Steenvoorden sterkste rijder op Zeeburg In erner kiemen Konditorei" in stadsschouwburg Start Haarlemse ploegen in landelijke klassen niet succesvol Koninklijk zilver voor de jubilerende koster Koenen Schommelend tussen revue en musical Spanning op Arbeidsmarkt blijft voortduren in IJmond Tm i e Rietveld en Boudewijn Ridder districtskampioenen Burgemeester Buhrmann reikt onderscheiding uit Marihuana in kamer verborgen Paard veroorzaakt dodelijk ongeluk <2*a0> WIELRENNEN HOOFDSTADOPERETTE IN HAARLEM Coen Flink gaat regisseren Duizend man personeel tekort Vrouw in de mist van tas beroofd Twee Engelsen aangehouden In Tilburg Kettingbotsing eist tweede slachtoffer Uitreiking van K.L.M.- vliegurenpenningen Benelux-uitvoer sterker gestegen dan de invoer Beneluxdeelnemir.g aan jaarbeurzen in studie Grotere bieromzet in Nederland V- Woningen uitgebrand NOORDHOLLANDSE BADMINTONTITELS Steenkoolproduktie in E.G.K.S. blijft dalen Modern gebouw voor Kath. Veluws College Vervanging tuinbouw- gronden T enttoonstelling BEN BELLA SPRAK MET DORTICOS EN SEKOE TOERé Politiebescherming voor kard. Spellman BASKETBALL-COMPETITIE MAANDAG 8 OKTOBER 1962 PAGINA 2 TOONBEELD VAN VAKBEKWAAMHEID 100% vakkundige voor- lichting en service bij: Smit Scherpenhuisen Gen. Cronjéstraat 141 Haarlem 11 IJMUIDEN, 8 okt. Burgemeester mr. G. C. Buhrmann heeft zondagmid dag in het verenigingslokaal onder de Petruskerk in IJmuiden-west de zilve ren medaille verbonden aan de orde van Oranje Nassau uitgereikt aan de heer A. Koenen, die veertig jaar ach tereen in de parochiekerk van St. Gre- gorius het kosterambt heell uitgeoefend. Nadat zondagmorgen te zijner intentie een plechtig gezongen mis was opge dragen, werd de jubilaris 's middags een receptie aangeboden, waarbij zeer vele belangstellenden uit alle kringen de jubilaris kwamen complimenteren. Daarbij waren naast Velsens burge meester, ook wethouder J. van Leeu wen en deken B. G. Hosman van Be verwijk. Burgemeester Bührmann liet alle ac tiviteiten van de heer Koenen nog eens de revue passeren en wees er daarbij op, dat de jubilaris maar liefst 7 pas toors en 20 kapelaans had versleten, terwijl niettemin al deze geestelijken nog in leven zijn. Hij schetste de koster als een man die belast is met de zorg van de kerkelijke gewaden en geraden. ,,U hebt geen eenvoudig ambt, immers als u op de voorgrond treedt dan hin dert u, en als u niet overal als eerste bö bent dan schiet u tekort". Pastoor W. van Westerhoven stelde mede namens het kerkbestuur, dat kos ter Koenen, die sinds jaren voorzitter is van Diocesane Kostersbonden, zo wel de stoffelijke, de maatschappelijke en geestelijke herwaardering van het kostersambt heeft meegemaakt en er ln feite zelf heel hard voor heeft ge vochten. Daarvoor was de jubilerende koster reeds enige jaren geleden onder scheiden met het kruis Pro Ecclesia et Pontifice. „Uw persoonlijk kosterschap is gekenmerkt door een feilloos op tijd zijn en een stijlvol decorupn", aldus pastoor van Westerhoven, die de jubila ris een enveloppe met inhoud ten ge schenke gaf als blijk van waardering. Pater Jan van Rosbergen voerde het woord als afgevaardigde van de afde ling Den Bosch en onderstreepte als collega de waarde van het werk van koster Koenen met betrekking tot de AMSTERDAM, 8 okt. Do afdeling verdovende middelen van de centrale recherche heeft een 24-jarige uit Schot land afkomstige drukker en een 21- jarige vrouw uit Londen aangehouden. Op een kamer aan de Weteringschans, die zit voor een paar dagen hadden ge huurd, werden in een kast drie plastio- zakjes met in totaal 500 gram Indische hennep oftewel marihuana gevonden. De aanhouding geschiedde nadat uit een door de vreemdelingendienst inge steld onderzoek was gebleken dat beide Engelsen waarschijnlijk zonder midde len van bestaan in West-Europa rond zwierven. In het begin van deze week arriveerden de drukker en zijn Engelse vriendin, die hij in Frankrijk had leren kennen, in Amsterdam. Zij ontkennen dat de inbeslaggenomen hoeveelheid marihuana (indien verwerkt tot sigaretten op de zwarte markt een waarde van 6.000 vertegenwoordigend) bestemd was voor de handel. Z(i be weren dat de partij voor eigen gebruik bestemd was. De uit Edinburgh afkomstige drukker heeft de laatste jaren rondgezworven in Canada, Marokko en een aantal WesJ- Europese landen. Hij beweert de mari huana in Tanger te hebben gekocht. De politie heeft de indruk dat hij de laatste jaren geen vast werk heeft gehad. ,Het tweetal zal worden voorgeleid aan de officier van justitie. TILBURG, 8 okt. De kettingbot sing op de rijksweg Tilburg-Den Bosch van vorige week woensdagavond waar bij o.m. tijdens de zeer zware mist een volle personeelsbus volkomen werd ver nield, heeft een tweede slachtoffer ge- eist. In het Sint Elisabeth-ziekenhuis is za terdagmorgen de 33-jarige gehuwde A. G. Wilms uit Veerle (België) over leden. Het ongeluk had aanvankelijk een dode, elf ernstig gewonden en twin tig licht gewonden. Tien mensen zijn nog opgenomen in het Sint-Elisabeth- ziekenhuis te Tilburg. SCHIPHOL, 6 okt. Gistermiddag heeft de president-directeur van de K.L.M., drs. E. H. van der Beugel, de jaarlijkse onderscheidingen voor 10, 15, 20 en 25 duizend vlieguren aan een aantal leden van het vliegend perso neel der maatschappij uitgereikt. „Ik wil het niet hebben over de toestand van de K.L.M. en de zorgen daarover", begon drs. Van der Beugel in het restaurant „De Wijde Wereld" op Schiphol. „Zo iets past niet bij een huldiging. De prestatie door u geleverd is het symbool van een levende K.L.M." Van de 98 kandidaten, die werden onderscheiden, waren er 56 aanwezig. Zij kregen uit handen van hun presi dent-directeur voor 10.000 vlieguren een bronzen penning, een zilveren penning voor 15.000 uren in de lucht, een gouden speld met twee briljanten voor 20.000 en een diamanten speld met drie bril janten voor 25.000 vlieguren. De reeds gepensioneerde boordwerktuigkundige G. E. P. Alsem en gezagvoerder H. A. A. („Han") Kooper kregen de dia manten speld met de drie briljanten op hun revers gespeld. De heer Kooper, die bekendheid verwierf ais winnaar van de Christ Church-race in oktober 1953 zal 1 Januari de K.L.M. wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd gaan verlaten. NIJMEGEN, 8 okt. (KNP) Cura toren van de katholieke universiteit hebben in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen als hoogleraar voor theoretische natuurkunde benoemd dr. ir. J. j. de Swart, thans werkzaam bij het Enrico Fermi Institute for Nu clear Studies aan de universiteit van Chicago. Het ligt in de bedoeling dat prof. De Swa t na zijn terugkeer uit -A-inerilïa nog een jaar zal blijven aan de CERN te Genève en zijn werkzaam heden in Nijmegen eerst het vo'gend Studiejaar zal beginnen. Verder hebbon de curatoren van de Katholieke Universiteit dr. J. M. G. Thurlings, thans lector, benoemd tot gewoon hoogleraar met als leerop dracht: empirische sociologie. geestelijke opvoeding van de kosters. e heer W. Walderveen schetste de grote verdienste van de jubilaris op sociaal terrein, terwijl de heer J. Mel- kert als tweede voorzitter van de Na tionale Federatie van Diocesane Kos tersbonden hoopte dat de heer Koenen nog vele jaren zijn functies in de kos tersbonden zou mogen blijven vervul len. De heer L. J. de Goede overhandigde het parochiegeschenk dat eveneens De- stond uit een enveloppe met inhoud. De heer Bertus Hermans, die sinds koster Koenen de Gregoriuskerk in oud-IJmuiden verwisselde voor de Petruskerk, diens plaats aldaar heeft ingenomen, dankte zijn „leermeester" met enige zeer humoristische woorden. Vervolgens werd nog het woord ge voerd door de heer J. Langenberg namens het zangkoor, dat ook deze middag met een tweetal liederen de plechtigheid opluisterde. Peter Hus- saarts. een jeugdige misdienaar droeg tot slot namens de accolieten een ge dicht voor, waarin de vele grappige omstandigheden uit de kostersloopbaan van de heer Koenen nog eens werden opgehaald. (Van onze correspondent) NIJMEGEN, 8 okt. Een losgebro ken paard dat vannacht omstreeks half twee over de Graafseweg wandelde, is oorzaak geworden van een gecompliceerd auto-ongeluk waarbij één dode viel te betreuren. Het dier stak de rijbaan over, juisl op het ogenblik dat uit de richting Grave een personenauto naderde met een snel heid van ongeveer 80 km. Het paard werd in de flank gegrepen, waarbij de voorzijde van de auto totaal vernield werd. De wagen draaide daarbij om zijn as en kwam in een naast de weg gelegen sloot tertecht. De echtgenote van de bestuurder, de 53-jarige mevrouw L. A. H. H. Schoenmakers-Petit uit Druten, kwam daarbij om het leven. Even later reed een andere auto op het kadaver van het op de weg liggend paard in waar door deze wagen meerdere malen over de kop sloeg. De bestuurders van beide wagens wenden in het ziekenhuis opge nomen maar konden later huiswaarts ke ren. BRUSSEL, 8 okt. (ANP) Volgens mededeling van het Secretariaat-Gene raal der Benelux econom. unie, waar bij gebruik is gemaakt van cijfers ver strekt door het Centraal Bureau voor de Statistiek van Nederland en het Natio naal Instituut voor de Statistiek van België, bedroeg de waarde van de in voer uit derde landen tijdens de maand augustus 1962 2.387 miljoen (augustus 1961: ƒ2.153 miljoen) terwijl voor een waarde van 1.932 miljoen (augustus 1961: 1.864 miljoen) naar derde landen werd uitgevoerd. De waarde van de beneluxinvoer in augustus 1962 is vergeleken met augus tus 1961 met 11 pet. gestegen. De waar de van de uitvoer geeft een stijging te zien van bijna 4 pet. De intra-Beneluxhandei ontwikkelde zich in de maand augustus 1961 als volgt: de invoer in de B.L.E.U. uit Ne derland beliep 180 miljoen (augustus 1961 190 miljoen)de invoer in Neder land uit de B.L.E.U. bedroeg 287 mil joen (augustus 1961: 255 miljoen). Voor de noord-zuidhandel wordt der halve van augustus 1961 op augustus 1962 een daling van ruim 5 pet vastge steld. De handel in de richting zuid- noord is, bij vergelijking van de over eenkomstige perioden, naar waarde gerekend met 13 pet. gestegen. Advertentie) Erkend Graetz-fabrieksdealer HAARLEM, 8 okt. De succesvolle Heemstedenaar Piet Steenvoorden heeft zich zondag in een treffen tussen liet hoofdstedelijke „Olympia" en „De Kam pioen" uit Haarlem, dat op een par cours in Zeeburg werd gehouden, duide lijk de sterkste rijder getoond. Samen met stayer Henny Marinus, Henk Koop- mans en de nieuwelingen Co Groene- wegen en Marcel Rutte had Steenvoor den een ruime voorsprong behaald op het door de jachten zwaar „aangeslagen" Seloton. In het beslissende sprintje bleef ij zijn vluchtmakkers met éen volle lengte verschil de baas. Van de 42 deelnemers, die in deze Zeeburgrace over 35 ronden (70 km) van start gingen, sloegen Rutte, Steen voorden, Baars, Stevens en Nijssen van „De Kampioen" met de „Olympianen" Marinus, Koopmans, Groenewegen en De Bruyn reeds na vijftien kilometer koers een diepe bres in het peloton. De Haar- lemmers Coen Visser, Bert Bogaard en Aad Bogaard probeerden weliswaar de dreigende nederlaag te ontlopen, maar hun tegenaanval leverde geen resultaat op. De negen aanvoerders bleven buiten schot. Vooral Rutte, Koopmans, Groene wegen en Steenvoorden weerden zich voortreffelijk op het voorplan. Door hun activiteiten moesten Baas, Stevens, Nijssen en De Bruyn van de voortijlende kopgroep afhaken. Van de vijf overge bleven koplopers toonde Steenvoorden zich tenslotte sneller dan de rappe Ma rinus. Groenewegen, die van dit kop- groepje als derde over de finish kwam, HAARLEM, 8 okt. In iedere mu- ziekencyclopedie kan men lezen, dat een operette een zangspel is gebaseerd op een luchtig en satyrisch gegeven, met afwisseling van zang en gesproken dialoog. Dit is een omschrijving van de z.g. klassieke operette, welke niet van toepassing is op het zangspel „In einer kleinen Konditorei" welke de Hoofdstadoperette het afgelopen week einde in de Stadsschouwburg verzorg de. „In einer kleinen Konditorei" is een operette in drie bedrijven, waarvoor de Weense jurist en componist Leo Ascher welluidende muziek schreef, welke hy completeerde met enkele ge leende melodieën van Johann Strauss. Het naïeve libretto van Julius Bram- mer en Alfred Grünwald werd door astregisseur Walter Koehner van het tadttheater St. Gallen doorspekt met grappen en 'grollen, waardoor de ge hele presentatie schommelde tussen de revue en de tegenwoordig zo populaire musical. Van de solisten waren hét Jan Handerson als muziekleraar en Lizzi Schöffmann als prinses Elisabeth, wel ke muzikaal het meest bevredigden, terwyi de worstfabrikant van Herman DEN HAAG, 8 okt. De subcommis sie gemeenschappeiyke exportbevorde ring van de drie Benejuxregeringen, waarin ook het bedryfsleven is verte genwoordigd, heeft in een onlangs in Luxemburg gehouden vergadering be sloten, dat de drie ambtelijke voorlich tingsdiensten hun programma's voor deelneming aan jaarbeurzen en ten toonstellingen in 1963 zullen vergeiyken om te zien, waar een gemeenschappeiy ke Deneluxdeelneming mogeiyk zou zijn. De bedoeling is daarna een con creet plan aan de regeringen en aan het bedrpfsleven voor te stellen. n dezelfde vergadering werden de vraagstukken besproken, die verbonden zijn aan eventuele samenwerking by het uitzenden van economische missies en die met betrekking tot samenwer king tussen de kamers van koophan del in het buitenland. Valsner een humoristische typering verkreeg. Het Hoofdstadoperetteorkest - een nogal weidse naam voor dit handje vol instrumentalisten klonk onder de soepele directie van John Brookhouse McCarthy by zonder sympathiek. De decors en costuums waren contempo rain gezien een feest voor het oog, en als men het nuchter Hollands masker weet af te zetten, kan men aan deze vlotte voorstelling veel plezier beleven. A. Krt. legde beslag op de overwinning by de nieuwelingen. De uitslag luidt: 1. p. Steenvooden (Kampioen), de 70 km. in 1 uur 46 min. en 11 sec.; 2. H. Marinus (Olympia); 3. H. Koopmans (Olympia); 4. J. de Bruyn (Olympia); 5. B. Bogaard (Kampioen); 6. J. Wuurman (Olympia). Aparte klassering nieuwelingen: 1. C. Groenewegen (Olympia)2. M. Rutte, 3. R. Stevens, 4. C. Baars, 5. G. Ny'sstn, 6. C. Plus, 7. T. Dykman, 8. T. de Klerk (allen Kampioen). Eëh iffvoor C-klössers over 20 km. werd een volledige Haarlemse aangele genheid met Jan Aldershof als triomfa tor. De uitslag luidt: 1. Aldershof, 2. Van der Stoop, 3. Fiechtler, 4. Kuilboer, 5. Handgraaf, 6. Koelemij, 7. Schenk, 8. Hensen (allen Kampioen); 9. Coope (Olympia)10. Van der Ppl (Kampioen In een rit voor jeugdklassers klasseer den de Haarlemmers Blom, Van Berkel, Kiekens en Handgraaf zich als tweede, derde, vierde en vyfde. Ook de club- prüs ging mee naar de Spaarnestad. Van „De Kampioen" behaalde men 76,5 pnt. en van „Olympia" 46 pnt. ROTTERDAM, 8 okt. Het „Nieuw Rotterdams Toneel" zal zaterdag 20 okto ber in de Rotterdamse schouwburg de eerste voorstelling geven van Tennessee Williams' „De nacht van de leguaan" (The night of the iguena), onder regie van Richard Flink. 2 November is, even eens in de Rotterdamse schouwburg, de eerste voorstelling van „De Magistraat" (The Magistrate) van Arthur W. Pinero, onder regie van Coen Flink. AMSTERDAM, 8 okt. Naar de voorzitter van het Produktschap voor Bier heeft medegedeeld bedroeg de bin nenlandse bieromzet in de periode januari-augustus 1962 2.176.963 hl. Dit is 106,3 pet. van de omzet in januari- augustus 1961. Van de van januari tot en met augustus 1962 omgezette hoe veelheid bier werd 58,2 pet. in fles af geleverd en 41,8 pet. in fust. In 1961 waren de percentages 59,1, respectieve- ïyk 40,9. De bierinvoer in Nederland bedroeg in het tydvak januari tot en met juli 1962 95.166 hl, hetgeen 127,5 pet. is ten opzichte van januari-juli 1961. De bler- uitvoer bedroeg van januari tot en met augustus 1962 614.193 hl. Dit ls 100,4 ppt. ten opzichte van januari-augustus 1961. EMMEN, 6 okt. Te Nieuwweer- dlnge is gisteren een arbeiderswoning vrüwel geheel uitgebrand, waardoor een gezin van zeven personen dakloos ls geworden. De moeder van het gezin, die ziek te bed lag, kon ternauwernood door haar dochter uit het brandende huls worden gedragen. De brandweer bestreed het vuur met vele stralen doch kon de woning niet meer redden. De brand is vermoedelijk ontstaan door een lekke schoorsteen. In het nabygelegen Emmer-Erfschei- denveen brandde gistermiddag de helft van een dubbele woning, bewoond door het twee personen tellende gezin D. de Jong, geheel uit. De brand ontstond in de keuken, waar mevrouw de Jong in de nabijheid van een brandend petro leumstel een gasfles aan het comfoor aansloot. Vermoedeiyk is een hoeveel heid gas tydens de aansluiting ont snapt. Het vuur greep zo snel om zich heen, dat de vrouw via het raam het ln vlammen staande huis moest ver laten. De brandweer kon de andere helft van de woning behouden. De bewoners van de beide door brand getroffen woningen zpn ver zekerd. BEVERWIJK, 6 okt. Aan het eind van de maand september stonden er bij het Gew. Arbeidsbureau IJmond 146 mannen als werkzoekend in geschreven, waarvan 110 werkloos (1961 129). Hiertegenover stonden 1607 aanvragen van werkgevers om personeel, waar van er 518 betrekking hadden op per sonen jonger dan 19 jaar. Op dezelfde datum stonden er 75 vrouwen ingeschreven, waarvan er 37 (1961 - 36) werkloos waren. Het aantal aanvragen van werkgevers naar vrou- welpke krachten bedroeg 234, waarvan er 70 betrekking hadden op personen jonger dan 19 jaar. Ten opzichte van ultimo augustus kan worden geconstateerd, dat het aan bod iets is gestegen, hoofdzakelijk door seizoensinvloeden (horeca), terwijl het aantal aanvragen iets is afgenomen. Daarenboven Kan worden opgemerkt, dat van het aanbod 33 pet betrekking heeft op moeiiyk plaatsbaren. In tegenstelling tot de vraag naar personeel in de andere sectoren is de vraag naar personeel in de bouwnpver- heid gestegen tot 275. Gedurende de maand september werden er 304 man nen en 87 vrouwen als werkzoekend ingeschreven. Er werden 252 mannen en 49 vrou wen geplaatst. Van werkgeverszyde bereikten gedu rende dezelfde periode 351 aanvragen, waarvan 64 voor vrouwen, het ar beidsbureau. Uit de gegeven cyfers blijkt, dat de spanning op de arbeidsmarkt in het Gewest IJmond vrywel onveranderd blijft voortduren. De bedrijvigheid blijft groot en de verwachting t.a.v. de naaste toekomst optimistisch. De tekorten aan personeel blijven vry omvangrpk en bedragen ongeveer 1000 mannen en vrouwen. Het merendeel van de tekorten wordt gekonstateerd in de metaalnpverheid, maar ook in de bouwnpverheid bestaan vrij omvangrijke tekorten. Hier knellen de tekorten wellicht nog iets duidelp- ker, omdat het voor ongeveer be trekking heeft op timmerlieden. By de in het Gewest IJmond in uityoering zijnde werken werd een tekort aan 80 timmerlieden gekonstateerd. Gezien het hoge uitvoeringsniveau en de nog zeer onlangs aangevangen werken zullen de gekonsta teerde tekorten by de bouwny- verheid voorlopig biyven bestaan. Eind september waren er bij bouwobjecten in het Gewest IJmond werkzaam 2323 personen hetgeen ongeveer 120 meer was dan in juni van dit jaar. De sterk ste stpging werd gekonstateerd in de sektor van de z.g. vrije woningbouw, waar het aantal in uitvoering zynde woningen steeg met 30 maar het aan- HAARLEM, 8 okt. Het A-toemooi om de Noordhollandse badmintontitels is bij de dames met veel overmacht gewonnen door het Velsense meisje Im- re Rietveld en bp de heren door de 18-jarige Boudewijn Ridder, na een felle strijd met Repmers van „Velsen". Mo gelijk heeft een tactische fout van Rep mers hem het kampioenschap gekost. In de finale-party met Ridder, mocht hy nadat hy de eerste game met 15-9 won, zpn tweede game verlangen, maar hy deed dit terwyl Ridder aan service was, slechts met een point in plaats van 3 punten. Toen won de Duinwpcker de game met 15-14 en ook de laatste met 15-12. Men' mocht het uiteraard verheugend noemen dat nu ook bp de heren de jeugd het laatste woord had. Drie weken vakantie in het badminton land bp uitnemendheid Denemarken, heeft het spel van Imre Rietveld goed gedaan met als gevolg een nog grotere kloof tussen haar spel en dat van haar tegenstandsters. Met tweemaal 11-0 ver sloeg zy Connie Visman en ook Marja Ridder vormde voor haar in de eind- strpd geen bedreiging; 11-5 en 11-3. Eindstryden, A-toernooi; H.E.; J. Reymers versl. W. Kamp- schuur 17-15, 15-10; B. Ridder versl. H. Sweep 15-10, 15-7; B. Ridder versl. J. Repmers 9-15, 15-14, 15-12. D.E.; I. Rietveld versl. C. Visman 11-0, 11-0; M. Ridder versl. M. Lan- kamp 11-4, 12-9; I. Rietveld versl. M. Ridder 11-5, 11-3. H.D.; Regenburg-Mallant versl. Wie- land-Sweep 15-8, 15-5; Bloem-Kiemeny versl. C. en L. Boelen 15-12, 10-15, 15-12; Regensburg-Mallant versl. Bloem-Kie- meney 15-9, 15-5. Lizzi Schöfjmann en Jan Handerson in de operette „In einer kleinen Konditorei" LUXEMBURG, 8 okt. De steen koolproduktie in de Kolen en Staal Ge meenschap (E.G.K.S.) loopt nog steeds terug, aldus heeft de Hoge Autoriteit te Luxemburg bekendgemaakt. De zes landen aangesloten bp de E.G.K.S. hebben in de maand septem ber 17.46 ton steenkool geproduceerd, tegen 18.16 ton in september 1961. De produktie over de eerste negen maan den van 1962 bedroeg 168.22 ton, tegen 171.29 ton in dezelfde periode van 1961. De invoer van steenkool uit landen die niet bp de E.G.K.S. zpn aangeslo ten, nam toe. Vooral Frankrpk en Bel gië betrokken veel steenkool uit niet- aangesloten landen. (Van onze correspondent) APELDOORN, 6 okt. Het Katho liek Veluws College in Apeldoorn, dat nog slechts enkele jaren bestaat, krpgt binnen afzienbare tpd de beschikking over een modern gebouw. De urgentie verklaring hiervoor is thans door het ministerie van O. K. en W. verstrekt. De capaciteit van het nieuwe gebouw, waarvoor het Rotterdamse architecten bureau ir. Harry Nefkens een ontwerp heeft gemaakt, bedraag 650 leerlingen. Thans bezoeken ca. 325 leerlingen deze katholieke H.B.S. Groei is dus mogelijk en die wordt stellig verwacht, temeer daar het een streekschool betreft. Zp verryst in het westerkwartier van Apel doorn. BEVERWIJK, 8 okt. De tegen maandag 15 oktober uitgeschreven openbare vergadering van het algemeen bestuur van het I.L.V.T. is uitgesteld tot woensdag 17 oktober des avonds te zeven uur ten stadhuize van Bever- wpk. D.D.; Rietveld-Ridder versl. Rotobé- Haye 15-9, 17-16. G.D.: Lankamp-Regensburg verslaat Schutter-Alders 15-7, 15-12; Rietveld- Reömers versl. De Nooyer-Mallant 15- 2, 15-3; Rietveld-Reymers versl. Lan kamp-Regensburg 15-10, 15-18, 15-6. Eindstrijden, B-toernooi: H.E.; P. Aarts versl. F. Braam- Morris 15-5, 25-9. D.E.; L. Formanoy versl. L. Mossel 12-11, 11-6. H.D.; Knaap-Schreuers versl. Wpberg -Braam 15-10, 15-17. D.D.; Verhoef-Daimeper versl. Boven- kamp-Nieuwstad 8-15, 15-5, 25-2. G.D.: v. d. Bovenkamp-Wijnberg versl. Mallant-Knaap 15-12, 13-18, 15-7. AMSTERDAM, 8 okt. Twee jongens hebben zaterdagavond op de Prins Hen drikkade een 72-jarige vrouw van haar handtas beroofd. De vrouw wandelde met haar man ln de mist toen twee jongens naderden. Een van hen hy droeg een wit vest greep de tas. In de tas zaten enige papieren en een portemonnaie met voor twee gulden aan klein geld. De tas werd later leeg teruggevonden. tal werknemers met 109. Het totaal aantal in uitvoering zpnde woningen steeg met bpna 200 en benadert de 2600. Gezien de bekend zijnde plannen wordt een verdere stpging verwacht Het gevolg zal zpn een groeiende span ning op de arbeidsmarkt en hoogst- waarsohpnlpk een verdere verlenging van de bouwperiode per woning, tenzy door de gezamelpke werkgevers in sa menwerking met andere instanties bp- zondere maatregelen worden genomen. Gedurende de gehele maand novem ber, zal voor het Gewest IJmond be schikt kunnen worden over de a.g. be- roepententoonstelling, welke reeds in vele steden en ontwikkelingscentra werd opgesteld en welke aan leerlingen van de hoogste klas van de lagere-, de V.G.L.O.-, de Npverheids- en de U.L.O. scholen een inzicht kan ver schaffen in de beroepenwereld en de opleidingsmogeiykheden tot de verschil lende beroepen. Uit enige belangrpke sektoren van. het maatsohappelpk leven is een aan tal beroepen gekozen en fotografisch in beeld gebracht. Hierbp is de werkende mens in zpn arbeid en werkomgeving uitgebeeld. Door middel van grappige kartoons is op een ook voor kinderen begrijpelijke wpze aandacht besteed aan de specifieke eisen, die de beroe pen aan de beoefenaar stellen. Divers# opleidingen en verschillende schoolty pen zijn op overziohtelpke wpze weer gegeven. De belangstelling bp de schoolhoof den biykt verheugend groot te zyn. Reeds werd van bpna 40 scholen met totaal meer dan 2000 leerlingen een verzoek tot reservering van een rond leiding ontvangen. Gedurende een of 2 avonden per week, of afhankelijk van de behoeft© zal de tentoonstelling ook voor ouders en andere belangstellenden geopend zyn. Deze tentoonstelling zal zeer waar- schyniyk worden ondergebracht in de Papiermakers-Vakschool van Van Gel der Zonen te Velsen-noord. De officiële opening is bepaald op vrydag 2 no vember, om 15 uur. NEW YORK, 8 okt. (UPI) De Al gerijnse premier, Ahmed Ben Bella, en president Osvaldo Dorticos Torrodo van Cuba, hebben elkaar gisteren in New York ontmoet om te spreken over Al- geryns-Cubaanse samenwerking en over het bezoek dat de Algerynse leider aan Cuba zal brengen. De ontmoeting wordt beschouwd als een symbolische bevestiging van Ben Bella's plannen een neutralistische koers te volgen. Voor zyn vertrek naar New York had Ben Bella in Algiers ge zegd dat hp een politiek van „positief neutralisme" zal volgen. Het ligt in de bedoeling dat Ben Bella op 15 oktober in Washington met pre sident Kenndy zal spreken en twee da- gren later voor een ontmoeting met pre, mier Fidel Castro naar 'Havana zal Vlieden. Gisteravond begaf Ben Bella zich naar het New Yorkse vliegveld om president Sekoe Toetré van Guinée te begroeten. President Toeré kwam naar New York om met Ben Bella te spreken over een Afrikaanse top-con- ferentie. Op deze conferentie zou aan dacht besteed moeten worden aan de eenwording van Afrika en aan middelen om de „bevrpding" van de nog overge bleven koloniën tot stand te brengen. NEW YORK, 8 okt. (UPI) Kar dinaal Francis Spellman van New York heeft politiebescherming gekregen, na dat zaterdag een bom voor zyn huis was ontploft. De kardinaal woont naast de kathedraal van Sint Patrick in New York. Er waren geen gewonden maar drie ruiten van de woning sneuvelden. De kardinaal bevond zich op het moment van de ontploffing in een ander gedeel te van het huis. Getuigen hebben de politie meege deeld dat zp even voor de ontploffing een man hebben zien wegrennen. De man sprong in een auto en ging er Kiel vandoor. Volgens de politie maakt de kardinaal zich over het gebeurde géén, maar de politie wél zorgen. HAARLEM, 8 okt. De start van de basketbalcompetitie 1962-1963 is voor de in de landeipke klassen uitkomende Haarlemse ploegen niet bepaald succes vol geweest. In de eredivisie leed een gehavend Flamingo's een onfortuinlpke 48-53 nederlaag. Ook HOC en de Anti- lopendames moesten het onderspit del ven. Alleen de Antilopen-heren behaal den een zege. Flamingo's trof het in de eerste wed strijd in de eredivisie bijzonder slecht. Niet minder dan vier Haarlemse spelers, allen uit de basisopstelling, t.w. Lager- weg, Halewijn, van Wijk en Sunter, wa ren door militaire dienst afwezig. Des ondanks gingen de Flamingo's tegen het Amsterdamse Herly vlot van start. Vooral dankzy de produktieve van de Gevel leidden de Haarlemmers zelfs met 12-2. Langzaamaan ging Herly zich echter herstellen en vooral door de onopvallend spelende Hendriks was na 16-9 en 20-11 met 28-27 de ruststand bpna in even wicht. Een inzinking in de eerste tien minu ten na de hervatting, zou Flamingo's funest worden. De in deze periode goed spelende Pelk leidde Herly naar een 28-35 voorsprong. Wel kwam Flamin go's fel terug, doch verder dan 40-40 reikten de Haarlemse krachten niet. Herly liep weer weg en behaalde een zwaar bevochten, maar verdiende 48-53 overwinning. Overigens voor Flamingo's waarin de juniores Kröder en Bogaard debuteerden een eervol resultaat. De topscorers waren: Flamingo's: van de Gevel 16-6; Herly: Hendriks 12-4; Pelk 4-11 en Telling 6-9. HOC met de ex-Typhoonspelers Ver straten en Veldheer in de gelederen ondervond de kracht van het pasge- promoveerde Giants (Amsterdam) In deze van beide zijden slechte wed- strpd ging de rust ln met de bescha mende stand 12-16. Giants bleef ook in de tweede helft sterker en drukte dit in de 30-43 eindstand uit. De Amster dammer De Haan kwam tot 8-6. Voor feen der Haarlems# schutters waren ubbele cyfers weggelegd. De Antilopendames die via veel om wegen tot de hoofdklasse doordrongen ontvingen de ploeg van het Amsterdam se Agon. Ook hier weigerde men in de eerste helft veelal raak te schieten. Rust stand 10-14. De Haarlemse-Amsterdam se internationale Hilda Draak 8-6 en Linda Averkleef 6-11 zorgden er daarna .voor dat na 24-32 de beide punten met 34-39 naar Amsterdam gingen. Nellie Kaart scoorde voor Antilopen 4-6. De Antilopen-heren keerden van de verre reis naar Enschede met een 52-47 zege op „De Vlubbers" terug. De overige uitslagen luiden: Dames: White Stars 2HOC 2 20-18; Exercitia 2Antilopen 3 20-13; HOC 4 HCK 2 12-18; Antilopen 2Tornado 9-31. Heren: HOC 4Antilopen 3 28-20; Fla mingo's 2Exercitia 2 64-21; Antilopen 2Tornado 28-37: Typhoons 3HCK 3 0-2 (reglementair); Typhoons 2White Stars 2 53-26. Op vrpdag 19 oktober 1962 kan het Haarlemse publiek geneten van top-dames basketball. Op die avond treedt de Ne derlandse kampioen The Blue Stars, dat met veel succes deelnam aan enkele internationale toernooien in het krijt te gen een Tsjechische topploeg.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2