Tegenpunt van Prins Renders Toch ,loon naar werk Nederlands elftal van gespeeld door Deense de kaart amateurs Conditie en techniek geven na rust de doorslag: 4-1 BEHAAGLIJKE WARMTE PETROLEUM Grasmat besmeurd „THEO MIDDELKAMP" WEER WIELERKAMPIOEN Jurion velt een wreed vonnis over Real Minutieus genoteerd voor moderne mensen Dukla in Berlijn goed op dreef Krachtsverschil vrij stabiel 1- ,Mau we-witten' in tweede ronde voor Europa-Cup Schaakteam start tegen Tsjechen DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1962 ii Verjaardag KOPENHAGEN, 27 sept. De vernedering bonsde in de gebogen hoofden der elf oranjemannen Dit was de triomf geweest van het betere voetbal. Terwijl de schijnwerpers in het Idraetspark de Nederlandse semiprofs spot tend naoogden, de 30.000 Kopen- haagse toeschouwers hun verruk king in spreekkoren de ruimte gaven en de Deense overwinnaars om zich heen keken om dit rijke moment nog even te rekken, straalde het scorebord hoog boven de tribunes het vernietigende vonnis uit: vier treffers voor de Denen, één voor de Nederlanders. Honderdvijftig gulden ontving elke Oranjeman voor deze „pres tatie" volgens de regels van het betalingssysteem bij interlands. Het zouden er driehonderdvijftig zijn geweest bij een overwinning op een elftal met het voetbalspel verknochte en door hun grenze loze geestdrift zo sympathieke amateurs. Dit Deense team be hoefde geen financiële „spelde- prik", waartoe de KNVB zijn toe vlucht had genomen om tot een krachtsexplosie te komen. Het combineerde na een veelbelovende start van het Nederlands elftal al zijn energie en technische krach ten in een flitsend aanvalsspel, dat herinneringen wekte aan de „Olympische" prestatie van 1960, toen de Hongaren in de halve fi nale met 20 werden terugge wezen. Het mentaal toch al zo zwakke Oranje week ontzet terug bij deze verrassende exhibitie, die alle zwakke plekken in eigen kring genadeloos blootlegde en die de draak stak met de natuurlijke achterstand van het amateurisme op het semi-profvoetbal. Toch niet kansloos ■ir natuurlijk een oliehaard gestookt met SCHOON ZUINIG WARM Loos alarm Europacup-resultaten FC Köln maakt veel maar niet alles goed Op Europese velden BRUSSEL, 27 sept. De gie ren kunnen hun gang gaan. Real Madrid is verslagen en daarmee in de eerste ronde uitgeschakeld voor de Europa Cup, die het vijf maal in zijn bezit had. Voorzitter Don Santiago Bernabeu moet wei terugkomen op zijn bewering van vóór de wedstrijd dat Real nog niet dood is en de roofvogels die zich op het lijk zouden willen wer pen nog niet aan de horizon zijn te zien. Joseph Jurion, de gebrilde rechtsbinnen van de Sporting An- derlecht, zal de geschiedenis in gaan als de man die het Spaanse voetbalgeweld met een simpele maar harde omhaal heeft klein gekregen. Angstige oudjes Waterdragers De animators In finale'groep A: Basketballcracks in selectiegroep Courses Duindigt nen een afstraffing: te wachten stond. Goed gemutst en uitgeslapen ver scheen de ploeg woensdagmorgen om elf uur aan het ontbijt; een fikse och tendtraining of -wandeling stond niet op het programma. Het zou toch over dreven zijn geweest om aan dit uit stapje met een voetbalpartijtje tegen amateurs als interessante climax zo zwaar te tillen. Pas 's middags in een zaal op de veertiende verdieping van het Europa Hotel sloeg Schwartz spij kers met koppen. Men had zich wat verveeld vandaag, maar vanavond diende toch even bewezen te worden, dat voetballers, die op de transfer markt voor een, twee, drie ton geno teerd staan, zonder pardon plegen af te rekenen met goedwillende, maar niet voor hun brood tegen de bal trap pende Denen. Er werd met aandacht geluisterd, ook naar het aparte speech- je van een der KNVB-bestuursleden, en men nam zich met gefronsde wenk brauwen voor dit varkentje eventjes netjes te wassen. De Ajacied Ko Prins (rechts) maakt hier het enige Nederlandse tegenpunt in de wedstrijd tegen Denemarken. Henk Groot (links) is in de buurt, maar hoeft niet in actie te komen. De Deense spelers vielen elkaar niet in de armen toen zij na hun ver rassende overwinning in de kleed kamer terugkeerden. Zij drukten el kaar dankbaar en trots de hand en de meesten van hen maakten nog een frisse indruk. In het Nederlandse kamp was de stemming uiteraard beneden peil. Elek Schwartz staarde even somber voor zich uit als de elf spelers en de leden van de technische commissie. De bondscoach zei„Wij zijn te langzaam en hebben niet vol doende baltechniek. Bovendien mis sen wij de goede wedstrijdmentali teit". De bondsarts, de heer Panne- koek, onderzocht Lagarde en wilde een foto laten maken van zijn schou derblessure. Bennie Muller mopperde, dat de voorhoede van Ajax geen doelpunt meer kan maken en dat de wedstrijd heel anders zou zijn gelo pen als er in de eerste twintig minu ten wat gelukkiger was geschoten. 3 min.: Van der Linden schiet hard, maar de Deense doelman werpt zich met succes naar de bedreigde hoek. 6 min.: Eerste hoekschop voor Oranje na half gestopt schot van Prins. 9 min.: Schot van Van der Linden ge stopt na pass van Keizer. 10 min.: Groot knalt in, maar de bal wordt tot hoekschop gewerkt. 13 min.: Ole Madsen breekt door en forceert een hoekschop, waarna Enok- sen naast het doel mikt. 14 min.: Pronk tast mis, maar de ge vaarlijke situatie leidt (nog) niet tot een doelpunt. 83 min.: Rush van Prins met harde schuiver afgewerkt, die doelman Gaardhöje nog net de baas kan. 27 min.: Pronk uit balans gebracht door scherpe Deense combinatie in het centrum. Midvoor Ole Madsen zet de kroon op het werk met laag schot: 1-0. 29 min.: Voorzet Olausen weggestompt door Lagarde, die niet tijdig terug in zijn doel is wanneer Enoksen een boogbal geeft: 2-0 85 min.: Hoekschop Denen door Clau sen ingekopt buiten bereikt van La garde, maar Renders redt. Opnieuw hoekschop, weer ingekopt en nu stopt Renders de bal met de hand. Straf schop. Enoksen schiet via de vingers van Lagarde op de bovenkant van de lat. De bal wordt door de Neder landse doelman vervolgens tot hoek schop gewerkt. 40 min.: Linkshalf Olesen valt uit met bloedende hoofdwond. Na de rust wordt hjj vervangen door Lohse. 41 min.: Prins breekt door en knalt hard in: 2-1. RUST 8 min.: Hands van Van Wissen op de rand van het strafschopgebied. Ne derlands „muurtje" redt btj vrije sch0P- _l 7 min.: Madsen vuurt van elf meter afstand. Lagarde is attent. 8 min.: Weer valt Lagarde m baan van kogel van Enoksen. 9 min.: Prachtige combinatie door flitsend schot van Enoksen (over) bijna bekroond. 12 min.: Kans voor Oranje: Wiersma komt naar voren. Zijn verraderlijke schot wordt door Gaardhöje slecht weggewerkt, waarna Van der Linden boogbal geeft, die door linksback Jen- sen uit doel wordt gekopt. 29 mm.: Enoksen glijdt de bal in het doel, die door Bertelsen op de linker vleugel is ingeschoten: 3-1 38 min.: Enoksen maakt weer een doel punt, maar tevoren is buitenspel ge constateerd. 40 min.: Jongbloed vervangt Lagarde, die schouderblessure heeft opgelopen. 43 min.: Schitterend Deens doelpunt. Voorzet Jörgensen doorgespeeld naar Bertelsen, die in zweefvlucht Inschiet. Jongbloed is kansloos: 4-1. 44 min.: Groot mist voor open doel. DEN HAAG, 27 sept. Het vierde zeslanden-zwemtoemooi zal in 1964 in Dortmund worden gehouden. Aan dit door de Eurovisie gefinancierde jaar lijkse evenement, nemen de zwemploe- §en van Groot Brittannië, Zweden, Ne erland, Duitsland, Frankrijk en Ita- ne deel. Goed, men was gewaarschuwd voor dit in prestigeduels naar zijn sterkste wapens grijpende team van spelers „voor hun plezier". Elek Schwartz had dinsdagavond na het bezoek aan het beroemde Deepse circus de vrolijke stemming graag onmiddellijk getem perd door een ernstig woord. Maar ook hij kon niet vermoeden, dat zijn man- In het kamp der tegenstanders be vond zich ene Enoksen. Hij vierde op de dag van de Interland zijn zevenen twintigste verjaardag en kwam 's mor gens met zijn teamgenoten overeen dit op de meest originele manier te ge denken: met het schieten van gaten in het net van oranje. Enoksen wilde tot na de wedstrijd geen woord over zijn privé-feest horen en men kende hem genoeg om hiertegen geen be zwaar te maken. Enoksen is waar het zijn sport betreft een echte stijfkop, zoals de Italiaanse scouts hebben on dervonden. Hun voorstel voor een ver leidelijk transferbedrag het onderwij zersbaantje voor dat van profvoetbal ler te verwisselen wees hij zonder par don van de hand. De spreekkoren „Enok, Enok" op de Deense velden brengen geen geld op, maar zij klin ken hem nog steeds als de mooiste muziek in de oren. Deze Enoksen was vele Oranje mannen te erg. Hij etaleerde zijn ta lenten zoals men zich van' een ideale binnenspeler voorstelt: met daad werkelijke steun aan zijn verdedi ging, met afgemeten passes, soms kort, maar ook over een half veld naar de vleugels en met schoten, die bijna altijd van een dodelijke lading waren voorzien. Zelden zal een jarige zo zijn bejubeld en zelden zal het missen van een strafschop door Enoksen negen minuten voor het rustsignaal zo gemakkelijk zijn vergeven. De populaire Deense on derwijzer had met de bijzonder licht voetige en handige midvoor Ole Madsen een greep op de Nederland se verdediging, die met name in de tweede helft tot sprekende resultaten leidde. Met twee doelpunten kwam hij zijn ogenschijnlijk roekeloze be lofte aan de Deense voetbalvrienden royaal na. Het Nederlandse elftal ging in deze wedstrijd „knock out" zonder echter totaal kansloos te zijn geweest. De ou verture was alleszins bemoedigend. Soepel en zeker van een voorspoedige afloop gleed de voorhoede van vier Ajacieden in de eerste twintig minuten door het in die fase nog wat bedrem melde Deense verdedigingsblok. Prins en Swart onderscheidden zich respec tievelijk door volijverige acties en min of meer gevaarlijke dribbles en daar tussen in haalde Van der Linden me nigmaal uit voor laconieke „droge' schoten. Maar Groot en Keizer liepen er in die veelbelovende periode al wat verloren bij, zonder overigens de in druk te geven naar een bedroevend peil te zullen afzakken. Pas na een kwartier van Nederland se superioriteit en wat bescheiden vuurwerk kropen de Denen uit hun schulp. Op rechts probeerde de 22-ja- rige Bertelsen een sprintje langs Ren ders en merkte onmiddellijk, dat zijn lange tegenstander bepaald niet stevig in zijn schoenen stond. De PSV-er bleek kwetsbaarder dan men gedacht had, evenals de op de valreep voor Van der Merwe ingevallen doelman Lagarde. Dat openbaarde zich in de vierentwintigste minuut. Lagarde liet (Advertentie) iiliiiiiiiilillliliiiimiiiiiiiiiniiiiiiii HillllliiiiiiiiHUHiiiMiimmiiiiiiii1 liniiiiimiiiiiiiii'iiiiiiHiiiiiiiiiiiiii een schot glippen en kon slechts door een moedige duik erger voorkomen. Oranje had tot dat ogenblik het beste spel gedemonstreerd, maar verzuimd met rake schoten een veilige afstand te nemen, een omissie, die het duur kwam te staan. De Denen waren ongetwijfeld on der de indruk geraakt van de geva ren, waaraan zij met enig geluk het hoofd hadden kunnen bieden en het was dan ook begrijpelijk, dat zij aasden op een succesje, dat hen eni- ;e speling zou geven. Zij kozen het centrum uit voor hun eerste onstuit bare aanval. Spil Pronk stond kans loos bij de sluwe combinatie, die voor de voeten van Ole Madsen ein digde en een tel later achter doel man Lagarde. Een stand, die het spelbeeld niet dekte, maar die nu eenmaal het resultaat was van een grondige afwerking, waarin Oranje zo duidelijk was tekortgeschoten. Het tweede doelpunt typeerde de on zekerheid in de Nederlandse verdedi ging. Lagarde werkte een voorzet zo slordig met de vuist weg, dat Enok sen bg een listig boogschot een leeg doel vond. Dezelfde scherpschutter per mitteerde zich even later een straf schop te missen, nadat Renders eerst koppend en bij een volgende paniek situatie met de hand zekere doelpun ten had voorkomen. De Nederlandse treffer van Ko Prins, die op deze ge miste „slag" volgde, bracht wel even schrik op de tribunes, maar men wist toen nog niet, dat het Nederlands ver weer loos alarm was. In de tweede helft zakte het spelpeil van Oranje naarmate de Denen hun aanzienlijk betere positie en groter élan ten tonele voerden. De snelheid van Enoksen, de techniek van Bertel sen en Ole Madsen stonden in scherp contrast tot de moeizame pogingen van het Nederlandse verdedigingsblok het onheil te bezweren. Pronk, Muller en Van Wissen speelden niet uitgesproken zwak, maar zij moesten voortdurend attent zijn op de talrijke grillige spel- motieven, terwijl hun' collega's in de aanval niets goeds meer uit hun reser voir wisten te halen Vooral Keizer faalde met trieste regelmaat bij zijn dribbles, die bovendien funest waren voor het tempo. Henk Groot kwam nauwelijks aan de bal en Van der Lin den gaf zich te vroeg nodeloos gewon nen. Prins bleek te veel te hebben ge daan in de eerste helft en Swart speel de op de rechtsbuitenplaats geen rol van betekenis meer. De Denen stelden er een frisse, waakzame en technisch uitstekende ploeg tegenover, die onder leiding van Enoksen een kwartier voor tijd afstand nam met een fraai derde doelpunt en da kroon op het werk zette twee minu ten voor het eindsignaal. Bertelsen los te in zweefvlucht een juweel van een schot, dat de arme Jongbloed, voor de geblesseerde Lagarde ingevallen, voor bij flitste. BEN DE GRAAF BERLIJN, 27 sept. De Oostduitse voetbalkampioen A.S.K. Vorwaerts heeft gistermiddag in het Jahn-stadion voor het toernooi om de Europese be ker voor landskampioenen met 3-0 ver loren van de Tsjechische kampioen Dukla Praag. De 30.000 toeschouwers zagen in de laatste minuut van de eerste helft de Tsjechen, die de gehele wedstrijd het beste van het spel had den, de leiding nemen door een schot van linkshalf Adamec. Na de hervat ting trof dezelfde speler nog tweemaal doel. De tweede wedstrijd tussen beide teams wordt 3 oktober in Praag ge speeld. Austria Wien wist zich gisteren in Helsinki door een overwinning van 2-0 op I.F.K. Helsinki te plaatsen voor de achtste finales van dit toernooi. De Oostenrijkers hadden de eerste wed strijd, die in Wenen werd gespeeld, ook fewonnen (5-3). De beide Oostenrijkse oelpunten werden in de tweede helft gescoord door Nemec en Jacara. Er waren 8.000 toeschouwers. Ondanks een overwinning van 4-0 op Dundee heeft de Duitse kampioen F.C. Köln zich niet kunnen plaatsen voor de achtste finales van de strijd om de Europese voetbalbekers voor lands kampioenen. De Duitsers verloren de eerste ontmoeting namelijk met 8-1, waardoor de Schotten dank zij betere doelcijfers (8-5) overgaan naar de vol gende ronde. De tweede wedstrijd tus sen beide teams, die woensdagavond in Keulen werd gespeeld, trok 40.000 toe schouwers. Bij de rust'leidde F.C. Köln met 3-0. KOPENHAGEN, 27 sept. Een paar uur voor de wedstrijd in het I- draetspark ontdekte men, dat de gras mat was besmeurd door een aantal communistische leuzen. Kennelijk wa ren de daarvoor verantwoordelijke lie den in de nacht over de muur van het stadion geklommen om hun „bood schappen" met forse letters neer te kalken. Een lading zand moest eraan te pas komen om het veld weer schoon te maken. WARSCHAU, 27 sept. De Hongaar se voetbalclub Ujpest Dozsa heeft zich door een gelijk spel van 00 tegen de Poolse club Zaglebiec geplaatst voor de tweede ronde van het Europabeker- tournooi voor nationale bekerhouders. De Hongaren hadden, genoeg aan een gelijk spel, omdat zij eerder al een zege van 50 op de Poolse ploeg hadden be haald. Ook in Napels werd een wedstrijd gespeeld voor dit tournooi. Napoli ver sloeg in de eerste ronde Bangor uit Wales met 31. De eerste wedstrijd verloren de Napolitanen met 20. In het Europese tournooi voor jaarbeurs steden boekte het Spaanse Real Sara- gossa een overwinning van 20 op Glen- toran uit Belfast. DEN HAAG, 27 sept. De nationale militaire tenniskampioenschappen die deze week plaats zouden vinden, zijn een week uitgesteld. De wedstrijden worden nu maandag, dinsdag en woens dag a.s. op Mariahoeve in Den Haag ge speeld. Jo de Roo „trekt" zijn Zeeuwse teamgenoten van „Theo Middelkamp" nieuwe kampioenschap voor wielerclubs. WIJK BIJ DUURSTEDE, 27 sept. De onderlinge krachtsverschillen tus sen de Nederlandse wielerverenigingen zijn, wat de top betreft althans, in het afgelopen jaar nauwelijks aan veran deringen onderhevig geweest. De uit slag van het woensdag op een ruim 80 kilometer lang parcours met start en finish in deze plaats gereden Ne derlands clubkampioenschap op de weg, was ten minste voor de nummers een, twee en drie volkomen gelijk aan die van 1961. Het sterke team van „Theo Middelkamp" uit Goes zegevierde voor de tweede maal in successie en ook dit maal werden de formaties van ASC Olympia en de T en WC „Maas tricht" resp. tweede en derde. Jo de Roo en Piet Rentmeester ble ken zoals verwacht de stuwende krach, ten bij de winnaars, die met Verburg en Tolhoek voldoende sterke cou reurs bezaten om de totaaltijd, welke overeenkomt met die van de derde aan komende renner, niet nadelig te beïn vloeden. Opnieuw winst dus voor „Theo Mid delkamp" ondanks de afwezigheid van Miel Verstraete. Na 35 kilometer be droeg de winst op „Help Elkander" uit Oud-Gastel, dat een bijzonder goe de start had, weliswaar slechts elf se conden, maar deze ploeg viel later terug naar de zevende plaats, terwijl de ASC Olympia (na 35 km. derde op 19 sec.) op het resterende gedeelte van het parcours, ondanks het zwoegen van o.a. Peter Post en de nationale kam pioen bij de amateurs Cor Schuuring, nog eens ruim 20 seconden moest prijs geven. Tempobeul Jan Hugens slaagde er mei de steun van Eugene Beckers in om op de laatste 45 kilometer drie plaatsen winst te boeken, waardoor zijn club de T en WC „Maastricht" op de derde plaats beslag kon leggen. Ietwat teleurstellend was het rijden van HSC De Bataaf, die met renners van naam als Henk Nijdam, Gerard Wes- seling en Dick Enthoven niet verder kwam dan een vijfde plaats achter de BRC Kennemerland met o.a. Ab Gel dermans, Coen Niesten en Cees Lute. Willibrord Wil Vooruit, vorig jaar vierde, kwam ditmaal niet in het stuk voor. Aanvankelijk draaide de ploeg niet slecht, maar na 20 kilometer moest „motor", Wim van Est door een val de strijd staken en zonder „Uze_ (Van onze speciale verslaggever) Jurion, de strafschoppenspecialist van Belgiës nationale team, de rechts- benige die gisteravond in het Brussel se Heyselstadion als hij maar even een gat zag een schot loste, scoorde in de eenentachtigste minuut van een ener verend bekerduel die ene treffer die besliste over leven en dood. Dolgeluk kig maakte hij een koprol, kuste hij de grond en stortte zich in de armen van zijn toestormende teamgenoten. Het was gelukt. Tien minuten voordat Real Madrid door een gelijkspel van 0-0 gered had kunnen zijn. tenminste uitstel van executie had gekregen, ont nam de Brusselse vertegenwoordiger het eens zo koninklijke Real alle illu sies. De „stem van de Heysel" klonk luider dan ooit, de mauwe-witten van Anderlecht werden de laatste minuten door geyelld om dan in triomftocht naar de kleedkamers te worden gedra gen. Wat er in die laatste minuten is omgegaan bij Anderlechts Franse trainer Sinibaldi valt slechts te gis sen, zeker is dat hij het is geweest die zijn discipelen-sinds-twee-jaar tot dit succes heeft geïnspireerd. Wg zagen hem in maart jongstleden bo ven in de koffiekamer van het Olym pisch stadion in Amsterdam na de finale van het vorige bekertoernooi, waarin Benfica zich de meerdere had getoond van de Madrilenen. Heel pre- oies wist hij ons toen te vertellen JOSEPH JURION de „killer" wat er van het spel van het eens zo ongenaakbare Real verloren was gegaan. Drie weken geleden bewezen Sinibaldi's spelers in het stadion „Chamartin" Reals eigen huis, door de adviezen van hun trainer nauw keurig op te volgen, hoe goed deze het toen gezien had. Het gelijke spel van 3-3 was hét grote voetbalnieuws van die week. Gisteravond in de schijnwerpers van de Heysel sprong opnieuw de taktiek van de Frans man duidelijk in het oog. Hij moet het Hanon, Lippens, Jurion Van Himst en de anderen in het plaatsje Keerbergen, waar zij vanaf zondag de wedstrijd hebben voorbereid, heel goed verteld hebben. „Loop niet in de val. Real laat altijd de tegen standers komen en zich stuk lopen op de verstevigde achterhoede. Daar bemachtigt hel de bal en via Di Ste- fano volgt er dan een gevaarlijke uitval. Blijf dus achter, blijf ons sys teem voetballen, in alle omstandig heden". Anderlecht bleek goed naar zijn trai ner geluisterd te hebben. Het bleef met vier man op één lijn in de achter hoede en „slechts" met drie man in de voorste linies. Hoe vaak men ook in het offensief was. Tachtig minuten lang bleef dat zonder 'resultaat. De Belgen op de tribunes waaronder koning Boudewijn en koningin Fabiola ergerden er zich tenslotte aan. Mid denvoor Stockman was nog het gevaar lijkst. Als hij maar even vrij was, volgdfe er een schot in welke hoek dan ook Veel geluk had hij daarbij niet, evenals de hardwerkende Orlans trou wens. Deze had in Casado een niet te sterke tegenstander. Het idool van het publiek, de jeugdige Paul van Himst zijn naam klonk negentig minuten lang gescandeerd over de Heyselvlakte was iets minder schotvaardig. Zijn le pe passes waren echter een voortdu rende plaag voor Miera en Casado en zelfs de nog uitstekende Santamaria verkeek zich er nogal eens op. Twee maal was Van Himst zelf al zijn te genstanders te glad af, tweemaal ech ter trokken die asm de noodrem. Met de vrije schoppen was dan het groot- de gevaar voor Real weer geweken. De angstige „oudjes" van Real heb- óen zich de gehele wedstrijd onder die taktiek niet prettig gevoeld. Nog steeds verzette Di Stefano, La Saeta Rubia (De Blonde Pij»; sen massa werk op het middenveld, telkens weer ver schalkte h(j met zijn technische foef jes vele tegenstanders en vooral ver dedigend was hij van grote waarde. Maar het ging allemaal te langzaam. Er zat geen verrassing meer in het aanvalsspel, dat nog steeds volgens hetzelfde patroon wordt opgebouwd als waarmee zo lang zulke eclatante suc cessen zijn behaald. Om het perfect te kunnen uitvoeren hebben de sterren echter teveel glans verloren. Puskas bijvoorbeeld liep zich steeds vast in de „kubus" van verdedigers van An derlecht. Hij viel slechts op met twee heel linke balletjes, die net naast gin gen. Gento, ondanks een blessure op gesteld, werd volkomen aan banden gelegd door rechtsachter Heylens, on getwijfeld de beste man in de Brus selse achterhoede. naar het niet Ook de „nieuwelingen" onder de Madrilenen konden echter niet impo neren. De Fransman Muller en de van La Coruna overgenomen Amancio kwa men niet boven het niveau van hard werkende waterdragers voor de cory- pheën uit. Amancio presteerde het zelfs om voor open doel naast te schie ten. Hij reageerde de woede over zijn blunder af met in volle vaart als een dwaas tegen het net op te lopen. Slechts rechtshalf Pachin, tweeën twintig jaar oud, deed waarlijk knap pe dingen. Na een slechte start viel hij steeds meer op als de grote ani mator van de aanvallen. Vooral na dat hij vijf minuten onder de lat, als vervanger van de in een botsing met Stockmans geblesseerde doel man Vicente, alte ellende lijdzaam bad moeten aanzien. Hit zal onge twijfeld een van de steunpilaren wor den van het elftal, waarmee Real Madrid zijn gisteravond door Ander lecht definitief geschonden prestige zal proberen te herstellen. ren Willem" kon het team zich op het hoogste plan handhaven. Uitslag winnaars: 1 uur 47 min. 46,3 sec. 2. A.S.C. „Olympia" Amsterdam (Peter Post, Frans Baivert, Cor Schuu ring en Rien de Jong) 1.48.26.4. 3. T. en W.C. „Maastricht" (Eugen Beckers, Huub Harings en Jan Hugens) 1.49.06,8. 4. B.R.C. „Kennemerland" Beverwijk (Ab Geldermans, Coen Niesten, Cees Lute en Ch. Duyker) 1.49.46,4. 5. H.S.C. „De Bataaf" Halfweg (Gerard Wesseling, Hennie Schouten, Henk Nij dam) 1.49.50,8. 6. Z.W.S.C. „Fortuna" Zundert (Jacques van der Kloot. Cees Snepvangers en André van Aert) I.51.15,2. VARNA, 27 sept. Woensdag is de loting verricht voor de finale van de vijftiende schaakolympiade. De finalegroep A ziet er als volgt uit: 1. Rusland, 2. Joegoslavië, 3. Oost- Duitsland, 4. Argentinië, 5. Tsjecho- Slowakije, 6. Oostenrijk. 7. Roemenië, 8. Nederland, 9. West-Duitsland, 10. Ver. Staten, 11. Hongarije. 12. Bulgarije. Finalegroep B: 1. België, 2. Zwitser land, 3. IJsland, 4. Spanje, 5. Cuba, 6. Polen, 7. Mongolië, 8. Finland, 9. Dene marken, 10. Israël. 11. Zweden. 12. Gr.- Brittannië. Finalegroep C: 1. Iran, 2. Tunesië 3. Bulgarije B, 4. Porto Rico, 5. Frankrijk, 6. Griekenland, 7. Luxemburg, 8. Cyprus, 9. Noorwegen, 10. IndiC 11. Turkije, 12. Ierland. In de eerste ronde van de finalegroep, welke donderdag wordt gespeeld, komen tegen elkaar uit: RuslandBulgarije, J oegosla viëHongarijeOost-Duitsland Ver. Staten, ArgentiniëWest-Duits land, TsjechoslowakijeNederland, Oos tenrijkRoemenië. AMSTERDAM. 27 sept. De Neder landse basketballbond heeft een nieuwe selectiegroep samengesteld, die weke lijks bijeen zal Komen voor een centrale training in Amsterdam. De heer C. Burgert is belast met de leiding van de gezamenlijke oefening, waaraan door 18 spelers zal worden deelgenomen. De namen van deze spelers zijn: Ton Boot, Wim Franke, en Frans de Haan (allen The Wolves), Wim Brand, Sy- be Melis en Dolf Pouw (allen Argus), Jan Bruin, Jan Driéhuis, Bob Gross- mann, Gerrit Kok en Rob Sterker (al len Landlust), Henry Joubert (Punch), Peter Hoeksema (DED), Nol Kuikens, Michiel de Monchy en Jan Sehappert (Agon), Karei Pastor en Bart Tuinstra (Herly). Er wacht het Nederlands team een interlandprogramma, dat uit vier wedstrijden bestaat: op 8 en 10 november wedstrijden in Luxemburg en Zwitserland tegen de officiële ver tegenwoordigers van deze landen. Op 30 december volgt dan een wedstrijd in Eindhoven tegen Zweden en tenslot te komen de Oranjebasketballers tegen de Belgen in het veld in een nog nader te bepalen Belgische stad. De basket- balljeugd zal in het komende seizoen eveneens tegen België uitkomen. WASSENAAR, 27 sept. De uitsla gen van de op Duindigt gehouden dra verijen en rennen: Aster-prijs (2000 m) 1. Astrid (P. M. Smit) 2.59.7 1.29.9; 2. Aafke Williams; 3. Amber; tot. winn. 8.10 pi. 1.90 2.60 9.10 koppel 10.80 cov. 7.50. Afrikanen-prijs 2120 m.: 1. Anna So- fine (H.D.O. Jullings) 3.03 1.27.1; 2. Xeno Erebus; 3. Zany; tot.: winn. 6.80 pi. 2.50 4.10 2.10 koppel 13.10 cov. 17.40. Leeuwenbek-prijs 20000 m: 1. Yslo- per (P. M. Smit) 2.47.6 1.23.8 2. Wil liam Hanover K; 3. Zefa; tot: winn 2.10 pl. 1.50 2.10 1.80 kop. 8.80 cov. 7.40. Revanche der Productendraverij 1500 m. (met autostart) 1. Bento Kitty (J. Wagenaar jr) 2.09.8 1.26.5; 2. Bra- vour S; 3. Baron Hollandia; tot.- winn 1.30 pl. 1.10 1.10 1.10 kopp. 5.20 cov. 4.90. Violieren-prijs 2500 m.: 1. Urdy Mars (J. Wagenaar jr) 3.32.4 1.25: 2. Wendy Hollandia; 3. Xenocraat; tot.: winn. 4.20 2.20 2.10 kopp. 9.70 cov. 3.60. Petunia-prijs 2100 m.: l. Zeno (M Verga) 2.58 1.24.8; 2. Zee; 3. Woel water; tot.: winn. 5.50 pl. 1.90 1.60 190 kopp. 8.60 cov. 4.50. Chrysant-prgs 2000 m. (met auto start) 1. Ylite Rose (J. Wagenaar ir) 2.47.8 1.23.9; 2. Taky Erebus; 3. Wil- field; tot: winn. 2. pl. 1.50 2.10 kopp. 3.30 cov. 2.90. Lobelia-prijs 1800 m.: 2. Sir Carston (F. Delbrassinne) 1.59.2; 2. Easter Monday; 3 Amourette; tot: winn. 7.80 pl. 12.60 3.60 kopp. 16.60 cov 4 70 De winner werd niet verkocht' Pocahontas-prijs 2100 m: 1. Marina (A. Kammerzelt) 2.22.2; 2. Susie Dar- lin; 3. Turmwacht; tot.: winn. 1.90 pl- l;60 1-50 kopp. 11.80 cov. 4.30. Wilgenroosje-prijs 2100 m.: 1. Sorella (C. v.d. Harst) 2.19.7; 2. Peeier; 3. Ja- seuse; tot: winn. 2.60 (stal) pl. 1.90 1.70 kopp. 3.30 cov. 3.80. Tot.-omzet 101.708.50. NEW YORK, 27 sept. Voor wereldhockeytoernooi dames, dat het 6 t.m. 19 september 1963 gehouden ^^1 orden m Towson in de worden m Towson in de Amerikaanse staat Maryland, bestaat grote belang stelling. 18 landen hebben reeds defini tief ingeschreven. Het zijn: Argentinië Australië. België. Brits Guyana Cana da, Engeland, Frankrijk, Duitsland, India. Ierland, Jamaica. Nederland, Nieuw-Zeeland, Schotland. Zuid-Afrika Trinidad, Wales en de Verenigde Staten. Ook Kenia, Denemarken en Spanje over wegen deelneming aan dit door de IFWHA georganiseerde toernooi, maar deze landen kampen vooralsnog met fi nanciële problemen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9