CIRCUIT van Zandvoort had een goed exploitatie]aar Aantal exploitatiedagen van 130 tot 148 gestegen H. Zuurbier overleden Algerijnen ter stembus Wel of niet restaureren BLOEMENDAALSE RAAD WEET GEEN RAAD MET „DE HARINGBUYS" Vraag en aanbod van bloem bollen leken in evenwicht Exporteurs wacht nog drukke tijd RC H DOS Haarlemse afdeling viert zilveren jubileum Agenda voor Haarlem en om UW RENAULTDEALER: GARAGE „DEN HOUT" NAAIMACHINES Dit seizoen geen gewonden Anarchist en raadslid De Amsterdamse Jodenhoekals documentaire Fotograaf lichtte voorbijgangers op BLOEMENDAALSEWEG WORDT GEREORGANISEERD Eerste fase: parkeerverbod veranderd Eerst contact met Gedeputeerde Staten Dichter in Haringbuys In het gelid SEPTEMBER IS NU HAAST VOORBIJ Na „autoriteitenconcert" B. en W.van Haarlem ontvangen in Frans Halsmuseum Vrouwen Electriciteitsvereniging Mariadal" en FCV leggen conflict bij Minnelijke schikking over voetbalveld te Venlo Flessentrekker koopt twee auto's met ongedekte cheques VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 PAGINA 2 KENNERS KIEZEN MAATKLEDING A. 1 VAN DER STEUR N.V. Grote Houtstraat 48 Verbindingen Proef op zaterdag TOONBEELD YAN VAKBEKWAAMHEID 100% vakkundige voor lichting en service bij: Radio Sloof Van Ostadestraat 1-3 Haarlem ALGIERS, 21 sept. (Rtr., UPI) Verschillende groeperingen van het Algerijnse leger hebben gisteren, op de dag dat elders in het land de eerste verkiezingen van de nieuwe staat werden ge houden, in het bos van Bainem, tien kilometer ten westen van Al giers, strijd geleverd tegen elkaar, met als inzet een Belgisch echt paar, dat woensdagavond was ontvoerd. CURO Grote Houtstraat 181 tllUtL Haarlem - Tel. 14444 Films Muziek Toneel Diversen Tentoonstellingen ROLTONG In een rol AUTO-DROP AUTO-DROP Per rol 25 ct. Het circuit in Zandvoort. ZANDVOORT, 21 sept. Voor het circuit van Zandvoort is 1962 een goed exploitatiejaar. Hoewel de weersge steldheid in het afgelopen seizoen wei nig ideaal was, zijn er geen wedstrijden verregend. De „Grand Prix" spant de kroon met rond «0.000 bezoekers, maar ook de sportwagenraces van de Neder- AMSTERDAM, 20 sept. Twee en tachtig jaar oud is in het bejaardenhuis „De Amstel" overleden de, vooral bij de oudere Amsterdammers zeer bekende anarchist, standwerker en oud-lid van de gemeenteraad voor de „Rapalje- n.irtij" Hubertus Zuurbier. Tot op hoge leeftijd beeft hij als colporteur in de omgeving van het standbeeld van de, door hem bijzonder vereerde Domela Nleuwenhuis luidruchtig gecolporteerd met anarcho-socialistische lectuur; hele maal de negentiende eeuwse linkse so cialist, tot en met zijn voorkeur voor flambard en snor. Zuurbier was in zijn Jonge jaren niet zo een opvallende ver schijning, want het wemelde vóór de eerste wereldoorlog van linkse groepe ringen, die elkaar op straat in heftige debatten en vechtpartijen bestreden. Maar In 1921 kreeg hij plotseling grote faam, toen hij zich door bestrij ders van het algemeen kiesrecht op de lijst van de „Rapalje Partij" liet zetten, die als aanvoerder de straat figuur ,,Had Je me Maar" had. Toen deze gekozen werd, maakte de over heid korte metten met de dranklustige partijleider en stuurde hem naar een inrichting. Zuurbier, die tweede op de lijst stona, kwam daardoor in de raad. waar hij als anarchist niet thuis hoorde. Hf heeft er dan ook alleen gesproken toen het presentiegeld 5) dreigde te worden verlaagd. Hij be schouwde de raad alleen als een bron van inkomsten. Na twee jaren kwam er een eind aan zijn raadslidmaat schap. Hij keerde weer terug tot de colportage. Daar was hij, vooral op het Amstelveld, in zijn element. Hij was een onverstoorbare dwarsligger, wiens gehaaide argumenten en schimpscheuten op alle denkbare per sonen en instellingen altijd gehoor kre gen. Vele malen werd hij veroordeeld, altijd tot lichte straffen. Hoewel veel op straat is hij nooit een straatfiguur geworden. Zijn strijdlust was onuitputtelijk. Men kan zich afvra gen wat er, in een andere tijd en onder andere omstandigheden van zulk een merkwaardig mens geworden was. (Advertentie) HAARLEM - TELEFOON 10477 maatfcledingspeclalisten 5? AMSTERDAM, 20 sept. De VARA zendt donderdag 27 september van half negen tot negen uur de documen taire „De Amsterdamse Jodenhoek" uit via de televisie. D< bedoeling van deze documentaire, die door dr. Jaap Meyer werd geschreven en samenge steld, en door Jan Veenman geprodu ceerd, is een historisch overzicht te geven van dit ghetto, van de jaren 1600 tot ongeveer 1960. Daarbij wordt uitgegaan van de komst van zowel Portugese als Hoog duitse Joden in Amsterdam. Weerge geven zal worden de betekenis van de ze groepen binnen het leven van Am sterdam, maar ook binnen dat van de gehele Nederlandse gemeenschap. Daar de gemeente Amsterdam het voornemen heeft de Jodenhoek te sa neren, heeft de VARA getracht met deze documentaire de laatste resten van dit stuk Amsterdam aan de ver getelheid te ontrukken. landse autorensportveireniging trekken steeds meer belangstelling. Hier open baart zich ook het feit, dat de automo- bielsport steeds meer in trek komt. Dit verschijnsel houdt direct verband met de gestadige toeneming van het aantal auto's, dus ook van het aantal automo bilisten in ons land. De heer J. B. Th. Hugenholtz, de directeur van het cir cuit, verwacht een verdere toeneming van publieke belangstell ng bij auto races, alleen reeds op grond van zijn prognose van de toeneming van het autoverkeer in de toekomst. Ook het aantal exploitatiedagen van het circuit was weer groter dan verle den jaar. Tot 15 september was het cir cuit 148 dagen in gebruik; in 1961 ge durende hetzelfde tijdvak op 130 dagen. Vooral de verhuur van het circuit voor bedrijfsdoeleinden (het testen van auto's, banden e.d. en proefnem ngen met het verbruik van benzine en olie) wordt steeds intensiever. Buitenlandse automobielclubs plegen het circuit af te huren voor onderlinge wedstrijden. Zo komt op 20 en 21 okto ber de Motorclub Essen naar het ci- cuit. Deze wedstrijden vallen meestal bulten het zomerseizoen en de deelne mers verblijven dan een of meer dagen in Zandvoort. D t heeft voor het Zand- voortse bedrijfsleven zijn aantrekkelijke zijde. De intensievere exploitatie van het circuit openbaart zich ook in een record opbrengst van de verpachting van re clame. Een betrouwbare maatstaf voor de beoordeling van het zakelijk belang van het circuit. Met voldoening maakte de heer Hu genholtz gewag van het feit, dat n e- mand tijdens of in verband met de wed strijden lichamelijk letsel heeft opgelo pen. De in het voorjaar genomen be veiligingsmaatregelen hebben hun nut bewezen. De geplaatste vankhekken heb ben menig ernstig ongeval voorkomen. Wij stelden de heer Hugenholtz de vraag of het toenemende auto-verkeer vooral op dagen met goed strandweer, niet een belemmering kan worden voor de exploitatie van het c rcuit. Immers indien een grote wedstrijd op het circuit valt op een zondag met druk strandbezoek, komen ernstige verkeersstagnaties voor. Deze zullen op de duur zowel de animo om naar het Zandvoortse strand te gaan als om het circuit te bezoeken ernstig kunnen verminderen. Zou men hier niet tot spre ding moeten overgaan in die zm dat de grote autowedstrtjden op zaterdag worden gehouden in plaats van op zondag? De heer Hugenholtz zei, dat dit in de eerste plaats een zaak van de organi serende verenigingen is. Hij achtte het denkbaar, dat deze op grond van zake lijke overwegingen aan de zaterdag als wedstrijddag de voorkeur gaan geven boven de zaterdag. De vrije zaterdag boven de zondag. De vrije zaterdag speelt hierbij een belangrijke rol. Door deze verschuiving van de wedstrijddag krijgt men een spreiding van het ver keer en dt kan een stimulans zijn voor het wedstrijdbezoek. Een rol kan ook spelen het principiële bezwaar van som mige bevolkingsgroepen tegen wedstrij den op zondag. Men zal hier echter voorzichtig mee te werk moeten gaan en het bijvoor beeld eens moeten proberen met een niet al te druk bezochte wedstrijd. De factoren die bij dit vraagstuk in het ge ding zijn, maken het nemen van een dergelijke proef zeker verantwoord. Maar nogmaals: de sportorganisaties hebben h er het eerste woord;, de stichting Touring Zandvoort verhuurt het circuit op de dagen die daarvoor worden aangevraagd. Een positieve verbetering van de situatie is alleen te krijgen door betere verbindingen van Zandvoort met het achterland. Tradit egetrouw sluit de Pionier Auto mobiel Club op zondag 14 oktober het circuit-seizoen met de traditierit, welke in Utrecht begint en op het Zandvoortse circuit eindigt. Daarna maakt de heer Hugenholtz zich gereed voor een re s naar Japan. Op 4 november a.s. wordt daar het Suzuka-circuit van de Honda fabrieken geopend (lengte 5840 meter). De heer Hugenholtz heeft omtrent de aanleg geadviseerd en behoort tot de genodigden om deze officiële plechtig heid bij te wonen. In 1964 wordt het autocircuit van Zolder (België) geopend; ook daarbij heeft de heer Hugenholtz van advies gediend. DEN HAAG, 20 sept. „U bent de gelukkige", was de stereotiepe uitroep van de 31-jarige Haagse fotograaf die gisteren is aangehouden, verdacht van oplichting. De „gelukkige" was iedere argeloze voorbijganger die de fotograaf maar aanklampte om hem een brief kaart in handen te duwen. „Die kaart is vijftien gulden waard", zei de fotograaf er dan snel bij en leg de zijn slachtoffer uit, dat hi) ook zo'n mooi kleurenportret, maar dan veel groter, zou kunnen laten maken, voor zeven gulden of een tientje. Een der gelijk portret werd echter nooit ver stuurd. Door tientallen klaagbrieven van on tevredenen de fotograaf opereerde op kermissen, jaarmarkten en andere drukke gebeurtenissen kreeg de Haagse politie er lucht van, dat het hier meer betrof dan alleen een civiele vordering. De fotograaf werd aange houden en aan de tand gevoeld, waar uit bleek dat hij inderdaad in het ge heel geen plannen had de foto's ooit af te drukken. COMEDIA (Advertentie) Erkend Graelz-fabrieksdealcr s BLOEMENDAAL, 21 sept. Sedert donderdagmiddag is het parkeerverbod op de Bloemendaalseweg veranderd. Dit is mede geschied op verzoek van de „Winkeliersvereniging Bloemendaalse weg". Het bestuur van de winkeliers vereniging hoopt dat daardoor een ne- tere service wordt verleend aan het win kelende publiek, dat met de auto bood schappen komt doen. Tot nu toe mocht men op de Bloemen daalseweg tussen de Rustenburgherweg en de Hartenlustlaan-Potgieterweg aan één zijde van de weg parkeren. Elke week was dit parkeren toegestaan aan een der beide wegzijden. Daartoe wer den elke zaterdagavond om twaalf uur de borden „omgeklapt". Dit zal in het vervolg niet meer gebeuren. Het nu in gestelde parkeerverbod zal niet meer wisselen voor een der beide wegzijden. Parkeren aan de westzijde van de Bloemendaalseweg zal voortaan niet meer zijn toegestaan. Een uitzondering daarop is gemaakt voor vrachtauto's, die moeten laden of lossen. Aan de oost zijde van de Bloemendaalseweg mag men wel parkeren, maar (en dit is eveneens nieuw) overdag tussen negen uur en zes uur niet langer dan een half uur. De borden, die op de nieuwe si tuatie betrekking hebben zijn donder dagmiddag door de dienst van Publieke Werken geplaatst. Bloemendaal heeft de overige plannen voor reorganisatie van de Bloemen daalseweg gereed. Om deze plannen te kunnen verwezenlijken wil het gemeen tebestuur in het bezit komen van on geveer dertig stukjes eigen grond. Het is de bedoeling met de eigenaren van deze gronden een bijeenkomst te hou den, waar B. en W. de eigenaren willen voorleggen de grond voor een gulden aan de gemeente af te staan. Reorganisatie van de Bloemendaalse weg betekent verbreding van de rijweg, versmalling van de voetpaden waar mo gelijk en eventueel het aanleggen van parkeerhavens. Bovendien zullen de hui dige bomen moeten verdwijnen, ook de beide eeuwenoude kastanjes op de hoek van de Zomerzorgerlaan. Vroeger is wel beweerd, dat deze bomen zouden kunnen blijven staan. Wel zal de Bloemendaal seweg een beplanting met nieuwe bo men krijgen. Bebouwing van het terrein aan de Bloemendaalseweg-Zomerzorgeriaan zal nog wel geruime tijd duren. B. en W. hebben het plan aan de eigenaar van de grond te vragen, het terrein voorlopig (gedeeltelijk) te bestemmen als parkeer plaats. Op deze plaats komen dagwin kels en waarschijnlijk een flat. Het eer ste plan is enige jaren geleden door de schoonheidscommissie niet goedgekeurd. Het politieke bureau te Algiers deel de de Belgische consul aldaar. Jacques Vermeir, in de loop van de morgen mede, dat het echtpaar was ver moord. Het waren de heer en mevrouw Hervé (de) Theux de Monjardin, die ontvoerd waren uit hun boerderij bü de stad Bains-Romains, negen kilometer ten westen van Algiers. Intussen verliepen de verkiezingen gisteren in een apathische rust. Onge veer zes en een half miljoen Algerijnen trokken naar de stembus om de door het politieke bureau aangewezen 196 candidaten voor de Nationale Vergade ring te kiezen. Verwacht wordt, dat Ben Bella's groepering in het nieuwe parlement een meerderheid zal in nemen en dat hij zelf premier zal worden. (Advertentie) levert U uit voorraad: Renault 4 standaard vanaf f 4.100, Renault 4 Luxe vanaf f 4.400,— Renault Dauphine vanaf f 4.995.— Renault Gordini vanaff 5.195,— Renault R vanaf f 5.995,— Renault Floride vanaf f 9.750,— Uw dealer met de grootste service: Wagenweg 164-168 - Telefoon 12138 en 15056. BLOEMENDAAL, 21 sept. Toen ruim vier jaar geleden een „oude" raad afscheid nam, had die raad in zijn zittingsperiode het besluit geno men, dat de sta-in-de-weg in Aerden- hout, die „De Haringbuys" wordt ge noemd, zou worden afgebroken. Dit besluit werd herroepen door de vorige gemeenteraad van Bloemendaal. Don derdagmiddag hebben de raadsleden in Bloemendaal wederom een uitvoerige discussie gehouden over dit op de ge meentelijke monumentenlijst geplaat ste oude tolhuisje. Het ging er om het voorstel van B. en W. te. aanvaarden om resturatie alsnog toe te staan, ook al zal zij blijkens de onlangs gehouden onderhandse aanbesteding heel wat duurder uitvallen dan oorspronkelijk was begroot. Voor de restauratie toonden de raads leden van de Partij van de Arbeid, A.R. en C. H. alsmede wethouder ir. W. van der Laan (WD) zich erg enthousiast. Dat waren niet de verte genwoordigers van de Katholieke Volks partij (afbreken!) en de meerderheid van de V.V.D. (afbreken afhankelijk stellen van het besluit van Gedepu teerde Staten of de Zandvoorterweg al dan geen aansluiting op de Weste lijke Randweg krijgt). Het waren vooral deze zakelijke ver- keersstandpunten, die de voorstanders om De Haringbuys af te breken bij hun beslissing hadden geleid. De Ha ringbuys raakt, zoals het restant wo ning (de keuken is er inmiddels af gehaald om wegverbreding mogelijk te maken, red.) er nu bijstaat steeds meer in verval. Dit verval zal nog aan zienlijk groter worden, ook indien tot restauratie wordt besloten. Want dan nog 2al het geruime tijd duren vooral eer, de benodigde goedkeuringen voor restauratie zijn verkregen. Alleen als de Zandvoorterweg naar de Westelijke Randweg wordt doorgetrokken vervalt het eiland, waarop de Haringbuys nu is gelegen. Dit heeft men tenminste al tijd gedacht, maar de voorzitter, bur gemeester dr. D. H. Peereboom Vol- LISSE, 21 sept. September is haast weer voorbij. Onder normale omstan digheden is de bollenexport om deze tijd van het jaar vrijwel achter de rug. Dat blijkt uit de feesten die worden gehou den. Sassenheim vierde kermis. Hille- gom deed het deze week en Lisse zet volgende week de bloemetjes buiten. De kalender pleegt echter geen rekening te houden mest abnormale weersomstandig heden, maar de exporteurs moeten dat wel doen. Er moeten dan ook nog heel wat bollen geteld, verpakt en verzon den worden. Op de veilingen is de aan voer nog steeds groot en de prijzen die men besteedt, zijn uitermate vriendelijk. Vooral de broeitulpen blijken zeer ge vraagd. De narcissen vooral de trom petten en de bicolors zijn ook nog „en vogue". De hyacintenaanvoer loopt snel terug. Het zijn in hoofdzaak kleine partijen die nog aangeboden worden. Enkele grote „bonnen" betreffen de kleur waar dit jaar geen vraag naar is: het wit. Rose, rode, gele en paarse var riëteiten bleven goed gevraagd. Dat de prijzen der tulpen na de hoge markt van deze zomer geen neiging tot dalen vertonen een uitzondering vor men de dubbele tulpen is ongetwijfeld naar de zin van de kwekers. Hoge prij zen toucheren wordt men niet gauw beu. Ook de exporteurs hebben geen belang bij sterk zakkende prijzen in het najaar. Men krijgt dan de goekope na-offertes (van de concurrentie meestal) en dat bederft de markt voor een volgend sei zoen. Men verdenkt de leverancier er van dat hij probeert het onderste uit de kan te halen. Twee stokoude variëteiten waren de duurst betaalde tulpen van deze week: Brilliant Star, het rode Kersttulpje en de fraaie rose tuintulp Pink Beauty, waar van de twaalven deze week rond een kwartje per stuk lagen. Voor het overi ge gingen vele variëteiten weg voor 10 tot 12 per 100 en als men een normale oogst raapt, „boeren" de kwekers met deze prijzen uitstekend. De kwekers heb ben een goede tot beste oogst gehad en reden tot klagen heeft het vak zeker niet. Ook de exporteurs hebben minder reden tot mopperen, want men zal dit jaar vermoedelijk het rode potlood niet behoeven te hanteren. De orders zullen nu ook werkelijk uitgevoerd worden. Of men kan spreken over een voldoende aanbod, daarover zijn de insiders het niet eens. Over het algemeen is men van mening dat de verkopers de afgelopen winter niet voluit hebben durven verkopen. De schrik van het seizoen 1961, toen vele orders alleen maar met verlies konden worden uitgevoerd, zat er een tikje te diep in. Het ligt voor de hand dat men de komende maanden iets optimistischer gestemd op pad zal gaan. Er komt dit jaar nl. weer een forse uitbreiding voor alle bolgewassen en wanneer de oogst volgend jaar normaal is, dan komen er belangrijk meer ballen op de markt. De Bond van Bloembollenexporteurs is niet bevreesd voor dat grotere aanbod. Dat zal vlot weggewerkt kunnen worden, zo meent men. Voorspellen is echter een riskante zaak in het bollenvak. Het zou niet de eerste keer zijn dat onwerikbaar lijkende stellingen omver werden ge haald... Ier, gaf in antwoord op een vraag van KVP-fractievoorzittar mr. Povel te ken nen, dat ten zuiden van De Haring buys het rijwiel- en voetpad in de rich ting west - oost gehandhaafd zal blij ven. De Haringbuys blijft op een eiland liggen, ofschoon het wel een groot eiland zal worden. Want waar schijnlijk zal het weggedeelte tussen Haringbuys en Teding van Berkhout laan een complex groen kunnen wor den. Een aftakking naar de (Heem- steedse) Zandvoorteriaan zou veel ver derop worden aangelegd. De voorzitter merkte op, dat de raad een keus moet doen uit twee moge lijkheden: slopen of restaureren. Ver rollen of afbreken en het huis later met de bewaarde steentjes weer opbouwen kwamen volgens hem niet voor discus sie in aanmerking. Verrollen zou veel te duur worden. Een gering herstel, in afwachting van een grotere restau ratie, noemde de voorzitter geld weg gooien. De raad beslootde discussie aan te houden. B. en W. zullen contact op nemen met Gedeputeerde Staten, ter wijl zij verder zullen nagaan of voor de restauratie subsidie van Rijk en Provincie zijn te verwachten. Ook zul len B. en W. de vereniging Heemschut en Hendrik de Keyser om subsidie vra gen. Tenslotte zal worden nagegaan of particulieren een bijdrage voor restau ratie van dit „monument" beschikbaar willen stellen. (Advertentie) De beste Zweedse, Duitse merken. Japanse Zlg-Zag Naaimachine Zwitserse f3S0— HAARLEM, 21 sept. Burgemees ter en Wethouders van Haarlem zullen op 1 oktober hun collega's van de om ringende gemeenten ontvangen in het Frans Halsmuseum. Officiéél is de Frans Halstentoonstelling dan wel ge sloten, maar de dagelijkse gemeente bestuurderen zullen toch in de gele genheid gesteld worden de tentoonstel ling te bezicht gen. De receptie door B. en W. van Haarlem vindt plaats na het zogeheten autoriteitenconcert, dat het N.Ph.O. in de Haarlemse Con certzaal pleegt te geven ter opening van het nieuwe seizoen. (Advertentie) ZATERDAG 22 SEPTEMBER Inter regionale Jeugdcompetitie Vanvang 4 uur. Toegangsprijs 25 ct. HAARLEM, 21 sept. Dinsdag 25 september bestaat de afdeling Haarlem van de Nederlandse Vrouwen Electrici teitsvereniging vijfentwintig jaar. Een merkwaardige vereniging met 'n merk waardige naam. Maar merkwaardig is het doel van de vereniging niet, name lijk de huisvrouw helpen met voorlich ting bij de keuze van electrische toestel len en het juiste gebruik daarvan. Een en ander in verband met doelmatige werkmethoden en practische inrichting van de woning. De Electriciteitsvereniging ziet in de toepassing van de electriciteit op huis houdelijk gebied een middel om de ma teriële gezinsverzorging zo te organise ren, dat deze in kortere tijd en met minder inspanning kan worden verricht. Zodoende kan bijvoorbeeld de geestelijke gezinsverzorging beter tot haar recht komen en krijgt de huisvrouw daarnaast CnrEMA PALACE: Madame Sans-Géne, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: t/m zo.: De kampioen melk boer. a. 1. Ma. en di.: Het verborgen leven van Walter Mltty. 14 jaar. Wo. en do.: De roemrijke daden van Danny, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LIDO: Bandiet en minnaar, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: The Inspector, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: t/m zo.: Doorbraak bij Corre- gidor, 14 jaar. Ma. t/m do.: De bestor ming van de Alamo, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De humorist, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. Zondag: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: Vrij. en ma. 8.15 uur. Za. en zo. 7 en 9.15 uur: Fanny, 18 jaar. Za. en wo. 2.30 en zo. 2 en 4.15 uur: A. en C. als waaghalzen. Do. 8.15 uur: Brief encounter, 18 jaar. Zaterdag 22 september Concertgebouw. 8 uur: Concert door P.T.T. Mannenkoor o.l.v. P. J. Potgieter en Mannend-zangvereniging „Stahlwerk" o.l.v. P. Baumer uit Osn abrüek. M.m.v. Peter Vos, bariton en Emmy van Eden, piano. Dinsdag 25 september Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Donderdag 27 september Grote of St. Bavo Kerk. 4 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Concertgebouw, Tuinzaal. 8 uur: Piano recital door Zaidce Parkinson. Zaterdag 22 september Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „Naar het U lijkt" van William Shakespeare. Regie: Karl Gutt- mann. In de hoofdrollen: Signd Koetse, Max Croiset en Jan Retèl. Zcindag 23 september Stadsschouwburg. 8 uur: Toneelgroep Ensemble met „Naar het U lijkt" van William Shakespeare. Regie: Karl Gutt- mann. In de hoofdrollenSigrid Koetse. Max Croiset en Jan Retèl. Zaterdag 22 september Gebouw Cultura. 8 uur: Contactavond N.I.V.O.N. Rest. Brinkmann: Congres van Esperan tisten. Zondag 23 september Rest. Brinkmann: Congres van Esperan tisten. Maandag 24 september Clubhuis, Kleverlaan. 7.30 uur: Muziek avond van „Jeugd en Miuziek". Dinsdag 25 september Minerva-theater. 8.15 uur: Wereldreizigers serie. Mr. A. L. Hustinx spreekt over: „Twee parels van Insulinde (Sumatra en Bali). Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal mussaal en particulier bezit Dage Ui ks van 105 uur Zondag 15 uur. Iedere avond geopend van half negen tot half elf (Kaarslicht en muziek) (tot 30 september) l'eylers Museum. Schilderijen 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fossieien natuurkundige instrumenten DageUUts van 11—5 uur Eerste zonriar van de maand van 15 uur tsisscbuppelijk Museum. Jansstraai 16 Uudi reiigieuze kunst, schilderijen middel eeuwse Deeldhouwwerken Van 10— 12.3U en van 1.30—5 uur (behajve maandag i Zon- en feestdagen 25 uur luseum „Het Huls van Looy", Kleine Houtweg 103. Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 10—5 uur Zondag vaD 1—5 uur Hot 30 september) Kunstzaal „In 't Goede Uur" Korte Hout straat l hoek Nieuwe Kerksplein „uiusiiiuseum. Haariemmermeei riistu rische stoommachines watermolens enz Dagelijks vaD 0-12.30 en van 1.30—5 uur Zondag van 105 uur Kunsthandel Bier. Groot Heiligland 66 Oen toonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw Dage lijks van 105 uur (Tot 30 september) vtshal: Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van het Frans Halsmuseum is ren keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem tentoongesteld (tot 30 september) „De Kerkuil", Nieuwe Gracht 21—23. Ex positie van meubelen, stoffen, tapijten en kunstnijverheid. (Tot 30 september) De Hoofdwacht, Grote Markt, Vanaf 17 septemberEsperanto-tentoonstelling. (Tot 24 september). meer vrije tijd voor ontspanning en ont wikkeling. De Vereniging is ervan overtuigd, dat voorlichting zeker nu nodig en nuttig is. De huisvrouw begrijpt wel het nut van electrische hulpen in de huishouding, maar ze is practisch in alle gevallen te weinig technisch en vaak geheel onbe kend met de eisen, die ze kan en mag stellen om zonder objectieve voorlich ting een verantwoorde keuze te kunnen doen. Daarbij komt nog, dat electrische hul pen meer en meer onder het bereik ko men van de gehele bevolking. Bovendien is de aanbod van apparaten zo groot en verscheiden, dat het steeds moeilijker wordt een keuze te maken. En tenslotte werken moderner verkooptechnieken spontane, ondoordachte en daarom vaak onjuiste aankopen sterk in de hand. Daarom blijft voorlicht» noodzakelijk en houdt de Vereniging met verschil lende instanties contact. Men meent dan ook, het zilveren ju bileum van de Haarlemse afdeling met recht en reden feestelijk te mogen vie ren. In de Kroonzaal van Brinkmann wordt dinsdag 25 september, 's morgens van half elf tot twaalf uur, een receptie gehouden. 5? VENLO, 20 sept. Voor de recht bank te Roermond zijn h(* slotklooster van de zusters Dominicanessen „Ma riadal" en het bestuur van de voetbal vereniging FCV hier tot een minnelijke schikking gekomen over een conflict, dat was ontstaan over het aan de ver eniging verhuurde terrein. De zusters wilden het terrein, eigen dom van het klooster, bij hun bestaan de landbouwbedrijf inbrengen, omdat dit bedrijf thans te klein is voor een rendabele exploitatie. Het bestuur van FCV beriep zich echter op eerder ge dane toezeggingen en maakte een pro ces aanhangig. Door de thans bereikte overeenstemming zal FCV het terrein nog mogen gebruiken tot het einde van de lopende competitie. Voor de voet balvereniging zal een ander terrein met medewerking van de gemeente Venlo worden aangelegd. De negen mannen zijn na een uitge breid onderzoek, dat een half jaar heeft geduurd, uit 253 aanvragers gekozen. Na medisch onderzoek en andere proe ven bleven hiervan 31 man over. waar uit tenslotte de boven genoemde negen werden uitgezocht. Allen zijn straalja gerpiloten. Het Amerikaanse korps ruimtevaarders is hiermee op 16 man gebracht. Het raadslid jhr. J. P. A. van Len- nep (prot. chr.) onderstreepte zijn vurig betoog voor het behoud van De Haringbuys op de Viersprong in Aerdenhout met de volgende poëti sche ontboezeming. Haringbuys, O Haringbuys, Velen vinden U een kruis, Een obstakel in 't verkeer; Ja, men wenst U daar niet meer. Eenzaam staat Ge daar te dromen, Wachtend op hetgeen zal komen; Is er kans op restauratie, Of wordt het een degradatie Tot wat stof en puin en steen; Wordt het Ja of wordt het Neen? Laat een krachtig Ja weerklinken En De Haringbuys weer blinken Als een waardig Monument Door een ieder onderkend Als 't bewijs, dat onze Raad Toch haar roeping wel verstaat Voor 't behoud van de cultuur Ook al is het wel wat duur. Dus voorkomt de amovatie En stemt vóór de restauratie. EDO (uit tegen Wilhelmina): Van. den Berg; Van der Oord en Berends; Nij- man, Hak en Spiers; Van Beekum, Van der Putten, Leonard, Breitner en Breeuwer. Haarlem (thuis tegen PEC): Van 't Kruijs; Maas en Duwel; Boom, Beren- dregt en Duijster; Vreeken, Jaski, Angenent, Frie en Jonker. Stormvogels (uit tegen Leeuwarden): De Graaf; Pirovano en Visser; Van Wooning, Van Duivenbode en S. de Graaf; Nieuwenhuis, Van Kampen, Bakker, de Winter en Van Weerlee. VSV (thuis tegen Oldenzaal): Stuy; Bel- froid en Jager; Hendriksen, Kort en Brom; Dikstaal, Versluis, André, Van Dolder en Farenhorst. HFC (thuis tegen Gouda): Van der Meu- len; Winter en. Van Baasbank; E. Tho le, Wijkhuizen en P. Thole; Geerling, Bouwman, Lindeman, Honnef en Koen- ders. De Kennemers (uit tegen SDW): Dijks; Van Leeuwen en Minks; Brethouwer, Van Gerwen en Tervoort; Minneboo, Jonker, Tielrooy, Jansen en Noorder- meer. Velsen (thuis tegen WB): Rutte; Schoorl en Ruygrok; Spanjaard, Hij- nen en Van Schagen; Böhm, Graman, Van der Poell, Hoogzaad en Witte brood. WB (uit tegen Velsen): Van den Boo. gaard; Hoogendijk en De Jong; Van Vuuren, Both en Kersbergen; Luitjes, Stet, Doornbos, Muskee en De Greef. Ripperda (thuis tegen Celeritudo): Ger ritsen; Heezemans en Bouman; Koene, Van Kampen en Dreyer, Meijer. Pie- terse, Houtkamp, Kuijer en Peters/ Schoten (uit tegen RKAVIC): Honing; Dinkelberg en Verschure; Kossen, "Boekelaar en Fladèr; Kóps, Kollaard, Willemse, De Looze en Blom. TYBB (uit tegen Baarn): Heemskerk; Rietvink en Van. Honschoten; Van der Klugt, Veldhuizen en Pebesma; Valent, Blom, Jansen, Schornagel en Meijer. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen Quick A): Vlug; Stokman en Water; Jansen, Kerkman en Schilpzand; Nijkamp, Van Duyn, Stobbelaar, Paap en Ooster- baan. Hoofddorp Boys (thuis tegen NAS): Pijlman; Lamers en Koolbergen; Jan sen, Hertroys en G. Stolwijk; Van Poe- cke, Van Munster, Switser, Bakken hoven en J. Stolwijk. Onze Gezellen (uit tegen St.-Pancratius) Van Nunen; R. van der Putten en Miezenbeek; B. van der Velden, A. van der Putten en P. van der Vel den; Overtoom, Blom, Jacob, Harmse en Haver. Renova (thuis tegen Bloemendaal): Van Es; Dingerdis en Hagen; Van der Veldt, Grijmans en G. Smit; Van Eg- mond, A. Smits, Van der Zalm, Toen- breker en Sengers. VVSB (thuis tegen Warmunda): Peeters; Nulkes en Warmerdam; Jac. van Pa ridon, H. van Paridon en B. van der Ploeg; F. van der Ploeg, Heemskerk, Van der Weijden, Van Eeden en Van der Voort. NAS (uit tegen Hoofdd. Boys): A. Blom- mestijn; W. van Rooijen en J. Knijn; J. Meegdes, C. v. d. Kamp en W. Bür- mann; P. v. d. Boer, A. v. Rooijen, F. Blommestijn, H. v. Rooijen en J. Kleef. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 20 sept. Tot twee maal toe heeft een 43-jarige flessentrekker kans gezien een auto te kopen met on gedekte cheques, terwijl op zijn giro rekening minder dan vijf gulden stond. De man werd hier gisteren door de politiè aangehouden, omdat hij er bo vendien van wordt verdacht gezwendeld te hebben in elektronische apparatuur, wat hem ruim tweeduizend gulden moet hebben opgeleverd. Ook heeft de man, die als beroep hoofdverkoper heeft op gegeven, tweeduizend gulden in handen gekregen door gefingeerde vorderingen over te dragen. DEN HAAG, 20 sept. Het totaal aan giften op het gironummer van he Rode Kruis voor leniging van de noot in Perzië heeft thans de 750.000 guldei overschreden. Als een mens beschikte over een naar verhouding even lang mondstuk als een vlinder bezit in zijn rol- tong, dan zou hij vanuit zijn kamer op de vijfde ver dieping door hét raam een glas melk kunnen leegdrin ken uit een café aan de overkant van de straat. vindt U op elke tabletver pakking een interessant verhaal. Vraag naar VS-dropfabriek, Leeuwarden. -

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2