Grandioze Gala/ Nieuwjaars/ Cruise s.s. Statendam Ruim 28 miljoen meer voor wegen en oeververbindingen E CONTACT LUISTEREN NAAR: KIJKEN BP Super Mix en gastvrijheid tanken bij uw BP man uw gastheer bij de pomp Huis ondermijnd, gezin in haast geëvacueerd BEGROTING VERKEER EN WATERSTAAT Snelverkeer toegenomen, onderhoudskosten omhoog Ambulance-tekort in Zuid-Holland wordt onderzocht Westerling krijgt geen zangstudie toelage meer Rudi Carrell i> Zaterdag Zondag Maandag Zaterdag EVEN AANDACHT VOOR Buitenland Buitenland ^aandag ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1962 PAGINA 6 BP Benzine BP Super Mix 25 BP Super Mix 50 BP Super Mix 75 BP Super Gevolg graafwerk voor Helderse supermarkt Een heerlijke, zonnige vakantie in het hartje van de winter, 15 onbezorgde en gelukkige dagen aan boord van de luxueuze en zeer. com fortabele STATENDAM (Alle hutten zijn voorzien van een badkamer met bad of douche en toilet). Genieten van de uitstekende verzorging en van het afwisselende, en fleurige boordleven: de feestelijke diners, de gezellige dansavonden, bioscoop-bezoek, sport en spel, amusant variété en nog vele andere festiviteiten zoals de luisterrijke Oud- en Nieuw-viering op volle zee. En daarbij nog een unieke kennismaking met het zonnige zuiden'! Bezocht worden o.a. Madeira, de Canarische Eilanden, Tenerife, Casablanca, Tanger, Malaga en Lissabon. Evenementen om nooit te vergetenj Vertrek: 28 december 1962. Thuiskomst; 12 januari 1963. Prijzen: van f920,- toi f3130,- De kapitein, de Cruise-director, .de hostess en het voltallige STATENDAM- personeel heten u van harte welkom aan boord en zij allen zullen u gedurende de hele reis met goede zorgen omringen. Boek voor deze grandioze Gala Nieuwjaars Cruise bij uw reis- of passage-bureau. LVXEMBOVRGs»SS Mr. Tieleman neemt afscheid bij de A.B. Vanavond Zondagavond Gesprek over Bijlmermeer Mr. Toxopeus vanavond voor KRO-televisie Audrey Hepburn tegenspeelster van Cary Grant Compositie -concours (Advertentie) (25% super) (50% super) (75% super) BP (Van onze correspondent) DEN HELDER, 22 sept. Het uit vier personen bestaande gezin Terps- ma heeft gisteren overhaast zijn nieu we woning moeten verlaten, omdat de ze dreigde in te storten, nadat naast het huis een bouwput voor een te bou wen supermarkt was gegraven. Het gezin Terpsma heeft acht jaar geleden het niet onderheide huis be trokken in de Californiëstraat. Enkele maanden geleden begon men in deze straat met de graafwerkzaamheden in de drassige bodem. Reeds spoedig openbaarden zich de gevolgen; de grond onder de hulzen zakte weg. Er vertoonden zich met name flinke scheu ren in de blinde zijgevel van het per ceel Californiëstraat 25; deuren en ra men wilden open noch dicht. Niemand dacht nog aan gevaar voor instorten, behalve mevrouw Terpsma, die vele weken met angst in het hard in het huis verbleef. Ze probeerde bij instan ties begrip te vinden, maar men achtte de toestand niet urgent. Totdat woensdag een ambtenaar van de gemeentelijke dienst voor Openbare Werken kwam kijken. Hij sloeg onmiddellijk alarm. De heer en mevrouw Terpsma met hun twee jonge kinderen mochten geen dag langer in het huis blijven. Na veel inspanning gelukte het een tijdelijk onderkomen voor hen te vinden. Het betreffende huis is aan twee kanten gestut, waardoor direct instor tingsgevaar is geweken. Deskundigen uit de bouwwereld zijn van mening, dat het nooit zover had kunnen komen, wanneer van de zijde van de aanne mer, die de supermarkt bouwt, eerder maatregelen waren getroffen om te voorkomen, dat de grond zou verzak ken. De bodem onder Den Helder be staat uit een zandplaat vafl circa een meter dikte. Hieronder bevindt zich modder en veel water. De schade, toegebracht aan drie nieuwe huizen en het nadeel dat de fa milie Terpsma ondervindt, zal geheel worden vergoed door de aannemer van de supermarkt. (Advertentie) ■iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiii iiiiiiii 2-:; rr^r- ROTTERDAM (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 22 sept. Voor wegen en oeververbindingen heeft het minis terie van Verkeer en Waterstaat voor het komende jaar een bedrag van 308,5 miljoen geraamd. Om nauwkeurig te zijn is dat 28,3 miljoen meer dan vorig jaar. Van het voor 1963 begrote bedrag is bijna 42 miljoen bestemd voor verbetering en onderhoud van wegen, die voorkomen op het rijks wegenplan. Voor overige rijkswegen is ongeveer 10,5 miljoen gereserveerd, terwijl circa 4,5 miljoen ten goede zal komen aan verbetering en onderhoud fG^SE.S'tAURENT Aan de post kantoren met 'n loket voor verkoop van postwaarden aan verza- meiaars zijn MT d'ie gedrukt zijn op lumi- nescerend papier. Het betreft hier uit sluitend de waarden 4, 8 en 12 ct., als mede een briefkaart van 8 ct, welke naast de zegelafdruk is voorzien van een met luminescerende inkt gedrukte balk. De emissie van deze zegels houdt ver band met een binnenkort te nemen proef met een machine, die poststukken auto matisch opzet en stempelt. Wanneer een kwikdamplamp op de zegels wordt ge richt, gaan ze licht uitstralen, waardoor het apparaat ze kan opsporen en af stempelen. De machine is geplaatst in Gouda; daar worden de zegels waarbij het watermerk ontbreekt ook aan de gewone loketten verkocht Luxemburg Tegelijk met de Euro pa-zegels op 17 september a.s. zal in de serie landschapper. e.d. ook de hierbo ven afgedrukte 2.50 fr. in omloop ko men. De St. Laurenskerk in Diekirch vormt de afbeelding van deze zegel, die bij Joh. Enschedé Zonen te Haarlem ls gedrukt Italië. Ook hier werd het feit ge memoreerd dat de H. Catharina van Sie na vijf eeuwen geleden werd heilig ver klaard. Zowel op de 30 L. als op de 70 L. komt een afbeelding van de heilige voor, waarbij die van laatstgenoemde zegel is ontleend aan een oude gravure Ver. Staten. Dezer dagen is het 25 jaar geleden dat een wet werd aange nomen, waarbij de opleiding van leer lingen in vakscholen werd geregeld. In de loop der jaren hebben miljoenen jongens geprofiteerd van het onderwijs en de praktische lessen op deze bedrijfs- scholen. Het feit werd o.m. herdacht door het uitgeven van een 4 ct met als tekening de hand van een jongeman, die een micrometer aanneemt uit de ver weerde hand van een oude werkman. Denemarken. Op 31 augustus 1.1. was het 150 jaar geleden dat Georg Car- r fIÉfeÉi'iiÉR" stensen werd geboren, de oprichter van het vermaakcentrum Tivoli in Kopen hagen. Een 35 Ore kwam ter gelegen heid hiervan in koers met als tekening een viool, enkele lampjes van een feest verlichting, enige kastanjebladeren en een gestyleerde ballonopstijging. Frankrijk. Onlangs kwamen twee aanvullende waarden van de wapenserie in omloop, n.l. een 5 ct met het wapen van Amiens en een 15 ct met het wapen Nevers. Begin deze maand verscheen een nieuwe 1 fr. Le Touquet-Paris-Plage met als tekening een badplaats met strand, een houder met golfstokken en een vliegtuig. Deze zegels kwamen in de plaats van de aan het begin van dit jaar reeds geplande emissie met Alge rijnse motieven nl. de wapens van Oran en Algiers, alsmede een landschap bij Medea. Spanje. Een reeks van zes zegels werd uitgegeven ter herinnering aan het feit dat vier eeuwen geleden de kunste naar Alonso Berru- guete overleed. Als afbeeldingen wer den gekozen enige bekende beeld houwwerken van deze schilder beeldhouwer en ar chitect, die o.m. aan het hof van Karei V was verbonden Op de 25 ct ziet men de H. Benedic- 80 ct een apostel, 1 pta H. Petrus, 2 H. Christophorus met Kind, 3 pts Homo en 10 pts H. Sebastiaan tus, pts Ecce iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiimiiiiiiiiliiiii' Op de eerste dag rpffr van uitgifte van de Europa-zegels (17 september a.s.) zal -5/ Vg, het hierbij afge §7 yg drukte gelegenheids stempel worden ge jp /hi bruikt: een bijen F/g/3 korf met negentien bijen in de vorm van de letter E. van bruggen over de grote rivieren en veren. Het totale bedrag voor verbetering en onderhoud 57 miljoen gulden is 8 miljoen hoger dan vorig jaar. In de memorie van toelichting op de be groting van Verkeer en Waterstaat motiveert minister Korthals deze ver hoging met te wijzen op de gestegen onderhoudskosten als gevolg van het regelmatig toevoegen van wegen aan het rijkswegennet en het snel toenemen van het verkeer. Daarnaast wordt steeds meer aandacht besteed aan ver betering van bestaande wegen in het belang van de verkeersveiligheid. Wat betreft de oeververbindingen wijst de minister op de grote activiteit,die er op dit gebied de laatste jaren heerst. Onder meer noemt hij in dit verband de bouw van de IJ- en Coentunnel, de brug bjj Brienenoord en bij Wes- sem, de brug over de Oosterschelde, en de werken aan de veerhaven aan 't Horntje op Texel. Van het geraamde bedrag zal verder 74 miljoen worden geïnvesteerd in wegen, die zullen gaan behoren tot het Europese wegennet. Voor andere wegen is 43 miljoen uitgetrokken, ter wijl voor de oeververbindingen, waar van er reeds enige zijn genoemd een bedrag van ruim 33 miljoen is uitge trokken. De voornaamste wegen, waarvan met de aanleg zal worden begonnen en waarvan er een aantal straks be tekenis gaat krijgen in het Europese wegennet, zijn onder meer de weg Utrecht - Hilversum, Utrecht - Hoeve laken, waarvan de kosten respectieve lijk één en anderhalf miljoen zullen gaan bedragen. De ombouw van het verkeersplein bij Oudenrijn zal blij kens de memorie twee miljoen vergen. Dan is er nog de voorgenomen aanleg van aansluitende wegen aan de Coen tunnel, waarmee een bedrag van der- tieneneenhalf miljoen zal zijn ge moeid, terwijl voor de Coentunnel zelf op de begroting 1963 een som van veertien miljoen staat. De belangrijkste werken in de pro vincie Noord-Holland zullen voorts be staan uit de verbetering van het weg gedeelte Amsterdam - Laren, de om legging van de weg bij Schiphol, de aanleg van de weg Velsen - Haar lemmermeer - Schiphol. Met de bouw van een veerhaven bij 't Horntje op Texel is voor deze werken een totaal bedrag van 21 miljoen uitgetrokken. In Zuid-Holland zal worden voortge gaan met de bouw van de brug over de Nieuwe Maas oostelijk van Rotter dam bij van Brienenoord (kosten 10 miljoen), de aanleg van de toegangs wegen tot deze brug (11 miljoen), de omlegging van het weggedeelte Den Haag - Sassenheim ten westen van het Haagsche Schouw en de bouw van een dubbele bascule-brug over de Oude Rijn (2,5 miljoen). De toegangswegen naar de te bouwen Beneluxtunnel onder de Nieuwe Maas bij Vlaardingen zullen een bedrag van 3 miljoen vorderen. De voornaamste werken, die in Noord-Brabant zullen worden uitge voerd zijn de voortzetting van de aan leg van Gorinchem - Breda met de rondweg om Breda (3,5 miljoen), de baanverdubbeling van de weg 's-Her- togenbosch - Nijmegen, gedeelte Ros malen - Heesch '2,5 miljoen) en de aanleg van het traject Belgische grens - Eindhoven - Venlo - Duitse grens (3,5 miljoen). In Limburg zullen worden aangelegd de weg Keipen - Maasbracht - Maas tricht - grens (de bouw van de in deze weg gelegen brug over de Maas zal intussen worden voortgezet, waarvoor in de begroting een totaal bedrag van 14 miljoen gulden is opgenomen. De aanleg van de weg Belgische grens - Eindhoven - Venlo - Duitse grens is voor zover dit weggedeelte in Limburg ligt geraamd op 1 miljoen. AMSTERDAM, 22 sept. Mr. M, Tieleman, directeur van de Amsterdam- sche Bank, zal op 30 sept. a.s. zijn functie neerleggen. In verband hiermede zal op vrijd. 28 sept van 16.30-17.30 uur in het hoofdkantoor van de Amsterdam- sche Bank gelegenheid worden gege ven om van de heer Tieleman afscheid te nemen. (Advertentie) Uw zorgen voor morgen bij DE OLVEH geborgen. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 22 iept. Een com missie van de provinciale raad voor de volksgezondheid in Zuid-Holland zal nagaan hoe de situatie is in de pro vincie wat betreft het aantal zieken auto's. Het is namelijk gebleken dat bij ernstige verkeersongevallen buiten de grote steden slachtoffers soms lang moeten wachten voor zij per ambulan ce vervoerd hunnen worden. Mr. J. Klaasesz, commissaris van de koningin en voorzitter van de provin ciale raad, die de commissie gisteren heeft geïnstalleerd, zei dat de provin cie zelf al gegevens heeft verzameld die ter beschikking van de nieuwe com missie zullen worden gesteld Er is een overzicht gemaakt van de gevaarlijke punten in de provincie waar vaak ern stige ongelukken gebeuren en ook >s er een inventarisatie gemaakt van het aantal ambulances. ..Wanner men deze twee soorten gegevens op elkaar legt blijken er nog veel witte plekken te zijn" aldus mr. Klaasesz Hij achtte dit een onbevredigende situatie omdat snelle hulpverlening bittere noodzaak is. DEN HAAG, 22 sept. De ex-kapi- tein van het K.N.I.L., R.P. Westerling, heeft schriftelijk van de staatssecreta ris van O. K. en W.. mr. Y. Scholten, vernomen, dat hij niet in aanmerking komt voor een nieuwe rijksbijdrage in de kosten van zijn zangstudie bij de Nederlandse Opera. Het door de direc tie van de Nederlandse Opera over de heer Westerling aan de staatssecreta ris uitgebrachte rapport over de resul taten van zijn zangstudie in het afge lopen seizoen is de aanleiding tot dit besluit. ,,Dit rapport heeft mij de overtuiging geschonken", aldus de staatssecretaris, ,.met waardering overigens voor de door u gemaakte vorderingen, dat het niet te verwachten is, dat de verdere ontwikkeling binnen afzienbare tijd tot het gehoopte resultaat zou kunnen lei den. Onder deze omstandigheden heeft het geen zin de vraag aan de orde te stellen of het mogelijk zou zijn ander maal een rijksbijdrage te verstrekken in de studiekosten". Een woordvoerder van het ministerie heeft desgevraagd medegedeeld, dat de heer Westerling geen aanvraag voor een nieuwe rijksbij drage heeft ingediend. Hij had voor zes maanden een toelage van ongeveer tweeduizend gulden ontvangen. BUSSUM, 22 sept. Voor de VARA begon gisteravond het nieuwe winter seizoen met de eerste Rudi Carellshow. Een aardige, maar beslist niet over donderende start. Carell weet in drie kwartier heel wat onder te brengen, maar hij gaat niet al te kieskeurig te werk waar het betreft de samenstel ling van het programma. Zijn shows bieden wel, zoals dat heet een bonte afwisseling, maar helaas bestaat dat bonte ook hierin, dat amusante num mers worden afgewisseld door flauwi teiten, die hfl zich nauwelijks permitte ren kan. En nu willen wij nog even voorbijzien aan het volstrekt overbodige „optreden" van het elfjarige meisje. Ook in zijn conférences geeft Rudi Car rell blijk van een zekere onevenwichtig heid en een gebrek aan zelfkritiek. Spit se grapjes worden op de voet gevolgd door boertige grollen, (Me heieanaal be rekend zijn op het grove effect. Na tuurlijk kajn Carrell wat, maar hij kan, naar onze overtuiging, veel beter. Het geen echter pas zal blijken als hij de zaken, hoe paradoxaal dat ook moge klinken, wat ernstiger gaat aanpakken. In „De spiegel der kunsten", die zo als gewoonlijk bekwaam door Henk de By werd geleid, kwamen prof. N. Vroom, directeur van de Rijksacademie in Amsterdam, en Dick Dooyes respec tievelijk als tegen- en voorstander van het beleid-Santberg aan het woord. De tegenstelling bleek bij nader inzien nogal mee te vallen. Heel erg moeilijk maak ten de heren het elkaar niet; noch zich zelf trouwens. Zij vonden elkaar ten slotte op „een continuering van een per soonlijk beleid" voor wat het Stedelijk Museum aangaat. Henk de By had tenslotte interessante vraaggesprekken met Hugo Claus over diens nieuwe roman „De verwondering" en met Kees van Ierssel over de doel stellingen van de toneelgroep „Studio". H.Hn. De Televisie-zaterdagavond begint met nieuwe avonturen van I vanhoe. Na het beeld-magazine „Brandpunt" presenteert de KRO-TV een Vico Tor- rianoshow onder de titel „Vico-Visite". Als gasten treden onder meer op de zangeres Elaine Deimar, de Tracy Sis ters en de Spelbrekers. Om vijf over half tien kan men kijken naar de ru briek „Sport, vandaag en morgen" van Jan Cottaar. De NTS zendt om vijf voor tien „De verloren revue" uit. „La revue perdue" werd door Tsjechoslo- wakije ingezonden voor het TV-festi- val te Montreux en bekroond met de Zilveren Roos en de prijs van de kri tiek. De KRO neemt om half elf de draad van het programma weer op met de nieuwe aflevering van de TV- serie „Inspecteur Bollinger van Scot land Yard". Pater Leopold Verhagen O.E.S.A. besluit deze TV-avond met zijn epiloog. Voor de KRO microfoon speelt van avond het Promenade Orkest onder lei ding van Benedict Silberman „Popu laire klassieken". De VARA brengt weer een kwartier tjes „Nederlandse cafoaretartiesten op de plaat". De AVROtelevisie zet de kijkers zon dagavond een gavarieerd televisie-pro gramma voor dat begint met een half uur optreden van het George Shearing Quintet. Van Bussum verplaatst het beeld zicih naar Rotterdam waar acht mannequins uit Frankrijk, Italië, Duitsland, Zwitserland, Zweden en Bel gië op de Femina exclusieve herfst en wintermodellen tonen voor couturiers. Om half tien begint de een na laatste aflevering van de spannende TV-serie „De sjaal". Na al die spanning zal het dan ook voor Pierre Janssen beslist niet makkelijk zijn om in zijn eerste „Kunstgrepen" van het nieuwe seizoen vat op de kijkers te krijgen. In het zondagmiddagprogramoma van de KRO-radio kan men luisteren naar het duo Jean Decroos, cello en Danièle Deehenne, piano, dat werken van Schu mann en Brahms zal spelen, en het Utrechts Byzantijns koor. - Voor de AVRO-microfoon musiceert 's middags het Omroeporkest onder lei ding van Francesco Mander met me dewerking van de pianist Alex de Vries.... De KRO geeft 's avonds een herha ling van de luisterspel serie „Triptiek voor moord" van Louis Pavel, die vo rig jaar juli werd uitgezonden. Leo Ne lissen presenteert om tien over half neger zijn programma „Studentikeus', waarin studenten zingen op plaatjes. In het AVRO programma hoort men onder meer melodieën uit de film „West Side Story". (Van onze radio- en TV-redactie) HILVERSUM, 22 sept. De minis ter van Binnenlandse Zaken, mr. E. H. Toxopeus, zal vanavond in de TV- magazine „Brandpunt" van de KRO met Loek Leijendekker een gesprek hebben over de kwestie Amsterdam- Bijlmermeer. PARIJS, 22 sept. Cary Grant en Audrey Hepburn zullen onder regie van Stanley Donen de hoofdrollen spelen in de film „Charade", die door Universal International zal worden uitgebracht. „Charade" (Lettergreepraadsel) wordt een komisch moord-mysterie naar een boek van Peter Stone en Mare Behn, waaraan eerstgenoemde het draaiboek voor de film ontleende. De opnamen zullen de volgende maand beginnen in Parijs, dat een grote rol speelt in het verhaal over een jonge weduwe, die na de dood van haar man in een reeks wonderlijke moeilijkheden verwikkeld raakt. DEN HAAG, 22 sept. Onder auspi ciën van de Union Grand-Duc Adolphe wordt een compositie-concours georga niseerd met het doel het repertoire van de oorspronkelijke muziek voor harmonieverenigingen te verrijken. De manuscripten dienen vóór 1 de cember 1962 te worden gezonden aan de heer Schoentgen, Avenue Pasteur 46 te Luxemburg, waar tevens nadere inlichtingen kunnen worden verkregen. HILVERSUM I, 402 m 18.00 KRO: 18.00 Kunstkroniek. 18.30 Strijkorkest: mod. muz. 18.50 Praatje voor politieke voetgangers. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.25 Pianorec. 19.45 Lichtbaken, lezing. 19.55 Promenade-ork. en trompetsolist: Pop. klassieken. 20.50 Vragenbeantw. 21.00 De Platenkoffer, licht progr. 21.55 Operet te-melodieën. 22.20 V 22.25 Boek bespreking. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Pop. Mass. gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Lichte gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Gram. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Metropole-ork. en piano-solist. 20.55 Nederl. cabaretliedjes. 21.10 Soc. comm. 21.25 Melodieën-Expres: lichte muz. en zang. 21.55 Muziekmémoires. 22.20 Sport. 22.30 Nws. 22.40 Ballroom- ork. 23.10 Lichte gram. 23.55-24.00 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Amus. muziek. 19.30 Gevar. muzikaal progr. 20.30 Hoorspel. 22.00 Nws. 22.10 Rep. 22.30 Boekbespr. 22.45 Avondgebe den. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02- 23.55 Altviool en piano. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.18.00 Gevar. muziek. 18.30 Gevar. muz. 19.00 Nws. en journ. 19.44 Uitsl. voetballen. 19.31 Ork. en plano. 20.31 Qulzprogr. 21.00 Gevar. muziek. 22.30 Nws. en sport. 22.40 Dansmuziek. 23.31 Lichte muz. 23.55-24.00 Nieuws. NDR, WDR, 309 m.19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Amus. progr. 21.45 Nws. 22.30 Gevar. muziek. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuziek. 1.00 Topliedjes u. d. jaren 1950 2.00 Weerber. en gev, huziek. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.: 20.05 Klassiek pianospel. 21.21 Hoorspel. 23.05 Pop. klass. muziek. 23.41 Klass. kamer muziek. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m.: 18.00 Orgelreci tal. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Lichte gram. 20.00 Operette-iConc, 21.00 Lichte gram. 21.30 Omroepork.: lich te muziek. 22.00 Nws. 22.15 Lichte ork. muziek. 22.55 Gram. 23.00 Nws. 23.05 Amus. ork. 23.35 Dansmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL, 484 m.18.38 Pop. klass. muziek. 19.30 Nws. 20.30 Hoorspel. 21.00 Gevar. gram. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazz muziek. 22.55 Nws. 23.00 Kamermuziek. 23.55 Nieuws. Wenken v. de tuin. 14.30 Symfonie-ork- kest: mod. en klass. muz. I.d. pauze: 15.08-15.23 Lezing. 16.15 Klankbeeld. 16.45 Pianorec. 17.00 Hoorspel. 17.50 Praatje. 17.55 Weerbericht. ENGELAND, BBC Home Service 330 m: 18.00 Nws. en joum. 18.45 Lichte ork. muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Llefdadigheidsoproep. 20.30 Quiz. 21.00 Klankb. 22.00 Nws. 22.10 Bekende ballades (gr.). 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Koorzang. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m: 12.00 Verzoekprogr. 13.30 Ge var. muz. 14.00 Gevar. progr. 14.25 Lied jes. 15.00 Filmkroniek. 16.00 Pop. muz. en gram. platen. 17.00 Gram, met com. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 18.00 Koorzang. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Gevar. muz. 20.30 Godsd. samenzang. 21.00 Pop. gram. muz. 22.00 Lichte ork. muz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte ork. muz. (verv.). 23.30 Lich te muz. 23.50 Avondgebeden. 23.55-24.00 Nieuws. NDR-WDR, 309 m: 12.30 Kamermuz. 13.00 Nws. 13.25 Gevar. muz. 14.30 Amus. muz. 15.30 Gevar. muz. 16.30 Dansmuz. NDR-WDR 309 m; 18.15 Omr.-symf.- ork.mod. muz. 18.45 Franse kamer muz. 19.00 Nws. 20.00 Gevar. progr. 21.45 Nws 22.15 Hoorsp. 22.50 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.15 Jazzmuz. 1.00 Weerber. en ge var. muziek. Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram. muz. 10.20 Theologische etherleerg. 11.05 Klass. en moderne kamermuz. 11.40 Lich te gram. muz. 12.10 Pianospel m. ritm. begel. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht ens. 12.53 Gram. muz. o£ act. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens. 13.35 Lichte gram. muz. 14.05 Schoolradio. 14. "5 Radio Kai.%sr- ork.: moderne muz. 15.15 Operetteimfc. (gr.). 15.45 Klass. kamermuz. (gr.). 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Klass. en moderne ka mermuz. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 Lich te ork. muz. en zangsoliste. 17.40 Beurs- ber. 17.45 Reg. uitz.Zuid-Zuid-West. Su riname tentoonst. in Rotterdam, door W. S. B. Klooster. HILVERSUM II, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Ochtendva- ria (gr.). 8.00 Nws. 8.15 Rechtdoor naar school en kantoor (gr.). 9.00 Gymn. v. oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Moderne kamermuz. (gr.). 9.40 Mor genwijd. 10.00 Arb. vitaminen (gr.). 11.00 Wandelingen met Clio, trektocht d. Bel gië. 11.20 Radio Filh. ork. en solist: klass. en moderne muz. 12.00 Licht In strument. ens. 12.30 Med. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 V. ons platteland. 12.43 Dixie- landmuz. 13.00 Nws. 13.15 Med., act. of gram. muz. 13.25 Beursber. 13.30 Lichte ork. muz 14.00 Pianoduo. 14.30 Mercator 1512-1594: klankb. 15.05 't Is maar een weet. licht progr. 16.00 Moderne muz. (gr.). 17.30 Gram. muz. v. d. jeugd. 17.50 Militair commentaar. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m: 12.00 Qllltanlinrl Nws 12.10 Orkesteoncert: mod. kamer- UUII OlllallU muzj 13.40 On ne sait comment, comedle. 15.50 Nina Rosa, operette. 17.45 Orkest concert: kamermuziek. FRANKRIJK progr. Ill 280 en 235 m: 19.30 Pianospel (gr.). 21.30 Duitse ka mermuz. 23.00 Gram. muz. 23.52-24.00 Nws. ENGEIAND, BBC Home Service 330 m: 12.00 Ork. conc.moderne en klass. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. muz. m. comment. lJ.40 School radio. 15.00 Hoorsp. 16.30 Progr. voor oudere luisteraars. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 weerbericht. BRUSSEL, 324 m: 11.00 Holland Fes tival 1962: harmonie- en fanfaremuz. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. muz. 12.50 Weer ber. 13.00 Nws. 13.15 V.d. sold. 14.00 Ope ra- en Belcantoconcert. 15.30 Sportrep. 17.00 Nws. 17.10 Lichte muz. 17.45 Sport- uitsl. 17.50 Lichte muz. BRUSSEL 324 m: 18.00 Pianorec. 18.30 Godsd uitz. 19.00 Nws. en weerber. 19.30 Lichte gram. muz. 20.00 Operettemuz. 22.00 Nws. 32.15 Jazzmuz. 22.30 Cabaret- progr 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55- 24.00 Nws. BURSSEL, 484 m: 12.16 Lichte gram. 13.00 Nws. 13.15 Verzoekprogr. en sport- uitsl. 14.00 Verzoekprogr. (verv.). 17.00 Nws. 17.40 Verzoekprogr. (verv.). BRUSSEL 484 m: 19.30 Nws. 20.00 Ge var. progr 22.00 Wereldnws. 22.15 Voor de teenagers. 22.55 Nws. 23.00 Jazzmuz. 23.55 Nws. HILVERSUM I, 402 m: NCRV: 8.00 Nws en weeroverz. 8.15 Koperens. IKOR: 8.30 Goede morgen, een progr. met van alles wat. 9.00 Kerkdienst. KRO: 9.30 Nws. 9.45 Mod. kamermuz. 9.55 Inl. Hoogmis. 10.00 Hoogmis. 11.30 Klass. ka mermuz. 11.40 Pianorec.klass. muz. 12.15 De hand aan de ploeg, lezing. 13.00 Nws. 13.05 Lichte gram. 13.30 Lichte or- kestmuz., zangsol. en meisjeskoor. 14.00 Klass. kamehnuz. 14.50 Utrechts Byzan tijns koor. 15.15 Lichte gram. 16.00 Sport. 16.30 Kerkmuz. uit de 17e en 18e eeuw. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Vrij- Evangelisehe Kerkdienst. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 18.30 Sopraan en orgel. 19.05 Nws. uit de ker ken. 19.10 Voc. ens. en solisten. 19.30 De Openbaring aan Johannes, lez. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Triptiek voor moord, hoorspel. 20.40 - Studentenliederen. 21.00 Hongaars kwartet: klass. muz. 21.30 Do- re-mi, licht progr. 22.20 32.25 Boek bespr. 22.30 Nws. 22.40 Avondgeb. 22.55 Filharm. ork.Moderne muz. 2i3.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m: VARA: 8.00 Nws, postduivenber. en soc. strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geest, leven, toespraak. VPRO: 10.00 V.d. Jeugd IKOR: 10.30 Oecumenische Kerkdienst., 11.30 Vraag en antwoord. VPRO: 11.45 Nws van eigen erf. AVRO: 12.00 Lichte orkestmuz. en zang. 12.30 Sportber. 12.32 Fragmenten uit de ope rette Eva. 13.00 Nws. 13.07 De toestand in de wereld, lezing. 13.17 Med. of gram. 13.20 Carrousel, gevar. progr. 14.00 Boek bespr. 14.20 Omroeporkest en sol.oude en mod. muz. 15.25 Toneelbeschouwing'. 15.35 Internat, troubadours. 16.00 Dans orkest en zangsol. 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Het herlevende liberale Jo dendom II, lezing. 17.15 Stad en land, het water achter de afsluitdijk, gesprek. VARA: 17.30 V.d. jeugd. 17.50 Nws.. sport uitslagen en sportjournaal. HILVERSUM II. 298 m. - VARA: 18.30 Salonork. en zangsolist. 19.00 U moet er eens uit, cabaret. 19.30 Pianorec.: klass. muz. (gr.). AVRO: 20.00 Nws. 20.05 Lich te ork. muz. 20.35 Wandelingen met Clio trektocht door België. 20.50 Instrumen taal kwintet. 21.10 Koorzang (gr.) 21.30 Filmmuz. (gr.). 22.00 Klass. ork. muz. (gr.). 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Sport- uitsl. 2e klas voetbal en med. 23.00 Met de Franse slag. 23.30 Hammondorgelspel en zangsoliste. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 402 m. NCRV: 7.00 Nws en S.O.S.-ber. 7.10 Gewijde muz. 7 30 Sportuitsl. v. zat. 7.40 Lichte gram. muz. 7.50 Het brood des levens, med. 8.00 Nws. 8.15 Radiokrant. 8.35 Gram. muz.: lichte muz. 9.00 V. d. zieken. 9.3o ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Pop. gram. muz. 12.31 Ge var. muz. 13.31 Lichte muz. 13.45 V. d. kleuters 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Dans muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitsl. races. 16.35 Gram muz. v. d. jeugd. 17.00 Gevar. progr. 17.31 Gevar. muz. en berichten. NDR-WDR 309 m: 12.00 Amus. muz. 13.00 Nws. 13.15 Gevar. muz. 16.00 Mo derne dansmuz. 16.30 Filmmuz. 17.00 Nws. 17.45 Muzikaal progr. FRANKRIJK progr. Ill 280 en 235 m: 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc.: moderne en klass. kamermuz. 14.25 Gram. muz. 14.30 Orgelrec. 15.00 Franse kamermuz. 16.00 Nieuwe gram. platen. 17.00 Gram. muziek. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Landb. kron. 12.42 Lichte gram. muz. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Kamer muz. 11.00 Lichtemuz. 15.00 Klass. ka mermuz. 16.00 Beursber. 16.06 V. d. zie ken. 17.00 Nws. 17.15 Lichte gram. muz. BRUSSEL 484 m: 13.00 Nws. 13.15 Lich te gram. muz. 14.03 Holland Festival 1962: Moderne ork. muz. 15.03 Lichte gram. muz. 16.08 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz. v. Belg. componisten. KRO: 19.30 De avonturen van Ivan hoe, TV-film. NTS: 20.00 Joum. en weer- overzicht. KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 Vico-Visite, muz. instuif van Vico Tor- riani. 21.35 Sport, vandaag en morgen. NTS: 21.55 Le revue perdue (De ver loren revue), amus. progr. v. Tsjecho- slowakije 22.30 Inspecteur Bollinger van Scotland Yard (The Pursuers), politie film. 22.50 Epiloog. DUITSE TELEVISIEPROGR. NDR: 18.35 Progr. overz. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Moeder is de aller beste. NDR: 19.25 Funkstreife Isar 12). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Uit Zu rich: Muz. u. d. gehele wereld, 21.50 ilitchcock-film. 22.15 Nws. 22.25 Het woord voor de zondag. DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGRAMMA Regionaal progr.: WDR: 19.30-20.00 Prisma van het Westen. 20.00 Journ. en weeroverz 20.20 Opgepast, boeken, rep. 21.00 Vor Gott und den Menschen, speel film. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Kooms-kathoileke uitz. 19.30 Echo 20.00 Nws. 20.30 Het ls altijd Dennis rV-feuilleton. 21.00 Variété-progr. 21.25 De weerslag (Ricochet), speelfilm. 22.15 Amus. progr. 22.30 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPKOGR. 18.30 Progr. over Joegoslavië. 19.00 internat, jeugdkron. 19.30 Natuurweten schappen. 20.00 Journ. 20.30 The Bride came C.O.D., film. 22.00 Gevar. progr. 22.45 Journaal. bassadrices der mode ln Femina in Rot terdam. 21.30 De Sjaal (dl. V). 22.00-22.30 Kunstgrepen. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00-12.30 Uitreiking Vredesprijs van de Duitse boekhandel. 12.30 Weekjourn. 13.00 Internat, borreluurtje. 13.40 Overz. v.d. progr. van de lopende week. 14.00 Reg. weekjourn. 14.30 V.d. kinderen. 15.00 Duit se kampioenschappen rolschaatsen. 15.35 Sonny Boyd - als Catcher, TV-klucht. 16.30 Auf der Suche nacht dem Glüek, TV-spel. 18.10 Boekenbeurs 1962 te Frankfurt. 18.45 Panorama. 19.30 Sportjourn. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Othello, ope ra. 22.45 Nws. 22.50 Verkiezingen. DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGR. 19.25-2Ü.UL Reg. progr. 20.00 Journ. en weeroverzicht. 20.15 Verkiezingen. 20.20 Sportwedstr. 21.05 Mr. Pim mochte nicht storen, komedie. 22.15 Verkiezingen. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00-11.40 Protestantse kerkdienst. 16.00 De week in beeld. 16.30 De vioolbouwer, film van de Noorse TV. II 50-17.10 V.d. kleuters. 18.40 Afspr. aan de hellepoort, filmrep. over vulkanen. 20.00 Nws. 20.25 et man neke. 20.30 Een avond met Fred Astaire. 21.20 De eindeloze week, film. 21.50 Sportweekend. 22.15 Voordr. 22.40 Nws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00-11.45 Hoogmis. 15.00 V.d. Jeugd. 16.30 Sportuitsl. 15.35 Eurovisie: Finale van het 1ste Europese zangconcours voor kinderen (overn. Italiaanse TV). 16.35 Sportberichten. 19.30 Feuilleton v. a. Jeugd. 20.00 Jour- noal. 20.30 Eurovisie: Othello, opera 22.45 Jazzmuz. 23.15 Journaal. ENGELAND, BBC Home Service. 330 m: 12.10 Kritieken. 12.55 Weerber. 13.00 Nws 13.10 Lezing. 13.'0 Operamuz. 14.00 NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport ln beeld. AVRO: 20.30 Instrumentaal kwin tet. 21.00 Intern, modeshow door 8 am- DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00-18.00 V. d. vrouw. E-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 6