dé toekomst een daling van het aantal jeugdleden zal geven. Ten aanzien van het terreinenvraag- stuk laat het verslag een wat optimis tischer geluid horen. Het terreinencom plex aan de Orionweg (4 velden) zal mogelijk nog in het komende seizoen bespeeld kunnen worden. (DSS neemt zondag 9 september 2 velden in ge bruik, Red.) terwijl Terrasvogels binnen kort over 2 velden kan beschikken Een lichte verruiming dus. (Advertentie) De beste Europese merken JAPANSE ZIG-ZAG NAAIMACHINE f 350— Het zal de lezer duidelijk zijn dat vele experimenten, zowel bij dag als avond nodig waren om tot een bepaalde keuze te komen. Voor de grote Halsenzaal werden b.v. acht opstellingen gemaakt, voordot de huidige combinatie werd gekozen. Niet minder belangrijk is de installa tie op zichzelf. Tot voor ongeveer tien jaar werd het, met uitzondering van enkele dienstruimten en een zwakke „waak" verlichting, niet verantwoord geacht een elektrische installatie in dit historische en ook qua inhoud onver vangbare gebouw aan te brengen. Door de mogelijkheid van toepassing van ge soleerde en niet brandbare lei dingmaterialen en met inachtneming van beveiligingsmaatregelen die boven de landelijke voorschriften uitgaan, werd enkele jaren geleden schoorvoe tend en spaarzaam met de aanleg be gonnen, die nu voltooid werd voor da huidige tentoonstelling. In de laatste twee maanden voor de tentoonstelling werd ongeveer 4 km leiding aangelegd! Mede ten aanzien van de reeds eer der vermelde brandbeveiligingsinstalla tie kan gezegd worden dat mèt de in braakbeveiliging het menselijk mogelij ke is gedaan voor de beveiliging van gebouw en inhoud. Terugkomende op de verlichting zelf kan nog worden opgemerkt dat het bereikte resultaat slechts mogelijk was door de harmonische samenwer king tussen hem die de verlichting ontwierp (een afdelingschef van het GEB) en hen die haar uitvoerden (een Haarlems electrotechnisch in stallateur) en hen die het resultaat t.o.v. het tentoongestelde moesten be oordelen (de directie van het muse um). Voor liefhebbers van cijfers zij nog opgemerkt dat da verlichting bij avondopenstelling ongeveer gelijk is aan die van 120 goed verlichte woon huizen. Ongecorrigeerd) HAARLEM. 7 sept. Bij de Haar lemse politie kwam gisteren bij het na deren van de herfst een bekende klacht binnen. De directeur van een plaatse lijke bank deed aangifte van het feit dat gistermorgen twee schoorsteenve gers zich bij zijn kantoor vervoegden om de schoorstenen eens onder handen te nemen. Hoewel zij niet waren besteld liet men hen het kwarweitje opknap pen. Voor hun werk dienden zij een veel te hoge kwitantie in. Daarom be taalde men niet. Het tweetal schoor steenvegers is een bekend duo bij de politie. Ongevraagd bieden de mannen hun diensten aan en bedingen dan een hoog bedrag. Als men niet geneigd is te betalen, proberen zij hun klanten te intimideren. In dit geval is het niet gelukt. HAARLEM, 7 sept. Om tien uur gisteravond is de auto van een 24-jari- ge koopman uit Leiden na een botsing met een verkeerszuil op de Delftlaan in de Delft terecht gekomen. Met een kraanwagen is de auto er inmiddels weer uitgehaald. De chauffeur heeft geen nadejlge gevolgen van dit avon tuur ondervonden en kon op eigen ge legenheid uit de wagen komen. Aan de auto zelf is veel schade toegebracht. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de Orionweg. Volgens de chauffeur reed hij daar met een snelheid van ongeveer 70 kilometer toen de wagen begon te slippen, waarschijnlijk door een sterke windvlaag. Hij raakte toen de macht over het stuur kwijt en met de achter kant van de wagen reed hij tegen een verkeerszuil aan. Daarna kwam de wa gen in de grasberm terecht, waarna liij achteruit de vaart in reed. HAARLEM, 7 sept. In de paro chiekerk van St. Johannes de Doper, Amsterdamstraat wordt op 10. 11 en 12 september 's middags om half vier een triduum gehouden voor de bejaarden. De geestelijke leider is kapelaan H. J. Kempes. Het bestuur van de Katholie ke Bond van Bejaarden hoopt, dat velen, leden zowel als niet-leden, deze oefenin gen zullen meemaken. DAHLIA-SHOW De volkstuinders- vereniging „Zonder Werken Niets" houdt op zaterdag 8 september van 3-10 uur en zondag 9 september van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds een dahlia-show en -keuring. De tentoon stelling, die zaterdagmiddag om half drie geopend wordt, heeft plaats in de gebouwen van de vereniging aan de Van der Aartweg. HAARLEM, 7 sept. Nu Haarlem zes wethouders heeft, moet de zesde wethouder in het stadhuis ook kunnen beschikken over een eigen kamer. Daar toe is aangewezen de zogeheten leeska mer, naast de kamer van de wethouder voor Sociale Zaken, het vroegere infor- matievertrek van Haarlems Bloei. Het ontruimen en wederinrichten van dit vertrek gaat een bedrag van 9200 kos ten. Nu de drukkerij en stencilinrichting van het stadhuis een eigen behuizing krijgt, komt beneden in de Zijlstraat vleugel ruimte vrij voor het inrichten van eigen kamers voor de secretares sen van de wethouders. De huidige se- cretaressenkamer wordt bij de werkka mer van wethouder Happé getrokken. Deze uitbreiding van de kamer van wet houder Happé vergt 15.000. Bij de se- cretaressenkamers blijven nog twee ver trekken over, die zijn toegewezen aan de afdeling Personeelszaken van het stadhuis, die al lang met ruimtegebrek te kampen had. Het inrichten van deze vertrekken gaat 9700 kosten. De raad wordt gevraagd deze uitgaven goed te keuren. (Advertentie) Een van de leidekkers, die op het ogen blik het dak van de Grote of St. Bavo kerk opnieuw van een leien dak voorziet, vertelde ons, dat hij dagelijks geniet van het prachtige uitzicht over de stad Haar lem. Hij doet w-el bij guur weer veel kou op, doch dit mag hem niet deren. Hij doet zijn werkmet veel plezier, on dertussen genietend van dit rijke pano rama. Op de vraag, welk gedeelte van Haarlem hij wel het mooiste vindt, kre gen wij ten antwoord: Indien mijn werk het toelaat, kan ik maar niet nalaten naar oostelijke richting te kijken, en zie ik het Spaarne als een glinsterend lint door de stad heen lopen, met die prach tige ophaalbrug, bij de Bakenessergracht. En dan dat mooie oude herenhuis, Spaarne 11, de Permanente Meubelshow van Van Duivenboden met zijn Keur- en Stijlmeubelen; mijnheer, dit ligt letterlijk aan mijn voeten en ik interesseer mij hiervoor, U moet weten ik ben verloofd. HAARLEM. 7 sept. Tijdens de Holland Week, die nu in Osnabrück wordt gehouden, is Haarlem sterk ver tegenwoordigd. Niet alleen een tiental Bloemenmeisjes is aanwezig om aan de verschillende evenementen extra fleur te geven, ook het Noordhollands Philharmonisch Orkest was present en concerteerde woensdagavond onder lei ding van Henri Arends in het Stads theater. Gisteravond keerde het orkest naar Haarlem terug. De reis werd mee gemaakt door de voorzitter en vice- voorzitter van het orkest, de heren W. Mensink en mr. A. Beets. Sinds woens dag vertoeven ook in Osnabrück de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, de gemeentesecreta ris, mr. H. E. Phaff en de wethouders D. J. A. Geluk en 7. A. Schippers. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest oogstte met zijn concert groot succes. De avond werd geopend met het spelen van de twee volksliederen. Het programma vermeldde Ricercare van Hendrik Andriessen, de Jupiter Symfonie van Mozart en Till Eulen- spiegels Lustige Streiche van Richard Strauss. Herman Krebbers was solist in het Vioolconcert van Bruch. Het con cert werd onder meer bijgewoond door de Nederlandse ..mbassadeur in Bonn, dr. Van Vredenburch, de Nederlandse consul in Osnabrück, het gemeentebe stuur van Osnabrück en de genoemde Haarlemse notabelen. Het concert maakte op het publiek grote indruk. De solist werd vele ke ren teruggeroepen, het orkest kreeg na afloop een ovationeel applaus. De Haar lemse musici kregen bloemen aangebo den namens hun collega's van het Sym fonie-orkest van Osnabrück. Van vele kanten mocht het orkest later gelukwen sen in ontvangst nemen. Het bleek, dat men het pdoium van het vrijwel geheel uitverkochte Stadstheater had moeten uitbreiden om de tachtig musici van het orkest een plaats te geven. De zaai bood een feestelijke aanblik, mede door dat de orkestleden en de bezoekers ge tooid waren met anjers, aangeboden door de Haarlemse Bloemenmeisjes. Na afloop van het concert bood de Neder landse consul een ontvangst aan in het gebouw van de Kamer van Koophandel Bevallen van een ZOON: 4 sept. R.P. Graeff-Scheffer5 sept. E.H.Doornbos- Luit, J. A. Baartman-Zijlstra, M. Gulde- mond-Stoeltje; 6 sept. M. A. J. Duijn- Campfens, A. Antonisse-Burggraeve. Bevallen van een DOCHTER: 5 sept. B. J. M. Simonetti-van den Nouwland, E. C. Visser-Willems, R. C. Wilbren- ninck-Wapenaar; 6 sept. A. Holmen-van Beelen. OVERLEDEN: 1 sept. H. Dekkers 57 j.; 4 sept. W. Zwart 50 j„ G. J. van Mierlo 69 j.; 5 sept. L. van der Putten 57 j„ C. M. de Jonge 62 j., J. A. F. Su- asso de Lima de Prado 85 j. Ch. G. Dal- huijsen 44 j„ G. Dijkman-Zweed 81 j. GEHUWD: 6 sept. N.P.van Galen en G.M.Born; G.M.H.Halderman en H. Oude Aarninkhof; D. de Haan en W. Janssen: J. Timmerman en M. Ver steeg; H. J. Boeree en Th. M. Tuijn; A. W. Huidekoper en L. J. M. van den Heuvel; B. Holwerda en J. J. Claassen; W. J. Kok en G. P. de Jong; W. F. C. de Kovel en W. J. Homberg; B. F. Ske ne en W. Schönthaler; N. Domingos dos Santos Jerónimo en H. A. C. de Wit; B. A. Burger en M. C. Kluwen; J. Coule en M. C. Spoor. ONDERTROUWD: 6 sept. C.J.Hetem en A.J.Bohm; L. W. M. Roest en E. Meeuwenoord; A. P. Griffioen en A. C. M. Commandeur; E. Heijselaar en I. Grootveld; B. Klein en H. E. Buschen- hofen; A. J. van Grevenhof en M. Ha- meteman; A. M. J. Sneyers en H. M. Kraak. BLOEMENDAAL, 7 sept. Zaterdag en zondag houdt de LTC Bloemendaal op de banen van het tennispark „Duin wijck" aan de Joh. Verhulstweg in Bloemendaal een aantrekkelijk invita tie-toernooi. Bij slecht weer zullen de wedstrijden in de nieuwe badmintonhal, gelegen nabij de kruising van de Weste- lijke-randweg en de Kleverlaan in Haar lem, gespeeld worden. Bij de heren zijn de deelnemers de bekerhouder en vroe gere nationale kampioen Lex Karamoy, de Hilversummers Rob Kuypers en Peter Scholtz, de Hagenaar Pim Domi- nicus, de Amsterdammers Ron van Gelder en Hans Steffelaar. Volkomen open is voor ons de strijd om de damestitel waaraan wordt deel genomen door het Rotterdamse viertal Betty Stove, Els Spruijt, Joyce Sluijter en Patricia v.d. Heuvel, de Haagse speelsters Fredy Marinkelle en mevr. Pufkus, Anja Lepoutre uit Groningen en mevr. Gaus uit Haarlem. Zaterdagmorgen om tien uur zal Lex Karamoy het toernooi openen tegen de HLTC'er Hans Steffelaar, gevolgd door de ontmoetingen Kuypers-Dominicus (11 uur), Scholtz-Nieland (12 uur) en Van Gelder-Kramer (12 uur). In de halve eindstrijden verwachten wij zater dagmiddag op de baan Lex Karamoy tegen Rob Kuypers. die bij de nationale kampioenschappen de kwart-eindstrijd bereikte, maar toen moest zwichten voor Piet van Eysden. De andere partij zal Peter Scholtz, die bij de nationale kampioenschappen 5 sets vol maakte tegen Evert Schneider, tegen Ron van Gelder op de baan brengen. Een eindstrijd tussen Lex Karamoy en Peter Scholtz lijkt ons voor zondag middag niet uitgesloten, maar voor het damestoernooi durven wij ons echt niet aan een voorspelling te wagen. Het lijkt ons wel voor de hand liggend dat de halve-eindstrijd een volledige Rotter damse aangelegenheid wordt. Betty Stove met Tom Okker, de grote verras sing van de nationale, zal Anja Lepou tre kloppen, Els Spruyt achten wij ster ker dan de wat tanende Fredy Marin kelle, Joyce Sluyter zal geen moeite hebben met de „Bloemendaal vertegen woordiging" mevr. Gaus en Patricia v. d. Heuvel, op minder sympathieke wijze door mevr. Baars in de kwart- eindstrijden van de nationale gewipt, zal mevr. Pufkus kloppen. Deze dames partijen zullen zaterdagmiddag plaats vinden. Zondagmorgen zullen de halve- eindstrijden gespeeld worden, evenals de halve-eindstrijden gemengd dubbel spel, waarin wij de hoogste troeven toe kennen aan de dubbels Marinkelle - Sholtz, Stöve - Karamoy, Spruyt - Stef felaar en v. d. Heuvel - Kuypers. Voor de finales heeft men als sche ma: half twee heren enkelspel; drie uur dames enkelspel en vier uur het ge mengd dubbelspel. Moet men door het slechte weer zijn toevlucht tot de bad mintonhal nemen, dan verandert uiter aard het schema en wordt er zowel za terdag als zondag de gehele dag zonder pauze gespeeld. De dames Weurman en Baars trokken hun deelneming in. in Osnabrück, waar vele autoriteiten acte de présence gaven. In het succes van de Holland Week hebben ook de Bloemenmeisjes ruim schoots mogen delen. Ondanks de re gen, die nogal royaal neerviel, heb ben zij zich van haar taak kunnen kwijten. Osnabrück was in alle op zichten een stormachtig evenement. OSNABRÜCK, 7 sept. Twee Ne derlandse tentoonstellingen in het ka der van de Nederlandse week in Osna brück ondervinden een levendige belang stelling van de bevolking van deze Ne- dersaksische stad en andere bezoekers uit de Westduitse bondsrepubliek. Het zijn „die Niederlande Land und Leute", waarin getracht wordt Neder land eens te tonen van de zijden, die niet algemeen bekend zijn in het buiten land, en „Niederlandische briefmarken seit 1852", verzorgd door de Nederland se PTT. De Nederlandse week duurt tot a.s. dinsdag. Tijdens deze week zullen, be halve de vele culturele manifestaties, ook de Duits-Nederlandse kamer van koophandel en de Duits-Nederlands ver eniging bijeenkomen. HAARLEM. 7 sept. In antwoord cp schriftelijke vragen van de heer J. J. Voogd (PvdA), delen B. en W. mee, dat zij een technisch rapport hebben ontvangen over de fluoridering van het drinkwater. Dit najaar zal het College het gevraagde pre-advies over deze aan gelegenheid uitbrengen. Meerweg 45, Heemstede opbod: 31400 Afslag: 8500. Totaal: 39900. J. H. van de Putten qq; Nieuwe Kruisstraat 25, Haarlem 3050 - 1000 - 4050, J. Rose qq; Pieter de Hooghstraat 36, Heemstede 28200 - 5500 - 33700, J. T. Appel qq: Dr. P. Cuyperslaan 32, Heemstede 12400 - 4000 - 16400. C. G. Schuiling. Ravelingsteeg 7 zw en rd. Haarlem 7000 - 2400 - 9400, G. J. Smit qq. AMSTERDAM, 7 sept Getrouw het voetspoor van de Amerikaanse beurs volgend konden vandaag aan het Dam rak hogere koersen voor de internatio nale waarden worden genoteerd. Philips is met anderhalve gulden gestegen, ter wijl Kon. PetroL een soortgelijke avan ce boekte. Voor Unilever is een verbe tering van ruim een halve gulden inge treden. Verder was AKU anderhalve punt beter, terwijl Hoogovens 3 pnt. ho ger zijn geopend. De handel is echter van zeer geringe omvang gebleven. De arbitrage toonde geen belangstelling. Het buitenland liet verstek gaan. De scheep vaartaandelen waren in doorsnee on veranderd. HA.L. noteerde iets hoger. Staatsfondsen gaven voor somige lenin gen een fractionele daling te zien. Door het beursbestuur is medegedeeld, dat vandaag geen notering zal plaats vinden in de aandelen en converteerbare obli gaties van de N.V. Bensdorp Internatio naal. Dit in verband met een bericht dat na de beurs zal worden gepubliceerd- Ter beurze veronderstelde men dat hier wederom sprake centratie. 41/2 Ned. 1960 4% Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staïfel 1947 B.N.G. Won. Oouwl 0 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.:t.U. Berkel Patent Calvê-Delt Cert Dell-MiJ Fokker Ford v. Gelder Hoogovens MüUer Co Ned Kabel Philips Gem Bez Unilever W ilton -Fyenoord Billiton 2e Dordtsche Petr gev. Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Java Ch PA KAJU. Kc Ned Stoomb Mb KP.M Stoomv am Nederi v Nievelt v. Ommeren Rott Lloyd Nee Scheepv. Unle Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbriever. '56 Amsterdam '56 1 - 2 Amsterdam '56 11 2yr Amsterdam '56 tli 21/2 Amsterdam '59 2J 2 Rotterdam '57 Alb HeyD fcOi 0bL zijn van een con- Vorig slot Slot 7/9 100B 100 next Srt#t1s 98j,2 98 91ft 107 3481/2 106% 110 362^4 665 140.50 440 805 296 5501/4 553 508 152.50 154 130.70 131.20 28OY2 6423,4 139.60 II834 120 50.50 141 134% 134% 111% 255% 128 128% 125% 125% 205 466 143% 81% 86% 86% 99% 92 120% Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp Genera) Electric General Motors Kennecott Coppei KJLJd Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royaj Dutch SheU Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand OU Ny Tidewater Unilever U.S Stee) 5/9 39% 31 58% 65% 53 68 14 26% 46% 34% 38% 31 101 47 51% 17% 36% 42% 6/9 39% 31% 59% 65% 53% 67% 13% 27% 47% 34% 39 31% 101% 47% 51% 18 36% 42% Stemming: Goed prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3