Kleverpark-parochie diamanten feest viert Agenda voor Haarlem en omgeving Kinderlijk-plezierige „Driemaal Koekoek" van CENTRUM BOTSING IN VOORTUINTJE COEN NIESTEN WINT DE RONDE VAN HEEMSKERK W oningwetbouw in Bloemendaal UW RENAULTDEALERi GARAGE „DEN HOUT" PRO ECCLESIA" VOOR MEVR. H. COEBERGH Ernstig ongeval in Haarlem Theater met goed gespeeldemaar te verwikkelde griezel thriller H.L.T.C. BEHAALT WEER HET CLUBKAMPIOENSCHAP Houdt de straten schoon Vastere stemming KERKELIJKE ONDERSCHEIDINGEN VOOR VERDIENSTELIJKE PAROCHIANEN VERFHANDEL H. REE Veertig woningen in plan „Kennemerweg"acht in Vogelenzang Waagtaveerne" blijft .komend winterseizoen Kantoorbediende met bromfiets tegen bestelauto Re j aar demsociëteit in „Bloemenbeuvel" „Sursum" gaf weer de toon aan Toneel in het weekeinde Tennissen district Haarlem Nieuw wijkgebouw Witte Kruis aan De Rijp Waterhoogten De beurs vandaag: MAANDAG 17 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 Binnenweg 89-89a Tel. 38681 Films Toneel Muziek Diversen Tentoonstellingen Pauselijke onderscheiding uitgereikt door Henri de Greeve Triduum voor de Bejaarden en Gepensioneerden TOONBEELD VAN VAKBEKWAAMHEID 100% vakkundige voor lichting en service bij: Kaasenbrood Grote Houtstraat 131 Haarlem Collecte voor kanker bestrijding Wijkcomité Haarlem-Oost doet beroep op bewoners In Bloemendaal HAARLEM, 17 sept. Een milde lintjesregen voor verdienstelijke paro chianen was gistermorgen het hoogte punt van de buiten-kerkelijke viering van het diamanten feest van de pa rochie van het Allerheiligst Hart van Jezus in Haarlem. De kerkelijke vie ring bereikte zijn hoogtepunt na een week van voorbereding met kerkelijke plechtigheden en gespreksavonden in solemnele hoogmis 's morgens en het danklof 's avond. De hoogmis werd door de provinciaal van de paters Fransciscanen, pater S. Hogenboom, opgedragen, waarbij als presbyter-as sistent fungeerde pastoor A. P. Louwe. De paters W. Chr. Prinsenberg en A. J. Verwejj assisteerden als diakeii en subdiaken. De heren en jongens van het zangkoor „Deo Gratios" zongen onder leiding van de heer Paul Broer- sen de vaste gezangen uit de „Missa Festiva" van Refice, terwijl de wis selende gezangen uit de Mis van kerk wijding waren gekomen. Bij het plechtig Lof was mgr. J. M. Groot, vicaris-generaal van het bisdom agens. Tijdens 't lof werd de compositie „Jubilate Deo" van orga nist Aad Broersen ten gehore ge bracht terwijl een gezamenlijk Te Deum de dank vertolkte van de parochie-ge meenschap voor alle gaven in de zes tig jaar van het bestaan van de pa rochie ontvangen. Een vorstelijk blijk van dankbaarheid was de grandioze versiering van het priesterkoor met witte chrysanthen en witte anjers, die door de parochianen waren geschonken. Tijdens een intieme plechtigheid in de „Schuylenburcht" in aanwezigheid van vijftien religieuzen, paters, broe ders en zusters, die parochianen wa ren geweest van de kerk aan het Kle verpark, deed pastoor Louwe medede ling van het feit dat aan drie paro chianen van het eerste uur de zilveren medaille van verdienste van de paro chie was verleend. Het waren mevrouw A. A. van der Ham-van Vastenhoven, mej. B. Koster en de heer J. H. Th. van Vastenhoven. De pastoor wees er in zjjn speechje op dat het op zich geen verdienste is zestig jaar parochi aan te zijn, maar de parochiële onder- (Advertentie) scheiding was hun verleend wegens het feit dat zij door hun voorbeeld steeds een steun waren geweest voor de pa rochie. De pauselijke onderscheiding „Bene Merenti" werd verleend aan de heer A. H. van Roon, die ongeveer 32 jaar collectant is geweest en daar van achttien jaar als voorzitter van het college van collectanten. Met de pauselijke onderscheiding „Pro Eccle sia et Pontifice" werden drie andere parochianen geëerd:mevr. A. G. van der Vaart-van Lieshout kreeg de on derscheiding omdat zij 25 jaar lang pre sidente is geweest van het parochie fonds en zich daardoor onmisbaar had gemaakt voor het kerkbestuur. De heer Broersen kreeg de onderscheiding opge speld wegens zijn verdiensten als di recteur van het zangkoor, welke functie hij dertig jaar heeft bekleed. De pas toor roemde bij het uitreiken van de onderscheiding diens animerend voor- Verf Glas (geen inzetten) Behang Kunstschildersartikelen Alle schildersbenodigdheden BLOEMENDAAL, 15 sept. B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor de bouw van 40 woningwetwoningen in het uitbreidingsplan „Kennemerweg" onderhands aan te besteden. De wonin gen zullen gebouwd worden in aanslui ting op het project van 30 soortgelijke woningwetwoningen in hetzelfde uit breidingsplan, dat thans in uitvoering is. De architect van deze woningen is J. Brouwer te Aerdenhout. De veertig nieuwe woningwetwoningen zullen verdeeld worden over vier blok ken met ieder twee woonlagen. Ieder blok bevat vijf bejaardenwoningen en vijf gezinswoningen. De huurprijs van de bejaardenwoningen wordt berekend op f 13,65 per week, die van de gezins woningen op f 20,55 per week. Mede door het aanbrengen van geluidwerende isolatie en als gevolg van de verhoogde onderhouds en kostennormen, liggen deze huren respectievelijk f 1,- en 1,60 hoger dan die der thans in uitvoering zijnde woningen. Waarschijnlijk zullen deze laatste huren echter nog verhoogd worden. Voorts stellen B. en W. voor om aan de woningbouwvereniging „St. Jozef" de benodigde grond aan de oostzijde van de Teylingerweg te Vogelenzang in erf pacht uit te geven voor de bouw van acht woningwetwoningen. De bouwplan nen zijn gemaakt door de Haarlemse architect B. J. J. M. Stevens. CINEMA PALACE: De Perzische maagden roof, 18 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. TRANS HALS: Rendez-vous Oostzöne, 18 jaar. 2. 7 en 9.15 ujir. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: De molen van de versteende vrou wen. Dagelijks 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Moordverhaal, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. JtOXY: Misdaad en lokaas (Ma. t/m do.), 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: U spreekt met Uw moordenaar, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Ma. en di. 8.15 uur: Rear win dow, 18 jaar. Do. 8.15 uur: Naked City, 18 jaar. Dinsdag 18 september Stadsschouwburg. 8 uur: Nederlandse Comedie met „De man, de vrouw en de moord" van André Roussin. Regie: Fons Rademakers. In de hoofdrollen: Mary Dresselhuys, Ko van Dijk en Henk van Ulsen. Dinsdag 18 september Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Hendrik Lasschuit. Dinsdag 18 september Rest. Brinkmann. 2 uur: Propaganda- hitddag van de stichting „Goed Handwerk" Krelagehuis. 8 uur: Kon. Ned. Maatsch. voor Tuinbouw en Plantkunde. Lezing met kleurendia's over „Voorjaar in Engeland" a°or de heer J. Bakker. ^rans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en Particulier bezit. Dagelijks van 105 uur Zondag 1—5 uur. Iedere avond geopend van half negen tot "alf elf (Kaarslicht en muziek). 30 sePtember) •eyiers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw. Fossielen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 115 uur Eerste zondag van de maand van 1—5 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—5 uur Tijdens een intieme huldiging in „De Schuylenburcht" werden gistermorgen enkele parochianen onderscheiden we gens hun verdiensten voor de parochie van het Allerheiligst Hart van Jezus aan de Kleverparkweg, die zestig jaar ge leden werd opgericht. Pastoor A. P. Louwe complimenteerde de verraste onderscheidenen. Op de foto is nog net zichtbaar de heer H. van Roon, die „Bene Merenti" ontving. Verder van links naar recht mevr. A. van der Vaart van Lieshout en de heren A. van Ko- ningsbrugge en P. Broersen, die met het gouden ere-kruis „Pro Ecclesia et Pon tifice" onderscheiden werden. beeld. De heer van Koningsbrugge had de pauselijke onderscheiding verdiend omdat hij bijna vijftig jaar collectant was geweest en de pastoors bij hun administratieve werk steeds ter zijde had gestaan. Een geroerde heer Broer sen sprak een dankwoord en vertelde totaal verrast geweest te zijn. Spre kend namens zijn „mede onderschei denen" herdacht hij ook de 26 leden van het zangkoor die in de loop van, de jaren reeds waren overleden. Aan het welslagen van tie feestelijke herdenking van het diamanten paro chie-jubileum hebben de preken en con ferenties van de paters P. H. A. Cha pel en W. A. M. Alting von Geusau veel bijgedragen, tijdens de Sacramen- tenweek die aan de viering 's zondags voorafging. (Advertentie) levert U uit voorraad: Renault 4 standaard vanaf f 4.100, Renault 4 Luxe vanaf f 4.400, Renault Dauphine vanaf f 4.995. Renault Gordini vanaf f 5.195,— Renault R 8 vanaff 5.995, Renault Floride vanaf f 9.750, Uw dealer met de grootste service: Wagenweg 164-168 - Telefoon 12138 en 15056. OVERVEEN, 17 sept. Ter gelegen heid van haar zestigste verjaardag, die zij woensdag 19 september hoopt te vie ren, is gisteren mevrouw H. J. M. Coe- bergh-Verpalen onderscheiden met het gouden ere-kruis „Pro Ecclesia et Pon tifice". Op charitatief en sociaal ge bied heeft zij zich zeer verdienstelijk gemaakt. In haar woning aan de Mauricialaan, in aanwezigheid van haar echtgenoot, kinderen en kleinkinderen, werd haar gistermiddag de onderscheiding over handigd. Henri de Greeve overhandig de haar het pauselijk ere-teken. Na mens de parochie-geestelijkheid was ka pelaan B. J. M. van Santé aanwezig. HAARLEM, 15 sept. Vanaf ko mende week is de Waagtaveerne nog slechts op vrijdag-, zaterdag- en zon dagavond open. Dat betekent dus dat de „waaghalzen" hun werk ook het komende winterseizoen zij het in be perkte mate voortzetten. Tot eind september blijven Cobi Schreijer en het poppentheater Merlijn van Rien en Maaike Baartmans in de Waagtaveer ne te zien en te horen. In oktober gaan Rien en Maaike Baartmans in het buitenland hun licht opsteken. Die maand zal men in de Waagtaveerne de soli-guitarist Carlo Mell kunnen beluisteren en natuurlijk ook Cobi Schreijer zelf. Voor het ko mende seizoen is voorts contact opge nomen met de pianist-chansonnier Jaap Molenaar terwijl Jules de Korte heeft toegezegd volgend voorjaar enige we ken te komen spelen in de Waagtaveer ne. De laatste voorstelling van de vier waaghalzen, Cobi Schreijer en haar echtgenoot en Rien en Maaike Baart mans, op 30 september krijgt een min of meer feestelijk karakter. De baten van die avond zijn voor de stille armen bestemd. 77 HAARLEM, 17 sept. In de nacht van zaterdag op zondag, omstreeks half twee, is op de Prins Bernhardlaan een achttienjarige kantoorbediende uit Heemstede met zijn bromfiets in aan raking gekomen met een geparkeerde bestelauto. De jongeman werd tegen de weg gesmakt en werd gevonden door een Duitse automobilist. Deze waarschuwde een taxichauffeur, die op zijn beurt de politie alarmeerde. De kantoorbediende was er zeer ernstig aan toe. Vermoedelijk heeft hij een schedelbasisfractuur opgelopen. Het slachtoffer is naar het Grote Gasthuis overgebracht. De Haarlemse verkeers politie verzoekt eventuele getuigen, zich te melden aan haar bureau in de Lange Wijngaardstraat. BLOEMENDAAL, 17 sept. Dins dagmiddag om twee uur gaat de bejaar densociëteit in huize „Bloemenheuvel" aan de Bloemendaalseweg 158 in Over- veen weer starten. Het bestuur hoopt dat zich weer vele nieuwe leden voor deze ontspanningsmiddagen zullen aan melden en dat de reeds ingeschreven leden de sociëteit trouw zullen bezoe ken. Het bestuur zal voor de nodige ontspanning zorg dragen. BLOEMENDAAL, 17 sept. Het tamboerkorps van de christelijke mu ziekvereniging „Sursum" te Bloemen daal heeft opnieuw een succes geboekt tijdens de wedstrijden, die zaterdag in Spaarndam werden gehouden en die waren uitgeschreven door het tamboer korps „Crescendo" aldaar, ter gelegen heid van zijn eerste lustrum. In de eer ste afdeling van de marswedstrijden behaalde het tamboerkorps „Sursum" onder leiding van tamboer-maitre W. A. van Roosmalen, met 66 punten name lijk de eerste prijs. HAARLEM. 17 sept. Het is een druk weekeinde geweest in de Haar lemse schouwburg. Zaterdagavond bracht de toneelgroep „Centrum" haar tweede première van dit seizoen in Haarlem uit. Weer volop vriendelijk gestemde mensen, die ditmaal hun ple zier konden beleven aan een onder houdende voorstelling van Marcel Achard's blijspelletje „La Bagatelle", door Remco Campert uitstekend ver taald onder de titel „Driemaal Koe koek". Gisteravond was er maar wei nig publiek om kennis te nemen van de eerste voorstelling in Haarlem van de nieuwe toneelgroep „Theater" uit Arnhem. Het gezelschap speelde „Beau Rivage" van de bekende thril lerauteur George Batson. In de eerste plaats dus „Driemaal Koekoek" van Marcel Achard: een on derhoudend bitjspelletje met een duide lijk Franse inslag. Het speelt in 1945 wanneer Innsbruck door de Fransen bezet is. De bevolking is verpauperd en meisjes van netten huize hebben er nogal wat voor over om aan eten te komen. Het meisje Victoria is zulk een meisje, maar de eenvoudige Fran se landman in uniform, Roméas, ver liest zijn hart aan haar. Door dik en dun blijft hij haar hart belagen en na tuurlijk „krijgen ze elkaar". Een sim pel divertissement dus. Marcel Achard verstaat de kunst om gewone en zelfs ordinaire dingen door zijn speelse, muzikale taai en vooral door zijn spirituele benadering op een hoger vlak te brengen. Daarbij komt, dat voor een Fransman allerlei zaken tot het gewone leven van alledag be horen, waar men in Nederland nog enigszins provinciaal naar staat te kij ken. Elly van Stekelanburg heeft de voorstelling zo lichtvoetig als met Ne derlandse acteurs mogelijk is, geregis seerd en zij heeft terecht van de jeugd var. Victoria en Roméas het hoofdmo- HAARLEM, 17 sept. De Haarlem- sche Lawn Tennis Club heeft zondag in de A-afdeling wederom het clubkam pioenschap van het district Haarlem behaald. Op het tennispark „Einden- hout" versloeg de HLTC ai zijn tegen standers, namelijk Brederode, Heem stede en Zandvoort. Brederode eindigde zonder overwinning op de laatste plaats en dat was wel min of meer een ver rassing want de degradatie naar de Een ongewone situatie: twee auto's in botsing in een voortuintje. Het gebeurde gistermorgen in Sassenheim. De rechtse auto een leswagen stond normaal geparkeerd voor de linker ramen. De linkse auto, gestolen in Den Haag, raakte de koers kwijt, reed dwars door het tuinhek de voortuin binnen, en schoof de leswagen acht meter verderop. In de gestolen wagen vond de politie de kaslade terug van een café in Sassen heim, waar ingebroken was. De dader wist te ontkomen, hoewel voorbijgan gers vertelden dat hij gewond was. Prompt stal hij in een andere straat weer een auto om naar Oegstgeest te rijden om opnieuw een inbraak te gaan plegen. Museum „Het Huls van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 105 uur. Zondag van 15 uur (Tot 30 september). Kunstzaal „In 't Goede Uur", Korte Hout straat 1. hoek Nieuwe Kerfesplein. Cruquiusmuseum, Haarlemmermeer. Histo rische stoommachines, watermolens enz. Dagelïtks van 9—12.30 en van 130—5 uur Zondag van 105 uur Kunsthandel Bier. Groot Heiligland 66. Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks van 10—5 uur. (Tot 30 september). Vishal: Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van het Frans Halsmuseum is een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem tentoongesteld (tot 30 september) „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 21—23. Ex positie van meubelen, stoffen, tapijten v n, v ivr mj en kunstnijverheid. (Tot 30 september). ^e.nburg O.F.M.^ en die_ s middags^om HAARLEM, 15 sept. In de paro chiekerk van O. L. Vrouw van Zeven Smarten aan de Rijksstraatweg zal op 18, 19 en 20 september een triduum wórden gehouden voor de bejaarden van de verschillende parochies in Haar lem Noord. Leden zowel als niet-leden zijn welkom tijdens de oefeningen, die gegeven worden door pater P. C. Woes- De Hoofdwacht, Grote Markt. Vanaf 17 september: Esperanto-tentoonstelling. (Tot 24 september). vier uur beginnen. Vrijdag 21 septem ber zal des morgens om 9 uur een H. Mis worden opgedragen uit dank baarheid. KORNETT (Advertentie) Erkend Graetz-fabrieksdealer HEEMSKERK, 17 sept. De 3.500 toeschouwers, die zondagmiddag naar het nieuwe wielerparcours in Heems kerk aan Duin getogen zijn om de profronde van Heemskerk te gaan zien, hebben ongetwijfeld genoten van een zeer sportieve en interessante kamp. Voor eigen publiek wist Coen Nies ten de overwinning in de wacht te slepen. De course leek aanvankelijk een eenzijdig karakter te zullen gaan dra gen, omdat reeds na zes ronden Piet Rentmeester, de sterke rijder uit Ier- seko, een prachtige ontsnappingspoging deed, welke zeer lang beslissend leek. Hij bouwde een voorsprong op van twee en een halve min., maar 4 ronden voor het eind werd hij toch weer gegrepen en speelde verder geen grote rol meer. Een viertal ronden na het begin bleef de meute bijeen. Toen deed Piet Rent meester met Huib Zilverberg, Jo de Roo en Piet Damen zijn ontsnappings poging. Rentmeester liet deze drie ren ners ook spoedig achter zich. Ronde na ronde verstreek en de voorsprong van Rentmeester werd groter en groeide uit tot twee en een halve minuut. De premieregen voor de tweede man, die de eindstreep zou passeren, zwiepte het peloton tenslotte op tot de grote jacht op de ontsnapte Rentmeester. On der aanvoering van Coen Niesten en Cees Lute trok een vijftal renners de vluchteling achterna. Vier ronden voor het einde lukte dit en werd Rentmeester voorbijgere den door Coen Niesten, Cees Lute, Piet Damen, Wim van Est en Gurt Pos. Deze vijf gingen door. Rentmeester viel terug in het peloton. Met nog bijna twee ronden voor de boeg wist Coen Niesten zich los te ma ken van het leidende vijftal. Onder laaiend enthousiasme ging hij met drie seconden voorsprong door de finish. De wethouder van sportzaken, de heer P. de Graaf, hing de overwinnings krans om de schouders van Coen Nies ten. De uitslag luidde: 1. Coen Niesten 3.28.03. Op drie seconden volgden Wim van Est, Piet Damen, Cees Lute en Gurt Pos en op veertien seconden Dik Groeneweg. Achtereenvolgens kwamen verder binnen: Dick -an Kreuningen, Piet van Steenvoorde, Jo de Rood, Joop v.d. Putten, Piet Rentmeester, Ton Rutte, Jaap Kersten, P. v.d. Horst, Huib Zilverberg, Arie Donk, Mik Snij ders, Theo Sijtihof, J. Marinus, R. de Jong en Bram Koot. Voor de profronde werd een wedstrijd voor adspiranten over 22 ronden ver reden, waarbij P. de Wit als eerste eindigde; 2. J. Aldershof, 3. R. Come- lisse, 4. S. v.d. Ham, 5. H. Riem, 6. P. Slotemaker. HEEMSTEDE, 17 sept. Deze week houdt het Koningin Wilhelmina Fonds in Heemstede de jaarlijkse „huis aan huis" collecte voor de bestrijding van de kanker. Teneinde het beoogde doe van het Koningin Wilhelmina Fonds te bereiken, hoopt het bestuur dat de in woners van Heemstede zich ook dit jaar weer niet onbetuigd zullen laten door met gulle hand in te tekenen op de aan hen aangeboden lijsten. Tot be sluit van de actie wordt zaterdag een bussencollecte gehouden, waarbij te vens huis aan huis de bekende K.W.F.- lucifers ter verkoop zullen worden aan geboden. Ter onderste .ning van deze laatste actie zal een luidsprekerwagen de verkoop van de lucifers aanmoedi gen. B-afdeling had men aan TC Heemstede toegedacht. Heemstede versloeg echter Brederode met 4-1. Cockie v. d. Broek had met Hein Vogelzang in het duel met Zandvoort Brederode nog een zege kunnen bezor gen. Op de stand 2-2 moest het ge mengd dubbel met het echtpaar Hughan de doorslag geven. Alle ogen waren op deze partij gericht; het Brederode-dub- bel had de zege voor het grijpen, maar Hein Vogelzang sprong zo nonchalant met zijn kansen om, dat ook deze kans, om althans met één overwinning het toernooi te beëindigen, voor de Sant poortenaren verloren ging. In het B-toer nooi hebben WOC en Bloemendaal een enerverende strijd om de titel gele verd. Uiteindelijk hing alles af van een partij, n.l. het herendubbel uit het duel tussen Bloemendaal en WOC, dat voor Bloemendaal werd gespeeld door Ver hoef en Barend en voor WOC door Fred Neelissen en Han van Splunter. Na drie sets ging de winst naar de WOC'ers, die met een zeer jeugdige ploeg dit fraaie resultaat behaalden. Jatiioo won geen partij en moet zijn plaats afstaan aan het Heemsteedse HBC, dat eveneens jeugdig voor de dag kwam en in de C-afdeling zijn beide tegenstanders klopte. Resultaten: A-afdeling; HLTCBrede rode 4-1, HeemstedeZandvoort 1-4, HLTCHeemstede 3-2, Brederode Zandvoort 2-3, HLTCZandvoort 3-2 en BrederodeHeemstede 1-4. Eindstand: 1. HLTC 6 pnt.;. 2. Zand voort 4 pnt.; Heemstede 2 pnt. en Bre derode 0 pnt. B-afdeling: BloemendaalGroenen- daal 3-2, WOCJatiioo 5-0; Groenen- daalWOC 2-3, BloemendaalJatiioo 5-0; JatiiooGroenendaal 0-5 en Bloe mendaalWOC 2-3. Eindstand: 1. WOC 6 pnt.; Bloemen daal 4 pnt.; Groendaal 2 pnt.; Jatiioo 0 pnt. C.afdeling: HBCBastione 4-1. Bas- tioneAlliance 3-2. AllianceHBC 2-3. Eindstand: 1. HBC 4 pnt.; 2. Bastio ne 2 pnt en 3 Alliance 0 pnt. HAARLEM, 15 sept. Het wijkco mité Haarlem-Oost heeft een dringend beroep gedaan op de bewoners van deze wijk om mee te helpen de straten schoon te houden. Regelmatig komt het voor dat de wind grote hoeveelheden afvalpapier door de straten stuwt en tegen de beplanting drukt. Gevraagd wordt om kranten, ijswikkels, sigaret tendoosjes, buskaartjes en ander afval papier in een vuilnisbak te stoppen en niet zonder meer op straat te gooien. Het wijkcomité wijst erop dat de ge meentereiniging doet wat zij kan maar dat deze dienst veel te weinig perso neel heeft om iedere dag alle straten grondig te reinigen. Met een beetje goe de wil kunnen de buurtbewoners er in belangrijke mate toe bijdragen dat de straten schoon blijven. BLOEMENDAAL. 15 "sept. Het ziet er naar uit, dat het Witte Kruis in Bloemendaal eindelijk binnen afzien bare tijd over een nieuw wijkgebouw zal kunnen beschikken. De bouw van dit nieuwe wijkgebouw zal worden ge koppeld aan die van het bejaardencen trum van de stichting De Rijp. B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor in verband met de hogere kosten van de exploitatie van dit gebouw aan het Witte Kruis te Bloemendaal jaar. ljjks een extra subsidie te verlenen van 7400. Het Witte Kruis zocht allang naar een nieuw wijkgebouw, omdat het huidige zeer ondoelmatig is en niet meer aan de eisen voldeed. In 1957 had men plannen om voor dit doel een villa aan de Vij- verweg aan te kopen, maar de raad kon toen het benodigd extra subsidie van 17.330 niet voteren. Dinsdag 18 september Hoog water: 6.26 en 18.50 u. Laag water: 2.16 en 14.29 u. ment van de voorstelling gemaakt. Een plezierig prentenbriefkaart-decor van een Oostenrijks interieur max juist vol doende fantasie aan de werkelijkheid onttrokken- door de regisseuse zelf ontworpen - droeg veel tot het plezier van de avond bij. Bekoorlijk naïef speelde Simone Roos- kens het m eis ja Victoria, juist voldoen de genuanceerd om de toeschouwer te laten twijfelen aan haar oprechtheid. Leen Jongewaard bracht in zijn rol van Roméas al even verrassende nuances aan en wist zijn tekst spiritueel te zeggen. Piet Romer speelde de ruwe militaire politieman (ir. Frankrijk niet als M.P., maar als P.M. aangeduid!) met verve: een kostelijke typering die bovendien het tempo van de voorstel ling bepaalde. Van Frans Koppers, Ma- rie-José Nijsten, Jan Grafe, Theo Kling e.n Ben Hulsman zag men verzorgde bijrolletjes. Als de première-koorts ge zakt is, zal de voorstelling nog aan tempo en daardoor aan charme win nen. „Beau Rivage" Minder gelukkig zjjn we met de voor stelling van „Beau Rivage" bij Thea ter. Men kent George Batson als de auteur van „geheide klucht-thrillers" als Fluffie neemt de leiding en Boe ven en Madeliefjes. Hier is hij iets serieuzer aan het werk: „Beau Rivage" is een suikerplantage in een der zui delijke staten van Amerika. Er gebeu ren daar vreemde dingen. De een na de ander wordt uit de weg geruimd, maar tenslotte blijkt toch wel wie dit alles op zijn of haar geweten heeft en de politie maakt er dan korte metten mee. De auteur gebruikt het héle arsenaal van beproefde griezelmiddelen als don der en bliksem, schreeuwende pape gaaien, geestesversehijningen, gekke ou de vrouwtjes, sombere vereenzaamde mannen, beeldschone en wat wufte vrou wen. Teveel om op te noemen. Dat is natuurlijk wel onderhoudend, maar met een echte thriller heeft het niets te maken. De verklaring aan het slot is voor de toeschouwer volkomen nieuw. Tevoren had hij dit niet kunnen we ten. De verdachtmakingen eerder in het stuk tegen de verschillende per sonages, zijn nogal oppervlakkig. Ge zegd moet worden, dat de schrijver ook nogal een lange inleiding nodig heeft, eer zijn verhaal op gang komt. Ton Lensink heeft de voorstelling op zeer verzorgde wijze geregisseerd en met name de griezeleffecten uitstekend heeft hij voortreffelijk verdeeld. Alleen uitgewerkt. Spanning en verdenking heeft hij voortreffelijk verdeeld. Alleen tegen het einde wordt het wat romme lig, maar daar is de schrijver goed deels debet aan. Wim Vesseur tekende voor het bijzonder mooie plantage-decor en Ruth Hellmer ontwierp de zeer fraaie damescostuums uit de twintigr jaren. De goedklinkende vertaling was van Shireen Strooker. De regisseur zelf speelde de rol van de wat sombere Gerald iets te weinig uitgewerkt. Misschien kan hij zich voor lopig beter tot öf spelen of regisse ren bepalen. Dat laatste zou overigens onze voorkeur hebben. Enny Mols de Leeuwe maakte van Cora een bizar A- merikaans wijfje, leeghoofdig en ego centrisch zoals de rol vroeg. Opmerke lijk was Marie Hamel naast haar als haar versomberde nicht Harriet: prach tig teruggehouden en overtuigend beze ten van angsten. Shireen Strooker speel de zich prachtig naïef door de kinder lijke rol van Tracey heen en van Mia Goossens zag men weer eens zo'n knap afgewerkte, gefrustreerde jonge vrouw. Eric van der Donk toonde als de zwer ver-knecht Max. dat hij meer in zijn mars had dan hij tot nu toe heeft kun nen tonen. Alleen de politie-inspecteur van Willem Grelinger viel ons bar te gen door het volkomen gebrek aan greep op de situatie. J. W. v d. V. AMSTERDAM, 17 sept. De beurs is de nieuwe week in een gunstige stemming begonnen. Vooral Unilever trok weer de aandacht. Vrijdag had dit fonds zich reeds op de voorgrond ge plaatst en ook vandaag duurde de koop lust voort. Bij grote omzetten kon een koers van ca. f 133,- worden bereikt, d.i. ongeveer f 2,50 hoger dan vrijdag. Kon. Petroleum deed het ook weer goed. Vooruitlopend op verwachte verdere belangstelling van Amerikaanse zijde nam de orbitrage wat materiaal in voor raad. De koers steeg hierbij tot ruim f 146,-, hetgeen een verdere winst van f 1.50 t.o.v. het vorige niveau opleverde. Philips is met een stijging van ruim fl,- ook iets beter voor de dag gekomen. AKU en Hoogovens waren goed prijs houdend. In de scheepvaartafdeling moesten Pakketvaart en Stoomv. Mij. Nederland, die vrijdag een nogal fors avance hadden geboekt, een paar pun ten omlaag. Voor het overige bleven de koersen van de scheepvaartaandelen goed op prijs. Kon. Boot zette het her stel met een stijging van 2 pnt. voort. De staatsfondsenmarkt was onveran derd. De Sailletfabriek Schuppen stelt een onveranderd dividend van 15% Vorig opening Slot 17/9 4% Ned. 1960 101% 4% Ned. 1901 100A 4 Ned. 1961 98& 4 Ned. 1961 98A StaXfe) 1947 91« B.N.G. Won. Douwl C 1071/4 353 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber 109% H.V.A. 1231% A.1LU. 366% 367% Berkel Patent Calvé-Delt Cert 663 DeU-Mij 145.90 Fokker 441 Ford ÖïTÖ v. Gelder 300 Hoogovens 556% 560 Müller Co 3243,4 Ned. Kabel 508 Philips Gem Bez 150.30 151,70 Unilever 130.80 133,— Wllton-Fyenoord 265*2 Bllliton 2e 437 Dordtsche Petr gew 6641/4 Kon Petroleum 50 144.60 146.10 Holl Amerika Mjn 118% Java Cb PL 132 K.LM. 50.80 Ko Ned Stoomb Mij 137*2 139% KPA1 135 133% Stoomv Mij Nederl. 135 134 v. Nievelt 108 v. Ommeren 2401/4 128 125 Rott Lloyd 128 Neb Seheepv. Unie 125 Interunie 180 Robeco 205 Unltas 460.50 Ver Bezit 128 Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrieven '56 2>,2 Amsterdam '561 83% - 2 Amsterdam '56 D 87% 2V: Amsterdam '56 UI 87 2Vi Amsterdam '59 99% 2% Rotterdam '57 87% Alb Heyn KI obl 120%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3