Voor het eerst buiten het Grand Palais 8 MMN SPARTA kan zijn uitschakeling niet verkroppen Elek Schwartz antwoordt ontslagenOranjemannen: „Selectie der kreupelen' DONNER zorgt voor sensatie in schaakolympiade Auto's voor de kampioenen LAUSANNE bekert verder Van Looy-Post: 7 zesdaagsen •v DUKLA en CDNA een ronde verder Duo N ij dam-Janssen debuut in Madrid Ada Kok wil naar andere vereniging Sportflitsen Drie Tsjechen majoor DONDERDAG 4 OKTOBER 1962 PAGINA 9 PARIJS, 4 okt. Voor het eerst in vele jaren is het bij de aanvang van een nieuw „auto seizoen" stil in het Grand Palais, waar men anders in totaal 48 maal de bonte stroom sensa- ties-van-het-jaar kon zien binnen rijden, parkeren en pronken. Het oude, vertrouwde gebouw met z'n zijzaaltjes en balcons is te klein geworden om de massale hoeveel heid voertuigen te herbergen en de activiteit heeft zich daarom verplaatst naar het Pare des Ex positions aan de Porte de Ver sailles, waar de autofabrikanten in vier (permanente) paviljoens de gelegenheid krijgen hun pro- dukten te tonen. De 49e Salon de l'Automobile, die vandaag werd geopend, is daarom veel royaler en overzichtelijker dan anders al mist men wel een beetje de sfeer van het historische Grand Palais, waar al zovele thans reeds bejaarde automobielen eenmaal stralend hun première beleefden. D S-stroomlijn Zwaar geschuf DAF Na de rust lukte het ineens wèl bij st mtÈÊtm Europese voetbalbeker Nieuwe Vauxhall 6 ZEIST, j okt. Mijnheer, ik heb me de nederlaag in Kopen hagen heel erg aangetrokken. Ik heb een paar dagen bijna niet kunnen praten van ontzetting. Ik kan 's nachts nauwelijks slapen". Een nu eens somberedan weer boze Elek Schwartz, de coach van het Nederlands voetbalelftal, zat gistermiddag in een nogal opge wonden stemming in zijn kamer in het sportcentrum van de KNVB. Hij maakte zich gereed voor de eerste trainingsbijeen komst van de kandidaten voor het elftal, dat op zondagen,, oktober a.s. in Antwerpen tegen België moet spelen, toen ik hem in onze krant de reacties van de vijf „ont slagen" Oranjemannen liet lezen. „Och mijnheer, misschien héb ik het wel helemaai verkeerd ge daan door deze vijf spelers te pas seren. Ik weet het niet. Ik denk echter, dat het goed is geweest". Moe, doodmoe Slachtoffer Ceen kans Rijke collectie auto's op Parijse Salon nieuwe D AF'best el-W agent je, dat op de Parijse Autosalon als nieuwtje wordt geïntroduceerd. Het nuttig laadvermogen bedraagt 400 kg. Interieur van de nieuwe Buick Rivièra: zilverkleurige zetels en een fantasierijk instrumentenpaneel. (Van onze verkeersredacteur) Waren het 't vorig jaar de Fransen, die op de eerste grote auto-expositie van het jaar sterke nieuwe troeven eta leerden de Ami 6 van Citroen, de R 4 van Renault en de Simca 1000 nu zijn het de Duitsers die de aan dacht vragen met twee snlinternieuwe en veelbelovende wagens: de Ford Tau- nus 12 M en de Opel Kadett. Twee mo dellen in de populaire middenklasse van omstreeks 1000 cc, de klasse waarin, speciaal in Europa, de grote concurrentiestrijd woedt. Renault heeft buiten de reeds enkele maan den geleden geïntroduceerde R 8 géén nieuwe modellen te bieden, maar verrast de bezoekers van de Salon met een splinternieuwe automatische ver snellingsbak, die tegen een meerprijs van enkele honderden guldens (voor Nederland zou dit een bedrag van cir ca 700 gulden betekenen) geleverd kan worden voor de Dauphine en de R 8. Het principe van deze automatische bak is betrekkelijk eenvoudig: door ge bruikmaking van een ijzerhoudend poe der, dat, indien het deel uitmaakt van een elektrisch circuit, een sterk kle vende kracht bezit en deze kwijt raakt, indien het circuit wordt onderbroken, worden de koppelingsplaten al dan niet verbonden. Het systeem wordt gecom mandeerd door'de stroomstoten van de bobine. Bij het loslaten van het gaspe daal wordt het circuit onderbroken en raakt het ijzerpoeder dus de kleef- kracht kwijt. Op het dashbord van de met deze nieuwe jaeger-koppeling uit geruste wagen vindt men vijf knopjes, met behuip waarvan het systeem kan worden bediend. te bieden. Op de voorwielen zijn schijf remmen met servo-bediening gemon teerd. De spoorwijdte is zes centime ter breder gemaakt om de stabiliteit te bevorderen. De nieuwe Velox en Cresta wagens die begin 1963 in de Benelux leverbaar zullen zijn be hoeven, volgens opgave van de fabriek, slechts om de 45.000 kilometer te wor den doorgesmeerd. De onderhouds beurt is dan bijzonder eenvoudig, om dat slechts vier smeerpunten de vóórvering dienen te worden behan deld. Andere smeerpunten komen bij de nieuwe Vauxhall-modellen niet voor. Als een lange pijl prijkt op de Salon een DS 19 zonder wielen en met ge sloten bodem in veitikale stand. Uit de verte ziet de wagen er uit als een blinkende raket, klaar voor de lance- rmg. Citroen koos deze spectaculaire opstelling om de onderkant van de wa gen met nieuwe stroomlijn een lijn, die verantwoordelijk zou zijn voor tien kilometer méér per uur beter te doen uitkomen. Op de Citroën-stand vindt men ook het nieuwe „lelijke eendje", dat voor 1963 ook een pre sentje kreeg en thans beschikt over een elektrische en niet, zoals vroeger door de snelheidsmeter aangedreven ruitenwisser. Uit een reusachtige bloem met zil veren bladen en een flexibele „knop" komt keer op keer de nieuwe Panhard tevoorschijn, met o.a. detailverbeterin- gen aan achterlichten en knipperlich ten. Simca toont trots voor het eerst in Frankrijk het 1000-tje met de spe ciale, door Bertone ontworpen carros serie; een sportief model, dat 140 kilo meter per uur kan lopen. Dit wagen tje, dat omstreeks 9600 gulden zal gaan kosten zal wellicht na de RAI ook in Nederland leverbaar ziin. Peugeot brengt als nieuws de Peu geot 404 bestelwagen, de „commercia- le met naar boven openslaande ach terdeur en de cabriolet 404 Super Luxe ■"li met een door Pinin Farina ontworpen carrosserie. Alfa Romeo is op de Sa lon aanwezig met de Alfa Romeo Giu- lietta 1600 serie: men ziet de 1600 T.I. de Spider met Pinin Farina carrosse rie en de Alfa Romeo 1000 Sprint met een carrosserie van Bprtone. De T.I. heeft vier deuren en biedt plaats aan zes personen. De wagen is uitgerust met een vijf-versnellingsbak en kan een top halen van 1R5 kilometer per uur. De Sprint en de Spider rijden nog iets harder. Voor nieuws zorgt ook Rover door op de Salon te verschijnen met een prachtige groene sportieve wagen, die bij nader onderzoek een gastur bine-motor blijkt te herbergen. In te genstelling tot de gasturbinewagen van Chrysler, is de carrosserie van deze experimentele wagen speciaal voor de turbine-motor ontworpen. Te vens toont Rover de nieuwe coupé van het drie-liter model, een bijzon der sierlijke klasse-wagen. Nieuw op de Salon is ook de Neckar 1500 sport- coupé, een creatie van de Duits-Ita liaanse Fiat-fabrieken. De Amerikanen zijn met zwaar ge schut naar Parijs gekomen. General Motors toont de indrukwekkende 1963- serie met als paradepaard de nieuwe Chevrolet Corvette „Sting Ray" die er van binnen en van buiten uitziet als een straalvliegtuig en in dashbord-fan- tasie voor zover ons bekend slechts wordt overtroffen door de nieuwe Buick Rivlèra. De Sting Ray is zeer sterk op stroomlijn gebouwd. De car rosserie is van versterkt plastic en een aardig nieuwtje zijn de koplampen, die kantelbaar zijn gemaakt en derhalve geheel naar binnen kunnen worden ge draaid, zodat de toch al spitse neus nóg scherper wordt. Zittend in de zil verkleurige zetels van deze ultra-mo- derne wegkruiser hebben wij enige tijd een studie gemaakt van het bijzonder spectaculaire dashbord voor ons: het duurt ruim tien minuten voor ge alles gezien hebt. Nog rijker aan variatie is het instru mentenpaneel van de nieuwe Buick Rivièra, die als een zilverkleurig slag schip op de Salon te pronk staat. De zetels zijn zilverkleurig en eenmaal binnen voelt men zich als de medespe ler in een toekomst-roman. Een 325 pk motor zorgt voor het vervoer. Voor wie daarvoor geïnteresseerd is: de auto is 5,28 meter lang en het vereist dus wel enige handigheid, om er een „parkeer- steekje" mee uit te voeren. Chrysler exposeert op de Salon niet de experimentele Dodge Turbo Dart waarmee men wél op het circuit van Monthéry is geweest om enkele de monstratie-ritten te maken. De auto wordt nu verscheept naar Londen voor de komende tentoonstelling op Earls Court. De compact car van Chrysler, de Valiant, verschijnt in een nieuwe carrosserie: stoelen en kachel zijn ver beterd en de carburateur is nu uitge rust met een automatische choke. De wagen heeft een grotere benzine-tank gekregen (68 liter in plaats van 53), zodat ook de actie-radius groter is ge worden. De Nederlandse automobielindustrie is in Parijs aanwezig met de complete DAF-personenwagenserie en heeft bo vendien nog een nieuwtje te bieden: de nieuwe bestelwagen met gesloten kap. Vroeger werd alleen de pick-up geleverd; de koper kon dan desgewenst een bovenbouw bedenken. Thans heeft men in Eindhoven, na de jongste uit breiding, de gelegenheid om de D.AF- bestelwagen als een complete gesloten auto aan te bieden. Het nuttig laadver mogen is 400 kg. Levering is in Neder land mogelijk omstreeks eind novem ber. De prijs van het nieuwe bestelwa- gentje is fl 4595. Chevrolet brengt voor 1963 een nieu we sportwagen op de markt: de Cor vette „Sting Ray", met een geheel nieuwe lichtgewicht carrosserie van versterkte plastic. De wagen heeft vier onafhankelijk geveerde wielen. Hoog in het dak doorlopende portie ren vergemakkelijken het in- en uit stappen. Opvallend is het uiterst scherpe neusprofiel, dat kon worden verkregen door de kop lampen „in klapbaar" te maken. (Van onze speciale verslaggever) ROTTERDAM, 4 okt. Sparta mag zich gisteravond in het Fejjenoord-sta- tbon gewroken hebben voor de grote nederlaag (3-0), die het veertien dagen geleden te Lausanne tegen de club van die naam in de eerste ronde van net toernooi om de Europese voetbal- bekerwinnaars heeft moe ien slikken, de overwinning van 4-2 is t»n„V0 docnde sewecst om een ultscha- E„ 'n,iop basis van het doelsaldo te voor- u eest ,i ,°5 ,s er de sensatie ge- Rchtemaml geheel "hfd tweed® heLfJ de K', "T1 "ad weggewerkt en IHke drie iNslnK8due' noodzake- T»t dat mnm«S!Wten !'ml aangetekend. fAidp hud T a„P' n ^'artier vóór het einde, had Lausanne de uitsteken- de doelman Doesburg niet k..nn? schalken. Een ongeoJl'oofde' ïackle van de overigens voortreffelijk werken de rechtsachter De Groot, die in het strafschopgebied de Zwitser Hertig ten val bracht, werd toen echter Sparta noodlottig. De Engelse scheidsrechter Howley, die tegen het einde van de strijd soms al te lankmoedig optrad tegen het ruwe en onnodig harde spel Van Sparta, wees nnnr de strafschop stip. Diirr had toen geen moeite, Doesburg te passeren. Het doelpunt had t°t gevolg, dat Sparta even de kluts kwijt raakte. De treffer, die Hertig vijf minuten later maakte, haalde een streep v°0r <le illusies, die menige supporter an Sparta toen nog koesterde. Sparta trad Lausanne met verfrissend •tan tegemoet. Het miste weliswaar 7vn doorgaans productiefste aanvaller, de linksbinnen Bela Bodnar, maar het bad in Piet van Miert een uitstekende P aatsvervanger. Van Miert was voor- ai In de eerste fase van de strijd bijzon der actief. HU zette, met medewerking van een attente Bosselaar, de 20.000 toe schouwers in het Feijenoord-stadion al uireci in vuur en vlam. Maar Sparta's •anvalacties. hoe prachtig zij ook tot stand kwamen, waren nl t verrassend genoeg. Er werd wel geschoten, als Bosselaar, Van Miert of Van Ede Lau sanne's verdediging uit elkaar hadden getrokken, maar men mikte niet zui ver genoeg om de Zwitserse doelman ■Kunzi te verslaan. Van Lausanne ging in die eerste helft niets uit. De Zwitsers beperkten zich tot een handig tik-tak-spelletje op het middenveld, maar tot ge vaarlijke aanvallen kwamen z(j zel den. Het verwonderde dus niemand, dat Spartn toch nog kort voor de rust het eerste doelpunt liet aanteke nen. Dat de Zwitsers daartoe hun welwillende medewerking verleenden hinderde Sparta's supporters niet. ■Een foutieve terugspeelbal van links achter Rey stelde Wilson in staat om te doelpunten. Sparta. Met snelle acties zaaiden Hos selaar en Adelaar herhaaldelijk paniek in de Zwitserse defensie. De uitwerking daarvan bleef niet uit. Toen doelman Künzi een voorzet van Bosselaar ver keerd beoordeelde was Wilson er als de kippen bij om hem voor de tweede keer te passeren. Mist, die de strijd voor de toeschou wers tol een schimmenspel maakte en een hevig onweer dat zich boven het Feijenoord-stadion ontlaadde, vormden de begeleiding voor Sparta's derde treffer. Doelman Künzi wilde een bal onderscheppen uit een voorzet van Bosselaar. Hij liet echter de bal op het hoofd van Wilson vallen, die toen geen moeite had, langs de verbouwereer de Künzi te koppen. Het stadion stond op zijn kop. Zou Sparta dan toch nog de eerste ronde overleven? De Groot sloeg die hoop echter de bodem in. Onnodig bracht hij de aal gladde linksbuiten Hertig, die heel han- ai val en de strafschop, die Dürr toen mocht nemen, was doelman Doesburg, die ook nu weer een uitstekende wed strijd speelde, te machtig. Nt dat Hertig Lausanne aan zijn tweede doelpunt had eholpen, was de strijd beslist. Wel Miert gaf de bal het laatste zetje), maar Lau sanne bleef in het laatste „wanhoops offensief" van de Rotterdammers over eind. Bepaald onplezierig werd de strijd, toen de Koning, Verhoeven en Adelaar zich in de laatste, spannende fase van de strijd te buiten gingen aan onspor- tiviteit. Adelaar kreeg, toen hjj weer eens het middelpunt van "e strubbelin gen was, zelfs een klap van Sparta's filings toegeschoten manager Dennis Neville. Vlak vóór de rust werd de Zwitser se linksback Hunziger per brancard van het veld gedragen, nadat hij, op zijn huid gezeten door Van Ede, was uitgegle den en met zijn hoofd terecht kwam tegen een houten schot. Na de rust speelde Hunziger echter, in eerste in stantie op de linksbuitenplaats, weer mee. PRAAG, 4 okt. De Tsjechische kampioen Dukla heeft zich geplaatst voor de tweede ronde van het toernooi om de Europese voetbalbeker. Gisteren werd in Praag met 1-0 gewonnen van Vorwarts uit Oost-Berlijn De eerste wedstrijd was door de Tsjechen al met 3-0 gewonnen. De Bulgaarse legerploeg CDNA uit Sofia schakelde voorts de Joegoslavi sche kampioen Partizan uit. Het Het op de zege met 2-1 in Sofia nu een triomf met 1-0 in Belgrado volgen. CDNA heeft het nu op te nemen tegen Anderlecht. Vauxhall introduceert op de Parijse Saion de Vauxhall 6 met geheel nieuwe elegante carrosserie. De motor heeft geen wijzigingen ondergaan. De wagens in deze serie (de Velox en de Cresta, die alleen in uitrusting onder ling verschillen) zijn zeven centimeter langer dan vroeger en enkele centi meters breder. Hierdoor was het mo gelijk, 15 centimeter meer beenruimte KOM TERUG, MAAR RUST EERST UIT! (Van onze sportredacteur) Het was bepaald niet prettig Elek Schwartz zich daar te zien opmaken voor het komende hachelijke voetbal- avontuur van het Nederlands elftal. Dat er best een heel naaï vervolg zou kun nen komen op de bijzonder trieste er varing van Kopenhagen waar met 4-1 van de Deense amateurs werd verloren leek zich nu al aan te kondigen. Schwartz had niet alleen vijf spelers aan de dijk gezet (de Ajacieden Swart, Groot en Keizer, de PSV-er Wiersma en Van der Linden van DOS), hü bleek met zijn nieuwe selectie bovendien erg ongelukkig te zijn geweest. Notermans had laten weten, dat hn geen tijd had voor de trainingen van het Nederlands elftal. Hf] had Tiet veel te druk met zijn dagelijks werk. Van Wissen was evenmin verschenen: ge blesseerd. En onder de wei aanwezige I geselecteerden bleken zich ook nog enkele ..kreupelen" te bevinden: Krui- ver en de beide doelverdedigers Van der Merwe en Lagarde. Schwartz begon te lezen. „Wat", riep hij na een paar tellen al uit, „wil Sja- kie Swart de anderen de schuld geven? Wat hebben jullie Nederlanders toch. Waarom pleiten jullie je zelf altijd vrij? Ik erger me daar iedere keer weer aan En als Sjakie de bal wordt afgenomen en de tegenstander hem dan voorbii gaat? Vecht hij dan terug? Mijnheer, de „feu sacré" is er niet. Daar gaat het om!" Elek Schwartz las verder. Zjjn gezicht klaarde op. „Gelukkig. Sjakie wil terug komen. O, maar dan kómt hij terug. Zo mag ik het horen. En Henk Groot. Hij slaat de spijker op de kop. Echt, ik verwijt hem niets Ik kan het me zo goed voorstellen, dat er een terug slag is. Die jongens zijn moe. doodmoe. Kan het ook anders. Jaren achter elkaar moeten zij nu al voetballen. Competitie oefenwedstrijden, bekerwedstrijden, in- tertoto. Europese beker zus en Europe se beker zo, vriendschappelijke wedstrij den. 's Zondags een wedstrijd en 's woensdags een wedstrijd en alle ande re dagen trainen. En rust? Wanneer krij gen ze rust? De volledige professionals In het buitenland, mijnheer, hebben elk seizoen drie maanden rust. In Neder land. waar de jongens overdag hun da gelijks werk moeten doen. waar we te maken hebben met halve profs, moeten de voetballers het echter stellen mei veertien dagen vrij. De rest van het jaar moeten ze voetballen. Hoe kunnen die jongens nog „honger naar de bal" hebben? Hoe kunnen zij nog met P'«- zler naar de training gaan of een wed strijd spelen?" „Wiersma", zo vervolgde Schwartz, „vraagt zich af welke de motieven zijn. Hij heeft gelijk. Het was fout. Ik had hem moeten vertellen, waarom hij er nu niet bij is. Ik wilde het ook doen, maar ja, die nederlaag zit me ook zo verschrikkelijk dwars. Maar, Wiersma verwijt ik geen gebrek aan strijdlust. Drie nieuwelingen waren gisteren op de eerste trainingsbij eenkomst van het Nederlands elftal aanwezig: (van links naar rechts) Bosveld (Enschede), Geurtsen (Velox) en Soetekouw (De Volewijckers). Het klinkt paradoxaal, maar hij is juist het slachtoffer van de strijdlust. Hij heeft altijd te veel gedaan wat de an deren te weinig deden. Hij sprong voor iedereen in de bres en nu is hij moe: te moe om hem nog weer te vragen. Hij moet rust hebben en dan komt hij wellicht zelfs terug. Trouwens dat geldt voor iedereen. Iedereen zie ik graag te rugkomen en als ik dan een beetje teluk heb en uit de nieuwelingen, die nu zijn gekomen, komen een paar knapen naar voren waar we wat aan hebben, wel dan is de winst straks misschien "dat je niet langer gedwongen wordt altijd dezelfde spelers te kiezen, omdat er teen anderen zijn. Want. zo moet het. Ir moet keus zijn. AMSTERDAM, 4 okt. Het Bel- gisch-Nederlandse wielerkoppel Rik v. Looy-Peter Post wacht weer een druk zesdaagse-seizoen. Tot nu toe is de Belgisch-Nederlandse combinatie ai voor zeven zesdaagsen gecontracteerd: Berlijn, Dortmund, Frankfort, Brussel, Gent, Zürich en Keulen. Daar zal on getwijfeld nog die van Antwerpen bij komen. In <le zesdaagse van Madrid, die van 30 oktober tot en met 5 november wordt gehouden, zal het Nederlandse koppel Henk Nijdam-Jan Janssen de buteren. Het zal van de resultaten in deze zesdaagse ••fhangen. of het twee tal ook daarna tezamen zal blijven. Jan Janssen Is als het debuut slaagt zelfs van plan zijn aandacht in de al lereerste plaats op de winterbanen te richten. Nijdam maak: zijn zesdaagse-debuut al eerder, nl. in Dortmund van 17 t.m. 23 oktober, voorlopig gekODpeld aan de Australiër Tressider. Er wordt echter nog geprobeerd hem met Captein te laten starten. (Van een verslaggever) AMSTERDAM, 4 okt. Ada Kok, de Europese kampioene op de vlinderslag, haar zusje Gretta, Jopie Troost en Er na Loskamp hebben officieel over schrijving aangevraagd van de Hol landse Dames Zwemclub naar de ver eniging „De Futen" in Amstelveen. De vier zwemsters zijn ontevreden over de training bij de H.D.Z. Sinds enige tijd doet Ada Kok ook reeds regelmatig mee met de condi tietraining van de voetbalvereniging „De Zwarte Schapen". In de schaaktweekamp om de we reldtitel dames heeft Je 21-jarige uit daagster Nina Gaprindasjvili de kam pioene Elizaveta Bykova verslagen, waardoor eerstgenoemde nu met 6-1 de leiding heeft. De Belgische atleet Vandendriessche heeft het wereldrecord 30 km., dat met een tijd van 1 uur 35 min. 0,1 seconde op naam stond van de Rus Ivanov, ver beterd en gebracht op 1 uur 34 min en 41,2 sec. De tweede wedstrijd tussen de voet balkampioenen van Europa en Zuid- Amerika, resp. Benfica (Portugal) en Santos (Brazilië) zal op donderdag 11 oktober in Lissabon worden gespeeld. Santos heeft de eerste wedstrijd in Rio de Janeiro met 3-2 gewonnen. VARNA, 4 okt. Hein Donner heeft gisteren voor sensatie gezorgd in de schaakolympiade. Nederland moest aan treden tegen de Amerikaanse ploeg. Don ner kreeg aan het eerste bord Bobby Fischer tegenover zich, speelde met zwart en zag desondanks kans het jeug dige Amerikaanse „schaakwonder" in een dusdanige positie te .manoeuvreren, dat de partij in een voor Donner zeer gunstige stelling is afgebroken. Mede door dit onverwachte Nederlandse suc ces is de ploeg van de Verenigde Sta ten van de eerste plaats in het klasse ment gestoten. Voor Fischer vooral was het een bijzonder zwarte dag. Hij moest namelijk ook de gisteren reeds door on ze schaakmedewerker voorspelde neder laag tegen de Roemeen Ciocalthea in casseren. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat Donner zo'n gunstig resultaat zou behalen. Fischer kwam beter uit de opening, maar bracht toen plotse ling een ongemotiveerd stukoffer. Don ner zette toen een bijzonder nauw keurige verdediging op en wist met veel geduld een steeds florissanter wordende positie te bereiken. In een voor Donner gewonnen positie werd de partij afgebroken. Ook Bouwmeester deed het uitstekend. Hij pareerde alle aanvallen van Robert Byrne en toen een algehele afruil had plaats gevonden, viel over het resultaat niet te twisten: remise. Prins en Kramer daarentegen gingen kansloos ten onder. Prins moest de ene pion na de andere prijsgeven. Toen de vierde was ingepalmd, legde Prins zijn koning om. Kramer raakte eveneens de nodige Pannen kwijt. H« u nog niet definitief, maar kele hoop Stand bledt hem geen en" In de zesde ronde waren de voorlopige B,ulSarUe-West Duitsland 1'/,- i/ AEiT",? ®^aten Nederland l'A- Rusland Oostenrijk 3-0, Joegosla- nnitcior,^ pec» S1°wakije 3-1, Oost- - RolmenTë £[«entinië Hongarije De definitieve resultaten van de vijf de ronde z\jn: Oost Duitsland Bul garije l'/t-SVt, Tsjecho Slowakije Rus land Vz-3'A, Roemenië Amerika 1V?- 2'/«, Argentinië Joegoslavië 2-2. Oos tenrijk Hongarije 1-3. Nederland West Duitsland >/j-3'/s. De stand is nu: 1. Rusland 16»/» pnt 1 afg. 2. West-Duitsland en Joegoslavië 15 pnt 1 afg. 4. Amerika 13% pnt 2 afg. 5. Hongarije 12'/» pnt 1 afg. 6. Bul garije 12 pnt 1 afg. 7. Argentinië 10'/« pnt 2 afg. 8. Roemenië 10'/» pnt 1 afg. 9. Nederland en Oost Duitsland 81/» pnt 2 afg. 11. Tsjecho Slowakije 8'/» pnt 1 afg. 12 Oostenrijk 6 pnt 1 afg. RIO DE JANEIRO, 4 okt. De vreugderoes rond de Braziliaanse overwinning in het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal in juni J.l. blijkt nog niet te zijn uitgewoed. Herhaaldelijk worden de spelers nog gefeteerd. Zij hebben nu zelfs reeds hun tweede auto gekregen. De eerste kwam van de Braziliaanse president Joao Goulart, toen hij de spelers in zijn zomerresidentie ontving. De Bra ziliaanse sportfederatie heeft er nu nog een schepje bovenop gedaan. Zij schonk de spelers niet alleen elk een auto, maar bovendien pen premie van tienduizend gulden (...voor de ben- zme?). Achter het IJzeren Gordijn zet men zijn befaamde voetballers heel anders in het zonnetje. Dat tonen deze keer de Tsjechen aan. Drie internationals van de ploeg, die het tot de finale tegen Brazilië heeft gebracht, Ladis- lav Novak, Josef Masopust en Sva- topluk Pluskal blijken te zijn bevor derd tot majoor.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9