FEIJENOORD door SERVETTE met gelijke munt betaald: 1—3 Beslissingswedstrijd noodzakelijk na meeslepend duel voor Europese beker SPA YASAS EN MILAN ROYAAL IN DE TWEEDE RONDE Doelman Künzi houdt Sparta onder de duim Verrassend succes van de schakers tegen Finnen PSV'ers mogen na rust initiatief overnemen Belgische leiding beneden de maat BRONWATERS Nederlandse team „uitgeteld" voor Zilveren Vaas Vreugde bij Poolse kampioensploeg Baba Sy winnaar in Hoogezand Lausanne is de gelukkigste bekerwinnaar Bonner blundert in Olympiade Slapen op een.-"' sedert eeuwen een der meest gerenommeerde voor uw gezondheid en voor uw genoegen SPA ófTTtutScrier Nog een record van Jiskoot in Parijs Motor zesdaagse EEG-vooroverleg met Benelux in Londen Atletiekfederatie weigert lidmaatschap aan Oost-Duitsland DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1962 PAGINA ROTTERDAM, 20 sept. Ze ven jaar voetbal voor de Europese beker leert, dat ongeveer vijf pro cent van de wedstrijden pas in derde instantie wordt beslist op een neutraal terrein. In die uit zonderingspositie verkeert thans Feijenoord, daar de tweede ont moeting in de eerste ronde tegen Servette uit Genève met dezelfde cijfers verloren is gegaan (13) als de vorige, een week geleden, werd gewonnen. De Zwitsers lie ten opnieuw voortreffelijk spel zien en verzuimden ditmaal even min een zware vuist te tonen, wanneer het schieten aan de orde was. Pas toen kort in de tweede helft de stand op 0—3 was geko men, dankzjj een buitenspeldoel- punt, richtte Feijenoord zich op als een getergde leeuw. In een ge spannen atmosfeer met talrijke incidenten, waarmee de incapa bele Belgische scheidsrechter Raeymaeckers totaal geen raad wist, sloegen Kreyermaat en Kraay Servette in de boeien en dwongen hun ploeggenoten tot een hels offensief. Feijenoord voorkwam daardoor via een doelpunt uit 'n strafschop dat het in eigen huis voor 42.000 toe- SPA CITRON Op 400 meter wisselslag schouwers op een bijzonder pijn lijke manier werd geëlimineerd. Bibberend Ommekeer Mekloufi briljant Het laatste kwartier stelde Ser vette alles in het werk om de be slissingswedstrijd te redden door op een irriterende, maar in deze situatie niet te laken wijze de tijd te „rekken". Dit gevoel van angst bij de Zwitsers kan voor Feijen oord een stimulans zijn in het slotgevecht. Gordijn op tweede plaats Standen Nogmaals pech '(Van onze speciale verslaggever) EINDHOVEN, 20 sept. Even bedrieglijk als de duizenden watts licht van de vier staanders rond het PSV-sportpark was gisteravond het Nederlands elftal. Zeven Ajacieden, aangevuld met vier „vreem den", waaronder dan nog een Blauwwitter, speelden met het predicaat „voorlopig" een officiële oefenwedstrijd tegen PSV, waar in ook nog eens vier kandidaten voor de Oranje-trui rondliepen. Dat „partijtje onderling", feestelijk opgeluisterd ter gelegenheid van de Bevrijdingsfeesten in Eindhoven, trok nog tweeëntwintigduizend toe schouwers. Publiek, dat Elek Schwartz' geselecteerden op aantrek kelijke wijze heeft zien oefenen, bedrieglijk aantrekkelijk weliswaar, want daarvoor kende men te goed eikaars zwakke en sterke punten, daarvoor ontzag men elkaar te veel en kon er te mooi worden ge breid, zonder te hoeven kniezen over de vele verknoeide kansen. Maar al gaf de weelderige overvloed van licht bovendien nog veel „valse" vaart aan het spel, het kon toch niet verbloemen dat „Ajax- plus" juist in de afwerking faalde. De uitslag van 24, ondanks het feit dat PSV na de rust het heft in handen kon nemen omdat de „voorlopigen" het welletjes vonden, benadrukt dit niet voldoende. „Kanon" Hoenen Tweemaal Groot COURSES DUINDIGT ENGELSE LEAGUE (Van onze speciale verslaggever) Advertentie) et? PARIJS, 20 sept. Na zijn overwin ds611 op de 100 meter vrije slag en °e 200 meter vlinderslag, heeft de Ne- no!" er Jan Jiskoot bij de internatio- nni.6 militaire zwemkampioenschappen °k nog de 400 meter wisselslag op zijn fiK-1? gebracht. Volkomen onbedreigd ticM hij in 5 min. 19.0 sec. en ves- ri-w darmee een nieuw internationaal militair record. jön tussenstanden op de verschillende ri.j5i en waren: vlinderslag 1.07.0, slag igi3'g3'0, sehoolslag 1-35.0 en vrije Het lukte niet met Piet Kruiver, de mid denvoor van Feijenoord. Ook hier strandt hij op doelman Schneider van Servette. De toekijkende Zwitser kan zich met een gerust hart meer omdraaien- Drie jaar geleden was het de toen malige Nederlandse kampioen Sparta, die voor dezelfde beker met het Zweed se Göteborg stuivertje wisselde. Beide elftallen wonnen een keer met 3-1. Het laatste woord was vervolgens aan de echte „Cupfighter" Sparta. Kan Botterdam vertrouwen op een soortge lijk huzarenstukje van Feijenoord? Men mag er sterk aan twijfelen. De twee botsingen tussen de Zwit serse meesters en de onder een ver welkte topvorm lijdende Fepenoorders zijn, afgezien van de doelpunten, vrij wel identiek verlopen. Ook gisteravond sneden de razendsnelle aanvallers van GARMISCH-PARTENKIRCHEN, 20 sept. Het Nederlandse a-team werd woensdag, op de derde dag van de 37e internationale motorzesdaagse te Gar- misch-Partenkirchen, op slag kansloos in de strijd om de Zilveren Vaas. Rudi Boom kreeg namelijk moeilijkheden met de ontsteking van zijn motor, waardoor hij vijf kwartier te laat bü een tpd- controle arriveerde. Het reglement was onverbiddelijk: Boom werd uit de strijd genomen. Het uitvallen van Rudi Boom was bijzonder jammer, want na de tweede dag stond het a-team er nog zeer gunstig voor en behoorde het zelfs nog tot de kanshebbers. Nederland b liep woensdag acht straf- punten op, waardoor het team na de derde dag de achtste plaats in de rang schikking inneemt. Aan de leiding gaat met duidelijk verschil het Duitse b- team. De weersomstandigheden waren woensdag aanmerkelijk gunstiger dan de beide voorgaande dagen. De zon zorgde voor wat hogere temperaturen, maar niettemin ondervonden de rijders in de hoger gelegen gedeelten van het parcours veel hinder van sneeuw en modder. Toch slaagden van het Neder landse a-team Frits Selling, Simon Schram en Jan van Dobben erin de zware, in totaal 291,8 km lange rit zonder kleerscheuren door te- komen evenals Hein van Olst van de b-ploeg' Na de derde dag luidt het klassement in de strijd om de Zilveren Vaas als volgt: 1. Duitsland b 0 strafpunten. 2 t.m. 7 (aangezien het aantal winstpun ten nog niet precies bekend was kon geen definitieve rangschikking worden gegeven)Groot Brittannië a en b, Tsjecho-Slowakpe a en b en Italië a en b, alle 0 strafpunten. 8. Nederland b, 8 strafpunten. 9. Rusland 37 punten. 10. Oostenrijk a, 84 strafpunten. 11-12, Ne derland a en Zweden, beiden 100 straf punten. Het klassement voor de international trophy ziet er als volgt uit: 1. Tsjecho- Slowakije 0 strafpunten. 2. Groot-Brit- tannië 8 strafpunten. 3. Rusland 94 strafpunten. Tien minuten na het succes van Mekloufi sloegen de Zwitsers voor de tweede maal fel toe. Nu knalde links binnen Bosson een fraaie voorzet van Desbiolles onhoudbaar achter Pieters Graafland. De laatste raakte hierdoor zo van zijn stuk, dat hij ongeïnteres seerd ging spelen en zelfs een keer gelaten een schot nakeek, dat in zijn bereik tegen de lat afketste. Servette rook zijn kans. Het verhoogde het tempo onmiddellijk nadat de Belgische scheidsrechter met bibberende knieën het sein had gegeven voor de hervat ting. En het lukte. In de zevende minuut schoot Mekloufi van dichtbij in (0-3), een doelpunt, waartegen heel Feijenoord protesteerde wegens buiten spel, maar dat de grensrechter desge vraagd als korrekt kenmerkte. Dit doelpunt betekende tevens het einde van de „periode" Servette. De Rotterdamse ploeg schrok op als door ATHENE, 20 sept. Behalve de wed strijd tussen Feijenoord en Servette ston den er woensdag nog een aantal wed strijden op het programma voor de strijd om de Europese beker van landskam pioenen. In Athene plaatste de Poolse kampioensploeg Polonia Bytrom zich voor de tweede ronde door een over winning met 4-1 op Nanathinaikos. De eerste ontmoeting was door Polonia met 2-1 gewonnen. De Deense Esbjerg plaatste zich eveneens voor de tweede ronde door op eigen terrein met 0-0 gelijk te spelen tegen FC Linfield (Noord-Ierland)De Denen hadden de eerste ontmoeting met 2-1 gewonnen. Ook de kampioen van Hongarije, Va- sas, kwam in de tweede ronde. Vasas versloeg in Boedapest de kampioen van Noorwegen, Frederikstad, met 7-0, na bij de rust reeds een voorsprong van 5-0 te hebben gehad. De eerste wedstrijd tussen de beide teams was geëindigd in een zege met 1-4 voor de Hongaren. De Bulgaarse kampioen, CDNA, heeft in Sofia een zege met 2-1 behaald op het Joegoslavische Partizan. Deze stand was reeds bij de rust bereikt. Deze eerste wedstrijd in de eerste ronde werd door 50.000 toeschouwers bijgewoond. De landskampioen van Italië A. C. Milan heeft zich geplaats voor de tweede ronde. De Italianen hadden niet de minste moeite met de Luxemburgse ver tegenwoordiger Union. Zij wonnen in het groot hertogdom met 6-0, na een voor sprong van 4-0 bij de rust. De Azzuri hadden de eerste wedstrijd met 8-1 ge wonnen. In Dublin versloeg de Portugese kam pioen Sporting Lissabon het team van Shelboume (Ierse Vrijstaat) met 2-0, na een voorsprong van 1-0 bij de rust. Het betrof hier de eerste ontmoe ting tussen beide ploegen. Servette met de Algerijnse „tovenaar" Mekloufli als de gevaarlijkste midvoor, die wij sinds "lang in een Zwitserse formatie hebben gezien, in de eerste helft spelenderwijs door de naar haar balans tastende verdediging. Kraay, Kerkum en Veldhoen stonden volkomen machteloos bij de tollende crosspasses, die als voetzoekers langs hun schoenen spatten. En in tegenstelling tot de vorige „show" wist Servette bovendien het net te vinden. Tot drie maal toe zelfs. Maar ook nu bleek, dat de Zwitserse kampioensploeg niet genoeg gepantserd is om een allesvergende eerste helft met evenveel elan te pro longeren. Het laatste half uur is in beide wedstrijden ondubbelzinnig voor Feijenoord geweest. Deze wetenschap betekent het lichtpuntje, waarop trai ner Fuchs in het komende duel zijn strategie zal baseren. Het onderschatten van de tegen stander is een veel voorkomende fout. Het lijkt ons toe, dat Feijenoord er ook weer eens in is gelopen. Dat moge blijken uit het feit, dat het elftal, dat de afgelopen zondag voor de competitie-wedstrijd tegen Volen- dam in het veld werd gezonden, precies eender was aan dat, waar aan gisteravond maar even de eis werd gesteld geruisloos de volgende ronde te halen. Men stond immers twee doelpunten vóór... De club met de meeste contract spelers in het betaalde voetbal, die een êaar reserves achter de hand heeft als omeyn, Libregts, Van Dijk en Hor dijk, liet zondag de kans voorbijgaan enkele mannen van het eerste te spa ren voor het bekergevecht, een non chalance, die nauwelijks valt goed te praten, zeker niet waar men in Genève met eigen ogen had geconstateerd, dat Servette tot spel van grote klasse kon komen. Bij de aanstaande beslissings wedstrijd, op woensdag 3 oktober in Keulen, zal men wel beter op zijn tellen passen. In Rotterdam koestert men de stille hoop, dat tegen die tijd Cor van der Gijp weer de midvoor- plaats kan innemen, nu hij de training inmiddels heeft mogen hervatten. Als dan ook Bouwmeester fit genoeg is om zijn linksbinnenplaats in te nemen, staan Feijenoords papieren aanzienlijk beter. Wat een meeslepend en volwaardig „Cup"gevecht leverde Servette vóór en Feijenoord na de rust. Men staarde verbijsterd naar dit Zwitserse elftal dat zich niets aantrok van de sterke handicap van twee doelpunten en zich zo gemakkelijk naar een voorsprong spoedde, dat iedereen sprakeloos toe zag. Had Feijenoord hiervan in Genève met 3-1 gewonnen, hoe was dat moge lijk geweest? Hoe briljant en soepel stoof Mekloufi keer op keer Kraay voorbij, gleed linksbinnen Bosson in de „gaten", die de verdediging van Feijen- or -d in paniek liet vallen. En wat stond daar tegenover aan de andere kant? Een linkervleugel Schouten Moulijn, die slechts bij uitzondering een doorbraak wist te forceren, een midvoor Kruiver, die opnieuw gran dioos faalde en het tweetal Bennaars Bergholz, dat evenals in Genève, nog voor het meeste gevaar zorgde. Het openingsdoelpunt van Servette kwam uitsluitend voor rekening van Mekloufi. Weergaloos knap omspeelde hij een aantal bewakers op het midden veld om van zeker 20 meter afstand een hoog schot te lossen, dat Pieters Graafland te machtig bleek, mede doordat hij enige meters vóór zijn doel stond. De alarmklok luidde voor Feijen oord en bij die onzekerheid, die een gevolg was van nervositeit, kon het gebeuren, dat men elkaar bijzonder onaangenaam ging bejegenen. Kruiver zette zijn schouders uit, duwde naar alle kanten als de bal al lang weg was en bereikte daardoor wellicht, dat hij na een half uur zijn trekken thuis kreeg. De Joegoslavische spil Crnkovic nam met een onzichtbaar trapje re vanche, waardoor de blonde aanvalslel der de rest van de wedstrijd hinkend en de pijn verbijtend op de vleugel meeliep. Het noodlot wilde, dat hij zeven minuten vóór het eindsignaal de kans van de dag kreeg, die onbenut bleef. Opnieuw is doelman Schneider situatie meester. Hoog opspringend kaapt hij dc bal weg voor de neus van Berg holz (rechts) en Kruiver. een slang gebeten. Plotseling had de verdediging geen enkele moeite meer met de listige combinaties, die Mek loufi en de zijnen steeds weer opbouw den, op hetzelfde ogenblik ook legden de binnenspelers Bennaars en Schouten een ongekende activiteit aan de dag. De resultaten konden niet uitblijven, hoewel Feijenoord bepaald geen geluk had met het schieten. Een schot van Bennaars belandde tegen de lat, een kopstoot van Kreyermaat flitste langs de paal. Het was al Feijenoord wat de klok sloeg. Zo paste het in het spel- beeld, dat een snelle actie van Schou ten slechts ten koste van een straf schop kon worden afgeremd. Kerkum, de aanvoerder, durfde het niet aan Kreyermaat, die zondag nog van de elf-meterstip miste, het werk te laten doen. Hij kwam zelf naar voren en vuurde onberispelijk raak. HOOGEZAND, 20 sept. Door in de laatste ronde remise te spelen tegen onze landgenoot Gordijn is de Senega- lees Baba Sy winnaar geworden van het internationale damtoernooi te Hoo- gezand. fn de eindrangschikking bezet hij de eerste plaats met 17 punten. Gordijn, Verpoest en Bergsma behaal den elk 15 punten, maar volgens het Sonneborn Berger-systeem eindigde Gordijn als tweede vóór Verpoest en Bergsma. De uitslagen van de laatste ronde waren: Dionis (Fr.)-Holstvoogd 02, Valois Smith (Sur.)-Verpoest (Belg) 11, Hisard (Fr.)-Verleene (Belg.) 20, Gordijn-Baba Sy 11, Gournier (Fr.)- Saint Fort (Haiti) 1—1, Bergsma-De Jong 11. De eindstand luidt: 1. Baba Sy, 17 punten, 2. Gordijn, 15 pnt, 3. Verpoest, 15 pnt, 4. Bergsma, 15 pnt, 5-6. Hisard en De Jong, beiden 13 punten, 7 Holst voogd, 11 pnt, 8. Gournier, 9 pnt, 9-10 Saint Fort en Valois Smith, beiden 7 punten, 11-12 Dionis en Verleene, bei den 5 pnt. LAUSANNE, 20 sept. Sparta, de Nederlandse vertegenwoordiger in het toernooi om de Europese beker voor nationale bekerwinnaars, heeft zijn eer ste wedstrijd voor de eerste ronde tegen Lausanne met een teleurstellende ne derlaag van 3-0 afgesloten. Toch hebben de Spartanen gisteravond in het „Stade de la Pontaise" enkele zeer goede kansen gehad op een betere score, maar steeds weer kon de Zwitser se verdediging, met doelman Künzi aan het hoofd, een Rotterdams doelpunt ver hinderen. De Helveten veroverden in het be gin een lichte veldmeerderheid, die VARNA, 20 sept. In de vierde ron de van de Schaakolympiade te Varna in Bulgarije speelden de Nederlanders beter dan in de vorige ronden. Ondanks het feit, dat Donner door een blunder verloor is het merkbaar, dat onze schaakmeesters langzamerhand beter op dreef komen. Het sterke IJslandse team, kandidaat voor de finale, heeft het in deze ronde ondervonden. De voorlopige uitslag is VhI1/», maar de afgebroken partij staat voor Nederland gewonnen. In de party OlafssonDonner behan delde de Nederlander een konings-In- dische verdediging volgens zijn eigen recept. Hp kwam er langzaam maar zeker mee in het voordeel. Op de ko ningsvleugel pakten zich donkere wol ken voor de IJslander samen, zo don ker dat hij in nijpende tydnood kwam. Reeds rekende men op een Nederland se overwinning toen iets ergs gebeur de. Donner liet een toren instaan en kon direct daarna opgeven. Bouwmeester dreigde tegen Gudmund- sson in het nadeel te komen, maar hp beet in het kritieke stadium goed van zich af. Hp offerde de kwaliteit, waar door allerlei verwikkelingen ontstonden. Toen de rook tenslotte optrok, bleek, dat de Nederlander de kwaliteit had heroverd. De stellingen waren evenwel door dit vuurwerk geheel vereffend, reden waarom men tot remise besloot. Palsson en Prins verbruikten voor de eerste tien zetten meer dan de helft van hun bedenktyd. Er ontstond een zeer ingewikkelde stelling, die plotseling voor Prins gunstige perspec tieven kreeg door een uitval in het centrum. Hij won de kwaliteit en hield dat voordeel in de volgende ty'dnoodfase goed vast. De afgebro ken stelling is gemakkelijk voor de Nederlander te winnen. Kramer kreeg tegen Thorstensson terreinvoordeel. Hp zette de tegenstan der op de damesvleugel onder steeds toenemende druk, weerde pogingen tot tegenaanval af en liep tenslotte de sleu telstelling met een brede opmars van zijn pionnen in de centrale sector onder de voet. Na de derde en vierde ronde luiden de standen in de diverse groepen: (tus sen haakjes het aantal afgebroken par ty en). Groep A: 1. Rusland 13 pnt. (1); 2. België 9,5 (1). Groep B: (na drie ronden): 1. Roe menië 9 pnt. (1); 2. Ver. Staten 8 (2). Groep C: 1. Tsjecho Slowakye 10.5 pnt. (1); 2. Uruguay 10,5; 3. Joego slavië 10 (2)4. N d e r 1 a n d 9,5 (1) 5. IJsland 8,5 (2); 6., 7. Polen en Fin land elk 8 (3); 8. Frankrpk 6 (1); 9. Luxemburg 2 (1)10. Cyprus 0 pnt. Groep D: 1. Argentinië 12,5 (2); 2. Hongarije 11 (3). De eerste partij van de tweekamp om de wereldtitel schaken dames tussen titelhoudster Elizabeta Bykova (Rusl.) en haar langenote Gaprindashvili is woensdag te Moskou in remise "geëindigd. zy door Vonlanthen na een pass van linksbuiten Hertig in een voorsprong van 1-0 uitdrukten. In het geheel niet ontmoedigd nam Sparta het initiatief over en drong de tegenstarfders ver terug. De Zwitserse verdediging kon de situatie slechts klaren door een groot aantal hoekschoppen weg te ge ven. In deze periode onderscheidde vooral doelman Kunzi zich by prachtige kopbal len van De Vries en de Hongaar Bod nar. Sparta bleef, dankzy een physiek overwicht, in de aanval. Bodnar zag een vliegend schot in de vijfendertigste minuut alweer door de fenomenaal ver dedigende Kunzi gestopt. De rust ging, tegen de verhouding mêt een voorsprong van 1-0 voor de gastheren in. Na de pauze hetzelfde spelbeeld: een verwoed aanvallend Sparta, dat verre weg het beste van het spel had. In de vyfde minuut moest linkshalf Rey zijn reeds geslagen doelman te hulp komen door de bal van de lön te werken. In deze situatie deed zich het „klassieke" moment voor van het doelpunt aan de andere kant. Na een prachtïgè actie van Hertig doelpuntte Frigerio in de tien de minuut, 2-0. Lausanne kwam nog meer op fluweel toen Hosp uit een vrije trap wegens hands van doelman Doesburg de marge tot drie doelpunten vergrootte: 3-0. Ondanks deze hopeloos lijkende ach terstand herstelde Sparta zich echter al spoedig en Bodnar scheen te gaan doel punten, toen hij een goed schot afvuur de, waarby Kunzi kansloos was. Vrouwe Fortuna was echter onverbiddelijk: de bal ketste tegen de paal Toen slaagde Sparta er, ondanks verwoede pogingen, niet meer in het ruimschoots verdiende tegenpunt te maken, zodat de Rotter dammers op 3 oktober met een achter stand van drie doelpunten aan de re turnmatch moeten beginnen. DEN HAAG, 20 sept. Minister mr. J. DL A. H. Luns, is vandaag naar Londen vertrokken voor besprekingen met de Britse onderminister van Bui tenlandse Zaken Heath over Groot-Brit- tannië's toetreding tot de Europese Eco nomische Gemeenschap. Het initiatief tot deze besprekingen is uitgegaan van onderminister Heath. Besprekingen tussen Heath en de Lu xemburgse en de Belgische minister van buitenlandse zaken zpn reeds be gonnen of zullen volgen. Met ingang van 1 oktober is het de beurt van minister Luns de voorzitters hamer te hanteren by de besprekin gen tussen Gr. Brittannië en de E.E.G.- landen. Zoals bekend, is op enkele pun ten al voor de zomervakantie voorlo pige overeenstemming bereikt. Een moeilpke zaak is nog de uitvoer van levensmiddelen uit Canada, Australië en Nieuw-Zeeland. Groot-Brittannië, 's we relds grootste voedselimporteur, be trekt zpn levensmiddelen voornameiyk uit het gemenebest: graan uit Canada, tarwe vlees, boter en suiker uit Austra lië en vlees, boter en kaas uit Nieuw- Zeeland. (Advertentie) Voorlopig Oranje sterkste in „onderling partijtje" Elek Schwartz zoekt een middenvoor, het is maar al te duidelijk. Kruiver, die er dan gisteravond wel niet by was, heeft op de Nederlandse bodem nog wei nig goeds laten zien. Van der Linden mocht het gisteravond proberen. Dat was een moeilijke taak, als enkeling tussen vier volkomen op elkaar inge speelde Ajacieden, die in elke switch- beweging eikaars plaats weten en, als zij de ruimte krijgen, elkaar op fraaie wüze de bal weten toe te spelen. Pro beer daar nu maar eens als „vreemde eend in de bijt" de zo beiangryke „fi nishing touch" aan te geven. Het luk te Van der Linden sporadisch. In de tweede helft kreeg Dik Tol zijn kans. Hij stond nauwelyks twee minuten in het veld of hij bewees zyn „fort", on derschepte een terugspeelbal op doel man Bals en scoorde, onbarmhartig hard. Nog geen minuut later deed hy weer mee in het Ajax-spelletje. Na een lange rush van Keizer gaf hij de bal met een afgemeten pass naar Prins, die ineens kon inschieten. Maar daarmee was het ook voor de Volendamse „Knoest" afgelopen. Als verdwaald zwierf hp de overige minuten rond, ter dege geschaduwd door Wiersma, zon der nog eenmaal een goede schietposi tie te krijgen. Toch stak dit voorlopig Nederlands elftal vóór de rust met kop en schou ders uit boven het competitie-elftal van PSV. Dat scheen heel wat minder op elkaar afgestemd. Wiersma speelde er op de spilplaats een goede verdedigen de partij en Renders deed niets voor hem onder. Aan de andere kant was Ouderland iets minder dan Pettersson, die er de gehele eerste helft in slaagde linksbuiten!Van der Kuil aan ban den te leggen. Als vanouds zwoegde Van Wissen op het middenveld, hy ver zette èr bergen werk en goed. Vergele ken met Schrüvers verdient hp zeker de voorkeur. Nog een speler moet genoemd wor den van de elf van PSV, een voor wie dit geen „partytje onderling was, maar een kans om zijn kunde te to- nen in dit hoge gezelschap. Dat was de kleine reeds kalende rechtsbinnen Hoenen. Verrassend was zyn optreden achter zpn voorhoede, hp zwierf van links naar rechts en liet niet na uit alle standen keiharde schoten af te vu ren. Doelman Van der Merwe heeft met het stoppen ervan enige krachti ge „open doekjes" verdiend. Hoenen was het ook, die de doorbraak forceer de, waarmee PSV n een klein kwar tier de leiding nam. Met de bal aan de voet zwenkte hp aaar links om plot seling in te schieten. Van der Merwe stompte de bal in zweefvlucht uit zpn doel, echter voor de voeten van rechtsbuiten Giesen, die heel dicht bp de doellpn Ouderland omspeelde en een tikje naar Brusselers gaf die on gehinderd kon doelpunten. Toen de DIK TOL succesvolle entree grensrechter positief was in zyn ver klaring, dat de bal nog niet uit was geweest, wees scheidsrechter Van Leeuwen naar de middenstip, 1-0. Dat was een uitschieter van formaat van PSV dat tot dan toe al onder he vige druk had gestaan. „Nederland" kwam gelpk na een aalgladde combina tie van Prins en Groot die door de laatste werd afgerond, 1-1. Groot maak te ook nummer twee. Een inzet van Van der Linden werd door Bals voor de voet van de toesnellende Groot ge stompt, die, over Bals heenspringend, er verder geen moeite mee had, 2-1. Na de rust volgden de twee doelpunten waarin Dik Tol zo'n groot aandeel had en toen vond Oranje het genoeg. PSV kreeg de kans aan eigen publiek te la ten zien wat het waard was en dat re sulteerde tenslotte in een tegenpunt. In een van zpn vele pogingen door te bre ken werd Kerkhoffs door zowel Ouder land als Schrijvers op de hielen geze ten. Hij kon de bal toch nog een tikje geven, dat door invaller-middenvoor Pijs werd opgevangen en met een doelpunt bekroond, 2-4. BELGRADO, II sept. Het con gres van de internationale atletiekfe deratie (LAAF) heeft gisteren na een debat van twee uur de aanvraag van Oost-Duitsland om afzonderlijk lid te worden in een geheime zitting met 132-48 stemmen verworpen. Oost- en West-Duitsland zonden met één geza menlijke ploeg op wedstrijden blijven uitkomen, als Oost-Dnitsland officieel als lid zou worden erkend. Tijdens het congres werd ook uit voerig gesproken over de Aziatische spelen, die enkele weken geleden in Djakarta zijn gehouden. Aanvanke lijk wilde het bestuur van de IAAF Indonesië voor zes maanden schor sen omdat het, nadat inreis-visa voor Formosa en Israël waren geweigerd, de spelen toch liet doorgaan. Na rijp beraad kreeg Indonesië een „ernsti ge waarschuwing". WASSENAAR, 20 sept. De uitsla gen van de woensdag op Duindigt ge houden draverpen luiden: Spaniei-prijs. 2140 meter: 1. Zoon van Calumet (J. Ham)3.09.5 1.28.6. 2. Apa ce Spencer, 3. Ascure. Tot. W.: 3, pl. ƒ2,60. ƒ1,70, gek. ƒ5,30, voc. 15. Boxer-prijs. 2100 meter: 1. Zampa, (M. W. M. Lange) 3.03 1.26.3, 2. Zanto, 3. Zenithy Hollandia. Tot. W.6,70, pl. 3,40, 5,50, gek. 29,10, cov. 7,20. Poedel-prijs, 2000 meter: 1. Astyanax (F. J. Eerenberg) 2.47.7, 1.23.9, 2. Al batros S, 3. Annemieke Hollandia. Tot. W. 2,70, pl. 1,20. 1,60, 1.20, gek. 12,-, cov. 5,20. Bouvier-prijs, 2100 meter: 1. Zippora (F. J. Eerenberg) 2.55.9, 1.23.8, 2. Zom- bro Pluto, 3. Zampa van Papenhoef. Tot. W.: 1,10, 1,10, 1,30, gek. 4,40, cov. 3,30. Setter-prps, 2100 meter: 1. Xanthia S (W. C. Strooper) 3.02.1 1.25.1, 2. Zaro- line G, 3. Zilverreiger S. Tot. W.: 16,40, pl. 2,30, 1,50, 2,10, gek. 6,20, cov. 3.50. Terrier-prps, 1600 meter: 1. Vita Kin- ley (J. Vóórhaar) 2.09.6 1.21.- 2. Wanita var. Barke, 3. Victor Hollandia. Tot. W. 1,60, pl. 1,40, 2,50, 2,80, gek. 3,70, cov. 9,90. Chow Ohow-prps, 2600 meter: 1. Wal ter Hollandia (M. Vergay) 3.37.4, 1.23.6, 2. Umberto, 3. Young Six. Tot W.: 5,40, pl. 2,70, 2,80, 9,80, gek. 12,50, cov. 6,70. Schapendoes-prps, 2120 meter: 1. Tri ton Erebus (M. Vergay) 3.00.2 1.24.2, 2. Vink S, 3. Victory Queen. Tot. W.: 4,10, pl. 1,70, 1,90, 1,60, gek. 5,90, cov. 6,50. De uitslagen van de rennen waren: Greyhound-prjjs, 1350 meter: 1. Ca liph S (A. W. van Dpk) 1.27.6, 2. Cam- bronne, 3. Ariadne. Tot. W. 2, pl. 1,20, 1,90, 1,50, gek. 8, cov. 9.10. Herder-prps, 1700 meter: 1. Peeier (H. J. v. d. Kraats), 1.53.6. 1 Defendeur, 3. Jasuese. Tot. W. 2,20, pl. 1,50, 1,50, 3,20. gek. 4,60, cov. 3,90. Totalisator-omzet 131,00.7 LONDEN, 20 sept De uitslagen van de woensdag voor de Engelse League gespeelde wedstrijden luiden: eerste divisie: Birmingham City W. Bromwidh 0-0, Fulham Sheffield Wednesday 4-1, Leicester City Bum- ley 3-3, Wolverhampton Tottenham 2-2.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 11