Hoogtepunten van oeuvre van Frans Hals worden gefilmd u Nachtelijke activiteit in Frans Halsmuseum .ANDORRA", een nieuwe Elckerlyck van de Zwitser Max Frisch X IN OPDRACHT VAN O., K. EN W. TWEEDJAS De „Kapel" als filmstudio Auto over de kop geslagen ROODE KRUIS HEEFT 1000 DONORS NODIG Echtpaar in vrijheid na tien weken voorarrest Regie van Han Bentz van den Berg bleef in gebreke Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT HAARLEMSE RECHTBANK BOEIEND TONEEL BIJ NEDERLANDSE COMEDIE PRACHTIGE ROL VAN HANS CROISET Vragen van raadsleden over dodelijk ongeluk op de Randweg Bestuurder, die met auto lichtmasten ramde, gevonden Vaag Chauffeur met geld van baas verdwenen Judo in Overveen De beurs vandaag: VRIJDAG 14 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 Kies nu een sportieve uit de Najaarscollectie bij burgerlijke Stand Haarlem ^ondertrouwd13 sept.: b. s. l. Speciaalhuis Regenkleding Zaterdag 15 september Haarlem, 14 sept. Men kan over Max Frisch' „Andorra" dat gisteravond voor het eerst in Haarlem werd gespeeld door de Nederlandse Comedie denken zo men wil, maar men kan zich aan dat denken over het stuk niet onttrekken. Het is een vap de belangrijkste toneelstukken van de laatste jaren. Pas vorig jaar november werd het voor het eerst gespeeld; in Zürich. Sindsdien heeft het een zegetocht gemaakt langs de belangrijkste theaters van Duitsland en men mag er de Nederlandse Comedie slechts dankbaar voor zijn, dat zij ons nu reeds in de gelegenheid stelt er kennis van te nemen. Zoals bekend heeft de Nederlandse Comedie het stuk in studie genomen als bijdrage tot het Holland Festival van dit jaar. Het is mij niet helemaal duidelijk, waarom het ook niet in dat kader in Haarlem gespeeld kon worden. Haarlem blijft wel erg afzijdig van het Holland Festival voor zover het het toneel betreft. Overigens, helaas heeft het Haarlemse publiek gisteravond verstek laten gaan. Er was maar weinig publiek in de zaal en waar het om een uitermate belangrijke, eigentijdse toneeluiting ging, is dat niet meer of minder dan een schande. Scènisch De spelers ËCUS BRAMENPLUKKER DOOR HARTVERLAM MING GETROFFEN illiil Beurs van New York (Advertentie) V HAARLEM, 14 sept. In het Frans Ralsmuseum is men deze week begon nen met de opnamen voor een 35 mm. kleurenfilm over de werken van Frans Has, die de n.v. Multifilm in Hilver sum in opdracht van het ministerie van O. K. en W. maakt. De opnamen beginnen om half elf 's avonds wan neer de laatste bezoekers de grote hebben. pas ron(] half acht 's ochtends reekt men weer op, zodat de tentoon stelling om negen uur weer normaal opengesteld kan worden voor rondlei dingen. Het scenario voor de Frans Halsfilm is gemaakt door Frans Du- pont, die ook de regie in handen heeft. Him Heytman staat achter de camera en Guido F. de Clerck heeft de pro ductie. Het is de bedoeling om zoals men dat destijds gedaan heeft tijdens de grote Rembrandt-expositie in het Rijks museum in Amsterdam een film tijdsduur ongeveer twintig minuten sa- jhen te stellen over het schilderkunstig karakter van een oude meester, in dit geval van Frans Hals. Daarbij maakt then natuurijk dankbaar van de gele genheid gebruik, dat er thans tachtig van Hals' beroemdste werken die doorgaans over de hele wereld ver spreid zijn, deze zomer in Haarlem bij een zjjn gebradht. Buiten een dergelijke tentoonstelling zou het samenstellen van een dergelijke film uiteraard niet thogeijk zijn. De directeur van het Frans Halsmu seum, de heer H. P. Baard, heeft kunsthistorische adviezen verstrekt aan de samenstellers van de film, en bij is ook direct bij de opnamen be trokken. Als directeur van het museum an leider van de tentoonstellingsstaf is hij natuurlijk verantwoordelijk voor de schilderijen. De opnamen worden gemaakt in de zogeheten kapel, de ruimte rechts van de zaa met de schuttersstukken, die jhen vóór de foyer-ruimte rechts het trapje opgaat. Deze kapel is twee jaar geleden ingrijpend gerestaureerd. Nu 2Ün de ramen verwijderd- en zijn er ventilatoren gemonteerd om de tempe- ratuur tijdens de opnamen niet al te keer te laten oplopen. Het gevaar is immers niet denkbeeldig dat de schil derijen schade ondervinden van de hitte Van de filmlampen. Vandaar dat of de heer Baard, of zijn adjunct, de heer D. Schwagermann, voortdurend bij de opnamen aanwezig zijn om regelmatig de temperatuur rond het te filmen sohiderij te controleren. Iedere avond °rn half elf brengen suppoosten van Advertentie 100% WOL Grote Houtstr. 62 en 67. Tel. <0657-12839 BEVALLEN van een zoon: 13 sept. W. E. Brink-Loogman. BEVALLEN van een dochter: 12 ,?Pt.: A. M. de Koker-Scholte, J. Ver- L?.eg-Rusman; 13 sept.N. C. J. de Uls-van der Vecht. OVERLEDEN: 10 sept.: H. H. L. volkering, 17 dagen, Gasthuisvest; Th. jr °mmaert, 77 jr. Maerten v. Heems- 5®rkstr sept.: W. P. van Deursen, AJ-. Gasthuisvest; J. de Mon-Hen- |jrlksen, 81 jr, Kamperlaan; 12 sept.: u' Stroband, 84 j., Maerten v. Heems- vJkstr.; Marijnis, 80 j., Gasthuis- Ral1 E- H- de Vries-de Nijs, 75 j„ aiïlPerlaan. en A k en w- Spoor, B. G. M. Damen A- J. G. Woestenburg. OETROUWD13 sept.: M. Flipphi èoJl G- van 't Veen, J. A. van den W. T .en,Peschar, H. Schorn en Th ir ttHaas, T.- C. van Kesteren en J. 'val' ?endriks, B. A. Nederstigt en Rist. der Kooi> H. Seeder en E. H. het museum en technici van Multifilm de opname-apparatuur uit de kelders van het museum naar de kapel en 's ochtends vroeg wordt de hele zaak weer opgeborgen. De heer Baard zelf brengt dan de te filmen schilderijen naar de kapel. Het is duidelijk, dat hij bijzonder zui nig is op zijn collectie, want het be treft hier voor een groot deel onver vangbare meesterwerken uit buiten lands bezit. De verzekeringspolissen voorzagen dan ook niet in het gebruik van de werken voor filmdoeleinden. Er zijn speciale verzekeringen afgesloten moeten worden. De opzet van de filmers is een kunst- over het werk van Frans Hals. Onge veer 45 werken, die op de tentoonstel ling hangen, zullen in de film „ver- De heer Baard, links naast het schil derij, in gesprek met de regisseur van de Frans Halsfilm, de heer Frans Du- pont. De heer Baard controleert voort durend de temperatuur rond het schil derij, want het gevaar is niet denkbeeldig dat het door de hitte van de filmlampen wordt aangetast. liUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIt werkt" worden, waarbij uiteraard aan allerlei details aandacht wordt be steed en waarbij ook fragmenten wor den opgenomen. De enige jaren geleden tot stand gekomen Rembrandt-film maakt duidelijk, dat het zelfs mogelijk is de aldus verregen beelden tot le ven te brengen. Onder de te filmen werken bevinden zich beroemde mees terstukken als „De man met de slappe hoed", de „Vrolijke drinker", enkele schutters-, regenten- en regentessen- stukken en de befaamde „Bohémienne" Ter inleiding op de film worden en kele beelden vertoond van werken van een viertal meesters uit de Haarlemse school: Goltzius, Van Heemskerck, Ka- rel van Mander en Cornells van Haer- lem. DAMES- EN HERENMODE KRUISWEG 72 HAARLEM HAARLEM, 14 sept. De Haarlem se raadsleden D. A, J. Spek (Prot. Christ.) en P. J. Steijaart (PSP) heb ben B. en W. de volgende vragen ge steld: Hebben B. en W. kennisgenomen van het dodelijk ongeval op woensdag 12 september te ongeveer 11.30 uur op het kruispunt Kleverlaan, Delftlaan (Rand weg) op welk tijdstip de automatische verkeerslichten niet brandden? Blijkens het antwoord dd. 1 juni 1962 op de door ondergetekenden dd. 12 april 1962 gestelde vragen zijn B. en W. van mening dat het voldoende is dat de automatische verkeerslichten slechts enkele uren per dag branden. Deze mening wordt door ondergeteken den niet gedeeld, omdat naar hun oor deel uit de desbetreffende raadsdebat- ten geen andere conclusie te trekken is dan dat een permanente beveiliging van dit gevaarlijke kruispunt noodzake lijk werd geacht, welke conclusie door de praktijk is bevestigd. Zij vinden in dit recente ernstige on geval en in de genoemde raadsdebat- ten aanleiding bij uw college met de grootste klem aan te dringen op een permanente beveiliging, door het de gehele dag laten branden van de ver keerslichten, en vragen u of u dit, na overweging van een en ander, niet eveneens onverwijld noodzakelijk acht. Is ook uw college niet van mening dat verkeersbeveiliging praevaleert bo ven verkeersdoorstroming? ZANDVOORT, 14 sept. In de bocht van de Gerkestraat en de Zandvoortse- laan is gistermiddag een auto enkele malen over de kop geslagen, doordat de bestuurder met te hoge snelheid reed. De chauffeur, een 18-jarige hout handelaar uit Duitsland en een 20-jari- ge verkoper, eveneens uit Duitsland afkomstig, werden ter observatie in het Grote Gasthuis te Haarlem opge nomen. Na verbonden te zijn kon de houthandelaar het ziekenhuis verlaten. De verkoper, die een diepe vleeswond ln_ zijn linkerarm had opgelopen, moest blijven. De auto werd zwaar bescha digd. ZILVEREN STER Op het elfde internationale cosmetologisch congres Bergen is de zilveren ster uitgereikt aan de heer Ant. Boon uit Haarlem, die zijn zilveren jubileum bij het kap- persvakonderwjjs mocht vieren. De heer Boon was directeur van de kappersvak school te Haarlem. HAARLEM, 14 sept. Uit de cijfers over 1961 van'het Nederlandsche Roode Kruis, afdeling Haarlem en omstreken blijkt, dat er in dat jaar 7437 bloed transfusies geschied zijn. Er werden 444 nieuwe donors gekeurd, er werden 7376 herkeuringen genoteerd en aan 77 donors werd de Landsteiner-plaquette (twintig keer bloed gegeven) uitgereikt. In het communiqué wordt er op ge wezen, dat de afdeling zeker nog dui zend donors nodig heeft. Melden deze duizend zich aan, dan bestaat de kans dat ook de voorziening van bloed van groepen, die minder veelvuldig voor komen, in alle aanvragen kan geschie den. Elke vertraging betekent, dat een patient moet wachten. Zeer vele levens in Haarlem en omgeving zijn dank zij een bloedtransfusie behouden gebleven. Daarom wordt op alle inwoners van de gemeenten Haarlem, Bloemendaal, Heemstede en Bennebroek van 18 tot 65 jaar een beroep gedaan, zich schrif telijk of telefonisch op te geven bij de Bloedtransfusiedienst, Paviljoenslaan 3, Haarlem, telefoon 21988. Personen tus sen 18 en 21 jaar moeten toestemming hebben van hun ouders. ZANDVOORT, 14 sept. De Zand. voortse politie is er in geslaagd de be stuurder van de auto te vinden, die op 25 augustus van dit jaar drie lichtmas ten op de Zandvoortselaan omver heeft gereden. Het bleek een negentienjarige bloemist uit Hillegom te zijn. De auto is bij een sloper teruggevonden. Vol gens de verklaringen van de bloemist zou zijn auto op de bewuste dag door een te hoge snelheid van de weg zijn geraakt. (Advertentie) van „Kid-Corner een speciaalzaak, aangepast aan de smaak van het moderne meisje! eerste échte speciaalzaak in Haarlem, waar een exclusieve lektie meisjeskleding wacht voor de leeftijd van 3 tot 16 jaar. Helemaal alléén voor Uw kind: een paradijs van „de grote mode- in 1001 mogelijkheden voor de komende herfst. Kleur en fleur voor kleuter en tiener. ANEGANG 2 6. HAARL HAARLEM, 14 sept. Een Haarlems echtpaar dat in het eerste half jaar van 1962 in verschillende warenhuizen en winkels levensmiddelen en andere zaken heeft gestolen, werd gisteren door de Haarlemse rechtbank tot tien weken gevangenisstraf veroordeeld met aftrek van voorarrest (tien weken), conform de eis van de officier van justitie. De rechtbank beval na beraadslaging in de raadkamer de onmiddellijke invrijheid stelling van verdachten, eide advoca ten sloten zich bij de eis van de officier van justitie aan na pleidooien in tele gram-stijl. Man en vrouw bekenden de ten laste gelegde feiten en meenden dat zij in totaal voor een waarde van vijftig gul den aan tassen en levensmiddelen had den meegenomen uit de verschillende zaken. De man begeleidde zijn vrouw die slechtziende is en stopte de gesto len zaken in zijn en haar tas. De offi cier van justitie noemde de handelwijze van verdachte „een strooptocht", maar wilde rekening houden met het blanco strafregister. Tien weken eiste hij, een periode gelijk aan het voorarrest. Mr. voorbeeld bedoeld, als model van een samenleving waarin de ene mens de ander het leven onmogelijk maakt door hem in een keurslijf van loze gedrags regels te willen persen. In „Andorra" - een willekeurige plek op de aarde - laat Frisch de jongeman Andri buiten zijn schuld in een uit zonderingspositie geraken. Hij heet een jood te zijn, maar is het feitelijk niet. Andorra is het buurland van het „land der zwarten", waar de joden vervolgd worden. Andri's vader, de onderwijzer heeft met een „vrouw der zwarten" een avontuur gehad en uit die verhou ding is Andri geboren. Liever dan dit te bekennen, stelt Andri's vader het voor alsof de jongen een joodse wees is die hij liefdevol als pleegkind aan neemt. Maar de Andorranen hebben zo hun eigen gedachten over joden. Zon der doorgewinterde anti-semieten te zijn, verwijten zij eerst stilzwijgend en la ter openlijk de jongen zijn anders-zijn. En dan gebeurt het vreemde: onder invloed van de houding der Andorra nen wordt Andri anders en begint hij zich .joods' te voelen, herkent hij in zich zelf de Streicher-eigenschappen, die „men" in de jood meent te zien. Andorra leeft in de vrees door het land der zwarten overvallen te zuilen worden. Het poogt iedere zogeheten pro vocatie te voorkomen. Als Andri's moe der - een „zwarte" dus - naar An dorra komt, wordt zij door iemand met een steen dood gegooid. Andri - die no ta bene thuis was in gezelschap van de pastoor - krijgt de schuld. De zwarten vallen het land binnen. Er wordt een „Jodenschouw" gehouden en Andri wordt als jood ontmaskerd en ter dood ge bracht. Er is rond dit stuk ook in de va derlandse pers een hele discussie ont staan. Ik zal mij daar niet in mengen. Ik geloof, dat voldoende duidelijk is dat Max Frisch bepaald niet alleen het nog altijd latent aanwezige anti semitisme op het oog heeft gehad. Ieder onberedeneerd na-wijzen van an deren om hun anders-zijn, wordt hier gehekeld en „Andorra" is slechts als De schrijver doet dat op de ma niet van Bertold Brecht: hij kiest de scenische vorm. Hij poogt niet een concrete wereld te schetsen, maar hij wil het publiek confronteren met een situatie die onmiddellijk en duidelijk herkenbaar is. Zijn grote voorbeeld is daarbij, geloof ik, „Woyzeck" van Ge- org Buchner geweest. Max Frisch is een grote Bewonderaar van de geconcen treerde toneelvorm en -t: il van Büch- ner, over wie hij in 1950 In Darmstadt een grote rede heeft gehouden toen hij van die stad de Georg Büchner-prijs ont ving. Frisch streeft op het toneel geen dagelijkse werkelijkheid na, maar ge bruikt slechts dat kenmerkende van de situatie of de personages, dat hij voor zijn „exempel" nodig heeft. Men heeft dat eerder kunnen zien in zijn „Bie- dermann en de brandstichters", waar van de Haagsche Comedie enige jaren geleden een voortreffelijke voorstelling heeft gegeven. Han Bentz van den Berg heeft het als regisseur naar mijn smaak niet aangedurfd, alle consequenties van Frisch' opzet te verwerkelijken. Had hij dat wel gedaan, dan zou de voor stelling harder, striemender en feller van tegenstellingen zijn uitgepakt. Niets voor niets 'aat Frisch voortdu rend het „witte Andorra" contras teren met het „land der zwarten". Door teveel de werkelijkheid van al ledag in de voorstelling te laten door dringen, heeft de regisseur het „exem plarisch" karakter miskend. „Andor ra" had een nieuwe „Elckerlyck" moe ten worden. De schrijver heeft bo vendien een dialoog beoogd tussen spe lers en publiek. Hij biedt het publiek voortdurend de gelegenheid afstand te nemen van de toneel-illusie, o.m. door de verschillende personages op gezette tijden een soort verontschul diging te laten uitspreken tegenover „een gerecht". Zij verschijnen daar toe voor een verdachten-hekje. Door de spelers op die momenten van het publiek af te laten wenden, miskent de regisseur de opzet tot afstand scheppen van het gebeuren op het toneel en tegelijkertijd de opzet om het publiek nauwer bij het gebeuren op het toneel te betrekken. Merkwaar digerwijze laat hij het stuk wel bij o- pen doek spelen, aldus suggererend dat publiek en spelers bijeen horen. De regisseur had ook geen duide lijke keuze gemaakt voor een inter pretatie. Verschillende mogelijkheden lagen open, maar zij bleven onbenut. Daardoor bleef de grote lijn in het vage en miste de voorstelling duide lijkheid. Zo bleek de functie van de liefdesverhouding tussen Andri en zijn halfzuster-pleegzuster in het geheel van de handeling onvoldoende. Anderzijds geef ik graag toe, dat deze voorstel ling tal van frappante en indrukwek kende momenten te zien gaf. Het mar kante decor en de uitstekende costu- mering en belichting van Nicolaas Wijn berg hebben daar ook veel toe bijge dragen. De vertaling van Adriaan Mor- riën klonk zeer goed. Hans Croiset speelde op bijzonder lofwaardige wijze de jongen Andri.Zijn gekweld zijn speelde hij prachtig uit. Toch is deze acteur die zo kwets baar van nature schijnt, niet het (Advertentie) VOOR HET OVERTREKKEN en BIJVULLEN van uw matrassen ISCHAGCHFLSTQ. 13 T£L. J02<S6 type dat de schrijver voor ogen moet hebben gestaan. Nu immers zagen de Andorranen toch met eigen ogen, dat Andri anders was en dat was voor hen voldoende om van hun goed recht overtuigd te zijn. De regisseur had hier beter een virieler type voor kunnen kiezen. Maar, zoals gezegd, alle respect voor de zeer knappe spel-prestatie van Hans Croiset. Naast hem speelde Kitty Courbois als zijn halfzuster ook knap en fel, zoals dat vereist werd: een naar het leven hunkerend, rijpend meisje. Hoan Remmelts vertelde te veel o- ver zijn opstandige jongerentijd als on derwijzer en vader van Andri, zonder dit in zijn spel helemaal waar te ma ken. Hij bleef teveel steken in het wat chaotische oude heertje. Mimi Boes- nach als zijn vrouw was te vlak om helemaal overtuigend te zijn, hoewel de schrijver het haar ook niet gemakkelijk heeft gemaakt. Bij de verschillende overige medespelenden misten we ook - maar is dat hun fout? - dat lichtelijk karikaturale dat de schrijver toch uit drukkelijk in de tekst heeft neergelegd. Alleen Allard van der Scheer als „de iemand" wist dat element goed vol te houden, terwijl Hans Boswinkel als „de soldaat" juist in de uiterlijke mannetjes makerij bleef steken. Het heeft geen zin de vele medewer kenden met name te noemen, waar deze voorstelling zozeer het resultaat is van een - naar onze smaak dus lichtelijk falende - regiearbeid. De te leurstelling hierover neemt echter niet weg, dat „Andorra" een van de be langrijkste gebeurtenissen is die men dit seizoen te zien kan krijgen in de schouwburg. J. W. v. d. V. J. Roggeveen, toegevoegd raadsman voor de vrouw, wilde van het pleidooi afzien, maar op aandringen van de pre sident van de rechtbank deed hij het toen maar in telegramstijl. Hij wees er op dat verdachten hun thuiswonende zoon wilden laten studeren en dat had hen veel geld gekost. „Een neurotische zuinigheidsdwang" had het zijne er toe bijgedragen. Hii achtte de terugkeer van verdachten in hun eigen milieus waar zij gunstig bekend stonden een afschuwelijke er bij komende straf. Mr. J. Brons, de raadsman van de man, vertelde de rechtbank dat men hier niet kon spreken van een complot. De man moest met zijn vrouw steeds uit winke len gaan omdat zij zo slecht kon zien. De eerste keer dat hij wat had mee genomen uit een winkel was het eigen lijk bij toeval gebeurd. Toen bleek dat het zo gemakkelijk ging had men de volgende keren geen weerstand meer kunnen bieden aan de verleiding. Hun schroom was overwonnen met het be kende gevolg. Na beraad wees de recht bank onmiddellijk vonnis en beval de invrijheidstelling. Tegen een 21-jarige Haagse bloe menhandelaar eiste de officier van jus titie een gevangenisstraf van zes maan den met aftrek, waarvan twee voor waardelijk. Mr. J. Viskil vroeg onmid dellijke invrijheidstelling, welk verzoek door de rechtbank werd afgewezen. Verdachte had in de maanden mei en juni voor ongeveer 500 a 600 gulden aan bloemen en bloempotten gestolen op de veiling van Aalsmeer. Volgens de offi cier was de waarde zelfs 1000 gulden. De officier merkte op dat de man door zijn diefstallen de financiële moeilijk heden waarin hij verkeerde nog groter had gemaakt. Mr. Viskil baseerde zjjn verzoek om onmiddellijke vrijlating op de moeilijke gezinsomstandigheden van verdachte die met zijn bloemenhandel zjjn moeder en kinderen moet onderhouden. De in komsten van het gezin variëren erg. Met de veiling is een regeling getroffen. Hij mag er na zijn vrijlating weer bloe men en planten komen kopen. Tenge volge van het voorarrest heeft het gezin de laatste maanden zonder inkomsten moeten zien rond te komen. Daarbij komt nog dat in de komende week de standplaatsen in Den Haag verdeeld worden, zodat als verdachte dan niet vrij is, zijn standplaats aan zijn neus voorbijgaat. Na beraad echter achtte de rechtbank geen termen aanwezig op het verzoek van de raadsman in te gaan. Over veertien dagen wordt uit spraak gedaan. ZANDVOORT, 14 sept. Woensdag avond is in de duinen tussen Zandvoort en Noordwijk het stoffelijk overschot gevonden van de 51-jarige smid M. Rog uit Den Haag. Uit het onderzoek, dat de politie heeft ingesteld, bleek dat de heer Rog tijdens het bramen plukken een hartverlamming heeft gekregen. Zijn stoffelijk overschot werd gevonden in de omgeving van het fietspad in de duinen tussen Zandvoort en Noordwijk. Op de markt van Andorra: de onder wijzer (Joan Remmelts), de soldaat (Hans Boswinkel), de gezel (Will van Seist), de meubelmaker (Johan Fiolet), de dokter (Jan Teulings) en de iemand (Allard van der Scheer). HAARLEM, 14 sept. Een 29-jarige chauffeur van een Haarlems expeditie bedrijf, die daar sinds twee dagen in dienst was, is gistermiddag na het uitvoeren van bestellingen niet bij het bedrijf teruggekeerd. Hij schijnt met ongeveer 360 gulden naar Amsterdam te zijn gegaan. Toen de wagen gisteravond om half zes nog niet was teruggekeerd en spoorloos bleef tot half twaalf heeft de eigenaar van het bedrijf de politie ge waarschuwd. Om half twee vannacht vond de recherche de wagen gepar keerd op het Nauwe Gelderlozepad. Bij een naburig taxi-bedrijf wist men te vertellen dat de chauffeur om zes uur een taxi had besteld voor Amsterdam. Men heeft hem nog niet gevonden. OVERVEEN. 14 sept. Zondagmor gen 16 september zullen om half elf in de dojo van J. Nauwelaerts de Agé te Overveen Judo-wedstrijden plaats vinden voor Judoka's van 16 t.m. 19 jaar. Deze districtswedstrijden zijn be doeld als vóór-selectie om het samen stellen van een Nationaal jeugd-team mogelijk te maken. In november zal dit team tegen Duitsland op de mat komen. AMSTERDAM, 14 sept. De lichte herstelbeweging in Wall Street is gis teren afgebroken en daarmede was ook het lot voor onze markt bezegeld. De gang in de hoek van de Koninklijke was er geheel uit. De koers van Royal Dutch :n Wall Street is gisteren bij een omzet van wederom meer dan 1 min. nomi naal, waarmede het Ned. olieaandeel de tweede plaats op de lijst van de meest verhandelde aandelen bezette, per saldo slechts met gesteg enen daardoor iets onder het niveau van het Damrak ge bleven. Vandaag vond door een koers daling van een halve gulden een prijs aanpassing plaats. In tegenstelling tot hetgeen men de laatste tijd gewend is geweest, viel er vandaag meer belang stelling voor Unilever waar te nemen. Naar verluidde was de verkoopdruk op geheven. De koers ging ruim een halve gulden omhoog. Philips heeft 1 a 1% gulden moeten afstaan. Dit fonds lag volkom enverwaarloosd in de markt. De dividendverhoging van de Ameri can Enca, de Amerikaanse dochteronder neming van de AKU, bezorgde het Ne derlandse rayonaandeel vanmiddag op onze markt een koerswinst van ongeveer drie punten. Hoogovens waren 1 a 2 pun ten beter. De scheepvaartafdeling had een goed prijshoudende tendens. Bij de cultures trok HVA de aandacht door een stijging van bijna 4 pnt. De vraag was echter zeer klein, maar deze viel in een zo goed als lege markt. Staatsfondsen waren onveranderd. 4(4 Ned. I960 4(4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Stalfel 1947 B.N.G. Won. bouwl •- Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert Dell-Mij Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Muller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Uniievei Wilton-Fyenoord BiUiton 2e Dordtsehe Petr. gew Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Java Ch PL KLJH. Kl Ned Stoomb Mil I-33 KJFM Stoomv Mij Nederi v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepv. unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2y2 Amsterdam '561 ,2 Amsterdam '56 n 2% Amsterdam '56 Hl 2(4 Amsterdam '59 214 Rotterdam '57 Alb Heynl» obl. Vorig Slot 100% 98% 350 10814 120 363% 22314 600 145.10 445 897% 30014 554 321 505 151.70 129.3C 267 435 662 145 11814 132 50.90 135% 107 24614 126% 123% 180 205 461 128 83% 88 88 99% 87 121 opening 14/9 96A 91A 10674 123% 36574 145.50 55514 150.60 130.00 144.60 118 13714 132b 127 12314 Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper K.L.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand Oil Ny Tidewater Unilever U.S. SteeJ Stemming: 12/9 13/9 38>,4 37% 30% 30(4 58% 57(4 67% 67 54(4 54(4 66% 66(4 14% 14 28(ie 287g 50% 49% 3374 33(4 40 40(4 33(4 3374 24% 2474 47(4 4674 5274 5274 18% 1874 35% 36 4274 4274 Goed prijshoudend

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3