Papoea-nationalisme moet nu zijn kracht bewijzen Een nationaal congres in Hollandia Prof. Van der Ploeg op Universiteitsdag Studenten haken alleen nog maar naar diploma MEVR. EEKHOUT BIJ GEWONDEMILITAIR Als ik een nieuwe REGEN JAS koop, dan wil ik er een die licht is bij zwaar weer, die sterk is als een beer. Ik wiT een regenjas die ^mij nooit in de steek laat en altijd correct is. Voor mij is er géén ander materiaal dat zó weinig kreukt als Terlenka en dus... kijk ik naar TERLENKA, door en door gecontroleerd... Klaar! fegen de regen Honderdjarige Maatschappij Diergeneeskunde koninklijk HEEFT U WEL EENS LUCHT FOTO'S GEMAAKT? Zes leden van Daroel Islam gefusilleerd Opleiding van arts in ons land op volkomen verantwoord peil Brand vernielt voorraadschuur missiepaters Ernstig ongeluk bij Halfweg Jones enthousiast over Indonesië De Amateurfotograaf vervetal STREVEN NAAR ONAFHANKELIJKE REPUBLIEK „Gold Star"-moeders in Nederland 0Jéhfeaka lm flatgebouwen te Haarlem e.o. Broodbezorgers komen niet verder meer dan tot voor de ingang Proef van bakkerijcommissie vanaf 17 september Enkele tonnen schade in Oosterbeek Verf Ifan Ifettewinkel sterk... prachtig Twee auto's met elkaar in botsing Bejaarde wielrijder in Haarlem door auto aangereden In ziekenhuis overleden DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1962 PAGINA 5 HOLLANDIA, 10 sept. - Dat de Papoea's, voor zover zij reeds het Peil hebben bereikt om zich in Zulke zaken te verdiepen, niet erg gelukkig zijn met het akkoord dat Nederland en Indonesië over de toekomst van hun land bereikt hebben, laat zich begrijpen. Toch hebben zij zich in vrij grote meer derheid achter dit akkoord ge- Schaard. Dat gebeurde echter met eenzelfde gebrek aan enthousias me als in de Tweede Kamer aan de dag werd gelegd. Men aan vaardde het akkoord bij gebrek aan alternatief. Maar voor zover de betrokken Papoea's niet pro- Indonesisch waren geschiedde dat met een bezwaard hart. Men is somber gestemd ten aanzien van de komende periode van VN-be- stuur, nog somberder ten aanzien van de periode van Indonesisch bestuur die daarop zal volgen, en men vraagt zich ook af, wat er van de bij het akkoord gegaran deerde uitoefening van het zelf beschikkingsrecht terecht zal ko men. Maar al deze bezorgdheid en twijfel ten spijt blijken er toch vooraanstaande Papoea's te zijn die met dit akkoord willen gaan Werken, die op basis ervan willen Raan streven naar een onafhanke lijke republiek West-Nieuw-Gui- nea. blauwe friicronite filter Onafhankelijkheid De echtgenote van generaal Eekhout uit Nieuw-Guinea heeft woensdagavond in het Haagse militaire hospitaal aan de Muzenstraat de twin tig-jarige dienstplichtige sol daat Jacob Bood uit Nieuw- Vennep opgezocht, dia in Nieuw-Guinea gewond is ge- geraakt. Specialisme 1 Op voorrangsweg XN3* J.N3M 'Van onze correspondente in Hollandia) In Hollandia wordt op het ogenblik *en nationaal congres voorbereid, daaraan vertegenwoordigers van de verschillende stromingen onder de Pa- Poeabevolking uit geheel Nieuw-Guine- a zullen deelnemen. Men heeft zoveel Hogelijk vertegenwoordigers van alle streken en stromingen uitgenodigd. Daarbij is het uitdrukkelijk de bedoe- "ng dat alleen Papoea's aan dit con gres zullen deelnemen. Men wil kenne lijk een situatie als die in de Nieuw- Guinearaad, waar tussen de Papoea leden verscheidene Nederlandse leden Zitten, vermijden. Dit nationale con gres moet een zaak van de Papoea's Zelf worden. Initiatief tot en organisatie van dit (Advertentie) 9. LORIllARD NEW VORK congres berusten in hoofdzaak bij twee Papoea's: H. Wajoi, de voorzit ter van de Pama, «n N. Tanggah- ma, het Nieuw-Guinearaadslid voor Fakfak. Zij beiden hebben eenzelfde doel voor ogen: Nieuw-Guinea volle dig onafhankelijk in 1970. De Pama heeft dit ook officieel in haar nieuwe program opgenomen. De voormalige Leidse student Frits Kirihio heeft echter een afwijkende mening: hij wil volgens zijn laatste verklaringen autonomie voor Nieuw-Guinea bin nen de republiek Indonesië. Op wel ke wijze deze met elkaar strijdige standpunten tot elkaar zullen komen, zal misschien volgende maand dui delijk worden als Kirihio, naar hij heeft aangekondigd, van Indonesië naar Nieuw-Guinea zal terugkeren. De partijloze Tanggahma vooral heeft een heilig vertrouwen dat onaf hankelijkheid voor Nieuw-Guinea zeer wel verwezenlijkbaar is, als de Papoe a's zelf dat maar blijken te willen. Hij heeft in New York met de secre taris-generaal van de v.N., Oe Thant, diens assistent, dr. Ralph Bunche, en met de bemiddelaar Bunker gesproken en hij heeft van hen verzekeringen ten aanzien van de VN-garanties voor het zelfbeschikkingsrecht van de Papoea's gekregen, die volgens hem voldoende zijn. Vandaar dan ook, dat hij nu alle krachten wil gaan bundelen om het doel, een onafhankelijk Nieuw-Guinea te verwezenlijken. Tanggahma neemt daarbij het gezonde standpunt in, dat het nu niet meer de tijd is om anti- Nederlands of anti-Indonesisch te zijn, maar dat men zijn aandacht beter po sitief kan richten. Dit in tegenstelling tot een man als Wajoi, die zich nog wel eens anti-Nederlands wil uitlaten, en tot sommige andere Papoealeiders, die kritiek blijven leveren op Indone sië. Op dit ogenblik kan dat moeilijk opportuun heten. We moeten natuurlijk afwachten hoe het Papoea-nationalisme zich verder zal gaan ontwikkelen. De af gelopen jaren is het door de Neder landse bestuurders als een kasplant je behoed en opgekweekt, omdat men er een tegenhanger in zag van de Indonesische aanspraken op Nieuw-Guinea. Nu is echter de tijd gekomen dat de Papoea's zelf zul len moeten gaan tonen in hoeverre er nu werkelijk een Papoea-nationa lisme is gaan bestaan. De tijd van de Nederlandse hulp en steun in dat opzicht is voorbij. En vooral als straks na 1 oktober en meer nog na 1 mei volgend jaar de Indone sische propaganda Nieuw-Guinea rechtstreeks zal gaan bestrijken, wordt het zeer de vraag of het Pa poea-nationalisme daartegen op gewassen zal zijn. Ook een man als Tanggahma blijkt dat wel te besef fen. We kunnen in 1970 een onafhan kelijke republiek zijn, de garanties daarvoor zijn aanwezig, maar we zullen er dan ook eensgezind voor moeten werken, aldus het betoog dat DJAKARTA, 13 sept. (Rtr) Een militair gerechtshof in Djakarta heeft gisteren de executie bekendgemaakt van zes opstandelingen, die ervan wer den beschuldigd betrokken te zijn ge weest bij een moordaanslag op presi dent Soekarno op 14 mei 1962. De voornaamste beschuldigde was Kartosoewirjo, die twaalf jaar lang op West-Java leider was van de Da roel Islam, de fanatieke moslim-bewe ging, die een theocratische staat in Indqnesië wil stichten. Hij werd ervan beschuldigd ook de leider te zijn ge weest van de aanslag op de president. De zes opstandelingen zouden giste ren voor een krijgsraad verschijnen om getuigenis af te leggen tegen an deren, die worden beschuldigd van een ander complot om president Soekarno te vermoorden. Op de rechtszitting werd echter laconiek meegedeeld dat de getuigen niet aanwezig konden zijn „omdat zij reeds zijn terechtgesteld". SITTARD, 13 sept. Op de gisteren 1» het Bisschoppelijk College gehouden .Universiteitsdag'van het diocesaan Comité Hoger Onderwijs Fonds heeft ne Nijmeegse hoogleraar prof. mag. dr. P. M. van der Ploeg O.P. een in leiding gehouden over de taak en meer speciaal het belang van katholiek uni versitair onderwijs in deze tijd. Prof. *an der Ploeg nam hierbij stelling te- 56n vaak gehoorde uitlatingen, ook van j6 zijde van katholieke intellectuelen, JjJt een katholieke universiteit geen ^ht van bestaan zou hebben. j die zo praten, streven een twee ling van het maatschappelijke leven Zij willen de godsdienst tot een £T*vé zaak verklaren en daarbuiten v^ken zij naai' „de grootste gemene de- v r Derhalve zijn zij gekant tegen elke lev u'kng. De politiek, het verenigings- het radiotoestel en ook het onder- iho<E rnet narne het hoger onderwijs, vvasrf611- van elke katholieke signatuur <1jrrden ontdaan. Een dergelijke hou- aldus spreker, kan ik niet katho nfkcvrt-tnvt ar» r». het. ,eedeling volgen. Voor hem geldt en 2T°°urd: >.Zoek eerst het Rijk Gods \v°rden!"t andere zal u toegeworpen hociVl°rens de taak van het katholiek Nhml onderwijs te schetsen, stond de de h„?fse hoogleraar nog even stil bij tvet*Jri i8e Problematiek van het zgn. Db^h.aPPelÜk onderwijs, ten vP erwys hinkt op twee gedach- versitlff>eger Ring men naar een uni- t om er wijsheid op te doen, nu vooral om er een diploma te be halen, dat de basis vormt voor het bekleden van een hoge functie in de maatschappij. In Duitsland, maar ook in Nederland ziet 93 procent van de studenten de universiteit als een middel later een belangrijke positie te gaan bekleden en slechts 5 procent wil opgeleid worden tot zelfstandige beoefenaar van de we tenschap. Dit feit verklaart, aldus prof. Van der Ploeg, waarom de mees te studenten na hun doctoraal examen de studieboeken voorgoed sluiten; waarom velen niet meer promoveren en een grote groep van hen, die dit wel nog doen, zich laat leiden door de gedachte: een doctorstitel „staat wel goed en dient ook weer tot positie verbetering". Dank zij deze situatie vertonen vele proefschriften een gebrek aan kwaliteit. In dit verband noemde spreker de bestaande verplichting proefschriften in drukvorm uit te ge ven een anachronisme. SCHIPHOL, 13 sept. Gisteren zijn hier met een speciale DC-7 van de KLM een 72-tal „Gold Star"-moeders uit Amerika aangekomen. Zij bezoeken voor de eerste keer de graven van hun zoons, die bij de bevrijding van Neder land in de tweede wereldoorlog zijn ge sneuveld. Tanggahma telkens weer afsteekt. Op het ogenblik merkt men op Nieuw Guinea nog weinig van een openlijke pro-Indonesische stroming. Toch zijn er natuurlijk wel heel wat Papoea's die pro-Indonesische sympathieën heb ben, maar ze zijn nog weinig gericht en het ontbreekt de betrokkenen aan organisatie. De hulp, die de andere or ganisaties ontvangen hebben, heeft hun ontbroken. Maar Indonesië zal dat straks zeker ruimschoots goedmaken. Een vraag blijft ook, in hoeverre de koers van de thans reeds bestaande partijen op Nieuw-Guinea straks om gebogen zal worden. Opvallend is in elk geval wel, dat naast bijvoorbeeld de Partai Papoea Merdeka nu ook de Parna zich nadrukkelijk heeft uitge sproken voor een onafhankelijk Nieuw- Guinea. Wel spreekt deze partij ech ter reeds van „West-Irian" en niet van „West-Papoea", de minder gelukkige naamkeuze die de Nieuw-Guinearaad indertijd gedaan heeft. De tijd zal moeten leren hoe sterk het Papoea-nationalisme is en of het enige kans heeft tegenover de Indone sische annexatiewensen. Veel reden voor illusies is er in dat opzicht niet. Voorlopig echter blijkt er in elk geval een Papoeagroepering te zijn, die wil trachten te blijven ijveren voor de ei gen status. Het is een groepering, die het misschien niet gemakkelijk zal krijgen, maar die in elk geval heel wat positiever en sympathieker aan doet dan de houding van enkele Pa poealeiders, die bij voorbaat nu de moed al opgeven en zich buiten Nieuw- Guinea willen gaan vestigen. (Advertentie) kreukher*lellend-«terk - krimpvrij ademend - wotbaar l«4«r Mrtkngitvh »o'd. "»"U ihciuI ttvirtl—ré JJV ^voorgeschreven samenstelling j Tewenka HAARLEM, 13 sept. Met ingang van 17 september zullen de broodbe zorgers in Haarlem, Heemstede, Bloe- mendaal en Aerdenhout de bewoners van flatwoningen niet meer persoonlijk bedienen. Dat wil zeggen dat de huis vrouwen naar de gemeenschappelijke ingang moeten komen om hun inkopen bü de bakker te doen. Tot deze maat regel heeft de rayonnale bakkerijcom missie besloten nadat was gebleken dat er by het personeel groeiende bezwa ren waren tegen het bezorgen van brood in flatwoningen. Vooral tegen 't onnoe- meiyk aantal keren traplopen per dag zien de bezorgers enorm op. De maatregel geldt voorlopig als proef voor de duur van drie maanden. Blijkt hy in de praktyk te voldoen, dan zal hij definitief van kracht worden. Voor invaliden en personen die op dok tersadvies geen trappen mogen lopen wordt een uitzondering gemaakt. Zp zullen blijvend door de bakkers per soonlek worden bediend. Ook voor het werven van nieuwe klanten is een uit zondering gemaakt. De eerste week na dat een nieuwe bewoner zün flat heeft betrokken, mag de bakker hem per- sooniyk komen bedienen. UTRECHT, 13 sept. By de plech tige zitting gistermiddag in de Domkerk ter herdenking van het honderdjarig be staan van de Maatschappy voor Dier geneeskunde, heeft de commissaris der koningin in de provincie Utrecht, mr. C. Th. E. Graaf van Lynden van San- denburg meegedeeld, dat aan de maat schappij het predikaat koninklijk is verleend. De eerste, die het bestuur daarmee gelukwenste was de minister van Land bouw, mr. V. Marynen. Hij dankte na mens de regering de maatschappy voor het vele, dat zü in het belang van de dierenarts, voor verschillende economi sche sectoren, de landbouw en de volks gezondheid, dus in het algemeen belang heeft verricht. Voorts herinnerde hy er aan, dat de overheid tegenover een or ganisatie van de dierenartsen, toen zij in 1848 een centraal genootschap wilden stichten als overkoepeling van de be staande provinciale verenigingen, afwij zend stond. Geweigerd werd de gevraag de erkenning te verlenen, omdat de doelstelling: bevordering van de veteri naire wetenschap, niet praktisch werd geacht. De minister merkte in dit ver band op, dat de maatschappy daarvoor juist heel veel heeft gedaan. Door onderlinge verdeeldheid en een geprononceerde provinciale geestesge steldheid, zou het nog tot 27 augustus 1862 duren, alvorens uit de fusie van conglomeraatjes de maatschappy kon worden gesmeed. Daaraan herinnerde de voorzitter, de heer M. Karsemeyer in zyn uitvoerige herdenkingsrede. Toen in 1821 met de Rijksveeartsenü- school in Utrecht pas de opleiding van de veearts begon, was het onderwü's in vele opzichten gebrekkig en weinig op de praktyk afgestemd. De jonge veeartsen moesten het opne men tegen een heel leger van hoefsme den, empiristen, koeiendokters, verlos kundigen en dergeiyke personages, waardoor zy een harde stryd om het bestaan moesten voeren. Velen verkeer den dan ook in behoeftige omstandighe den en moesten trachten hun inkomsten te verhogen, door er b.v. een boekwin keltje op na te houden of een boerde- rytje te exploiteren. Met een zekere trots aldus de heer Karsemeyer kan worden gecon stateerd, dat in vergeiyking met andere landen de opleiding van dierenartsen in ons land op een volkomen verant woord peil staat. Dit komt vooral tot uiting in het feit, dat voor bepaalde betrekkingen in het buitenland gaarne een beroep wordt gedaan op Nederlandse dierenartsen. (Van onze correspondent) ARNHEM. 13 sept. Vermoedeiyk als gevolg van kortsluiting in een ven tilator brak gisteravond een brand uit in de voorraadschuur van het landgoed Johannahoeve der Missiepaters van Mill Hill in Oosterbeek. De kapitale schuur naast het broederhuis en de vol ledige oogst aan stro, hooi, veevoeder en graan van het 26 ha grote landgoed gingen in de vlammen verloren even als een aantal landbouwmachines. De schade, die door verzekering wordt ge dekt, wordt geraamd op enkele hon derdduizenden guldens. De veestapel, bestaande uit ruim veertig koeien en varkens in de achter de schuur gelegen stallen, kon ty'dig in veiligheid worden gebracht. Onmiddellijk na het begin van de brand hebben de broeders getracht het vuur te doven met brandblusapparaten, maar het kurkdroge oogstgoed was in een ommezien een laaiende vuurzee. De Arnhemse brandweer, die evenals die van Renkum snel met groot ma terieel aanwezig was, ging het vuur onmiddeliyk met tientallen stralen op de waterleiding te iyf, maar de sterke wind wakkerde het vuur aan, zodat er niets anders overbleef dan de om liggende schuren en gebouwen tegen overslaan van de brand te beschermen. Reeds spoedig stortte met donderend geraas het dak in en ook de muren begaven het weldra. Slechts met uiterste moeite slaagde de brandweer er in een aan de schuur grenzende timmermanswerkplaats te redden. Het is een geluk dat het de ge hele dag en avond regende, want een vuurwerk van vonken dwarrelde onop- houdeiy'k neer op de aangrenzende bos sen en heidevelden. Ook in de diergeneeskunde is zich een specialisme aan het ontwikkelen, daar van geen enkele dierenarts kan worden verwacht, dat hy het gehele terrein van zün wetenschap kan overzien. Voor de diergeneeskundige weten schap doemen nieuwe vraagstukken op, waarbij de heer Karsemeyer denkt aan controle van voedingsmiddelen van dierlijke oorsprong op grond van mo gelijke radio-actieve besmetting. Voor het beproeven van atoomwapenen wor den gevaren opgeroepen, die misschien nu nog niet dreigend zijn, doch het zou den kunnen worden. Bovendien zou er met een kernreactor iets mis kunnen gaan. By gelegenheid van het eeuwfeest wordt in de zalen van het Genoot schap Kunstliefde een tentoonstelling „Het dier in de kunst" gehouden. Er zün 77 stukken van 36 kunstenaars, van wie Joop Hekman voor „Hurken de Stier" de eerste prijs verwierf. De tweede prys is toegekend aan Huib Sluis voor „Kouwtje" en de derde aan William D. Kuik voor „The Dragon's Progress". De winnaars ontvingen res pectievelijk 500, 300 en 200 gulden. (Advertentie) HAARLEM, 13 sept. Gisteravond omstreeks tien over zes is op de Amsterdamse Vaart ter hoogte van de speeltuin „De Zoete Inval" een ernstig ongeluk gebeurd, toen twee personen auto's met elkaar frontaal in botsing kwamen. Daarbij zijn twee gewonden te betreuren, die op het ogenblik in het Grote Gasthuis te Haarlem worden verpleegd. Het ongeluk gebeurde, nadat een bu* van de N.Z.H.V.M. op de hjn Amster dam-Haarlem van een halteplaats wil de wegrijden. Op dat moment moesten enkele auto's naar links uitwijken om niet in botsing met de bus te komen. Een grote personenauto, die bestuurd werd door een 19-jarige automonteur uit Haarlem, moest zover naar links uitwyken, dat hy op de linker weg helft kwam. De bestuurder van een kleine auto, die uit de richting Haar lem naderde, probeerde naar het fiets pad uit te wyken, hetgeen hem niet gelukte. De twee auto's botsten tegen elkaar op. De bestuurder van de uit Haarlem komende auto, de 45-jariga J.K.S. uit Amsterdam, werd zwaar ge wond, trwijl een medeïnzittende, even eens uit Amsterdam afkomstig, enkele hoofdwonden kreeg. Beiden werden naar het Grote Gasthuis in Haar lem gebracht De bestuurder van de grote personenwagen liep hele maal geen letsel op. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. Het verkeer is op de Ryksweg voor onge veer twintig minuten gestremd ge weest. NEW YORK, 13 sept. (UPI) Vol- êens de Amerikaanse ambassadeur in 'Jakarta, Howard Jones, is de alge mene situatie in Indonesië „op het ogenblik bemoedigend". De ambassa deur verklaarde dit gisteren bij zijn aankomst in Amerika, waar hij enige tijd zal blijven om overleg te plegen met zijn regering en om zijn vakantie door te brengen. Jones beschreef In donesië als een „immens land met be langrijke natuurlijke hulpbronnen, een vriendelijke en zachtmoedige bevolking en een heerlijk klimaat". U dacht, dat voor luchtfoto's zware, kostbare camera's nodig zouden zijn en een speciaal vliegtuig? Inderdaad zijn er zulke camera's, evenals speciaal voor de luchtfotografie en luchtkartering ingerichte vliegtuigen. Maar voor een leuk souvenir van uw rondvlucht boven Eelde, Schiphol of Zestienhoven hebt u aan uw eigen camera genoeg, mits er op die camera een sluiter zit, die tot 1/250 of 1/500 seconde gaat. U moet niet denken, dat u de stewardess moet vragen even het vlicgtuigdeurtje voor u open te maken. Ze zou u trouwens zien aankomen. Nee, u kunt gewoon door het raampje kie ken, als dat raampje ten minste niet al te vuil is. Wanneer u uw eigen luchtfoto's wilt maken moet u bij het betreden van het vliegtuig meteen een plaatsje zoeken vóór of zover mogelijk achter de vleu gels. Wanneer u tussen de vleugels zit, krygt u noch uw camera veel te zien En zit u pal achter de vleugel, dan ziet u niet maar uw camera wèl een ver tekend beeld door de hete-luchtgolven en uitlaatgassen van de motor. Maar hebt u een goed plaatsje gevonden, dan poetst u met uw zakdoek de binnenkant van het raampje schoon. In uw camera stopt u een film van 21 din en op de lens doet u een geelfilter of als u het hebt een donkergeel- of lichtrood- filter. Dat filter dient om het contrast in uw foto's te versterken. Door nevel, luchttrillingen boven de aarde, stof en andere oorzaken (o.a. straalbreking in het vliegtuigraampje) willen amateur luchtfoto's namelijk nogal eens grijzig uitvallen. De sluiter gaat op 1/250 of nog liever op 1/500 seconde. Niet van wege de snelheid, waarmee het vliegtuig vliegt, maar om de trillingen van de motor op te vangen. In een zweefvliegtuig zou u gemak kelijk met 1/100 seconde kunnen kieken, hoewel dat toch ook vrij snel kan gaan. Maar daar is geen trillende motor. De lens zet u als het een zonnige dag is op opening 5,6, anders op 3,5 of 4. De afstand stelt u natuurhjk op on eindig. En nu maar wachten op een leuk moment. Vliegt u over uw eigen straat, dan drukt u natuuriyk op de knop. Amstelveen vanui tde lucht. De flatt links zijn de torenflats langs de weg Amstelveen-Oudker k; het grote com plex rechtsonder is het Amstelveens* winkelcentrum „Het Binnenhof', toen nog in aanbouw. imiiiuiiiiiiiiiiiimiiiiiiimiiiiiiiiimiiiiiiitimiiiiiiiiiiiiiniiii Gaat het toestel dan juist door een bocht, zodat uw kant de laagste wordt, dan kimt u prachtig omlaag kijken en kieken. U boft dan. Wat dat kieken betreft: neem de camera in beide handen, doch leun niet met camera, handen of armen tegen het vliegtuig (dus ook niet tegen het raampje!), want dan plant het trillen van de machine zich voort in uw camera en krijgt u trillingsonscherpte. Houdt de camera dus vrij! Als het niet te heiig is en er is wat zon, dan zult u heel bevredigende foto's krijgen HAARLEM, 13 sept. Gistermorgen om half twaalf is de 84-jarige P. Stro- ban uit Sandpoort, toen hy de Delft laan, een voorrangsweg, by de Klever laan te Haarlem per fiets overstak, door een personenauto aangereden. Zwaar gewond werd hij naar een ziekenhuis overgebracht, waar hy later overleed. Op de voorrangsweg reden achter elkaar een vrachtauto en een personen auto. De bestuurder van de vrachtwa gen remde af, toen de bejaarde wiel- ryder overstak. De bestuurder van de personenauto, een 44-jarige televisie regisseur, reed door. Hy merkte te laat, dat de heer Stroban de weg overstak.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 5