STATE DEPARTMENT STELT VAST Wij zijn niet bang zegt DEAN RUSK Geen reden om zenuwachtig te worden KLM-DC-8 in Ierland van haan gelopen Concilie wil een vreugde de Kerk zijn voor geheel Antwoord op vragen en de onzekerheden der wereld RIJK BETAALT 18 H MILJOEN Wereldberoemde schilderijen van Van Goghvoor Nederland behouden Verzameling krijgt een eigen museum in Amsterdam OOK TEKENINGEN EN ARCHIEFSTUKKEN Genereus gebaar PAUS IN REDE VOOR RADIO EN TV: L. Worms verlaat Nederland uit protest Het weer Huwelijks zwendel Nederlander in Wenen gearresteerd Uitzending rede Paus via televisie buizend Indonesische Militairen in Nieuw- ^Uinea gelokaliseerd H. v. d. Wetering C.U.U.-Kamerlid - ÖE overleden \l\ld vejore ijou vitij! Afnemende wind Woensdag 12 september 1962 86sfe JAARGANG No. 31230 WASHINGTON, 12 sept. (AFP, Rtr., UPI) „Wij zijn een groot land. Wij zijn niet bang en wij Zullen handelen naar eigen goed dunken". Dit is de reactie van de Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Dean Rusk, op de Russische verklaring van gisteren, daarin werd gezegd dat een we reldoorlog zal ontstaan, als de verenigde Staten agressie plegen tegen Cuba. Ook andere vooraan staande Amerikaanse politici le verden gisteravond een nogal fel commentaar op de verklaring van de Russische regering, die in Mos kou wereldkundig werd gemaakt Np f'aai r YORK, 12 sept. (Rtr) Gene- dft I* J. Rikhve heeft S' van ,ÏDAg> 12 sePt- De heer F- Kamer A "etering, lid van de Tweede Phie, js °0r de Christelijk Historische Haao- rsen 'n zij» woning in "eer \,*a' ov,ericden. Hij was 66 jaar. De fvonfl jn _..e Wetering werd gister- *r'aanvai Jn<Woning door een ernstige 1 Betroffen. door het persbureau Tass. De lei der van de Democratische fractie („majority leader") in de Senaat, Mike Mansfield, stelde vast: „De waarschuwing van de Sovjet-Unie tegen een eventuele Amerikaanse aanval op Cuba is een losse be wering en baseert zich op geen enkele wezenlijke realiteit. De Rus sen willen een situatie scheppen die zij kunnen uitbuiten voor hun propaganda. Wij zullen zelf wel beslissen wat onze buitenlandse politiek moet zijn". Drieledig doel Verkiezingen Troost NIEUW!; Lr1 In zijn werkkamer in het Vaticaan leest de Paus zij n radiotoespraak over het komende Concilie voor. VATICAANSTAD, 12 sept. (KNP) Vanuit zijn particuliere bibliotheek heeft de Paus gister avond een door talloze radio- en TV-statipns rechtstreeks uitge zonden toespraak over het Tweede Vaticaanse Concilie gehouden tot alle katholieken in de gehele we reld. Hij stelde allereerst vast dat drie jaren van voorbereiding door de grootste geesten van de Kerk een overgrote keuze aan onder werpen voor het Concilie heeft opgeleverd. „Zo staan wij thans, dank zij de genade van God, voor een nieuwe mijlpaal". DEN HAAG, 11 sept. Het open bare Nederlandse kunstbezit zal blij vend verrekt worden in een mate, die slechts zelden in de geschiedenis mogelijk is gebleken. Wanneer de Staten-Generaal het door de regering ingediende wetsontwerp ter goedkeu ring van de tussen de Staat der Ne derlanden en de Vincent van Gogh- Stichting gesloten overeenkomst zul- len hebben aanvaard, zal een zeer kostbare en ftnieke verzameling schilderijen, tekeningen en archief stukken voorgoed voor Nederland behouden blijven. Nadat uit talrijke gesprekken tus sen de heer en mevr. ir. V. W. van Gogh en hun kinderen enerzijds, ver tegenwoordigers van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen anderzijds, was gebleken dat zowel de familie Van Gogh als de overheid bereid waren zich belang rijke financiële offers te getroosten om de rijke kunstverzamelingen van ir. Van Gogh voor Nederland te be houden, heeft ne heer Van Gogh on langs zijn gehele kunstbezit overge dragen aan een stichting die voor dit speciale doel werd opgericht en die de naam draagt: Vincent van Gogh- Stichting. Eigen museum Op nieuw is bewezen dat een goede verstandhouding tussen de eigenaars van grote particuliere verzamelingen en de overheid voor het Nederlandse kunstleven van eminent belang kan zijn. Dat de overheid bereid is van haar kant ook offers te brengen boe bescheiden die, nogmaals gezegd, ook zijn ten opzichte van de feitelijke waarde der werken kan voor de ont wikkeling van bet gehele kunstleven van beslissende waarde blijken. Suède dames- en herenjasjes ®URSAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM lefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnenp2nlen 20800 Postgiro 143480 ^Jkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 blJkantoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Wfectle: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen, hoofdredactie: Drs. H. v. RUN enW. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEr 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, f 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uui 's avonds tel. 21544. Moskou's dreigement bevat niets nieuws rf3^n luchtvaartredacteur) da^ is een Dr «2 Sept* Gistermid dag is een DC-8 van de KLM onder gezagvoerder J. H. Eilders (49 jal£ oud, 28 dienstjaren, 18.000 vlieguren) Onderweg van Amsterdam naar New York bij een tussenlanding te Shannon Oerland) van de drie kilometer lange baan gelopen. Ondanks zwaar remmen «wam de machine eerst achttien me ter voorbij het einde van de vochtige eaan tot stilstand. Geen van de vijftig rioMSaglers liep enig letsel op. Zij wer- "®n, evenals de negen bemanningsle den, met taxi's naar het stationsge bouw van de luchthaven gebracht. La- Jer vertrok een andere DC-8 met enige technici aan boord van Schiphol naar ^hannon, om de passagiers verder te brengen naar New York. Volgens Reu ter kon de heer Eilders niet verklaren, rfaarom zijn machine niet bijtijds tot fctUstand kon worden gebracht. Wenen, 12 sept. (APA) Een van SJtvvelijkszwendel verdachte 32-jarige -,eoer lander is in de Oostenrijkse hoofd rad gearresteerd. De man werd reeds n'ge tijd gezocht. j Bij het eerste verhoor verklaarde hij rat hij zich op geen enkele wijze aan A®b misdrijf heeft schüldig gemaakt. yUeen de jaloezie van een meisje uit Ziii?rmarken dat hij beloofd had te uilen trouwen, zou op hem de verden- jjtbg van huwelijkszwendel hebben ge iden. De politie heeft in een koffer van Un Yertlachte een omvangrijke corres pondentie gevonden met achttien vrou- Vel 0n tneisjes, die aantoonden dat de hofhoudingen die hij met hen had kenne- zeer lucratief waren. 'Van onze radio- en T.V.-redactie) t Hilversum, 12 sept. in het k.r.o.- visieprogramma „Woord en Beeld" °rdt hedenavond om 20.20 uur een klein te<feelte van de op filmband vastgelegde j®esPraak, die Paus Joannes XXIII gis- r<in heeft gehouden; uitgezonden. de '-<1. Rikhye heeft meegedeeld dat J>p ^"hitaire waarnemers van de V.N. oe„ ®stelijk Nieuw Guinea contact heb- dong^ofnaakt met ongeveer duizend In- •hoet Sche militairen. Nog tweehonderd n er worden gelokaliseerd. De officiële woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van buiten landse zaken. Reap, die aanvankelijk had geweigerd commentaar te leveren, vertelde de journalisten gisteravond: „De Russische verklaring bevat op het ■eerste gezicht niets nieuws". Het State Department ziet in de waar schuwing een „duidelijke propaganda- manoeuvre", die in het bijzonder is bedoeld om de Cubanen een hart onder de riem te steken. „Er is dan ook geen reden om zenuwachtig te wor den." Ook de Russische verklaring, ver vat in hetzelfde Tass-bericht van gisteren, dat de Sovjet-Unie de Ber- ltjnse kwestie zal laten rusten tot na de verkiezingen voor het Ameri kaanse Congres in november, lokte gisteren een reactie uit van het State Department. Tass had be weerd, op gezag van de Russische regering, dat de Verenigde Staten met het oog op de naderende ver kiezingen nieft over Berlijn kunnen onderhandelen. „President Kennedy beschikt tot november niet over een onderhandelingspositie. Wij zijn al weer bereid daar rekening mee te houden", aldus Tass. Commentaar van Reap: „Dat is de grootste on zin". Hij herinnerde eraan dat de Amerikaanse regering bereid is het verkennend overleg met de Russi sche ambassadeur, Dobrynin, voort te zetten totdat een basis voor offi ciële onderhandelingen over Berlijn is gevonden. De meeste waarnemers zijn het er over eens dat de waarschuwing van de Russische regering waarschijnlijk een drieledig doel heeft. Op de eerste plaats betekent de verklaring een mo rele steun voor Fidel Castro en de zijnen, die graag lid willen worden van het Pakt van Warschau, maar daar voor van Khroesjtsjev geen toestem ming hebben gekregen. Op de tweede plaats is de verklaring van waarde als propagandistische manoeuvre ten op zichte van de neutrale landen: de Amerikanen moeten als oorlogshitsers te kijk worden gezet. En op de derde plaats kan de verklaring zijn bedoeld als een poging om Kennedy's binnen landse positie te verzwakken. Wat dit laatste punt betreft is het van belang het volgende te overwegen. Voor president Kennedy, die tot nu toe van het Congres bijzonder weinig medewerking heeft gekregen voor zijn legislatieve programma, is het van het grootste belang, dat de Democratische meerderheid in de Senaat en het Huis van Afgevaardigden groter wordt om het beruchte conservatieve bondge nootschap van zuidelijke Democraten en noordel'jke Republikeinen te kunnen doorbreken. Thans staat het vrijwel vast, dat de kwestie-Cuba een van de belangrijkste strijdpunten in de komen de stembusstrijd zal zijn. En aange zien vele Republikeinse leden van het Congres de laatste tijd regelmatig heb ben aangedrongen op „actie tegen Cuba" komt de verklaring van de Russische regering voor hen net op tijd. Zij hebben nu een argument te meer om te ageren tegen de afwach tende Cuba-politiek van de huidige Amerikaanse regering. Troostgevend voor Kennedy is dat de Republikeinse campagne tegen zijn Cuba-beleid is afgezwakt door ex-presi dent Eisenhower, die weliswaar een fel tegenstander is van Kennedy's bin nenlandse politiek, maar die reeds enkele malen heeft gezegd, dat het Amerikaanse volk in zijn geheel de buitenlandse politiek van Kennedy moet steunen. Onlangs nog verklaarde Ike, dat naar zijn oordeel de Cubaanse kwestie geen object van de verkiezings campagne mag zijn. En ook de meest rechtse van alle rechtse Republikeinen, senator Barry Goldwater uit Arizona, heeft geweigerd een frontale aanval te lanceren tegen Kennedy's politiek ten opzichte van het regiem van Fidel Castro. (Advertentie) HOLS -i - V JU f* f KATTEBROOD I SUPERIEUR I Per'zakje van |275 gr. f 0.40 HONDEBROOD SUPERIEUR Per zakje van 700 gr. f 0,90 HOLS GEZOND VOOR KAT EN HOND (Telefoto) Het Concilie wil, aldus de Paus, een werkelijke reden tot vreugde voor geheel de Kerk zijn. Het wil ook en daarom is het bijeengeroepen antwoord geven op de vragen en on zekerheden van de wereld, overeen komstig Christus' opdracht: Gaat en onderwijst alle volkeren doopt hen in de naam van de Vader, de Zoon en de H. Geest leert hen onderhou den alles wat Ik u geboden heb. De Kerk, zo vervolgde de Paus, wil gezocht worden als de bron van innerlijk leven. Het is haar opdracht leven te schenken, te onderwijzen en te bidden. Maar de Kerk heeft ook een opdracht voor hen, die niet tot haar gelovigen behoren. Haar op dracht strekt zich uit tot de noden en zorgen van alle volkeren. De we reld heeft immers haar eigen proble men en zfl zoekt naar de oplossing in angsten en beven. De mens zoekt de liefde van het ge zin en van zijn huis, zijn dagelijks brood. Hij wil in vrede leven met zijn medemensen en met de andere volke ren. Hij wil vooruitkomen en zich gees telijk ontwikkelen. Deze kwesties liggen ook de Kerk na aan het hart. En mm Het offer van de familie Van Gogh bestaat hieruit dat zij bereid is geble ken haar kunstverzamelingen tegen een aanzienlijk lager bedrag dan de ge schatte waarde aan de stichting over te doen; de bijdrage van de Staat be staat hierin dat hij de stichting door het verlenen van een subsidie van on geveer 18.500.000 in staat zal stellen de tussen ir. Van Gogh en de stichting overeengekomen koopsom te voldoen. De verzamelingen zijn grotendeels reeds aan een talrijk publiek van Ne derlanders en buitenlanders bekend, doordat zij voor een aanzienlijk deel reeds meer dan 30 jaren in het Stede lijk Museum te Amsterdam werden tentoongesteld. Toch zal de uitbreiding van de col lecties nog voor velen een verrassing vormen. Zij bestaat immers uit: a. ongeveer 150 schilderijen en ten naaste bij 400 tekeningen van Vin cent van Gogh, b. de brieven van Vincent aan zijn broer Theo en anderen, alsmede an dere archiefstukken, c. de „Collectie Theo van Gogh", die meer dan r50 schilderijen en te keningen van Corot, Manet, Pisarro, Gauguin, Toulouse-Lautrec, Bernard, Monticelli en vele anderen bevat. Aan deze collectie zal nog een schen king worden toegevoegd van een aan tal schilderijen, welke ir. Van Gogh reeds vroeger aan de Theo van Gogh- Stichting ten geschenke heeft gegeven. De heer Van Gogh heeft zich voorts bereid verklaard aan de stichting een bedrag van één miljoen gulden te schGnkdii B;j de Tweede Kamer der Staten-Ge neraal is thans een wetsontwerp inge diend ter goedkeuring van de tussen de Staat der Nederlanden en de Vin cent van Gogh-Stichting gesloten over eenkomst. De memorie van toelichting is ondertekend door de staatssecreta ris van onderwijs, kunsten en weten schappen, mr. Y. Scholten en de minis ter van financiën. De Staat heeft op zich genomen voor het bewaren van de verzamelingen een Rijksmuseum Vincent van Gogh te bou wen dat in Amsterdam gevestigd zal worden, naar gehoopt mag worden in de onmiddellijke nabijheid van het Rijksmuseum en het Stedelijk Museum. Burgemeester en wethouders van Am sterdam hebben zich bereid verklaard bij de gemeenteraad een voorstel in tc dienen om de kosten, verbonden aan de verwerving van het bouwterrein door de gemeente Amsterdam te laten dragen. In het bestuur van de stichting heb ben naast de heer en mevrouw Van Gogh, die bij hun overlijden niet ver vangen zullen worden, zitting hun bei de zonen, de heren drs. J. van Gogh en ir. F. M. van Gogh, hun dochter me vrouw Cramer-van Gogh en als ver tegenwoordiger van de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. H. J. Reinink, directeur-generaal IR. V. W. VAN GOGH voor de kunsten en voor de buitenland se culturele betrekkingen. Het ligt in de bedoeling dat de 3 tak ken van de familie Van Gogh zoveel mogelijk in het bestuur zitting zullen hebben, terwijl daarin ook steeds een vertegenwoordiger van de minister on der wie de kunsten ressorteren, zit ting zal hebben. De regering heeft niet nagelaten de familie Van Gogh voor haar onmisba re medewerking en initiatief haar er kentelijkheid uit te spreken. daarom heeft zij dit allemaal tot voor werp van studie en onderzoek gemaakt, opdat straks het Concilie in duidelijke taal zal kunnen zeggen hoe al die ver langens op redelijke, christelijke wijze en in overeenstemming met de men selijke waardigheid kunnen worden in gewilligd. Daarbij is het bijzonder van belang eraan te denken hoe de principiële ge lijkheid van alle volkeren verwezenlijkt kan worden in de uitoefening van rech ten en plichten binnen de mensenfa milie. Verder denk ik, zei de Paus, aan de verdediging van het heilige ka rakter van het huwelijk, aan de tech nische en geestelijke hulpverlening aan de volkeren, enzovoorts. Het Concilie zal op plechtige wijze de principiële geboden van broederschap en liefde benadrukken en naar voren schuiven. Uitvoerig ging de Paus in op gees telijke stromingen, die God m het bo vennatuurlijke loochenen, op de zondig heid van de mensen, die zich aan de geboden niet storen, op de eisen van de sociale rechtvaardigheid en op de verhouding Kerk en Staat. In verhand met dit laatste merkte hij op, dat de Kerk nooit Kan afzien van haar recht op godsdienstvrijheid, hetgeen een rui mer begrip is deun alleen maar vrijheid van cultus. Het is de wezenlijke opdracht van de Kerk de mens te leiden op de weg der waarheid. Waarheid en vrede zijn de pijlers, waarop de mensengemeen schap moet worden gebouwd. Het Concilie zal het begrip vrede echter niet negatief benaderen, zo ver zekerde de Paus. niet vanuit het stand punt van de gewapende vrede, maar veel eer van de positieve kant, als een ver vulling van de menselijke plicht. En deze menselijke verplichting omvat het totstandbrengen van een juiste rang orde van waarden. Zij omvat de vrije toegankelijkheid tot de geestelijke waar den voor allen, alsmede de toepassing van alle krachten van natuur en techniek uitsluitend tot het algemeen welzijn. Het Concilie, zo vervolgde de Paus, heeft de banden van liefde en broeder lijkheid weer zichtbaar doen worden. Hij wees in dit verband op het feit, dat de aankondiging van het Concilie zulk een weerklank onder alle christe nen heeft gevonden en de hunkering naar de eenheid sterker heeft doen voelen. In het slot van zijn rede verklaarde de Paus, dat, nu zeventien jaar na het einde van de tweede wereldoorlog het Concilie bijeenkomt, de Concilievaders voor de eerste maal in de geschiedenis werkelijk komen uit alle volkeren en naties. Zij zullen met alle kracht van hun inzicht en ervaring hun bijdrage geven aan de genezing van de scheu ren die de mensheid verdelen. De Kerk, die de moeder van alle volkeren is, zal opnieuw haar roep tot vrede laten klinken, een vrede, die gewapende con flicten uitsluit, maar die dan ook in de harten vein elk mens zijn wortel en garantie moet hebben. De Paus besloot met het gebed uit de Misliturgie van de twaalfde zondag na Pinksteren: „Almachtige en barm hartige God, uit wiens genade het voortkomt, dat uw gelovigen u waardig en loffelijk dienen, geef ons, vragen wij, dat wij zonder struikelen heensnel len naar heerlijkheid die Gij be looft door onze Heer Jezus Christus". DEN HAAG, 12 sept. De Haagse sehroothandelaar L. Worms, die inder tijd de schrootzwendei in de E.G.K.S. aan het licht bracht, heeft meegedeeld dat hij Nederland gaat verlaten uit pro test tegen zijn veroordeling wegens De onschatbare kunstverzameling van de familie Van Gogh, waarvan een deel reeds jarenlang het kostbare bruikleen is van het Stedelijk Mu seum in Amsterdam, blijft voor Ne derland behouden. Zij zal een defini tief onderdak krijgen in een, in Amsterdam te bouwen Rijksmuseum- Vincent van Gogb. De Staat zal. all de Kamer het zal goedkeuren, een som van ongeveer 18,5 miljoen gulden be talen. Aan de stichting, die de verza meling zal beheren, zal ir. V. W. van Gogb, de zoon van Theo van Gogb en de eigenaar van de verzameling, naast de ongeveer 150 schilderijen en 400 tekeningen van Vincent van Gogh en 150 schilderijen van zijn tijd genoten. brieven en archivalia, een bedrag van een miljoen gulden schen ken. Hoewel met bet verwerven van de collectie en de bouw van bet museum grote bedragen zijn gemoeid, zal bet elkeen, die iets weet van de feitelijke waarde der collectie, duidelijk zijn dat hier van een buitengewoon genereus gebaar van de familie Van Gogh mag worden gesproken. Er is reden tot grote vreugde en dankbaarheid over bet feit. dat de toekomst van deze col lectie, waarover zich velen zorgen ►hebben gemaakt, nu definitief wordt geregeld. Die dankbaarheid geldt ook jegens de overheid die vooral de laat ste jaren beeft bewezen baar taak in bet kunstleven te verstaan. Daardoor is indertijd de collectie-Van Beunin- gen voor Rotterdam en Nederland be houden en daardoor wordt nu een museum gesticht dat. naast de Hoge Veluwe, een beeld zal geven van het werk van een onzer grootste schilders en bovendien van een der boeiendste periodes in de schilderkunst. De tijd schijnt voorbij dat kapitale particuliere verzamelingen uit Neder land naar de veiling in Londen ver dwenen omdat de overheid de dikwijls zeer edelmoedige aanbiedingen der verzamelaars niet wilde honoreren. De kunstgeschiedenis van ons land kent deze drama's bij tientallen. Dat de familie Van Gogh bereid is baar verzameling onder de thans vastge stelde voorwaarden over te dragen aan de stichting, die baar namens bet Rijk en de familie zal beheren, strekt haar tot eer. Wie bekend was met bet respect, waarmee de familie de kunstwerken van Vincent beheer de. bad durven verwachten dat geen commerciële overwegingen bij de ge sprekken over de definitieve regeling de boventoon zouden voeren. (Advertentie) BARTELJOR1SSTR HAARLEM TEL 13439 LEIDSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL 223596 Verwachting tot donderdagavond, (Opgemaakt te 11.15 uur). Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk enkele buien, later afne mende bewolking en op de meeste plaatsen droog. Naar noordwest rui mende wind en afnemend tot matig of zwak, aan de kust aanvankelijk nog krachtig of hard. Lagere tempe raturen. Donderdag: Zon: 6.10-19.02 Maan: 19.06-4.44 smaad aan het adres van de heer D. "Brussel P. Spierenburg, de Nederlandse vice- voorzitter van de hoge autoriteit van de kolen- en staalgemeenschap. Hij gaat zich volgende maand vestigen in An- glet in Zuid-Frankrijk. De heer Worms heeft meegedeeld, dat hij op het girostrookje waarmee hii zijn boete (van 250,-) heeft be taald, nog eens zijn grieven tegen de wijze, waarop de zaak is behandeld, heeft uiteengezet. DE BILT, 12 sept, Een depressie is de afgelopen nacht over de Noord zee naar Denemarken getrokken, ver gezeld van enige regen en een tot hard toenemende zuidwesten wind. Daar mee werd zeer zachte lucht aange voerd waardoor de nachttemperaturen hoog bleven. De buien zullen morgen van weinig of geen betekenis zijn. De wmd gaat afnemen en er komen op klaringen voor. De temperatuur wordt iets lager maar blijft bij ongeveer 18 a 20 gr. overdag toch nog aangenaam. Station: Weer De Bilt Twente Eindhoven Zd-Limburg Stockholm Oslo Kopenhagen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Nice Berlijn Frankfort München Zürich Locarno Wenen Innsbruck Rome Madrid Mallorca regen zw. bew. regen zw. bew. regen zw. bew. regen zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. onbew. temp. temp max. min. gisteren 19 20 19 19 16 16 16 17 20 19 21 25 25 21 24 25 25 24 25 26 31 36 32 14 14 16 17 7 8 10 16 14 17 16 18 20 14 13 15 12 11 16 9 16 16 17 afgeL neersl. 24 uur 5 4 0.2 0.1 0.1 1 5 4 8 0.1 0.1 0 0 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1