Ongeluk KLM-toestel in Lissabon (oktober 1961) door beoordelingsfout Betrokken vlieger geeft fout toe voor luchtvaartraad EEG-landbouw beleid brengt ont wikkelingen nieuwe Nationale melkgaranties in toekomst gehandhaafd? CONIMEX Begrip NODIGING „De klant wordt Katholieke Middenstand geprikkeld over acties van „grote grutters Hoofdartikel in Stuwing Wereldprimeur voor veiliger vliegen Meer hengelaars maar minder beroepsvissers MINISTER WERKT AAN LANDBOUVNOTA Uitgaven voor onderzoek etc. verhoogd Onze vissers op verre visserij Kort geding in Zwolle Nog meer verhoren in broodoorlog99 m zK-.msz f voor het gebruik van KETJAP BENTENG Pachters moeten in IJ sselmeerpolder s veel geld hebben Amsterdams echtpaar omgekomen bij ongeluk in Oostenrijk Zilveren rijksdaalders vervangen papieren Congres in Den Haag van verzetsstrijders besloten DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1962 PAGINA b drink Joy, gezond en feiZgMtt lekker! !•- per 20 prcLu P. LORILLARD - NEW YORK <n HET ALLERBESTE VOOR DE RIJSTTAFEL formule-meubelen In prijs verlaagd 14°/o DEN HAAG, 20 sept. De raad 'oor de Luchtvaart heeft gisteren een openbaar onderzoek ingesteld naar de oorzaak van het ongeval dat op 29 ok tober 1961 bij de landing op de lucht haven Lissabon is overkomen aan een KLM-vliegtuig, de DC-8 „Thomas Alva Edison". Uit het verhoor van een der betrok kenen, de tweede bestuurder N. C. Rijk, eie de landing uitvoerde, bleek de toe- wacht van het ongeval. Het vliegtuig had zo'n harde landing gemaakt dat het licht werd beschadigd. Enkele ban- hen ploften en een stijl van het lan dingsgestel en een schot waaraan de unker-binnenmoter aan de vleugel hangt werden ontzet. Het vliegtuig had ongeveer 25 me ter voor de landingsbaan de grond ge taakt. De tweede bestuurder, die thans niet meer in dienst van de KLM is, verklaarde gisteren, dat hij onrustig was en zijn zelfverzekerdheid had verloren. ,,Ik merkte dat de lan ding te kort was", zei hij. ,,Ik geef toe, dat de zaak enigszins uit de hand is gelopen". De vlieger verklaarde, (Van onze luchtvaartredacteur) SCHIPHOL, 19 sept.Het Nationaal Lucht- en Ruimtevaart Laboratorium heeft een apparaat ontwikkeld dat, speciaal aangepast aan de DC 8, tij dens de vlucht de gedragingen van Vliegtuig en motoren nauwkeurig re gistreert. Deze Nederlandse automati sche vluchtwaarnemer is in zoverre een primeur, dat hij op tot nu toe on gekend grote schaal vliegtechnische gegevens vastlegt. Vliegsnelheid, hoogte, vermogens- Instelling, koers, gegevens over de mechanische conditie van vliegtuig en motoren alles wordt nauwkeurig geregistreerd. Van elke vlucht ver krijgt men zo een volledig en minitieus bijgehouden overzicht, ter analysering achteraf. De afgelopen maanden heeft het apparaat in de KLM DC 8 „Orville Wright" het doen en laten van het toestel tijdens achthonderd vlieguren nauwlettend geobserveerd. Op deze Wjjze zijn al vele aanwijzingen verkre gen omtrent mogelijke verbeteringen van de DC 8-vloot. Het staat nog niet vast of alle KLM-toestellen met een dergelijk apparaat zullen worden uit gerust. Waarschijnlijk zal eerst nog een tweede proefperiode volgen. De vluchtwaarnemer legt alle gege- wns vast op een magnetische band. Op Schiphol worden ze gesorteerd en met behulp van een grote elektronische tekenmachine verwerkt tot leesbaar materiaal. Het gebruik van apparatuur als deze biedt als een der belangrijk ste voordelen, eventuele zich ontwikke lende storingen zeer vroegtijdig te onderkennen, zodat bijtijds maatrege len ter voorkoming kunnen worden ge nomen. Wellicht kan dit een totale ommekeer in de onderhoudsmethoden teweeg brengen. (Advertentie) (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 19 sept. De sportvis a6rü_ neemt in de laatste jaren gesta dig in omvang toe. Minister Marijnen geeft hierover in zijn toelichting op de begroting van Landbouw en Visserij de volgende cijfers. Het aantal akten en hengelbewijzen steeg in de laatste drie Jaren van 508.000 tot 549.000 stuks. Bij de beroepsvisserij is daarentegen een duidelijke teruggang merkbaar. Veel beroepsvissers zoeken werk aan de wal en beoefenen de visserij alleen nog als seizoenbedrijf of als gelegen- heidsvisserij gedurende de vrije tijd. De nieuwe viskwekerij in Oost Flevo land zal in 1963 voor ongeveer de helft van de toekomstige oppervlakte in be drijf zijn. De pootvisvoorziening richt zich vooral op karper, snoekbaars, snoek en aal. De organisatie ter ver betering van de binnenvisserij zal op tie kwekerij in Oost Flevoland 32 proef vijvers inrichten, waar de verschillende Problemen zullen kunnen worden bestu deerd. dat hij zijn inziens te weinig erva ring met de DC-8 had gehad. Vóór deze landing had hij tien landingen met DC-8's gemaakt. „Het was een beoordelingsfout van mij," zei hij. Overigens kwam ter zitting uit bet horen van de betrokkenen, de getui gen en de deskundigen wel naar vo ren, dat het vliegveld van Lissabon niet geliefd is onder de vliegers. De lan dingsbaan heeft een helling en daarna een glooiing naar beneden. De gezag voerder, de Engelsman R. D. Westlake, verklaarde ter zitting, dat de tweede vlieger met zijn toestemming het toe stel, overigens tegen de regels van de K.L.M. in, vlak vooraan de baan aan de grond zou brengen. Hij heeft niet kunnen zien, dat het toestel te laag invloog. Toen hij dit bemerkte was het te laat om nog te kunnen ingrijpen. Hij verklaarde vertrouwen in de tweede vlieger te hebben gesteld. De directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst, de heer J. W. F. Backer, verzocht de raad de gezagvoer der, die verantwoordelijk is en de twee de bestuurder ieder een ontzegging van de vliegbevoegdheid voor twee weken op te leggen. Hij meende dat hier spra ke is geweest van een niet-opvolgen van de voorschriften, een onvoldoende vliegerschap van de tweede bestuurder, en een onvoldoende samenwerking tus sen de gezagvoerder en de tweede be stuurder. De Raad voor de Luchtvaart zal 31 oktober uitspraak doen. ZWOLLE, 20 sept. Het is nodig gebleken nog getuigen te horen in het kort geding voor de president van de rechtbank alhier tussen de partijen die betrokken waren bij de „broodoor log" alhier en die maandag voor de rechtbank verschenen. De coöperatieve verbruiksvereniging „Samenwerking" in Deventer eist een verbod voor Dragstra's broodfabriek te Zwolle om nog langer gebruik te ma ken van de diensten van vier bezor- frs op straffe van een dwangsom van 1.000,- per overtreding en hervatting van de werkzaamheden bij de Zwolse coöperatie door deze vier bezorgers op straffe van een dwangsom van f 100.- per dag. De coöperatie zal nu moeten aanto nen dat de vier bezorgers van de fir ma J. B Redeker, die in dienst traden bij Dragstra's broodfabriek, er in hebben toegestemd bij de coöperatie in dienst te treden. De bezorgers zullen moeten bewijzen dat zij tijdens de vergadering bij de coöperatie voor de keus zijn ge steld in dienst van de coöperatie te treden of op staande voet ontslag te krijgen. Toen de coöperatie onlangs besloot tot samenwerking met Redeker weigerden vier bezorgers van deze firma voor de coöperatie te gaan werken, zij traden in dienst bij Dragstra waarop de Coöpe ratie haar broodprijzen verlaagde. Ook Dragstra vefkocht toen het brood tegen lagere prijzen, maar slechts voor twee dagen. De coöperatie spande daarop een kort geding aan dat maandag behan deld werd. Het is nog niet bekend wanneer de uitspraak is, dit hangt af van het re sultaat van de getuigenverhoren. De getuigen worden morgen verhoord. Panama Een Belgische tankboot is gisteren even buiten de haven van Bilbao in Panama in aanvaring geko men met een Panamese schuit, die met zand was geladen. De zandschuit brak in tweeën. Minstens negen opvarenden van het Panamese schip worden ver mist. (Rtr). (Advertentie) WEÈBè Cl-G-AR-E-T-T-E S- JÉ (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. 19 sept. De snelle ontwikkeling by 't tot stand komen van het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de EEG heeft reeds tot een gedeel telijke omschakeling van het nationale markt- en prijsbéleid in de landbouw geleid, aldus minister Marijnen in de toelichting op de landbouwbegroting Ook buiten het markt- en prijsbeleid noodzaakt de totstandkoming van de gemeenschappelijke markt tot een her oriëntatie van de Nederlandse land bouw. De minister zal daarom binnen niet te lange tijd een nota over het land bouwbeleid op langere termijn indienen. Meer dan ooit zal de land- en tuin bouw aandacht moeten schenken aan versterking van Je concurrentiepositie. De eerste verantwoordelijkheid hier voor ligt volgens de minister bij de wer kers in de land- en tuinbouw zelf. Zij worden daarbij gesteund, doordat het organisatiewezen in Nederland sterk is (Advertentie) Ketjap is een licht gekruide sojasaus, die op natuurlijke wijze een heerlijke pikante smaak geeft aan vele gerechten. Ketjap Over elke echte Bahiru schotel hoort ee.t scheut|e Ketjap. Dan pas is het smullen ge blazen. §la_of rauwe groente met Ketjap "Maak de sïa (of rauwe groente) gewoon klaar met azijn en slaolie, maar voeg er tevens een theelepel Ketjap aan toe. Verrukkelijk. Jüsjpnet V^g^ijdens of na het braden van vlees, kip of gehakt een scheutje Ketjap toe. Het vlees wordt dan nog lekkerder en de jus wordt prachtig bruin en pikant. Soep_rnet Ketjap Een scheut|e Ketjap in ge bonden soep zal de smaak belangrijk op voeren. Neem zelf de proef. Weer verkrijgbaar: mooi rijst tafel.receptenboekje. Vraag Uw winkelier, of stuur briefkaart (geen brief) gefrankeerd met ««sm!!34 ct aan Cvnimex Baarn ontwikkeld. De overheid zal de helpen de hand bieden. Op de begroting zijn hogere bedra gen uitgetrokken voor onderwijs, on derzoek, voorlichting en cultuurtech nische werken. De minister zal ook zijn bijdrage leveren tot intensivering van het overleg met de organisaties. Ook de activiteiten van deze organi satie zullen krachtig worden gesteund. Ruilverkavelingen en de uitvoering van streekverbeteringsplannen zullen beter op elkaar worden afgestemd. Het bedrag voor cultuurtechnische werken, die de produktieomstandigheden moeten verbeteren, wordt met 11,5 min ver hoogd. De vijfdaagse werkweek heeft echter een ongunstige invloed op het tempo van uitvoering van de plannen. Zoals reeds in de miljoenennota is mee gedeeld, zal het tekort op het Landbouw Egalisatie Fonds (waaruit de landbouw subsidies worden betaald) belangrijk ge ringer zijn dan in 1962. Dit is vooral te danken aan de inkomsten uit EEG-hef- fingen in de graansector, in totaal circa honderd miljoen. Voor de melkgaranties is. rekening houdend met een verder effect van het valorisatiebeleid, een bedrag van 247 min uitgetrokken (raming 1962 258 min, uitkomsten 1962 322 min). Zowel voor de zuivelsector als voor de consumptiemelk zijn nieuwe voor stellen voor een gemeenschappelijk EEG-beleid in voorbereiding. Dit zal belangrijke gevolgen moeten hebben voor het tot nu toe in Nederland ge voerde zuiveL en melkprijsbeleid, schrijft de minister. Hij vraagt zich o.a. af of en in hoeverre er nog een natio nale garantieregeling voor het produkt melk kan worden gehandhaafd. Mr. Marijnen heeft geen bezwaar te gen de plannen van de Europese Com missie voor de instelling van een struc tuurfonds voor de Europese landbouw. Wel blijft hij van mening, dat het pas zinvol is tot instelling van een derge lijk fonds over te gaan, als een effectie ve coördinatie van het structuurbeleid in de verschillende EEG-staten tot stand is gekomen. De sociaal-economische voorlichting in de landbouw (vraagstukken als dat van de afvloeiing van arbeidskrachten van het gezin en de samenhang tussen bedrijfsfinanciering en gezinsuitgaven) 9?^ moeten naar de mening van de minis ter voorbehouden blijven aan de stands organisaties. Hierbij kan de door de overheid te stimuleren bedrijfs-econo- mische voorlichting een belangrijke steun zijn. De bewindsman heeft ook meer geld bestemd voor de bevordering van de rationalisatie en de verbetering van de bedrijfsvoering, waarbij dan de beperking tot kleine bedrijven en ach tergebleven gebieden achterwege kan blijven. De maatregelen ter bestrijding van de varkenspest hebben volgens de toelichting een gunstig effect gehad. Minister Marijnen heeft zich bereid verklaard 5,5 min gld ter beschikking tr stellen over een periode van tien jaar, welk bedrag zal worden besteed voor de gezondheidszorg voor varkens. Ondanks de vele onderzoekingen in binnen- en buitenland is men er nog niet in geslaagd een doeltreffend vaccin te gen mond- en klauwzeer te vinden. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG. 19 sept. In de Troon rede is reeds gewezen op de mogelijk heden voor de zgn. „verre visserij", d.w.z. In de meest noordelijke en noord westelijke delen van de Atlantische Oce aan. Dit zou een belangrijke nieuwe ont wikkeling zijn. omdat de Nederlandse vissers tot nu toe niet zo ver buiten het Noordzeegebied komen. Minister Marijnen zegt hierover in zijn toelichting op de begroting van Landbouw en Visserij, dat de thans door Nederland gevangen vis (haring, plat vis en schelp- en schaaldieren) voor een belangrijk deel wordt geëxporteerd. Meer dan 70 pet van onze visexport ging naar EEG-landen. Rondvis zoals schelvis en kabeljauw moet echter zo wel in Nederland als in de andere EEG- landen worden ingevoerd. De Noordzee kan niet voldoende in de behoeften aan deze vis voorzien. Ook vanwege de toe nemende bevissingsintensiviteit van de Noordzee moet overwogen -worden of Nederland het voorbeeld van andere EEG-landen moet volgen en zich moet gaan toeleggen op de verre visserij. De minister zegt, dat spoedig een beslis sing kan worden tegemoetgezien op het rapport van de ontwikkeling zeevisse rij. Daarbij komt o.a. aan de orde of ons land een roi in de voorziening van de EEG-landen met in verafgelegen wate ren gevangen vis kan gaan vervullen en of bij de bouw van nieuwe schepen met deze vorm van visserij rekening moet worden gehouden. Plannen voor de bouw van een groter en krachtiger onderzoekingsvaartuig voor de visserij, ter vervanging van de „Willem Beukelsz", zijn in overwe ging. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 20 sept. Agrariërs, die in de IJsselmeerpolders een stuk landbouwgrond in erfpacht willen heb ben, zullen er rekening mee moeten houden, dat hun financiële basis stevig moet zijn. Een gegadigde zal aan eigen geld eventueel aangevuld met geld van derden 1.000 gulden per hectare in erf pacht uit te geven landbouwgrond voor het bouwen van een bedrijfsgebouw op tafel moeten leggen. Bovendien wordt van hem geëist, dat hij beschikt over 30.000 gulden contanten voor de bouw van een woning. In de memorie van toelichting op de begroting van Financiën, waarbij een exemplaar van de destijds aan de Sta ten Generaal toegezegde „Algemene voorwaarden voor de uitgifte in erf pacht van cultuurgrond in de IJssel meerpolders" is gevoegd, wijst minis ter Z\jlstra op deze bijzondere financiële eisen in verband met de verplichting, die een erfpachter volgens de bepalin gen in de algemene voorwaarden heeft, om op de in erfpacht verkregen grond een woning en bedrijfsgebouwen te laten plaatsen. Verzoeken van pachters van land bouwbedrijven op domeingrond om toe stemming een boomgaard aan te leg gen zullen, aldus de memorie, in het algemeen worden ingewilligd. KLAGENFURT, 20 sept. (UPI) Een Nederlands echtpaar uit Amster dam, de 60-jarige notaris G. O. Altorf- fer en zijn 50-jarige echtgenote, zijn gisteren bij een auto-ongeluk in de buurt van Klagenfurt op de weg naar Triest om het leven gekomen, aldus heeft de Oostenrijkse politie bekendge maakt. Volgens de politie botste de Neder landse auto, bestuurd door mevrouw Altorffer, bij een inhaalmanoeuvre in een bocht, terwijl zij een tankauto trachtte in te halen, tegen een Oos tenrijkse tegenligger op. Het Nederland se echtpaar werd op slag gedood. De twee inzittenden van de Oostenrijkse auto liepen ernstige verwondingen op. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 20 sept. De thans in omloop zijnde papieren rijksdaalders zullen geheel worden vervangen door zilveren. Minister Zijlstra heeft hiertoe besloten, omdat sinds de invoering van de eerste zilveren rijksdaalders an derhalf jaar geleden is gebleken, dat het publiek de voorkeur geeft aan deze muntstukken boven de muntbiljetten van 2,50. Met de algehele vervanging is reeds rekening gehouden, zo deelt de minister in de memorie van toelichting op de begroting van Financiën mee. In 1963 zulleh tien miljoen nieuwe zilveren rijksdaalders worden aangemaakt. Nu mijn zoon met enige intensiteit sommige televi sie-programma's gaat be kijken dringen allerlei nieuwe begrippen zijn lut tele brein binnen. Laatst vroeg hij mij: „Wat is eigenlijk een overeenkomst"? Ik begaf mij in een ietwat metafysi sche beschouwing over mensen die het na lang inleidend praten over iets ééns werden. Even later kwam het buurmeisje be slag op hem leggen en er ontstond een enorm gekrakeel over de verdeling van het speelgoed. Mijn zoon wón het. Dat wil zeggen: hij graaide het omstreden autootje gewoon uit de handen van zijn vriendin. ..Geef terug", riep ik, „ao ben j* géén goed gastheer". „Nee, nee", zei mijn zoon, „dit overlég". (Advertentie) Ergens In Nederland wordt het fijne meubelmakerswerk nog in ere gehouden: te Waddinxveen, centrum voor houtnijver heid, waar de edelste houtsoorten voor de fabricage van Formule-meubelen wor den toegepast. Onder vele en vaardige meesterhanden komen daar meubelcrea ties tot stand, die beantwoorden aan alle moderne formules van schoonheid, de gelijkheid en vormgeving. Achter elk van deze prachtige meubelstukken staat het fm-merkals kwaliteitsgarantie en meester teken. U bent bij Kempkes in Waddinx veen van harte welkom voor een show- roombezoek met fabrieks-excursie en een koffiemaaltijd. Op zaterdagen géén excursie, doch wel koffiemaaltijd I door afschaffing weeldebelasting N.V. Kempkes Meubelfabrie ken. Toonzalen: Waddinxveen en Amsterdam, Oude Schans 73/77. Levering vla da handel. Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG, 20 sept. „Stuwing", het veertiendaags blad van de Neder landse Katholieke Middenstandsbond, wijdt deze week in een hoofdartikel aandacht aan de „premie"- en andere acties van de grootwinkelbedrijven in levensmiddelen. Het blad volgt de ont wikkelingen „met steeds meer onbeha gen" en toont zich ook geïrriteerd over de „overvloedige gratis publiciteit" die de acties in de pers hebben gekregen. Dat onbehagen is, aldus „Stuwing" geen gevolg van het feit „dat we bang zijn dat dit de ondergang van het mid den en kleinbedrijf zou betekenen". Maar de publieke opinie, zo gaat het artikel verder, „dreigt op allerlei klei nere punten door te slaan naar opvat tingen van die grootbedrijven zeer ten onrechte overigens". De dynamiek van de middenstand wordt zwaar onderschat, zegt de kop van het hoofdartikel en de ondérkop stelt de vraag: „Zijn „grote grutters" vrienden van de consument?" In het artikel zelf wordt een tweede vraag gesteld: „Is het een wonder dat er grote ondernemers zijn, die zich graag scharen achter consumentenorganisa ties, die de vertikela prijsbinding wil len afschaffen? Een vertikale prijs binding overigens, waarbij niet alleen de overheid zorgvuldig tegen mono polistische tendenzen waakt, maar waarbij ook felle concurrentie bestaat tussen de diverse merken met overal controleerbare prijzen. Maar de op koopjes beluste consument beseft niet dat hij met het loslaten van vaste rijzen, alle controle verliest. En dat ij, zoals in Amerika, genomen wordt zonder dat hij het beseft..." „Stuwing" gaat niet uitvoerig in op de oorzaken van prijsverschillen bij bijvoorbeeld koelkasten. „Hier beschik baarstelling van een ruim assortiment, daaraan verbonden omzetsnelheid, rui me voorlichting, verzekerde installatie, blijvende en vlotte garantie-service een grote rol. Gezien de enorme dei ning die over deze zaak is gemaakt, willen we nog eens vaststellen dat het rijsverschil tussen werkelijk vergelijk- are koelkasten van levensmiddelenbe- drijven en van het speciaalbedrijf reeds vóór die acties niet veel meer dan 40 gulden was. En daarvoor krijgt men dan behalve een koelkast ook nog zekerheid. Niettemin willen we erken nen, dat de gespecialiseerde handel door betere samenwerking op bedrijfs economisch en reclame-psychologisch terrein wat beter in de markt had kun nen liggen". Het blad vergelijkt het grootwinkel bedrijf met de Rolls Royce van 100.000 gulden, die ieders aandacht trekt. „En het midden- en kleinbedrijf met de 250 lelijke eendjes, die samen een mil- joen kosten, verder niet zo opvallen, maar trouw- en duchtig heel wat meer werk verzetten dan die ene kapitale Rolls Wat weet het publiek van het dynamische ondernemerschap van 18.000 in commerciële organisaties verbonden kruideniers? Zij kunnen de konkurrentie voiledig aan. Dit wordt ook kennelijk door de klanten gehono reerd. Het beste bewijs is misschien wel dat de grootwinkelbedrijven de konkurrentie hebben aangepakt op een ander terrein dan de levensmiddelen." „Stuwing" bespeurt „een bijna grenze loze onderschatting van de dynamiek van het midden- en kleinbedrijf, dat misschien uiterlijk wat laks reageert op bepaalde stunts, maar dat meer in zijn mars heeft aan wapens dan een door reklame gefascineerd publiek op dat moment ziet." Dat dit geen enge visie is van de eigen groep, blijkt volgens het blad, mede uit het feit dat grote bedrij ven de strijd mede hebben aangebonden tegen deloyale konkurrentie. onge zond marktbederf, nauwelijks verborgen verleiding en klanten-hypnose" „Stu wing" besluit met „De afstammelingen van vroegere zeeheldenpiraten verschil len in zoverre van hun voorzaten, dat ze op verfijnde wijze de kapersvlag verbor gen houden". DEN HAAG, 20 sept. In de rolzaal aan het Binnenhof is gisteren de slot zitting gehouden van het congres 1962 van de „Internationale federatie van verzetsstrijders" (Fildir). Deze bijeen komst werd mede bijgewoond door de minister-president, prof. dr. 4. E. de Quay, en door mr. J. A. Jonkman, voor zitter van de Eerste Kamer. Ook was aanwezig de heer J. W. H. Eickhoff, ambassadeur van Denemarken in ons land. Na de verkiezing van de heer H J. Unger tot voorzitter van de federatie werd het woord gevoerd door o.a. mr. G. Ch Aalders, voorzitter van de Ne derlandse vereniging „Expoge" en door grof dr. Maurice Gislain uit Frankrijk. Sprekend over het thema van het con gres „Een verenigd Europa bolwerk van de vrijheid" werd in deze toespra ken gewezen op het streven van de fe deratie, te weten de verdediging van de menselijke waarden en de strijd voor een geïntegreerd Europa. „Wij willen vrede in Europa en de menselijke vrij heid in deze continenten", zo werd ge zegd. De heer Aalders bepleitte o.m. een nauwere samenwerking tussen de democratische landen in Europa. Kape- laai H. Stoelinga uit Den Haag be lichtte de betekenis van de Europese beweging voor een verenigd Europa. Later op de middag werden de con gressisten, een vijftigtal afkomstig uit twaalf landen, door de regering ontvan ger.. Vanmorgen is bij de cellenbarak ken in Scheveningen namens de fer ratie een krans gelegd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 5