L nion-chocolade fabriek bestaat zestig jaar Niet onverdienstelijke start voor Haarlemse clubs Van 't Oever snelste renner van oud-Boïlenstrekers Th. van Scheltinga wint het Oosten-toernooi Verenigingsprijs voor het Haarlemse H.V.S. RAVAGE NA GASONTPLOFFING Reddingsbrigade sluit het seizoen VIJF PERSONEELSLEDEN KONINKLIJK ONDERSCHEIDEN TYBB BLIJFT EERSTE KLASSER SOFTBALL Dames van Alliance en Ever Swift zorgen voor optimistische stemming MARCEL RUTTE WINT VIERDE NAJAARSRIT Na spannende schaak-dag Schaken bij „Het Witte Paard" HOCKEY IN HAARLEM EN OMGEVING „OUDJES DOEN HET NOG BEST" MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 PAGINA 2 In Bloemendaal In Bloemendaal gaan B. en W. pas begin 1963 portefeuilles herverdelen NIEUWE WEGEN IN BLOEMENDAAL Aanwinsten r.k. leeszaal Overige uitslagen „Saxenburgers" Zwemwedstrij den Kring Haarlem K.N.Z.B. GEDIPLOMEERDE STRANDWACHTERS Op straat onwel geworden en overleden JEUGD EN MUZIEK Nadat de heer Schippers de onderschei dingen had uitgereikt complimenteerde hij nog eens de vijf aelukkige werk nemers van de Union Chocoladefabriek, waar zaterdag een ware feeststemming heerste. Van links naar rechts: de heer Schippers, mejuffrouw J. F. D. van Maas (gouden medaille), K. Harting (eveneens gouden medaille), J. v. Poelgeest (bron zen medaille). N. J. v. Dijck (ook brons), en C. Th. Verver (eveneens brons). BLOEMENDAAL, 17 sept. De stranddienst van de Bloemendaalse Reddingsbrigade behoort, althans wat dit zomerseizoen betreft, weer tot het verleden. Dank zij het optreden van de brigade is het Bloemendaalse strand ook nu weer een veilig strand voor de baders en zwemmers gebleken. Vijftig leden van de BRB waren zondag op de post ,,De Kentering" aan het Bloemen daalse strand aanwezig t dens de slui tingsbijeenkomst. Trad'tiegetronw wer den er onderlinge wedstrijden gehouden en vermaakten de leden zich met di verse spelen. Voorzitter J. G. de Vries richtte zich met een dankwoord tot alle leden voor de door hen bewezen diensten aan de mens in nood, door hen van de verdrin kingsdood te redden. Een intensieve pa- trouillering door de BRF ers heeft tot gevolg gehad dat het strand veilig was om te zwemmen. Er werden dit seizoen vier reddingen uitgevoerd en in vijf ge vallen werd er hulp verleend aan ver moeide of onvoorzichtige zwemmers. Ook de EHBOcGROEP VERLDEND9 TI len malen hulp. Wat het winterseizoen betreft: op maandagavond 1 oktober zal de BRB haar najaarsvergadering houden in hui ze ..Bloemenheuvel" aan de Bloemen- daalseweg 158 in Bloemendaal, waar ook de plannen voor het vieren van het 40-jarig bestaan ter sprake zullen ko men: de EHBO-cursus start weer op vrijdagavond 28 september, eveneens in „Bloemenheuvel" en op zondag 7 okto ber zal er weer een aanvang worden gemaakt met de cursussen zwemmend redden. BLOEMENDAAL, 15 sept. In Bloe mendaal zal het college van B. en W. pas begin volgend jaar definitief de portefeuilles gaan verdelen. Dit om ieder lid van het college in de ge legenheid te stellen nog zijn eigen be grotingsonderdeel in de raad te verde digen. De vrijgekomen portefeuille van sociale zaken en volksgezondheid zal gedurende die tijd door de nieuwe wet houder. ir. W. van der Laan, worden beheerd. Door deze beslissing is het ook mogelijk wethouder mr. J. C. C. W. Hijszeler in de gelegenheid te stellen het efficiënty-onderzoek bij publieke wer ken af te ronden. BLOEMENDAAL, 15 sept. B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor om aan de in uitvoering zijnde wegen in het plan-Kennemerweg namen te geven die herinneren aan de histo rie \an deze gronden. Vroeger hebben deze gronden deel uitgemaakt van de hofstede „Veen en Duin", weshalve B. en W. de belangrijkste weg in ,,Ken- nemerweg" Veen en Duinweg willen noemen. De andere weg wil men Pieter Keylaan noemen naar de eerste ble ker op deze gronden. In Vogelenzang is een nieuwe weg tot stand gekomen tussen Taylinger- laan en Vogelenzangseweg. Deze nieu we weg kan men zien als een voortzet ting van de bestaande Mgr. Borret- laan, weshalve B. en W. voorstellen deze naam ook aan het nieuwe wegge deelte te geven. Tenslotte stellen B. en W. van Bloemendaal voor om het Overveense gedeelte van de „Westelij ke Randweg" ook maar als Westelijke Randweg aan te duiden. Dit om ver warring te voorkomen, hoewel het niet logisch is want voor Bloemendaal is het de meest oostelijke weg van de gemeente. De Molina: Don Gil met de groene broek, een blijspel.: Van de Werf: Ter zijde. (streekroman). Bedrijf en recht: Aanvullende werk gelegenheid. Boots e.a.Mijnheer de Voorzitter..., een handleiding voor ver- enigings- en vergadertechniek: Clark en Sohn: Wereldvrede door wereldrecht; Hoeveel huur kan men van zijn inko men voor een woning betalen?; Lier- mann: Richter, Schreïber, Advokaten.; Penders: Kadervorming in de industrie; Robinson e.a.: Wegwijzer in de econo mie: Seitz: Leiding en delegatie in het bedrijf: Strafrechtspraak. Maatschappij en opvoeding: Blader groen: Bakvis en brasem (ABC der op voeding no.ll); Het conflict als maat schappelijk verschijnsel, door Daudt e.a.; Delfgaauw: Het vraagstuk van het materialisme: Van Eeden: Bezinning op menselijke verhoudingen: Gezinsver zorging: Isolatie en communicatie, door Van den Berg e.a.; Katholiek on- derwijzersverbond, jaarboek 1962.; Kijm: Kinderen vertellen, een psycholo gisch vergelijkend onderzoek van nor male en debiele kinderen; Nord: Nato; Samen helen, een poging tot vernieu wing van het maatschappelijk werk;; Van Spaendonck: Kinderen in de waar heid; Wertheim; Corruptie. HAARLEM, 17 sept. Het was za terdagmorgen alsmaar feest bij de n.v. Union Cacao- en chocoladefabriek aan de Paul Krugerkade in Haarlem. Niet minder dan vijf personeelsleden werden bij gelegenheid van het zestigjarig be staan van het bedrijf koninklijk onder scheiden. De procuratiehoudster mejuf frouw J. F.D. Maas. kreeg de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, evenals de heer K. Harting, de technisch bedrijfsleider. Monteur N. J. van Dijck, chef J. van Poelgeest en voorman C. Th. Verver ontvingen de bronzen medaille. De feestelijkheden begonnen 's och tends met de huldiging van de heren Poelgeest en Verver, die allebei veer tig jaar aan het bedrijf verbonden wa ren. Om elf uur kwam men bijeen om het zestigjarig bestaan van het bedrijf te vieren. Bjj die gelegenheid werden ook de drie andéren. die al langer dan veertig jaar in dienst vrn het bedrijf werkzaam zijn geweest, voor het voelicht gehaald Mejuffrouw Maas is sinds 1 januari 1921 bij Union werkzaam en is thans hoofd van de boekhouding en procura tiehoudster en de heer Harting, die sinds 1 september 1915 in dienst is, is thans technisch bedrijfsleider. De heer Van Dijck, monteur, werkt al sinds 12 mei 1919 bij Union; de heer Verver, sinds 25 september 1922 werk zaam, is thans voorman bij de choco lademachines en de heer Poelgeest, sinds 15 augustus 1922 bij Union, is chef van de glaceermaehines. De directeur van Union, de heer M. J. van Buren opende de bijeenkomst en heette in het bijzonder wethouder J. A. Schippers welkom, die burgemees ter Cremers vertegenwoordigde. De bur- femeester bevindt zich momenteel in alzburg. De heer Van Buren sprak uiteraard enige hartelijke woorden tot de jubilarissen. Namens het jubileum fonds voegde de heer J. Koch daar het nodige aan toe. Hij overhandigde daar bij enkele geschenken. Ook de bedrijfs leider, de heer J. S. M. de Jongh. trad naar voren. Behalve vriendelijke woor den, had hij voor de heren Poelgeest en Verver de gouden eremedailles van de Maatschappij voor Nijverheid en Han del, alsmede de bijbehorende vererende getuigschriften. Vervolgens was het woord aa direc teur Van Buren, die het zestigjarig be staan het Union herdacht en speciaal memoreerde, dat het bedrijf op 1 sep tember 1902 was geopend. Het was hem kennelijk een genoegen de 81 jaar oude heer De Winkel welkom te heten, die in 1902 de oprichting van het bedrijf nog heeft meegemaakt en zestien jaar gel den als chef van de suikerwerkeri) is gepensioneerd. De bijeenkomst werd bijgewoond door de president-commissa- HAARLEM, 15 sept. De belang rijkste partij in groep 1 was ditmaal wel de strijd tussen de oude rivalen Van Emmerik en Huyboom. Eerstgenoemde speelde naar onze smaak wat te snel en veronachtzaamde te veel zijn verde diging, waarvan Huyboom handig ge bruik wist te maken en al heel vroeg op de avond zijn tweede overwinning kon laten aantekenen. Ouddeken verweerde zich ditmaal stukken beter als in zijn eerste partij, maar kon toch niet verhin deren, dat Hopmaan op het winstpunt beslag legde. Bleekemolen en v. d. Berg speelden een aantrekkelijke partij, die er na ruil van verschillende stukken erg remise-achtig ging uitzien. Toen Bleekemolen echter een verkeerde lo perzet deed, kon hij direct opgeven. Volgens de verwachting kon Raaphorst het tegen Hoogland niet klaren. Ver rassend was de zege van v. d. Velde op Brohet. De strijd tussen Haverkort Sr. en Ran gaf wisselende kansen. In het eindspel deed eerstgenoemde niet de juiste zetten en kwam de overwinning bij Ran terecht, hetgeen ook min of meer tot de verrassingen gerekend kan worden. In groep 2 leverden Stoop sr. en Joosten een felle strijd, die uiteindelijk in een verdeling van de punten eindig de. Sanders bleef ook nu weer te veel verdedigend spelen, waardoor Reus de kans kreeg de volle winst binnen te halen. V. d. Erf herstelde zich door nu een zege te laten aantekenen, hetgeen ook met Raap het geval was. Komen kwam verrasend goed voor de dag, door na een sterke druk op de vijan delijke verdediging, Holtkamp mat te zetten. Baas verweerde zich met de moed der wanhoop zeer lang, maar moest tenslotte toch in Cornelissen zijn meerdere erkennen. De uitslagen wa ren: HopmanOuddeken 1-0, v. d. Velde Brohet 1-0, RanHaverkort sr. 1-0, Huyboomv. Emmerik 1-0, v. d. Berg Bleekemolen 1-0, RaaphorstHoogland 0-1, ReusSanders 1-0, v. d. Schiev. d. Erf 0-1, KomenHoltkamp 1-0, Baas Cornelissen 0-1, v. d. Stoop sr.—Joosten %-%, v. d. BoschRaap 0-1. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij het secretariaat: Dolfijnstraat 5, of iedere woensdagavond in Gebouw „'t Stoofke", Stoofsteeg. ris van de onderneming, de heer P. J. Kapteyn. Tenslotte was het waard aan wet houder Schippers, die als Haarlemmer van de oude stempel wist mee te pra ten over de oprichting van Union. Ver volgens richtte hij zich in het bijzonder tot de jubilarissen van het bedrijf en deelde hen mede, dat zij koninklijk onderscheiden waren, HAARLEM, 16 sept. TYBB heeft haar supporters niet lang in het on zekere gelaten. Ook de tweede degra datie-wedstrijd tegen DIO werd in winst omgezet. De 10-3 zege die nu geboekt werd toonde wel heel duidelijk de' zwakte van DIO aan. TYBB zal nu het volgend seizoen weer in de eer ste klasse uitkomen. TYBB begon de tweede promotie- degradatiewedstrijd tegen DIO met de wetenschap, dat gelijkspel reeds vol doende was voor een prolongatie van haar plaats in de topklasse van de softbailbond. Het liet zich niet impone ren door de 2-0 voorsprong die DIO reeds in haar eerste slagbeurt nam. In de gelijkmakende slagbeurt legde TYBB het volle gewicht op de slag prestaties. Corrie Hesemans en Thea Spanjaard kwamen tot voortreffelijk slagwerk. Verder maakte de DIO-meis- jes verdedigend zoveel fouten, dat TYBB de gelegenheid kreeg de strijd te beslissen. Met een veilige 6-2 voor sprong, ging TYBB de nog te spelen zes innings in. Opnieuw fouten, en slag werk van Joke van Zanten, en weder om Corrie Hesemans werd de basis voor een 10-3 zege. DSS 2 zorgde voor een verlengstuk aan de competitie. In een beslissende competitiewedstrijd te gen SC Haarlem 2, waarbij SC Haar lem slechts aan een ount genoeg had om kampioen te zijn, zag DSS 2 kans met 8-6 te winnen. DSS en SC Haarlem zijn nu beide met gelijk aantal punten geëindigd. Dat betekent een beslissings wedstrijd wie kampioen wordt van de derde klasse met recht van automa tisch promotie. Onze Gezellen 4 heeft haar promotie wedstrijd tegen de Geuzen uit Amster dam met 9-1 verloren. THB werd uit de bekerdemifinale gewipt, door een 7-1 nederlaag tegen VODO in Den Haag. HAARLEM, 17 sept. De start voor deze hockeycompetitie is voor de Haar lemse clubs niet onverdienstelijk ge weest. Vooral de dames van Alliance en Ever Swift geven niet de uitslagen van deze eerste wedstrijden reden tot optimisme. Dat optimisme geldt (nog) niet voor de heren van Alliance, want in een eenmalige wedstrijd gingen zij ten on der bij de heren van het Ignatius Col lege te Amsterdam. Toch ging het in de eerste helft niet zo slecht ais de einduitslag doet vermoeden. Het spel voor de Haarlemmers met liefst nog drie invallers verliep niet zo vlot als gehoopt werd. Alliance kwam toch meermalen tot aanvallen toe, maar Vrouwe Fortuna knipoogde toen enkele malen naar de tegenpartij. Na rust was het Hic dat orde op de zaken stelde en iets in tempo en techniek uit de over gangsklasse toonde. Alliance kon dit niet aan en moest ais gevolg daarvan met 03 einduitslag genoegen nemen. De heren van Ever Swift treden dit seizoen in de 2e klasse aan met een sterk gewijzigde voorhoede. Deze eerste competitie kwam het al tot uiting dat in deze „greep" muziek zit. Nog niet op volle sterkte, want daarvoor is de tijd van voorbereiding te kort geweest. Goede accoorden werden echter vele malen aangeslagen onder leiding van J. v. Castricum,die zich duidelijk tot aanvalsleider ontwikkelt. H;i was het die het eerste doelpunt voor zijn nieuwe club verzorgde, hij was het die ook de lat rammeide met een schot dat de beslissing had kunnen zijn van deze prettige, attractieve ontmoeting tussen Randwijck en Ever Swift, Nu bleef het bij een gelijkspel (1-1), dank zij ook een zeer hechte verdediging der Haarlem mers, waar André Huying zijn rentrée als keeper spectaculair deed. Strawberries trad op eigen veld te gen Eechtrop aan en had in de eerste helft reeds een 3-0-voorsprong. De aard beien geloofden het toen wel en beperkte zich na rust tot de goed geslaagde verdediging. Het bleef bij 3-0 voor de Velsenaren. De Beverwijkers van Scheybeeck keken de kat wat uit de boom bij Randwijck en onder groeien de spanning bleef het 0-0. De wijzigingen welke in het dames team van Alliance zijn aangebracht, hebben in deze eerste wedstrijd tot goe de resultaten geleid. De hechte verde diging is gebleven, de voorhoede heeft aan stootkracht belangrijk gewonnen. Na een vijf minuten spelen bij RBC werd al een strafcomer tot doelpunt omgewerkt. Daar had RBC nog een antwoord op. Maar toen na rust een zelfde spelletje werd gespeeld op weer een strafcorner, toen trok Alliance zich duidelijk aan dit goede verloop op. Nog meer geschiedde dit toen een strafbul- ly in eigen verdediging werd afgeslagen, R.B.C. ging door de knieën. Dit gai M. Gerrits kans een aanval met een goed doelpunt af te werken, gevolgd door J. Pielage die op dit stramien van- ai! de andere vleugel doorborduurde. Met de twee strafcorner-goais van mej. Hietbrink kwam de stand tot 4-1 in het voordeel van Alliance. Met de wedstrijd tegen Amsterdam maakte HBS een prima debuut in de eerste klasse. De verdediging klopte als een bus bij de roodrokken en in de aanval was het de nieuwe aanwinst mej. Nieuwveld, die de spits afbeet in deze attractieve wedstrijd. HBS liet zich geenszins imponeren door de vaste „bewoners" van de eerste klasse, speel de enthousiaster en dat laatste gaf de doorslag tot de 2-0-overwinning. Ever Swift vond ook reden tot opti misme in het verloop der wedstrijd bij en tegen MRHC. De aanval heeft bij het dameselftal ook aan kracht gewon nen en met een tikkeltje geluk (MRHC speelde met invalsters) werd dit eer ste treffen in volle winst omgezet (1-2). Heren: Alliance 2Zandvoort 2-2, Strawberries 2BMHC 5 1-1, Saxenbur gersAlliance 4 5-0, Alliance 3Hic 4 1-7, Ever Swift 2Leiden 7 0-2, Schey beeck 2Alliance 5 6-1. Dames: ScheybeeckTerriërs 2—1; Gooi 3Alliance 2 2-1, Alliance 4— Zandvoort 2 2-0, Ever Swift 2Leiden 4 5-1, Ever Swift 3Alliance 3 0-4, Alliance 5Hic 4 4-0. Volgende maand bestaat de Haar lemse hockeyclub „De Saxen burgers" 5G jaar. Als begin van de festivitei ten organiseerde deze vereniging op het terrein aan de Kleverlaan een toernooi voor mixed-elftallen. Na een dag vol goed hockeyspel, na wedstrijden met mi nimale verschillen in sterkte, bleek, dat de gastheren en -dames mat de le prijs gingen strijken. De uiteindelijke resultaten zijn gewor den: Saxenburgers 6 pnt., Strawberries 5 pnt.; Rood Wit 4 pnt.; Alliance 3 pnt.;; Ever Swift 2 pnt. HAARLEM, 17 sept. In de vierde rit van de najaarscompetitie, zondag door het Haarlemse „De Kampioen" over een afstand van veertig ronden in het „Van der Aartsportpark" verreden, heeft Marcel Rutte bjj de A- en B- klassers weer eens beslag gelegd op de overwinning. Hij had ook de eerste na- jaarsrit gewonnen. Ditmaal zegevierde de jongste Rutte in de eindsprint over Gerrit Krabbenbos. Zij waren met suc ces uit het peloton ontsnapt. Toen Krabbenbos in de vijftiende ronde een solo-ren ondernam en daar bij honderd meter voorsprong verover de, bleek alleen Marcel Rutte nog bij machte om hem te achterhalen. Deze twee demarranten gingen hard door en zij bezorgden het peloton, waarin Ted Blom, Thijs Bouma, Cor Baars en Ri- nus Stevens als gangmakers optraden, een niet meer te overbruggen achter stand. Het beslissende sprintje werd ten slotte door de jongste Rutte gewonnen. Hij hield Krabbenbos een wiellengte achter zich. Baars en Dijkman werden vijf ron den voor het einde door een valpartij uit het peloton gewipt en moesten de strijd staken, terwijl Blom door dit inci dent een grote achterstand opliep. Slechts zeven van de zestien deelne mende renners kwamen over de eind streep. De uitslag luidt: 1. M. Rutte, 2. G. Krabbenbos, 3. B. v. d. Pol op een halve ronde, 4. R. Stevens. 5. M. Bou ma, 6. J. Wolfers op 1 ronde, 7. T. Blom. In de strijd der C-klassers wist Rob Sweers een solovlucht met het behalen van de overwinning te bekronen. De uitslag luidt: 1. Sweers, 2. Porte- gies, 3. Fiechter, 4. Van der Stoop, 5. Koelemij, 6. Lissenburg, 7. Otte, 8. Hensen, 9. Schenk, 10. Stut. Uitslag jeugdklasse: 1. Blom, 2. Kie kens, 3. Handgraaf. HILLEGOJI, 17 sept. De bekende schaatsenrijder Egbert van 't Oever uit Lisse, die ook als wierenner tot enkele goede prestaties kwam - hij won bij de amateurs de Rondes van Amers foort en Zutfen - en In het voorjaar van 1954 door een val op het circuit van Zandvoort zijn racefiets op zolder zette, blijkt het hardfietsen nog steeds niet verleerd te zijn. In een door de Lisser Ren- en Toerververeniging ,,De Bollenstreek" - waarvan hij al enkele jaren voorzitter is - op het kleine Boen- derparcours gehouden rit voor oud renners op racefietsen, bleek de 35- jarige Van 't Oever duidelijk de ster- ste. Samen met „veteraan" Herman Slingerland had hü een fikse voorsprong veroverd op het verbrokkelde peloton. Voor deze rit bestond onder de oud renners en hun supporters een flinke belangstelling. Ze wilden het allemaal nog weer eens op de racefiets proberen en behalve Van 't Oever en Slingerland, waren ook een Gerrie Kaptein, Willem Knappert, Piet de Koning, momenteel een volijverig secretaris, Siem v. d. Poll, Jan van Eyk en vele anderen van de partij. Het vijftien man ster ke peloton werd al meteen na de start fesplitst en daarbij gaven Van 't Oever, lingerland, Kaptein, Knoppert, Schra- vend;jk en De Koning in de eerste koershelft de toon aan. Zij informeer den een kopgroepje van zes man. Toen Van 't Oever en Slingerland, die nog aan schaatstraining doen en deswege Advertentie HAARLEM, 17 sept. Met een waar lijk imponerende eindrush op de laat ste dag van het toernooi is Th. D. van Scheltinga er opnieuw in geslaagd de eerste prijs in de wacht te slepen van het jaarlijkse Oosten-schaaktoernooi. Voor het zover was is er uiteraard het een en ander gebeurd. Want van Schel tinga stond zaterdag voor de .niet ge ringe taak één gehele en drie afge broken partijen te beëindigen. Welnu, zijn eerste partij tegen C. Orbaan ver liep zonder al te veel sensaties en ont wikkelde zich van meet af aan in het voordeel van v. Scheltinga. Na pion winst was winst van de partij slechts een kwestie van tijd geworden. Toen kwam de grote strijd waarnaar ieder een uitzag. De afgebroken partij Van Scheltingav. d. Berg moest worden uitgespeeld. Van Scheltinga stond met een pion meer in een toren eindspel zonder twijfel beter maar de theoretici waren het er over eens dat het duel bij wederzijds goed spel in remise zou moe ten eindigen. Die mening was ook v. d. Berg toegedaan. Hij meende op een moment zelfs een keus te kunnen ma ken uit verschillende mogelijkheden. Het bleek een grote vergissing. Want zijn rivaal toonde meteen aan dat de door v. d. Berg gekozen variant tot verlies moest leiden hetgeen dan ook prompt gebeurde. En daarmee was in feite de zaak beslist. Want met een halve punt achterstand maar nog twee afgebro ken partijen uit te spelen kon v. Schel tinga in feite niets meer gebeuren. Tegen Chr. Vlagsma nam hij meteen het zekere voor het onzekere en wik kelde het beter staande lopereindspel op onverbiddelijke wijze naar een glans rijke zege af. Het toernooi was beslist, opnieuw Van Scheltinga eerste en de wat teleurgestelde v. d. Berg tweede. Beide spelers staken beslist met kop en schouders boven hun rivalen uit. Wel iswaar hebben M. Jonkman en Chr. Vlagsman zich van de goede kant la ten zien maar een bedreiging konden zij toch beslist niet vormen. Zonder meer gefaald heeft de nieuwe meester F. Henneberke, die naar onze mening met zijn spel zijn meestertitel niet waar heeft kunnen maken. Ook C. Orbaan heeft het wat laten liggen. De eindstand in de invitatiegroep luidt: 1. Th. D. van Scheltinga 5 4 1 - 41/j 2. drs. C. B. v. d. Berg 5 3 11 3% 3. Chr. Vlagsma 5 13 12% 4. M. Jonkman. 5-412 5. F. Henneberke 5 -321% 6. C. Orbaan 5-231 In de hoofdgroep A zegevierde de Joe goslaaf Jovanic die een halve punt meer behaalde dan R. Faase (Het Oosten) en K. Steijn (Kijk Uit). De verenigings prijs werd ook dit jaar weer gewonnen door het Haarlemse V.H.S. Invitatiegroep: Van ScheltingaOr baan 1-0; Vlagsma—Henneberke remi se; Van Scheltingav.d. Berg 1-0; Vlagsmav. Scheltinga 0-1; Jonkman v. Scheltinga remise. Hoofdgroep A.BosscherSpinhoven 1-0; FaaseSteijn remise; Jovanic— Steijn remise. B.: van KampenA. Herfst 0-1; Wil minkS. Divic 1-0; mr. Santenv. d. Tak remise; A. Herfstmr. Santen 0-1. C.: WolffAltena remise; van Maa- nenIvanovic 0-1;- BoomgaardtM. D.: KranendonkS. Herfst 0-1; Wal- da—Zivkovie 1-0; Krijnen—Mol 0-1. E.: KasKoster 0-1; den Hollander— Mihalovic 0-1; ToesetRoubos 0-1; Kos terToeset 0-1. F.: v. NieuwenhuizenSlagter remi se; MoltzerPankovic 0-I4 Michel Hoogland 0-1; Pankovicv. Nieuwen huizen remise. Groep 1.: G. de HaasJ. Rothert 1-0; LindenhoviusMarkovic 0-1; F. Noord- hoekJ. Rothert 1-0; G. de Haas F. Noordhoek 0-1; LindenhoviusKensen 1-0. 2.: Pancrasde Waal 1-0; Duinde Graaff remise; VerkooijenGrünfeld 1-0. Hoofdgroepen A.: Jovanic 3'/2; Faase 3; Steijn 3; Spinhoven 2; Molerovic 2; Bosscher l'/a. B.; Wilmink 3; van Kampen 2</«; S. Divic 2'/-; v. d. Tak 2'/a; mr. Santen 2Va; A.. Herfst 2. C.: Ivanovic 3'/a; M. Divic 3; v. Maanen 2'/-; Wolff 2; Altena 2; Boom gaardt. D.: Zivkovie 3; Mol 3; S. Herfst 3; Krijnen 3; Walda l>/2; Kranendonk l'/a. E.: Mihalovic Toeset 31/2; Rou bos 3; den Hollander 2>/2; Koster l'/a; Kas 0. F.: Moltzer 4; Pankovic 3'/a; v. Nieu wenhuizen 2'/a; Hoogland 2'/a; Michel 2; Slagter 2. Groep 1.: L. Kensen 4; F. Noordhoek 3; Markovic 3; J. Rothert 2'/a; G. de Haas 2; Lindenhovius '/2. 2.: de Waal 31/,; Luin 3; de Graaff 2%; Pancras 2; Verkooyen 2; Grünfeld 2. 3.: Kievit 4'/-; Boerlage 3'/a; van Bree 2'/t; N. de Vries 2'/a; Brugman 2; Vlug 0. 4.: C. Noordhoek 5; Kuypers 4; v. Molenbroek 2'/a; Boelhouwer 2; de Ja ger 1; v. d. Berg »/a. 5.: Otte 4'/a; Everaars 3; Philipse 2'/a; de Kruyff 2'/a; Brohet l'/2; de Roest 1. 6.: Wildschut 3'/a; Dol 3; O. de Jong 3; Adams 2'/z; H. Everaars l'/a; v. d. Molen l'/a. 7.: Oostendorp 3'/a; mr. Bolkesteyn 3; Terhaak 3; Heemskerk 3; F. Kensen 2'/a; Luijkx 0. 8.: Bottelier 3'/a; de Kruyff 3'/a; Ingen Schenau 2'/2; v. d. Stoop 2'/aMarinissen 3; Repko 0. 9.: Wal 4; Parson 4; Post 3; Hunde- pool 3; Zwemmer 1; Kruijer 0. 10.: Schürer 4'/-Banken 3'/a; van Kiesen 3; mevr. Willemse 2; Oldenmari: 1'/-; Poort '/2. 11.: Nieland 5; H. Spaanenburg 3'/2; Atap 2'/2; Hofmans l"/«; mevr. Maljaars l'/a; Zijp 1. 12.: Herckenrath 4'/*; B. Spaarenburg 4; Drontmann 3'/»; Seijts 2; Franken '/aBosch '/a. 13.: mej. Palm 4'/2; Koomen 3'/a; van Kessel 3; Renaud 3; Consent 1; Poel geest 0. in een goede conditie verkeerden, hal verwege de race een paar duwen extra op de pedalen gaven, moesten de vier andere koplopers wijken. Zij kon den het op winst beluste tweetal niet houden. Aan de finish, waar Van 't Oever zich een volle lengte sneller toon de dan Slingerland, bedroeg het ver schil zelfs bijna zes minuten. Alle o- verige renners, die geen deel hadden uitgemaakt van de kopgroep, volgden op één of twee ronden achterstand. Vier rijders gaven er de brui aan. De uitslag luidt: 1. Egbert van 't Oever, Lisse, De 38,4 km. in 1 uur 12 min. en 2 sec.; 2. H. Slingerland, Sassewheim; 3. G. Kaptein, Lisse; 4. W. Knoppert, Noordwijkerhout; 5. J. Schravendijk, Hillegom; 6. P. de Ko ning, Beinsdórp; 7. S. v. d. Poll, Lisse op 1 ronde; 8. J. van Eyk, Hillegom; 9. R. v. d. Poll, Lisse; 10. Meeuwesse, Noordwijk op 2 ronden; 11. A. Caspers, Beinsdórp. Er was ook nog een rit voor oud-renners op toerfietsen en daarin toonde de Lissenaar Rooyakkers zioh de sterkste. Nol Teeuwen, tweemaal eerder winnaar van deze race, moest nu met de tweede plaats genoegen nemen. De Zilkenaar wist echter zijn HAARLEM, 17 sept. De zevende ontmoeting in de zwemcompetitie kring Haarlem KNZB werd door de kring zwemcommissie in het Sportfondsenbad gehouden. Een groot aantal toeschou wers is van een spannend zwemevene- ment getuige geweest. Hoewel de Heem- steedse zwem- en poloclub HPC de bo ventoon voerde lieten de overige Haar lemse zwemverenigingen zich ook niet onbetuigd: HPC legde op acht eerste plaatsen beslag terwijl door DWR de ne gende werd geïncasseerd, DWT en NVA weerden zich ook goed en kwamen met enkele tweede en derde plaatsen uit de bus: 4 x 33% meter wisselslag estafette jongens: 1. HPC I, 1 min 20,1 sec; 2. HPC II, 1.28; 3. DWT I, 1.29,1, 4 x 33% meter wisselslag estafette meisjes: 1. HPC I, 1.36,5; 2. HPC II, 1.42,5; 3. DWT I, 1.42,5. 4 x 100 meter vrije slag estafette da mes: 1. HPC I, 5.10,2; 2. DWT I, 5.30,5; 3. NJORD I, 5.31,9. 4 x 100 meter wisselslag estafette he ren: 1. HPC I, 4.50,9; 2. NJORD I, 5.1,6; 3. DWR I. 5.9,7. 5 x 60 2/3 meter vrije slag estafette meisjes: 1. HPC I, 4.5,8; 2. NVA I, 4.27,3; 3. HPC II, 4.33,2. 5 x 66 2/3 meter vrije slag estafette jon gens: 1. HPC I, 3.37; 2. DWT I, 3.37,9; 3. VZV I, 3.50,8. 4 x 100 meter schoolslag estafette da mes: 1. DWR I, 6.31,6; 2. DWT I, 6.37,4; 3. HPC I, 6.48. 4 x IOO meter vrjjeslag estafette he ren: 1. HPC I, 4.22; 2. DWT I, 4.30,6; 3. DWR I, 4.36,3. Zweedse estafette (33% meter vlin derslag jongens; 100 meter vrije slag dames; 66 2/3 meter schoolslag meisjes; 200 meter vrijeslag heren; 33 meter rugslag meisjes; 66 2/3 meter vrije slag jongens): 1. HPC I, 6.13,3; 2. HPC H, 6.31,4; 3. DWT I, 6.38. HAARLEM, 17 sept. Door de dis- trictsexamencommissie Noordwest van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen werd zondag in IJmuiden gelegenheid gege ven, examen af te leggen tot het be halen van de diploma's A en B. Onder voorzitterschap van de heer G. J. Tim mermans en mej. M. M. Honig, admi nistratrice en door de heren M. P, Viool, H. R. Vos en J. G. Wester al» examinatoren werden ruim dertig kan didaten op hun kennis getest, van wi« drie kandidaten moesten worden afge wezen. De geslaagden zijn: Castricum, voor diploma A: mej. W. R. W. L. v. d. Brink; mej. B. B. Vollers; mej. L Bruggeling; D, B. Kossen; T. P. Zijl stra. Bloemendaal: voor diploma B: T. Schuitemaker. Haarlem vooir diploma A: G. van Rijn. Heer Hugowaard, voor diploma A: mej. Oharl. Zijs; C. J. Plak, J. A. M. Slijkerman, D. J. de Vries. Voor diplo ma B: mej. J. W. Ottenbros; mej. A. A. Zijs; mej. G. M. Zijs. Schoorl: voor diploma A: mej. T. J. Kalk; mej. J. Meyer; G. J. Klok; G. Koopman; voor diploma B: F. J. Mosch en G. Stoel. Spaamdam: voor diploma A: J. van Beijeren; C. In 't Veld; C. Willemse; J. Willemse. IJmuiden; voor diploma A: mej. E. G. A. T. Woudenberg; mej. W. G. Zandvliet en de heer N. Timmermans. Zandvoort: voor diploma A: K. G. Offenberg; voor diploma B: N. Baan en M. P. Joustra. BEVERWIJK, 17 sept. Op het trot toir langs het hertenkamp aan de Vel- serweg werd gisteravond de 61-jarig gis' plaatsgenoot Jos Koops (3e) achter zich I Uitgeester A. Verhaar, die met zijn te houden. De twee andere deelnemers echtgenote daar wandelde, plotseling reden de race niet uit. onwel. Hij overleed ter plaatse. BEVERWIJK, 17 sept. Zaterdag middag omstreeks 2 uur werd de Creutzberglaan opgeschrikt door een hevige explosie. Ten huize van de familie G. Broeze aan de Creutzberg laan 55 was een gas-ontploffing ont staan welke een grote materiële schade veroorzaakte. Een monteur was bezig een gas kachel een aansluiting te geven op een butagas-cylinder. Toen hij de kachel aanstak bleek er ,'ucht in te zitten. Hij haalde dë slang er af en liet de iucht eruit lopen, maar ook het gas kwam mee. Toen mevr. Broeze de raad gaf de kachel nu maar buiten aan te ste ken, meende men dat dit niet nodig was. De monteur stak éen lucifer aan er. direct ontplofte het aanwezige gas in de woning. Een grote steekvlam aeed alles schroeien wat in de nabij heid stond. De ravage in het huis was heel groot. Door de geweldige explosie sloeg een tussenmuur in huis naar beneden. De voorpui werd geheel ontzet. De heer Broeze, die meestal op de plaats zat waar de tussenmuur naar beneden kwam, was juist even weg gegaan om te telefoneren. Mar. heeft 's avonds de voorgevel geheel naar beneden moeten halen, omdat deze an ders ingestort zou zijn. HAARLEM, 17 sept. Maandag 24 september houdt de afdeling Haa:rie van „Jeugd en Muziek" haar eerste du eenkomst van dit seizoen in het gebouw aan de Kleverlaan. Onde ding van de heer G. Michels verleent de speelgroep van de afdeling Haarlem muzikale medewerking. Op bet p gramma na de Pauz^ staan^nd^ f van G. F. Handel ei^ enkele het „soncert voor grote terts" grote terts »au irpu- delen uit Our Time van Hans P. K nine. Voor de pauze wordt een g mofoonplaat gedraaid ™et werken van onder meer Debussy, Grieg, Strauss.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2