MARINE-BRUIDJE" IN ENGELSE LEGERTENT Succes voor Alwin Bar op jeugdconcert f BRIEVEN K R M E R 7 Aiüeeda voor Haarlem en Bloemkwekers L.T.B. Conserveringsverordening voor binnenstad op komst Om ongewenst gebruik van terreinen en gebouwen tegen te gaan I MEUBEL- i j EXPOSITIE j Fa.FABERj FILMJOURNAAL Privé leven van Brigitte Bardot op het filmdoek HENRI BENDE Rififi in Amsterdam Films in Haarlem Reprises van lezers ZELDZAAM «M IN BLOEMENDAAL Koffie MIJNSTAKING in België VOORKOMEN KVP wil (nog) geen openbaar debat Voor 25e maal voor rechtbank I I I Malle verfilmt de buitenkant Eenzaam zijn de ontembaren SCHOONHEIDS- BEHANDELINGEN Lemmy Caution en verdovende middelen 'n Tikkeltje diefstal Loongrens AOW- premie f9000 Ei Tiee Vijfentwintig jaar misdienaar SLEUTEL WEG? F raude-Nijmegen Gerrit de Stotteraar H.H. Missen in Dekenaat Haarlem Apotheken en dokters diensten Rembrandt Cinema Palace Lido Studio ZATERDAG 6 OKTOBER 1962 PAGINA 2 Oudste rijwielfabriek Haarlem-Oost gisteravond enige tijd zonder licht Films Muziek Cabaret Diversen Tentoonstellingen Een marine-bruidjeZo noemde de ontwerpster Mary Griffith dit bruidstoilet, geïn spireerd op het uniform van de Jantjes. Het kostuum,, dat veel succes bij de toeschouwster oogstte, werd getoond in een legertent voor Engelse vrouwe lijke militairen. „DE SLEUTELSPECIALIST" ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN TE HEEMSTEDE SCHAKEN BIJ HET WITTE PAARD Haarlem Heemstede en Aerdenhout Bloemendaal Overveen Zandvoort Frans Hals Gezichtsmassage 4.50 Décolleté-massage 2. Make Up2.50 Acné-behand. vanaf 6.50 Wenkbrauw- epilatie v.a. 1.50 Hars-behandeling v.a. 1.50 Manicure met lak 2.50 Pedicure 3.50 Wimpers en wenkbrauwen verven 3.50 Infra rood Saunabad 5. Lichaamsmassage7.50 Parfumerie-Schoonheidssalon ZIJLSTRAAT 73 TELEF. 10542 HAARLEM, 6 okt. Het eerste con cert voor scholieren in het nieuwe sei zoen, zoals gewoonlijk verzorgd door het Noordhollands Philharmonisch Or kest o.l.v Marinus Adam, mocht zich vooral wat het avondconcert betrof in een bijzondere grote belangstelling ver heugen. Ofschoon het aantal bezoekers over het algemeen niet teleurstellend is, zouden de middagconcerten een grotere toeloop kunnen hebben. Het viel op dat de sfeer 's middags rustiger was dan ooit geweest is, wat ongetwijfeld een winstpunt is. Er dient, speciaal bij de jeugdconcerten, meer gelet te worden op de kwaliteit dan op de kwantiteit. Het programma van het middagconcert week in geringe mate af van dat op de avond. Bachs bekende suite no. 2 in b. kl. t. verkreeg 's middags na een voor treffelijke uitleg van inleider-dirigent Marinus Adam een boeiende verklanking. Een bijzonder compliment voor de flui tist Enjile Biessen voor zijn perfecte ge blazen. obligaatpartij. Solist in beide programma's was de jonge, in Haarlem verblijfhoudende pianist Alwin Bar. Het bekende, maar zeker niet gemakkelijke e. kl. t. concert van Chopin, vormde voor deze pianist pur sang een wel uiterst dankbaar muzikaal object. Met verbluf fend gemak werden de technische moei lijkheden overwonnen. Wat echter veel belangrijker was. de stijl en sfeer van dit concert werd in deze uitvoering uitermate goed getroffen. Met een op vallend fijn' toucher bleef Alwin Bars Plaatsing van ingezonden stukken Brieven van Lezers") betekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming, doch betekent slechts dat de hoofd redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt eioh echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactiei, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk Bonder opgave van redenen terug te eenden. In het alge meen i« ondertekening met naam en adres vereist, tenaij in een Beer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht ixxn deze regel af te Wijken. Onlangs werd in uw krant in een artikel over de Gazelle Rijwielfabriek opgemerkt, dat deze de oudste rijwiel- fabriek van Nederland zou zijn. Vol gens mij komt die eer echter toe aan de Cyrus-Valuas Rijwielfabriek te Ven- lo. Deze is in 1884 opgericht door Jac. Franssen en sedertdien is de leiding er van vader op zoon overgegaan. H. H. H. M. VERBEEK toon overal heerlijk angrijk. Zijn na tuurlijke muzikaliteit en uitgesproken pianistische dispositie zullen ertoe bij dragen dat zijn naam in de bijna on toegankelijk lijkende pianistenwereld zeker kan gaan meeklinken. Zijn succes was gisteravond terecht zeer groot. Een suite in oude toonsoorten van Herman Strategier bracht ons met zijn luchtige dansvorm, gestoken in een gematigd modern getint klankequilibre in een op gewekte stemming. Wie dat gevoel na deze suite nog niet had, kreeg het zeker in de ouvertuere Carnaval Romain van Berlioz, met veel zwier en muzikanteske allure door Adam en zijn orkest tot klinken gebracht. J. L. HAARLEM, 6 okt. Een gedèelte van Haarlem Oost heef gisteravond anderhalf uur ln het donker gezeten tengevolge van kortsluiting, in een transformatorhuisje op de kruising Vos- maerstraat en Teding van Berkhout- straat. Rond kwart voor negen zag men rook uit het huisje komen. Daar het met een lipsslot afgesloten was, moest het personeel van het G.E.B. gewaar schuwd worden. Pas een uur later be gon men met heh onderzoek, waaruit bleek dat een overhitte olieschakelaar kortsluiting had veroorzaakt. Rond over tien waren de moeilijkheden met de elektriciteitsvoorziening, die veel mensen naar buiten getrokken hadden, opgelost. BLOEMENDAAL, 6 okt. In de pa rochie van de Allerheiligste Drieëen- heid te Bloemendaal wordt morgen een zeldzaam jubileum gevierd. Die dag is de heer M. Hemelsoet vijf en twintig jaar misdienaar. Op 10-jarige leeftijd diende hij de H. Mis. Hij is dat blijven doen en nog Iedere dag ls hij trouw present in de Mis van negen uur. In de tijd, dat de kerk aan de Dennenweg nog een bijkerk was, diende hij zelfs twee keer per dag. Ter gelegenheid van dit zilveren ju bileum is er morgen om 9 uur ln de Drievuldigheidskerk een plechtige H. Mis, welke wordt opgedragen door een broer van de jubilaris, prof. B. Hemel soet uit Warmond. De jubilaris zal zelf als misdienaar fungeren. Na de plech tigheid krijgen belangstellende gelegen heid de heer Hemelsoet in „Sparren- heuvel" te feliciteren. Advertentie) CINEMA PALACE: Rififl ln Amsterdam, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Eenzaam zijn de ontem- baren, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. LIDOLemmy Caution en verdovende middelen, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2. 4.30, 7 en 9.15 uur. KEMBRANDTVie privée, volw. 2, 7 en 9.15 uur. zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: (vrij. t.m. zo.): Voorbij Mombasa dreigt de dood, 14 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. (Ma. t.m do.): De vloek van de prairie, 18 jaar 2.30, 7 en 9.15 uur STUDIO, 'n Tikkeltje diefstal, a.l. 2.15, 7 er. 9.15 uur. zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur MINERVA: za. en zo. 7 en 9.15 uur: De wereld van Suzy Wong, volw.; zo. 2 en 4.15 uur: Jerry houd je roer recht, a.l. Ma. en di. 8.15 uur: Merijntje Gijzen's jeugd. a.l. Zaterdag 6 oktober Concertgebouw, s uur: Concert Kon Mannenkoor .Caecilia" o.l.v Anton de Beer en Mannenzangveremging „Aceordlum" Uit Osnabrü.ek o.l.v. Walter Bruns Stadsschouwburg, 8 uur: Hoofdstadope rette met „In etner kleinen Knnditorei" Zondag 7 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Hoofdstadope rette met „In einer kleinen Konditorei" Teylers Museum2 uur Orgelconcert door Wouter Schindler en Anton de Beer. Adam en Eva, Raamvest 5. Dagelijks ge opend 8-2 uur. Zondag 7 oktober Kathedrale Basiliek St. Bavo, Leldse- vaart. 3 uur: Excursie. l'eylers Museum Schilderijen 19e en 2(K eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school 18e t/m 19e eeuw Fussieien natuurkundige instrumenten Dagelijks van 11S uur Eerste zondar van de maand van 1—6 uur nisschuppelljk Museum Janntraai 76. Oude religieuze kunst, «chllderljen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van tb—12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag Zon- en feestdagen 25 uur Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, t/m 14 okt.: schilderijen en tekeningen van Wim van Aken. Kunstcentrum „ln 't Goede uur", Nieuwe Kerksplein 1, gedurende de maand ok tober tempera en olieverfschilderijen van Hans Mulder Geopend 10—6 en 810 u Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1. Vanaf 7 oktober t.m. 3 november. Expositie naamloos schilderijen. Geopend 95 uur, tijdens de concerten op ma., wo. en vrij. ook 6—8 uur. (Advertentie) LANGE VEEKSTRAAT 10 TEL 11493 HAARLEM, 6 okt. Tijdens de gis termiddag gehouden vergadering van de vakgroep-bloemkwekers van de L.T.B. verklaarde de voorzitter, de heer J. Elders, dat het afgelopen jaar reden heeft gegeven tot licht optimisme. De omzet- en uitvoercijfers zijn 10 tot 20 pet gestegen. Hij wees er echter op, dat de bioemensector zeer conjunctuur gevoelig blijft. Uitvoerig ging hy in op de teeltregeling, waarbij hij onderscheid wilde maken tussen het principe van de regeling en de wijze, waarop ze wordt gehanteerd. Tegen het principe hoeft per se geen bezwaar gemaakt te worden. Voorts vroeg de heer Elders zich af, of het afzetapparaat wel in voldoende mate is afgesteld om een vergrote pro- duktie op efficiënte wijze aan de man te brengen. Hij vroeg zich af, of behal ve door voorlichting in het buitenland het gebruik van bloemen niet bevor derd zou kunnen worden via de super- markts en de straathandel in het bui tenland. ver deze mogelijkheden moet een vruchtbaar gesprek met het bui tenland. Over deze mogelijkheden moet uitbreiding van de teelt in eigen land komen, dan zullen tevens maatregelen genomen moeten worden om de ver grote produktie op efficiënte wijze af te zetten. Het verheugde de heer Elders tenslot te, dat het voor de jonge kwekers be gint te dragen, hij betreurde het he vig, dat de bouw van kassen feitelijk door een bouwstop getroffen is. BRUSSEL. 6 okt. (ANP) In België is de dreiging van een mijnstaking, waarbij 85.000 arbeiders zouden zijn betrokken, afgewend. Tussen de mijn- directies en de vakbonden is een ak koord bereikt, dat voorziet in een loonsverhoging van 20 frank jper dag en de uitkering van een nieuwjaarspre mie van 3.000 frank. De helft van de loonsverhoging zal volgend jaar juli in gaan. Het akkoord, dat nog definitief moet worden goedgekeurd, is mogelijk ge worden, doordat de Belgische regering voor een bedrag van. 240 min frank per jaar heeft bijgedragen om de verhoog de sociale lasten te helpen opvangen. De vakbonden weigerden in te gaan op een eis van de mijndirecties. dat in 1963 geen verdere verbeteringen van de arbeidsvoorwaarden zal worden ge vraagd. Inmiddels zijn de 8.000 arbeiders, die deze week In staking waren gegaan bij een electronische industrie in Charle roi, weer aan het werk gegaan. Een staking van 4.000 arbeiders van de me taalindustrie in Tubeke duurde echter gisteren nog voort. HAARLEM, 4 okt. B en W van Haarlem stellen zich voor binnen af zienbare tijd aan de raad voor te leg gen een ontwerp-Conserveringsverode- ning voor de bebouwde kommen van Haarlem en Spaarndam. Het oimverp ligt momenteel in het stadhuis ter visie. Met deze conserveringsverordening be oogt het gemeentebestuur paal en perk te stellen aan het ongecontroleerde bou wen en verbouwen in de kwetsbare binnenstad en het even kwetsbare cen trum van Spaarndam. Het Haarlemse gebied, waarop de ver- NIJMEGEN, 5 okt. In het huidige stadium van het justitieel onderzoek acht de heer N. Windt, fractievoorzitter van de afdeling Nijmegen van de Ka tholieke Volkspartij, het, naar hfj het A.N.P, desgevraagd meedeelde, niet wen selijk, dat de kwestie van de fraude in de volgende raadsvergadering in open baar debat komt. Van de K.V.P. is in dit opzicht geen initiatief te verwachten. Naar de heer Windt verder verklaarde is hij „stomverbaasd over de vele fan- tasieberichten, die hj) de laatste dagen ln de kranten heeft gelezen over de „zaak-Nijmegen" „Het is zijns inziens hierdoor „een vieze boel" geworden, waaruit niemand meer wijs kan worden. De waarnemend fractievoorzitter van de P.v.d.A. in Nijmegen de heer A. van Urk, verklaarde te weinig te weten over hetgeen zich in werkelijkheid heeft af gespeeld om reeds een bepaald stand punt te kunnen innemen. Zijn fractie zou graag door het gemeentebestuur na der geïnformeerd worden over de laat ste ontwikkelingen. De heer Van Urk verbond daaraan echter zijn persoonlijke mening, dat velen thans van de ge legenheid gebruik maken om in troebel water te vissen. De heef F. S. van den Ing, die namens de Katholieke Democratische Partij een zetel heeft in de Nijmeegse gemeente raad, heeft medegedeeld dat in de afge lopen dagen via de telefoon enkele ma len door (een) onbekende (n) te zijn be dreigd. De Katholieke Democratische Partij is een afsplitsing van de Nijmeegse Katho lieke Volkspartij. Ze werd opgericht om actief te zijn tegen misstanden die een gevolg zouden zijn van onjuist overheids beleid, speciaal in de bestuurssector. De heer Van den Ing pleegt hierover ver klaringen af te leggen tegenover de pers. GESLAAGD Mejuffrouw R. van Zuylen uit Noordwijk slaagde in Nijme gen cum laude voor het diploma kin derverpleging. De heer C. C. van Vene- tiën eveneens uit Noordwijk, slaagde voor het diploma-B optiek van de Ver eniging tot bevordering van de opleiding van Instrumentmaker. JUBILEUM Zondag 7 oktober zal de heer P. Harren, tariefmaker, 25 jaar in dienst zijn bij de firma Conrad- Stork. Vrijdag werd de jubilaris door de directie ontvangen. De heer ir. G. G. Biezendo overhandigde hem daarbij een enveloppe met inhoud en het zilveren CS-insigne. Maandag zal de jubileum commissie namens het personeel het jubileumgeschenk aanbieden. ordening van toepassing zal zijn wordt in grote lijnen omsloten door de spoor lijn, het Spaarne, het Houtplein en de Leidsevaart. Een gedeelte van de oos telijke Spaame-oever - tot aan de Am sterdamstraat en de Zomerkade - en een gedeelte van de Leidsebuurt - tot aan de Waldeck Pyrmontstraa - behoren er echter ook nog toe. De opzet is om binnen dit gebied ongewenste bebouwing tegen te gaan. Zo zal het voortaan verboden zijn om op onbebouwde terreinen winkels, gara ges, pakhuizen of andere bedrijfspanden te bouwen. Onbebouwde terreinen die nog niet als opslagruimte worden ge bruikt, mogen voortaan ook niet meer voor dat doel gebruikt worden. Gebou wen die niet als fabriek, garage of anderszins als bedrijfspand in gebruik zijn mogen niet als zodanig worden in gericht of verbouwd. En gebouwen die wel als zodanig in gebruik zijn, mogen niet meer worden verbouwd, vernieuwd of uitgebreid. Uiteraard kunnen B en W ontheffing van deze bepalingen verlenen. Tegen be slissingen van het College kan men te allen tijde schriftelijk bij de raad in beroep gaan. f Advertentie) SPEKSTKAAT 6 fELE* 16061 AMSTERDAM, 5 okt. „We hebben nu 25 jaar met hem te maken, dat is een uniek jubileum. Hü heeft een groot talent om in te breken, maar zijn uit brekerstalent is nog groter. Daardoor heeft hij een grote reputatie gekregen, waarop hij zelf allerminst is gesteld", aldus de procureur-generaal bij het ge rechtshof in zijn requisitoir tegen „Ger rit de Stotteraar", tegen wie hij drie jaar gevangenisstraf eiste en voorwaar delijke terbeschikkingstelling met een proeftijd van drie jaar en psychiatrisch toezicht. De 41-jarige Amsterdamse chauffeur G. B., beter bekend als „Gerrit de Stotteraar", stond in hoger beroep te recht voor een lange reeks diefstallen in begin 1961 in Amsterdam gepleegd. De Amsterdamse rechtbank had hem veroordeeld tot een jaar gevangenis straf met aftrek van het voorarrest en onvoorwaardelijke terbeschikkingstelling aan de regering. De procureur-generaal wees er o.m. op dat de aanleg tot stelen bü ver dachte zo is ingeworteld dat er, ge zien zijn leeftijd, waarschijnlijk wei nig meer aan te veranderen is. „Dat deze verdachte steeds zijn slag slaat in de volkswijken, waar de mensen worden bestolen van hun weinige be zittingen, maakt het allemaal bijzon der onsympathiek, hoewel ik na tuurlijk geenszins wil adviseren voort aan betere buurten uit te zoeken" aldus de procureur-generaal die in tegenstelling tot de rechtbank van me ning was dat verdachte ondanks al les, niet in een psychiatrische inrich ting thuis hoort, uitspraak 19 okt. (A I verzorgt t.m. 11 oktober eén ex- positie van klassieke meubelen B in het Minerva Theater aan de Binnenweg. IDe expositie is geopend van 2 uur 'spuoAB s, jnn oi W s3eppiui s. uitgezonderd zondag 7 oktober. HH MISSEN DEKENAAT HAARLEM Kathedraal: 6.30 7.30, 9 H., 11 en 12 u. St. Antonius: N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H., 10, 11, 12. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11, 12 uur en 18 uur Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans: Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur. De Goede Herder: Italiëplein: 7.30, 9.30, H. en 11 uur. St. Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H., 10.30, 11.45 en 18 u. Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 7, 8, 9.15 H., 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 7, 8, 9.30 H., 11.15, 12.30. O. L. Vrouw van VII Smarten: Rijks straatweg 7, 8, 9.15 H., 10.45, 12 en 18 U. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30. 10 H. en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheid 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H. en 12 u. AERDENHOUT: 7.30, 9 H., en 11 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30, 9.30 H. en 11.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 én 11.30 i. HEEMSTEDE (H. Bavo): 7.30, 8.30, 9.40 H.. 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vrouw Hemel vaart): 6.45, 7.45, 8.40 H., 10, 11 en 12 u. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBROEK: (St. Joseph): 6.45, 8.30 HAARLEM, 5 okt. Hoogland heeft niet lang pleizier gehad van zijn lei derspositie. In zijn partij tegen v.d. Stoop jr. kwam hij nl. reeds direct in moeilijkheden en hoewel hij nog lan ge tijd krachtig tegenstand bood, won v.d. Stoop tenslotte toch op solide wijze. Pahcras ondervond vrij onver wachts veel tegenstand in Haverkort sr. Bjj het afbreken van de partij stond laatstgenoemde kwalitatief beter, het is echter nog de vraag, of een en an der bij voortzetting nog tastbaar kan worden gemaakt. Ook Raaphorst bood flink partij, maar moest toch tenslotte ln Huyboom zijn meerdere erkennen, v. Emmerik daarentegen had het veel gemakkelijker en wist op snelle wijze zijn partij in winst om te zetten, v.d. Berg speelde direct fel op w nst, het geen zpn tegenstander heel wat tijd noodzaakte om de stand gelijk te hou den. Toen de zwart-speler echter te weinig aandacht schonk aan een pion- nenopmars van zijn tegenstander, kon Haverkort jr. zijn le winstpunt note ren. Ran kwam andermaal zeer slecht uit de opening, zodat Brohet in hem een willig slachtoffer vond. De strijd tussen Reeuwijk en Hopman was aanvankelijk zeer fel. Na een flinke afruil luwde de storm echter en werd, de gewoonte getrouw, tot remise besloten. In groep 2 gaat Cornelissen maar gestadig door met zijn overwinningen. Baas liep in een handig opgezette val en moest daardoor aan v.d. Stoop sr. de eer laten. v. Schie noteerde zijn le zege, terwijl Lunenburg eindelijk door zijn remise tegen Cobelens, de O op de scoringlijst kon wegwerken. Zowel Joosten, als Holtkamp boekten een overwinning en stijgen langzaam maar zeker op de ranglijst. Banken stond geruime tijd veel beter, besteedde ech ter te weinig aandacht in het eindspel, waardoor v.d. Bosch nog onverwachts de zege in handen kreeg. v.d. Erf pro fiteerde van de fouten van zijn tegen stander en kon zijn 2e overwinning la ten aantekenen. Van de nieuwelingen won Buts tenslotte van Brasser. De uitslagen waren: v. Emmerik. Bleeke- molen 1-0, Hoogland-v.d. Stoop jr. 0-1, Hopman-Reeuwijk Vi-Vt, Brohet-Ran 1-0, Haverkort jr.-v.d. Berg 1-0, Huyboom- Raaphorst 1-0, Pancras-Haverkort sr. afgebr., Baas-v.d. Stoop sr. 0-1, Buts- v. Schie 0-1, v.d. Erf-Sanders 1-0, Co- belens-Lunenburg Vr-Vi, Joosten-Puts 1-0, Holtkamp-Raap 1-0, Banken-v.d. Bosch 0-1, Scholte-Cornelissen 0-1, Brasser- Buts 0-1. Apotheken: Frans Hals Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 60800; Apotheek Buzlnk, Lange Veerstraat 19. tel. 11000; Elswout Apotheek, Overveen, tel. 16760; Apotheek Schotsman. Binnenweg 206. telefoon 38320 Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathót. telefoon 11900 (Niet voor tandheelkundige hulp). Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, tel. 13863 Tandarts: G. Honée. van Eedenstraat 13, telefoon 13301. Zlekenvervoer. G.G.D., telefoon 14141. Margriet: Turfmarkt, telefoon 21400. Dierenarts: G. Verhagen, A. Vermeylaan 19, tel. 63070. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823. b.g.g. 008 Boodschappendienst. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: K. Kout, J. de Wittlaan 23, tel. 36411; J. Laeijendedker, Raadhuis plein 9, tel. 38103. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: C. Eenhoorn, Bloemen daalseweg 17, tel. 54003. Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: W. W. Oosterhuls. Gillis Schoolmeesterlaan 2, tel. 42630 Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Halte straat 8, tel. 3185. Doktersdienst: R. Drenth, Hogeweg 43, telefoon 3355. Men behoeft waarlijk niet over veel fantasie te beschikken om in de nieuwe film van Louis Malle „Vie Privée" (Privé-leven) een weergave te zien van de carrière van zijn hoofdpersoon Bri gitte Bardot. Ook hier een meisje dat zonder veel scrupules de filmladder bestijgt, dat de ene liefdesaffaire na de andere heeft, dat bijna onder de voet wordt gelopen door de golven van pu bliciteit, die het zelf heeft veroorzaakt. Ook hier een nog juist verhinderde poging tot zelfmoord. Verder gaat de parallel niet, k&n zij ook niet gaan. .Bardot heeft wegens haar houding jegens de O.A.S. respect verdiend. Het lijkt of er een andere B.B. aan het groeien is, het grillige katje schijnt te zijn veranderd in een rijpe, hoewel soms nog malicieuze, vrouw. In de film wacht haar het einde als gevolg van een ongeluk. Een on geluk overigens door haarzelf opgeroe pen. Het onderwerp van deze film is zeer zeker geschikte filmstof. Het drama van het door het publiek schromelijk overschatte kindvrouwtje dat een symbool is geworden van haar land, en dat weinig middelen schuwt om haar populariteit te be houden, is zonder twijfel interessant. Er schuilt echter een grote dosis hy pocrisie in, de aanstichter van dit alles, Bardots eerste man Roger Va- dim, geheel buiten schot te houden. Hij is het op de eerste plaats die Bri gitte heeft gemaakt tot wat zij is - of was? - een onbeschaamde filmster die met sex te koop liep waar talent te kort schoot. Zij is door onscrupu leuze figuren geëxploiteerd. De film laat een zakelijke en cynische produ cent zien, die alleen zijn eigen belang kent, maar van Vadim bespeurt men in totaal niets. Malle laat zijn film beginnen aan het meer van Genève, waar zijn star, dan nog het onbekende danseresje Jill, in een luxueuze en langoureuze sfeer woont. Het kind trekt met de leider van een balletschool mee naar Parijs, ver laat de balletgroep en wordt fotomodel Binnen drie jaar in de film in no time is zij een aanbeden, capricieuze filmster, die van mannen wisselt als van de ringen aan haar vingers. Er groeit een mythe rond haar, die zij welbewust in het leven houdt en die haar een eerst willige, maar later een slechts duldende prooi doet zijn van nieuwsjagers en sensatie-fotografen. Zij ontvlucht het turbulente Parijs en vindt John W. Burns, de hoofdfiguur in „Eenzaam zijn de ontembaren" (Lone ly are the Brave) is een van de laat- sten van een sterk geslacht: dat der Amerikaanse koeiendrijvers. Eenzaam staat hij in een wereld vol technisch vernuft, beperkt en gespecialiseerd aan alle kanten, een wereld vol kleine ge scheiden vlakken. Daarin past geen cowboy meer. Voor hem bestaan gren zen noch banden, zelfs niet aan de vrouw, die hij zo liefheeft. Voor hem geldt er ook geen pardon als het er op aan komt, niet voor anderen maar ook niet voor zichzelf. De strijd van deze John W. Burns is niet het gebruikelijke geschiet met In dianen of veedieven, maar het gevecht tegen de tijd. Hij wil de banden, de grenzen doorbreken, waar hij ze tegen komt. Het draad van de afzetting knipt hij stuk, de tralies van een gevangenis, waarin zijn vriend zit opgesloten, zaagt hij door. Maar daarmee is hp in strijd met de regels van de moderne tijd, de wetten. Er wordt een felle klopjacht op hem geopend. Alle moderne hulpmidde len, als jeeps, walkie-talkies en zelfs een helikopter, worden ingeschakeld, maar de cowboy blijft ongrijpbaar in het berggebied en bereikt het ondoor dringbare bos. Nog één obstakel rest hem: een autoweg midden in de nacht. Daar krpgt de techniek hem en zijn trouwe merrie te pakken; daar lijdt hij de nederlaag, die hij op eigen terr :n had weten af te wenden. (Frans Hals, 14 jaar). Roxy draait tot en met morgenavond de spannende geschiedenis „Voorbij Mombasa dreigt de dood". 14 j. Vanaf maandag wordt daar de western „De vloek van de prairie" vertoond. 18 j. Ifl Minerva is tot en met zondag avond de oosterse speelfilm „De wereld van Suzy Wong" te zien. Volw. Morgen en woensdagmiddag wordt er „Jerry. houd je roer reent" gedraaid, een ferme klucht. Alle leeft. Maandag- en dinsdagavond draait in Minerva „Me rijntje Gijzens jeugd". A. 1. Woensdag en donderdagavond gaat er een reprise van „Nooit op zondag". Volw. (Advertentie) bescherming bij een vroeger door haar in stilte aanbeden man, de toneelprodu cent Fabio, die een voorstelling vöor het festival in Spoleto voorbereidt. Jill volgt hem naar Spoleto, waar zij, zpals een lamp vliegen, opnieuw de sensatiepers aantrekt. Zij moet zich in het pittoreske stadje vrijwel steeds ver borgen houden. Als zij op de avond van de première van het toneelstuk hoog op een dak de verrichtingen beneden volgt en daarbij gevaarlijk voorover leunt, wordt zjj verblind door het blitzlicht van een fotograaf die haar heeft ont dekt. Zij slaakt een gil en valt dood neer. Van „l'Ascenceur" via „Les Amants" tot „Zazie" heeft Malle zich een filmer betoond, op wie nog geen vaste koers valt te trekken. Zeker niet van talent ontbloot is hij een man die een verhaal rechttoe-rechtaan vertelt zonder dai hij zich veel om de psychologie bekom mert. In „Vie Privée" blijft hij aan de buitenkant. Hij toont het fenomeen Bardot, zonder dat hij het karakter uit diept, zonder dat hij het „waarom" duidelijk maakt. Dit maakt dat deze film niet is geworden wat hij had kun nen, en moeten, zijn: een diepgaande karakterstudie van een hedendaags verschijnsel, dat verbijstert, maar waar toch wel enig begrip voor kan worden opgebracht. Aan de eerder genoemde buitenkant kan men dan wel enkele virtuositeiten constateren, de fraaie kleurenfotografie van Henri Decae rond het meer van Genève en de hoogst boeiende kennis making met het Italiaanse Spoleto en zijn festival. Bardot gaat ditmaal niet zo vrijmoe dig te werk als tot nu toe vrijwel steeds het geval was. En het is duidelijk: als actrice heeft zij, te beginnen met „La Vérité", veel gewonnen. Rembrandt (volwassenen) In Cinema Palace is deze week de nieuwste Nederlandse speelfilm, „Rififl in Amsterdam" te zien. Wij hebben over deze film dezer dagen al een uitvoerige bespreking gepubliceerd. Onze recen sent kwam daarin tot de conclusie, dat ln deze Nederlandse „policier" een aantal kansen onbenut zijn gebleven. De film bevat een aantal uitstekende opnamen, met name van donker Amsterdam, maar het is een wat leeg decor gebleven. Dat neemt natuurlijk niet weg, dat velen aan de film toch wel hun plezier kunnen beleven. Al was het slechts om judokampioen Anton Geesink of zanger Willi Alberti te kun nen zien. Men kan tegen dergelijke reclamestunts bezwaren aanvoeren, maar de makers van de film preten deren niet veel anders da.n gs^eTTig amusement in de bioscoop te brengen. En daarin zijn ze wel geslaagd. 14 j. Eddie Constatine wordt als speurder ln deze film terzijde gestaan door een Italiaanse collega. Aanvankelijk ver knoeit deze de zaak, maar later weet hij met Eddie een bende handelaren in verdovende middelen op te rollen. De introductie van de Italiaanse collega ls een nieuwtje in de Constantine- films. Overigens is alles vrijwel bij het oude gebleven. Vele en ruwe vechtpar tijen, drank en amoureuze intermezzi. Bovendien is de film vrij traag. 14 jaar. Kapitein Max Easton van de Britse Marine bedenkt in ,,'n Tikkeltje dief stal" een fantastisch plan om Virginia duidelijk te maken dat niet de stijve Charles maar hijzelf de juiste man voor haar is. Hij zal laten zien dat hij in staat is binnen zeer korte tijd een groot kapitaal te verwerven. Easton besluit onder verdachte omstandigheden te verdwijnen: zijn amicaal optreden tegenover een der leden van de Rus sische Ambassade, zijn belangstelling voor het Russische schip „Karl Marx en de verdwijning van een strikt ge heim dossier zijn genoeg om iedereen te doen geloven dat Easton naar „de ande re kant" is overgelopen. Na enige tijd noemen de kranten hem zelfs ronduit een verrader. Dat is het sein voor da marine-man, die het zich intussen ge makkelijk heeft gemaakt op een onbe woond eiland om op te duiken, de arme onschuldige schipbreukeling te spelen en de pers te laten „boeten" door hem een flink bedrag te laten uitbeta len. Het loopt echter allemaal niet zo vlot als hij zou willen en het is ten slotte Virginia die de zaak voor hem redt. Een kostelijke film, waarin de kapitein zijn dolle plannen uitvoert met Engelse beheersing en beschaving, die nergens overdreven of opgelegd aan doet. Voor alle leeftijden. DEN HAAG, 5 okt. Bij K.B. is de loongrens van de algemene ouderdoms wet (AOW) met ingang van 1 januari 1963 van 8.250 op 9.000 gebracht. Ook de loongrenzen van de algemene wedu wen- en wezenwet (AWW) en de alge mene kinderbijslagwet (AKW) zullen dan 9.000 bedragen. De loongrens geeft het maximale bedrag van het inkomen aan, waarovei ingevolge de wetten premie wordt berekend. VERKEERSLICHTEN Voor alia verkeerslichten in Haarlem is vastgesteld dat zij ook 's zondags van 7.00 tot 22.30 uur zullen branden. De lichten op de samenkomst van Grote Markt-Bartel» jorisstraat-Zijlstraat en die op het Sta» tionsplein zullen iets langer, namelijll tot 0.30 uur, in werking zijn. ZWEMMEND REDDEN De cursu# zwemmend redden, die door de Bloemen» dalse reddingsbrigade gegeven zal wor den, begint zondag 7 oktober om 12 uur ii Stoops bad. De EHBO-cursus heeft iedere vrijdagavond in Bloemenheuvel aan do Bloemendaalseweg plaats.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2