Raadhuis van Zandvoort bestaat vijftig jaar I Na halve eeuw nog steeds een representatief centrum Motie-Rutgers opnieuw door de raad verworpen ft a Volontair teerde op door vriend gestolen geld HENSEN I R.C.H. - Haarlem OVER SAMENSTELLING VAN DE VORDERINGSCOMMISSIE KOSTUUMS KOSTUUMS KOSTUUMS Paard gestolen en geslaeht 'fir I UITBREIDING WATERSPORT- GEBIED MET WANDEL- EN FIETSPAD NAAR SPAARNDAM Heler staat terechtdief buiten schot Europees debuut van Zaidee Parkinson Laatste orgelconcert ln de Grote Kerk BELASTING ONTDOKEN Weinig verandering De beurs vandaag: Voorstel B. en W. K. P. Postma directeur Haarlems slachthuis GEMEENTERAAD HEEMSTEDE Recreatieplan Haarlem-noord Nieuwe HAC-garage aan Delftlaan TWEE VRIENDEN OP AVONTUUR Drie maanden geëist en f25.000 boete VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1962 PAGINA 3 R.C.H. 2 - Volewyckers 2 R.C.H. 3 - H.F.C. 2 Burgerlijke Stand Haarlem Ruimtetekort SUBSIDIE VOOR JUBILEREND „DIOGÉ" i Preadvies V erkeerscommissie Rondvraag Foto Waterstanden HELANCA-PANTALONS 16.50 25.50 natuurlijk... PAARLAARSTEEG I Biljarten Kampioenschappen 5e klasse van Haarlem ZANDVOORT, 28 sept. Op 25 september was het vijftig jaar geleden dat het Zandvoortse raadhuis in gebruik werd genomen. Het pleit voor de vooruitziende blik van de toen aan het bewind zijnde bestuurders dat dit gebouw thans nog aan redelijke eisen voldoet. Nu is daarin alleen de secre tarie ondergebracht. In 1912 werd het tevens bestemd voor alle andere gemeentelijke diensten. De gemeente ontvanger, de dienst van publieke werken, de bureaus der gemeente bedrijven en de dienst voor sociale zaken werden, de een na de ander, in andere gebouwen ondergebracht. In 1946 geschiedde dat met de gemeentepolitie. Sedert dien biedt het raadhuis onderdak aan de raad, de burgemeester en de secretarie. Ook thans is er weer gebrek aan ruimte: de afdeling volkshuisvesting geniet „inwoning in het kantoorgebouw aan de andere zijde van het raadhuisplein. de winkel van Albert Heijn staat, te Boven: het vijftigjarige raadhuis van Zandvoort, zoals duizenden mensen het hebben leren kennen. Beneden: Ook het interieur van Zandvoorts raadhuis heeft na een halve eeuw een representatieve sfeer. (Advertentie) MORGEN ZATERDAG 79 september Aanvang 3.30 uur Toegangsprijs 50 cent ZONDAG 30 SEPTEMBER Aanvang 2 uur VOORWEDSTRIJD Aanvang 11.30 uur Vanaf 1.30 uur en in de rust speelt de Harmonie „De Spaamebazuin". HAARLEM, 28 sept. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad voor om tot directeur van het slacht huis en van de vleeskeuringsdienst te benoemen de heer K. P. Postma uit Aerdenhout. De tweede naam op de voordracht is die van de heer J. Pzn. de Boer uit Den Helder. De heer Post ma is momenteel adjunct-directeur van het Haarlemse slachthuis. De huidige directeur, de heer F. J. Bruins, gaat binnenkort de dienst met pensioen verlaten. HEEMSTEDE. 28 sept. Struikel blok voor een lotte afwerking van de veertien punten tellende agenda van de donderdagmiddag gehouden raadsver gadering in Heemstede werd het punt: benoeming leden commissie als bedoeld in artikel acht van de Woonruimte- wet, korter gezegd de leden van de vorderingscommissie. De leden van deze commissie zijn dezelfde als zij die zitting hebben in de door B. en W. benoemde adviescommissie. Dit nu achtte de heer MR. J. W. RUTGERS (VVD) sterk indruisen tegen het rechts gevoel van de burger. Het betekent, dat de burger die in beroep komt van de beslissing van de ene commissie in de commissie, waarbij hij in beroep gaat, dezelfde mensen aantreft. Na mens zijn fractie noemde mr. Ruters dit een ontoelaatbare zaak; de bescher ming van de burger is te zwak en het motief van B. en W., dat er zo weinig Het gebouw is ontworpen door de toenmalige gemeente-opzichter Joh. Jansen. Deze is er m geslaagd een raadhuis te ontwerpen dat aan be hoorlijke esthetische eisen voldoet en ook thans nog geroemd wordt om zijn doelmatige indeling, vooral van de meer representatieve bovenverdieping. In het begin van deze eeuw werd het Zandvoortse raadhuis, toen gevestigd ln de Kerkstraat ter plaatse waar nu Advertentie (de allernieuwste) (waarover mén spreekt) betere konfectie en herenmode Zijlstraat 71 Haarlem Bevallen van een ZOON: 26 sept. E. Soellaart-van Eis; A H. Kalkwarf-van Thuqne; 27 sept. 'a E. M van Schep pingen-van Vliet. Bevallen van een DOCHTER: 27 sept. C. M. de Jong-Soff. OVERLEDEN: 25 sept. C. Drullman, 59 j.; 26 sept. W. F. de Graaff, 56 j.; J. Hendriks, 72 j.;. H. Schrikker-Ooster- man 74 j.; L. C. Vester-van Wijngaar den 79 j.; G. C. Visscher-Pens 85 j. A. M. Schöntaage, 54 j. ONDERTROUWD: 27 sept. J. Ph. Magielse en A. G. Roelofs; F. j. w. Bosland en E. M. Steen. GEHUWD: 27 sept. T. J. van Bezu en A. M. H. Bosland; G. A. D. Mienis en J. van Amsterdam; G. J. Monrooy en M. Couenberg; G. K. L. Ongena en E. M. Venniker- E. Kraus en J. C. van der Laan; W. B. Koelemeijer en M. G. E. Ormond; H. A. van der Linden en M. L. van Straaten;. G. de Vries en J. B. J. Douma; H. Bontan en E. Wudoo- gen; B. S. L. Bosdijk en W. Spoor; J. Koelemeijer en J. W. van der Est; W. B. Bischoff en I. M. Moerkerk. van klein. De raad stelde een commissie in om te adviseren omtrent de bouw van een nieuw raadhuis. Daarin had den zitting de raadsleden M. Koning, A. van der Plas en F. Zwaan. Con form het voorstel van de commissie besloot de raad het raadhuis te bou wen aan het Tremplein (later genoemd Raadhuisplein), op een weiland toebe horende aan de erven Jb. Koning. De grond kostte 7410. Tengevolge van het vertrek Van dc verschillende gemeentediensten is het raadhuis herhaaldelijk inwendig ver bouwd en verbeterd, maar aan de gro te lijnen van de gekozen opzet is niets veranderd. In 1936 beschikte burge meester H. van Alphen over een „potje", tot stand gekomen door een schenking van de exploitanten van het „Straperlo-spel" (Zandvoort heeft één zomerseizoen over een soort casino be schikt) en dit werd bestemd om de raadzaal en de kamer van burgemees ter en wethouders te restaureren. En kele jaren geleden werden deze ver trekken opnieuw onder handen geno men, alsmede de grote hal en de bur gemeesterskamer. De harmonische indeling, stoffering en meubilering van het raadhuis ma ken op de bezoekers van het Zand voortse gemeentehuis een prettige in druk. In de raadzaal trekken steeds de aandacht de boven de stoel van de burgemeester aangebrachte versregels uit de bundel van Van Lenneps „Oude herinneringen". „Alle man van pas te „maken en door iedereen bemind, zijn „de onmooglijkste zaken die men in „de wereld vindt." Tot stichting van de burgerij is in de voorgevel van het raadhuis de spreuk gebeiteld „Trekt u niet aan wat „ieder zegt, maar doet wat billijck is „en recht". Het ruimtegebrek in het raadhuis doet zich gevoelen door het ontbreken van kamers voor de wethouders en voor vergaderingen van commissies. Er bestaan plannen om als het postkan toor is afgebroken aan de overzijde van de Haltestraat een gebouw voor de secretarie te stichten, zodat het hui dige raadhuis hoofdzakelijk zal bestemd blijven voor representatie en voor de leden van het gemeentebestuur. HAARLEM, 28 sept. Tien maanden gevangenisstraf eiste de officier van jus titie tijdens een zitting van de Haar lemse rechtbank tegen een 30-jarige circus-employé, die op 8 juni uit een weiland in Haarlemmerliede een paard had meegenomen, terwijl hq daarvoor van de eigenaar geen toestemming had. De man had bij de veehouder op wiens wei het dier graasde verteld wel toe stemming te hebben, en het paard al- leen maar even te zullen gebruiken om er een stuk grasland mee te maaien. In feite werd het dier in IJmuiden ver kocht voor, 750,- terwijl net kort daar- na in Beverwijk weFd geslacht. Gelijk- tijdig werdennog twee gevallen van paardenroof, die aan de circusman wer- den toegeschreven, behandeld. Inmid- dels is een regeling getroffen tussen de eigenaar en de verdachte over de ver goeding van de schade, die op ruim 900,- wordt geschat. De circusemployé vroeg een aanmerkelijk kortere straf, daar hij op 27 november met een cir cus naar Duitsland zal vertrekken voor een toernee, die tot half mei zal duren. Uitspraak 11 oktober. HAARLEM, 28 sept. - Ter viering van zijn 25-jarig bestaan speelt het Di lettanten Operette Gezelschap „Dioge de operette „Maske in Blau van Eduard Künnecke. De voorstellingen worden in de schouwburg gegeven op 14 en 15 oktober. Het tekort op deze jubileumvoorstel lingen wordt geraamd op 3100 en B. en W. van Haarlem_ stellen nu de raad voor aan Diogé een eenmalig subsidie van 1000 toe te kennen. til HAARLEM, 28 sept. Woensdag middag zal de Haarlemse raad zich in beginsel moeten uitspreken over een ontwerp-uitbreidingsplan in hoofdzaken voor een deel van Haarlem-noord, be ter bekend als het recreatieplan-Haar lem-noord. Het plan heeft betrekking op het gebied, dat begrensd wordt door de Vergierdeweg, de Vondelweg, het Noorder Buiten Spaarne, de Nieu we Rijweg, de oostelijke gemeentegrens en de katholieke begraafplaats. In het kader van dit plan zal het watersport gebied in westelijke richting worden uitgebreid. Het gedeelte van het plan dat ten oosten van het Noorder Bui ten Spaarne is gelegen, is thans bui ten dit plan gehouden in verband met ,1e op handen zijnde grenswijziging met de gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Bij de bocht van de Vondelweg is een rijweg geprojecteerd in noordelijke richting naar de Slaperdijk, en een weg voor voetgangers en fietsers in oostelijke richting naar Spaarndam. Ten noorden van deze weg en gedeelte lijk ten noorden van de Vondelweg ls een omvangrijk recreatiegebied gepro jecteerd. Dit is ook het geval met het gebied ten zuiden van de nieuwe weg voor voetgangers en fietsers naar Spaarndam. In dit laatste is vooral de uitbreiding van het watersportge bied gedacht. Voorts zyn m dit plan zij het nog niet in details plannen opgenomen voor de aanleg van school- en werk- tuinen, speeltuinen, sportvelden en wandelwegen. Aan de noordkant van de uitbreiding van het watersportge bied, hoopt men een strandbad te kun nen aanleggen. De detaillering van het hele plan dat met het recreatie plan Penningsveer een aantrekkelijk geheel zal vormen zal worden uit gevoerd in samenwerking met een be kwaam landschapsarchitect. De plannen voor dit grote recrea tiegebied, dat zowel voor de op dit gebied karig bedeelde bevolking van Haarlem-noord, als voor de ont spanningzoekenden uit de rest van de Randstad Holland bestemd is, date ren al van vjjf jaar geleden. De voornaamste wijziging van deze oor spronkelijke plannen is wel de gepro jecteerde weg voor fietsers en voet gangers tussen de bocht van de Von delweg en Spaarndam. De Haarlem se Sportraad heeft zich intussen met het plan kunnen verwezenlijken. Het thans ingediende plan wijkt ge deeltelijk af van het streekplan voor Zuid-Kennemerland, waarbij aan een deel der gronden bewesten het Noor der Buiten Spaarne een agrarische be stemming is gegeven. Ook de gronden beoosten de Mooie Nel hebben volgens het streekplan een agrarische bestem ming. De gemeente koestert enige hoop, dat aan het verlangen van Haar lem om een uitgebreid recreatiegebied te vestigen, de voorkeur gegeven zal worden, en dat G.S. het initiatief zul len nemen tot wijziging van het streek plan op dit punt. Daarom wordt van de raad thans ook gevraagd in beginsel met het ingediende plan in te stem men. De agrarische waarde van de betrokken gronden is niet bijzonder groot. Een voordeel dat de gemeente kan hebben bü een snelle uitvoering van de uitbreiding vzn het watersportgebied, is dat men uitstekend zand beschik baar krjjgt voor het ophogen van gron den. HAARLEM, 28 sept. De N.V. Haarlemsehe Auto Centrale wil van de gemeente 2980 m2 gronds kopen op de hoek van de Delftlaan en de Arthur van Schendelkade. De N.V. wil hier een garage en 20 flatwoningen gaan houwen. Aan de Haarlemse raad wordt door B. en W. gevraagd deze grond voor 106.860 aan de n.v. te verkopen. De garagebouw is van groot belang, omdat daardoor mogelijk een oplossing gevonden kan worden voor de proble men rond de huidige garage van de Haarlemsehe Auto Centrale aan het Kennemerplein achter het station. wordt gevorderd, noemde spreker on toereikend. Verschillende raadsleden mengden zich in de discussie, die ruim een uur in beslag nam. De heer H. J. VER- KOUW (Pv.d.A.) stelde de gemeente Haarlemmermeer ten voorbeeld, waar eveneens de advies- en vorderings commissies dezelfde leden tellen. Het gaat er immers om langs minnelijke weg tot elkaar te komen. Zijn fractie genoot het nieuwe raadslid de heer C. BRANDSMA noemde het een ernstige zaak als het rechtsgevoel van de bur ger wordt aangetast. De heer D. SCHEER (WD) verbaasde zich er zeer over, dat B. en W. niet van hun standpunt willen wijken. In het nabije verleden is het meer dan eens ge beurd dat inwoners twee keer hun neus stootten. Zij waren niet alleen ver baasd maar ook verontwaardigd, dat zij in beroep gingen bij mensen, die de eerste keer hun verzoeken hadden af gewezen. Wethouder de heer J. C. CORVER merkte op, dat hij de min derheid in het college was, die zich achter zijn fractiegenoot de heer Scheer stelde. De VOORZITTER zei, wèl de sug gestie van mevrouw H. COHEN-KOS- TER (P.v.d.A.) te willen overnemen om aan de vorderingscommissie twee leden van de Huisvestingscommissie toe te voegen. MR. RUTGERS wilde niet wijken van zijn voornemen dezelf de motie in te dienen, die hij ten aan zien van deze kwestie ook vier jaar geleden had ingediend en waarin de raad het college adviseert de volgende vergadering met een nieuwe voordracht te komen. Deze motie werd verworpen met dertien tegen zeven stemmen. (Het raadslid de heer Verhoeven (KVP) bleek om dringende redenen genood zaakt geweest de vergadering tussen tijds te verlaten). Vóór de motie stem den de leden van de fractie van de VVD, wethouder Corver incluis, die al leen steun kregen van de heer D. J. Enschedé (Prot. Chr.). De raad ging, onder voorwaarde dat het pre-advies tijdig zou worden bekend gemaakt, akkoord met het voorstel van B. en W. voor pre-ad vies in hun handen te stellen het be roepschrift, dat de heer P. H. M. Peeperkom en de vennootschap on der firma Van der Velden's beton bouw te Haarlem hebben ingediend tegen het besluit van B. en W. van 23 augustus, waarbij vergunning werd geweigerd aan de Bleekersvaartweg een kantoor en loods te bouwen. Ingewilligd werd de aanvrage van het schoolbestuur van de St.-Antonius- uloschool om een krediet van 3285 beschikbaar te stellen voor het aan schaffen van leerboeken en atlassen. Eveneens besloot de raad zonder enige discussie een bedrag van 11.300 be schikbaar te stellen als bijdrage in de kosten van exploitatie van het Minerva- theater, over 1961. (Her) benoemd werden de leden, die namens de verschillende fracties zitting hebben Ln de verkeerscommissie, die vorig jaar werd ingesteld. In plaats van het afgetreden raadslid de heer G. M. Schuitemaker stelde de VVD- kandidaat de heer D. Scheer, die be noemd werd. Herbenoemd werden me vrouw H. Cohen-Koster (P.v.d.A.), en de heren G. J. Willemse (KVP) en mr. K. A. F. J. Pliester (Prot. chr.). B. en W. hadden besloten de bepa ling te laten vervallen, dat lid van de commissie zijn de hoofdinspecteur van politie en de directeur van Openbare Werken. Wel kunnen zij voortaan als adviseur de vergaderingen van de ver keerscommissie bjjwonen. Niet alle raadsleden konden B. en W. in hun ge- dachtengang volgen maar na ampele discussie werd toch aldus besloten. Ais lid. respectievelijk plaatsvervangend lid van de commissie van advies voor de gemeenschappelijke regeling vleeskeu ringsdienst weiden benoemd de wet houders mevrouw H. van der Meulen- Houwer en de heer J. C. Corver. Wethouder O. H. VAN WIJK (Prot. dhr.) deelde in antwoord op vragen van zijn partijgenoot mr. Pliester mee, dat aan een bestemmingsverordening wordt gewerkt en dat het plan indus trieterrein Cruquiusweg binnenkort de raad zal bereiken. Wethouder Van Wijk kon de heer P. ZEGWAART (KVP), die de ergerlijke vervuiling van de Bleekersvaart naar voren bracht, mee delen dat dit probleem reeds in het college was besproken. Misschien sla gen B. en W. er in een radicale op lossing te vinden om de ten koste van de volksgezondheid gaande vervuiling op te heffen. De voorzitter deelde me vrouw E. M. A. Vriesendorp-de Clercq wier installatie tot lid van de raad bij het begin van de vergadering plaats had mee, dat hem langs niet-offi- ciële weg was gebleken, dat noch in september noch in oktober de rijks goedkeuring voor de bouw van nieuwe zwemvijvers is te verwachten. Der traditie getrouw verzamelden de eenentwintig leden van de gemeente raad van Heemstede zich donderdag middag voor de aanvang van de ver gadering voor de ingang van het raad huis voor het laten maken van een groepsfoto. IJMUIDEN Vrijdag 28 september Hoog water: 3.37 en 15.55 uur. Laag water: 11.39 en 23.55 uur. Zaterdag 29 september Hoog water: 4.08 en 16.25 uur. Laag water: 12.12 uur. HAARLEM, 28 sept. Zes maanden gevangenisstraf werd bij de Haarlem se rechtbank geëist tegen een 20-jarige volontair uit Heemstede, die in de maand juni tezamen met zijn 19-jarige vriend, eveneens uit Heemstede, een door deze laatste gestolen geldsbedrag groot 10.000,had opgemaakt. Dit geld was door de 19-jarige militair uit een kluis van zijn vader gestolen om daarmee het land uit te vluchten, omdat hij be vreesd was in het strafkamp Nieuwer- sluis te worden opgesloten wegens een militair delicht. De jongeman zal ech ter voor zijn diefstal niet worden ver volgd, daar de vader geen aangifte er van heeft gedaan. De militair had op zaterdag 2 juni, toen hij een paar uur met verlof thuis was. zijn vriend opgebeld en hem over gehaald mee naar het buitenland te gaan. Toen de volontair even aarzelde en vroeg hoe dat financieel allemaal te regelen was, antwoordde de vriend: „Oh, maak je geen zorgen, dat komt best in orde". Even later verscheen hij met een enveloppe, waarin bij telling, tien briefjes van duizend gulden zaten. Dat ze daarmee de beschikking kregen over een zo groot bedrag was louter toeval, daar de militair uit de safe van zijn vader zo maar de eerste de beste enveloppe had gehaald. Nog diezelfde middag vertrok het twee tal per trein naar Rotterdam. Daar lie ten zij zich inschrijven in een hotel, doch gaven valse namen op. Overnacht hebben zij er evenwel niet, want per taxi, kosten 95.—, ging het verder naar Hansweert in Zeeland. Daar wer den de eerste voorbereidingen voor de reis getroffen. Voor 2000— kocht de militair een motorjol, die, naar later bleek niet helemaal aan de verwach tingen voldeed. Dat was geen bezwaar. In 'Mijnsherenland werd prompt 'n speed boat gekocht, waarmee men hoopte een oversteek naar Frankrijk of Engeland te kunnen maklen. Vervolgens staken de twee jongens zich goed in de kleren en werd ervoor ge zorgd dat het hun op hun avontuurlijke reis aan niets zou ontbreken. Er werden slaapzakken en luchtbedden gekocht, een petroleumlap, dekens, jerrycans voor de benzine, een verrekijker, een watersky- uitrusting en natuurlijk de nodige hoe veelheid proviand. Dat alles werd door de militair betaald, terwijl de volontair van tijd tot tijd van zijn vriend een re delijke zakcent kreeg. Voordat zij vertrok ken werd aan de eigenaar van een hotel in Hansweert nog een bedrag van 2.000 in bewaring gegeven. Van de met zo veel zorg voorbereide reis is evenwel niet veel gekomen, daar de Marechaussee, na de vermis sing van de militair in een kazerne in Amersfoort, de twee jongelieden tijdig in de kraag wist te grijpen. Van de 10.000 waren nog slechts een paar briefjes van honderd over. HAARLEM, 28 sept. De 24-jarige Amerikaanse pianiste Zaidee Parkinson maakte gisteravond in de Tuinzaal van het Concertgebouw haar Europees de buut. Zaidee Parkinson, die een leer linge is van Léon Fleisher, vertolkte een niet zo bijster interessant program ma. Behalve drie préludes van Debussy bleef het bij Beethoven. Chopin en Schumann. Van laatstgenoemde speelde zij de volledige (18) Davidsbündler- tanze, welke de componist opdroeg aan Wolfgang von Goethe. De vermaarde Floristan en Eusebius kon men hier in de diverse stemmingsstukjes beurte lings beluisteren. Uit het spel van de Amerikaanse spreekt een gedegen techniek en een gezonde muzikaliteit, doch de forse toonvorming vormde nogal eens een hinderpaal voor de stromende melodiek. Zo misten wij somtijds de Beethoviaan- se lyriek, terwijl Chopins poëtische Baccarolle veel van zijn dromerige sfeer verloor. Een wonderlijk contrast vormde de interpretatie van de reeks dansen uit de Davidsbündier. Hier bereikte de con certgeefster door een subtiel toucher en intiem spel een uitstekend niveau. ANDRé KAART. HAARLEM. 28 sept. De reeks open bare orgelbespelingen op het Müller-or- gel in de St. Bavo-kerk werd voor dit seizoen donderdagmiddag door stadsor- ganist Albert de Klerk afgesloten. Het programma werd geopend met Praelu- dium en fuga in d kleine terts van de romantische componist Felix Mendels sohn. Albert de Klerk pakte het werk fors aan, waardoor hij deze compositie voor onze tijd aanvaardbaar wist te maken. Overigens mag een fuga van Mendelssohn er altijd nog zijn, gezien de compositorische vormgeving. De drie orgelstukken van Max Reger, over Kyrie eleison, Gloria en Benedic- tus, verkregen door de artistieke instel ling van de concertgever een verheven weergave. Geëxalteerde klankcombina ties maar ook meditatieve momenten werden door zeer mooi gekozen registra tie in het juiste licht gesteld. Een to taal ander beeld vertoonde de tweede sonate van Paul Hindemith. Wonderlijk genoeg leent zich het Müller-orgel her voor uitstekend. Met de nog steeds fees telijk aandoende Toccata van Hendrik Andriessen. een kolfje naar de hand van Albert de Klerk, kwam er een wel ge kozen einde aan de reeks van orgel bespelingen. JL. (Advertentie) dame* en meitjet MODE TINTEN vanaf voor een goede kans De officier van justitie achtte niet be wezen dat de volontair geld als geschenk had aangenomen. Wel was hij van oor deel dat de jongeman voordeel had ge trokken van uit misdrijf verkregen gel den. De beide jongelui hadden volgens hem uit zucht naar avontuur met de grote portie geld goede sier gemaakt. Toch zag hij de volontair als een mee loper, hoewel het niet in de eerste plaats uit opoffering voor de vriend was gedaan. De officier vond het wel vreemd dat de „heler" vervolgd wordt terwijl de jongeman die het hele plan heeft opgezet en daarbij ook de 10.000, had gestolen, niet zal worden vervolgd. Waar de volontair iedere hulp van bui tenaf in casu een reclasseringsvereni- ging. afwees, meende de officier geen gedeeltelijk voorwaardlijke straf te kun nen eisen. De rechtbank zal donderdag 11 okto ber, 's morgens om half tien, uitspraak doen. (Advertentie) HOOGSTE ONDERSCHEIDING IN HERENKLEDING f - j Frjne j'kamga ren, 'modieuze streept kw Brixon-styie '63 tot 225 EXCLUSIEF B!J TELEFOON 54679. HAARLEM, 28 sept. Een boete van ƒ25.000.- en drie maanden gevangenis straf eiste de officier van justitie bij de Haarlemse rechtbank donderdagmor gen tegen een 50-jarige winkelier in Beverwijk, die in de jaren 1954 tot en mei 1958 voor ruim 100.000.- te weinig aan inkomsten aan de belasting had op gegeven. Bij een onderzoek was geble ken dat voor minstens 30.000,- in de boeken was verzwegen, terwijl een spaarpotje van 70.000,. bij de man werd aangetroffen. De winkelier was jaren geleden met een klein kledingzaakje begonnen. In korte tijd was zijn bedrijf flink ge groeid. waarna de knoeierijen op de aangiftebiljetten van de belasting be gonnen. Onder meer werd ook nog een klandestiene verbouwing van het win kelpand voor een bedrag van circa 13.000.- verzwegen. De niet opgegeven inkomsten werden bij navordering be last met een bedrag van 42.500 - wel ke som gelds wegens fiscale boete nog eens werd verdubbeld. Oeze boete zal de man echter terugontvangen, wanneer door hem na de uitspraak, die op don derdag 11 oktober is bepaald, de jus titiële boete is betaald. HAARLEM. 28 sept Vanavond wor den de wedstrijden om het kampioen schap 5e klasse van Haarlem in Café L. Engwerda, Lange Begijnestraat 10 voortgezet. De uitslagen luiden: A. Boogaard 50 36 6 1.38 B. Holwerda 29 36 7 0,80 F. Wagner 50 28 7 1.78 P. Vogelaar 41 28 6 1,46 R. Koopmans 50 27 6 1,85 P. Hermans 39 27 9 1,44 M. v. Egmond 24 35 4 0.68 R. v. Egmond 50 35 7 1,42 A. Boogaard 50 28 7 1,78 P. Vogelaar 30 28 5 1,07 AMSTERDAM, 28 sept. In Wall Street is de balans gisteren wederom naar de verlieskant doorgeslagen en aangezien het Damrak zijn kompas nog steeds naar Amerika richt is er ook hier geen verbetering ingetreden. De koersen van de internationale aan delen zijn in de avondhandel van de internationale aandelen zijn in de avondhandel van gisteren integendeel merendeels nog iets gedaald. Doordat er vrijwel geen aanbod aan de markt was gekomen zijn de koersen in de niet officiële handel van vanmorlgen echter een kleinigheid aangetrokken, zodat het koersbeeld t.o.v. van de of ficiële slotprijzen van gisteren per sal do nauwelijks prijshoudend was. Zo sloot Koninklijke Petroleum op 138.90 (officiële slotkoers gisteren ƒ139), Phi lips op 136.70 (136,80) Unilever op ƒ128.50 (128,70). AKU was iets beter op 357 355 3 4). Hoogovens werden met verhandeld.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3