Pre-advies over woning gebreken in Parkwijk MELUSINE HOEDEN Theater speelt „Voor engelen geen automaten Agenda voor Haarlem voor Watersportcentrum moet gezuiverd water hebben Alphenaar HAAR Fa. B. ENGELENBERG Kapittels van Gent en Haarlem vieren feest van St. Bavo Teleurstellende voorstelling van muzikale comedie K. P. Postma Openbaar directeur van Slachthuis Geen man om „niks te doen'' Alphenaar A. J. Versteege voorzitter van de K.V.P. Zandvoort Weinig verandering Dra. J. Kamerbeek neemt ontslag als conrectrix Piet Steenvoorden rijdt solo in Hulst De beurs vandaag: DONDERDAG 4 OKTOBER 1962 PAGINA 3 HAARLEMSE GEMEENTERAAD Tweejarige drenkeling uit de Delft gered Bevolkingsonderzoek in Bloemendaol Tennisbanen Openil uchtz wemmen Linnen- en crêpe plakband „Sancta Maria Engelse deserteurs in Haarlem gegrepen Mgr. Calewaert pontificeert in kathedrale basiliek V olksmuziekschool Zandvoort Burgerlijke Stand Haarlem Tuinibouw-vaikexpositiie in Aalsmeer Sing°°r 6611 S°mS Wat slordiSe be" ENGEL Muziek T entoonstellingen Waterstanden BANDRECORDERS PLATENSPELERS EN BANDEN Burgerlijke Stand Heemstede Zandvoortse hockeyclub Nieuwe bestuursleden gekozen O'riëntaifcierit motor club „Zandvoort" New Vork HAARLEM, 4 okt. De Haarlemse emeenteraad heeft betrekkelijk weinig noeite gehad met de agenda die gister- niddag behandeld werd. Slechts drie fan de 37 punten werden een monde linge behandeling waardig gekeurd. Wel sneed de heer TON (PvdA) de brief aan, die een aantal bewoners van woningwetwoningen in Parkwijk hadden gestuurd aan B en W, terzake van allerlei mankementen aan hun huizen. H en W stelden de raad voor deze brief in handen van het College te stellen ter afdoening. De klachten over de woningen zijn bijzonder serieus en spoedig herstel is dringend geboden. De heer BROSTOWSKI (Prot. Christ.) zag liever, dat B en W over deze zaak pre-advies zouden uitbrengen, zodat de raad er ook zijn oordeel over kan uit- spreken. In dat pre-advies zal ook de schuldvraag en daarmee de financiële aansprakelijkheid aan de orde gesteld worden. Uit alle fracties werd mstemming met dit voorstel betuigd en wethouder SCHIPPERS zegde dan ook een pre-advies toe. <7T^T^thouder wer<* er door de VOOR- Jjii IER aan herinnerd, dat hij de eerste Paal voor dit complex had geslagen. De heer Schippers geloofde dat men hem op grond daarvan moeilijk de verant woordelijkheid voor de fouten in de bouw in de schoenen kon schuiven. De woningstichting „Haarlem", die de woningen beheert, is in eerste instantie aansprakelijk en initiatieven tot herstel zullen dan ook van het bestuur moeten Uitgaan. Overigens hebben zowel dit bestuur als B en W zich al geruime tiid met de fouten aan deze woningen bezig gehouden. Er zijn zelfs al voor lopige herstelmaatregelen getroffen, (Advertentie) 'KRUISWEG 47-49 HAARLEM HAARLEM, 4 okt. Een tweejarig Jongetje dat gistermiddag omstreeks vier uur spelenderwijs in de Delft was ^vallen, veroorzaakte nogal wat op schudding. Een collectrice die voorbij- uw Kimi met bereiken omdat zii nW on zwemmen. Een andere vrouw had i:_ JL,SUj"'s,- kon de drenkeling vei- bleek ongedeerd, h™*6"' de J?e,ttlaaü waren intussen twee acnter elkaar rijdende personenauto's op elkaar ingereden. De bestuurder van de voorste auto had het kind eveneens opgemerkt en was plotseling gestopt. De achter hem komende auto kon niet tijdig genoeg remmen en bot ste tegen zijn voorganger op. De scha de was gering. De redster van het kind wordt verzocht zich op het af- delingsbureau-Noord bekend te maken. BLOEMEND AAL4 okt. Het be volkingsonderzoek in Bioemendaal is bij- ha voorbij. Zij, die hebben verzuimd op de aangegeven tijd aan het onderzoek deel te nemen, kunnen zich nog mel- dn bij de auto van het medische röntge- hologiseh bureau in Den Haag. Deze auto heeft vanavond (donderdag) tussen half zeven en half negen standplaats bfj de parochiekerk aan de Sparrenlaan m Aerdcnhout. Vrijdag is de auto ge stationeerd bij hotel Duin en Daal (van naif elf tot twaalf uur) in Bioemendaal f.1} °P de hoek Rijnegomlaan - Hout- jaartkade in Aerdenhout, van half tot vijf uur. mWaarschijnlijk komt er later nog een mogelijkheid voor een na-onderzoek, maar gegevens hierover zijn niet be kend. Het onderzoek heeft tot nu toe een bevredigend verloop. (Advertentie) ANEGANGPZ-rDZMKirsTD -> maakte"""1" attractie met de handge- reeds vanaf f 24.75 maar die blijken ontoereikend te zijn geweest. Men gebruikte niet de juiste middelen en men had geen geld genoeg. Over de schuldvraag kon de wethou der nog weinig zeggen. Het toezicht van de architecten is niet voldoende geweest en de kwaliteit van de bouw was slecht. De bouwers gaan bepaald niet vrij-uit, wanneer na 2'h jaar de woningen al ernstige fouten vertonen. Hij besloot met te verklaren, dat naar zijn mening zo spoedig mogelijk een afdoend herstel moet plaatsvinden, ter wijl de schuldvraag zo snel mogelijk moet worden uitgezocht. Over de aankoop van het Huis met de Beelden met omringende grond, wa ren alle raadsleden het roerend eens. Men kan nu eindelijk een begin ma ken met het verwezenlijken van het uitbreidingsplan Eindenhout. Wel vond de heer PIELAGE (PvdA) de prijs die de zusters van de Mariastiohting ge vraagd hebben, vrij hoog, terwijl hij een der gestelde voorwaarden aller minst sympathiek kon noemen. Me vrouw SOHELTEMA (WD) vroeg of de tennisbanen gehandhaafd kunnen blijven, ook nadat het nieuwe tennis- complex aan de Leidsevaart verwezen lijkt zal zijn. Ook wilde zij weten wat er in de toekomst gebeuren gaat met de villa Het Huis met de Beelden. Wethouder Happé wees erop, dat de grondprijzen de laatste tijd nogal ge stegen zijn. Ook hij vond de gevraag de prijs tamelijk hoog, maar de te- meente wilde nu eindelijk de verwezen lijking van het uitbreidingsplan ter hand kunnen nemen. Ten aanzien van het handhaven van de tennisbanen kon hij geen enkele toezegging doen. Wel beloofde hij de bestaande banen zolang mogelijk te zullen aanhouden, maar de grond is nu eenmaal voor een ander doei bestemd. Over de toekomst van het Huis met de Beelden had het Col lege zich nog geen denkbeeld gevormd. Enthousiast was de hele raad over het ontwerp-recreatieplan Haarlem noord. het toekomstige watersportcen trum tussen Haarlem-noord en Spaarn- dam. Wel had de KVP-fractie bij monde van de heer VAN LIEMT enige bezwa ren tegen de gedachte verhouding tus sen water- en landgebied. Hij vreesde dat er teveel water zou komen en omdat hij van oordeel was dat dit recreatiegebied in eerste instantie voor de Haarlemmers bedoeld diende te zijn, geloofde hij dat het beter was als die verhouding nog eens onder de loupe werd genomen. De heren PIELAGE (PvdA), BETTINK (VVD), VAN MARSE LIS HARTSINQK (Prot. Christ.) en BO VENKERK (PSP) wezen erop, dat een dergelijk watersportgebied niet aan zijn eisen voldoet, wanneer er niet gezorgd wordt voor gezuiverd water. Een water zuiveringsinstallatie blijkt dus andermaal een eerse behoefte te zijn. Wat dit laatst betreft antwoordde wethouder HAPPé, dat het twijfelachtig is of in de toekomst hier, maar ook elders in Nederland, nog in open water gezwommen zal kunnen worden. Het water is daarvoor bepaald te vuil. Natuurlijk is een waterzuiveringsinstal latie dringend nodig, want het Spaarne- water voor het watersportgebied zal hoe dan ook, zo zuiver mogelijk moeten zijn. Met de heer Van Liem-t (KVP) was de wethouder het eens, dat er een goede verhouding dient te zijn tussen water- en landsportgebied. Hij geloofde echter niet, dat met minder waterge bied een goed watersportcentrum te maken zou zijn. Bovendien wees hij erop, dat de landrecreatiemogelijkhe- den ook elders in Haarlem voldoende lijken. Natuurlijk moet het recreatie gebied vooral voor de Haarlemmers in het leven worden geroepen. Ten aan zien van de zandwinning merkte hij op, dat het een bijzonder aantrekkelijke bijkomstigheid is dat men nu met de opbrengst van de zandwinning een recreatiegebied kan „kopen". Vervolgens wijdde de raad nog een diepgaande, maar weinig spectaculaire discussie aan de voorgestelde wijziging van de Beheersverordening. (Advertentie) Doelstraat 39 - Haarlem - Tel. 13232 OFFICIËLE VERKOOP SIKKENS LAKKEN HAARLEM, 4 okt. Met ingang van 1 oktober heeft mevrouw dra. J. Ka merbeek-Walenkamp ontslag genomen als conrectrix van het r.-k. Yneisjesly- ceum .Sancta Maria". Met spijt heeft het curatorium haar verzoek tot ont slag ingewilligd. Mevrouw Kamerbeek is ongeveer twee jaar conrectrix geweest. Zij was reeds langer als lerares-biologie aan de school verbonden, in welke functie zij bij „Sancta Maria" werkzaam blijft. HAARLEM, 4 Okt. Vannacht om driG uur kwam. oen Amsterdamse ta- xichauffeur met een Engels sprekende jongeman, die bij hem in de taxi had gezeten, op het politiebureau aan de Smedestraat binnen. De man vertelde, dat de jongeman de enige van een groepje van vrienden was, die hij had kunnen grijpen. Toen de chauffeur m de Spaarnwouderstraat stopte om de weg te vragen, waren zyn klanten uit de taxi gesprongen, waarna drie van hen hadden kunnen vluchten. Met be hulp van de Radio Auto Dienst kon de politie de drie anderen, die op de Am sterdamsevaart wandelden, spoedig grijpen. Zij bleken twee 20-jarige en twee 19-jarige deserteurs uit net En gelse leger te zijn, die in Osnabruck gelegerd waren. Zaterdag hadden zp in burgerkleding, zonder geld op zak, de benen genomen. Zij zijn aan de vreemdelingendienst overgeleverd. HAARLEM, 4 okt. De 38-jarige eigenaar van een kistenfabriek in de Pieterstraat raakte gistermiddag om streeks drie uur met zün linkerhand in een cirkelzaag, waardoor de mid del- en wijsvinger ernstig gewond raakten. Het slachtoffer is naar het Grote Gasthuis overgebracht. HAARLEM, 4 okt. Zwierig en met veel gerucht golfden vanmorgen de to nen van de Brabangonne, het Bel gische volkslied, door de kathedrale basiliek van St. Bavo, toen de bis schop van Gent, mgr. C. Calewaert, de kathedraal verliet. Met assistentie, waarbij mgr. J. M. Groot, vicaris-ge neraal, als presbyter fungeerde, had hij tevoren een Pontificale H. Mis ge celebreerd ter ere van St. Bavo, de patroon zowel van Gent als van Haar lem. De zangertjes van de Kathedrale Koorschool verzorgden de gezangen onder leiding van kapelaan P. J. A. Boogaards. De plechtigheid geschiedde m het kader van de samenkomst van beide kapittels, iedere twee jaar, omstreeks het St. Bavofeest. De pontificale Mis werd o.m. bijgewoond door de bis schop van Haarlem, mgr. dr. J. A. E. van Dodewaard, de hulpbisschop van Gent, mgr. De Kesel, en kanunniken van beide kapittels. ZANDVOORT, 4 okt. In die tweede week van oktober zal een begin wor den gemaakt met een nieuwe cursus van de Volksmuziekschool te Zandvoort. In verband hiermede zal op maandag 8 oktober, "s avonds half acht in het Gemeenschapshuis een openbare les worden gegeven, toegankelijk voor ouders van kinderen die zitten in de derde of vierde klas van de lagere school. De ouders mogen deze kinde ren ook meenemen. Het muziekonderwijs beoogt de mu zikale ontwikkeling van de jeugd te sti muleren. De leerlingen worden eerst geplaatst in de afdeling A, waarin al gemeen vormend muziekonderwijs wordt gegeven. Zoals begrip en waar dering van muziek, muziekschrift, me lodie, ritmiek en onderscheid van de instrumenten. Deze cursus duurt een jaar; een instrument behoeft niet te worden aangeschaft. De daarvoor ge schikt geachte leerlingen worden daar na in de afdeling B geplaatst. Hierin wordt instrumentaal onderwijs gegeven (piano, viool, accordeon, blaasinstru menten, enz.). Voortgezet algemeen vormend onderwijs blijft dan nog ge durende twee jaren verplicht. In de schoolgeldregeling wordt rekening ge houden met het inkomen. HAARLEM, 4 okt. De muzikale comedie „Voor engelen geen automa ten" is geen gelukkige start geweest voor de toneelgroep Theater in haar nieuwe samenstelling. Het stuk zelf, een wat vaag produkt van enen Fario Da, is bepaald niet sterk. De Arnhem se voorstelling al evenmin, omdat er teveel ontoereikende krachten aan mee werken. Natuurlijk moet hierin ver disconteerd worden, dat er gisteravond vrijwel geen publiek in de schouwburg zat, hetgeen de prestaties zeker drukte. Maar zelfs die handicap meegerekend moet men constateren, dat men dood eenvoudig niet waar heeft kunnen ma ken wat men wilde. „Voor engelen geen automaten" is een soort sprookje. Het Italiaanse volks geloof wil, dat de engelen verantwoor delijk zijn voor de dromen. Hier valt een jongeman op zijn achterhoofd, waardoor droom en werkelijkheid door een gaan lopen. Deze jongeman de slome leeft in een wereldje van Mi lanese gosers die overal de draak met hem steken. Ze ensceneren een nep- bruiloft voor hem met een straatmade lief en die liefde blijkt echter dan men verwachten zou. De slome beleeft aller hande avonturen en komt tenslotte tot HAARLEM, 4 okt. De Haarlemse raad heeft gistermiddag de heer K. P. Postma benoemd tot directeur van het openbaar slachthuis. De heer Postma is sinds 1955 adjunct-directeur. Hij is 36 jaar oud. De heer Postma volgt als directeur de heer F. J. A. Bruins op, die binnenkort de dienst met pensioen gaat verlaten. Hij js sinds enige tijd reeds met ziekteverlof. De datum van ingang van de benoeming van de hee>r Postma is nog niet bekend, maar ver moedelijk wordt dit 1 november. De keer Postma is geboortig uit Sy- bekarspel in West-Friesland. Hij volgde de HBS-b in Hoorn en ging daarna dierengeneeskunde studeren aan de BEVALLEN van een zoon: 1 okt. J. H. Spraje-Hangjas, L. Augustinus'. Philippo; 2 okt.: G. M. Brink-van Lam- balgen; 3 okt.: J. G. M. Burger-Kur- vers, E. A. van den Kommer-de Brujjn. BEVALLEN van een dochter: 30 sept. W. D. M. Koenraad-Kostermans, J. M. de Vries-van Zeeland; 2 okt.: H. H. de Mari-Karst, C. E. van Rooden-Iman- se, M. S. H. van der Leeuw-Herweijer, W. C. van den Brink-van Rijsbergen, M. J. P. Spee-Thierij, W. S. van Ryn- Tammes: 3 okt.: G. M. J. Smit-Beenen. OVERLEDEN: 1 okt.: O. Anspach, 7 j., Gasthuisvest, J. A. C. Gebhard, 68 j., Teslastraat; 2 okt.: T. Noome, 91 j„ Hazepaterslaan, P. A. Franke voort, 78 j., Judith Leijsterstraat, A. C. Neuge- bauer, 77 j„ Bellamystraat, S. F- Hack, 80 j.. Karei van Manderstraat. ONDERTROUWD: 3 okt.: J. H. A. Beenders en P. A. R. Ootes, B. P- Jan- sen en J. T. M. Assendelft, L. C. Hut- tinga en Y. Duursma, P. J. Hansen en L. Fhilippo, L. W. H. van der Hulst en E. G. M. Mudde, A. Stigter en A. E. Meerveld, G. C. Scheffer en A. Dek ker. GEHUWD: 3 okt,: D. J. Harland en C. Goedemans, J. T. Wiegerinck en M. J. Zoet, H. Onck en H. Krukland, H. P. Seijsener en G. Krukland, P. A. Spoor en W. G. van der Woude, B. G. Dolron en J. van der Huure, G. F. M. van der Zwaan en F. van Donselaar, A. J. Keune en A. Ravenhorst, C. Ba- Tends en G. van de Klok, D. J. Hop man en N. Vuist. AALSMEER, 4 okt. Op 1, 2 en S november zal in de Centrale Aalsmeer- se Veiling een grote tuinbouw-vakten- toonstelling worden gehouden. De af deling Aalsmeer van <ie Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde heeft besloten de jaarlijkse speciale cyclamekeuring en de afzonderlijke rozen- en anjerkeuring combineren en onder te brengen in één groots opgezette tentoonstelling, die oen nationaal karakter zal krijgen. De bedoeling is op de vaktentoonstel ling oner te brengen: rozen en an jers, chrysanten en bladplanten, vrije groepen cyclamen en decoratieve groe pen op commerciële basis. Men hoopt de aandacht van vele belanghebbenden in binnen- en buitenland te richten op de tentoonstelling. Reeds 20.000 folders hebben hun weg gevonden naar verschillende kwekers wifS ee Furopa' terwijl ook raambil jetten werden verzonden naar alle vei lingen m Nederland en Duitsland. Door "lift„yan bekendmakingen in vyfti„ verschillende tuinbouwbladen in Europa tracht men ook belangstelling te wekken Op acht Duitse tuinbouw tentoonstellingen zal door middel van een stand reclame worden gemaakt voor de vaktentoonstelling in Aalsmeer. ENGELAND De Franse ohanson- nière Juliette Gréco zal voor de Britse omroepmaatsohappij British Broadcas ting Corporation Franse lessen geven, aldus is door de BBC bekendgemaakt. rijksuniversiteit in Utrecht, waar hij in 1953 afstudeerde als dierenarts. In die jaren heeft hij zich ook aan wetenschap pelijk onderzoek gewijd, met name naar de steriliteit bij rundvee in verband met de toepassing van kunstmatige insemi natie. Na zpn studies zwierf de heer Postma een jaar door heel Nederland om praktijk op te doen als dierenarts. In 1954 werd hij tot keuringsdierenarts bij het openbaar slachthuis in Haarlem benoemd en een jaar later reeds volg de zijn benoeming tot adjunct-directeur. Aanvankelijk was hjj in Haarlem in het bijzonder belast met de controle op slachtingen in de buitendienst, de bui tengemeenten die zijn aangesloten bij de gemeenschappelijke regeling op het slachthuis. Toen hij adjunct-directeur, werd, kreeg hij de leiding van de slacht- technische afdeling van het slachthuis zelf. De heer Postma heeft verschillen de malen gepubliceerd in het Tijdschrift voor Diergeneeskunde. de werkelijkheid terug, die dezelfde blijkt als zijn droom. Fario Da heeft een gekunsteld ver haaltje geschreven. De afzonderlijke scènes hangen als het losse zand van variété-schetsjes aan elkaar, maar ze bevatten toch soms iedere voor zich wel grappige teksten. Het stuk is gelar deerd met simpele liedjes veelal tè simpel om werkelijk het toneel te on dersteunen. Henk van Dijk heeft ze misschien wel knap getoonzet, maar toch niet overrompelend zoals de mu zikale comedie vraagt. Het geheel is daardoor iets geworden, dat het mid- retvis. Men moet er niet aan denken! retviseh. Men moet er niet aan denken! Johan Walhain heeft de voorstelling geregisseerd en het moet gezegd wor den, dat hij voor een beweeglijke, speel se voorstelling heeft gezorgd, die ech ter althans gisteravond het nodige tempo miste. Herman van Elteren ont wierp de plezierige costuums en het al te pretentieuze decor van staalconstruc ties Een kwartet onder Henk van Diik Zoals gezegd, was deze rolbezettine niet ideaal. Piet Kamerman wfi ik daar graag van uitzonderen want hb gaf „de slome" overtuigend gestalte als een dromer die het leven sDeelt Bovendien beschikt deze acteur over een goede zangstem, zodat ook het mu zikale gedeelte van deze comedie b« hem m goede handen was. Ingeborg Elzevier schootjn dat opzicht no^at tekort, maar zp speelde hartverove- rend. Paul Meyer typeerde verschillen de types weliswaar met veel bombast, maar met toneelspelen had dit toch eigenljjk met veel te maken. Henk Scha er speelde een kostelijke „oude man", maar begon er als burgemees ter met zijn. pet naar te g00i|n. Het heeft geen zin de overige medespelen den met name te noemen. Zii bleven onder de maat en deden het tempo van het stuk vertragen. Kortom we wachten graag tot een betere rentree van Theater. J- W. v. d. V. Advertentie Zwitserse precisie- naaimachine Gr. Houtstr. lgl, Haarlem FILMS: CINEMA PALACE: 2e week, Sans-gêne, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALSLes enfants du Paradis, volw. dagelijks 2 en 7.30 uur. LIDO: Bandiet en minnaar, 14 jaar. 2, 7, en 9.15 uur. ROXYma. t.m. do.: In de schaduw van de hel, 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: The Connection, 18 jaar. 2.15, 7, en 9.15 ur. MINERVA: do. 8.15 uur: De wet der wil dernis, a.l. Donderdag: 4 oktober Aula A. H. Gerardschool, 7.50 uur: Haar lemse Discoclub, gramofoonplatenconcert Programma: C. M. van Weber, Ravel. Vrijdag 5 oktober Concertgebouw, 4.15 en 7.30 uur: Jeugd- concert door N. Ph. O. o.l.v. Marinus Adam, m.m.v. Alwin Bas, piano. Teylers Museum: Sohlldeiflen 19* an 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school loe t/m 19e eeuw. Fossielen, natuurkundige instrumenten Dagelijks van U—5 uur Eerste zondag van de maand van I5 uur. bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 1012.30 en van 1.30—5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—5 uur Kunstzaal ,Jn 't Goede Our", Korte Hout straat 1. hoek Nieuwe Kerksplein. t ruqulusmaseum, Haarlemmermeer; Histo rische stoommachines watermolens enz Dagelijks van 912.30 en van 1.30—-5 uur Zondag van 19—5 uur Donderdag 4 oktober Hoog water: 6.39 en 18.54 u. Laag water: 2.21 en 14.33 u. Vrijdag 5 October Hoog water: 7.16 en 19.33 u. Laag water: 2.53 en 15.07 u. De in Heemstede bekende en po pulaire buffetchef K. J. Wolff van het Minerva Theater de Heem stedenaren kennen hem nóg beter als „Ome Karei" mag ongetwij feld een man van de oude stempel worden genoemd. Want niettegen staande het feit dat hij al vele jaren op zijn lauweren had kunnen rusten, voelt hij er niets voor om met wer ken te stoppen. Elke morgen om ne gen uur is hij in Minerva present om pas 's avonds iaat huiswaarts te keren. Het is de heer Wolff niet aan te zien, dat hij zaterdag 6 oktober vijf enzeventig jaar wordt. Een bijzon der vitale man ,die het leven van de optimistische kant bekijkt en wiens pretoogjes beginnen te glin steren wanneer hij een kwinkslag in het midden brengt. „Ome Karei" is bijna zijn le ven lang met mensen omgegaan. Geboren Hagenaar en opgegroeid in een katholiek weeshuis, was hij tij dens de eerste wereldoorlog de „baas" in de militaire cantine van Rilland Bath. Na zijn diensttijd kocht hij een café in de Schevening- se Vijzelstraat om vervolgens de thans nog bestaande limonadefa- briek op te richten van Wolff en Semijn. Zijn ondernemingslust deed hem telkens weer uitzien naar ande re bedrijfsmogelijkheden. Na in Den Haag eerst nog een slijterij te heb ben gehad, werd hij in 1933 eigenaar van café „Het Hof van Heemstede" aan de Valkenburgerlaan. Zestien jaar lang was de heer Wolff Heem steeds caféhouder. Toen hij zijn zaak van de hand deed, heeft hij het twee jaar uitgehouden om „niks te doen". „Ik kreeg er tenslotte genoeg van", zegt Ome Karei. Hij aan vaardde een functie bij het Minerva Theater en van de openingsdag af op 20 december 1951 staat hij dagelijks achter het buffet. Zijn on afscheidelijke butterfly en zijn keurig verzorgd puntsnorretje, geven aan het uiterlijk van de heer Wolff iets karakteristieks. Wanneer hij door de straten van Heemstede loopt, kan men vanuit de verte al zien: daar komt Wolff aan. „Figuren als Wolff worden steeds zeldzamer", zegt di recteur P. Hoogeveen van het Mi nerva Theater. „Hij heeft een on gelofelijke plichtsbetrachting, want Wolff kent maar één devies: ik ga pas naar huis, als ik klaar ben". „Zolang ik gezond ben, ga ik door met werken", zegt de heer Wolff. Zaterdag is het feest in Minerva. De vijfenzeventigste verjaardag van de heer Wolff zal daar niet onop gemerkt voorbij gaan. 's Morgens om half elf wordt „Ome Karei" in intieme kring ge huldigd en vervolgens is er van elf tot twaalf uur in de hal van het theater voor iedereen gelegenheid om de jarige te feliciteren. Gezien zijn grote kennissenkring zal het aan belangstelling niet ontbreken. (Advertentie) KRUISWEG 47-49 - HAARLEM ONDERTROUWD: H. A. Broelman en E. C. W. Henneman, G. F. Koner- mann en C. M. Sluis, J. W. M. van Tunen en J. M. W. Smit, J. Th. Dries- sen en Y. M. de Jong, J. Heilig en F. P. M. Hoek. GETROUWD: A. J. Pijst en L. Mi- sero, D. G. de Vries en A. B. M. Teeu- wen, W. C. P. de Vries en G. N. Hoeke- ma, H. F. J. van Heusden en M. Th. J. Versteijnen. GEBOREN: d. v. P. J. Neeskens en J. M. Heeremans, z. v. C. Laarman en T. Mathei). OVERLEDEN: Wed. E. G. W. Wal- ther-Lapere, 88 jr., P. Brooijmans, 71 jr., K. H. Albredht, 54 jr., J. H. Over- dulve, 49 jr. ZANDVOORT, 4 okt. De afdeling Zandvoort van de KVP hield een goed bezochte ledenvergadering in het pa rochiehuis. De voorzitter, de heer J. L. C. Lindeman, hield een nabeschou wing over de gemeenteraadsverkiezing, welke hij, voor wat de Zandvoortse KVP betreft, karakteriseerde als „an ders dan anders". Spreker betreurde dat de KVP niet de derde raadszetei kon behalen; daarvoor kwam zy 31 stemmen tekort. Verheugend was de percentsgewijze groei van het aantal KVP stemmen: van 15,3 tot 16.3 pet. Hierna ontspon zich een openhartige doch waardige discussie over de raads verkiezing en alles wat daar verband mee hield en de verkiezing van de wet houders. De »KVP was uiteraard vol daan over het feit dat zü in de persoon van de heer Lindeman voor het eerst sinds 1946 (toen de heer C. Sleger als zodanig aftrad) weer in het dage lijks bestuur van de gemeente verte genwoordigd is. ZANDVOORT, 4 okt. Tijdens de in de Rotonde gehouden jaarvergade ring van de Zandvoortse hockeyclub heeft een bestuursmutatie plaats ge had. Twee aftredende bestuursleden werden door twee nieuw gekozen be stuursleden vervangen. In de plaats van de zich niet herkiesbaar stellende heer B. van Beets koos de ledenverga dering de bestuurskandidaat voor deze commissarisfunctie de heer G. van Leenders. Met een meerderheid van stemmen 36 op de 39 stemmen werd de heer H. Aben als bestuurslid gekozen in de plaats van de heer P. Keur. De heer Aben werd tijdens de bestuursverkiezing door de leden kan didaat gesteld. Bij acclamatie werden de leden van het dagelijks bestuur, de heren J. A. B. van Pagee, voorzitter; P. C. W. J. Krot, penningmeester en mevrouw T. van den Bergen-Spolders, herkozen. Voorts hebben zitting in het bestuur de heren B. Balledux en K. Muller. In zijn openingswoord van deze jaar vergadering noemde voorzitter Van Pa gee de grote toeloop onder de jeugd, waardoor bet ledental tot ruim 300 is gestegen. Bij de senioren was een te ruggang in het ledental, waardoor het op het laatste ogenblik noodzakelijk was het vierde herenelftal uit de districts competitie Noord-Holland terug te trek- Het ingelaste agendapunt verkiezing i.C werd gedelegeerd aan het dage lijks bestuur. Besloten werd de contri butie voor senioren, junioren en aspi ranten te verhogen met 1.50 per jaar, zijnde het bedrag dat ingevolge de on- ngs gehouden ledenvergadering van Koninklijke Nederlandse Hockèy- bond van dit jaar af per lid per jaar meer aan de Bond zal moeten worden afgedragen. Hierna volgde de bestuursverkiezing. De heer Lindeman verklaarde het be ter te achten het voorzitterschap neer te leggen. In zijn plaats werd bij en kele kandidaatstelling gekozen de heer A. J. Versteege. Tot nieuwe be stuursleden werden benoemd mevrouw Van der Wolde en de heren U. van den Bos, A. G. Burger en P. J. Alders. De heer Lindeman dankte zijn me debestuursleden, in het bijzonder de ijverige secretaris, de heer G. Kol en de penningmeester, de heer Aarts. Hij memoreerde ook de verdiensten van het aftredende bestuurslid, de heer D. Vader, die ongeveer 40 jaren een func tie in de katholieke politieke organisa tie heeft vervuld, en verschillende ja ren zitting had in de raad. De heer Vader dankte namens het bestuur onder applaus van de verga dering de heer Lindeman voor het vele werk hetwelk deze sedert 1946 als be stuurslid en voorzitter van de KVP had gedaan. De heer Versteege aanvaardde het voorzitterschap met de belofte zijn best te zullen doen deze functie goed te vervullen. Bij de rondvraag werd aangedrongen op hervatting van de activiteit van de werkgroep. HAARLEM, 4 okt. De stijlvolle Heemstedcnaar Piet Steenvoorden heeft de Ronde van Hulst (Zld) voor amateurs en onafhankelijken op zijn naam gebracht door een geslaagde solovlucht in de slotfase van de strijd. Hij behaalde daarmee zijn zevende overwinning van dit seizoen in een wegkoers. Eerder triomfeerde Heem- steedse Piet in de Rondes van Haar lem, Vly'men (profs), UIicoten, Gouda, Bennebroek en de Chobham-course in Engeland. Deze Ronde van Hulst, waarvoor in het Zeeuwse plaatsje een grote belang stelling bestond, droeg door de deel name van enige Belgische rijders een internationaal karakter. Aanvankelijk waren de Brabanders Jaak van der Kloot, Cees Haast en Chris Broekmans het meest actief op het voorplan, maar zij kregen van het peloton geen kans om een voorsprong te veroveren. Vier ronden voor het einde - het parcours moest 59 keer afgelegd worden - sloeg Steenvoorden met een solo-ren zijn slag daa™Ge had hij succes. Ondanks hardnekkig verweer van Bram Kool mees, die in zijn eentje aan de achter volging begon, bleef Piet volledig bui ten schot. Met honderd meter voor- de^iiiish110^6 a's triomfator door De uitslag luidt: 1. Piet Steenvoor den, Heemstede; 2. Bram Koolmees, Rotterdam; 3. Werner Swaneveld, Dor drecht; 4. Jos de Wit, Dubbeldam; 5. Bart Solaro, Den Bosch. ZANDVOORT, 4 okt. De motorclub „Zandvoort" houdt komende zondag de eerste van een serie van vier dagritten, die dit najaar gehouden zullen worden. De lengte van deze eerste oriëntatierit voor auto's scooters en motorfietsen is ongeveer zeventig kilometer. Deelname staat voor een ieder open. De gemid delde snelheid is dertig kilometer per uur. De rit werd uitgestippeld door de heer Th. Jansen te Haarlem, lid van de M.C. „Zandvoort". Hij zal er voor zor gen, dat na het bereiken van de finish tijdens het berekenen van de uitslag de deelnemers zich niet behoeven te ver velen. Vertoond zullen worden de films „Een uit velen" en „Wasserwaeht", bei de handelende over het werk van de reddingsbrigades in Nederland en Duits land. AMSTERDAM, 4 okt. De beurs toonde vandaag vrijwel geen tekening. In de koersbeweging viel vrijwel geen richting te bespeuren. De markt was echter leeg, zodat het gemakkelijk beide kanten opkon. De openingskoersen we ken over het alemeen weinig van de slotprijzen van gisteren af. Alleen Uni lever moest bijna een gulden afstaan, terwijl Kon. Petroleum ook iets zwak ker was. Philips bleef onveranderd en ook AKU en Hoogovens waren prijs houdend. In de scheepvaartafdeling was de koersbeweging eveneens licht onre gelmatig. H.A.L. kon een paar punten verbeteren. Cultures prijshoudend. De staatsfondsenmarkt was iager, met uit zondering van de 4% pet soorten, die een kleine fractie hoger noteerden. «te Ned. 1960 «Ji Ned. 1961 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staff el 1947 BJJ.ü. Won. Douwl f Ned. Handel Mij. Cert Amsterdam Rubber H.V.A. A.IL. U Berkel Fatent Calvé-Delt Cert Dell-Mt) Fokker Ford v. Gelder Hoogovens MUller Co Ned. Kabe) Philips Gem Bez (Jnllever W ilton-Fy en oord BUllton 2e Dordtsche Petr, gew Kon Petroleum 50 Holl Amerika Ujn Java Ch PL KX.JH, Ke Ned. stoomb Mb JVL, Stoomv. mij Neden v. Nlevelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepv. Unlo Interunie Robeco Unltas Ver. Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 2te Amsterdam '561 Amsterdam '56 n 2te Amsterdam '56 II) 2te Amsterdam '59 2te Rotterdam '57 Alb Heyn ia obL Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric Genera) Motors Kennecott Copper KXmM Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Sl ind OU Ny Tidewater Unilever U.S. Steel Stemming: Vorig Slot opening 4/10 100H 100 100& 9SV4 98^ 90% 1071/é 334 1051/2 106 122 1221,2 353V2 353Va 217 664 142 430 QidQ OWa 250 529 528Jfe 315 485 137.80 137.70 128.80 128 265 418 636 140.40 140,— 113 119% 131% 48.60 129 131 102te 104% 241% 119% 119% 174 198 445 124 83% 87 87 99% 87% 121 2/10 36% 30% 53te 64% 52% 61 te 13% 27 te 46 31 te 39% 321, 23% 46% 51 17 35% 40% nauwelijks 3/10 36% 29% 53% 64% 53% 61% 13!i 27% 46 31 39% 30 te 23% 46% 511; 17% 35''

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3