Procureur-Generaal eist viereneenhalf jaar tegen frauderende bankemployé MATADOfi Indonesische ambtenaren spoedig naar Hollandia Slechts 500 van 1900 Ned. ambtenaren tijdelijk in V.N.-dienst op Nw.-Guinea MAANDAGSE BEURS KRELAGEHUIS Bus uit Aalsmeer naar Perzië I m. AHC DUIDELIJK STERKER DAN AALSMEER 2: 25-3 HET K0MPL0T De voordelen van aandelenbezit met beperking van risicoaandelen Vereenigd Bezit van 1894 A.B. voor 800.000 gulden opgelicht Uitbreker gepakt in Geuzenveld Lntea-begroting opgesteld Meeste artsen werken na 1 okt. tijdelijk door Wester Suiker op tijd gewaarschuwd Kleuter valt van tweede verdieping Verschueren uit de wedstrijdsport? Chauffeur vlucht na autobotsing AUTONIEUWS en GAPERS! Handbal district West A ADO te weinig doortastend GEWENST: HOE? Burroughs NIEUW-EN GELAND NEEM DAN lichter dan zwaar, pittiger dan halfzwaar. Na zes weken vrijheid Actie tegen ontwerp drank- en horecawet Frankrijk Regering zegt: Baron van Boetzelaer tijdelijk particulier secretaris van prins In ziekenhuis overleden Krans bij Russisch monument Bergen Na wilde achtervolging gegrepen Voorzitterschap Nw.- Guinea-raad DINSDAG 25 SEPTEMBER 1962 PAGINA 2 j\L JACHTKLEDING Unieke tentoonstelling t/m 27 september In de FORDSHOWROOM, HOUTPLEIN 24, HAARLEM PAUL VLAANDEREN (Advertentie) (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 24 sept. „Een groot falsaris met een perfide raffine ment" had de officier van justitie bij de Amsterdamse rechtbank in juli van dit Jaar de t7-jarige employé van de Amsterdamsche Bank. I. E„ genoemd, die samen met een Franse grafoloog 800.000 gulden had verduisterd. En de officier noemde het „een van de groot ste fraudes van de Nederlandse recht- geschiedenis". Hij eiste zes jaar. De rechtbank beellste: drie jaar. Verdach te berustte erin. Doch niet de officier. Vanmorgen stond de bankbediende voor het hof. De procureur-generaal mr. W. B. J. Aberson koos weloverwo gen de „gulden" middenweg. Vler-en- een-half jaar was lijn eis. Hij achtte het vonnis van de rechtbank niet in overeenstemming met het koele over leg. het raffinement waarmee verdach te in een half jaar tijds de 800.000 gulden had buitgemaakt. Het enige vreemde vond hij in deze zaak dat E. al het geld broederlijk had gedeeld met de Fransman. Want het was E.. die de hele technische uitvoe ring op zich had genomen, de insider, de deskundige, die alle risico's liep, hoewel hij deze tot het minimum be perkte. De Fransman had contact ge zocht met E.. die belast was met de behandeling van rekeningen van bui tenlandse particulieren. Tijdens een reeks van etentjes in de stad infor meerde de Fransman hoe het zat met de zogenaamde „slapende rekenin gen", of er niets mee te versieren viel, of er geen handel mee gedaan kon worden. Zijn stimulerende informaties hadden succes. Men sloot een overeen komst. De Fransman stuurde vervalste brieven naar de Amsterd. Bank, met een valse handtekening. Het mocht niemand bevreemden dat een van de meest trouwe cliënten van de A.B., een man die in jaren niets van zich had laten horen, plotseling verzocht om ruim 655.000 gulden te plaatsen op een Zwitserse bank. De bank van beide oplichters. Een andere cliënt kwam zelfs „per soonlijk" even over om tienduizend gul den in ontvangst te nemen. De oplich tende Fransr an h'ad een chèque inge vuld en gezorgd voor een deskundige valse handtekening. De kassier betaal de op vertoon van de chèque het geld aan verdachte E. uit, die naar hij be weerde, in de spreekkamer met de „cliënt" onderhandelde. Het geld ver dween in de zak van de beide oplich ters en E. vluchtte nanr het buiten land. In Baden Baden werd hjj op 7 oktober 1961 gearresteerd: korte tijd later ook de Fransman. ,,Ik wist dat ik gepakt zou wor den", verklaarde verdachte vanmor gen. „Het had geen zin meer te vluchten. Mijn bedoeling was om Advertentie) met mijn vrouw en kinderen naar Amerika te gaan. Met het geld zou den we daar opnieuw beginnen". Maar zijn plannen waren met uit voerbaar. Het spelletje was uit. E. wachtte gelaten op de arrestatie. Hij verleende al zijn medewerking b$ het achterhalen van het geld, dat grotendeels werd teruggevonden. Hij bekende zijn falsificaties, zoals hij ook voor de rechtbank had gedaan. Slechts heel even kwam hij in verzet toen de president opmerkte: „U heeft ernstig misbruik gemaakt van het ver trouwen dat de Amsterdamse Bank in U had gesteld". „Welk vertrouwen?" vroeg hij apa- tisch. „Anderen hebben zich niet aan de voorschriften gehouden, anderen, die minder capabel waren, werden tot orocuratiehouder benoemd, terwijl het nfl verschillende keren beloofd was". Ik had recht op een betere, en beter betaalde positie, meende hij. „Je loopt niet meer weg, je bent daar te oud voor. Dat was de hele politiek", zo verklaarde hij. En zijn verdediger ging door. De drijfveer van E. was niet de ran cune. ontstaan nadat hij steeds bij pro moties werd gepasseerd. Mr. Geltjnse constateerde dat de Fransman, die dank zij de grafologie ook psycholo gisch goed geschoold was E. zijn zwak ke plekken had leren kennen. „Hij heeft deze sluimerende rancune aan gewakkerd en gebruikt om hem tot de oplichting aan te zetten." Verdachte bekleedde een vrij ondergeschikte po sitie bij de Bank. Niettemin moest hij bij herhaling met dure en voorname cliënten gaan eten in de stad. Hij was deskundig, slaagde cum- laude voor een examen dat economen en meesters in de rechten grote moei lijkheden bezorgt. Hij kreeg belangrijk werk van procuratiehouders op zich geschoven. Procuratiehouders die, al dus de verdediger, geen belangstelling voor de zaak hadden, nauwelijks op de hoogte waren, of zich meer interes seerden voor een „doctoraal Engels". Hij meende dat de eis van de pro cureur-generaal onbillijk hoog was. „Het misdrijf is ernstig. Maar als ver zachtende omstandigheden gelden toch wel de wantoestand op de Bank, het exorbitant lage salaris dat verdachte verdiende en het feit dat het verduis terde geld nagenoeg geheel terug is." De verdediger vroeg om clementie en verzocht het hof, indien mogelijk, om een gecombineerde straf. Uitspraak 8 oktober. AMSTERDAM, 24 sept. Gistermid dag hebben Amsterdamse rechercheurs in Geuzenveld de 31-jarige W. v. d. W. gepakt. De man was zes weken gele den samen met een medegevangene uit de strafgevangenis te Leeuwarden ont snapt. Via een ladder en steiger was hij, toen hij de recreatiezaal moest schoonmaken, ontkomen. Hij moest nog een groot deel van zijn driejarige straf uitzitten waarna een terbeschikkingstel ling van de regering dreigde. De recherche kreeg een tip dat de uitbreker bij zijn moeder in Geuzenveld was, waar hij een verjaardag had ge vierd. Toen de rechercheurs zich meld den trachtte Van de W. nog via de achterdeur te ontsnappen. Maar ook daar was op gerekend. Men greep hem. Gewillig liet njj zich naar een gereed staande auto voeren. Voorlopig is h(j op het hoofdbureau van politie in Amster dam in verzekerde bewaring gesteld, in afwachting van zijn transport naar de gevangenis in Leeuwarden. UTRECHT, 24 sept. - Wij hebben de indruk, dat bij het opstellen van het wetsontwerp drank- en horecawet de wensen van het horecabedrijfsleven zwaarder hebben gewogen dan de be langen van de volksgezondheid. Dit zegt de nationale commissie tegen het alcoholisme, het overkoepelend orgaan van de Nederlandse drankbestrijding, in een resolutie die de raad van af gevaardigden van de N.C.A. zaterdag in een vergadering heeft aangenomen. De raad heeft aan het bestuur van de N.C.A. opgedragen zijn bezwaren tegen het wetsontwerp aan de Tweede Kamer kenbaar te maken en om op korte termijn plannen uit te werken voor een actie tegen de voorstellen van de regering. HOLLANDIA, 24 lept. Tijdens de financiële besprekingen alhier over de begroting van de Verenigde Naties voor Nieuw-Guinea, is ook gesproken over de situatie van het ambtelijke appa raat na I oktober. Nu wel vaststaat, dat ongeveer 2000 Nederlandse arflbte- naren in oktober Nieuw-Guinea zullen verlaten, heeft men een schatting moe ten maken van het aantal ambtenaren, dat moet worden vervangen, hetzij door functionarissen van de VN, hetzij door Indonesiërs, Indonesië zal, indien nodig, alle 2000 vertrekkende ambtenaren binnen eer. week kunnen vervangen. Op leder de partement in Indonesië heeft men een aantal empolyés gereed om naar Nieuw-Guinea te zenden. Men voegde hieraan toe, dat dit alleen zou geschle- oan na een uitdrukkelijk verzoek van de V.N. Mede gezien de recente verklarin geni van de financiële VN-deskundige •.cCaw, die het bepaald niet uitge sloten acht dat de VN aan Indone sië zullen verzoeken, een aantal amb tenaren naar Nieuw-Guinea te zen den, wordt te Hollandia 'eeds reke ning gehouden met de mogelijkheid, dat nog in oktober een aantal Indo nesiërs zal worden opgenomen in het ambtelijke apparaat. Hierbn ls tevens overwogen, dat de Indonesische ambtenaren bezoldigd zul len worden volgens de huidige op Nieuw- Guinea geldende salarisschalen en dus veel goedkoper zijn dan de internatio nale functionarissen. De ontvverp-begroting voor de Untea is opgesteld en secretaris-generaal Oe Thant toegezonden. Het Is nog slechts een ruwe schatting, omdat b.v, de kos ten van de Pakistaanse troepenmacht nog niet definitief bekend zijn. In Ne derlandse kringen heerst de mening dat de Untea-periode een kostbare zaak zal worden. De besprekingen tussen de delegaties hebben in totaal tien dagen geduurd. Sinds de Indonesische delegatie te Hol landia arriveerde zijn de partijen da gelijks van 's morgens vroeg tot s avonds laat bijeen geweest om de financiële kwesties door te nemen. Naar het ANP vernam zijn de besprekingen tot tevredenheid van beide partijen vlot en in een aangename sfeer verlopen. Advertentie AMSTERDAM EINDHOVEN KONINGSPLEIN RECHTESTRAAT £2 06 012 SCHIPHOL, 25 sept. Terugge keerd uit Nieuw-Guinea, waar zjj ne gen dagen lang met drie Indonesische vertegenwoordigers onder voorzitter schap van de Amerikaan William Mccaw bezig zijn geweest met het opstellen van een ontwerp-begroting voor het V.N.-bewind, hebben van ochtend de heren J. J. van Beuge, directeur bestuurlijke, politieke en internationale zaken voor Nederlands Nieuw-Guinea, en hoofdinspecteur A. Welter van het ministerie van Finan ciën verteld, dat in de begroting de kosten voor de V.N.-strijdkrachten niet zijn begrepen. Vastgesteld is alleen de landsbegro- ting voor het civiele bestuur. Daar bo ven op zullen dus de thans nog niet geraamde kosten komen van de politie macht en het personeel der Verenigde Naties. Hoe hoog het bedrag der begroting is meenden de beide deskundigen op Schiphol nog niet bekend te mogen maken, omdat zij eerst rapport aan d» regering wensten uit te brengen. Ne derland en Indonesië zullen naar be kend ieder de helft van de totale kos ten moeten dragen. Bij de begroting is er van uitgegaan, dat de aan de gang zijnde opbouw en ontwikkeling van land en bevolking niet mogen worden ver stoord en dat er dus voldoende fondsen moeten zijn om normaal voort te gaan DEN HAAG, 24 september De gang van zaken bij de Wester Suiker Maat schappij in Amsterdam, die besloten heeft 182 weekloners met ingang van de eerste week van november te ont slaan, is eigenlijk een al lang slepende affaire. De minister van Landbouw, die al geruime tijd geleden subsidie heeft verleend om de gevolgen voor het be drijf van het verschil tussen de - hoge - binnenlandse suikerprijs en de wereld marktprijs te helpen overbruggen, heeft daaraan direct de waarschuwing ver bonden, dat die hulp een aflopend ka rakter zou hebben. De Wester Suiker Maatschappij is hier tegen in 1960 in beroep gekomen bij het College voor Beroep van het Bedrijfsle ven en In februari 1961 (dus anderhalf jaar geleden) werd dit beroep reeds on ontvankelijk verklaard. In Den Haag zegt men dan ook, dat de directie ruim de tijd heeft gehad om tijdig maatre gelen te nemen teneinde de 'nkrimping en sluiting van het bedrijf voor te be reiden. DEN HAAG, 24 sept. Mr. H. Fock, die sedert begin mei de functie van particulier secretaris van prins Bern- hard heeft waargenomen, kan thans niet langer in zijn eigen werkkring ge mist worden. Kapitein ter zee b.d. C. W. Th. baron van Boetzelaar, kamerheer en adjudant i.b.d. van koningin Juliana zal de tijde lijke vervulling van de vacature over. nemen, zo deelt de rijksvoorlichtings dienst mee. Mr. Fock heeft een functie aanvaard bij de Amsterdamse Bank te Rotterdam. Hij was reeds eerder bij een bankiersbedrijf werkzaam. UTRECHT. 24 sept. Een achttien jarige tuinder. A. G. M. Kersten, is van morgen hier bij een verkeersongeluk om het leven gekomen. Hij botste op het kruispunt Biltstraat-Witte vrouwensingel met zijn bromfiets tegen een vracht wagen met aanhanger en werd twintig meter meegesleurd. De jongeman was op slag dood. HAARLEM, 25 sept. Het mooie weer van de laatste dagen heeft de dahlia's goed gedaan. Dat kon men gisteren duidelijk zier op de wekelijk se keuring in Haarlem. De kwaliteit van de getoonde bloemen was belangrijk be ter dan we de laatste weken gewend waren. Er waren vrij veel dahlia's, nog een stuk of wat gladiolen en verder nog wat btjgoedartikelen. Er waren ook nog irissen en wel exemplaren van geremde bollen, die ten tonele werden gevoerd door Gebrs. De Graaff en S. A. van Konijnenburg en Co te Noordwijk. We noteerden de aparte Aniline Beauty, de statige Mau ve Giant en de attractieve Silvery Be auty. Stuk voor stuk best van kwali teit. P. Drost, Llsse, bracht opnieuw de langstelige Haemanthus catharinae. Een zeer interessant gewas. Een zeer uitvoerige collectie Montbretis's expo seerde de fa. J. van Nieuwkoop uit Sassenheim. De getoonde variëteiten - een kleine twintig in getal - waren best van kwaliteit en de jury kende er te recht een gouden medaille aan toe. Een greep uit het vele moois: de gele Rhein- gold, de dieporanje Matthew Wilson, de grootbloemige lichtoranje Kathleen, de egaal oranje Lady Wilson, de oranje Queen Mary, de kloeke Comet met een bruine ring in het centrum en de abri- kooskleurig oranje Lady Oxford. Van Tubergen, Haarlem, etaleerde de mont- bretia Emllle Mc Kenzie, diep oranje met bruinrode ring en best van stand. De gladiolen, waarvan de tjjd nu ui teraard voorbfj is, werden vertegen woordigd door twee variëteiten: twee sports uit de bekende en zeer gewilde Nieuw Europa. Beide zalmkleurig van tint en beide o.i. geen verbetering van de modesoort die met de flonkerend ro de kleur aantrekkelijker is dan deze verlopingen. Ze werden ingezonden door resp. KI. Brieffles, Hoogkarspel en Jac. Mosselman, Enkhulzen. Wat de dahlia's betreft: er waren er veel. De fa. Brui degom, Baarn, sleepte niet minder dan dertien getuigschriften van verdienste in de wacht. We zien deze variëteiten hopelijk volgend jaar wel weer terug. Verder kregen twee zaailingen van de fa. Lammers uit Vijfhuizen en drie van de fa. Maarse uit Aalsmeer een getuig schrift van verdienste. Het getuigschrift eerste klasse werd toegekend aan de rose semicactus Sweet Secret van Bruidegom, die verder ook nog naar voren bracht de rode semi cactus Broadway, de oranjerode semi cactus Holiday Maker, de wit gepunte oranje decoratieve Colour Spectacle en de bekerwinnaar Nantenan. Van Maar- se, Aalsmeer, noteerden we o.m. de ''W*l De autobus, die onlangs door de auto busonderneming Maarse en Kroon ge schonken is aan het Nederlandsche Roode Kruis voor de hulpverlening aan Perzië, zal donderdag a.s. om tien uur des morgens uit Aalsmeer vertrekken Twee chauffeurs van het vervoerbedrijf, de heren N. van der Burg (links) en A. H. van den Heuvel (rechts), zullen de witgeschilderde bus naar Iran rijden, waar zij vrijdag 12 oktober, na een tocht van 5520 km door Duitsland, Oostenrijk, Joegoslavië, Bulgarije, Turkije en Iran hopen aan te komen. Zij zullen per vlieg tuig uit Perzië terugkeren. De bus zal worden volgeladen met 6.540 meter stof (een afstand van Aalsmeer naar Am stelveen) 45 naaimachines. 144 slaap zakken, 1.536 blikjes cacaopoeder, 380 kinderlakens. 50 baby-dekens, 600 een persoons! akens 90 eenpersoonsdekens, 250 jeugdpaketten, bijeengebracht door leden van het Jeugd Rode Kruis te Aalsmeer en inhoudende stukjes zeep, tandpasta, toiletartikelen e.d. prachtige oranje semicactus Rbyal Scepter, de sterk da aandacht trekken de cactus Daily Pleasure en de aparte semicactus Interim, rood met purperen gloed. Een mooi groepje had ook de Heemsteedse dahliakweker C. 'Geerlings. De meest in het oog vallende waren de diep purperen Leita, een echt buiten beentje dat fraai van vorm en kleur is, de decoratieve oranje Orange Sun, de bloedrode semicactus Helga, de de coratieve Ramona en de decoratieve Schweiz. De fa. Van Veelen uit Sassenheim, blies zijn partijtje ook mee en toonde o.m. de rode decoratieve Prairy Fire, de prachtige gele semicactus Yellow Splendour, de beste snljdahlia Mon Pe tit, waarvan de kleine decoratieve bloe men ook goed op het water houden, de helderrode Torch Light en de middel grote semicactus Light House met de goed gevormde rode bloemen. Tot slot: de groep van de fa. Lam mers uit Vijfhuizen, waarin excelleer den de fraaie gele semicactus Gold Crown, de bekende middelgrote purpe ren Oros, de gele semicactus New Sen sation en de kleinbloemige rode deco ratieve Red Cap die dicht bij het pom pontype staat. ROTTERDAM, 24 sept. Vanmorgen omstreeks negen uur is de tweejarige Aflette van Butzelaar uit een raam op de tweede verdieping van de ouderlijke woning aan de Hoogmadestraat gevallen, Het meisje is naar het Dijkzigtzieken huis vervoerd, waar het kort na aan komst is overleden. Het kind was in een onbewaakt ogenblik op de lage venster bank in de voorkamer geklommen. Het verloor het evenwicht en viel door het open raam op straat. BERGEN, 24 sept. Een deputatie van de Russische ambassade in Den Haag heeft hier gisteren bij het in 1901 opgerichte monument een krans gelegd voor de Russische krijgers, die onder Bergen sneuvelden. Deze kransleg- ging geschiedde in het kader van de vie ring van het Russische jubileumjaar, ter herdenking van het feit, dat Napoleon anderhalve eeuw geleden in Rusland werd verslagen. Het gemeentebestuur van Bergen, hoewel op de hoogte van het gebeuren, was niet vertegenwoor digd bij de plechtigheid, die slechts door een groepje toevallige voorbij gangers werd bijgewoond. met de uitvoering van alle werken en ontwikkelingsprojecten. De heer Weiter meent dat Nieuw- Guinea nu In totaal circa 1900 Neder landse ambtenaren telt en dat van hen maximaal 500 het werk zullen voortzet ten. Honderden ambtenaren zijn al naar Nederland vertrokken en binnen enkele weken zullen de anderen volgen, die met de V.N. geen verbintenis aangin gen. De heer Van Beuge zei dat de diensl geneeskundige voorziening praktisch normaal blijft functioneren, aangezien de meeste artsen bereid zijn voorlopig in Nieuw Guinea te blijven en de Pa- poeanisering in deze tak van dienst het verst is gevorderd. Talloze Papoea-ver pleegsters zijn er al bij ingeschakeld en zijn in staat het werk van Neder landers over te nemen. DARMSTADT, 24 gisohe wielrenner sept. Dolf De Bel- Verschueren, öud-wereldkampioen bij de stayers, zai zijn gedwongen verblijf in het zieken huis van Darmstadt nog met tenminste zes weken voortzetten. Zoals bekend heeft hij bij een val tijdens baanwed- strijden in Darmstadt zijn wervelkO' lom beschadigd. De onfortuinlijke wiel- hij naar wielercar- renner heeft verklaard, dat alle waarschijnlijkheid zijn rière zal afbreken. ROTTERDAM. 24 sept. Een tas}' chauffeur heeft gisteravond na een wn' de jacht door de straten van Hillegers' berg, waarbij de snelheden vaak oplie pen tot honderdtwintig kilometer pef uur een automobilist een 44-jarig® huisknecht aangehouden, die ondef Invloed van alcohol betrokken was ge weest bij een verkeersongeluk. De automobilist reed op de Ringdijk een overstekende voetganger aan het slachtoffer kreeg een beenbreuk en vluchtte met hoge snelheid in de rich ting van de Uitweg, waar de taxichauf feur hem voor de eerste keer klem reed. De huisknecht beloofde terug te zullen rijden naar de plaats van het ongeluk, keerde Inderdaad zijn wagen, maar ging er bij de Ringdijk opnieuw met vol gas vandoor. In een van de straten van Hillegersberg zette hij zijn wagen stil en daar kon de taxichauffeur, die de jacht had hervat, hem aanhouden. Hij nam hem in de taxi mee terug naar de plaats van het ongeluk, waar hij hem uitleverde aan de politie. De man is in arrest gesteld. HOLLANDIA, 24 sept. (UPI) D« voorzitter van de Nieuw-Guinea-Raad mr. J. H. F. Sollewljn Gelpke treed woensdag op een openbare zitting val de raad als zodanig af en overhandig de hamer aan T. Mezeth uit Sarnu Vrijdag neemt de raad in plechtig» zitting afscheid van gouverneur Plat teel, die die zelfde dag naar Neder land vertrekt. (Advertentie) Publicatie van de n.v. HAGAM HEEMSTEDE official Engelse o.a. de geheel nieuwe en bijzonder handige CONSUL CORTINA en de nieuwe wagens van stijlklasse ZEPHYR "4", "4" en ZODIAC dealer producten, Zandvoortselaan 4:6, TELEFOON 38825 (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 25 sept. Opnieuw heeft SEW in de eerste klas dames van de handbaleompetitie, district West A, een kranig stuk werk afgeleverd door de zware uitwedstrijd tegen HHC tot een foed einde te brengen. De ploeg uit Nib- ixwoud bereikte hierdoor met één ontmoeting minder gespeeld de twee de plaats achter Vriendschap. Tegenover deze prestatie staat een tweede neder laag van ADO, dat tegen Spirit té wei nig doortastendheid kon opbrengen om tot een beter resultaat te komen. Voorts behaalde VZV in 2B zijn derde zege in successie: 38 tegen Concordia. In de eerste klas heren sprong de grote over winning van AHC op Aalsmeer 2 (twee- en-twintig doelpunten verschil) naar voren. De dames van SEW eerste klas moesten onmiddellijk na de busreis naar Hilversum tegen HHC het veld betre den, wat er toe leidde dat de thuisclub een overtuigende start bekroonde mat een voorsprong van 1-0. Maar nadien raakte de aanval van SEW goed op dreef; zo goed, dat de rust inging met een voorsprong van 1-4. In de tweede helft kwam het Hilversumse team dus danig opzetten, dat het de achterstand van lieverlee wist weg te werken (4-4). Toen pakten de bezoeksters de draad weer op (4-5), maar de Hilver sumse keepster bleek nu fantastisch op dreef. Eén doelpunt-was voor HHC vol doende, om wéér langszij te komen (5-5). Een laatste krachtsinspanning werd tenslotte met een voltreffer in het voor deel van SEW beloond: 5-6. Vriendschap behaalde zege over DWS, een royale dat met stuiteren het tempo drukte. Snelle aanvallen lever den de thuisclub een positieve score van 5-1 op. Qua spel was ADO-Spirit een gelijkopgaande wedstrijd. Dat de bezoeksters, via een ruststand van 1-3, tenslotte met 1-5 zegevierden dankten, zij aan vlotter uitgevoerde combina ties voor de cirkel. Alhoewel paal en lat ADO méér voltreffers in de weg stonden, toonde de voorhoede tóch be slist té weinig schotvaardigheid. Daar AVA voorts zijn eerste overwinning behaalde ten koste van Attila (4-2), ziet de stand er nu als volgt uit: Vriendschap 3 6 Attila 3 2 SEW 2 4 Spirit 3 2 HHC 3 3 AVA 3 2 DWS 3 3 ADO 2 0 Het hoeft nauwelijks betoog, dat Aals meer 2 in de eerste klas heren op nieuw een zwaar seizoen tegemoet gaat. AHC tracteerde de Aalsmeerse reserves op een bombardement dat ze zonder twijfel nog lang zal heugen: 25-3. Héél wat aantrekkelijker verliep de ontmoeting tussen BHC en Niloc 2, die eerstgenoemde met 10-8 winnend beëin digde. Verder bleven UD en Atilla samen met AHC ongeslagen door overwinningen respectievelijk op Rapi- ditas (4-7) en Attila (7-10). De stand: AHC UD Attila Rapiditas Unitas 2 4 2 4 2 4 3 4 3 4 BHC Zeeburg Niloc 2 Aalsmeer 2 Resterende uitslagen: Dames 2A: La ren-Sport Vereent 3-3, JOS-Niloc 2 2-5, Tavenu-SDW 2-7, De Volewijckers-BSV 3-2. 2 B: Lynden-Tonegido 3-4, JHC- IJmond 0-5, Concordia-VZV 3-6, Vlie- gens Vlug-Blauw Wit 1-0. Heren l A: Lynden-Zandvoortmeeu- wen 6-8 (gestaakt wegens wanordelijk heden), Achilles-SSVU 12-5, Arma-To- nido 4-5, HHC-Concordia 10-12. 2B: AAV-Vriendschap 4-6, WVGV-Oranje '57 5-9, De Blinkert-UD 2 12-10. (Advertentie) VRAAG DAT DE BURROUGHS-MAN Een magazijnadministratie die behalve de aantallen ook de waarde aangeeft. Teven# een richtlijn voor een deugdelijke inkooppolitiek, ■ZDaaBBaHBED MMTOW Hoofdkantoor: Leidseplein 5 - Amsterdam Verkoopkantoren: Amsterdam (tel. (82082) Den Haag (tel. 336469) Rotterdam (tel. 120182) - Den Bosch (tel. 30567) - Utrecht (tel. 25435) Arnhem (tel. 30265) Groningen (tel, 26283). WELINR, JE MAG MEE OM ONS T6 CHRPPERONEREN ALSJE BLIEFT NIET, PAUL'. ZE ZOU MAAR INA, PROFFESSOR WESTRISr KEERT ELK GE VAAR VOOR EEN GRATIS REISJE NAARPfl- R'J5... IKKAM NAU WELIJKS WACHTEN. 0N5 PLEZIER BEDERVEN JE HEBT GEEN RECHT OM MUN ON GELUKKIGE NEEF IN DIT DWAZE AVON- TUURTE SLEPEN OMDAT H'JARA- p'c*H VER- R0EERT, TUD OM TE FUIVEN ZAL^ ER NIET ZUN... KOM MEE, DAN ZAL IKJEWUZEN H0EDATAFLUI5TER- HELAA5 BLAZEN

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2