Dronken Egmonders gooiden vensterruiten in Passagier loopt gemiddeld 270 meter naar halte Inlichtingen kunnen „ideaal- lijnennet" opleveren Haarlem evimi Onberispelijk totoformulier goed voor f 50.000 Expediteurs tuigden melkrijder af NAAIMACHINES ENGEL Tweemaal kolen dampvergiftiging in Haarlem Vrouwelijke scheids rechters in Haarlem Pater J. Doensen ten grave gedragen Stukadoor valt van tweede etage Jan Feuen SCHALKWIJK KRIJGT BETERE VERBINDING MET STAD Verdere koersdaling HAARLEMSE POLITIERECHTER N.Z.H.-ENQUETES WIJZEN UIT: ATAX-TAXI De beurs vandaag: DINSDAG 25 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 Tasje gestolen Mishandeling Circuitevenementen niet op zondag? Vragen in Zandvoortse raad Burgerlijke Stand Haarlem SST jRB\^er£C: Niet gemeld Grote Houtstraat 181 Haarlem Tel. 14444 H.V.B. besluit: 1.2.3.4.5. Fles op vrachtwagen brak Laan met zoutzuur overdekt Bromfietsdief op de Botertnarikt gepakt Spreekuur wethouder Films Muziek Diversen T entoonstellingen Waterstanden PINOCCHIO Blijkens winterdiensten N.Z.H.V.M. Interlokale lijnen Stadslijnen T uinliedencontact in Heemstede Beurs van New York HAARLEM, 25 sept. De Haarlem- Se politierechter, mr, J. D. Vink, heeft maandagmorgen twee jeugdige tim merlieden uit Egmond aan de Hoef, Overeenkomstig de eis van de officier Van justitie, veroordeeld tot veertien dagen gevangenisstraf en zes maanden ontzegging van de bevoegdheid motor rijtuigen te besturen, omdat zij na overmatig drankgebruik in een wat baldadige bui een aantal vensterruiten hadden ingegooid en vervolgens samen op een bromfiets de benen hadden ge nomen. De twee jongelui van omstreeks 20 Jaar hadden in een plaatselijk café elk ongeveer vijftien tot twintig glazen bier gedronken en waarschijnlijk daarna ook nog een paar glaasjes cognac. Zij raakten daarvan een beetje overstuur en sloegen voor ruim 18,- aan ruiten kapot. Dat zag een wachtmeester van de rijkspolitie die buiten diensttijd daar passeerde. Hij hield de jongens aan, doch dezen twijfelden aan zijn kwaliteit van politieman. Om dit te kunnen aan tonen, moest de wachtmeester eerst naar zijn huis om de nodige papieren te halen. Hoewel de jongens beloofd hadden op de man te zullen wachten, waren zij bij zijn terugkomst verdwe nen. Toch gelukte het de wachtmeester de twee vluchtenden te achterhalen, waarna hij proces-verbaal tegen de timmerlieden opmaakte terzake van vernieling en dronken rijden. Een 20-jarige slager uit Schermer- hom, die tijdens een dansavond in Jisp van een meisje een tasje had gestolen, hoorde door de officier van justitie één maand gevangenisstraf tegen zich eisen. Hoewel hij reeds vaker wegens vermogensdelicten was gestraft en zelfs nog in een proeftijd van een voor waardelijke straf van twee maanden liep, veroordeelde de politierechter de jongeman slechts tot 50,- boete en één maand gevangenisstraf voorwaar delijk met drie jaar proeftijd. De slager was op 12 juni voor een dansavondje naar een café in Jisp ge gaan. Hij had zich best vermaakt en van tijd tot tijd een glas bier gedron ken. Zienderogen raakte daardoor zijn geld op en omdat hij nog niet van plan was naar huis te gaan, moest hij toch op een of andere manier aan geld zien te komen. Het damestasje bracht ech ter geen afdoende uitkomst, want aan geld zat er ook maar bar weinig in. Omdat hij het tasje niet durfde terug zetten, heeft hij het ongemerkt buiten in een weiland weggegooid. Wegens mishandeling van een melk rijder stonden twee expediteurs, een vader en zijn zoon, beiden uit Assen delft, terecht. Zij werden beiden tot 50,- boete en een week voorwaarde lijke gevangenisstraf veroordeeld, na dat de officier van justitie tegen elk een week onvoorwaardelijke gevange nisstraf had gevraagd. De mishande ling vond plaats op 21 juni in Assen delft, toen de beide expediteurs met ZANDVOORT, 25 sept. - De raadsleden J W Gosen (A.R.) en W. van der Werff (CH) hebben aan burgemeester en wethouders de volgende schriftelijke vragen gesteld: 1. Is het uw college bekend, dat van de 23 evenementen op het circuit er dit jaar 15 op zondag gehouden worden? 2. Erkent u, dat het houden van der gelijke evenementen op zondag niet in overeenstemming is met het ka rakter van deze rustdag? 8. Is uw college met ons van oordeel, dat door de vrijwel algemeen inge voerde vrije zaterdag deze dag voor het houden van wedstrijden beter ge schikt is dan de zondag? 4. Kan van verschuiving van circuit- wedstrijden naar de zaterdag tevens een spreiding van de verkeersdrukte in de weekenden worden verwacht, zodat het verkeer op zaterdag zich hoofdzakelijk zal concentreren op circuit-evenementen en op zondag op strandbezoek? B. Is het juist, dat tengevolge van cir cuit-evenementen ons politiekorps, dat op zondagen toch al de handen vol heeft met het strandverkeer, nog in sterkere mate overbelast wordt, tengevolge waarvan het politieperso neel dit seizoen 800 overuren op zon dag moest maken en het vakantie verlof grotendeels buiten het zomer seizoen moest opnemen? 0. Is uw college bereid te bevorderen, dat bij het overleg omtrent de bin nenkort vast te stellen kalender voor het gebruik van het circuit in 1963, met de K.N.A.C. en andere vereni gingen wordt overeengekomen, dat deze wedstrijden op zaterdag zullen worden gehouden? Ontvangst B. en W. van Haarlem zullen op 6 oktober om 5 uur 's mid dags het mannenkoor „Accordium" uit Osnabrück ontvangen in de Gravenzaal van het raadhuis. „Accordium" zal de gast zijn van „Caecilia" uit Haarlem. BEVALLEN van een zoon: 21 sept.: P. L. Hoogkamer-Puit (2x), W. M. Fre- naij-Kramer, A. Joore-Bjjleveld, W. A. Vandevalle-Steffelaar, H. j. Petschi- Möring C. B. v. Ommeren-de Graauw. spnt- L. E. V. Heuven van Staere- hne-Boode, J. A. Bonte-de Jong, R. ioote^-kenjamhis, M^C de »van Soelen, G. A. Schenk-van den Broek, p. Nuijsink-Steenvoorden. 24 sept. Jvi. p. Bijster-Houthuijzen. f BEVALLEN van een dochter: 21 sept. P. W. Philippo-de Nijs, L. A. Wl™,s Floet-Hoekstra, O. J. Casteren van cat- tenburgh Dinger-Schrijver. 22 sept.: M. Peters-van Egmond, J. Duijn-Ver- kerk, A. M. Koolen-van Zandvliet, M. Winter-Stöckl, A. C. Koning-Koedijk. 23 sept: D. Slooten-Benjamins, D. van der Woude-van der Vaart, E. v. d. Stuijt- v. d. Laan de Vries, F. H. Ferbof-Hooge- veen, G. J. Essenberg-Laarhoven, W. Deriu-van der Smissen, C. M. Koele- wijn-Noort. 24 sept.: E. C. Meijboom- Meijer, C. van Voorst-Steenks. ONDERTROUWD: 24 sept.: H. W. Weidenbach en L. Azier. GEHUWD: 24 sept.: H. J. Mons en H. A. van Tussenbroek, B. Klein en H. E. Buschenhofen. OVERLEDEN: 21 Sept.: C. J. Doen- sen, 56 j., Zijlweg, R. van der Noord-Ma- gré. 70 j„ Kinderhuissingel, E. Sitter, 61 3., Gasthuisvest. 22 sept.: J. M. Lo- brü-van Hoof, 62 j., G. Bartholomeusln., J. Verboom, 84 j., Hagestraat, G. op de Kelder-Kok, 79 j., Korte Poellaan, J. F. de Groot, 65 j., Graafschapstraat. 23 sept.: G. van Gelder, 73 j., Aagje De kenstraat, L. J. Berkhout, 61 j.» Jan van Zurenstraat. hun vrachtwagens voor een melkfa briek hun weg versperd vonden. Geparkeerde melkauto's, die flessen en bussen in- en uitlaadden, blokkeer den de rijweg, waarover in eerste in stantie de zoon erg opgewonden raak te. Hjj gebood één van de melkrijders onmiddellijk te vertrekken. Toen deze vroeg twee minuten te wachten, barst te de jongste expediteur in woede uit. „Als je niet direct verdwijnt, krijg Je een pak slaag", schreeuwde hij de melkrijder toe. Een chef van het be drijf, die op het luide roepen naar bui ten was gesneld, kon de expediteur ook niet tot rede brengen. De jongeman, kennelijk belust op een vechtpartijtje, ging daarop zijn vader halen en getweeën tuigden zij de melk rijder, die nog steeds in de cabine van zjjn auto zat, af. Met verwondingen aan gezicht en armen moest de melkrijder worden ontzet. De beide expediteurs verklaarden op de zitting bij hoog en bij laag aan het gebeurde geen schuld te hebben. Volgens hen zouden de ge tuigen onwaarheid hebben gesproken. Een zendeling-arts uit Katwijk aan Zee, die lange tijd werkzaam was ge weest in Midden-Afrika, werd tot vijf tien gulden boete veroordeeld omdat hij na het veroorzaken van een botsing niet onmiddellijk van het gebeurde bij de politie aangifte had gedaan. De man tegen wie de officier zestig gulden boete had geëist, beriep zich erop, dat hij van de in Nederland geldende be paling ten aanzien van het binnen 24 uur aangifte doen van een ongeval, niet op de hoogte was. Op 23 augustus had hij in Wormerveer een paaltje om ver gereden, maar zijn wagen was aanvankelijk ogenschijnlijk slechts licht beschadigd, zodat hij door kon rijden. Verderop begaf de auto het echter, zo dat hij op een andere manier zjjn weg heeft vervolgd en aan het melden bp de politie niet meer heeft gedacht. (Advertentie! De beste Europese merken. JAPANSF ZIG-ZAG NAAIMACHINE f 350— (Advertentie) ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM BRILLEN SPECIALIST v- HAARLEM, 24 sept. Gisteravond hebben zich weer twee gevallen van kolendampvergiftiging voorgedaan. In de Slachthuisstraat werd een echtpaar on wel, dat 's middags de kachel had aan gemaakt. De heer des huizes waarschuw de de brandweer, die constateerde dat de pijp met rost was verstopt. De GGD heeft zjjn echtgenote overgebracht naar het Grote Gasthuis, vanwaar zij later op de avond weer naar huis kon terugke ren. Eerder op de avond was de GGD naar het stationshuisje van de NZH op het Stationsplein geroepen, waar een 66-ja- rige dame versuft op een bank zat. De dame vertelde, dat zij bij een bejaard echtpaar in de Tweede Theemsstraat op bezoek was geweest. De dame werd naar het Grote Gasthuis overgebracht, waarna de politie onmiddellijk naar de Tweede Theemsstraat reed. Daar brand de het licht volop, maar op het bellen van de politie werd niet opengedaan. Via een ingeslagen ruit van de keuken aan de achterzijde van het huis, wist de politie binnen te komen, waar men de 78-jarige heer des huizes en zijn 76- jarige echtgenote in versufte toestand aantrof. Beiden zijn naar het Grote Gasthuis overgebracht, vanwaar zij van ochtend naar huis zouden mogen terug keren. HAARLEM, 25 sept. Een 18-ja- rige chauffeur uit Eestrum die op het kruispunt Kleverlaan Delftlaan in zijn vrachtauto voor het rode stoplicht wachtte, zag niet dat een personen auto naast hem stilhield. Toen het licht op groen sprong en de vrachtauto rechts af de Delftlaan wilde inslaan raakte deze bij het nemen van de bocht de personenauto, die over de gehele lengte beschadigd werd. De chauffeur van de vrachtauto die van het geval nietsmerk- te reed door en kon pas later gewaar schuwd worden. De verkeerspolitie HAARLEM, 25 sept. De eerste re sultaten van de vervoersenquête die de NZH in november van het vorig jaar heeft georganiseerd, zijn bekend. Daaruit blijkt o.m. dat de NZH-passa- gier gemiddeld 270 meter moet lopen om vanuit zijn woning een stopplaats van een interlokale NZH-lijn te berei ken. Voorschoten, Lisse en Zandvoort maken hierop een ongunstige uitzonde ring. In Lisse moet men gemiddeld 350 meter lopen en in Zandvoort ge middeld 355 meter. De NZH onder zoekt nu in hoeverre men door «split sing of verlegging van de lijnen aan deze bezwaren tegemoet kan komen. De hier bedoelde enquête van novem- per 1961 werd gehouden onder 16000 „vaste klanten" houders van week en maandkaarten. Het is natuurlijk niet mogelijk om reeds op grond van deze eerste resultaten ingrijpende verbete ringen aan te brengen. Daarvoor is een veel diepgaander studie nodig. Geble ken is, dat Oegstgeest Noordwijkerhout, Katwijk, Santpoort en Noordwijk een gunstiger beeld vertonen dan het alge mene. In Noordwijkerhout bijvoorbeeld behoeft de reiziger slechts 195 meter te lopen om een interlokale halte te bereiken, in Santpoort en Noordwijk ieder 240 meter. Wanneer ook de verdere resultaten van deze enquête daartoe aanwijzingen opleveren, zal de directie wellicht tot ljjnsplitsing besluiten. Dit is evenwel geen gemakkelijke zaak. Op de gespit ste lijngedeelten moet immer een mini mumfrequentie van een half uurdienst worden aangenomen en voor plaatsen met een sterk lokaal verkeer zelfs een kwartierdienst. Dat betekent dat alleen bij zeer hoge frequentie tot lijnsplitsing kan worden overgegaan. De meeste rei zigers lopen liever wat langer naar een halte met een frequente verbinding, dat dat zij bij een halte vlakbij huis langer moeten wachten. Van 22 maart tot en met 5 april van HAARLEM, 25 sept. Wegens het ernstig: tekort aan scheidsrechters voor de jeugd-competities, heeft het bestuur van de Haarlemse Voetbal Bond in navolging van de Noord Hollandse Voet bal Bond het besluit genomen om over te gaan tot het aanstellen van jeugdleidsters. Deze zullen als scheids rechter gaan optreden bi) de adspiran- tenwedstrijden voor jongens van twaalf en dertien jaar. Een aantal dames heeft zich reeds bij net bestuur van de HVB aangemeld. Het tekort aan leidsters voor de jeugd- competitie is evenwel nog zeer groot. Het bondsbestuur hoopt dan ook dat velo dames zich voor dit bijzonder nut tige en belangrijke jeugdwerk zullen op geven. De leeftijdsgrens voor de jeugd leidsters loopt van 18 tot 30 jaar. De candidaten ontvangen eerst een gede gen opleiding en het is de bedoeling dat zij in 1963 voor de wedstrijden zullen worden ingezet. Men kan zich als jeugd leidster aanmelden op het bureau van de HVB aan de Jansweg 38 te Haar lem, telefoon 14569. HAARLEM, 24 sept.De Haarlem se politie is zaterdagavond weer streng opgetreden tegen bromnozems. Er werden negen processen-verbaal opge maakt, vooral wegens overtreding van de maximum snelheidsbepalmgen, en wegens het ontbreken van de nodige voor. en achterlichten. Eén bromfiets werd in beslag genomen. dit jaar heefit men met de hulp van werkstudenten in de bussen op de lijnen ten zuiden van Lisse en Noordwijker hout een relatie-onderzoek gehouden. 86 pet. van alle reizigers is geënquê teerd. Niet minder dan 30.000 ingevul de enquêteformulieren zijn teruggeko men. Met een computer zullen al deze formulieren worden verwerkt. In totaal zijn hierdoor 200.000 inlichtingen binnen gekomen, die nader moeten worden sa mengevoegd. Het is mogelijk om met behulp van deze gegevens een ideaal-lijnennet an- nex-dienstregeling samen te stellen, die in de praktijk door technische en or ganisatorische moeilijkheden natuurlijk nooit helemaal te verwezenlijken is, maar die kan worden nagestreefd als de meest wenselijke. De enquêtes zul len op gezette tijden worden herhaald. Excursie Een groep van veertig bejaarden uit de Spaarneparochie heeft gistermiddag een bezoek gebracht aan de Frans Halstentoonstelling, waar men door deskundigen is rondgeleid. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht HAARLEM, 25 sept. Tijdens een sobere maar indrukwekkende plechtig heid is vanmorgen in de kapel van het klooster der paters Augustijnen aan de Zjjlweg de uitvaart gezongen voor pa ter Joachim Doensen, in leven leraar aan het Triniteitslyceum, die vrijdag ochtend in de Mariastichting is overle den. Het stoffelijk overschot werd gis teravond overgebracht naar de kapel, waar de Metten werden gezongen. Vanmorgen om half elf werden de Lauden gehouden, waarbij de provin ciaal der Augustijnen in Nederland, pa ter drs. Lucas Hoogveld, agens was. Als assistenten fungeerden pater L. Reijkers, prior van het Haarlemse convent en conrector van het lyceum, en pater drs'. V. Hutjens, rector van het Mendelcollege. Daarop aansluitend droeg de provinciaal de requiemmis op met dezelfde assistentie. De paters van het convent verzorgden de gezangen. Vele confraters van de overledene, afkomstig uit andere conventen in Nederland, woonden de Uitvaartdinst bij. Onder hen was pater dr. Modes- tus van Straaten, de vroegere rector van het Triniteitslyceum. Verschillende priesters, zowel regu lieren als seculieren, uit Haarlem, wa ren in de kapel aanwezig alsmede de pa rochiegeestelijkheid van Overveen. Voorts waren aanwezig docenten en de leerlingen van het lyceym, die les had den gehad van pater Doensen. De ove rige leerlingen hadden vroeger in de ochtend gelegenheid gekregen een rouwmis in de kapel bij te wonen. Ndat aan het eind van de requiem de provinciaal de absoute had verricht, werd de kist door enkele confraters ge sloten. Tot besluit werd het „In Para- disum" gezongen. Vanmiddag is pater Doensen begraven op het kloosterkerk hof Mariënhage te Eindhoven. HAARLEM, 25 sept. Een 74-jarige stukadoor uit Haarlem raakte gister middag omstreeks twee uur ernstig ge wond bij een val van de tweede ver dieping van een woning aan de Heren singel. De man was aan het werk op een pla teau van een vierkante meter. Plotse ling stapte hij mis en viel langs een hou ten trap naar beneden. Hij liep daarbij een soheurwond dwars over het hoofd, een gescheurde bovenlip en een her senschudding op. Bovendien heeft hij mogelijk een ruggewervelfractuur opge lopen. De man is opgenomen in het zie kenhuis St. Joannes de Deo. BLOEMENDAAL, 25 sept. Een vrachtauto uit Hillegom liet gistermid dag om vier uur op de Juliana van Stol berglaan een vijfhonderd meter lang geel-wit spoor na, toen een van de vier mandflessen zoutzuur, die in de laad bak vervoerd werden, brak. De laan werd over die afstand met de inhoud van de fles bedekt. De Over- veense politie moest eraan te pas ko men om het zoutzuur weg te spuiten. Door het zuur, dat bijzonder schadelijk is, moest het verkeer een uur lang wor den omgeleid. HAARLEM. 25 september Zaterdag middag kwam een Haarlemmer tot de ontdekking, dat zijn bromfiets verdwe nen was, die hij kort tevoren had on dergebracht in de openlucht-fietsenstal ling aan het Verwulft. De bewaker wist van niets. De gedupeerde besloot daar op eens de omgeving te verkennen, in de hoop dat hij zijn brommer alsnog zou aantreffen. Inderdaad zag hij op de Botermarkt een man lopen met de verdwenen brommer aan de hand. De gedupeerde stapte op de man af, maar durfde niets te ondernemen. Hij vroeg hem om een vuurtje en begon een gesprek. De man vertelde, dat hij met zijn brommer op weg was naar zijn huis in de Leidse- straat. De gedupeerde stapte daarop ijlings terug naar het Verwulft, waar hij een agent op de hoogte bracht van het gebeurde. Deze ging achter de man met de brommer aan en arresteerde hem. Het bleek een 34-jarige Amster damse lasser-bankwerker, die bü de po litie in de hoofdstad bekend staat als een man, die wel vaker diefstallen pleegt. HAARLEM, 25 sept. Wethouder Ge luk kan morgen geen spreekuur hou den. De burgemeester houdt morgen om 11 uur wel spreekuur. De wethouders Bakker, Happé en Voskuilen zijn don derdag verhinderd om spreekuur te hou den. cr*EMA PALACE: Madame Sans-Gêne, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS. Di.: Het verborgen leven van Walter Mitty, 14 jaar. Wo. en do.: De roemrijke daden van Danny, a.l. 2, 7 en 9.15 uur. LTDO: Bandiet en minnaar, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: The Inspector, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY, t/m donderdag: De bestorming van de Alamo, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: De humorist, 18 jaar. 2.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA. Wo. 2.30 uur: A. en C. als waaghalzen. Do. 8.15 uur: Brief encounter, 18 jaar. Dinsdag 25 september Grote of St. Bavo Kerk. 8 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Donderdag 27 september Grote of St. Bavo Kerk. 4 uur: Orgel concert door Albert de Klerk. Concertgebouw, Tuinzaal. 8 uur: Piano recital door Zaidee Parkinson. Dinsdag 25 september Minerva-theater. 8.15 uur: Wereldredzigers- serie. Mr. A. L. Hustinx spreekt over: „Twee parels van Insulinde (Sumatra en Baü). Schuylenburcht. 8 uur: Lezing over Australië en Nieuw Zeeland voor Kath. Ver eniging van ouders en familieleden van geëmigreerden. Frans Hals Museum: Portretten en genre stukken uit internationaal museaal en particulier bezit. Dagelijks van 10—6 uur. Zondag 1—5 uur. Iedere avond geopend van half negen tol half elf (Kaarslicht en muziek), (tot 30 september). Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, rtaliaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fossielen, natuurkundige instrumenten Dagelijks van U5 uur Eerste zondag van de maand van 15 uur. Bisschoppelijk Museum, Jansstraat 76. Oude religieuze Kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—5 uur Museum „Het Huis van Looy*', Kleine Houtweg 103: Tentoonstelling van oude kunst uit het Frans Halsmuseum. Dage lijks van 10—5 uur. Zondag van 1—5 uur (Tot 30 september). Kunstzaal „In 't Goede Dur", Korte Hout straat 1. boek Nieuwe Kerkspleln Cruquiusmuseum, Haarlemmermeer; Histo rische stoommachines watermolens enz. Dagelijks van* 9—12.30 en van 1.30—5 uur Zondag van 10—5 uur Kunsthandel Bier, Groot Heiligland 66. Tentoonstelling van werken van Hol landse meesters uit de 17e eeuw. Dage lijks van 105 uur (Tot 30 september) Vishal: Ter gelegenheid van het honderd jarig bestaan van het Frans Halsmuseum is een keuze uit het moderne kunstbezit van de gemeente Haarlem tentoongesteld (tot 30 september). De Kerkuil", Nieuwe Gracht 21—23. Ex- positie van meubelen, stoffen, tapijten en kunstnijverheid. (Tot 30 september) De Hoofdwacht, Grote Markt. Vanaf 17 september: Esperanto-tentoonstelling. (Tot 24 september). IJMUIDEN: Dinsdag 25 september Hoog water: 1.40 en 14.10 uur. Laag water: 9.33 en 21.51 uur. Woensdag 26 september Hoog water: 2.28 en 14.50 uur. Laag water: 10.16 en 22.40 uur. .••V. De heer P. Kamper uit de Berk- heidestraat was gisteravond onge twijfeld de gelukkigste man van Haarlem toen hem zomaar negenen veertig bankbiljetten van duizend en nog eens tien van honderd in de hand werden gedrukt. Waaraan hij deze kapitale som gelds had te danken? Op zondag 9 september was de heer Kamper tot de ontdekking gekomen dat hij alle voetbaluitslagen van zijn toto-formulier foutloos had ingevuld en .dat betekende voor hem niets meer of minder dan de eerste prijs in het wekelijkse „gokje". Vanzelfsprekend was het maandag avond op het bureau van de Haar lemse Voetbal Bond aan de Jansweg 38, waar het geld aan de toto-win naar werd uitgereikt, een gezellige en opgewekte bedoening. Voorzitter Henk van Turnhout van de HVB is er de man niet naar om zijn gasten op „officiële wijze" rond de tafel te houden en met zijn prettige en vriendschappelijke manier van pra ten weet hij als geen ander de juiste sfeer te treffen. De hoofdprijs van de KNVB-toto had bij de familie Kamper man, vrouw en vier kinderen niet beter te recht kunnen komen. De gelukkige winnaar, die van zijn niet minder ge lukkige echtgenote was vergezeld, vertelde ons dat zijn gezin eigenlijk „van de ene week in de andere leeft". Van zijn loon als arbeider in de bouwvakken kost het zijn vrouw de grootste moeite om de eindjes aan elkaar te knopen en wanneer Vrou we Fortuna nu ineens haar opwach ting heeft gemaakt, betekent dat na tuurlijk een en al blijdschap. Hoe on waarschijnlijk het echter ook moge klinken: enkele minuten nadat de heer Kamper zijn halve ton in ont vangst had mogen nemen, zag hij zijn bezit alweer tot vijfentwintig mille gereduceerd. Naast hem zat namelijk de Haarlemse sigarenwin kelier Van Oseh uit de Amsterdam- straat, die aan de hand van een no tariële acte terstond zijn rechten deed gelden op de helft van de hoofd prijs. „In de toto speel ik samen met Van Ósch", verduidelijkte winnaar Kamper. „Het formulier staat bij de voetbalclub TYBB op mijn naam, maar Van Osch vult de kolommetjes in. Wij spelen dan ook „samsam" en vandaar dat we de prijs samen moe ten delen. Maar met vijfentwintig duizend gulden voelen we ons de ko ning te rijk. Wij steken ons eerst in De heer J. Muilenburg van de Stichting Nationale Sporttotalisator was naar Haarlem gekomen om de hoofdprijs van de K.N.V.B.-toto aan de heer Kamper uit te betalen: negenenveertig bankbil jetten van duizend en tien van honderd. de nieuwe kleren. Dat is hard no dig. En wat wij verder met het geld doen? In ons bovenhuis aan de Berk- heidestraat is het heel krap wonen. Misschien dat we in de toekomst aan een eigen huisje kunnen denken." De heer J. Muilenburg uit Den Haag. die het geld namens de Stich ting Nationale Sporttotalisator over handigde, toonde zich oprecht ver heugd dat de hoofdprijs in Haarlem „zo goed was gevallen". „Waak er voor", zo sprak de heer Muilenberg, „dat u niet door het geld zult worden gevangen. Besteed het nuttig, en wan neer u bij een of andere gelegenheid ook een ander van uw geluk kunt laten delen, laat uw hart dan spre ken. (Advertentie) KINDERSCHOENEN HAARLEM BEVERWIJK KRUISWEG 50 Vrij parkeren GOUDA HAARLEM, 25 sept. De winter- dienstregeling van de NZHVM gaat 30 september in. Ingrijpende wijzi gingen zijn niet aangebracht. Hier onder volgt een overzicht van de belangrijkste mutaties. Leiden - Voorhout - Noordwijk aan Zee In de ochtendspits tussen half acht en acht uur een hetere verdeling der forensenritten nagestreefd. Er wordt o.a. een nieuwe rit om 7.30 van de Golfbaan ingelast. In de avonduren kan de rijtijd tot 27 minuten worden be perkt, hetgeen een bus uitspaart. De vertrektijden uit Noordwijk zijn daar door tien minuten later gesteld. Leiden - Bollenstreek - Haarlem In grote trekken wordt de winterdienst van het vorige jaar gevolgd. Een en ander heeft tot consequentie dat op maandag- tot en met vrijdag de twintig- minutendienst voor de avonduren van Leiden uit weer om 19.15 uur begint. De tienminutendienst gedurende de mid dag begint in Haarlem niet om 14.10, maar om 14.30, behoudens de tussen- dienst naar Hillegom van 14.20, die ge handhaafd blijft. Op zaterdagen begint de tien-minutendienst van Haarlem uit niet om 11.40, maar om 12.20, op zon dagen niet om 11.20, maar om 12.20. Op zondagen wordt een rit Leiden-Hillegom ingelast om 13.15. Leiden - Noordwijkerhout Door koppeling aan Leiden - Valkenburg - Katwijk aan Zee vertrekken de bussen vijf minuten later uit Leiden. Haarlem - IJmuiden Evenals an ders tijdens de winterdienst wordt al leen op forensenuren doorgereden naar IJmuiden-strand. Vertrektijden van Haarlem drie minuten vroeger, die van IJmuiden twee minuten later. IJmuiden - Beverwijk Velsen-Noord De bussen op deze lijn rijden niet door naar IJmuiden-strand. Om het half uur (tot nu toe om het uur) wordt door gereden naar het hotelsdhip Arosa Sun. Zandvoort - Haarlem - Amsterdam Wegens een route-wijziging in Haarlem- Oost, waar voortaan over de Prins Bernhardlaan en de Schipholweg zal worden gereden, ter vermijding van voor interlokaal busverkeer ongeschikte straten, kan de rijtijd tot 55 minuten worden beperkt. Op de Schipholweg zul len de stopplaatsen met die van de N V Maarse en Kroon worden gecom bineerd. Wegens de kortere rijtijd zul len de vertrektijden uit Zandvoort wor den veranderd. De twintlg-minutendienst in de avonduren gaat op het traject Haarlem-Zandvoort op maandag tot en met vrijdag om ongeveer kwart over zeven in. HAARLEM (Vondelweg) - Heemstede (De Glip) De twaalf-minutendienst in de avonduren gaat, van Haarlem- Noord uit, pas om 19.42 in, wat bete kent dat de rit 19.24 van de Vondelweg doorrijdt naar Heemstede en een rit om 19-36 wordt ingelegd. Lijn 2 Haarlem (Delftwijk) Haarlem Schalkwijk) Wegens de voortschrij dende bebouwing en bewoning van Schalkwijk moet deze wijk een hetere voorziening worden geboden dan tot nu toe met lijn 9 mogelijk was. Aan de andere kant is het economisch niet verantwoord Schalkwijk reeds nu een nieuwe, zelfstandige verbinding te ge ven als uitbreiding van het bestaande net. De oplossing is er in gevonden lijn 2 van de Rustenburgerlaan af niet naar de componistenbuurt en het zuidelijk deel van Parkwijk te voeren maar naar Schalkwijk, voorlopig met dezelfde stop plaatsen en eindpunt als lijn 9, die ver valt. Op deze wijze krijgen de bewo ners van Schalkwijk een frequente ver binding met het centrum en het sta tion. Ten gerieve van de bwoners van Parkwijk zal lijn 5 worden doorgetrok ken naar het huidige eindpunt van lijn 2 in de Piet Mondriaanstraat. De bewoners van de componisten- buurt dienen, tot andere mogelijkheden zich voordoen voorlopig op te stappen bij de halte Pladellastraat - J. J. Ha- melinkstraat van lijn 5 en zij kunnen ook gebruik maken van lijn 80. Lijn 5 Haarlem (Oud-Schoten) Haar lem (Parkwijk) Het eindpunt in Parkwijk wordt verplaatst van de Van Loghemstraat naar de Piet Mondriaan straat. Lijn 6 Haarlem (Spaarnhovenstraat)- Haarlem (Tuindorp Overveen) en lijn 11. Haarlem (Station)-Heemstede/Aer- denhotu (Station). Na acht uur 's avonds wordt op bei de lijnen een twintig-minutendienst inge voerd. De dienstregelingen zijn zo ge coördineerd dat op het traject tussen Haarlem-(Station) en Haarlem (Hout- C'n) een tien-minutendienst ontstaat, endien zal het trajectgedeelte tus sen Haarlem (Spaarnho venstraat) en Haarlem (Station) van lijn 6 in de avonduren vervallen. Dit lijngedeelte dient voornamelijk ter ondersteuning van de lijnen 1 en 5 over de Rijksstraat weg. In de avonduren is een dergelijke versterking echter overbodig. HEEMSTEDE, 25 sept. De onder linge tuinlieden vereniging „Aerdenhout en Omstreken" komt woensdagavond in hotel Het Wapen van Heemstede in vergadering bijeen. Tijdens deze bijeen komst zal de heer J. Bakker van de Rijkstuinbouwvoorlichtingsdienst te Aals meer een lezing met kleurendia's hou den over het onderwerp „Plantengroei in de Ardennen." AMSTERDAM. 25 sept. De Amster damse beurs volgt met grote aandacht de ontwikkeling in Wall Street. De gis teren aldaar opgetreden hernieuwde forse koersdaling heeft ook op onze markt tot een verdere daling geleid. De handel droeg overigens een rustig karakter. Geheel zonder vertrouwen in een licht herstel van de Amerikaanse markt was men dan ook niet. Het zwaarst werden aandelen Philips ge troffen, die onder de druk van buiten lands aanbod circa vier gulden hebben moeten prijsgeven. Unilever had ook enig buitenlands aanbod te verduren, maar hier bleef de daling beperkt tot een gulden. Kon. Petroleum heeft an derhalf a twee gulden moeten afstaan. Hiermede is de koers een halve gulden onder de 140 gekomen. AKU heeft zich goed gehouden. De reden hiervan was dat dit fonds steun kreeg van de hogere winst, welke de deelnemingen van de AKU in het afgelopen jaar hebben ge maakt. De scheepvaartaandelen gaven over het algemeen een verdere lichte afbrok keling te zien. De staatsfondsen waren iets luier, hetgeen waarschijnlijk moet worden toe geschreven aan de aankondiging van een nieuwe vier en een half procent lening van de Bank voor Ned. Gemeenten, groot f 100 min., die a pari zal worden uitgegeven. Aandelen Cenrtale Suiker- mij., die giseren in verband met de moeilijkheden bij de Wester Suikerraffi naderij al met 38 pnt. waren gedaald tot 305, zakten vanmiddagbeginbeurs verder door tot 282. Veneta heeft een dividend van 10 pet. voorgesteld tegen vorig jaar 9 pet. Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp Genera) Electric General Motors Kennecott Copper t).M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. OH Ny Tidewater Unilever UE. Steel 21/9 371/2 301.1 55% 651.2 53 63% 13% 27% 471/2 31 40 321/j 24% 47 53 17% 37% 40% Stemming: 24/9 37% 29% 54 64% 52 62% 13% 26% 46% 30% 391/4 31% 24% 47 52% 17% 36% 40% Gedrukt 41/2 Ned i960 4% Ned 1961 4 Ned. 1961 4 Ned 196» Staifel 1947 B.N.G. Won. Douwl i. Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber K.VA AJC.U Berkei Patent Calvé-Delt Cert Dell-Mij Fokker Ford Gelder Hoogovens Miiller Co Ned. Kabel Philips Gem Bez Unilever Wilton-Fyenoord Bllllton 2e Dordtsche Petr gew Kon Petroleum 5S Holl Amerika Lijn Java Ch PX KJUM. Ki Ned Stoomb Ml) UJL Stoomv Md Neder! v. Nlevelt v. Ommeren Rott Lloyd Net Scheepv. Unle Interunie Robeco Unltas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentesp aarbrleven '58 2% Amsterdam '56 1 4% Amsterdam '56 n 2% Amsterdam '56 U) 2% Amsterdam '59 t% Rotterdam '57 Alb. Heyn IB. obL Vorig Slot 101A 100% mi 95% 96% 107* 353 106% 120% 362% 226 705 146.90 430 910 289% 536 320% 497 143.50 132.60 260% 430 640 ex. 141.60 ex. 115 129% 50-10 131% 135 131% 257 123 121% 178.50 203 458 128 83% 88 88 99% 86% 121% opening 26/9 100% 98% 90% 107 361% 239.16 131.80 139.50 114% 131% 104% 121

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3