ENERVERENDE JACHT op slingerende dakdekker Beker voor F. Franken PTT- en Stahlwerk-koren concerteren in Concertzaal Jeugdfestival in Nieuw Vennep Bridge-bekers nu in bezit van De Kennemers Sprankelende hoofdrolspelers bij toneelgroep „Ensemble" Aöemda voor Haarlem Bewonderenswaardige sprint- capaciteiten ondanks dertien pilsjes In Memoriam pater J. Doensen SOLEX Kleuters uit auto geslingerd bij botsing AUSTRALIË-NIEUW ZEELANDAVOND Uitstekende vertolking Van verouderde composities PATER F. ZEGWAARD viert zilveren priester feest in Zandvoort Directeur H. Deinum in de bloemen op zijn zestigste verjaardag Voormalig hotel contractpension gerepatrieerden Lagere koersen Softballbeker niet voor HHC SCHOTEN IN HAARLEM-OOST iSchieten in Bloemendaal HARDEBELT HOUTBEWERKERS C.S. BIJEEN Uitbundig HBC-feest in Treslong DISTRICT KENNEMERLAND „Naar het U lijkt" in de Schouwburg Examens Bisschoppelijk werk bezoek aan IJmond De beurs vandaag: Films Muziek Diversen Tentoonstellingen MAANDAG 24 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 O T O 40 JAAR BIJ DROSTE HAARLEM, 34 sept. De politie in Haarlem-oost heeft zaterdagavond een enerverende jacht ontketend op een man die ervan verdacht werd onder de invloed van sterke drank op een gestolen fiets rond te rijden. Er vie len schoten en pas na geruime tijd slaagde de politie erin de man in de kraag te grijpen. De afloop van de jacht was overigens voor de politie méér dan voor de man in kwestie een 33-jarige dakdekker een ont nuchtering. Omstreeks elf uur zag een hoofd agent de dakdekker slingerend op een fiets over de Amsterdamsevaart rij den. Hij hield de man aan en infor meerde of hij soms gedronken had. De dakdekker bekende grif, dat hij dertien pilsjes geconsumeerd had. Toen de hoofdagent ook aandacht begon te krijgen voor de fiets waar de man op reed, begon de dakdekker een ongeloof waardig verhaal op te hangen over een vriend die de fiets had uitgeleend. Kortom, de hoofdagent wilde wel eens iets meer vernemen over een en an der en nodigde de dakdekker uit mee te gaan naar het posthuis Haarlem oost. Omstreeks elf uur zag een hoofd agent de dakdekker slingerend op een fiets over de Amsterdamsevaart rij den. Hij hield de man aan en infor meerde of hij soms gedronken had. De dakdekker békende grif, dat hij dertien pilsjes geconsumeerd had. Toen de hoofdagent ook aandacht begon te krij- BLOEMENDAAL, 34 sept. De wis selbeker, die het bestuur van de Politie Sportclub Bloemendaal in 1954 beschik baar stelde voor de jaarlijkse voor do nateurs te houden schietwedstrijden, kan niet meer worden verschoten. De heer F. T. J. M. Franken uit Bloemen daal, die in 1956 voor de eerste keer zijn naam in de wisselbeker kon laten graveren, verwierf bij de zaterdag op de militaire schietbanen aan de Zee weg gehouden wedstrijden deze beker voor de vijfde keer. Dit betekent, dat de beker definitief in het bezit kwam van de heer Franken, die nu een nieu we wisselbeker zal beschikbaar stellen. Deze plicht werd hem nadrukkelijk op het nart gedrukt toen in het hotel van de familie Franken, hotel Iepen- hove, de voorzitter van de P.S.C.B., de inspecteur van politie, de heer J. L. de Rave, de uitslag bekend maakte. De heer De Rave verheugde zich in de veel grotere opkomst dan in voorgaan de jaren. Daardoor was de strijd fel ler en de eer groter. Helaas kon door de grote opkomst de wedstrijd snelvuur niet worden gehouden. De heer Franken verwierf niet alleen met 88 punten de wisselbeker, maar bo vendien verwierf hij twee eerste en een tweede prijs, verzilverde zuiltjes met embleem. Hij won de beker in 1956, in 1957 en moest deze in 1958 aan de heer J. W. ter Avest afstaan. Dit spel letje herhaalde zich in de jaren 1959, 1960 en 1961. Nu werd de heer Franken definitief bekerhouder. Ken bijzondere prestatie werd ook geleverd door de heer H. M. van Kleef. Deze nu drieën- zeventigjarige oud-brigadier van de Bloemendaalse politie w.srd met 55 punten eerste op het nummer vrije baan geweer. Hij kreeg een extra „open doekje". De volledige uitslagen luidden: Vrije baan: GEWEER: (maximaal te behalen 60 punten)1. H. M. van Kleef, 55 pnt.; 2. R. J. Immink, 53 pnt.; 3. J. W. ter Avest, 50 pnt. PISTOOL (maximaal te behalen aantal punten 80): 1. F. T. J. M. Franken, 79 ].<nt.; 2. Br. J. L. Krijgsman, 77 pnt.; 3. C. M. Reinders Folmer, 72 pnt. (beste serie). Wedstrijdserie vijf schoten: i maxi maal te behalen 50 punten): GEWEER: 1. IJ. E. Dijkstra, 46 pnt.; 2. F. T. J. M. Franken, 44 pnt.; 3. H. J. W. Rlein- lein, 41 pnt. PISTOOL: 1. F. T. J M. Franken, 44 pnt.; 2. mr. J. W. de Jong Schouwenburg, 43 pnt.; 3. mr. J. L. Krijgsman, 42 pnt. RAAD HEEMSTEDE De gemeente raad van Heemstede komt donderdag 27 September 's middags om 4 uur in de raadzaal bijeen ter behandeling van een korte agenda. Naar aanleiding van het overlij den van pater JC. Doensen, leraar aan het Triniteitslyceum, ontvingen wij het volgende In Memoriam. Het verscheiden van pater J oachim Doensen betekent voor het Tri niteitslyceum een gevoelig ver lies. Hoewel zijn karakter zich moei lijk laat beschrijven, trokken enke le aspekten van zijn persoonlijkheid de aandacht. Zijn waardig optreden innemende manieren hebben hem Pemind gemaakt bij ieder die met hem aanraking kwam, in het bijzonder bij leraren en leerlingen. Hij bezat grote wijsheid, een genu anceerd gevoel voor humor en ver stond als geen ander de kunst van het luisteren. Zijn grote kennis van en liefde voor de Latijnse taal maakten hem tot een voortreffelijk docent en een gerespecteerd collega. De bewonderenswaardige wijze waar op hij zijn langdurige en smartelijke ziekte verdroeg, was een lichtend voorbeeld voor allen die hem op zijn lijdensweg mochten gadeslaan. Dat hij ruste in vrede is de wens Van de gehele Triniteitsgemeenschap. v. N. gen voor de fiets waar de man op reed, begon de dakdekker een onge loofwaardig verhaal op te hangen over een vriend die de fiets had uitgeleend. Kortom, de hoofdagent wilde wel eens iets meer vernemen over een en an der en nodigde de dakdekker uit mee te gaan naar het posthuis Haarlem-oost. Toen het gezelschap vlak daar bij was aangekomen, greep de dakdekker plotseling de fiets, sprong erop en maakte zich uit de voeten met een be wonderenswaardige snelheid voor iemand „met dertien pilsjes". Er volgde een felle jacht door Haarlem- oost, waarbij de hoofdagent er niet in slaagde de dorstige wielrenner in te halen. Op de Prins Bernhardlaan meende de dakdekker, dat zijn achter volger het nu wel opgegeven zou heb ben. Hij draaide om maar bemerkte tot zijn schrik, dat de hoofdagent vlak achter hem aan zat. q De politie gooide zijn eigen dienst- fiets voor de wielen van de dakdekker, maar deze was zo dronken niet of hij wist het obstakel keurig te omzeilen. De jacht begon opnieuw, waarbij de hoofdagent zijn vuurwapen te voor schijn haalde en een waarschuwings schot in de lucht loste. Daardoor ge alarmeerd, rende een brigadier van po litie in de Godfried van Bouillonstraat zijn woning uit ter versterking van de achtervolgende partij. Opnieuw knalden twee waarschuwingsschoten door de avond. Dat werd de dakdekker tenslot te te machtig en na een felle sprint gaf hjj zich tenslotte gewonnen. Hij werd overgebracht naar het bu reau, waar hij tot kwart over één ter ontnuchtering werd ingesloten. Er werd proces-verbaal tegen hem opge maakt wegens het fietsen onder in vloed van alcoholhoudende drank. In verband met de fiets kon men hem niets maken, want deze bleek zijn eigen fiets te zijn. (Advertentie) f 375.— „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 349 HAARLEM-N. TELEF. 57455 SANTPOORT, 24 sept. Op de Terras- weg ontstond zaterdagmiddag een botsing tussen twee personenauto's. In een van de auto's zaten twee kleuters van anderhalf en drieëneenhalf jaar. Zij werden door de schok uit de auto geslingerd. Het drieën- eenhalfjarig jongetje brak een sleutelbeen en kreeg een hersenschudding. Zijn an- derhalfjarig zusje liep schaafwonden op. Hun vader kreeg een lichte shock. Zij werden in het Antonius Ziekenhuis op genomen. Op de Lange Nieuwstraat reed een 17- jarige wielrijder tegen een stilstaande bromfietser op. Hij kwam te vallen en werd met hoofdwonden in het Anto nius Ziekenhuis opgenomen. HAARLEM, 24 sept. De afdeling Haarlem van de Nederlandse Katholie ke Bond van Houtbewerkers, Meubel makers, Behangers en aanverwante vakgenoten „Sint Antonius" hield gis teren bij gelegenheid van de opening van het winterseizoen een speciale bij eenkomst, welke werd ingezet met een H. Mis, opgedragen door de geestelijk adviseur, kapelaan J. A. C. Imbens. Na de kerkelijke plechtigheid was er een feestelijk ontbijt, waaraan verschil lende genodigden mede aanzaten. Met aandacht volgde men de rede van de heer A. van der Veldt, voorzitter van de plaatselijke Centrale, die ailê leden van „St. Antonius" opriep actief deel te nemen aan het winterprogramma. (Advertentie) De Kath. Ver. v. Ouders en familieleden van geëmigreerden nodigt belangstellen den (ook niet leden) uit voor een op dinsdagavond 25 sept. in „de Schuylenburght", Kleverparkweg 15, Haarlem. Rector L. P. M. Vester uit Leiden - pas terug uit bovengenoemde landen - be spreekt zijn indrukken en toont dia's. Vrij entree. Ook leerzaam voor toekomstige emigranten! HAARLEM, 24 sept. Het concert van het Haarlems P.T.T.-Mannenkoor en de Mannergesangverein „Stahl- werke uit Osnabruck, dat zaterdag avond in het Haarlemse concertgebouw werd gegeven, had een positief en een negatief facet. Verheugend was het verschijnsel van samenwerking tussen twee koren, zelfs van internationale betrekkingen. Wil men het kwijnende koorwezen weer nieuw leven in blazen, dan zal dit door gezamenlijke acties en concerten moeten gebeuren. Men ziet dit de laatste tijd tijdens koorconcer- ten reeds vaak het geval zijn. Uitwis selingsconcerten, met al of niet geza menlijk optreden, zijn een logisch ge volg geworden van de financieel-econo- mische noodtoestand waarin vele ko ren verkeren. In zoverre was dus het concert van het P.T.T. Mannenkoor za terdagavond ook een positieve bijdrage in de algemene ontwikkeling, met na me van die in het mannenkoorwezen. Een negatief verschijnsel openbaarde zich echter op ditzelfde concert, wat de ontwikkeling betreft van de pro grammakeuze. Het spijt mij erg dit te moeten zeggen van een concert, waar uit duidelijk bleek dat kosten noch moeite gespaard waren voor wat be treft het organisatorische gedeelte. Het hele programma, met uitzondering van het gedeelte verzorgd door de bariton solist Peter de Vos, bewoog zich op het nu toch onderhand wel afgedane en verouderde terrein van de lieder tafel. Dit was des te meer te betreuren, omdat èn de wijze van uitvoering der verschillende werken, èn het stemmen- materiaal der beide koren werkelijk van zeer behoorlijke kwaliteit waren. Het koor uit Osnabrück, degelijk en zelfbewust geleid door zijn dirigent P. Baumer, heeft laten horen dat de kwa liteit niet afhankelijk behoeft te zijn van de kwantiteit. Waren enkele forte passages soms stemtechnisoh iets over de grens van het toelaatbare, de pia- nissiomo's klonken echter bijzonder fraai. Hetzelfde kan eigenlijk gezegd worden van het P.T.T.-koor onder lei ding van P- J- Potgieser. q Bij het gezamenlijke optreden hoor de men een echt mannenkoor met glans en overgave werken zingen, op een wijze die beslist het predicaat eer vol verdiend zou hebben, wanneer de composities zelf op 'n wat hoger plan hadden gestaan. Een uitzondering vormde „Landerkennung" van Grieg, dat in zijn stijl toch wel boeiende as pecten vertoont. De bariton Peter de Vos, betrouw baar, en bovenal muzikaal gerijpt be geleid door Emmy van Eden, liet in liederen van Schubert en Loewe de aanwezigen gemeten van zijn sonoor ge luid en artistieke voordracht. Een veel- tallig gehoor heeft getoond van de pres taties op deze avond genoten te heb ben door na ieder werk gul te applau disseren. J.L. HEEMSTEDE, 24 sept. In het Hil- legomse „Treslong' hebben de vele honderden leden van HBC zaterdag avond ter gelegen heid van het dia manten jubileum van hun vereniging op uitbundige wijze feest gevierd. In de met prachtige bloemstukken versierde toneelzaal was het eerste deel van de avond gewijd aan een aantrekkelijk programma, dat onder leiding van Joop de Knegt verzorgd werd door het Theater-bureau „High Noon". Het optredende gezelschap bleek alle kwaliteiten te hebben om de feestende HBC-ers in de juiste stemming te brengen. Vooral het Bonelli-kwartet droeg daartoe in niet geringe mate bij. Dit voortreffelijk op elkaar ingespeelde ensemble combineerde zijn muzikale kwaliteiten op een dusdanige wijze met de nodige humoristische en geestige invallen, dat van een daverend succes kon worden gesproken. De charmante Connie van den Bosch bracht een aantal melodieuze chansons ten gehore. Het variéténummer was in goede handen bij Joe Andy en verder waren er de Melody Sisters en Joop de Knegt, die met plezierige zangnummers voor een onderhoudend geheel zorgden. De pianist Wim Bosch toonde zich een vaardige begeleider. De verschillende nummers werden aan elkaar gepraat door Cees Schilperoort, wiens pittige conferènces in de juiste toon werden gehouden. Een viertal dames uit het publiek werd ten tonele geroepen voor een quiz, die onder leiding van Cees Schilperoort een allerprettigst intermez zo vormde. De avond werd besloten met een ge animeerd bal, dat op de muziek van het Bonelli-Kwartet de grote HBC- familie tot in de kleine uurtjes op de dansvloer bijeenhield. Het was een alleszins geslaagd feest, waarop geheel HBC met groot genoegen kan terug zien. ZANDVOORT, 24 sept. Blij en waardig heeft katholiek Zandvoort het zilveren priesterfeest gevierd van de missionaris pater Frans Zegwaard m.s.c., afkomstig uit Zandvoort. In de feestelijk versierde parochiekerk droeg de jubilaris een plechtige H. Mis op, geassisteerd door pater De Boer, m.s.c. als diaken en kapelaan J. Alle man als subdiaken. In het priesterkoor hadden plaats genomen pastoor A. H. P. Cleophas en emeritus-pastoor P. van Diepen. Het zangkoor zong onder lei ding van de heer C. P. N. Bosman op zeer verdienstelijke wijze de mis voor mannen- en kinderkoor van Albert de Klerk. Pastoor Cleophas hield een pre- dicatie waarin hjj op welsprekende wjj ze de roeping voor het priesterschap beschreef. Zoals de apostelen op de uit nodiging van Christus „Kom en volg Mij" alles verlieten, zo verlaat ook de tot priester geroepen jongeman ouders en dierbaren om in dienst van Christus te treden. In zeker opzicht is dit een avontuur. In het bijzonder geldt dit voor de missionarissen die naar vreemde landen en volkeren vertrekken om daar de blijde boodschap te brengen. Zij zijn emigranten, maar doen deze stap zonder persoonlijke bijbedoelingen; alleen de eer van God en de liefde tot de naaste is hun drijfveer. De pastoor hoopte dat het voorbeeld van de jubilaris navolging zal vinden in Zandvoort en tot roepingen voor het priesterschap of het klooster leven zal leiden. De pastoor besloot met een gelukwens tot de jubilaris, zijn be jaarde Moeder en andere familieleden. In het parochiehuis vond 's middags een druk bezochte receptie plaats. HAARLEM, 24 sept. Morgen is de heer J. J. John, Denemarkenstraat 35 in Heerlen, 40 jaar in dienst bij de N.V. Drop's Cacao- en Chocoladefabrieken. In Nieuw Vennep is een grootscheeps jeugdfestival gehouden, dat op bijzondere wijze geslaagd is. Een van de evenementen was een modeshow, waarbij de meisjes hun zelf-geknipte en uit kranten vervaardigde modellen moesten tonen. Bovenstaand plaatje laat zien, hoe een der meisjes groot succes oogst met haar model. HAARLEM, 24 sept. De algemene ledenvergadering van de Nederlandse Bridge Bond, district Kennemerland, heeft het districtsbestuur als volgt sa mengesteld: voorzitter: N. P. Zwa ger; secretaris: S. Prins; penning meester P. Schornagel; competitielei der A. H. Diets; leden: M. A. J. Da niels, Ad. C. Stevens en W. Beuken kamp. De heer C. Fels moest om ge zondheidsredenen zjjn functie neerleg gen. In zijn plaats werd de heer W. Beukenkamp benoemd. Zoals in de voorafgaande jaren werd ook nu weer door de besturen van de aangesloten verenigingen en het dis- strictsbestuur gespeeld om de In Me moriam Jan Visserbeker en de Jan Soomersbeker. Aan deze sportieve strijd werd eveneens deelgenomen door een aantal leden van het bondsbestuur, te weten: La Fèber, bondssecretaris- en propagandaleider; Th. Wijnands, bondspenningmeester; mr. Kuyt, bondscompetitieleider, alsmede de he ren Asscherman en Burger. Helaas moest Boekenroode, die de bekers in zjjn bezit had, verstek laten gaan, waardoor, zoals verwacht werd, B.O.C. de prijzen wel mee zou nemen. De Kennemers dachten er anders over en OVERVEEN, 24 sept. De „sta-in- de-weg" voor het verkeer, het oude hotel „Van Ouds het Raedhuys" op de hoek van de Ztflweg en Korte Zijlweg in Overveen tegenover hotel Roozen- daal krjjgt een veel prettiger aanzien. Het hotel, dat de laatste jaren leeg stond en daardoor in een zeer verval len staat kwam te verkeren, wordt thans van binnen- en van buiten opge knapt. Evenals na de uittocht van Ne derlanders uit Indonesië zal het hotel binnenkort worden in gebruik genomen als contractpension voor gerepatrieer den. Waarschijnlijk zullen de eerste gerepatrieerden er in de loop van okto ber hun intrek nemen. HAARLEM. Aan de Rijkskweek school slaagden voor de hoofdakte examens de dames H. v. d. Ham, Bloe mendaal; A. Hoogerbeets, Heemstede, en M. Kroes, Zandvoort, en de heren R. Godthelp, Haarlem; J. Jutten, Haarlem, en H. v. Kerkwijk, Amsterdam. Met drie kandidaten worden de examens voort gezet. Eén kandidaat werd afgewezen. HAARLEM, 24 sept. Het was za terdagavond oprecht feest in de schouw burg. Een plezierige vertoning van een ogenschijnlijk plezierig stuk als „Naar het u lijkt" van Shakespeare; een fees telijke felicitatie van schouwburgdirec teur Herman Deinum na afloop van de voorstelling en in een fonkelnieuw rok- kostuum gestoken obers van het Huis aan het Wilsonplein. Veel bloemen en weinig woorden moeten voor de heer Deinum een plezierige huldiging ge weest zijn ter herdenking van zijn zes tigste verjaardag. Jan Retèl las na de voorstelling de namen voor van perso nen en instellingen, die de directeur deze dag graag van hun sympathie wil den getuigen. Onderwijl werden bloemen en fruitmanden opgedragen. De direc teur van de Hoofdstad Operette, Meijer Hamel, voegde daar nog een toespraak je aan toe en belichtte de sociale be langstelling en activiteiten van de jari ge heer Deinum. De directeur zelf bedankte met de mededeling, dat geen der aanwezigen zijn liefste wens op deze dag in ver vulling had kunnen doen gaan: de rijks goedkeuring om de schouwburg te ver bouwen en van een passende outillage te voorzien. Niettemin was hij dank. baar voor het overvloedige huldebetoon en in het bijzonder voor de genoeglijke voorstelling van deze avond. „Want een voorstelling is toch altijd het mooiste geschenk dat men mij geven kan". Langdurig applaudisserend stemed de zaal met de officiële hulde in. De voorstelling van Shakespeare's „Naar het u lijkt" door de toneelgroep Ensemble moge dan al plezierig zijn ge weest vooral door het overrompe lende spel van Sigrid Koetse en de in Nederland debuterende Belg Julien Schoenaerts een afgewogen en spran kelende vertoning was het allerminst. Het leek of regisseur Karl Guttmann te weinig tijd had genomen om de voor stelling voor te bereiden, of hij de ver schillende draden van deze bucolische oomedie niet voldoende ontward had eer hij met de repetities startte. Daar komt bij, dat Joseph Carl een foeilelijk decor had ontworpen een schriel op lopend plankier met enkele uitgedroog de zetstukken die de plaats van han deling moesten aanduiden en naar geestige, doffe kostuums had ontworpen in al te zoete tinten. Wanneer men dan nog rekent, dat de hier toch wel to taal verouderd gebleken vertaling van Burgersdijk werd gebruikt, moet men wel constateren, dat de hoofdrolspelers die er toch een sprankelende comedie van hebben gemaakt, zwaar op de proef zijn gesteld. Toegegeven, „Naar het u lijkt" is geen gemakkelijk stuk. Het begint als een treurspel met de schets van de tyran die zich onregelmatig van de troon heeft meester gemaakt, en het eindigt als een feestelijke comedie met een veel-dubbel huwelijk. Daar tussendoor wordt een herdersspel opgevoerd: het leven der vluchtelingen in een arcadisch bos, waar de schone hertogsdochter Rosalin- de zich vermomt als jongeman en de jonge hertogszoon Orlando het hoofd op hol brengt. De nuancering ontbrak aan deze voor stelling. Iedere scène kreeg evenveel (of even weinig) reliëf, zodat de on voorbereide toeschouwer het al gauw moest opgeven de draden der ontwik keling te volgen. Het forse middenstuk van dit spel speelt in het fantastische Bos van Arden, waarvan de betovering zich meedeelt aan de bewoners en waar de meest irreële gebeurtenissen aan vaardbaar worden. Het decor van Jo seph Carl bood daarop geen perspec tief. Het duidde niet aan. Het leidde door zjjn lelijkheid alleen de aandacht af. Het was alsof men de decor-opbouw vergeten had op te zetten, alsof alleen het basement was uitgelegd. De veel kleurige, zoetelijke belichting deed daar meer kwaad dan goed aan. En wan neer men in zwarte gordijnen speelt, vragen de kostuums in een dergelijke comedie toch meer kleur. Sigrid Koetse heeft de avond toch waar gemaakt met haar sprankelende, overrompelende spel: zij was verliefd, tot in de puntjes van haar vingers. Zij straalde het uit en bedolf haar pu bliek onder haar pure geluk. Daar te genover stond de jonge Belg Julien Schoenaerts, haast verlegen, even ge lukkig, even verliefd, maar meer in gehouden, meer behoedzaam. Het was een prachtig samenspel van deze twee. Tegelijkertijd wil ik de debuterende Marjan Habraken noemen als Rosalin- de's nichtje en hartsvriendin, Celia: een puntgaaf afgewerkte, speelse en toch bewogen rol die ook plastisch bijzonder mooi verzorgd werd. De nar Toetssteen van Max Croiset was raak en trefze ker van zegging, maar misschien iets te modern-nuchter om helemaal in deze tè uiterlijke voorstelling te passen. Het is een manier om Shakespeare te spe len, maar niet de manier die de re gisseur kennelijk de anderen had bijge bracht. Over de vele andere medespelenden zal ik niets zeggen. Zij bleven ver on der de maat van de hierboven genoem de vier, hoewel zij er hier en daar wel in slaagden mede de vereiste sfeer te be palen. Met name Jan Retel, als de cy nische melancholicus Jaques, had toch alle mogelijkheden om in dit ge; zeischap uit te blinken. Maar zelfs hu beperkte zich tot een uiterlijke type ring zonder veel overtuigingskracht, zo als gezegd dus: een moeilijke comedie die niet uit de verf gekomen is bu En semble, maar die door het overrompe lende spel van de vier hoofdfiguren toch een plezierige voorstelling heeft opgeleverd. J. W. v. d. V. Sigrid Koetse als Rosalind en Julien Schoenaerts als Orlando in „Naar het u lijkt" van Shakespeare. slaagden er in als eersten te eindigen, waarbij de Jan Soomersbeker als per soonlijke prjjs ten deel viel aan De Kennemersspelers Seegers- Andrea. Proficiat De Kennemers: denk er ech ter aan, dat Boekenroode erop ge brand is het volgend jaar opnieuw te zegevieren. De leden van het bondsbe stuur bewezen, dat zij behalve uitste kende bestuurders ook goede bridgers zijn, want zij legden beslag op de derde plaats. De totaal-uitslag van de wedstrijd om de In Memoriam-Jan Visserbeker luidt als volgt: 1. De Kennemers 172.23; 2. R.-K. Haar lem 162.27 3. Bonds Bestuur 160.75; 4. Damiate 157.16; 5. District Bestuur 53.86; 6. Bloemendaal 152.48; 7. Haarl. N.B.B. 151.26; 8. Haarlem West 150.47;, 9. B.O.C. 149.04; 10. B.C. 1940 148.14; 11. Dames B.C. 147.69; 12. Zandvoort 147.53; 13. S. en V. 144.47; 14. H.B.C. 138.80; 15. Haarlem Noord 124.54. De kampioenen van de parencom petitie 1961/1962 ontmoetten elkaar in een zogenaamde Kampioendrive. De uitslag ervan luidt als volgt: 1. Hr. en Mw. Pesch 62; 2. ds. Boele- Strietman 61; 3. Fabel-Koch 60; 4. Groen-Wittebrood 60;; 5. Boele-Striet- mar. 59Vi; 6. Baan-Steenwinkel 52; 7, Hr. en Mw. Thoden v. Velsen 51Vi 8. Frank-v. Buuren 49; 9. ds. de Heer Kloots-v. Rijn 42; 10. ds. Staalen- Vis 43. HAARLEM, 24 sept. (KNP) Van daag en morgen maakt de geestelijk heid van het dekenaat Beverwijk on der leiding van mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, een studie van de proble matiek waarvoor de kerk zich bij de maatschappelijke en geestelijke op bouw van Kennemerland ziet geplaatst. Speciale aandacht wordt daarbij be steed aan de samenhang die er in deze streek bestaat tussen de zielzorg en het maatschappelijk opbouwwerk. De stich ting „Opbouw Katholiek Kennemer land" treedt tijdens deze studiedagen als gastvrouw op. De bijeenkomsten worden gehouden in de aula van rust oord „Lommerlust" te Beverwijk. MINERVA-THEATER B. en W. van Heemstede stellen de raad voor 11.300 bij te dragen in de exploitatielasten van het Minerva-theater. Deze bijdrage geldt de lasten- en batenrekening over 1961. AMSTERDAM, 24 sept. De beurs is de nieuwe week uiteraard niet in een opgewekte stemming begonnen. De for se koersdaling, welke vrijdag in Wall- street is opgetreden, vond hier vandaag haar weerslag. De internationale fondsen waren alle vrij belangrijk lager. Niet dat er een stroom van verkooporders moest worden verwerkt. De reden van de koersdaling lag veeleer in de sterke te rughoudendheid van kopers. Het kleine aanbod kon daardoor slechts op lagere koersen worden geplaatst. De handel droeg geen levendig karakter. Kon. Petroleum gaf een nadelig ver schil van ƒ5,40 te zien ten opzichte van de officiële slotkoers van vrijdag. Hier bij moet echter in aanmerking worden genomen dat het olie-aandeel vandaag ex ƒ2,60 interim dividend werd geno teerd, zodat de feitelijke koersdaling ƒ2,80 bedroeg. Unilever gaf een verlies van ƒ3,- te zien en Philips is met ƒ3,60 gedaald. Verder heeft AKU 6 pnt moe ten prijsgeven. Ook de scheepvaartafde ling toonde een flauwe stemming. De verschillen liepen echter nogal uiteen. Scheepvaart Unie opende 2 pnt. lager, terwijl Kon. Boot een achteruitgang van 5 pnt. te zien gaf. Op de staatsfondsenmarkt is de stem ming aan de vaste kant gebleven. De 4 pet. lening 1962 zette de stijging voort Aandelen Centrale Suikermij. werden in verband met de moeilijkheden bij de Wester Suikerraffinaderij vrij belangrijk lager geadviseerd met een koers van 320 pet. laten. De vorige afdoening (donder dag) was 343. De papierfabriek Vromen heeft medegedeeld, dat de gang van za ken bevredigend is. De winst over de eerste acht maanden van dit jaar is niet achtergebleven bij die van dezelfde pe riode van vorig jaar. Slot 24/9 Vorig opening 4(4 Ned i960 101A 4(4 Ned. 1961 100(4 4 Ned. 1961 98H 4 Ned 1962 98% 98H Staffel 1947 91% BJ7.G. Won Douwl c 107(4 Ned. Handel Mij. Cert 357 Amsterdam Rubber 109(4 108% H.VA 121 A .11.0 367(4 361%- Berkel Patent 233(4 Calvé-Delt Cert 704 Dell-Mlj 148.80 Fokker 436 Ford 910 v. Gelder 295 Hoogovens 546 Miiller Co 325(4 Ned. Kabel 506 Philips Gem Bez 147 143.30 Onliever 135.80 138.80 WUton-Fyenoord 270 Bill! ton 2e 434 Dordtsche Petr ge» 664(4 Kon Petroleum 50 146.80 iO ex.div. Holl Amerika Lijn 116(4 115 Java Ch Pi, 131(4 fLLuM. 50.60 Kl Ned Stoomb Mil 135(4 130% KPJ4 136 Stoomv Mij Nederl 133(4 v Nievelt 106(4 105 v Ommeren 252 Rott Lloyd 1263, 134 Ned Scbeepv. ünie .23 121 Interunie 180 Robeco 205 Unites 470 Ver. Bezit 126s,. Rentespaarbrleven '57 144 s, Rentespaarbrieven '58 2(1, Amsterdam '561 84 .(4 Amsterdam '56 11 88(4 2'/- Amsterdam '56 ID 88(4 2(4 Amsterdam "59 99% 2(4 Rotterdam '57 87% Alb Heyn obl 120?4 CrTEMA PALACE: Madame Sans-Gêne, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Ma. en di.: Het verborgen leven van Walter Mitty, 14 jaar. Wo en do.: De roemrijke daden van Danny, a. 1. 2, 7 en 9.15 uur. Dinsdag 2 en 8 uur. LTDO: Bandiet en minnaar, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: The Inspector, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m donderdag: De bestorming van de Alamo, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De humorist, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA. Ma. 8.15 uur: Fanny, 18 jaar. Woensdag 230 uur: A. en C. als waag halzen. Do. 8.15 uur: Brief encounter, 18 jaar. Dinsdag 25 september Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Donderdag 27 september Grote of St. Bavo Kerk. 4 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Concertgebouw, Tuinzaal. 8 uur: Piano recital door Zaidce Parkinson. Maandag 24 september Clubhuis, Kleverlaan. 7.30 uur: Muziek avond van „Jeugd en Muziek". Dinsdag 25 september Minerva-theater. 8.15 uur: Wereldreizigers- serie. Mr. A. L. Hustinx spreekt over: Twee parels van Insulinde (Sumatra en Bali). Schuylenburcht. 8 uur: Lezing over Australië en Nieuw Zeeland voor Kath. Ver eniging van ouders en familieleden van geëmigreerden. Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit Internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 10—5 uur Zondag 15 uur. Iedere avond geopend van half negen tot half elf (Kaarslicht en muziek) (tot 30 september). Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw. Fossielen, natuurkundige instrumenten. Dagelijks van 115 uur Eerste zondag van de maand van 1—6 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken. Van 101230 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 25 uur Museum „Het Huls van Looy", Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage- ljjks van 10—5 uur. Zondag van 1—5 uur (Tot 30 september). Kunstzaal „ln 't Goede Uur", Korte Hout straat 1. hoek Nieuwe Kerksplein. c ruquiusmuseum, HaarlemmermeerHisto rische stoommachines, watermolens enz, Dagelijks van 9—12.30 en van 130—5 uur Zondag van 10—5 uur Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66. Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks van 10—5 uur. (Tot 30 september). Vishal: Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van bet Frans Halsmuseum is een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem tentoongesteld (tot 30 september) De Kerkuil", Nieuwe Gracht 2123. Ex- positie van meubelen, stoffen, tapijten en kunstnijverheid. (Tot 30 september). De Hoofdwacht, Grote Markt. Vanaf 17 september: Esperanto-tentoonsteHing. (Tot 24 september). HAARLEM, 24 sept. Landskam pioen HHC heeft de finale om de NDSB softballbeker aan haar rivaal VODO in Den Haag moeten laten. Met 4-3 werd de finale na verlenging verloren. Na zeven innings was de stand 3-3. In de eerste verlenging maakte VODO door Cobi Bautz en Mary Brouwer er 4-3 van. Bij HHC stond niet Mieke Albers, maar Hanny Berendonk te werpen. DSS 2 zal via promotie-wedstrijden alsnog moeten proberen de tweede klasse te bereiken. In een beslissings wedstrijd om het kampioenschap van de derde klasse, dat tevens recht gaf op automatische promotie, werd met 16-6 van SC Haarlem 2 verloren. THB 2 werd kampioen van de vierde klasse. Dit werd bereikt woor de be slissingswedstrijd om de titel van Ter rasvogels 2 te winnen met 24-13. THB promoveert nu naar de derde klass

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3