Rumoer in de hoofdstedelijke Casa Academica Hotejstudentenper is onervaren Studentenhuis: kamerprijs nu al verhoogd Mr. N. Debrot maandag in CuraQao Elektronen nemen het werk van over Baba Sy van drie kanten bedreigd TEL MACHINE? BURROUGHS KOPEN! BEATRIJS BRENGT U DEZE WEEK: BEATRIJS DAM" WAS NIET TE DUUR 1 J 'p i Lekke ja-knikker werd spuiter DE KABOUTERS VAN DE TWINTIGSTE EEUW m Veelbelovende voetbalfusie Hockeyprogramma voor zondag Onze boeren en de Euromarkt Titelstrijd voor honkbal jeugd Grens tussen Brits Guyana en Suriname wordt vastgesteld Twintig hectare land met olie bedekt Beëdigd op Soestdijk Spoedopleiding voor ULO-leerkrachten Huur compensatie voor nog een groep gepensioneerden In Ludwigshafen Man doodgedrukt WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1962 PAGINA 11 Moeilijkheden Kamerprijs DRY SUPERIOR PALE £nglebert Ook in het bedrijfsleven n V Televisie Huishoud-elektronen Prachtig slot Examens (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 12 sept. Er is weer *nige „rumor" in en rond de Casa Aca demica, het studentenhuis in Amster dam, dat in de zomer als toeristenhotel Wordt geëxploiteerd. Vooreerst zijn ge heel onverwachts de prijzen van de ka mers voo»' studenten ilink verhoogd: Van 68 naar 85. En voorts doen hogal wat geruchten de ronde in ver band met de ervarigen, die de Casa In de afgelopen maanden als hotel heeft opgedaan. De Casa Academica, het reusachtige gebouw tegenover het Amstelstation, is m haar beide functies (met zijn 390 kamers) het grootste en meest exclusie ve in Nederland. Hoewel het nog niet feheel voltooid was (en nog niet is) en et geregeld daverde van het lawaai, heeft men toch besloten het gebouw het afgelopen seizoen reeds als hotel te la ten functioneren. Volgens opzet hebben Voornamelijk studenten als hotelperso neel gefungeerd. Dat bij het eerste in gebruik stellen van zo'n enorm bedrijf, waarin dan ook hot, in hoofdzaak ongeschoolde krach ten werken, wel enige moeilijkheden te overwinnen waren is te begrijpen. ,,U zoudt tot de zelfde ontdekking komen als U eens ging kijken in het nieuwe Hiltonhotel", zegt directeur A. H. van Zuilen", maar ik moet U zeggen dat Wij, afgezien van het allereerste begin, haar buiten goed gedraaid hebben. De gasten hebben de service gekregen waar ze recht op hebben". Naar binnen zijn er wel iets meer moeilijkheden geweest. In het algemeen blijkt het werken met studentenpersoneel hier niet zo erg ideaal te zijn. De stu denten zijn betrekkelijk onervaren. Zij hebben weinig dwang achter zich staan, omdat dit werk geen enkel verband houdt met hun toekomstig beroep en zij zijn te gemakkelijk geneigd het geheel als een wat studentikoze zaak te zien, daartoe verleid doordat ze alleen met studenten samenwerken en omdat ze «en verkeerd idee hebben van wat de Casa Academica is: de Casa is beslist geen studentenhotel. De heer Van Zuilen is daarom abso luut van plan het het volgend jaar iets anders aan te pakken. Hij wil meer beroepspersoneel en bijgevolg minder studenten (dit jaar waren er op een be- paajd moment maar liefst honderdzes tig) en voor de studenten die overblij ven in ieder geval een soort vooraf gaande training. Een probleem voor het aantrekken van beroepspersoneel is ech ter, dat men de mensen maar vier maanden werk kan aanbieden. Overigens is men echter wel tevreden met dit eerste seizoen. Er zijn welis waar niet zo erg veel hotelgasten ge weest en bijgevolg zijn de verdiensten voor de studenten dan ook beneden de verwachtingen gebleven (ruim 400 bru to per maand is tegenwoordig niet al te veel meer voor seizoenwerk), maar dit is alles nog te wijten aan het feit, dat voor dit eerste jaar nog weinig plan ning en reclame gemaakt is. Over de plotseling, nog voordat het gebouw officieel door studenten betrok- PARAMARIBO, 10 sept. Met het oog op de wens van Brits-Guyana naar onafhankelijkheid, heeft de regering van het Verenigd Koninkrijk besloten vooruitlopend op de in oktober begin nende besprekingen met vertegenwoor digers van Brits Guyana het territo rium van dit vroegere gebiedsdeel nauwkeurig af te bakenen en te om schrijven. Voorzover het de grens met Suriname betreft zijn hierover onderhandelingen gevoerd met het Nederlandse ministe rie van Buitenlandse zaken. Er bestaat reeds tientallen jaren een grenskwestie tussen Brits Guyana en Nederland. Verwacht wordt, dat de be sprekingen voor het einde van de maand Worden voortgezet. (Advertentie) SHERRY PALOMA IMP. OUD HAARLEM ken was, fors verhoogde kamerprflzen, is uiteraard de nodige discussie ge weest. Waarom was dit nodig? Is 85 niet absoluut te veel voor studenten? Worden de hospita's in de stad niet ge ïnspireerd door deze verhoging? Is een selectie in de bewoning van de Casa er niet een onvermijdelijk gevolg van? Gaat dit niet in tegen de algemeen ge volgde lijn bij de andere studentenhui zen?, waren de vragen die rezen. Niet op al deze vragen zijn bevredigende antwoorden te geven. De verhoging is in de eerste plaats te danken aan het gedrag van de stu denten zelf. Aan het eind van het vorig jaar hebben al enkele studenten in de Casa gewoond en deze hebben duidelijk bewezen, dat het noodzakelijk is om de kamers door personeel te laten on derhouden, als men tenminste over eni ge jaren in de zomermaanden nog over een eerste-klas hotel wil beschikken. Bijgevolg is besloten de kamers twee maal in de week te laten schoonmaken, hetgeen ruim tien gulden per maand schijnt te kosten. Verder is men er ook toe overgegaan een collectieve brand verzekering af te sluiten en een regeling te treffen in verband met hulp aan zie ken. Afgezien van dit alles vond men achteraf toch wel, dat 68 rijkelijk laag was, gezien wat er voor geboden w-rd: een vrij luxe gestoffeerde en ge meubileerde kamer, met centrale ver warming, douche, telefoon, gas en elek triciteit, ruime keukenaccomodatie warm en koud water, lift en fietsen stalling. Of 85 niet te veel is voor een stu dent? „Och voor een student die hele maal van de bekende toelage van 2400 per jaar moet leven en er niet toe komt om er iets bij te verdienen in de meeste gevallen wel. Maar hoe veel zijn dat er?", merkt de heer Van Zuilen op. „Wat de rest aangaat: dat moeten we afwachten". In ieder geval heeft de prijsverhoging geen invloed gehad op de belangstel ling voor de Casa: slechts vijftien stu denten hebben zich teruggetrokken. De overigen druppelen momenteel lang zaam binnen, voorlopig nog door een zijingang, omdat de helft van de Casa tot het eind van de maand nog als hotel wordt gebruikt. (Van onze correspondent) SCHOONEBEEK, 13 sept. Een ja-knikker van de Nederlandse Aard olie Maatschappij te Oud-Schoonebeek heeft gistermorgen gedurende twee uren olie omhoog gespoten. De jarknik- ker had een defect aan een zogenaamde afsluitklep. De olie en de stoom spoten tot een hoogte van ongeveer twintig meter en door de krachtige wind werd de bruine substantie honderden meters verspreid. Ongeveer twintig ha. weiland werd met een olielaag bedekt. Ook de verkeersweg van Schoonebeek naar Twente, die via Duitsland loopt, werd over enkele tientallen meters bespoten. De bedrijfsbrandweer van de NAM hield een oogje in het zeil om even tueel bü te springen. Dit was niet nodig omdat de technici na twee uren het defect hadden verholpen. Het schoonmaken van de landerijen en de verkeersweg nam geruimte tijd in be slag. (Advertentie) De Heer M. van Noort, Delf- gauwseweg 279, Delft is een van de deelnemers aan „Operatie 50.000", waarbij 50 Nederlandse automobilisten die .minstens 50.000 km per jaar rijden - hun objectieve oordeel geven over de Englebert-banden 33 en Max. De Heer van Noort schrijft ons: „Hét pluspunt is naar mijn mening het beduidend betert remvermogen. Een werkelijk frappant verschil! De banden blijven prima op spanning, een prettige bijkomstigheid". Zo spreken de resultaten van de „Operatie 50.000" een duidelijke taal. DEN HAAG, 13 sept. Mr. Nicolaas Debrot, de nieuwbenoemde gouverneur van de Nederlandse Antillen, die gister middag door koningin Juliana op paleis Soestdijk is beëdigd, wordt zondag op zijn geboorte-eiland Bonaire ver. wacht. De volgende ochtend zal hij met de Van Ewijck naar Curacao varen. Om streeks tien uur wordt het schip aan de Handelskade verwacht; op dezelfde plaats waar vorig jaar mei gouverneur A. B. Speekenbrink Curasao verliet, zal de nieuwe gouverneur voet aan wal zet ten. Na een kort verblijf in het gouver nementshuis zal hij worden ontvangen in de vergadering van de Staten der Ne derlandse Antillen. Over ongeveer twee maanden zal mr. Debrot voor korte tijd naar Den Haag terugkeren om zijn za ken op het Antillenhuis af te wikkelen. Na de beëdiging voerde de Koningin een geanimeerd gesprek met de nieuwe gouverneur van de Nederlandse Antillen, mr. N. Debrot. DEN HAAG, 13 sept. Aan een aantal volledig bevoegde onderwijzers, die de spoedopleiding voor de zoge naamde ULO-akte willen volgen, kan uitstel van eerste oefening als dienst plichtige worden verleend, zo deelt het ministerie van O., K. en W. mee. Degenen, die uiterlijk in het kalen derjaar, waarin zij 22 jaar worden, de akte van bekwaamheid als volledig be voegd onderwijzer behalen en in aan sluiting daarop aan de eenjarige oplei ding voor ULO-akten deelnemen, zul len daartoe door middel van verder uitstel van eerste oefening in de gele genheid worden gesteld. Aan hen, die deze opleiding volgen, zal slechts voor de duur van één jaar verder uitstel van eerste oefening wor den verleend. Mocht een kandidaat, om welke reden of door welke oorzaak ook, de ULO-akte niet behalen, dan zal het uitstel niet worden verlengd, tenzij voor een herexamen, dat binnen enige maanden kan worden afgelegd. Zij, die aan de opleiding hebben deel genomen of deze opleiding tussentijds beëindigen, zullen niet in aanmerking worden gebracht voor vrijstelling of voor uitstel ten einde een onderwijs functie te kunnen aanvaarden. Aan de deelnemers van deze spoed opleiding kan een renteloos voorschot worden verstrekt van 2.800. Dit voorschot kan worden „inverdiend" he?rUL/? ^aai" Wer^zaam te z'in bij DEN HAAG, 12 sept. De regering heeft besloten om aan de ten laste van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds gepensioneerden een huurcompensatie te geven in verband met de per 1 septem ber ingegane huurverhoging. De compensatie bedraagt twee pro cent van het pensioen en de daarop ver leende toeslag van de gepensioneerden die een bodempensioen genieten (A.O.W en A.W.W.) en voor de overige gepen sioneerden drie procent. Dit onderscheid wordt gemaakt omdat de gepensioneer den met het bodempensioen reeds per 1 september een verhoging van hun bo dempensioen ontvingen in verband met de huurverhoging. In afwachting van de te treffen wettelijke regeling zal de Pensioenraad deze verhoging bij voor schot uitbetalen bij de pensioenuitkering over het vierde kwartaal 1962. Het aantal instrumenten waarmee wij dingen doen, die mensen uit vroeger eeuwen heksentoeren zouden noemen neemt gestadig toe En dat niet alleen, bestaande toe steilen worden steeds uitgebreider en maken het ons steeds gemakkelijker. Een radio-toestel was tientallen ja ren geleden een onestetisch geval dat, gesteund door twee aparte kastjes accu en plaatspanningspparaat loeiende en vaak moeilijk verstaan bare klanken uitbraakte. Er was niet zo gemakkelijk mee om te gaan. Al leen voor het afstemmen al waren er twee knoppen. Controle op de juiste afstemming ontbrak. Het bekende groene oog was er nog niet. Afstem men was dan ook een zaak die wel enkele minuten in beslag nam, en had men eenmaal een zender, dan bleef het toestel toch nog voortdurende zorg eisen. Nu is alles ondergebracht in een kleine of grote kast van vaak zeer stijlvol uiterlijk. Van zoeken naar zen ders is geen sprake meer, een hand greep is voldoende. De hele bediening is zo eenvoudig, dat wij vergeten, dat daar in dat kastje een veel ingewik kelder apparatuur zit dan omstreeks dertig jaar geleden het geval was. In een radiotoestel van nu gaat veel meer om, er zitten veel meer schakelingen in en meer onderdelen. Wij kunnen er meer golflengten mee bereiken. Denkt u maar eens aan de FM-band, die bui zen nodig heeft welke volkomen afwij ken van de normaal gebruikelijke. Het radio-apparaat van nu levert ook een veel beter eindprodukt af: veel betere klanken. In het bedrijfsleven zien wij eenzelf de verschijnsel. Op kantoren en in zgn. rekencentra heeft men „computers" (elektronische rekenbreinen) aan het werk gezet, die met de grootste snel heid ingewikkelde berekeningen ma ken. De mensen, die ermee werken, moeten wel verstand hebben van de problemen die zij aan de computer voorleggen, maar van dit instrument zelf behoeven zij niets te weten. In fabrieken worden hele series machines bediend door een elektronisch geheu gen. Nadat dat geheugen eenmaal is ingesteld, is de bediening maandenlang zeer eenvoudig. ,B.y (Van onze dammedewerker) LUIK, 11 sept. Door het kandidaten toernooi te winnen (met de fenomenale score 15 punten uit 18) heeft Baba Sy officieel het recht verworven ir. Iser Koeperman uit te dagen voor een match met de werelddamtitel als inzet. Waar schijnlijk zal deze tweekamp volgend jaar worden gespeeld en bestaan uit twintig partijen. Waar hij zal worden gehouden, is nog niet bekend. Rusland, dat om duistere redenen in Luik ver stek liet gaan, heeft toegezegd de twee kamp te willen organiseren, maar Baba Sy zou liever in een ander land Nederland bijvoorbeeld spelen. Zoals ook uit de eindstand van het kandidatentoernooi blijkt, kunnen de tien deelnemers in drie groepen worden verdeeld. Vier werkelijke gegadigden voor de ereplaats: Baba Sy, de Franse kampioen Hisard en onze landgenoot Wim de Jong, die beiden slechts één punt achterbleven op de winnaar, en de Haïtiaan Saint Fort. Hjj scoorde twaalf punten, maar heeft toch in zeer belang rijke mate bijgedragen tot de bepaling van de uiteindelijke volgorde; Saint Fort versloeg namelijk in grootse stijl zowel Hisard als De Jong. Daarop volgde de middenmoot: drie spelers met negen punten, precies het moyenne van 1.-. Dat waren de Suri namer Valois Smith, de Italiaan La Porta en de Belgische kampioen Ver- leene. Het eerste optreden in Europa van de achttien-jarige negerknaap uit Suriname is meegevallen, evenals van Advertentie Hoofdkantoor: Leidseplein 5 Am sterdam. Verkoopkantoren: Amster dam (tel. 82082) - Den Haag (tel. 336469) - Rotterdam (tel. 120182) - Den Bosch (tel. 30567) - Utrecht (tel. 25435) - Arnhem (tel. 30265) - Gro ningen (tel. 26283). Een huishoudrobot is deze afwasautomaat, die na een druk op de knop geheel zelfstandig aan het werk gaat. Zo zag het er in de beginperiode rond een radiotoestel uit. Toen elf jaar geleden in Nederland televisie zijn intrede deed, was het een hele toer om een „beeld" te krijgen. Velen slaagden daarin pas na een ein deloos gedraai aan de vele knoppen. Nu nog zijn de meeste apparaten, die bij de mensen staan, voorzien van knoppen waar regelmatig tijdens de programma's aan gedraaid moet wor den om het beeld te herstellen. Hori zontale beeldsynchronisatie, verticale beeldsynchronisatie, fijnafstemming. B:j de nieuwste apparaten ontbreken deze knoppen. Nadat eenmaal goed op een zender is afgestemd, is iedere vol gende keer dat men het toestel aan zet, een enkele schakeling voldoende om een goed beeld op het scherm te zien verschijnen. Maar waar het toe stel aan de buitenzijde eenvoudiger is geworden, is binnenin de apparatuur uitgebreid. Dat is ook begrijpelijk; de taken die voorheen door mensenhanden geschiedden, moeten nu door elektro nische onderdelen opgevangen worden. Een goed voorbeeld is de coaxiaal memomatic kanalenkiezer, een soort van elektronisch brein, dat onder alle omstandigheden, zowel bij zwakke als bij sterke zenders, steeds automatisch het meest gunstige beeld opspoort. Het kan dat doen, dank zij het feit, dat alle 154 (honderd vier en vijftig!) on derdelen van het brein ook werkelijk goed functioneren. In onze woningen zijn radio, televi sie, bandrecorders en grammofoons reeds lang geaccepteerd en ingebur gerd. De kinderen van tegenwoordig spelen met radiobouwdozen en ande re elektronische speelgoederen. Maar voor het vele werk, dat in een gezin ver richt moet worden om alles op rolletjes te doen verlopen, werden tot nu toe nog slechts aarzelend pogingen tot inscha keling van elektronen gemaakt. Vol ledig geautomatiseerde wasmachines zijn er nu, maar er ligt hier nog een onbegrensd terrein braak. Spreken op afstand (huistelefoon), elektronische bereiding van maaltijden, centrale ver warming zonder olie of kolen, om maar enkele meer voor de hand liggende functies te noemen, liggen alle binnen het bereik van de mogelijkheden. Met de automatisering van een van de meest verafschuwde huishoudelij ke werkjes is intussen een begin ge maakt. Een afwasautomaat, die niet zo lang geleden is uitgebracht, begint na een dimk op de knop een reeks van werkzaamheden en wel: 1. Voorwas- sen met koud water; 2. wassen met heet water en wasmiddel; 3. spoelen met koud water; 4. spoelen met heet water en spoelmiddel; 5. openen van het deksel en drogen van de af te wassen voorwerpen. Deze werkzaamheden worden dus uitgevoerd, terwijl de huisvrouw ergens anders in het huis bezig is of wie weet boodschappen doet. Daarbij moet in aanmerking worden genomen, dat strikt bezien het geen elektronen zijn, die hier werken. De arbeidseyclus wordt geregeld door een programmeur die zuiver mechanisch werkt even wel met behulp van elektriciteit. Maar, zoals reeds gezegd, de afwasautomaat is slechts een begin. zijn oudere, hem voorgegane landge noten (Amzand en Sen A Kaw). Be paald verrast heeft de Italiaan La Porta. Voor hij de toernooizaal In Luik binnentrad, was alleen zijn naam bekend. Hij was een speler van het kleine bord. Zijn aanpassingsvermo- fen de overschakeling op het hon- erdruitige bord bleek bijzonder groot. De wijze, waarop hij in de laatste ronde Saint Fort versloeg, dwong een ieders bewondering, terecht, af. Het betekent, dat ieder een voor hem moet oppassen. Op de laatste plaatsen eindigden De Descallar, Agliardi en Reimann. Van hen kan de Marokkaan De Descallar beter. De beide anderen horen niet thuis in een dergelijk toernooi. Over het geheel genomen, stond Luik 1963 op een zeer behoorlijk technisch niveau. Zulks in tegenstelling met het voorgaande, gelijknamige schertstoer- nooi te Monaco. Baba Sy, Hisard, De Jong en Saint Fort hebben zeer goed gespeeld. Per slot van rekening bete kende de score van zowel De Jong als Hisard nog een moyenne boven 1.50, in de regel ruim voldoende voor de ere plaats. Twee fragmenten, toevallig beide uit de laatste ronde, maakten bijzondere indruk. Hier volgen zij: In de voor zwart reeds positioneel mindere stand: Zwart: 1-3, 5-7. 9, 11-13, 15, 16, 18-20, 23 en 26, Wit: 27-29, 32, 34, 36-40, 42, 43, 45-49, had Wit (Baba Sy) als laatste zet 18. 33-20!! gespeeld. Va lois Smith veronderstelde dat dit een blunder was en antwoordde, na enig na denken, met 19-24? 28x17, 24x35, maar werd toen verrast door 34-30!!, 11x31, 36x27, 35x24, 37-31, 26x28, 27-21, 16x27, 38-32, 27x38, 42x4. De dam is wel duur, maar niet te duur, zoals Sy voor het bord aantoonde. Wel moest hij de dam, „opbergen", maar daarna herleidde hij de overgebleven positie op krachtige wijze tot winst. Met zijn 55e zet had La Porta (met zwart tegen Saint Fort) dam genomen en was de volgende stand ontstaan: Zwart: 7, 15, 25, dam 47, Wit: 18, 29, 34 35 en 40. Tevergeefs spartelde Wit nog als volgt tegen: 29-24, 47x20, 18-13. 7-12, 35-30 (omdat 34-29 faalt op 20x42!!), 20-42! (dus toch), 30-24, 42x20, 40-35, 20-42!! en Wit staakte de strijd. Op 13-9 en 42-31 is zowel 9-3 als 9-4 verliezend. Prachtig afgewerkt van de Italiaan. -DWIGSHAFEN, 12 sept. Waar in Nederland dagenlange gesprekken over worden gevoerd, in vrijwel alle gevallen zonder enig resultaat daarover is men het in Ludwigshafen spoedig eens ge worden. In verband met de instelling van een Bondsliga (in Nederland de Ere-divisie) zijn de vier grote voetbal clubs in Ludwigshafen, TURA, LSC en BSV Oppau, alle uitkomende in de Oberliga, alsmede Phoemix Ludwigs hafen (tweede klasse) overeengekomen een belangengemeenschap aan te gaan. Uit de vier clubs zal het sterkste elftal worden samenn-steld, dat reeds nu in het Zuid-West-Stadion vriendschappe lijke wedstrijden zal gaan spelen om te ■ijner tijd goed te zijn ingespeeld. Een idee, dat in ons land met zyn te grote aantal betalende clubs en zijn versnip pering van spelers, navolging verdient. EERSTE KLASSE HEREN Westen: Amsterdam—DSHC, Kam pongSCHC, LarenHGC, HDMLei den, Hilversum—BMHC. Zuiden: EMHC —Keep Fit, VenloMEP, MOP—Bre da, TilburgHTCC. Oosten: Arnhem Zwolle, Hattem—Nijmegen PW—DKS, Union—Upward. Noorden: LHC—Da ring, Gron. Studenten—GHBS. HMC Groningen, MeppelIHHC. DAMES Eerste klasse, Westen: KievitenBe Fair, RBCAlliance. BDHCGooi, HBSAmsterdam. Zuiden: EMHC Push, Were DiForward, MOPBre da, Or. Zwart—'s-Hertogenbosch. Oos ten: ArnhemZwolle, Union—Hengelo, DeventerNijmegen, PWQuick. Noor- HMCGroningen, MeppelHVA. DEVENTER, 12 sept De zestig jarige chauffeur B. Karrenbeld is hier gistermorgen bij het smeren van een bulldozer op een fabrieksterrein om het leven gekomen. Hij stond onder een schepbak dis aan de bulldozer was ge monteerd, toen de bak plotseling naar beneden viel. De man werd tegen een der wielen doodgedrukt. De gemengde boerenbedrijven Heb ben een slecht jaar gehad. Vooral in de hoek van de varkens en kippen zijn klappen gevallen, die de boeren vaak niet aan bun eigen beleid verdiend hebben. Toch zijn de organisaties on gewoon bescheiden en weifelachtig in het vragen van overheidssteun. Men wil zelfs wel bekennen, dat de Nederlandse kippenboeren de prijzen hebben bedorven door overproduktie. Deze zeldzame houding is een rechtstreeks gevolg van de E.E.G Sinds juli van dit jaar hangen de touwtjes van bet agrarisch marktbe leid voor een groot gedeelte in Brus sel. Het nationale beleid moet plaat» maken voor een beleid dat voor alle zes landen van de gemeenschappelijke markt gelijkelijk van kracht is. Binnen die zes bezetten onze boeren een gun stige plaats en die wi Ilen zij niet ver spelen. Daar ligt de oorzaak van hut voorbeeldigheid. Zij willen niet tegen het E.E.G.-beleid zondigen omdat an dere landen het dan zeker ook zullen doen. Zij vragen liever geen steun omdat de produktie daardoor pleegt op te zwellen. Dat zien zij goed in nu dat verschijnsel hun onwelkom is als het zich ook in de partnerlanden zou voordoen. Onze boeren lopen dus in de Euromarkt op hun sokken en dat is Keel verstandig. Wel klinkt Het nog wat onwennig. Maar ongetwijfeld beleven wij nog wel eens gevechten in de oude ver trouwde stijl. Zo is het jaarlijkse melk- debat weer in zicht en over onze melk plas heeft Brussel nog niets te ver tellen. (Advertentie) TUSSEN DE COULISSEN VAN DE SPROOKJES MACHINE Op bezoek bij Snip en Snap ZWEDEN BRENGT IETS NIEUWS Een opbouwgarderobe, waar van de kleuren altijd passen CAROLINE'S MOOISTE ZOMER De nieuwste foto's van Caro line Kennedy SCHOONHEID DOOR EEN- VOUD Interieurkunst uit Skandinavié EN NOG ZOVEEL ANDERE GEZELLIGE VERHALEN. Elke week vele mode- en knippatronen; schoonheids- en dokters rubriekhuishou delijke voorlichting, recep ten, kinderverzorging; ro mantische verhalen en reportages. VERWEN U MET: NASSAULAAN 51. HAARLEM (Van onze honkbalmedewerker) AMSTERDAM, 12 sept. Hoewel EHS reeds enige weken geleden bfl de senioren honkbal-landskampioen werd, is honkbal nog niet van de velden ver dwenen. Het is vooral de jeugd die de aandacht vraagt voor hun nationale kampioenschappen. Zondagmorgen wordt te Amsterdam op het honkbal veld -aan de Jan van Galenstraat een begin gemaakt met het Nederlandse kampioenschap van de Babe Ruth League, waarin jongens van dertien tot en met vijftien jaar uitko men. Het programma luidt: 10 uur O VVOSparta, 12 uur ABF Tigers Schoten, 14.30 uur finale. Zaterdag 15 en zondag 16 septem ber is in Haarlem op het honkbalveld aan de Orionweg een groot jeugdtoer- nooi voor vijftien tot en met achttien jarigen. waaraan wordt deelgenomen door de rayons Amsterdam, Utrecht, Den Haag, Noord-Brabant, Rotterdam en Haarlem. De ploegen worden ge vormd door spelers, die eerder in het jaar door Ron Fraser in de diverse rayons werden geselecteerd en het toernooi geldt als de grootste wapen schouw van veelbelovende jeugdspelers in 1962. Zaterdag wordt om één uur begonnen; zondag is de eerste wed strijd 's morgens om elf uur. terwijl de finale om circa half vijf begint. Zaterdagmiddag 22 september vindt 's middags om vier uur aan de Jan van Galenstraat te Amsterdam de fina le van het officiële junioren- (16 en 17 jaar) kampioenschap van Neder land plaats tussen Schoten (Haarlem) en Feyenoord. Deze beide juniorenploe- gen leverden enkele weken geleden in het HCnW-toemooi te Amsterdam een boeiend gevecht in de finale, die uit eindelijk door Feijenoord met 2-1 werd gewonnen. LEIDEN, 12 sept. Kand. klass. let teren mej. B. M. Autsema (Den Haag). AMSTERDAM, 12 sept. (G.U.) Kand. psychologie de heer J. Tj. Sehu- rink; doet. psychologie de heer J. M. Dirken (Amsterdam, met lof).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 11