Experimenteel pony-rijden het Amsterdamse Bos in IJslandse paardjes torsen kinderen en volwassenen Britse spion gearresteerd REMY MARTIN Paul Vlaanderen keert terug VERBOUWINGSUITVERKOOP Baarns „goede heertje" verduisterde een ton ONRUST onder de vaste bestellers Haagse PTT HET K0MFL0T 7 St. Bonifacius Lyceum 40 jaar Vier Europeanen verinoord in Algerije Papoealeiders nu zelfstandig naar VN-assemblee Kandidatenlijst alg. vergadering Opmerkelijke hoorspelen op komst Twee en half jaar geëist Nog geen gesprek over landingen KLM in Djakarta PTT wil publiek sneller heiven Hulpkrachten verdienen te veel Ruim vijf ton op gironummer 777 STALLEN RUIKEN, ROSKAMMEN EN ZADELEN Twee P.v.d.A.-raads leden verlaten partij, maar behouden hun zetels Grootste middelbare school van het land Zitting lijkschouwer in zaak-dr. Soblen verdaagd Vakantiesluiting verplicht Algerije Ben Khedda genegeerd Motorrijder overleden REMY MARTIN FINE CHAMPAGNE COGNAC V.S.O.P. WINTERPROGRAMMA VAN DE AVRO HEKEL AAN EIGEN WONING Afkeer Moeilijke opvolging Kamerlid v. d. Wetering Zeven ereleden van Kon. Mij. Diergenees kunde Gouden medailles toegekend VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1962 PAGINa i. „DE SILVEREN SPIEGEL" Kxamens Rechtbank besluit: Geziene figuur lelevisie AAN DE LOKKTTKiN Onderzoek op postkarOoor te Haarlem maar ongeveer een VLAANDEREN Hm (Van een verslagge.ver) AMSTERDAM, 13 sept. Blakkur, de zwart-vale IJslandse pony, draagt geduldig de schutterige ruiter op zijn rug. Hij trapt, slaat en bijt niet bij een onvakkundige behandeling. Hij kijkt alleen maar weemoedig. „Ik ben een paardengek", zegt ritmeester-in structeur J. van Welsen. Zaterdag opent hjj zjjn pony-centrum Hestar" in het Amsterdamse Bos. „Ik wil voor al de jeugd leren van paarden te hou den, met hen op te trekken in de natuur". Kinderen blijken vaak bang voor de grote, gespierde paarden, gril lig in hun bewegingen en tot slaan bereid bjj elke onregelmatigheid. Wie tot nu de respecterende outsider moest tjjn, krijgt hier de kans. Niet alleen kinderen. Het grote mis verstand wil dat volwassenen niet op de ruggen van pony's zouden passen. „De IJslanders zijn uitstekend geschikt voor volwassen ruiters. Hun flankhoog te is een meter veertig". Door een misverstand ook worden de paarden, die onze middeleeuwse ridderlijke heiden naar het strijdperk droegen voorgesteld als de robuuste voor gang van Qnze dappere renpaarden. k ,öeIaamde „Rossinant" en de boerse S.van Ferguut waren paarden nau welijks groter dan de IJslanders, De minimum leeftijd voor toekomstige ruiters acht de „ritmeester" twaalf jaar. De kinderen moeten overmacht hebben op het beest, moeten er stevig op kunnen zitten. „Al zijn het pony's, het zijn geen slome ezels. Er zit spirit in". En hij toont het met zijn schimmel- tje, die vurig draaft op zijn commando. Liefde voor het paard, propageert hij. En hij denkt aan Engelse ruiterscholen waar de leerlingen eerst hun paard moeten vangen in de wei voor zi] aan de ontbijttafel mogen verschijnen. Za delen en roskammen moet men leren. En hij wfjst er bescheiden, maar niet temin hardnekkig op, dat men links van het paard in het zadel moet klim men. „Een kleine beleefdheid". I Advertentie) Xel. 246589 - Kattegat 4 - Amsterdam VOOR UW RECEPTIES EN INTIEME DINEETJES 's ZONDAGS GESLOTEN VEENENDAAL, 13 sept. Twee le den van de gemeenteraad alhier heb ben bedankt voor het lidmaatschap van de PvdA, maar weigeren hun raads- eetels ter beschikking te stellen. Het zijn de heren J. van Hardeveld en T. Verkuil. De 72-jarige heer Van Hardeveld is bij de wethoudersverkiezingen niet op hieuw tot wethouder benoemd omdat de protestants-christelijke fracties zijn kandidatuur, in verband met zijn ho- fe leeftijd, niet wilden steunen. De 'vdA-fractie bestaat nu uit drie in plaats van vijf leden. UTRECHT, 15 sept. Eind volgen de maand gaat het St.-Bonifacius Ly ceum vieren, dat het 1 september 40 Jaar bestond. Het was een grote ge beurtenis toen in 1922 het lyceum in ®en gebouw aan de Kromme Nieuwe Gracht met ongeveer 60 leerlingen, ver veeld over drie klassen startte, omdat teen voor het eerst in Utrecht gelegen heid werd geboden katholiek middel aar onderwp's te volgen. Verder stelt men zich vee] voor van *en grote reünie van oud-leerlingen, ^ier aantal zeker de 2.000 nadert, op 87 oktober. AMSTERDAM, 12 sept. „De Voor- ftonigheid", kweekschool, eindex. 3e orkring: de dames: H. v. d. Beid, t)ihjftm'dam; L. Braam Haarlem, J. Okstra. Hilversum: T. Geers, Amster- lli"11' Groot, Utrecht; A. Hokke- °verveen; D. Hoogenbosch, Am- -- rdarn; C. Senden, Uithoorn. Afgewe- Het Amsterdamse Bos het pony centrum ligt ongeveer twee minuten verwijderd van het eindpunt van bus H, nabij de Nieuwe Kalfjeslaan heeft een net van ruiterpaden net een gezamenlijke lengte van zestien kilo meter. Deze ruiterpaarden zullen nu ook worden benut voor het ponyrijden. Het is niet de bedoeling dat het cen trum een soort kinderboerderij wordt waar kleuters door liefhebbende vaders op een pony worden getild "oor een genoeglijk ritje. De heer Van Welsen denkr wel dege lijk aan een school, een opleiding. Niet om drie kwartier lang in een leslokaal te zitten en geraamte, karakter en paardengeschiedenis te bestuderen, met als toegift het stallen-ruiken De „psy- chologie-van-de-pony" wordt al rijdende bijgebracht. Op volstrekt ongevaarlijke wijze leert men al direct de eerste be ginselen van het ruiter-zijn. „Hakken omlaag, teugel vieren, rug recht en losjes zitten", zijn de eerste adviezen die de schuchtere beginner al hobbelend ter harte neemt. Ongevallen behoeft men niet te vrezen. Niettemin is de ruiter verzekerd, zolang hij op de pony-rug toeft. Speciale rijkleding, laarzen of sporen heeft men niet nodig. Slechts ambitie. LONDEN, 13 sept. (Rtr) De Britse politie heeft een burger ambtenaar van de admiraliteit, de 38-jarige William Vassal!, gearresteerd wegens het ver garen van geheime officiële gegevens, die voor de vijand van nut zouden kun nen zijn. De verdachte is vandaag voor een Londense rechter geleid die zijn voor lopige inhechtenisneming heeft bevolen. Vorig jaar is op het ministerie van Marine een spionagecomplot opgerold. Vijf personen werden toen veroordeeld tot gevangenisstraffen variërend van 15 tot 25 jaar, wegens diefstal van ge heime gegevens over onderzeeboten ten behoeve van Rusland. Die zaak leidde tot een ingrijpende reorganisatie van de Britse contraspionage, aldus U.P.I. BABA-HASSEN (Algerije) 13 sept. (UPI) In het plaatsje Baba-Hassen, 30 kilometer ten zuidoosten van Algiers, zijn vier Europeanen vermoord. De politie deelde mee, dat het twee mannen en twee vrouwen zijn. maar weigerde verder inlichtingen te geven. •en: geen. LONDEN, 13 sept. (UPI) Vanoch tend werd een zitting van de lijkschou wer gehouden, in verband met de dood van de Sovjet-spion dr. Soblen. Nadat drie getuigen waren voorgekomen, werd de zitting verdaagd tot 4 oktober. Eerst verscneen de weduwe Soblen en vervolgens de patholoog dr. Robert Teare, die de lijkschouwing heeft ver richt. Hij vertelde dat hij in dit stadium niet de doodsoorzaak kon melden, om dat hij nog zo veel werk had te doen. De derde getuige was James Mackay, de man die de leiding heeft van het politie-onderzoek naar de wijze waarop Soblen de narcotica in handen heeft gekregen. Mackay verzocht de lijkschou wer de zitting te verdagen, welk verzoek werd ingewilligd. Er is nog geen toestemming gegeven dr Soblen te begraven. Het lijkenhuis waar het tichaam zich bevindt, staat dag en nacht onder politiebewaking. MIDDELBURG, 13 spet. De recht bank heeft gistermorgen hier in het kort geding dat een aantal kruideniers had aangespannen tegen een groot winkel bedrijf, dat weigert mee te doen aan de verplichte vakantiesluiting, de krui deniers in het gelijk ~esteld. Het winkel bedrijf heeft besloten in hoger beroep te gaan. De rechtbank heeft het bedrijf de verplichting opgelegd alsnog vandaag, morgen en zaterdag te sluiten, op straffe van een boete van vijfduizend gulden per dag Weliswaar zjjn de pony-fianken wat vet, doch dit mag geen probleem zijn voor een ruiter in een weekse panta lon. In samenwerking met de ge meente zijn er door de instructeur speciale hou en stallen op een beton nen fundering gebouwd waar de po ny's zo zij niet in de wei lopen kunnen worden ondergebracht. Deze vorm van ruitersport zal zo voorziet de ritmeester veel belang stelling trekken. Volwassenen en kinde ren uit Amsterdam en omgeving zullen zich „vergooien aan het paard". Het blijft niettemin een experiment. De in structeur heeft reeds drie jaar erva ring met pony-cursussen op de Veluwe. Hij organiseerde trips van enkele dagen met vakantiegangers te pony. Kinderen van twaalf tot en met acht tien jaar kunnen een jeugdabonnement krijgen. Voor dertig gulden kunnen zij tien uur rijden onder deskundige lei ding. Een gelijk abonnement bestaat er voor volwassenen. Zij betalen echter vijL gulden meer. Al naar gelang de vorderingen zal men op den duur inge deeld worden bij groepen van leerlin gen, aankomende en ervaren pony-be rijders. HOLLANDIA, 13 sept. De Nieuw- Guinea Raadsleden Jouwe, Womsiwor, Kaisiepo, en Tanggahma zullen naar thans vaststaat, de beraadslagingen over de Nederlands-Indonesische reso lutie inzake Nieuw-Guinea in de alge mene vergadering van de V.N. namens het Papoeavolk gaan bijwonen. Zij zijn hiervoor uitgekozen door de leden van de Nieuw-Guinearaad. De vier Papoealeiders zullen maan dag aanstaande uit Biak vertrokken. Zij reizen via Amsterdam, waar zii dins dagochtend zullen aankomen, naar New York. De Papoealeiders hebben de uit drukkelijke wens te kennen gegeven niet op te treden als adviseurs van de Nederlandse delegatie bij de V.N Zij willen geheel zelfstandig de reac ties van de andere vertegenwoordi gingen peilen. De belangstelling gaa vooral uit naar de houding van Ame rika, Australië en een aantal Afri kaanse landen. ALGIERS, 13 sept. (UPI) De lijst van kandidaten voor de eerste Algerijnse algem. vergadering, waarop 196 namen voorkomen is officieel op gesteld door het politiek bureau van Ben Bella en vertegenwoordigers van de nationale volkstroepen en de diverse regionale rebellen-eenheden. In feite zo wordt gezegd is de lijst geheel door Ben Bella opgesteld. Zo hebben goed ingelichte zegslieden reeds geconstateerd dat Ben Bella Ben Khedda en Ben Yahia heeft genegeerd. Ook kolonel Ari Kafi, een aanhanger van Boudiaf zou van de lijst zijn ge weerd. Drie van zijn grootste tegenstanders echter, Belkacem Krim, Boudiaf en Ait Ahmed hebben wel een plaats gekregen op de lijst. Men meent dat Ben Bella dit gedaan heeft om te bereiken dat Wilaja III zijn zaak zal gaan steunen. Wilaja III is het gebied waar de Kabielen leven en deze drie tegenstanders van Ben Bella behoren tot die volksgroep. TILBURG, 13 sept, De 25-jarige H. Staps uit Tilburg is vanmorgen in het ziekenhuis te Tilburg overleden aar de gevolgen van een verkeersongeval, dat hem woensdagmiddag was overko men. Hij kwam op een kruispunt in Tilburg in botsing met een wielrijder en liep een schedeibasisfractuur op. De wielrijder werd licht gewond De heer Staps was gehuwd. Adverirniif is het enige Cognac-huis dat sedert vele jaren is gespecialiseerd in het produceren van uitsluitend één kwaliteit Cognac: CH4MPA&NI COC.*»' IMPOWTKUW» JACOBUS BOELEN) Over de gehete wereld levert Rémy Martin alleen déze hoogstaande kwaliteit. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 13 sept. In het winterprogramma van de AVRO-radio is plaats gemaakt voor een oude be kende: Paul Vlaanderen. De door Francis Durbridge gecreëerde detec tive zal acht afleveringen nodig heb ben om het „Margot-mysterie" op te lossen. De delen zullen zondagavond worden uitgezonden. De AVRO heeft de luisteraars, die in het vorig winterseizoen de gesprek ken tussen Nol Gregoor en Simon Vestdijk hebben gevolgd, er ongetwij feld een genoegen mee gedaan door deze reeks voor het komende seizoen te handhaven. Ditmaal zal Nol Gregoor ontmoetingen hebben met mr. F. Bor- dewijk. Voor de vrouwelijke luisteraars is er op de maandagochtend een nieuw programma bij gekomen, getiteld „Even Dijpraten". Ageeth Scherphuis, die ook het vrouwenprogramma „AVROdite" verzorgt, zal in dit programma tussen de plaatjes door tips voor de huis vrouw geven. Nieuw is ook een gevarieerd gram- mofoonplatenprogramma, dat Willem Duys zondags om de veertien dagen van twaalf tot één uur voor de micro foon gaat brengen. Eenmaal in de maand zal men zondagmiddag kunnen luisteren naar het bekende literaire spel „Hou je aan je woord", onder voorzitterschap van Karei Jonckheere. Op de geijkte AVRO-amusements- avond, de dinsdagavond, zal eenmaal in de maand een variété-programma worden uitgezonden, waarin André Carrell de hoofdfiguur is. Het pro gramma „Gastenavond" met als gast vrouw Ageeth Scherphuis blijft op deze avond gehandhaafd, evenals de „Radio- scoop" op de maandagavond. Advertentie wegens modernisering van onze zaak bieden wij U tal van unieke koopjes aan, waaronder 1 14 karaats gd. dameshorloge met gd. band - Eszeha van 650.- voor 375.- 1 Goud op staal herenhorloge Pontiac van 195.- voor 99.- 20 doublé dameshorloges - Union - per stuk voor 39.- 1 geelgouden rivière ring met 3 brillanten 0.95 karaat totaal voor 650.- 1 zware gd. armband 51 gr. 14 karaats van 525.- voor 400.- gouden damesringen vanaf 35,- anva'ng. zaterdag 15 september 9 uur - Sluiting zaterdag 29 i^ptember 6 uur CAREL G. H. VAN PAMPUS NIEUWENDIJK 140 AMSTERDAM (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 13 sept. „Ik had een afschuw van het huis. Mijn vrouw en ik moesten er voortdurend met te genzin aan denken". Deze woorden sprak vanmorgen de 54-jarige boekhou der A.F. uit Baarn die in enkele jaren bij een scheepsmotorenhandel in de hoofdstad een bedrag van tenminste 115.000 gulden heeft verduisterd. De boekhouder had er samen met rijn vrouw goed, heel goed van geleefd. Het echtpaar verbleef voortdurend in zeer luxueuse hotels, gaf exorbitant hoge fooien aan hotelbedienden en taxi-chauffeurs en draaide er jaar in, jaar uit duizenden en duizenden gul dens door. Hij leefde als een tweede „goede heertje". Zijn eigenlijke woning in Baarn, die begin '57 was gereedgekomen heeft vrijwel permanent leeg gestaan. „Wij konden er niet wennen", herhaalde F. een keurige heer vanmorgen voor de rechtbank. De president, mr. B. van der Waer- den, vond dat de verdachte, die veel vrijheid genoot en het beheer had over de grote kas, grof misbruik had ge maakt van zun vertrouwenspositie. „Het is begonnen met kleine bedragen. Daarna is het steeds meer geworden en het bedrag is tenslotte opgelopen tot ver over een ton." De boekhouder verklaarde rustig en beheerst dat hij al tijd de ernst van dt feiten onder ogen had gezien. Hij besefte ten volle de kon- sekwenties van zijn daden. ,,U had het geld toch echt niet no dig". U had een jaarlijks inkomen van 18.000 gulden en daar kon u dacht ik toch ruimschoots van komen", al dus de president. De verdachte nog nimmer veroordeeld knikte. „Uw vrouw wist nergens van?" verdachte knikte wederom. Uit de rapporten kwam vast te staan dat F. een uit stekend arbeidsverleden had, goed voor zijn vrouw was -*n overal als een ge ziene figuur stond aangeschreven. Wat was de werkelijke drijfveer van zijn daden? Men kan slechts gissen. Was het de woning, waar het echtpaar een volkomen onverklaarbare afkeer van had; waren het andere oorzaken? De officier van justitie, mr. R. Nubé, haalde een punt uit de rapporten sterk naar voren: „de enorme geldingsdrang van verdachte." Hij geloofde dat dit punt centraal stond in deze zaak. Maar ook de officier Kon niet begrij pen hoe verdachte tot dit alles geko men was. „F. heeft meer willen schij nen, dan hij in werkelijkheid was". Ge zien de ernst van de feiten vroeg hij een gevangenisstraf voor de tijd van twee jaar en zes maanden. De raadsman van de boekhouder mr. E. Brautigam meende dat ar in deze zaak voor hem juridisch weinig mogelijkheden lagen. Hij verdiepte zich dan ook voornamelijk in de psy chologische rapporten die over da verdachte waren uitgebracht Mr. Brautigam kwam aan de hana van enkele belangwekkende uitspraken van bekende psychologen tot de over tuiging dat de afkeer van het echt paar voor de woning het punt vorm de waar het in deze zaak om ging. Juist in de tijd dat da woning in Baarn gereed kwam, zijn de verduiste ringen begonnen. Zelfs de gedachte aan het huis, gaf de verdachte al een be klemdheid. De raadsman wees er ver- oer op dat er in het grote bedrijf in haL geheel geen accountantscontrole be stond F. had tegelijk de functies van boiekhouder-kassier en procuratiehou der Hij drong aan op een gecombi neerde straf. De verdachte sprak in zijn laatste woord, het diep oerouw uit over zijn daden. „Het gebeurde zal mij tot aan mijn laatste snik bijblijven." Donderdag 27 september zal de rechtbank uitspraak doen. SCHIPHOL, 13 sept. Voor zijn ver trek van Schiphol naar de I.A.T.A.-con ferentie in Dublin heeft de president directeur van de KLM, drs. H. van dei Beugel, vanmiddag tegengesproken, dat dr. E. van Konijnenburg, onderdi recteur van de dienst buitenlandse sa menwerking, reeds thans in Dublin met Indonesische gedelegeerden een eerste contact zou hebben opgenomen over het herstel van de vroegere KL?'-lijn op Djakarta. Wel beaamde de heer van der Beugel, dat de KLM g-arne naai Djakarta zal terugkeren. „Maar wij kunnen over landingsrechten in Djakar ta pas gaan spreken wanneer de diplo matieke betrekkingen tussen Nederland en Indonesië hersteld zijn." DEN HAAG, 13 sept. de voorzie ning in de vakature van wijlen de ''eer F. H. van de Wetering (CH.U.) in de Tweede Kamer zou weieens een lang durige geschiedenis kunnen worden. Op de betreffende lijst volgt namelijk de heer C. J. van Mastrigt, die niet lang geleden wegens te drukke werk zaamheden voor de Tweede Kamer bedankte en naar de Eerste Kamer overging. Op hem volgt de heer N. A. H. Calmeyer, die staatssecretaris is. Het lid van gedeputeerde staten van Friesland, de heer H. M. Gerbrandy, volgt op hem. Vervolgens zou in aan merking komen mr. G. Ph. Helders, die inmiddels tot lid van de Raad van State is benoemd. Dan volgt de heer W, Veldzink, en tenslotte mej. mr. E. A. Haars. Een moeilijkheid zou ook kunnen opleveren, dat het hier slechts een vervulling betreft voor een zeer korte periode, aangezien volgend jaar de Tweede Kamer vernieuwd zal wor den. Uit de sector gesproken woord valt nog te vermelden een reeks voor drachten op de zondagavond van ver halen van de Amerikaanse schrijver O'Henry. Verhalen als „De toekomst in Tobins hand „Driekoningengave", ..De smeris en het keri--e°7ang" en „Twintig jaar later" zullen worden voorgedragen door Bob de Lange, Dogi Rugani. Henk van Ulsen en Arthur Boni. Verder zal de actrice Liselot Beekmeyer, die in 1961 aan de Am sterdamse toneelschool slaagde en vrij spoedig daarna naar Joegoslavië, het geboorteland van haar echtgenoot, trok, de komende maanden de rubriek „Joe goslavische kaleidoscoop" gaan ver zorgen. De opnamen vooi deze uitzen ding zullen worden gemaakt in de studio van de Joegoslavische omroep te Ljubljana. Het hoorspelrepertoire van de AVRO bevat enige opmerkelijke stukken, zo als „De Leeuw van Vlaanderen" van Hendrik Conscience, dat 3 december zal worden uitgezonden. Die dag is het honderdvijftig jaar geleden, dat de be roemde Vlaamse auteur in Antwerpen werd geboren. Tevens zendt de AVRO „Het zwijgende dorp" van Ernst Schnabel uit. De titel van dit spel is ontleend aan de film „The silent village", die in 1942 werd gemaakt met medewerking van de inwoners van een mijnwerkersdorp in Wales. In zijn stuk trekt Ernst Schnabel een vergelijking tussen dit dorp en het door de Nazi's uitgeroei „Lidice". Onder de titel „Verwaarloosde mu ziek" gaat de AVRO aandacht besteden aan de muziek voor quatre-mains. De pianisten Maria Stroo en Danièle De- chenne zullen in dit programma een aantal recitals geven. Het Nederlands Kamerkoor zal in het komende seizoen onder leiding van Felix de Nobel een aantal onbekende koorwerken van Claudio Monteverdi zingen. Op het pro gramma staan verder enige van de mooiste werken van Darius Milhaud, die dit jaar zijn zeventigste verjaardag heeft gevierd, en het n euwste koor werk van Frank Mart'- d<* „Ode a la musique". De televisie-afdeling beschikt het ko mende seizoen over meer zendtijd dan voorheen. De informatieve en culture le programma's zullen worden geschei den in actuele en documentaire pro gramma's enerzijds en kunstprogram ma's anderzijds. Pierre Janssen ver leent weer medewerking aan de kunst programma's. In voorbereiding is een serie onder de titel „Kijk eens, men sen". Het programma „De Kring" vervalt. Daarvoor in de plaats komt de rubriek „Literaire ontmoetingen". De AVRO komt op de zaterdagavon den met „Sterren en streken", waarin kunstenaars met grote en kleine K te genover elkaar komen te staan, en dat ook het karakter van een familie-pro gramma draagt. De serie .Domino is verplaatst naar de zondagavond. HAARLEM, 14 sept. - De centrale directie van de PTT in Den Haag gaat op het Haarlemse postkantoor leen on derzoek instellen naar de mogelijkhe:d om het publiek sneller te helpen. Het onderzoek heeft vooral betrekking op de werkwijze bij de zogenaamde geld- loketten (giro, postwissel sociale ver zekeringsbank en spaarbank). Nage gaan zal worden of aan één loket meer soorten handelingen kunnen worden ver richt en of de loketambtenaren de be schikking moeten krijgen over meer en of snellere machines. Het onderzoek vindt plaats in de week van 17-22 sepeptember Een aan tal arbeidsanalisten za' de huidige gang va,: zaken aan de geldlokktetten bestu deren en het publiek vragen vooi wel ke postzaken het gekomen is. Boven dien zal van elke bezoeker de tijd wor den gemeten hoelang hij moet wachten voor hjj aan de beurt is Ook de tijd van het helpen door de loketamb'enaar zal geregistreerd worden De in die week verkregen gegevens zullen wor den gebruikt voor het ontwerpen van een werkmethode die de PTT tussen 15 en 20 oktober op het Haarlemse postkantoor wil beproeven. Ook dan zul len opnieuw arbeidsanalysten de gang van zaken gadeslaan. Van de zijde van de PTT wordt er met nadruk opge- wezen dat het hier om een studie gaat waarvan niet bekend is of zij een po sitief resultaat zal opleveren. Aan het publiek wordt in ieder geval gevraagd zoveel mogelijk aan het experiment zijn medewerking te verlenen. (Van onze Utrechtse redacteur) UTRECHT, 14 sept. In de gisteren gehouden feestvergadering ter gelegen heid van het honderdjarig bestaan van de Koninklijke Maatschappij voor Dier geneeskunde zjjn tot ereleden benoemd: prof. dr. L. de Biieck te Zeist; de heer W. ten Hoopen te Lochem, oud-veteri nair inspecteur van de Volksgezond heid, prof. dr. J. A. Beijers te Doorn; de heer J. Kranenburg, dierenarts te Uithoorn; de heer D. Hendrikse. die renarts te Gorinchem; prof. dr. F. C. van der Kaa.v te De Bilt en de heer J. M. van den Born, directeur van de Veeartsenijkundige Dienst en veterinair hoofdinspecteur van de Volksgezond heid. Tot corresponderende leuen zijn oe- noemd: dr. A. Deberdt te Brussel, voor zitter van de Belgische Dierenartsen vereniging; mr. A. G. Beynon te Lon den, president van The British Veteri nary Association en dr. M. Quentin te Parijs, president van het Syndieat Na tional des Vétérinaires. Verder is de gouden D. F. van Esveld- medaille, genoemd naar een ieraar aan de toenmalige Rijksveeartsenijschool, uit gereikt aan: dr. H. S. Frenkel voor zijn belangrijk onderzoekingswerk van het mond- en klauwzeervirus: dr. J. Gras huis voor zijn baanbrekend werk op het gebied van de voeding der landbouwhuis dieren; prof. dr. C. Romtjn voor zijn onderzoekingen inzake het klimaat en de warmteregulatie bij pluimvee en aanverwante fysiologische onderwerpen; prof. dr. L. Seekles voor zijn bioche mische onderzoekingen op het terrein van de deficiëntieziekten: dr. B. Stone- brink voor zijn onderzoekingen, die ge leid hebben tot de ontwikkeling van een voedingsbodem voor de primaire isola tie van de rundertuberkelbacil; dr. J. W. Thjjn voor het door hem ingesteld morfologisch bloedonderzoek bij het ge zonde en zieke rund en aan prof. dr. J. D. Verlinde voor zijn onderzoekinge"- op het gebied van virusziekten. VERENIGDE STATEN. De Ame rikaanse luchtmacht heeft gisteren een geslaagde proef genomen met Ameri- ka's grootste ballistische projectie] tot- nu-toe. de Titan II. De raket legd° bo- van de Atlantische Oceaan een afstand af van meer dan 80.000 kilometer. (UPI) DEN HAAG, 13 sept. Het onver wachte succes dat de PTT hier heett met de grootscheepse actie voor de wer ving van hulppostbestellers in de avond uren heeft onrust veroorzaakt onder het vaste PTT-personeel, werkzaam op de bestel- en sortee>-afdelingen. De vaste bestellers vinden de beloning van de hulpkrachten, die naar leeftijd varieert van twee gulden tot twee vijf tig per uur, in verhouding met hun eigen salaris te hoog. Zij hebben de bonden van hun klachten op de hoogte gesteld. Naar wordt verondersteld is de ach tergrond van de bezwaren echter de ze, dat de vaste bestellers vrezen in de toekomst minde"- gelegenheid te krijgen het lucratieve overwerk te verrichten. Dit is echter een bezwaar waarmee zij bii hun bonden niet be hoeven aan te komen, omdat deze zich altijd al tegen overwerk h.ebben uitgesproken. Een bezwaar waarmee de bonden het wei eens zijn is, uat hulpbestellers on geveer evenveel verdienen als de vaste bestellers, terwijl zij slechts een ge deelte van het werk doen dat de vaste öesteller verricht, zoals bijvoorbeeld het sorteren van de post. Vooral voor het itraatsgewijs sorteren is een kennis nor- dig die de hulpkachten missen. Uit dat oogpunt zou er groter verschil in beloning moeten zijn tussen vast perso neel en hulpkrachten, zo menen de boi» den, wat betekent dat de vergoeding van deze hulpkrachten iets lager zou moeten komen te liggen. Anderzijds neeft men begrip voor de moeilijkheden van de PTT en men be grijpt wel dat juist de goede beloning de actie tot een succes maakt. De ge signaleerde bezwaren van het personeel, «■'e er overigens ook niet toe bijdra gen om voor de r.ulpkrachten een pret tig werkklimaat te scheppen, zijn voor de samenwerkende bonden von: over heidspersoneel (de Katholiek. Br..d voor Overheidspersoneel, de Ned ;tettelij ke Bond voor Overheidspersi-leeft en de Alg. Bond voor Ambtenaren' fa. leiding genoeg om zich tot de centrale direc tie van de PTT te wenden Men stelt zich voor over deze kwestie binnenkort een bespreiring te voeren met de PTT DEN HAAG, 13 sept. Een bedrag van f 507.387,87 "'as vanmorgen ontvan gen op giro 777 van het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis in Den Haag ten bate van de slachtoffers van de aardbeving in Perzië. Vanmorgen is een belangrijke gift binnengekomen van H.K.H. Prinses Wilhelm ina. INTUSSEN, OP ÖF. mBNSSfiPE VfiHMHDlH H'J HEEFT HET VERGIF MET WA TER INGENOMEN HALF GLAS ISOPZÜN KLEREN GEMORST H'J GAF TOE DAT HU EEN BRIEF B'J PAUL VLAANDEREN HAD AFGEGEVEN, MEER WILDE HU NIET ZEGGEN DE ENGEL SEN ZULLEN DEN KEN DAT HET ZELFMOORD WAS, XCELLENTIE. WAT HEEFT H'J LOSGELATEN? WAT WEET DIE VLAANDEREN VAN ONS? HET VERGIF KAN HEM DUS MET GEWEID TOEGE DIEND ZJN?. VLAANDERENKAN IK HEM GEBRUIKEN-OF MOET H'J VERDW'JNEN? HANGT AF VP.N WRT FASULHEM SCHRE;

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 11