Naamgeving van nieuwe wegen in het geding EFKU Hulpdienst door Jongeren in Haarlem alstublieft, nieuw Speciale verkeerscursus voor kleuterleidsters Tegen fabrikant 6 weken cel en B/2 jaar ontzegging geëist PATER J. C. DOENSEN OVERLEDEN NAAIMACHINE Kap. M. van der Zwaan verlaat Haarlem Licht verdeelde markt J. C. M. Laane als raadslid geïnstalleerd Ir. H. Hertzberger ontwerpt lyceum fris vrolijk - fantastisch Dinsdag uitreiking van diploma's Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT De beurs vandaag: VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 GEMEENTERAAD BLOEMENDAAL Leraar Triniteitslyceum te Haarlem In Radhoevediorp Uitbreiding politie bureau Hoofddorp Be j aardenwoningen in Hoofddorp-noord en Abbenes Burgerlijke Stand Haarlem Zandprobleem Examens ZIG-ZAG f 295,- G. N. UITENDAAL Zandvoorter in A'dam gearresteerd Gestolen waardezegels te koop aangeboden Zilveren priesterfeest pater Zegwaard m.s.c. WERELDREIZIGERS- SERIE Mr. Hustintx vertelt over „Twee parels vara Insulinde" Uitgaansdag bejaarden ira Heemstede Aanwinsten Leeszaal Heemstede mmsmsszz. Overvol zonnig fruit is frisse, vrolijke Fanta. Próef die stralende gezondheid van fijne Fanta Orange In Nederland gebotteld met toestemming van de rechthebbende op de gedeponeerde handelsmerken „Fanta" en „Coca-Cola". OP VORMSCHOOL „LAETARE Reclasseriragscollecte ira Haarlem Keiler Macdonald IN VENT A Bromfietser gewond bij botsing in Delftlaan Waterstanden 1 erkeerszondaars voor de rechtbank INSPIRERENDE BREISHOW Hockey-pro gramma SCHAKEN BIJ „HET WITTE PAARD" Donateurs PSCB komen ira schiet wedstrijden uit Hol van de leeuw Baan Beurs van New York BLOEMENDAAL, 21 sept. Er is ®en neiging in den lande om uit de naamgeving van nieuwe wegen het woord weg, laan of straat weg te laten. In onder meer Amstelveen en Den Haag Worden plaatsen al zonder deze nadere aanduiding aangegeven. Bloemendaal volgt dit voorbeeld, door in het uitbrei dingsplan Kennemerweg bepaalde nog te bouwen huizen aan te duiden met „Veen en Duin", slechts gevolgd door een nummer. Dit zei in de donderdag middag gehouden openbare raadsverga dering van Bloemendaal de voorzitter, burgemeester dr. D. H. Peereboom Vol ler. Mr. Vliegen (P.v.d.A.) vond het niet consequent Veen en Duin als weg- naam te gebruiken, terwijl elders in de gemeente hele wijken met zo'n naam worden aangeduid. De raad sloot zich by het voorstel van B. en W. tot naamgeving van we gen in uitbreidingsplannen in Bloemen daal en Vogelenzang aan. De agenda werd, nadat de heer J. C. M. Laane als Vijfde raadslid voor de KVP was geïn stalleerd, in een vlot tempo afgewerkt. Mevrouw G. C. Polak-Bredenhorst (P.v.d.A.) kreeg van de voorzitter de toezegging, dat de mogelijkheid wordt onderzocht het geschrift van mejuffrouw A. M. G. Nierhoff, over de betekenis van de straatnamen, te vermenigvuldi- HAARLEM, 21 sept. In de leef tijd van 56 jaar is vanmorgen in de Mariastichting overleden pater J. C. Doensen OESA, die de laatste jaren leraar was aan het Trimteitslyceum. Pater DoenSen werd 38 jaar geleden als Augustijn geprofest en werd vijf jaar later priester gewijd. Dinsdag 25 september 's morgens om half elf worden in de kapel van het Augustijnenklooster aan de Zyiweg de Lauden gezongen. Daarna volgt de plechtige Requiemmis. De begrafenis geschiedt 's middags op het klooster kerkhof Mariënhage te Eindhoven. HOOFDDORP, 21 sept. B. en W. Van Haarlemmermeer hebben aan de architect, ir. H. Hertzberger, opdracht gegeven een voorlopig ontwerp te ma ken voor het definitieve gebouw van het gemeentelijk lyceum te Badhoeve- dorp. De architect heeft de opdracht aanvaard. B. en W. vragen voor dit deel der voorbereiding een crediet aan de raad van 10.000. De architect zal geruime tijd nodig hebben om het ontwerp te maken, maar dat is niet zo erg want van over heidswege is nog altijd geen definitie ve toestemming ontvangen of te ver wachten voor de bouw van het nieuwe lyceum. HOOFDDORP, 21 sept. In afwach ting van de bouw van een nieuw poli- tie-bureau, zal bij het bestaande bu reau een houten directiekeet worden geplaatst om het nijpend ruimte-tekort enigszins op te vangen. Het gebouwtje komst tussen het bestaande bureau en de gereformeerde kerk. De directiekeet krijgt vier bescheiden werkvertrekken, waarin het archief en de politie-administratie kunnen worden ondergebracht. Voor de bouw en in richting van de directiekeet vragen B. en W. van Haarlemmermeer aan de raad een crediet van f 11.000,-. HOOFDDORP, 21 sept. Hoofddorp mag dit jaar 20 premiewoningen door woningwetverenigingen laten bouwen. B. en W. willen er bejaardenwoningen van maken, waardoor er dan 30 ge bouwd kunnen worden. Negen daarvan worden gebouwd aan de J. C. Beetslaan in Hoofdorp-noord. Ze zijn ontworpen door het architectenbureau Brakel en Buma in Haarlem. Een plan van 22 wo ningen van het architectenbureau Ko ning en Siezen in Hoofddorp zal in Ab benes worden gerealiseerd. De woningen in Haarlem-noord zullen worden geëxploiteerd door de Algeme ne coöperatieve arbeiderswoningbouw vereniging ter completering van het complex van 18 woningen, waarvan er negen in aanbouw zijn. De woningen in Abbenes zullen geëxploiteerd gaan wor den door „Patrimonium." Het is niet goed mogelijk het complex te splitsen, waardoor ook de katholieke woning bouwvereniging „St. Antonius van Pa dua" een aantal woningen zou kunnen exploiteren. Daarom is de afspraak ge maakt, dat dit jaar „Patrimonium" het contingent krijgt toegewezen, terwijl „St. Antonius van Padua" volgend jaar in aanmerking komt voor het dan toe te wijzen contingent. De bejaarden woningen zullen een huurprijs van maxi maal f 56,25 krijgen. Intussen stellen B. en W. de raad voor om aan de Al- rnene coöperatieve arbeiderswoning- bouwvereniging 918 m2 gronds in Hoofddorp-noord te verkopen voor de bouw van 9 bejaardenwoningen. De prijs is f 23.400,-. BEVALLEN van een zoon: E. Wale- Jeldden Braber; van een dochter: H. M. GebhardtVerbogt; E. van Roon tfan Wooning; B. van DuijnMeerveld; H. T. ZonneveldDaams; M. J. Cobe- iensBoekei. OVERLEDEN: C. SnijdersBakker, Ja j., Hazepaterslaan; S. Arbouw-Schou- 67 j., Ramplaan; J. C. van Ogten, ij* j;, de Witstraat; W. A. F. Augustinus, J-. van der Vinnestraat. v ONDERTROUWD: C. J. M. Laan en S. M. Comajta; H. J. Seets en W. M. A. M. van de Nes; P. J. Heinz en C. G. a. Landmeier. GEHUWD: J. K. H. Budde en L. C. van Meurs; C. Wiedijk en J. G. M. V»n, B.akel; H. Deegmulder en T. C. tering; G. J. Cassa en G. C. van L. I Beuzenaar en C. M. Zoet; M. Leeuwenberg en R. Mulder. J. C. M. Laane, het nieuwe K.V.P.-raads- lid te Bloemendaal. gen. Een moeilijkheid noemde de voor zitter de onzekerheid over 't aantal af te nemen exemplaren. Er is thans overleg met de vereniging „Haerlem" gaande, die voor de uitgave van een zo belang rijk geschrift geporteerd is. Het voorstel de bouw van veertig wo ningwetwoningen in het uitbreidingsplan Kennemerweg onderhands aan te beste den was voor de heer mr. Vliegen (P.v.d.A.) aanleiding te vragen naar het inschakelen van de woningbouwvereni gingen en voor drs. Gieben (WD) om te zeggen, dat hij en zijn fractieleden voorstanders zijn van openbare aanbe stedingen. Onder de huidige omstandig heden achtte de voorzitter onderhandse aanbestedingen zeker goedkoper te zul len uitvallen dan openbare. Na het ge reed komen van de bouw zal, evenals bij de thans in aanbouw zijnde dertig woningwetwoningen, de exploitatie aan een of meer woningbouwverenigingen worden toevertrouwd. De heer Bückmann (WD) juichte het van harte toe, dat Het Witte Kruis een wijkgebouw krijgt in het in aanbouw zijnde bejaardencentrum op het land goed „De Rijp". Het probleem van het zandvervoer komt binnenkort in het intergemeente lijk overleg van de acht gemeenten in Kennemerland. Als deze gemeenten een zelfde houding aannemen, zal er naar de mening van voorzitter dr. Peereboom Voller, meer kunnen worden bereikt. Het zandvervoer werd bij de rondvraag ter sprake gebracht door mevrouw Polak-Bredenhorst (P.v.d.A.) en de heer A. Lagendijk (A.R.). Laatstgenoemde merkte op, dat zandvervoer door en op last van de gemeente van een afgraving bij de Leidsevaart-Vogelenzangseweg (de heer Lagendijk woont daar vlak naast) niet afgedekt en dus met stui- vingen gepaard gaat. Als men van par ticuliere vrachtvervoerders afdekking van de vrachtauto's vraagt, moetde gemeente het goede voorbeeld geven. HAARLEM Aan de rijkskweek school zijn geslaagd de dames: A. Beun der te Overveen; A. H. Brokmeier te Zandvoort. De heren: D. van As te Haarlem; J. v. Berghem te Harden- berg; Fr. U. Darlang, te Heemstede. Met twee kandidaten worden de exa mens voortgezet. (Advertentie) electr. in koffer. Profiteer van deze tijdelijke aan bieding. Gen. Cronjéstraat 148. Telefoon 53570 (Brosens) HAARLEM, 21 sept. De bisschop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, heeft kapelaan M. J. van der Zwaan uit de parochie van de H. Joannes de Doper benoemd tot kape laan in de parochie van de H. Maria Onbevlekt Ontvangen te Hilversum. Kapelaan Van der Zwaan was sedert 1955 in Haaroem werkzaam. In zijn plaats heeft de bisschop be noemd kapelaan A. P. Olsthoom van de Joannes Bosco-paroehie te Alkmaar. Kapelaan Olsthoom werd in 1927 ge boren, in 1954 pr ester gewijd en was sinds 1957 kapelaan te Alkmaar. ZANDVOORT, 21 sept. Op verzoek van de Zandvocrtse politie heeft de Amsterdamse recherche de 26-jarige Zandvoorter T.Z. aangehouden, die op 9 september in Zandvoort in een win kel van Albert Heyn voor 5000 aan geld en waardezegels zou hebben ge stolen. De Zandvoortse politie had de nummers van de waardezegels aan al le Albert Heynfilialen doorgegeven. Woensdag trachtte de Zandvoorter de zegels in Amsterdam bij een A.H.-fill- aal te verzilveren. Bij nader onderzoek is komen vast te staan, dat de Zandvoorter zich in het afgelopen jaar nog aan versch 1- lende andere diefstallen van doorgaans geringere omvang had schuldig ge maakt. ZANDVOORT, 21 sept. De mis sionaris, pater Frans Zegwaard m.s.c. zal zondag te Zandvoort zijn zilveren priesterfeest vieren. De jubileumdag viel op 10 augustus, maar toen was pater Zegwaard op reis van zjjn missie op de Philipijnen naar huis. Pater Zegwaard zal op zondag 23 september om half tien een plechtige H. Mis van dankbaarheid opdragen. Voor vrienden en belangstellenden is er gelegenheid tot feliciteren, 's middags van 2 tot 4 uur in het parochiehuis. HEEMSTEDE, 21 sept. Dinsdag avond wordt in het Minerva-theater de eerste voorstelling gegeven van de nieuwe Wereldreizigers-serie. Mr. A. L. Hustinx zal vertellen over zjjn reis ervaringen op Sumatra en Bali, waar voor hij als titel heeft gekozen „Twee parels van Insulinde". Zijn causerie zal met filmbeelden worden toegelicht. HEEMSTEDE, 21 sept. Het be stuur van de Heemsteedse afdeling van de Katholieke Bejaardenbond is voornemens op donderdag 27 septem ber voor de leden een reisje te organi seren. Kortgeleden werd de jaarlijkse uitgaansdag gehouden en dat is de leden zo goed bevallen, dat zij er nog maals op uit willen trekken. Het doel van de reis is ditmaal het fraaie vogel park „Avifauna" in Alphen aan den Rijn. Belangstellenden dienen zich vóór zaterdag bij het bestuur of de contact leden op te geven. Ontwikkelingslectuur: Broby-Johansen Kleding en het Aabe ervan; Gélin, Is raels gestalte volgens de bijvel (r.k. af deling); Kubly, Italië; Kuhn, Romano Guardini (r.k. afd.); Lagendijk, Grond slagen voor een doelmatige administra tie; Oorthuys, Dit is de provence; Rus sell, Heeft de mens een toekomst? Romans: Jaffe, Ver van huis; West, De vrucht van de stilte (r.k. afd.) Wolfgang, Prima-donna; Tey, A shilling for candles; Bordeaux, Le flambeau ren- versé. In menig gezin zitten de ouders gebonden, als ze plotseling weg moeten of als ze nooit eens de kans krijgen, een avond weg te gaan. De Hulpdienst door Jongeren heeft reeds herhaaldelijk voor een oppas gezorgd. Een partijtje dammen met een van de kinderen, dat nog even op mag blijven, is voor de oppas een gezellige afwisseling. HAARLEM, 21 sept. Sedert enkele maanden is in Haarlem werkzaam een zogenaamde „Hulpdienst door Jonger- ren", waartoe zich in het begin van dit jaar een werkgroep formeerde on der leiding van de heer P. van Liemt. Het was de bedoeling een groot aantal jongeren bereid te vinden mensen te helpen, die hulp hard nodig hebben en in wier nood door andere instanties niet kan worden voorzien. Via het Jongeren-appèl heeft de werk groep een actie ontketend, welke tot resultaat had, dat tientajlen jonge men sen zich hebben opgegeven en intus sen talrijke „karweitjes" hebben ver richt: oppassen, vervoer van mensen, die gebrekkig ter been zijn, voorlezen bjj bejaarden enz. De werkgroep, die niet in de publiciteit wilde komen, voor dat de organisatie goed op dreef was, wil nu een grote werfcampagne op touw zetten om nog meer jonge mensen aan te trekken. Over deze „Hulpdienst door Jongeren" hopen wjj in onze courant van morgen uitvoeriger informaties te geven. Bovenstaand plaatje geeft het beeld van de oppas, die ook kans ziet een der oudere kinderen bezig te hou den. (Advertentie) ,5062 ORANGE 11 HAARLEM, 21 sept. Door de er varing overtu gd geraakt, dat ook de kleuter zoveel mogelijk wegwijs ge maakt dient te worden in het verkeer en dat behalve de ouders ook de kleu terleidsters hierbij een belangrijke taak hebben, heeft de hoofdcommissaris van politie bevorderd, dat op de opleidings scholen voor kleuterleidsters, welke in Haarlem zijn gelegen, cursussen wor den georganiseerd, die spec aal zijn af gestemd op de kleuterleidsters en op de taak, die haar bij de verkeersopvoe- ding van kleuters is toebedacht. De eer ste speciale cursus voor kleuterleidsters startte op 4 april van dit jaar op de HAARLEM, 21 sept. Volgende week zullen collectanten huis aan huis in Haarlem komen of op zaterdag 29 sep tember wandelaars op straat in de ge legenheid stellen wat in de bus te sor- ten voor de reclassering. Al meer dan een kwart eeuw wendt de reclassering zich éénmaal per jaar tot het Neder landse volk om aandacht te vragen voor het werk dat beoogt mensen te helpen die in aanraking zpn gekomen met de politie of justitie. Om het werk op een goede en verantwoorde wijze voort te zetten is steun nodig. Landelijk wordt een Nationale Reclasseringsdag ge houden en in alle plaatsen van ons land werken comité's om de arbeid van de reclassering te propageren. Van 24 tot en met 29 september wordt in Haarlem de collecte gehouden. Het Haarlems comité verwacht dat vele stadsgenoten een bijdrage zullen geven en dat Haarlemmers zich bereid zullen verklaren te collecteren. Men kan zich voor de huis aan huis- en voor de straatcollecte wenden tot het secreta riaat, per èadres U.V.V., Grote Hout straat 144 (Proveniershuis), telefoon 20405 of tot mevrouw Baart, Caninefa- tenstraat 36, Haarlem Noord, telefoon 55658. Men kan de gift ook overschrijven op giro 4.000 ten name van de Twentsche Bank te Haarlem met vermelding: be stemd voor comité Haarlem van de Na tionale Reclasseringsdag. In Haarlem heeft zich een comité ge vormd, waarvan de leden de collecte aanbevelen. In het comité hebben zit ting de heren mr. O. P. F. M. Cremers, burgemeester van Haarlem; C. J. van den Broek, firma C. J. van den Broek, groothandel in elektrische apparaten; B. F. Enschedé, directeur Joh. En schedé en Zonen Grafische inrichting n.v.mr. L. H. Feitsma, officier van Justitie, hoofd van het arrondisements- parket te Haarlem; pater W. Geys O.M.I., aalmoezenier van de gevage- nis; pater A. A. J. Langkamp, O.M.I., aalmoezenier van het Huis van Bewa ring;. dr. H. van der Loos, hervormd predikant en geestelijk verzorger van het Huis van Bewaring; mr. H. J. Pot, deken van orde van advocaten te Haar lem; mr. Th. F. Raedt, kantonrechter en voorzitter van de Reclasseringsraad te Haarlem; ds. A. J. van Rhijn, her vormd predikant en geestelijk verzorger van de gevagenis. R.K. Vormschool voor de Kleuterleid sters „Laetare" aan de Kleine Houtweg. Deze cursus, samengesteld in nauwe samenwerking tussen de leid ng van de school en de sectie verkeersopvoeding en propaganda van de verkeerspoli tie, bestond uit tien lessen, gegeven door de politie-instructeur A. P. van der Hurk, in aansluiting waarop de lerares- didactiek, mejuffrouw C. M. Dekker, een aantal lessen gaf over de didac tiek van het verkeersonderwjjs. Bij de ze lessen werd de nadruk gelegd op de ontwikkeling van de persoonlijkheid van de kleuterleidsters die willen z|j met vrucht de kleuter bekend maken met de voor hen belangrijke bepalingen in het verkeer, toch bipk zullen moeten geven zélf over een juiste verkeersmentaliteit te beschikken. In juli van dit jaar werd het examen gehouden, waaraan 28 leerlingen van „Laetare" deelnamen. De opgaven be stonden uit vijftien verkeerstechnische vragen en vijf didactische. Er slaagden 23 leerlingen, van wie 2, met name de dames R. Geerlings en R. Goes met lof. Dinsdag 25 september, 's middags om twee uur, zal na een inleidend woord door de directeur van de Vormschool, de heer H. van der Ploeg, inspecteur Th. Blom, chef van de sectie verkeersop voeding en propaganda, de diploma's uitreiken. (Advertentie) Zijlstraat 56 Telefoon 11828 HAARLEM, 21 sept. Op de hoek Delftlaan- Arthur van Schendelkade is donderdagmiddag omstreeks zes uur een bromfiets in botsing gekomen met een personenauto, die geen voorrang ve leende. De bestuurder van de brom fiets, de 28-jarige analist T. A. H. uit Haarlem, liep hierbij een hoofdwond en een gebroken rechter arm op en is opgenomen in het Joannes de Deo-zie- kenhuis. Het ongeluk gebeurde toen de auto mobilist, rijdend in noordelijke richting op de Delftlaan rechtsaf de Arthur van Schendelkade wilde oprijden en daarbij de Ventweg moest kruisen. Vermoede lijk is z|jn uitzicht belemmerd door een op de Ventweg geparkeerde personen auto, zodat h|j de bromfietser, die in zuidelijke richting reed, niet heeft zien aankomen. IJMUIDEN: Zaterdag 22 september Hoog water: 10.17 en 23.00 uur. Laag water: 5.24 en 17.55 uur. HAARLEM, 21 september De Haarlemse rechtbank heeft tij dens de zitting van donderdag een groot aantal verkeerszondaars ter ver antwoording geroepen. Eén daarvan was een 47-jarige fabrikant uit Aerden- hout, tegen wie de officier van justitie zes weken gevangenisstraf en ander half jaar ontzegging van de rijbevoegd heid eiste wegens het onder invloed van sterke drank veroorzaken van een on geval. Dat gebeurde op 29 mei op de Schip- holweg in de Haarlemmermeer, toen de fabrikant, die tevoren met zakenre laties enkele consumpties had gebruikt, bij een inhaalmanoeuvre in botsing kwam met een andere wagen. Deze laatste werd door de slag een paar maal over de kop geslingerd, doch de Wat zullen de breipennen in Haarlem en omgeving de komende weken Ijverig tikken. Dat zal dan niet in de laatste plaats te danken z|jn aan de show van Neveda-breimodellen, die gisteren in de lunchroom van Vroom en Drees- mann gehouden werd. De royale keuze aan dikke en dunne, sportieve en ge klede truien, vesten, pakjes en zelfs mantels heeft beslist inspirerend ge werkt. Er waren gezellige sporttruien to zien, zowel voor dames en heren als voor tieners. Ze waren gebreid van dikke sportieve wolsoorten, waarmee je zo lekker kunt opschieten. U kunt kiezen, hoge collen, v-halzen of rechte halzen, ingezette of raglan mouwen. Gelukkig waren bjj deze show de grote re maten niet vergeten. Er vielen en kele prachtige jasjes te bewonderen, gebreid van vrij f|jne wol en modieus van lijn. Ook de wintersporttrui voor de grotere maat vonden we erg ge slaagd en een dwars gebreid vest, maar voor de rest zouden wij voor deze maten de grovere wolsoorten liever vergeten. Als u het even aandurft, kunt u van de Neveda wolsoorten Sirene een prachtige deux-pièce breien. Een strak rokje met een jasje in Chanel- stijl. U kunt daarvoor een tweedwol gebruiken, maar u kunt ook zelf met wit en zwarte wol een pied-de-poule effect bereiken. Met recht oogstten de ze pakjes een luid applaus en veel da mes bleken er een bijzondere belang stelling voor te hebben. We hebben veel echt aardige, soms zelfs verras send ingebreide motieven kunnen be wonderen en de kleurstelling was steeds met veel zorg en smaak geko zen. Jammer dat er ook niet wat k nderkleding was te zien. We weten het wel, kinderen mogen niet showen, maar er was misschien toch wel een oplossing te vinden. Er wordt voor de jeugd toch het meeste gebreid. A. Heren, le klasse: BMHC-Amsterdam. Overgangsklasse: Amersf.-BMHC 2; Alliance -SC5HC 2. Promotieklasse: Scheyb.-Schaerwey- de; BMHC 3-Randwijck; Eechtrop-Pi- noké; HBS-Strawberries. 2e klasse: Te Werve-HBS 2; HLC- BMHC 4; Zandvoort-Kraaien; BMHC 5- Alliance 2; Strawberries 2-Eechtrop 2; Ever Swift-Fit; BMHC 6-Randw|jck 2. 3e klasse: Alliance 4-Leiden 6; HBS 3-Saxenburgers; Strawberries 3-Hoom; Rood Wit-Alliance 3; HBS 4-Gooi 4. 4e klasse: Zuidwijck 2-Ever Swift 2; Te Werve 2-HBS 5; Siseo 2-BMHC 7; Seheybeeok 2-Zandvoort 2; Alliance 5- Rood Wit 2; Strawberries 4-Eechtrop 3; Kraaien 3-Zandvoort 3; Strawber ries 5-Hoorn 2. Dames, le klasse: Alliance-BDHC; Gooi-HBS. Promotieklasse: BDHC 2-HDM; HGC- Rood Wit. 2e klasse: Ever Swift-BDHC 3; Rood Wit 2-Leiden; Eechtrop-Kameleon; Strawberries-Schaerweyde. 3e klasse: Zandv.-Zuidwjjck; BDHC 4-Leiden 2; HBS 2-Strawberries 2; Randwjjck 2-Alliance 2; HBS 3-Gooi 3. 4e klasse: Zandvoort 2-Ever Swift 2; Leiden 4-BDHC 5; Rood Wit 4-HBS 5; Alliance 3-Rood Wit 3; Myra 2-Eech trop 2; BDHC 6-Alliance 5. HAARLEM, 21 sept. Van de ge speelde wedstrijden was ditmaal de over winning, die Haverkort Sr. op Reeuw|jk behaalde, wel de grootste verrassing. Laatstgenoemde meende door een stuk offer betere kansen te krijgen, hetgeen Haverkort echter op afdoende wijze wist te ontzenuwen en zjjn tegenstan der geen kans meer gaf. Dat Haver kort Jr. het niet tegen v. d. Stoop Jr. kon bolwerken was geen verrassing. Echter wel de zeer snelle manier waar op een en ander geschiedde. V. d. Vel de bood in zjjn partij zeer lange t|jd uitstekend tegenstand tegen de listen en lagen, die v. Emmerik hem voor schotelde. Eerst laat op de avond kon laatstgenoemde dan ook z|jn winstpunt laten aantekenen. V. d. Berg behandel de de opening niet nauwkeurig genoeg om het Brohet te moeilijk te maken en kon de nederlaag niet ontgaan. Ook Ran zat met dezelfde moeilijkheden en moest tenslotte in Hoogland zijn meer dere erkennen. Zowel Raaphorst, als Bleekemolen boden resp. tegen Hop man en Pancras krachtige tegenstand, maar konden toch niet verhinderen, dat de le tientallers met de winst gin gen strijken. In groep 2 ging vanzelfsprekend de meeste belangstelling uit naar de par tij tussen de koplopers. Toen Komen er niet in kon slagen zijn aanval door te drukken, had Cornelissen niet veel moeite meer om alleen de leiding te nemen. Op de voet echter gevolgd door Bottelier, die er na veel tegenstand toch in slaagde opnieuw een overwinning te boeken. Lunenburg stond in zijn party geruime tijd beter, wilde het eindspel echter veel te vlug doen en verloor daarbü jammerlijk! Voor Holtkamp nu de le zege. Reus moest de kracht van v. d. Stoop Sr. ervaren, hetgeen even eens het geval was met Brasser, die tegen Scholte geen kans maakte. Baas herstelde zich van zqn le nederlaag, door thans te winnen. Puts begon de competitie eveneens met een overwin ning. Van de nieuwelingen boekte Co- belens het beste resultaat, door Sanders geen kans te geven. De uitslagen wa ren: Haverkort Jr.—v. d. Stoop Jr. 0-1, v. Emmerikv. d. Velde 1-0, Haver kort Sr.—Reeuwijk 1-0, Hopman—Raap horst 1-0, Hoogland—Ran 1-0, Brohet— v. d. Berg 1-0, PancrasBleekemolen 1-0, SandersCobelens 0-1, Raap—Bot telier 0-1, HoltkampLunenburg 1-0, Reusv. d. Stoop Sr. 0-1, Cornelissen Komen 1-0, v. d. BoschBaas 0-1, v. d. ErfPuts 0-1, BrasserScholte 0-1. BLOEMENDAAL, 21 sept. Dona teurs van de Politie Sport Club Bloe mendaal komen zaterdagmiddag bp een om eikaars krachten te meten by de jaariykse schietwedstryden. De wed- strpden zullen worden gehouden op de militaire schietbanen aan de Zeeweg in Overveen, by slecht weer in de schietkelders van het politiebureau al daar. bestuurder ervan mankeerde wonder wel niets. De wagen van de fabrikant kwam juist voor een brede sloot aan de zpkant van de weg tot stilstand. De raadsman van verdachte, de be kende Amsterdamse advocaat mr. Frangois Pauwels, vroeg vryspraak voor zijn cliënt. Hy was vein mening dat uit het onderzoek van de politie niet was komen vast te staan, dat ver dachte niet in staat was geweest het voertuig naar behoren te besturen. Men gaat volgens mr. Pauwels al te lichtvaardig af op hetgeen de verbali santen constateren, terwyi deze ver balisanten, wanneer zy iemand voor zich krygen die in materieel goede wel stand verkeert, in het verbaal de zaak dikwyis opzetteiyk of onbewust enorm overtrekken. Veertien dagen gevangenisstraf en 1 jaar ontzegging eiste de officier tegen een 38-jarige koopman-chauffeur uit Haarlem, die op 29 juli 's nachts om streeks twee uur hoogst onvoorzichtig door de Smedestraat zou zpn gereden en daarby zelfs een deel van het trot toir als rijbaan gebruikte. Ook hem werd overmatig gebruik van alcohol ten laste gelegd. De man had vijf gla zen bier en een cognacje gedronken en voelde zich helemaal niet onbekwaam tot rijden. „Als ik dronken was ge weest, was ik 's nachts niet de Sme destraat ingereden, want dat is immers het hol van de leeuw", merkte de ver dachte op. Hij verweerde zich voorts met te zeggen, dat de bocht aan het begin van de Smedestraat zo fnuikend is in vele gevallen, dat hy geloofde zeker niet de enige te zyn. die daar wel eens een keer over de stoep gaat. Een 51-jarige hulpmachinist W. A. S. uit Haarlem hoorde wegens dronken rijden 1 week gevangenisstraf en ook een jaar ontzegging tegen zich eisen. De man was in de Kenaustraat op de avond van de 11de juli aangehouden door een daar surveillerende agent, die meende dat S. slingerend op zijn motorfiets zat. Hp had tevoren in zeer korte tpd drie pilsjes en een glas cola gedronken en was, naar hp zelf toe gaf, mogelijk niet erg vast ter been geweest. De man hoopte op een mild oordeel van de rechtbank, daar hp juist in vaste dienst bp de gemeente was gekomen en een gevangenisstraf hem wel eens zpn baantje zou kunnen kos ten. In al deze zaken zal de rechtbank donderdag 4 oktober uitspraak doen. (Advertentie) 100% WOL Grote Houtstr. 62 en 67 Tel <0657-12839 AMSTERDAM, 21 sept. De verho-' ging van het interim-dividend van da, Kon Petroleum van S 2,25 tot 2JK- heeft ter beurze over het algemeen ver rassing gewekt. Men hoopte over dit jaar weliswaar op een hoger dividend, maar men hield het erop. dat deze verhoging eerst bij de slotuitkering tot uitdruk king zou worden gebracht Het eerste antwoord op de mededeling is gunstig geweest. In Wall Street steeg de koers van het Nederlandse olieaandeel tpde- Ujk tot 41%, hetgeen correspondeert met e enkoers van 149,50 Amst usance. Later is echter een reactie ingetreden van waardor de Amerikaanse no tering op 147,70 kwam te staan. Dit niveau bleek in Amsterdam vandaag echter niet haalbaar te zijn. De koers zakte tot 146.70, d.i. 50 ct. boven de slotprijs van gisteren. Philips heeft zich een verder verlies moeten getroosten van S 1,50, waardoor de koers op 146,70 kwam te staan. Hiermee bewegen de koersen van het elektrofonds zich thans op één lpn met die van het olieaandeel. Unilever is on veranderd gebleven. De handel was van kleine omvang. AKU reageerde met een lichte verbetering op de publikatie van de winstcijfers van de American Enka. Deze tonen over de eerste 36 weken van dit jaar een stijging van 26 pet., waar door de winst per aandeel van 2,38 tot 4,40 dollar is gestegen. Zoals bekend heeft American Enka onlang- een ver hoging van het kwartaaldividend voor gesteld van 0,400,50 dollar. 4% Ned. I960 41/4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned 196» StaöfeJ 1947 B-N.G. Won Douwi 0 Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V-A. ACCU Berkel Patent Calvé-Delt Cert Dell-MiJ Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Miiller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Fyenoord Btlllton 2e Dordtsche Petr. ge» Kon Petroleum 50 Holl Amerika Ltjc Java Cb Pi K.L.M. Ko Nea Stoomb U11 K-F-M Stoomv Mi] Neder! v. Nlevelt v. Ommeren Rott Lloyd Nee Scheepv. Unie interunie Robeco Unitas Ver Bezit Rentespaarbrleven "57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 1 -•,2 Amsterdam '56 H 2!r Amsterdam '56 Hl 2% Amsterdam '59 2% Rotterdam '57 Alb Heyn IB obL Vorig Slot 101 100% 100% 98% 90% 107% 356% 109% 122 364%- 232 647 149 443 920 295 547 104 518 1 AO 135-6.10 270 434% 965% 146 117% 136 51.10 136% 138-% 135 106% 2421 127 125% 181 206 465 128 144% 124% 83% 88% 87 99% 86% 120% opening 21/9 100A 98A 91A 106% 121 366 544 146.70 136 146.70 116% 132 123 Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric General Motors Kennecott Copper KLJil Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stmd Oil Ny Tidewater Unilever Ü.S Steel 19/9 37% 30% 57% 67% 54% 64% 14b 28% 49% 31% 40% 32 24% 47% 53 19% 37% 41% Stemming: 20/9 38% 30% 57 66% 54% 64% 13% 27% 48% 31% 41 32% 24% 46% 53% 18% 37% 40% gedruk'

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3