Aandelen Vereenigd Bezit van 18942 goede "belegging in aandelen* Gerda Kraan nu ook in Londen de heldin van de dag Dames-atletiekploeg duidelijk achter hij de Engelsen Nederland-België voor harddravers De leider ziet we eens teveel gevaar GODIN DE BEAUFORT NAAR AMERIKA Bok ma Haarlem kan van RCH een felle aanval verwachten Voor EDO ziet het er niet al te rooskleurig uit Van Dam en Dame Feijenoord moet geduld oefenen Bouwmeester wint van Oostenrijker MORGEN OP DUINDIGT: Vier gewonden op de Nürburgring Oud zeer in Huil Kruis: Touristen vinden regen soms heerlijk NV SLAVENBURGS BANK Amerika en het amateurisme Derde wedstrijd tegen Servette uitgesteld Schaakolympiade Militairen tegen de Belgen in Enschede Tijdens de training „Klimaatcomplex" Afrikaanse toernee voor amateurrenners Van stokken en ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1962 PAGINA 12 Arm gebroken Voetbalelftal ingeschreven voor Olympisch toernooi Prognoses Voor miljoen gulden Wellicht actie van ANVV in de V.S, BELEGGINGSDEPÓT Vraagt het pas ver schenen tussentijdse bericht bij uw commis sionair of bank of bij de H.B.B. Reniova favoriet - z Twee maanden op stap abcdefgh. abcdefgh. 4 LONDEN. 29 sept. De kersverse Europese kampioene, Gerda Kraan, wekte vrt)daga\ond op de eerste dag ▼an de dames-landenatletiekwedstrjjd Engeland-N'eder'and grote bewondering bij de 2500 toeschouwers in het White City-stadion van Londen, omdat ijj op de bijsonder /ware baan in een mag nifieke race haar naaste rivale, de En gelse <foy Jordan, met zeker zes meter verschil op de 880 yards versloeg. De 29-jarige Haagse poiitie-agente was de ster van de avond en het was daar om so jammer, dat zij onder zulke slechte weersomstandigheden moest lo- Joke Bijleveld haalde in Londen met haar sprong slechts 5,89 meter, maar zij werd geplaagd door een keelontsteking. (Telegrafisch overgebrachte foto.) DTJSSELDORP, 29 sept. Het der de treffen tussen de kampioenen van Zwitserland en Nederland. Servette en Feijenoord, in de eerste ronde van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, dat op 3 oktober in het Rheinstadion in Uusseldorp zop plaatsvinden, is naar een latere datum verschoven. Dit op verzoek van de Zwitsers, die er, ondanks hardnekkige pogingen, niet in zijn geslaagd voor het voetbaigezelschap geschikt onder dak te vinden, daar er in Dusseidorp momenteel twee beurzen worden ge houden. De Europese voetbal unie zal op 2 oktober, wanneer te Bern de lo ting voor de tweede ronde wordt ge houden, in aanwezigheid van verte genwoordigers van beide clubs over een nieuwe datum spreken. Het bestuur van de Nederrijnse voet balbond verklaarde, dat er van Zwit serse kant geen verzoek was ontvan gen logies te verzorgen. Dit was ons zeker gelukt, aldus de woordvoerder van de bond. Feijenoord bad zelf de logies verzorgd en gevonden in hotel Eden. Voor de wedstrijd bestond in Dusseidorp grote belangstelling. Alle tribuneplaatsen waren reeds uitver kocht. SOFIA, 29 dec. Vrijdagavond ztjn in Varna de partijen voor de tweede ronde van de finale van de vijftiende Schaakolympiade gespeeld. De uitslagen luiden; BulgarijeRoemenië \Vs-Vi (2) Nederland—Oostenrijk \%-lYs (1), West DuitslandTsjecho Slowakije 2-1 (1), Verenigde Staten—Argentinië 2-1 (1), HongarijeOost Duitsland Yi-Yi (3), RuslandJoegoslavië 216.1 H. De gedetailleerde uitslag van de wed strijd NEDERLAND—Oostenrijk luidt: dr. Euwe (N)—Robatsch Donner (<N)Dückstein aig.. Bouwmeester (N) Gragger 1-0, Prins (N)Kinzei 0-1. Vrijdagmiddag zijn de afgebroken par tijen uit de eerste ronde gespeeld. De uitslagen in groep a luiden: Rusland— Bulgarije IVr-lVt (1 partij opnieuw af- gebr.) Oost DuitslandVer Staten 2-2, ArgentiniëWest Duitsland ï/i-'/i (1), Tsjecho SlowakijeNEDERLAND 2-2, OostenrijkRoemenië H-3H. Joegoslavië —Hongarije 2Vr-l Na de tweede ronde luidt de stand in de finalegroep: 1. Roemenië 4 pnt (2), 2 en 3 Verenigde Staten en Rus land beide 4 pnt. (1), 4. Joegoslavië 4 pnt., 5 Argentinië 3K (3). 6. NEDER LAND 31/» Cl) 7 en 8 Bulgarije en Tsje- choslowakije beide 3 (1), 9 en 10 Oost. Duitsland en West-Duitsland beide 2"> f3), ^11. Hongarije 2 (3), 12. Oostenrijk pen. Anders had zij ongetwijfeld het Europese record op dezé afstand, dat met 2 min. 06,1 sec. op naam van Joy Jordan staat, \erbeterd. Nu kwam zü tot een tyd van 2 min. 7 sec. Dit be tekende nog altijd een nieuw baanre cord. Dat de Engelse dames een sterke ploeg hebben, bewezen zij duidelijk. Na dc eerste dag hadden zij met 34 tegen 21 punten de leiding, vooral door de dubbe le overwinningen op de 220 yards door Dorothy Hyman en Marianne Dew, en bij het verspringen door Mary Rand-Big- nal en Sheila Pérkin. Op de 220 yards snelde Dorothy Hyman, tweede op de 200 meter op de Europese kampioen schappen naar een tijd van 24 sec. en tegen dit geweld waren Tilly van der Zwaard (25.3) en Wil Koster-Kapel (25,5) niet opgewassen. Een volkomen uit vorm zijnde en met een keelontsteking kampende Joke Bijleveld reikte met haar 5,89 meter niet verder dan een derde plaats. Met dezelfde afstand plaatste de jeugdige Corrie Bakker zich als vierde. Beiden werden overtroffen door Mary Rand (5,99) en Sheila Par kin (5,94). Dubbele overwinningen das hier voor de Engelsen, maar op de technische nummers bewezen Corrie van Wijk met 13-91 meter b\j het kogelstoten en Wil Hulshof-Van Montfoort met 44,87 meter bij het speerwerpen, dat zi) zich niet zonder meer tot figuranten wilden laten degraderen. De 880 yards was voor Nederland het hoogtepunt. Direct na de start nam Ger da Kraan de kop, op de voet gevolgd door Joy Jordan. Spoedig ontstond er luimte tussen dit tweetal en Madeleine Ibbotson en Janny van Eyck. In navol ging van Gerda Kraan, die evenals in Belgrado met een fantastische laatste honderd meter haar voorsprong tot ze ker zes meter vergrootte, was ook de fi nish van Janny van Eyck zeer sterk. De Hilversumse versloeg uit vierde po sitie haar rivale Madeleine Ibbotson op de streep en dat betekende voldoen de winstpunten om de toch al superieure Engelse ploeg niet- verder te laten uit lopen. Na de eerste dag van de wedstrijd Engeland-Flnland (neren), die tegelij kertijd met de ontmoeting Engeland-Ne- derland (dames) in het White Ci dion wordt gehouden, hebben de sen een ruime voorsprong: 65-42. Op de doorweekte baan werden on danks de lage temperatuur enkele goed^ prestaties verricht. Zo won Mike Bulli- vant de zes mijl in 28 min en 6.6 sec., terwijl Laurie Taitt de 120 yards hor den op zijn naam schreef met 14.2 sec. De Engelse 4 maal 110 yards esta fetteploeg evenaarde met 40.8 sec. het Britse record op dit nummer. Tijdens het kogelslingeren brak een Engels ju rylid zijn linker bovenarm en sleutel been, toen hij tijdens het opmeten de ruim 7 kg. zware kogel tegen het li chaam kreeg. ty Sta- Èngel- (Van onze paardesportmedewerker) WASSENAAR, 29 sept. Morgen zal op Duindigt de jaarlijkse ontmoeting worden gehouden tussen Nederlandse en Belgische harddravers. Deze landen- ontmoeting omvat vier koersen: één voor driejarigen over 2.000 m; één voor vierjarigen over 2100 m; één voor vijf jarigen en ouder over 1600 m en één voor vijfjarigen en ouder over 2600 m. Van elk land starten in iedere koers vier paarden, waaraan in volgorde van binnenkomst de punten zullen worden toegewezen. Over het algemeen is op de samen stelling van de Nederlandse ploeg wei nig aan te merken. Een kleine over winning lijkt dan ook niet onmogelijk. De belangstelling zU ongetwijfeld enorm zijn. De samenstelling der équipes is als volgt: Driejarigen over 2.000 m. Nederland: Astvanax, Albatros S., Annemieke Hollandia, Ammettiena van IJmuiden. Reserve: Attila. België: Tabou, Triana, Triple Six, Troubadour. Reserve: Tais Toi. Vierjarigen over 2100 m. Nederland: Zippora. Zilvervos, Zola S; Zombro Pluto. Reserves: Zampa van Papen- hoef en Zus van Spencer Gay. België: Sabena, Sabreur, Sakura, Sang d'Or. Reserve: Salancourt. Vijfjarigen en ouder over 1600 m. Nederland: Vita Kinley, Y.Y.V., Victor Hollandia, Yankee Maid. Reserves: Uranus en Vlieger D. België: New Quick, Nico Veerle, Pikar, Quel Due. Reserve: Petite Princesse. Vijfjarigen en ouder over 2600 m. Ne derland: Visuil S, Walter Hollandia, Umberto, Xavero. Reserves: Victor Emanuel en Xenocraat. België: Panurge, Patterson, Peggy Worthy, Primse Rose. Reserve; Otario. Om de vier officiële draverijen zijn vier koersen gegroepeerd, waarvoor CHICAGO, 29 sept. Indien het IOC de nieuwe amateur-definitie, die on langs is opgesteld, strikt zou aanhou den, dan betekent dit, dat zeker de helft van de Amerikaanse ploeg moet worden gediskwalificeerd, zo heeft de voorzitter van het IOC, de Amerikaan Avery Brundage in Chicago verklaard. De nieuwe definitie, die uit twaalf punten bestaat, zal in het bijzonder de atleten treffen, die belangrijke steun van de staat krijgen, om hun sport prestatie in het leger worden opgeno men of door een universiteit worden aangetrokken. In internationale kringen vindt men, dat de Verenigde Staten dit punt ern stiger overtreden dan de Russen, zei de heer Brundage, die gisteren 75 jaar werd. Hij weigerde echter te zeggen wat zijns inziens de gevolgen voor de Russen zouden zijn als de nieuwe be palingen volgens de letter worden toe gepast. Dat zijn zaken die het betrok ken nationale Olympische comité aan gaan, was zijn commentaar. DEN HAAG, 29 dec. Het Neder landse militaire voetbalteam zal woensdag 2 november te Enschede tegen de Belgische militairen uitko men. Maandag 8 oktober speelt het Nederlandse team voorts te Alkmaar de traditionele wedstrijd tegen de eer ste divisie-ploeg van die naam. Het militaire hockeyteam ontmoet de Belgen op zondag 11 november te Brus sel. DEN HAAG, 29 sept. De KNVB heeft het Nederlandse amateur elftal ingeschreven voor het Olympisch voet baltoernooi. De ploeg zal slechts Japan wordt uls organiserend land rechtstreeks tot het eindtoernooi toe gelaten zich via de voorronden voor het toernooi moeten plaatsen. Eind van dit jaar zal de F.I.F.A. de indeling van het vóór-toernooi, waarbij waarschijn lijk rekening wordt gehouden met de geografische ligging van de deelne mende landen, vaststellen. eveneens door meerdere Belgen wordt ingeschreven. Verder twee rennen: De Grote Prijs voor tweejarigen en drie jarigen. Voor de landen-ontmoeting luiden onze prognoses Prijs van Brussel (256c m). Zita H, Y. Rosemarijn, Zonnestraaltje. Prijs van Amsterdam (2100 m). Zibelïo Hanover K, Zeno, Y. Y. Meeske. Ne- deriand-België-prijs (2.000 m). Astya- nax, Annemieke Hollandia, Tabou. Be- nelux-prijs (2100 m). Zippora, Zola S, Sakura. Prijs van Sterrebeek (1600 m). Vita Kinley, Pikar, Y.Y.V. Prijs vain Duindigt (2600 m). Peggy Worthy, Vis uil S, Panurge. Prijs van Ostende (2100 m). Harley, Kalentine K, Kerr Wil liams. Prijs van Hilversum (2600 m). Triton Erebus, Xylander V, Vroolijke Frans. Grote Prijs tweejarigen (ren 1700 m). Caliph S, Kohinoor, Mister Wilfred. Grote Prijs driejarigen (ren 2500 m). Defendeur, Susie Darlin, Pa- turion II. NÜRBURGRING, 29 sept. Bij de training voor de races om de Eifel bokaal, die dit weekeinde op de Nür- burgring worden gehouden zijn vrijdag vier ernstige ongelukken gebeurd. In de ztjspanklasse liep bijrijder Herbert Eggert tijdens een valpartij een breuk van de ruggegraat en schedelkwetsuren op. Adolf Beerens, die een BMW be reed, moest na een slippartij met ern stige inwendige kneuzingen naar het zie kenhuis van Adenau worden overge bracht evenals Dieter Boubong en Al- bert Handermann, die in resp. de 125 en 250 cc. klasse bij valpartijen sche del- en rugverwondingen opliepen. Geen der renners verkeert echter in levens gevaar. (Van onze Haagse redactie) D 'IN HAAG, 27 sept. De minister van Economische Zaken is vermoede lijk bereid een bijdrage te geven van een half miljoen gulden voor een vol gend jaar in Amerika speciaal te voeren actie in het kader van de .Holland-promotion", wanneer het be drijfsleven zo'n zelfde bedrag op tafel weet te brengen. Dit heeft Holland- promotor generaal b.d. mr. H. J. Kruis gisteren onthuld op een bijeenkomst van het Contactcentrum op voorlich- tingsgebied. Nu reeds zou men kunnen beginnen, vooral wanneer de overheid, de Cen trale Kamer van handelsbevordering en de A.N.V.V. nauw en openhartig zouden gaan samenwerken, aldus mr. Kruis. (Advertentie) Keizersgracht 70S Amsterdam Het i soms merkwaardig te zien, hoe sommige contracten down worden ge speeld. Talrijke malen gebeurt het, dat het spel met open kaarten uiterst een voudig geweest zou zijn, doch dat het met dichte kaarten verloren gaat meestal omdat de leider gevaren ziet, die niet aanwezig blijken te zijn. Tot deze categorie behoort het volgende spel: A 10 9 4 A B 10 9 7 O B 8 5 A B B 8 2 F 8 6 4 2 O 10 7 3 V 5 763 53 O V 6 H 10 9 8 6 2 N W O Z H V 5 C? V O A H 9 4 2 A 7 4 3 Zuid was ever, OW kwetsbaar. Het bieden ging! zuid 1 ruiten - noord 1 harten - zuid 2 SA - noord 4 ruiten - zuid 4 SA (azenvraag) - noord 5 harten - zuid 6 ruiten. Het eindbod is prima, doch het was erg lastig daar te komen; vooral noords voortreffelijke geïnspireerde bod van 4 ruiten droeg veel tot het bereiken van het goede contract bij. West vond de beste uitkomst voor zijn partij: klaveren vrouw, die zuid nam met het aas. Zuid maakte een eenvoudig speelplan: hopen, dat de troeven 32 zitten en dus drie verliezende klave ren in noord aftroeven. Het leek allemaal erg r.ardig in slag 2 speelde zuid een klavertje en troefde in noord, om in slag 3 weer in eigen l De Nederlandse coureur Godin de Beaufort op het vliegveld met zijn Porsche vier cylinder, die hij de volgende week in Watkins bij New York aan de start zal brengen voor Grand-Prix-wedstrijden. (Advertentie) Oude genever Bessenrood Citroen jenever OUDE GENEVER HAARLEM, 30 sept. Het ziet er naar uit dat de penningmeester van RCH de komende zondag geen reden tot klagen zal hebben. De ont moeting op het Heemsteedse Sportpark tussen de Racing en stadgenoot Haarlem zal ongetwijfeld zeer veel belangstellenden trekken. Want niet alleen spreekt de onderlinge rivaliteit een geducht woordje mee, maar ook het feit dat de roodbroeken hun leiderspositie moeten verdedigen, is in deze match een factor van grote betekenis. De RCH-ers zullen alles in het werk stellen om de overwinning te behalen. Bij een nederlaag komt de Racing nameljjk zes punten op Haarlem achter te staan, een achterstand welke de ploeg naar het tweede plan verdrijft. Wij durven ons niet aan een voor spelling te wagen. Het tot nog toe wel heel erg teleurstellende EDO ont vangt Helmondia. Dit wordt een zware partij voor de rood-zwarten en meer dan een gelijkspel zit er voor de thuisclub niet in. Stormvogels kan op eigen veld zijn meerderheid tonen over Zwartemeer en voorts heeft ook VSV de beste kansen in de strijd bij Tubantia. In de eerste klas amateurs slaat de ploeg van HFC een uitstekend fi guur. De Haarlemmers hebben een sterker elftal dan in het afgelopen seizoen. Op bezoek bij Purmersteijn mag de Good Old in staat worden geacht andermaal op de volle buit beslag te leggen. Bij de tweede Wassers staan twee plaatselijke ontmoetingen op het pro gramma: Schoten-Ripperda en TYBB -Zandvoortmeeuwen. Dat belooft dus weer de nodige spanning. In eerst genoemde wedstrijd zullen de ploe gen elkaar vermoedelijk weinig ont lopen. hoewel Ripperda ons iets ster ker lijkt. TYBB veroverde zondag be Baarn zijn eerste winstpunt en door dit suc ces aangemoedigd zullen de voormalige geel-zwarten alles op alles zetten om het op papier sterkere Zandvoortmeeu wen de das om te doen. Wanneer de voorhoede bij TYBB „los" komt, is een zege niet onwaarschijnlijk. Een moeilijke partij wacht HBC, dat bij Ce- leritudo te gast is. Toch zijn de Heem stedenaren niet kansloos en wanneer 't een beetje mee wil zitten, kan de halve winst mee naar huis worden ge nomen. Aalsmeer is op eigen veld fa voriet tegen Baarn. In de vierde klas zal het treifen tus sen NAS en Renova weinig krachts verschil opleveren. Toch heeft Renova meer in zijn mars dan de bescheiden plaats op de ranglijst aangeeft. Het zou ons daarom niet verbazen, wan neer beide punten mee naar Haarlem gingen. Onze Gezellen zal zich tegen Hoofddorp Boys tot het uiterste in spannen om met de eerste overwinning over de brug te komen. De kans daar op lijkt ons aanwezig. ETO is op eigen veld favoriet tegen EHS, maar Bloe- mendaal is met het Velser IEV nog lang niet klaar. THB zal bij Zaanlan- dia waarschijnlijk met een nederlaag genoegen moeten nemen. In West II mag Van Nispen in staat worden ge acht om middels een zege op War- munda twee punten rijker te worden. Bij ASC-VVSB houden we 't op een puntenverdeling. 'Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllllllilillliliini HULL, 28 sept. (Reuter) In de Britse stad Huil weigeren de haven arbeiders een Westduitse treiler met ongeveer 230 ton kabeljauw aan boord te lossen wegens een grief, die dateert, uit de eerste wereldoorlog. Het schip, de „Heinrich Kern", is gisteren onverrichterzake naar Bre merhaven, de thuishaven, vertrokken. De havenarbeiders van Huil heb ben, sinds in de oorlog van 1914-'18 Duitse duikboten en vliegtuigen plaatselijke schepen tot zinken brach ten, steeds geweigerd zich met Duitse schepen bezig te houden. De „Hein rich Kern" zou eerst in Grimsby worden gelost, maar het schip bleek te groot voor de haven aldaar, waar op het naar Huil werd verwezen. hand te komen met schoppenheer. Toen zuid in slag 4 de derde klaver speelde, ruimd west schoppenboer op en noord troefde. Zuid was nu bang, dat west géén scheppen meer zou hebben en meende daarom veiliger naar eigen hand te kunnen komen door van tafel in slag 5 hartenaas te spelen en in slag 6 hartenboer na, die zuid introefde met ruiten 2. Het liep allemaal goed af, maar toen zuid in slag 7 de vierde klaver speeld gooide wet schoppen 8 weg; noord troefde af met ruitenboer en de situatie was nu: A 10 9 10 9 7 O - H 8 6 <>10 7 3 - 4 76 - O V6 H10 N W O 4 V 5 - O A H 9 4 4 - Zuid speelde 6 ruiten, noord was aan slag. NZ hadden nog géén slag verloren. Zi wist nu, dat west hem eerder in het spel met het weggooien van schop penboer te pakken had gehad en dat wes* thans geen schoppen meer had. Nc I kon dus geen schoppen spelen en er bleef niets anders over dan harten te spelen van tafel (noord). Maar nu verongelukte zuid definitipf oost was roed bij de tijd en tro fde de harten 10 in met de ruitenvrouw! Wat zuid ook deed, hij moest twee slagen verliezen, want wests ruitens waren plotseling bij zonder sterk geworden. MIMIR LONDEN, 29 dec. Bert Trautman, de populaire doelman van Manchester City, is door de Britse voetbalbond ge straft met een schorsing van een week en een boete van 10 pond. Hij werd in een wedstrijd tegen West Ham Uni ted door de scheidsrechter naar de kleedkamer verwezen, nadat hij de re feree met opzet de bal tegen het li chaam had geschopt. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 27 sept. „Nederland heeft een klimaatcomplex. Wij laten geen gelegenheid voorbijgaan te ver tellen hoe slecht het weer bij ons altijd is. Dat eeuwige gezeur is ver velend en werkt afstotend voor buiten landse toeristen." Dit heeft gisteren generaal b.d. mr. H. J. Kruis gezegd in een lezing over Holland-promotion voor het Contactcentrum op voorlich- tingsgebied. Mr. Kruis beijvert zich, zoals on langs in een uitvoerige reportage in dit blad is beschreven, de buitenlandera een beter beeld te geven van ons land. „Men moet begrijpen" zo zei de heer Kruis, „dat. een koele en regenachtige augustusdag een verademing kan zijn voor de vele toeristen die het warme, benauwde klimaat van eigen land zijn ontvlucht." DEN HAAG, 29 sept. Een sterke Nederlandse amateur-wielerploeg ver trekt woensdag 3 oktober naar Preto ria (Z.Afr.) om daar in diverse steden gedurende twee maanden in wedstrij den uit te komen tegen Afrikaanse te genstanders. De Nederlandse formatie wordt gevormd door de renners Aad de Graaf (R'dam), Jaap Oudkerk (A'dam), Theo Nikkesen (Siebenge- wald), Gerard Koel (A'dam) en Maar ten den Outer (Nieuwerkerk aan de IJssel). Ploegleider is de heer Jan Buis. Er staan voorlopig tien ontmoetingen op bet programma. De renners zullen in Pretoria (6 okt.), Johannesburg (13) Bloemfontein (20) en Kimberley (27) in de baan komen. In november zetten zij de zware toernee voort met wed strijden in Paarl ((3 nov), Kaapstad (10), Bellville (14), Port Elisabeth (17) Durban (20), en Pieter Maritzburg (24) waarna zij op 1 december weer worden terugverwacht in Pretoria, in welke stad zij tenslotte nog enkele da gen gastvrij zullen verblijven. Het Oranjevijftal zal zijn tegenstanders trachten te verslaan op diverse onder delen van de baansport, zoals sprint, achtervolging, en klassementsritten. (Advertentie) Probleem No. 48 van J. Suidgeest. Wit geeft in 2 zetten mat. Eerste publicatie. Lb6; 8. cd4: d6; 9. Pc3 Pf6; 10. e5 de5: 11. La3! (De pointe, de zwarte koning wordt in het centrum gehouden). Pa5; 12. Pe5: Pc4: 13. Da4t Ld7; 14. Dc4: Le6: 15. d5 Ld5: 16. Da4t c6; 17. Tadl Pd7; 18. Pd7: Dd7: 19. Pd5: cd5: Stand na 19 zetten Wit: Kc6 Df8 Tc4 Pd3 Ph7 Le4 Lh8. Zwart: Ke6 Dg2 Th6 Pa4 Lh2 Lh5, pion f4. Oplossing probleem No. 47 van Eug. Adolfs: e4 I Landenwedstrij d Duitsland-Zwitser- land 1952. Dr. Lehmann tegen P. Muller. 1. e4 e5; 2. Pf3 Pc6; 3. Lc4 Lc5: 4. b4 Lb4: 5. c3 La5; 6. d4 ed4: 7. O-O 20. Td5:l Magnifiek; zwart geeft het op want op Da4: volgt Tel met ondek- baar mat. Correspondentie - adres: A. Perquln, Marnixkade 204, Amsterdam-C. Probleem voor geoefende oplossers. Probleem voor beginnende oplossers. No. 4097 van A. Miedema te Londen. Ho. van v' d- Velden te Delft Wit speelt en wint; oplossingen kun nen ingezonden worden tot 15 okt. a.s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. Oplossing van No. 4090 van Tom Kleboom te Rotterdam. Wit speelt naar: 42, 32. 37, 33 en wint. Een heel leuk vraagstukje; de ont leding is kort maar met verrassend effect. Wit begint en wint: oplossingen van de nummers 735 en 736 kunnen tegelijk ingezonden worden tot 15 oktober a.s. Oplossing van No 731 van Th. de Zwart te Sassenheim. 27-21, 16x29, 33x4. 36x47, 4-131 47-U, 13x16 en wint. Het aardige in dit stukje ls de plak ker 4-13, al het overige is simpel. Het geheel zou meer in overeenstemming met de regels zijn als in de aanvangs- stand 22 op 28 stond en 16 op 27, de stand was dan gelijk en de zet 28-22 economisch juist. iiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiimi DE ZOMER-SER1E illlllllllllllllllllllllllllllllllllli In afwachting van de zomer hebben 2x30, 35x4 en wint op tempo. Een heel onze oplossers zich terdege geworpen leuk stukje, waarin men gemakkelijk op de fraaie serie welke de auteur J. zou mistasten. L M Rotterdam, hun had vuur,- No. 3. 32-27 22x42, 33x4, 42x33, 39x10, geschoteld. Men schreel ons dan ook 30x50 25x14. 35x44. 4-27 15x4. 27x49 en Ho „mfn m h V go?0Haeli. aan. w'nt Heef' men eenmaal de sleutelzet 1. hot t0rl m g<Terkt 20Ch dat gevonden dan loopt alles vanzelf, toch men het met no. 10 niet eens kon wor- L. vormesonn «int den, dat klopt, want daarin is een fout V*rr" V geslopen welke zowel door de auteur 4* 32-28, 37x46, 28x10 46x5, 2axl4, als door ondergetekende overzien was. 5-x^3, 50-44, 49x40, 36x44! en nu wint Toch was het wel leuk om naar de °P 33-38 48-43 enz., op 24-30 45-40, bedoeling van de auteur te zoeken. 33-38, 4U-35, 30-34 48-43 enz. en ten- Hier volgen dan de ontledingen: slotte op 24-29 45-40 33-38 44-39 38-43. 26x28 43x39, 14x23 39-34, 30x39, 44x15, 4°-341 29x4°. 39-34, 40x29, 48x39! 26x28, 43-39, 14x23 39-34 30x39 55x15, De inleiding is vrij eenvoudig doen 23-29, 15-10, 29-33, 10-5, 33-38, 5-37. het afspel heel mooi en leerzaam 16-21 gedw.. 27x16, 38-43, 37-48.43-49. No 5 25-20, 36x47 20-14. ad lib 29-23, 46-31, 49-35, 50-44. 35x49. 31-27 en wint 18x29 33x4 47x22, 39-33 27x29. 4x45 en Mooi en leerzaam. wint. Een tamelijk gemakkelijk stukje No. 2. 47-42, 36x47 38-33, 47x38, 33x13. doch met geestige momenten. 38x2, 37-32, 27x38, 39-33. 38x29. 30-24, Wordt vervolgd 'lllllllllllllllllinilllllllllHIHIi AANVULLING HERFST-SERIE iillllllllllllllllllllll||||||||ni|| Tot onze grote spijt ontbreekt er men gelieve daarom op 4 een zwart ih de opgave van No. 6 een stuk: stuk bij te plaatsen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 12