Franse president voortaan rechtstreeks gekozen Oppositie acht plan van De Gaulle onwettig Situatie van Franse economie op het ogenblik bevredigend JOUWE diep teleurgesteld naar de V.N. „Nu blijven er nóg minder Opnieuw spanning onder ambtenaren in Hollandia Veel rode mantels bij Dick Holthaus Blazers van bont en een mouwloos cocktailvest i HET K0MFL0T Doordrijverij met voorbijgaan van parlement Enige punt van ongerustheid ontwikkeling van lonen en prijzen O.E.S.O.-rapport Invoer 14 export 4 hoger Geen toekenning van achterstallig verlof? Eerste prijs voor één gelukkige NIEUWE WINTERCOLLECTIE Eerste mimeschool in Nederland Mr. Schürmann tweede op voordracht voor UNESCO-directeur Schilder verongelukt Dekkingspercentage in augustus op 78 (onv.) Promotie Straaljager verliest staartstuit van tank NIEUW-ENGELAND Tal van mogelijkheden voor investering door Nederland in Australië Vredestein leent 6 min. ondershands SPORTTOTO Prins Bernhard naar Tanganyika Campagne in Delft met flesjes vla DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1962 PAGINA 2 PARIJS, 20 sept. Naar de onlangs benoemde nieuwe minis ter voor voorlichting, Fouchet, gisteravond na afloop van de we kelijkse op het Elysée gehouden ministerraad-bijeenkomst mede deelde, heeft de regering „het be ginsel en de grote lijnen goedge keurd van een aan de volksuit spraak te onderwerpen wetsont werp ter zake van de verkiezing van de president der republiek bij algemeen stemrecht". Ue verscheidenheid m onze collectie Alligator regenjassen is weer bijzon der groot. Wij noemen: Model Derby van Egypti sche katoen v.a. 79.- Model Caravelle. Zwitserse import. Vervaardigd van Terital 148. Model Sydney. Trevira met wol 178. Rodex and Burberry en... die goeie jonge 7.60 PAUL VLAANDEREN (Van onze Parijse correspondent) Alle aanwezige leden van de regering hadden achtereenvolgens hun mening ten aanzien van deze door de presi dent beoogde hervorming van de grond wet kenbaar gemaakt, nadat zij door de president uitgenodigd waren om zulks volkomen openhartig te doen. En er was hierbij, aldus minister Fouchet, een grote mate van eensgezindheid aan de dag getreden; alle sprekers hadden zich op een gelijksoortige wijze geuit. Met de gemaakte opmerkingen zou on getwijfeld rekening worden gehouden bij de definitieve opstelling van de tekst van het wetsontwerp, waarmee de re gering zich nu zal belasten. De datum van het referendum is nog niet vast gesteld. Op een hem door de journalisten gestelde desbetreffende vraag gaf mi nister Fouchet ten antwoord, dat geen enkele ministeriële ontslagname in verband met De Gaulles hervor mingsplan in het vooruitzicht ligt. Het was eigenlijk reeds af te lei den geweest uit de door minister Fouchet aangevoerde „grote mate van eensgezindheid". Tot beter begrip zij erop gewezen dat zelfs bij een aantal leden van de regering de oppositiegevoelens tegen De Gaulles hervormingsplan en/of de wijze waarop hij zich voorstelt dit erdoor te drijven met voorbijgaan van het parlement, zulks kennelijk in strijd met de grond wet zo sterk heten te zijn, dat zij aan aftreden dachten. President De Gaulle had zijnerzijds een week geleden zijn ministers namelijk voor de keuze gesteld, die zij dan gisteren kenbaar nebben moeten maken: of Uw instemming, of Uw ontslag. Als ministers, die zo weinig in staat zijn hun instemming te betuigen dat zij er de voorkeur aan zouden kunnen ge ven ontslag te nemen, werden in de af gelopen dagen vooral genoemd Sudreau (Onderwijs), Pisani (Landbouw) en Gis- PARIJS, 13 sept. De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (O.E.S.O. komt in haar overzicht van de ontwikkeling der Franse economie tot de slotsom dat de economische toestand in Frankrijk op het ogenblik als geheel genomen bevredigend is. Er zijn geen grote spanningen op de arbeidsmarkt en de mogelijkheden voor ontwikkeling zijn zeer groot. De toeneming van de per soonlijke inkomens wordt groter en het levenspeil van de bevolking bevindt zich in stijgende lijn. De handel met het buitenland toont een aanzienlijk overschot, een deel van de buitenlandse schuld is terugbetaald en de officiële goud- en deviezenvoorraden hebben een grote omvang bereikt. Het enige punt van ongerustheid betreft de ontwikkeling van de lonen SCHIPHOL, 19 sept. Voor zijn ver trek naar New York, waar hij met twee andere Papoea-leiders de behandeling van het Nederlands-Indonesisch akkoord door de Verenigde Naties gaat bijwonen, heeft Nlcolaas Jouwe vanmiddag op Schiphol zijn diepe teleurstelling uitge sproken over een besluit van secreta ris-generaal Oe Thant. „Hij is blijkbaar van plan het akkoord zonder voorafgaande debatten in stem ming te brengen en het er op die manier zo geruisloos mogelijk door te drukken", zei Jouwe, die met zijn landgenoten Kai- siepo en Womsiwor giseren uit Biak in Nederland aankwam. Hij maakte van het korte oponthoud gebruik om in Den Haag met staatssecretaris Bot te spreken. Deze heeft de Papoea-delegatie op de hoogte gebracht van het nieuws. „We wisten daar niets van", vervolgde Jouwe, die er geen geheim var maakte, dat dit voor hem een klap betekende, die hij niet gemakkelijk kon incasseren. „Voor de zoveelste maal lopen we nu achter voldongen feiten aan. De vorige maal gingen we naar New York en toen we er aankwamen was het akkoord al ge tekend." Jouwe acht het mogelijk, dat er nog enig debat na de stemming zal zijn, maar verwacht daarvan niet veel heil. Dat hij er in zal slagen Oe Thant alsnog tot an dere gedachten te brengen, acht hij uit gesloten. „Daar krijgen we geen gelegen heid meer voor", besloot hij, „want het akkoord komt morgen of overmorgen al in stemming." DEN HAAG, 19 sept. (ANP) Het Nederlandse ministene van buitenland se zaken heeft vandaag meegedeeld, dat de uitvoerende raad van de UNESCO in Istanboel bij het opstellen van een voordracht voor de benoeming van een nieuwe directeur-generaal van deze or ganisatie de meeste stemmen heeft ge geven aan de Fransman Maheu. Deze is waarnemend directeur-generaal van de UNESCO geworden nadat de Italiaan Veronese om gezondheidsredenen was afgetreden. Van de vier kandidaten kreeg mr. C. W. A. Schürmann, permanent vertegen woordiger van Nederland bij de Vere nigde Naties, na de heer Maheu de meeste stemmen. De Algemene Vergadering van de UNESCO zal in november in Parijs de nieuwe directeur-generaal benoemen. ARNHEM, 19 sept. De vijftig- Jarige schilder P. Reesink uit Nijmegen le- .anm Avirn. k» is vanmorgen bij het verrichten van werkzaamheden aan een woning hier aan de Utrechtseweg van een ladder var. ongeveer negen meter hoogte ge vallen. Ernstig gewond werd hij naar he. ziekenhuis overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. en de prijzen. De prijsstijging, die zich sedert drie jaren voordoet, schijnt vooral de stijging der prijzen van agrarische produkten weer te gaven en vormt daardoor een tegen strijdigheid gezien de aanzienlijke ver groting van de agrarische produktie en de moeilijkheden, die worden ver oorzaakt door het vraagstuk van de afzet der landbouwprodukten. In dit opzicht ligt nog een groot werk terrein open, zowel wat betreft het ver korten en saneren van de distributie wegen als wat het aanpassen van de ontwikkeling der prijzen aan het ver bruik en van de afzet aan de produktie betreft Sedert een jaar wordt in Frankrijk duidelijker het bestaan van een zich autonoom voordoende druk tot loons verhoging waargenomen, waarvan de stijging de neiging heeft de toeneming van de produktiviteit te boven te gaan. Het verschijnsel dat mede een herstel- factor inhoudt ten aanzien van de her verdeling van het nationale Inkomen na de maatregelen van 1958, blijft nog beperkt en heeft niets alarmerends. Indien het sterker wordt, zal dit ver schijnsel waarschijnlijk de mogelijkhe den van de financiering der noodzake lijke investeringen voor de toekomstige groei in gevaar brengen. Het is te wensen dat de inkomenspolitiek, die de Franse autoriteiten op het ogenblik uit werken tot een evenwichtige ontwikke ling van de inkomens zal leiden en tot een gelijkelijke verdeling van de resul taten der economische groei. Naar de O.E.S.O. verder schrift is het overschot op de Franse betalings balans sedert 1959 van zeer belangrijke omvang gebleven. De toeneming van de reserves is tot dusverre beperkt kunnen blijven, vooral dank zij de poli tiek van vervroegde aflossingen op de schulden aan het buitenland, die de autoriteiten hebben toegepast, maar de mogelijkheden op dit gebied nemen steeds meer af. De oplossing, die ook uit verscheidene andere oogpunten is aan te bevelen, is dat de omvang van de uitvoer van overheidskapitaal, met name naar de zich ontwikkelende lan den, blijft gehandhaafd en zonodig wordt vergroot en dat de voortschrijdende vergroting en vrijmaking van de kapi taalmarkt in Frankrijk buitenlandse ondernemingen en instellinngen de gele genheid biedt daarop een beroep te doen. Het ziet er niet naar uit dat men een opmerkelijke toeneming van de uit voer van particulier kapitaal kan ver wachten, zonder dat de kapitaalmarkt in Frankrijk aanzienlijk wordt ver sterkt. De omvang van de kapitaal markt blijft in bescheiden verhouding tot de rijkdom van het land. Naar de mening van de Franse autoriteiten kan een dergelijke ontwikkeling echter slechts geleidelijk geschieden. DEN HAAG, 18 sept. Volgens de door het Centraal Bureau voor de Stati stiek samengestelde voorlopige gegevens bedroeg de waarde van de invoer in augustus 1962 1.629 min. (v.m. 1.661 min.), terwijl voor een waarde van 1.270 min. (v.m. 1.288 min.) werd uit gevoerd. De uitvoer bedroeg evenals vorige maand 78 pet. van de invoer. De waardestijging van de invoer in augustus 1962 t.o.v. de overeenkomende maand van 1961 was met 194 min. of 14 pet. weer aanmerkelijk groter dan die van de uitvoer met 43 min. of 4 pet. Daarentegen was het stijgingspercen tage bij het maandgemiddelde over de eerste acht maanden van 1962 t.o.v. 1961 vrijwel gelijk, nl. bij de invoer 6 en bij de uitvoer 5 pet. Het dekkingspercen tage in augustus 1962 t.o.v. de overeen komstige maand van het voorafgaande jaar lag 8 punten lager, dat van het maandgemiddelde januari-augustus 1962 t.o.v. januari-augustus 1961 was 2 pun ten lager. card d'Estaing (Financiën). Maar vele waarnemers hadden hiervoor slechts de opmerking van eerst zien en dan ge loven. Zoals minister Fouchet ook nog mede deelde zal, alvorens het referendum wordt gehouden, de regering in het par lement ter zake van de onderhavige materie een verklaring afleggen, die ge volgd kan worden door een debat. Wan neer dit echter, hetgeen de bedoeling lijkt, een debat moet blijven niet be sloten met een votum, zal deze proce dure van „het parlement erin kennen" er hoegenaamd niet toe kunnen bijdra gen om het ondernemen van zijn stem pel van ongrondwettelijkheid, dat het in vele ogen aankleeft, af te helpen. De oppositie tegen generaal De Gaul les plan strekt zich, met uitzondering uiteraard van de Unie van de Nieuwe Republiek, „de onvoorwaardelljken", uit tot alle politieke partijen, al is zij daar niet overal even algemeen of even diep. Deze oppositie betreft zowel de „on grondwettige wijze" waarop De Gaulle de hervorming wil doorvoeren als de in houd zelf van de hervorming. Een zo weinig stelselmatige anti-Gaullist als oud-premier Paul Reynaud van de „On- afhankeljjken eh Boeren" heeft hetgeen De Gaulle tegen de grondwet zijn eigen grondwet in het schild heet te voeren gekwalificeerd ais een ware „verkrachting". Voor wat betreft de inhoud van de voorgenomen hervorming wordt de kritiek geleverd in vele gra daties. Zij varieert van „de weg zal komen open te liggen voor een presi dentiële dictatuur" tot_ „verdere ernsti ge verstoring van het machtsevenwicht tussen volksvertegenwoordiging en uit voerend bewind". Alvorens er meer van te zeggen is het echter wijs om af te wachten wat president De Gaulle zelf hedenavond over zijn hervormingsplan te berde zal brengen in de radio- en te levisietoespraak, die hij tot het Franse volk zal richten. DEN Haag, 19 sept. Het stuk metaal, dat gistermiddag op het plaveisel van De la Fontainestraat in de Rotterdam se stadswijk Lombardijen sloeg, is de staartstuit van de linker pylontank van een RF-84-F „Thunderflash" fotover kenner, een straaljager, die op de vliegbasis „Deelen" is gestationeerd. Het stuk metaal kwam op korte af stand van een paar kinderen terecht. Er deden zich geen ongelukken voor. Het stuk was ongeveer een halve meter lang en behoorde tot een extra brand stoftank, die onder de vleugels van be paalde typen straalvliegtuigen kan wor den meegevoerd. De koninklijke lucht macht stelt een technisch onderzoek in naar de oorzaak van het losraken van deze staartstuit, terwijl alle in gebruik zijnde brandstoftanks nauwkeurig zullen worden gecontroleerd teneinde her haling te voorkomen. AMSTERDAM, 20 sept. Gepromo veerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen, de heer A. H. Gomes de Mesquita op proefschrift ,,On the structure of triphenylmethul perchiorate, a crystallographic investi gation". Promotor was mevr. prof. dr. C. H. MacGillavry. (Advertentie) i AMSTERDAM KONINGSPLEIN ROTTERDAM KORTE HOOGSTR. EINDHOVEN RECHTESTRAAT 29 62 06 04 2 HOLLANDIA, 19 sept. Naar het ANP hier van bevoegde zijde verneemt, heeft de Nederlandse regering besloten de ambtenaren die uit Nieuw-Guinea terugkeren en nog zgn. proportioneel verlof te goed hadden, dit verlof na hun terugkeer niet meer toe te kennen. Deze maatregel heeft onder de ambte naren ernstige teleurstelling gewekt. Van de zijde van de vakorganisaties is in antwoord op vragen meegedeeld dat men reeds had gerekend op. toeken- Advertentie) r BLANKENHEYM die goeie ouwe (met de baard) 9« UTRECHT, 18 sept. In een uitvoe rige studie over de Nederlandse inves teringsmogelijkheden in Australië heeft de Nederlandse ambassadeur in Can berra, dr. J. G. de Beus, betoogd dat var de anderhalf miljard gulden aan buitenlands kapitaal die in 1959-1960 in Australië is belegd, het Verenigd Ko ninkrijk en de Verenigde Staten samen een kleine 90 procent voor hun reke ning hebben genomen. De Amerikaanse bedrijven hebben in totaal al meer aan winst naar het vaderland overgemaakt clan zij oorspronkelijk aan nieuw kapi taal in Australië hadden belegd. De Amerikanen maakten in 1959-1960 een rendement van 17 procent van het ge- investeerde kapitaal. Deze conclusies zijn, volgens dr. De Beus, sprekend genoeg om de vraag te wettigen of het voor Nederland ook niet tijd wordt om het lucratieve voorbeeld van het Britse en het Amerikaanse be drijfsleven te volgen en zich meer dan tot nu toe te interesseren voor activi teit in Australië. Dr. De Beus meent, dat door toetre ding van Engeland tot de EEG grotere mogelijkheden kunnen ontstaan voor vestigingen van bedrijven uit andere landen dan het Verenigd Koninkrijk. Daaraan zal, volgens hem, nog meer behcefte bestaan als de Australische vrees wordt bewaarheid, dat een Brit se toetreding tot de EEG zou leiden tot een geringere kapitaalinvestering van Engeland in Australië. Het ogenblik zal dan gunstig worden voor grote in vesteringen in Australië door andere kapitaalkrachtige landen. LOOSDUINEN, 19 september Op een buitengewone vergadering van Vre destein, waar enkele bestuursleden van Hevea in het bestuur van Vredestein werden opgenomen, is medegedeeld dat per 1 september de eerste tranche van een onderhandse lening van 6 min. rentende 4% pet. is opgenomen. De rest zal het volgend jaar worden opgeno men. Over de gang van zaken zegde het bestuur dat deze nauwelijks afwijkt van die van 'het voorgaande jaar. Over het definitieve resultaat is nog niets te zeg gen. gezien de maanden die men nog voor de boeg heeft. r.ing van achterstallige veriofmaanden in Nederland. Iedere Nederlandse amb tenaar die in Nieuw-Guinea werkzaam is, kreeg voor iedere vier dienstjaren een half jaar extra verlof teneinde dit door te brengen in Nederland. Bij het georganiseerd overleg hadden de amb tenaren-organisaties de regering ge vraagd na terugkeer in Nederland ver loftegoed toe te kennen over alle volle jaren die een ambtenaar na het laatste verlof in Nieuw-Guinea had gediend. Nu de regering het verzoek niet heeft ingewilligd achten de vakorganisaties in Nieuw-Guinea „verbittering" ten op zichte van de regering de enig moge lijke houding. Nadat uit Nederland be richt was gekomen dat de regering alle door de ambtenarenorganisaties gestel de eisen redelijk achtte, had men aan genomen dat verloftegoeden in Neder land zouden kunnen worden opgenomen. De afdelingen in Nieuw-Guinea. van de ARKA en het christelijke werknemers- verbond op Nieuw-Guinea hebben hun hoofdbesturen in Nederland nadere in lichtingen over deze kwestie gevraagd. Zij willen daarop vooruitlopend ech ter reeds meedelen dat bedoelde maatregel het aantal ambtenaren dat bereid is na 1 oktober onder V.N.- bestuur te blijven, nog geringer zou maken dan het reeds is. Men legde er de nadruk op dat de regering bij het georganiseerd overleg de indruk gegeven zou hebben alsof proportio- neel verlof na terugkeer van de amb tenaren alsnog zou worden toegekend. Van officiële zijde in Hollandia is ech ter meegedeeld dat het voorstel van de vakorganisaties officieel nooit door de regering is aanvaard. Ambtenaren die reeds hadden beslo ten na 1 oktober nog een maand onder de V.N. te blijven werken, willen nu alleen nog maar zo spoedig mogelijk weg. De kwestie die daarbij eveneens een rol speelt, vormt volgens hen het feit dat de V.N. nog steeds niet met contracten over de brug zijn gekomen. Naar verluidt zouden de contracten vandaag echter in Hollandia zijn aan gekomen. AI met al is de spanning onder de ambtenaren wederom gestegen en men vraagt zich opnieuw af wat de toekom stige situatie zal brengen. Het is voor iedereen duidelijk dat een spoedig ver trek van meer dan de ongeveer tach tig procent van de ambtenaren, die zich reeds voor de terugreis in de eerste helft van oktober hebben opgegeven, vele moeilijkheden met zich zou kunnen brengen. DEN HAAG, 19 sept. De Sport- toto van deze week had een inleg van 817.541,50. Hiervan was beschikbaar aan prijzen een bedrag van 269.790, Voor de eerste prijs groot 148.384,50 meldde zich slechts één deelnemer met dertien goede uitslagen. Hij ontvangt een bedrag van 58.823,53. De rest van de eerste prijs wérd gevoegd bij die van de tweede, zodat hiervoor in totaal be schikbaar kwam 170.497,97. Dit be drag werd verdeeld onder de 32 deel nemers, die twaalf uitslagen goed voorspelden. Zij krijgen elk een som van 5328,-— burto. Voor de extra-prijs voor de gelijke spelen, waarvoor 40.468,50 beschikbaar was, meldden zich 2228 gegadigden. Zij ontvangen elk een bedrag van 19 netto. AMSTERDAM, 20 sept. Van de winter zullen we ijsmutsen met pom poen moeten gaan dragen, alle coutu riers hebben zich er op geworpen. Het zijn onzalige dingen, die het kapsel „vernielen" zoals dat heet, maar ze staan leuk boven een jong gezicht. Ook Dick Holthaus heeft z in zijn winter collectie en ze passen helemaal bü de mantels in de ontwapenend kinderlijke stijl zoals Parijs die nu voorschrijft voor de winter '62-'63. Holthaus, die veel van details houdt, geeft zijn mantels veel zakken, soms twee platte onder de taille en twee insteekzakjes daarboven. Om hals en kin warm te houden laat hij ook stola's van de mantelstof met de einden op de rug' dragen of een losse bontcol, die op zij van de hals sluit met een vetertje, maar hg is er ge lukkig veel gematigder mee dan vele anderen, die de vrouw op bijna groteske wijze inpakken met bont en wollen lap pen als een vesting tegen kou en griep. Hij houdt er de moed in nu de win ter, na een winterse zomer, alweer komt met de mooie kleuren rood, waarin hij zijn mantels vervaardigd heeft. Maar ook de groen en blauw ge ruite mantel heeft iets heel vrolijks en steelt ieders hart. De niet doorlopende ceintuur is een kenmerk van Holthaus' collectie. Er is een slim effect mee te bereiken in een mode-periode, die de taille ongede cideerd laat. In navolging van Parijs heeft Holthaus een soort mantelpakja pon, die „geen vlees en geen vis" is en die bedoeld is voor „shopping". Een van boven dichtgeknoopte en lager ge sloten tuniek over een recht rokje van een losgeweven wollen stof. Men moet zoiets dus over het hoofd aantrekken: er kan een zevenachtste kraagloze man tel bijhoren van dezelfde stof, lekker warm gevoerd met bever of seal. Voor de tieners en de twens die er het geld voor uitgeven is er als nieuwtje de blazer van bont, in wit met koperen of nikkelen knopen. Maar eigenlijk is deze collectie overwegend voor de jonge vrouw, hoewel de „for tiers" en de „fiftiers" wel iets kun nen doen met een kazakachtige japon of het' model van de foto in korrelig duifgrijs wollen materiaal, dat de een voud van z'n klassieke liji even gesple ten opzij slechts onderstreept vindt door een rand stiksels onder aan de lange blouse en onder aan de rok. De mutshoeden van bont, die bij het straat-tenue worden gedragen, zijn min der zwaar als ze van voren gemonteerd zijn op een randje van materiaal, bij voorbeeld jersey in hetzelfde streepje als de lange blouse onder een pak van zwart geschoren velours. Voor het cocktailuur als het leven speelser wordt zijn ook de hoeden meer „Spielerei". Naast de grote plumeau- hoeden van fijn gevederte zijn er ijle bloemenhoedjes, soms passend bij het collier van bloemblaadjes langs de ja ponhals. De zwarte cocktailjapon, mouwloos en met vrij diep rugdécol- Verlengd silhouet" noemt ontwerper Holthaus dit draagbare model met splitjes-tüniek. DEN HAAG, 19 sept. Prins Bern hard is vanmorgen van Soesterberg naar Tanganyika vertrokken voor een verblijf van enige weken. De prins, die onder meer vergezeld wordt door zijn adjudant, luitenant kolonel C. C. Geertsema, en door prof. ar. J. F. Nuboer, zal zich m Tanganyi ka tezamen met ambtenaren van het desbetreffende regeringsdepartement aldaar op de hoogte stellen van de wildbescherming. Op 5 oktober zal de prins aanwezig zijn bij de officiële ope ning van de Kilombero suikerfabriek door de minister-president van Tan ganyika, de heer Kawawa. Deze sui kerfabriek is door Nederlands initiatief en met gebruik van Nederlands en an der kapitaal tot stand gekomen. leté, die het prototype is voor het na» middagtoilet waarvan alle collecties in Parijs wemelen, (ze zijn alleen geschikt voor sprietige vrouwen) vindt hier een variant in diep bruin. Welkom voor wie vindt dat zwart haar niet staat. Iets nieuws is een mouwloos cocktailvest van zwarte breitschwanz waarvan de randen zijn afgezet met ge slepen gitten. Git-versiering is er hele maal in voor deze winter; het is een beetje somber, dat hoort misschien bi] het moderne „levensgevoel". Een cocktailtoilet van het glimmende donkere lamé, dat iemand „vloeibare anthraciet" heeft genoemd, trok de be langstelling van Ank van der Moer, die op de pers-show aanwezig was. Het ma teriaal zal het op het toneel zeker doen. Voor staande recepties zijn de japon nen geschikt met losse panden en lo9 vallende rug. A.B^ De mouwen van dit blauw-zyden cocktailjasje zijn van zijden bloemen gemaakt. De hoed past er bij. AMSTERDAM 19 sept.' De panto mimespeler Will Spoor opent 1 okto ber in samenwerking met zijn collega Rob van Reyn een mimeschool waar een beroepsopleiding voor mimespe- lers en een aanvullende opleiding voor toneelspelers, cabaretiers, dansers en zangers zal worden gegeven. Ook krijgt een werkgroep voor belangstel lenden onderdak in de school, die voor lopig huisvesting heeft gekregen in een localiteit aan de Olofspoort in Amster dam. De opleiding omvat zgn. mime- corporel (een door Decroux gelancerd mime-systeem)pantimime en alge meen vormende vakken, zoals lichte acrobatiek, tap-dance en tekstbehande ling. Als docenten zijn aangezocht Carla Lipp, Sylvia de Leur en Anne Marie Prins. Gastlessen zijn in voorbereiding van Etienne Decroux (leermeester van o.m. Marcel Marceau) en van Maximi- lien Decroux uit Parijs. De leider-op richter van de eerste Nederlandse mi meschool, Will Spoor, studeerde en werkte van 1951 tot 1956 in het „Thea tre de mime Etienne Decroux" in Pa rijs, waarna hij onder meer een we reldtournee maakte met Marcel Mar ceau. (Van onze soc. econ. redactie) DEN HAAG, 19 sept. 25.000 huis houdens in Delft, Delfgauw, De Hoorn en een deel van Rijswijk krijgen dit na jaar van hun melkboer gratis een flesje pap aangeboden. Als de verwachtingen die het bedrijfsleven van deze cam pagne koestert, uitkomen en de ver koop van vla belangrijk toeneemt, zal de actie tot een veel groter gebied worden uitgebreid. Het produktschap voor zuivel heeft jn zijn vergadering van hedenmorgen zijn medewerking voor de Delftse proef- campagne toegezegd. Het zal afzien van de heffing die in het algemeen over de afzet van melk en melkprodukten moet worden betaald. Het gaat om een bedrag van 1500. Het bestuur van het produktschap bleek ook wel wat te voelen voor e©n voorstel tot tijdelijke subsidiëring van de installatie van melkautomaten. Men zag in de automatenverkoop kansen voor een verhoogde afzet van melk. BÜ de Hoogovens zijn honderd automaten geplaatst, waardoor het gebruik van melk sterk steeg. De resultaten zijn hier echter wel geflatteerd. Het bedriü geeft een bijdrage, waardoor de pakje» van een kwart liter maar tien ce"1 kosten, terwijl de normale prjjs een kwartje bedraagt. De Hoogovendirectie bespaart echter voor een deel de k°s' ten van een kantinedienst. Bovendiei zouden de arbeidsprestaties door he drinken van melk omhoog gaan. Het aantal melkautomaten langs h openbare weg is echter nog geringj het publiek is er nog niet aan gewen» een extra pakje melk te kopen en »e financiële resultaten zijn dan ook nog niet daverend. Een startsubsidie z»u deze vicieuze cirkel kunnen doorbreken. MENEER VLAANDEREN, IK BENft DERDE U IN PLfiflTS VflN 5C0T- .LAND YARD OMDAT IK EEN ONDERHANDELAAR NODIG HEB 'GEEN DETECTIVE l) BENT TE BESCHEIDEN ÜBENT IEMAND MET FLAIR VOOR DIPLOMATIE EN EEN WERELDREPUTATIE VÜOR ONKREUKBAARHEID. DAAROM ZEI IK'HAAL PAUL VL9ANDERE IK BEN AUTEUR VAN BE ROEP! EN WAT ZOU M'JNTAAK Z'JN? .'U KUNT MAHDIA EEN GROTE 'DIENST BEW'JZEN ALS U CONTACT! NEEMT MET DE LIEDEN DIE AL MEER-J 0MALEN GETRACHT HEBBEN ONZy" .PRESIDENT TE DODEN* DIE ZOGENAAMDE BE"] VR'JDERS'.MOETIK DIE TOT DE ORDE tROEPENPA^J

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2