IJzersterke dorpssmid Jaap „Jut kan Volendam niet redden Kop PIET KEIZER ere-divisie Happel zet het mes in ADO Parallel Feijenoord-Real Madrid nu ook in het negatieve? Sparta en Ajax WILLEM II bij MVV ontnuchterd Fortuna houden in het vizier stoot van brengt Ajax in veilige haven Topploeg (van weleer) door Blauw-Wit gekneveld ,Duur' EVERTON 4Dw,\ fertuna Ilarta Eén deelnemer met „alles goed „Nieuwe" ploeg klopt Heracles geeft toon aan Stortbad voor Xerxes in de Spaarnestad Friezen aan de top bij GVAV K.N.V.B, waarschuivt tegen geweld Trainer van Roda overleden PSV heeft het moeilijl Reserve 1 e divisie MAANDAG 10 SEPfEMBER 1962 PAGINA 7 (Van onze speciale verslaggever) volendam, 10 sept. 1-0, H 2-1, 3-1, 3-2, 3-3, 4-3, 4-4, 4-5: ziedaar de emoties van Volendam- ■AJax in cijfers. De spanning dreef *J°nd in de opwinding van negen doelpunten. Ajax nam er vijf voor Zijn rekening en trok daarmee tenslotte aan het langste eind. Maar wanneer in aanmerking Wordt genomen, dat Volendam te loren tot twee maal toe een schijn baar beslissende voorsprong ver overde, kan men zich enigszins Voorstellen wat er zich heeft af gespeeld tijdens deze voetbalslag lri het Waterland. Het was zonder meer dè stunt van de Volendamse Kermis, het jaarlijks terugkerende feest waarin eenvoudig niets gek Js. De Volendammer wéét dat en heeft met deze gedachte ten lange leste troost gevonden in wat hij zich nog geruime tijd zal herin heren als hét drama van zijn eerste Voetbalkeus. vvAv ADo"lani Kapital e misser Onheil nadert SPORTTOTO (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM, 10 sept. Wij hebben Feijenoord wel eens ver geleken met Real Madrid. Welis waar in de schaduw van de Spaan se meesters speelde de Nederland se topploeg nog geen jaar geleden zulk een magnifiek voetbal, dat de geoliede formatie van het Lon- dense Tottenham Hotspur er door aan het haperen werd gebracht en in Frankrijk, Italië en Spanje de naam Feijenoord een goede klank kreeg, beter dan die van het Ne derlands elftal Gistermiddag in het Olympisch Stadion moesten wij weer aan Real Madrid denken, aan de ont- ENGELSE LEAGUE Wolverhampton en Spurs blijven goed volgen Uitslagen goocheling van Bernabeu's „Gou den Pijl" c.s., toen zij op die ge denkwaardige tweede mei de Eu ropa Cup aan Benfica verspeelden. Onze gedachten maakten een sprongetje naar de afgelopen woensdag, de dag waarop het stoutmoedige Anderlecht, in Span je nog wel, Real Madrid een gelijk spel afdwong in het kader van het zelfde Cuptoernooi. Het gebeurde in de eerste wedstrijd van de eer ste ronde. Overmorgen start de Nederlandse „dubbelganger" van het „gouden" Real in de hoog ge noteerde prestige-strijd tussen de beste Europese clubs. Wij vrezen, dat de parallel tussen Real Ma drid en Feijnenoord ook in het negatieve opmerkelijk zal blijven. De wedstrijd voor de vaderlandse competitie tegen Blauw-Wit be vestigde wederom, dat de glorie van Kiebooms pupillen tanende is, dat de „helden" van weleer zelfs de grootste moeite hebben voor Nederlandse begrippen aanvaard baar spel te vertonen. De neder laag (met 1-0) tegen het middel matige Blauw-Wit past volkomen in de malaise, waaraan Feijenoord in de eindfase van het vorige sei zoen al, maar nu veel nadruk kelijker, ten prooi is. De Amsterdammers wonnen en overhandigden daarmee Feijen oord een bewijs van onvermogen, dat zo vlak vóór de eerste wed strijd voor de Europa Cup zeker niet met een superieur lachje kan worden afgedaan. Tenzij de Feij- enoorders nog een paar troeven achter de hand hebben en zich bij de ontmoetingen op Europees ni veau niet voldoende op de ge wone" competitie wensen te con centreren. Alle bewondering Ajax heeft het nooit gemakkelijk aan (je kromming van de oude Zuiderzee- uijk. 0e resultaten van de laatste ja- Ten geven dat duidelijk aan. Met dit voor ogen draafden de Amsterdam- Uiers, wier voorhoede in het duel met de Nederlandse Antillen voor acht tref fers zorgde,de sappige grasmat op. Volendam echter bleek in de ouverture biet in het minst onder de indruk. De elf sterren van het Waterland bundel den een onstuimige kracht, die Ajax direct deed denken aan de moeilijke uren uit het verleden. Geen technisch vernuft, geen geroutineerd combinatie spel, maar snelle, open aanvallen met een slagvaardige gretigheid, die ge- Woon angstaanjagend werkte. En de man die dit vuur voedde als een beze tene was een oude bekende voor de Volendammers onder de 18.000 enthou siasten op de tribunes. Jaap Smit, ali as Jut", ijzersterke dorpssmid, een heel seizoen vergeten in het gelid r eeuwige reserves, nu voor het eerst s 'ange tijd weer terug in de linie oer uitverkorenen. Hij werd de Volen- oaïmucr held, de man van het grote ÏTs .J" z'jn schaduw opereerden de !T rV'i!'eli'k<' groten als de „Knoest" Ma-r' Jk' HU ®af de passes, die ^geroutineerde defensie openruk ten. Hij perste een lucht uit de formi dabele borstkas, die de tegenstanders deed verbleken en hij was met zijn zevenmijlspassen eenvoudig niet bij 'te houden. Dank zij zijn activiteiten vooral, hield Volendam de strijd tegen Ajax in evenwicht. Op elk Amsterdams of- fensiet leidde Smit een Volendams antwoord in. Minder geraffineerd en Blauw WitFeijenoord 10 Rust 0—0, Kraay (eigen doel) 10. 20.000 toeschouwers. Zwak spel van Feijenoord stelde Blauw Wit in de gelegenheid regelmatig te domi neren, wat een kwartier vóór tijd een doel punt opleverde. Spel. Enschedede Vole wijekers 40 Plageman 1—0, Zweers 2—0, rust, Zweers 0, Bosveld 4—0. 9500 toeschouwers. Matige strijd, waarin Volewijokers het beste van het 9pel had, maar waarin En schede zich veel productiever toonde. SpartaDOS 51 Bodnar 10, rust. Bodnar 20 en 30, Ue Vries 4—0, Kruin 41, Adelaar 51. Sparta verraste tegen D.O.S. door goed Samenspel, dat resulteerde in vele gevaar lijke acties. Vooral in de beginfase van de tweede helft was Sparta's voorhoede zeer productief. De Rotterdamse verdedi ging had slechts weinig moeite met de Utrechtse voorhoede. MVV—Willem II 4—1 Willems 10, Btihler 2—0, rust. Maxes J—-0, Keresztes 31, Willems 41, 8.000 toeschouwers. Beide partijen zorgden voor zéér aan trekkelijk voetbal, waarbij de beide keepers zware middag hadden. De verdediging van M.V.V. bleek echter hechter dan die Van Willem II. GVAV—PSV 1—1 Ho-enen 01, rust, Weering 11. 10.000 toeschouwers. P.S.V. had het ln Groningen niet ge- bia'kikelij'k. G.V.A.V. was fel op winst be lust en vooral in de tweede helft kreeg de achterhoede van P.S.V. het vaak zwaar ie verduren. Het duurde nog tot een kwar tier voor het einde eer G.V.A.V. de zeker Verdiende gelijkmaker kon laten aan tekenen. NACFortuna 02 Kohn 0—1, Kerens 0—2, rust en einde. 10.000 toeschouwers. Boeiende wedstrijd met uitstekend voet bal, vooral van de kant van Fortuna. In deze vorm zijn de Limburgers ongetwijfeld Oandidaat voor een plaats aan de top. ADOHeracles 10 Rust 0—0. De Zoete 1—0. 16.000 toe- •dhouwers. Aanvallen waren niet opgewassen tegen jjdrdedigmgen. A.D.O. was sterk gewijzigd Spordat Haak, Den Engelse, Cock en Miök iavan gepasseerd waren. ^oiendamAjax 45 -Jaa-p Smit 10, Kees Groot 11, Rust, fond 2—1, Tol 3—1. Kees Groot 3—2, Swart Jaap Smit 4—3. Henk Groot 44. •oeizer 45. 16.000 toeschouwers. Technisch beter Ajax buigt in slotfase schijnende nederlaag in zege om. rijndam heeft ln enerverende strijd tot het6 maal toe een voorsprong gehad, dankzij a?1 kundig uitbuiten van defensie-fouten San Ajax-zijde. Ajax Enschede JSV feijenoord NAC6m Ö°S 81auw Wit Ber«Tijckcrs "*eracles 3 2 1 0 8 4—1 3 2 1 0 5 11—4 3 2 1 0 5 7—5 3 2 0 1 4 12—3 3 2 0 1 4 7—3 3 1 1 1 3 5—4 3 1 1 1 3 3—3 3 1 1 1 3 6—6 3 1 1 1 3 4—5 3 1 1 1 3 4—5 3 0 2 1 2 6—7 3 1 0 2 2 2-4 3 1 0 2 2 3—8 3 1 0 2 2 3—11 3 0 1 2 1 3—9 3 0 1 2 1 1—3 De Volendammer Jaap Smit (rechts) maakt het eerste doelpunt, ondanks de felle acties van de Ajacieden Tijm en Pronk. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim; technisch misschien, maar o zo doel treffend. De kopstoot na een corner van de linksbuiten Bont in de 39e minuut was er een voorbeeld van. Volendam leidde met 1-0 en de mo rele winst die daaruit voortvloeide was door Cees Groot's gelijkmaker net voor de rust niet weg te vagen. In de tweede helft is dat gebleken. Het begon met een kapitale misser van Tijs Bont voor open doel, maar de nijvere linksbuiten verdreef zelf het schaamrood op zijn kaken. Toen de bal na een schot van Kras via de paal voor zijn voeten rolde, schoot hij hard en zuiver raak. En daarmee belandde de strijd in een belangrijke fase. Het machtige Ajax wankelde, de passes werden onzuiver, de combinaties lie pen niet meer en de achterhoede be gon fouten te maken. De Volendamse midvoor Dick Tol, tot dan toe een „speelbal" voor de nationale stopper- spil Pronk, kreeg nu de kansen waar op hij loerde. En hij greep die op de voor hem bekende wijze: de korte ver rassende sprint en een hard venijnig schot. Hij kwam er mee langs Pronk en Dack Tijm. Vrij voor doelman Ho- geiman faalde de blonde aanvalslei der niet: 3-1 in een onvervalst Volen- dams kwartiertje. Veel clubs zouden er het hoofd voor buigen. Dit Ajax echter niet. Spelers als Prins, Schaap hok en Muller toonden een verbluffen de veerkracht. Ze drongen op, ver en gedurfd. Hun' enige keus ook. Volen dam tippelde er in. Het ging in de ver dediging, die het werd opgedrongen. En toen had Ajax voldoende tijd om Iets terug te doen, de ontmoedigde voorhoede na een kopbal van Cees Groot tegen de paal en een opgewekte penalty, die tenslotte werd omgebogen in een vrije trap wegens buitenspel, nieuw leven in te blazen. Cees Groot vond in de 30e minuut het gat via het rechterbeen van Karregat: 3-2. Volen dam voelde onheil naderen Het vocht mei een verbetenheid, die bruiste als de beste champagne. Boven het ge dender, gebel en gejoel van het ker- misgeweld uit, dreunde het verzet in de Volendamse afweer. Het mocht niet baten. Een fantastische combinatie van voet tot voet tussen Swart en Henk Groot bekroonde de laatste met een gave voltreffer 3-3. Volendam leek verslagen tot vijf mi nuten vóór tijd. Toen steeg er een compleet halleluja op uit de volgepakte tribunes. Een tegenaanval over rechts, een hoge voorzet van Kras en een zwiepende kopstoot van Jaap „Jut" Smit. Doelman Hogerman was kans loos: 4-3. En hiervoor moet de kermis haar activiteiten even gestaakt heb ben. De hele massa maakte zich op voor een feestelijke aftocht. De petjes gingen naar achteren op de kruin en overal kon men een feestelijk deinen waarnemen. Het alles is verstikt in één grote krampachtige snik. Henk Groot vuurde raak na een vrije trap van de raszwoeger en tevens uitblin ker Kootje Prins: 4-4. De paar minu ten die toen nog restten, in deze door scheidsrechter Boogaerts kundig gelei de heksenketel, waren ruim voldoende voor het naar ons gevoel mooiste doel punt van de wedstrijd. Weer een voor zet van Prins, een hoog opspringende Keizer en een juweel van een kopstoot in de uiterste hoek: 4-5. Moeizaam, heel moeizaam is dit Volendamse leed in de kermis ten onder gegaan Persoon- li jk hebben wij er een oude Volen dammer lange tijd mee zien „worste len". Hij verstopte het onder het ene „siokkie" na het andere Tenslotte had hij het gevonden. „Ook voetballers benne niet volmaakt", gromde hij, en met deze „vondst" nam hij zichtbaar genoegen De 29-jarige Brit Thompson heeft za terdag voor de achtste achtereenvol gende maal de jaarlijkse snelwandel- wedstrijd van Londen naar Brighton gewonnen. Hij legde de 85 km af in 7 uur 49 min 58 sec. 99 DEN HAAG, 10 sept. Het aantal deelnemers aan de sporttoto bedroeg deze week 623.513, die in totaal 755.892 inlegden. Van dit bedrag zijn als prijzen beschikbaar een eerste prijs van 137.195, een tweede prijs van 74.833 en een extra-prijs van 37.416. Gisteravond had zich één deelnemer met 13 goede uitslagen gemeld, terwijl zowel voor de tweede als voor de extra- prijs reeds 25 gegadigden waren. Voor de extra-prijs van de gelijke spelen komen in aanmerking: 4. GVAV —PSV 1—1. 8. Go Ahead—DHC 2—2. 11. AlkmaarHeerenveen 11, 19. Elink- wijkEnschedese Boys 11, 21. Zwarte- meer—Vitesse 1—1, 22. VSV—ZFC 2—2, 25. WageningenTubantia 44, 26. De Graafschap—AGOVV 2—2, 30. NOAD Hilversum 1 -1. Juist ingevuld zag het toto-formulier er als volgt uit: 1-1-1-3-2-1-2-3-1-2-3-1-2. AMSTERDAM, 10 sept. De voet balverenigingen hebben deze week een circulaire van de K.N.V.B. ontvangen, waarin gewaarschuwd wordt tegen de ook dit seizoen al verschillende malen gerapporteerde ongeregeldheden bij voetbalwedstrijden. De K.N.V.B. gaat er van uit, dat bij de toeschouwers onvoldoende bekend heid bestaat met het feit, dat de ver enigingen verantwoordelijk zijn voor ongeregeldheden en dat zulks gestraft kan worden met het laten spelen van één of meer wedstrijden zonder toe schouwers. De bond dringt er dan ook bij de clubs op aan, dat het publiek in club bladen, pamfletten, publicaties of via de terrein-omroep wordt gewaar schuwd voor gewelddaden tegen scheidsrechters en-of spelers, of onge regeldheden op het terrein, in welke vorm ook. ZWOLLE, 10 sept. Tijdens de tweede helft van de voetbalwedstrijd R.K.S.C. Zwolle - RODA (Deventer; derde klasse Oost) kreeg de 37-jarige trainer van RODA G. de Leeuw, die met enkele reserves op een bank zat naast het terrein, een hartaanval. Hij werd onmiddellijk overgebracht naar het Sophia-ziekenhuis te Zwolle, waar hij tien minuten na aankomst is over leden. De heer de Leeuw was oud-spe ler van E.M.M.S. (Slagharen) en van Oldenzaal. Hij was woonachtig te Goor. De Nederlandse kanovaarders Knup pe en Geurts zijn uitgenodigd om op 15 en 16 september in Boedapest tegen de sterkste kanovaarders ter wereld uit te komen. DEN HAAG, 10 sept. De Oosten rijkse trainer van ADO, Ernst Happel, deinst nergens voor terug. De zeven- endertigjarige Wener kent geen ..hei lige huisjes" en waar hjj ze tegenkomt trapt hij ze in, zonder pardon. Giste ren heeft hij, met de overwinning van 1-0 van zijn „nieuwe" ADO op Hera cles, voor het eerst in Nederixnd aan getoond, dat dit ook in voetbalzaken de enig juiste weg is. In de ouverture van het seizoen was ADO. hoe ver sterkt het op papier ook leek, nogal tegengevallen. Tegen PSV vertoonden de nieuwe ploeg én de nieuwe trainer, waar heel voetbalminnend Den Haag zjjn hoop op had gevestigd, vele zwak ke plekken. Happel, met veel moeite wegge sleept bij zijn club-van-kindsaf-aan. Ra pid Wien, zag de mankementen echter duidelijk onder ogen. De wedstrijdmen taliteit deugde niet. Bij de training had hji gevijld aan de conditie en de tech niek. Hü had zich doen kennen als een „harde" meester, die niet met zich Iaat spotten, maar in het veld bleken de jongens niet veranderd. Sommigen geloofden het wel. Eén zondag keek Happel dit nog aan. maar deze week sloeg hij terug. In zijn opstelling voor de wedstrijd tegen Heracles ontbraken de namen van Haagse voetbalgroot heden als Mick en Cock Clavan. Den Engelse en Haak. Jonge, enthousiaste voetbaltalenten namen hun plaats in. Voor Happel was het beter een ploeg te hebben van minder briljante, maar ijverige voetballers, dan elf op elkaar mokkende spelers van een partijtje zomeravondvoetbal, want dat verweet hij de „Groten". Is zijn moed beloond? Ougetwijfe'd. Natuurlijk was deze formatie nog niet groots, miste zij alle routine en levensgrote kansen, zéér tot ergernis van de aanhang. Maar dit ADO vocht voor de volle honderd procent tegen alle tegenslagen en mislukte aanvallen. Het gaf de moed geen ogenblik op en verdiende de magere overwinning volkomen. Vooral in het eerste half uur was er geen sprake van enig verband. Maar men zocht ernaar, men speelde elkaar zo veel en zo snel mogelijk de bal toe en dat hadden de toeschouwers op het Zuiderpark in lange tijd niet meer ge zien. Op dat half uur inspelen volgde een kwartier van schoten tegen de kruising, kopballen tegen de lat of net naast, kortom vijftien minuten fanatiek aarvalsspel, waaruit bleek dat ADO aan een nieuwe toekomst kan bouwen. Nu moet gezegd dat Happels experi- LONDEN, 10 sept. Wordt het Engel se voetbalkampioenschap ditmaal een onderonsje tussen Everton, Wolverhamp ton en Tottenham, die in deze volgorde de rangljjst van de eerste divisie aan voeren? Zaterdag behaalde het drietal opnieuw de volle winst en ln hun wed strijden gaven zij blijk fel belust op de punten te zijn. Everton, met de duurste ploeg van Noord-Engeland, handhaafde zijn leidende positie met een punt voor sprong op Wolverhampton door een zwaar bevochten zege op Leicester (32), terwijl de Wolves en de Spurs beide met 12 zegevierden in uitwed strijden, respectievelijk over Sheffield United en Blackpool. Teleurstellingen kregen vooral Man chester City;. het zo voortreffelijk ge starte Aston Villa en Fulham te ver werken. Fulham trof bij West Bromwich de voormalige Engelse International Kevan in een produktieve bui. Met vier doelpunten had Kevan een groot aan deel in de overwinning van 61 van de Albion. Tot dezelfde score kwam West Ham bij Manchester City: 1—6. Aston verloor met 41 bij Blackburn. Eerste divisie: ArsenalSheffield W 12, BirminghamBurnley 51, Black burnAston 41, BlackpoolTottenham 12, BoltonIpswich 13, Everton— Leicester 32, LeytonManchester U 10, Manchester CWest Ham 16, Nottingham ForestLiverpool 31, Sheffield UWolverhampton 12, West BromwichFulham 61. Tweede divisie: ChelseaSunderland 1—0, DerbyPreston 10, Huddersfield Cardiff 10, LutonStoke 00, New castlePlymouth 31, Norwich—Bury 11, Scunthorpe—Rotherham 10, SouthamptonCharlton 10, Swansea Leeds 0—2, WalsallGrimsby 41. De gouden glans is er misschien voorlopig af en de „onderdrukte" schare, die twee seizoenen lang heeft moeten opkijken naar de sterke Rot terdamse voetbalmacht, zal niet zo vriendelijk zijn om hiervan geen pro fijt te trekken. De angst voor de op alle velden gedemonstreerde kracht van Feijenoord, voor zijn reputatie, be gint te verdwijnen, zodra de gerenom- meerden op het kantje af gelijk gaan spelen en zelfs verliezen, zoals giste ren. t De „rotte piek" bjj Feijenoord Is on betwist de aanval. Hoewel in de ver dediging rechtsback Kerkum stellig voor vervanging in aanmerking komt waarom niet door de nieuwe aan winst Romeyn? is het vooral Fejjen- oords voorste linie, die totaal on machtig Is de tegenstanders van de wijs te brengen. Waar blijven de uit gekookte dribbles van Coen Moulijn, de priemende schoten van zijn part ner op links, Bouwmeester, de onna volgbare acties van Schouten en Ben- naars? Zij allen schijnen niet meer te gelo ven in het succes en laten zich gewil lig meevoeren op het pad der misluk king. Maar het kan ook zijn, dat zij de teleurstelling over de prestaties van hun nieuwe midvoor, Piet Kruiver, niet kunnen verwerken. IVfen weet het, Feijenoord bezat in Cor van der Gijp feitelijk niet de aanvalsleider, die de combinaties bekwaam kon afronden. Voor hem arrangeerde men de ex- PSV'er, die een 'aar lang in Italië er varing opdeed. Wat Kruiver echter totnogtoe heeft laten zien, is zo ver beneden de maat, dat het fatale woord „miskoop" steeds meer wordt gehoord. Een dirigent in de aanval, een Ton- nie van der Linden misschien, had de motor weer op gang kunnen brengen. Het misnoegen over het falen van de „spits" brengt de overige, toch al Kwetsbare spelers, van hun stuk en ontmoedigt zelfs de onverstoorbare lei der van de middenlinie. Reinier Kreij- ermaat. Voor de kleine overwinning van Blauw Wit overigens alle bewonde ring. De meesten van de 20.000 toe- wers zagen gauw genoeg, dat Feije noord geen vuist meer kon tonen en haastten zich hun favorieten tot een even onverwacht als eervol resultaat te inspireren. Toch ontsnapten de Am sterdammers in de eerste helft tot twee maai toe aan een achterstand, in het laatste geval op wonderbaarlijke wijze. Bennaars 'eidde de overrompe ling in met een boogbal tegen de lat en Bouwmeester kopte onmiddellijk er na tegen de paal. Bij deze „narrow escape" bleef het. Blauw Wit herinnerde zich de afstraf fing, die het de vorige week van En schede kreeg en ontdekte tot zijn ver rassing, dat dit Feijenoord niet in staat was eenzelfde vonnis te bewerkstelli gen. Integendeel. De Blauw Witters Koers en Petterson op de backplaat sen en de linkervleugel Mul - Cle ment beheersten menige situatie, daar bij goed geassisteerd door midvoor Kruijer. Het tempo bleef echter aan beide kanten zo laag, dat de ene tref fer van Blauw Wit, van de voet van Clement als een verrassing kwam. Er is iets mis met Feijenoord, de landskampioen. Die conclusie dringt zich op na drie wedstrijden in het nieuwe seizoen. Niet zozeer de laatste nederlaag tegen Blauw Wit, dat daarmee zijn eerste punten veroverde, als wel het teleurstellende spelvertoon en de geringe produktiviteit (twee treffers in totaal) maken duidelijk, dat Feijenoord op de verkeerde weg is. Een andere Rotterdamse ploeg schijnt de eer van de stad te willen redden. Sparta heeft met een overtuigende overwinning op DOS (51) laten weten, dat het dit jaar een belang rijke rol wil spelen. De Spartanen zijn evenals Fortuna, dat met NAC afrekende, en Ajax, nog ongeslagen in de hoogste divisie. Ajax kroop in Volendam door het oog van de naald (45), maar zal zich gesterkt weten door de overtuiging, dat de rivaal bij uitstek, Feijenoord, nu reeds in moeilijkheden verkeert. Dat Enschede dit jaar beter uit de voeten zal komen dan vorige seizoenen, lijkt waarschijnlijk. De Oostelij ken wezen Volewijckers zonder moeite terug, evenals MVV dat deed met Willem II. ADO greep de eerste winst tegen Heracles, dat het in de nieuwe omgeving bepaald niet gemakkelijk zal krijgen. In de eerste divisie hebben Elinkwijk, SHS en RBC nu ook punten verspeeld, waarbij Elinkwijk de schade nog beperkt wist te houden. VW benutte deze gang van zaken door via een benauwde zege op Fortuna VI. aan kop te komen. Voor DWS was het een sombere dag. De Amsterdammers kregen de kous op de kop bij Velox, wat toch zeker niet in de verwachting lag. Ook in de Spaarnestad gebeurden vreemde dingen. Xerxes, de „reuzendoder" van de tweede divisie, kreeg een nuchter elftal van Haarlem tegenover zich en verloor iiiiiiiiiiiiiiimmiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiitiiiiimiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiii d 'iiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiitiiiMimiiiiiiimmiwiiiiiii met niet minder dan 52. Daarmee kwamen de rood- broeken meteen aan de leiding, samen met Hilversum, dat zijn eerste punt verspeelde, en DFC. In Ila speelden de vier kopploegen alle gelijk, waardoor KFC en NEC aansluiting kregen. Zes ploegen leiden in deze afdeling met vier punten. ment waarschijnlijk minder succes had gehad, wanneer er een sterkere tegen stander dan Heracles tegenover had gestaan. Van der Lecks pupillen toon den duidelijke tekenen van planken koorts. Schuman werd door Villerius volkomen uitgeschakeld en Westra en Theunissen bleken nog te weinig op elkaar ingespeeld om tot effectieve acties te kunnen komen. Evenals bij ADO was het vooral de achterhoede en de halflinie, met Brand in de hoofd rol. waar Heracles op bouwde. Lange tijd hield deze linie de onrustig stoken de viermansvoorhoede van ADO in bedwang, eenmaal, precies na een half uur in de tweede helft liet zij een steek vallen. ADO's overijverige rechts buiten Heijnen speelde toen weer eens op bekwame wijze de bal vrij. trok hem strak voor, waar de jeugdige De Zoete beheerst in de voor Van der Wint onbereikbare hoek kopte. Uitgelaten van vreugde was deze achttienjarige De Zoete toen hij zijn club aan de zo verdiende voorsprong had geholpen. De hele wedstrijd haa hij gezwoegd, overal was hij opge doken. maar zijn tengere lichaams bouw speelde hem vaak parten om voorbij Heracles robuuste verdedi gers te kunnen komen. Met een schot tegen de lat in de allerlaatste minuut deed hij nogmaals van zich spreken. In de door ADO volledig beheerste tweede helft waren echter nog twee jonge vervangers opgevallen; half spe ler Verlangen en de teruggetrokken linksbuiten Van den Oever. Zij groei den tot de „koningen van het midden veld". Daar smoorden zij elke aanval van Heracles in de kiem. Bovendien zagen zij kans ook nog opbouwend werk te verrichten. Hun vechtlust in spireerde en moet voor Ernst Happel een ware opluchting zijn geweest. Zij vooral schraagden zijn succesvolle ope ratie. Doelman Van der Wint weet in samen werking met rechtsback Donners eer. aanval op het doel van Heracles af ti slaan. De ADO'er Schuurman spring tevergeefs. (Van onze sportcorrespondent) GRONINGEN, 10 sept. PSV heel he* in Groningen bijzonder hard te ver duren gehad. Daarover was iedereen het wel eens. Routiniers als Roel Wiersma, Fons van Wissen en Renders moesten vooral na de rust heel wat keren aan de noodrem trekken om een nederlaag te ontgaan. De voltreffer van Weering, die de stand op 1-1 bracht, betekende dat de Groningers nog steeds alle doelpunten vier in totaal door hun „Friese" aanwinsten zagen gescoord. De thans ontbrekende Alma schoot tweemaal raak en Weering evenaarde gisteren deze prestatie. De 10.000 toeschouwers hadden overigens wel enige angst voor de Eindhovenaren gekend. Iloe zouden de veteranen Bram van der Hoeven en Klaas Buist samen het Gronin ger backste! de lichtvoetige vleu gelspelers Piet van der Kuil en Gies- sen in bedwang houden? Wel, dat viel allemaal nogal mee. De hardwerkende Groninger verdedigers gunden hun te genstanders weinig ruimte en boven- diei konden zij nog rekenen op de steun van Borghuis en de halfs Tardy en Zoetendal. AMSTERDAM, 10 sept. De uitslagen van de wedstrijden gespeeld voor de reserve le divisie luiden: AjaxSparta 00. DWSVolendam 3—0, Feijenoord ADO 0—2, ZFC—NAC 1—3. PSV—GVAV 40, VeendamExcelsior 02, Willem IISpel. Enschede 0—0, Blauw Wit Gc Aihead 2—1. 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 3 NAC Blauw Wit Willem II ADO PSV Go Ahead Ajax DWS Sparta Excelsior Feijenoord Veendam Spel. Enschede Volendam ZFC GVAV 1 1 6 8—3 6 12—6 4—2 62 8—4 6—4 5—3 5—4 5—7 3—6 1—4 4—8 3—6 4—9 1—7

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 7