Verkeersknooppunt vlak bij Aken in aanleg Belangrijke schakel in het iese wegennet Europi DE GOUDEN WATERBLOEM Vraas Antwoord HET WOLVENJONG Alfredo mvSoBgsma 11 Avontuur aan de Rivier a DAGPUZZLE m Tl m m iÜ 8 r~ en i r VöëÈlüziëïi MAANDAG 8 OKTOBER 1962 PAGINA 4 Visser-Neerlandia- prijzen uitgereikt Aan Helia Haasse, Ary Verhaar en Oscar v. Hemel De tomatenexport Dies Natalis Kath. Universiteit Uienprijs teruggelopen Afscheid Benoemiingeni bisdom Rotterdam Predikaat „erkend pedagoog klassieke danskunst" Visser verdronken Twee doden in het verkeer door LUKACS Politieverordening Intercommunio Klaver jasprobleem kootr' ERIC DE NOORMAN POEDERS* door W. GELDOF speciaal In teak s 12 u 19 AKEN, 8 okt. In de loop van dit Jaar komt nabü de Duitse grensstad Aken een belangrijk verkeersknooppunt tot stand, dat in het geheel van de toekomstige Europa-wegen een onmis bare schakel zal vormen. Dit knooppunt, aangelegd in de vorm van een klaverblad van vier, draagt de naam „Aachener Kreuz". Van hier uit is een nieuwe Bundesstrasze 1 in aanleg naar Höngen met aansluiting op de bestaande Bundesstrasze naar Dussoldorp. Het nieuwe gedeelte (ruim vflf kilometer lang) vervangt binnen kort het thans bestaande traject Hön gen - Aken, dat midden door het lang gerekte centrum van Broiehwehlen loopt. De omlegging van het stuk Hön gen - Broiehweiden buiten de kom van deze laatste gemeente is een aanzien lijke verbetering voor het snelverkeer, dat in de toekomst via het „Aachener Kreuz" de autobaan Aken - Keulen kan bereiken en vermoedelijk in 1964 ook de in vergevorderde staat van aanleg verkerende „België-Llnie", een auto snelweg vanaf het verkeersknooppunt tot aan de Belgische grens bij Lichten- busch en Eupen. Blijkens een toezeg ging van de Belgische regering zal eind 1964 de zgn. Boudewijnstra da van Antwerpen via Brussel en Luik naar Aken gereed zijn en nabij Lichtenbusch aansluiten op het „Aachener Kreuz". (Advertentie) TELEFOON i 010 -135910. 01896 3344 DEN HAAG, 8 okt. Zaterdag zijn in het parkhotel alhier twee Visser- Neerlandiaprijzen voor muziek en één voor toneel uitgereikt aan de winnaars van een door het Algemeen Nederlands Verhond uitgeschreven wedstrijd. Mevr. Hella S. Haasse uit Amsterdam ont ving een prijs (een geldbedrag) voor haar toneelstuk „Een draad in het don ker", de heer Ary Verhaar uit Den Haag voor zijn strijkkwartet „Vivos Voco" opus 58 en de heer Oscar van Hemel uit Hilversum voor zijn zesde strijkkwartet. DEN HAAG, 8 okt. De Ierse auto riteiten hebben bekend gemaakt, dat zij met ingang van 10 oktober de invoer van tomaten weer zullen toestaan. De mogelijkheid bestaat dus dat ook uit ons land weer tomaten naar dit land uitge voerd zullen kunnen worden. Frankrijk daarentegen heeft besloten In verband met een prijsdaling van to maten, de invoer van dit produkt uit de E.E.G.-landen tijdelijk stop te zetten, uiteraard met uitzondering van de ex tra kwaliteit. Door beschermende maatregelen van de Ierse autoriteiten is er dit seizoen nog weinig terecht gekomen van toma- tenuitvoer naar dit land. Misschien dat het nu op het eind van het seizoen nog wat veranderen kan. De aanvoer van Nederlandse kasto ren ton blijft nog altijd vrü groot. De Ïirijs van de voor export geschikte kwa- iteiten ligt tussen 60 en 65 cent per kg. NIJMEGEN, 8 okt. (KNP) Woens dag 17 oktober zal ter gelegenheid van de negenendertigste Dies Natalis der katholieke universiteit 's morgens tien uur in de St. Josephkerk aan het Keizer- Kareiplein een pontificale H. Mis wor den opgedragen door mgr. Th. G. A. Hendriksen, hulpbisschop van Utrecht Des namiddags om 3 uur zal de rec tor magnificus prof. dr. H. J. Lammers in de aula van de universiteit aan de Wilhelminasingel de diës-rede uitspre ken. Na afloop van de rede volgt recep tie. DEN HAAG, 8 okt. Hoewel het afrijpingsproces van de Nederlandse uien nog altijd bijzonder langzaam ver loopt, wordt het aanbod nu toch gelei delik groter. Er is ook een vrij goede vraag, maar deze is toch niet zodanig dat het grotere aanbod zonder prijs daling kon worden opgevangen. Tegen het eind van de afgelopen week was er sprake van een daling van 3-4 cent per kg voor de export geschikte middelkwaliteiten ten opzich te van het begin van de week. De middelgrove uien werden toen verkocht voor 18-19 cent per kg. West- Duitsland en Engeland blijven nog al tijd de voornaamste afnemers van Ne derlandse uien. Voorts is er regelmatig export naar o.m. Frankrijk, Afrika en West-Indië. In de komende weken wordt gere kend op een groot aanbod van uien, want het areaal is dit jaar groot en er wordt een redelijke kg opbrengst be haald. De uien hebben grote behoefte aan droog weer want regen in de oogst tijd beinvloedt de kwaliteit in ongunsti ge zin. Het kwantum dat wekelijks wordt geëxporteerd, ligt rond 4 miljoen kg. Op de grens tussen Duitsland en Bel gië zal een groot douanekantoor wor den gebouwd ten behoeve van het snelverkeer. Op die manier worden de twee thans gebruikte grensovergangen met België aanzienlijk ontlast. Over de realisatie van de zgn. „Hol- land-Linië" een autosnelweg vanaf het „Aachener Kreuz" naar de Neder landse grens nabij Boeholtz zijn de Duitse instanties minder optimistisch gestemd. Op een dezer dagen gehouden persbijeenkomst deelde het hoofd van het Autobahn-Neubauamt uit Keulen mee, dat de bondsrepubliek deze auto weg, waarvoor alle vereiste voorberei dingen reeds getroffen zijn, pas zal aanleggen wanneer Nederland begint met de aanleg van een autosnelweg van Boeholtz naar Heerlen, die aldaar via een ringweg buiten het stadscen trum van Heerlen om aansluiting zal geven op de bestaande autosnelweg Heerlen - Geleen. Deze laatste weg komt in Geleen uit op de nieuwe autosnelweg Maas tricht - Eindhoven, welke gedeeltelijk reeds klaar is en naar het zich laat aanzien in 1965 geheel gereed zal zijn. De aanleg van de ontbrekende scha kel op Nederlands gebied (Boeholtz - Heerlen) is van eminent belang, aan gezien dit gedeelte nodig is om het Aachener Kreuz door middel van de „Holland-Linië" (10 kilometer lang) te koppelen aan het Nederlandse auto wegennet. Het verkeer uit Keulen, Aken, Dusseldorp en België kan dan via het verkeersknooppunt nabij Aken gemakkelijk Heerlen bereiken en van daar uit de autoweg Maastricht-Eind hoven-Amsterdam de Eg, en in de toe komst ook de nog aan te leggen auto weg Geleen-Hasselt-Beringen-Antwer- pen, de E39, waarvan nu alleen Ant- werpen-Beringen klaar is. Van het traject Geleen via een brug over de Maas te Elsloo naar Hasselt en Berin gen staat het tracée nog niet vast, zo dat de uitvoering van de uiteindelijke E39 nog jaren op zich zal laten wach ten. Volgens de Duitse woordvoerders is dit een kwestie van politiek én van Bel gië én van Nederland. België, zo ver zekerde men ons tijdens de persbijeen komst, is niet erg gebrand op een verbinding België-Duitsland vla Neder lands Limburg, omdat in 1964 de ver binding Antwerpen-Luik-Aken gereed is. Nederland, aldus deze zegslieden, is vanwege „de havenpolitiek" met be trekking tot Rotterdam niet direct ge steld op een korte verbinding van de Belgische haven Antwerpen via Heer len met het Duitse Ruhrgebied. Overigens zijn de Akense instanties van oordeel, dat de thans nog ontbre kende schakels in het Europese wegen net er toch zullen komen. ROTTERDAM, 8 oktober (KNP) Mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rot terdam. heeft benoemd tot pastoor te Rotterdam H. Willibrordus de z.e. heer C. J. van der Knaap, die pastoor was te Kwintsheul. Tot pastoor te Kwintsheul de z.e. heer F. C. Verheul, die kapelaan was te Den Haag (H. Liduina); tot kapelaan in de parochie van de H. Liduina aldaar P. C. M. Mussert, die kapelaan was in de parochie O. L. Vrouw Hemelvaart te Loosduinen. ROTTERDAM, 8 okt. „Om het publiek eens en voor al tegen beunha zerij op dit gebied te beschermen", heeft de Nederlandse beroepsvereni ging van danskunstenaars een predi kaat „erkend pedagoog klassieke dans kunst" verleend aan een aantal ballet pedagogen. De erkende balletpedagogen ontvan gen een certificaat en mogen een pla quette voeren met „school klassieke danskunst" of „academie klassieke danskunst voor beroepsopleiding en a- mateurs". Aanvragen van niet-leden om erkenning zullen door een speciale commissie worden onderzocht. De vereniging meqnt, dat „slecht of oppervlakkig onderwezen training voor het ballet, gespecialiseerd als zij is, een gevaar voor de leerling kan bete kenen". VLAARDINGEN, 8 okt. Vrijdagmid dag waren twee bejaarde vissers u!t Pernis in de Botlek bezig met het lich ten van visfuiken. Zij kwamen hierbij in aanraking met een staaldraad van een baggermolen en dit moet de oorzaak zijn geweest, dat de roeiboot kapseisde en beide mannen te water raakten. Hierbij is de 72-jarige G. de Man uit Pernis verdronken, de tweede inzittende, de 79-jarige W. de Bruijn, eveneens uit Pernis, wist zich te redden, ofschoon hij niet kon zwemmen. (Van onze correspondent) CULEMBORG, 8 okt. Zaterdag morgen werd de achttienjarige L.A.V. uit Schalkwijk nabij Tuil en "t Waal met zijn bromfiets door een veewagen gegre pen. De jongeman werd met ernstige verwondingen naar het Academisch Ziekenhuis te Utrecht overgebracht waar het slachtoffer is overleden. DORDRECHT Bij een verkeers ongeval is hier zaterdag de 49-jarige mevr. J. Saarloos omgekomen. Zij wil de de Spuiweg oversteken, maar liep terug toen een fietser naderde. Een bromfietser reed haar toen aan. Eet slachtoffer werd opgenomen in het ge meenteziekenhuis van Dordrecht, waar het enkele uren later overleed. Vragen voor deze rubriek moeten worden gericht aan de Redactie van ons blad (met in de linkerbovenhoek der enveloppe„Vragenrubriek"). De beantwoording ge schiedt gratis. De Redactie behoudt zich echter het recht voor, bepaalde vragen niet voor beantwoording in aan merking te doen komen. Over de beslissing dienaangaande kan niet worden gecorrespondeerd. Gaarne vermelding van naam en adres bij de ingezonden vragen. Men houde er nog rekening mee. dat men minstens 14 dagen op antwoord zal moeten wachten en dat het ons niet mogelijk is, in teJjaan op verzoeken tot pmotmlijke beantiDOording der brieven. DEN HAAG, 8 okt. Bij K.B. is met ingang van 1 november: ontheven: Van de functie van militair attaché b(] de Nederlandse ambassade te Lon den de luchtmachtattaché, tevens mi litair attaché, de kolonel C. R. R. Man- ders; benoemd werd in deze functie de adjudant in buitengewone dienst, de luitenant-kolonel J. 1« Heux. HEERLEN, 8 okt. 1 November zal de president-directeur van de staats- mijnen. de heer H. H. Wemmers met pensioen gaan. De oud-minister van Verkeer en Waterstaat wordt opgevolgd door hoofddirecteur drs. A Rottier, die verenigen met vrijzinnigheid. ZH -kent de eerste katholieke president-directeur^' zeven sacramenten en heeft een bis- nr staatsmanen wordt. sehoppelijk bestuur. In Nederland heeft Iedere middag gaat mijn vrouw met het hondje wandelen, waarbij ZÜ er wel voor zorgt hem op drukke pun ten aan de lijn te houden. Toen de hond laatst op een stil stuk weg los liep en een bromfietser aanblaf te kreeg mijn vrouw een bekeuring van een agent. Bestaat er dan een politieverordening, die Inhoudt, dat men zijn hond niet los mag laten lopen? Aldus E. B. Inderdaad bestaat 'r sinds vrij korte tnd (ongeveer een jaar) in uw woon plaats (Haarlem) een politieverorde ning, dat iedereen die een hond onder zijn hoede heeft deze niet op de open bare weg mag laten lopen tenzij aan een lijn van hoogstens l'/i meter lengte. De agenten hebben de loffelijke ge woonte met redelijkheid en souplesse op de naleving van deze verordening te letten. In een uitzending van de VPRO hoorde ik verluiden, dat het huwe lijk van een gereformeerde en een rooms-katholieke partner was ge sloten ui de kerk van een vrij-ka- tholicke gemeente. Zowel de gees telijkheid van de rooms-katholieke kerk als die van de gereformeerde kerk had geweigerd het huwelijk te voltrekken. Tijdens de dienst in de vrij-katholieke kerk waren ook de r.-k. aanwezigen te communie ge gaan. Hoe kan dat nu allemaal? Aldus mevr. d. M.-W. Wij kunnen natuurlijk ook niet weten om welke redenen het desbetreffende huwelijk niet kon worden gesloten in de kerk van een der, huwelijkspartners. Zoals u zult weten kan een z.g „ge mengd" huwelijk wel voor de (r.-k.) kerk worden gesloten wanneer aan be paalde voorwaarden wordt voldaan en er op grond daarvan dispensatie is ver leend. Wij nemen aan dat er in het onderhavige geval niet aan die voor waarden Averd voldaan. Blijkens uw brief werd u het meest in de war gebracht door het communice ren van rooms katholieken in een vrij- katholieke gemeente. Dat was ook vol strekt onjuist. Eucharistie en commu nie vormen in een Kerk de sacramen tele kern van de eenheid. Gezien het Kerk-begrip van de rooms-katholiek is het in geen geval geoorloofd, dat deze, hoe oecumenisch zijn gezindheid ook moge zijn, in een andere Kerk aan' de eucharistische maaltijd deelneemt. Som mige andere Kerken nemen onderling wel deel aan eikaars eucharistische maaltijden, resp. avondmaalsvieringen. We zeggen dan dat er „intercommunio' tussen zulke Kerken bestaat. Zo bestaat er bijvoorbeeld intercommunio tussen de (hoog-)anglicaanse en de oud-katho lieke Kerk en eveneens op ander ni veau, overeenkomstig de geldende avondmaalsopvattingen tussen diver se reformatorische Kerken. Intercom munio tussen de r.-k. Kerk en de vrij- katholieke Kerk bestaat er in ieder ge val niet. (De vrij-katholieke Kerk ts een in 1916 onder theosofische invloed opgerichte Kerk, die katholiciteit wil zij slechts ongeveer 1350 aanhangers, verdeeld over twintig kerkgemeenten. Sinds 1920 is zij in Nederland als kerk genootschap erkend). Bent u iu staaf het volgende kla- verjasprobleem voor ons op te los sen? Party A-B heeft 1480 punten Partij C-D heeft 1490 punten Partij C-D heeft op zich genomen om te spelen. Nu behaalt partij A-B bij de eerste slag van dit spel 20 punten (heeft derhalve als eerste de 1500 punten bereikt). Mijn vraag is thans of partij A-B hierdoor winnaar is geworden, on geacht het feit of partij C-D uit eindelijk méér punten op haar naam krijgt fe staan en dus hoger eindigt. Hoe luiden de betreffende officiële spelregels? aldus A.W. Officiële spelregels bij het klaverjassen bestaan er niet. Wel volgen „Klaver- jasverenigingen" een bepaald (vastge steld) reglement. Het is bekend, dat sommige clubs het principe huldigen, wie het eerst 1500 punten heeft behaald is winnaar en „dekt" op dat moment. Anderen kunnen dit niet bewonderen en spelen liever door tot de partij uit is en wie dan het hoogste aantal punten heeft boven de 1500, wint. Het lijkt ons het beste dit vooraf te bepalen. O, ZE STBBK7- OOkt haar TONG 7BG5H M/J O/r /Af ZAL BBN Q PRO HG HBfyEHf Al AAK OAT WEG 14- ..Tja, nou je 't zegt," bromt Svein, „daar kon wel eens wat te beleven zijn, hehehehehe." Hij fleurt helemaal op bij deze gedachte. ,,'n Fiks vechtpartijtje met de een of andere schurkenbepcje,,, zogezegd. Er opaf, Noorman." „Zeker," knikt Eric bedaard, „maar alléén. Ik voel er niets voor om als een paling in een fuik te zwemmen. En daarom ga ik met Ketill en vijftig mannen eerst eens polshoogte nemen. Hapert er wat, dan is dat gauw genoeg te merken en zijn jij en Erwin er nog om bij te springen." „Wat hebben wij aan bijspringen?" snuift Svein teleurgesteld, maar hjj kent de Noorman genoeg, om niet verder tegen te pruttelen. „Moet de koning weer voorop om de eerste klappen op te vangen?" valt Erwin in, en Eric grinnikt onschuldig. „De eerste klap pen opvangen, dat is het ergste niet, zoon. De laatste klappen, die krijgt altijd de verliezer," Verbijsterd1 nagestaard door Erwin, wipt Eric aan boord van het schjp, waarop Ketill en zijn vijftig krijgers zich al ge reed houden. „Onverbeterlijk," prevelt Erwin en hoofdschuddend kijkt hij het koningsschip na, terwijl het in de nevels verdwijnt. Tot hij zich opeens met een ruk omwendt. Juist op tijd, om Egil met een luide plons in zee te zien verdwijnen. MOCO (Advertentie) in Ttmx fffer <T pOTüer^iRar^d)" een handige xlasljc H|MSAPOTHEE ÏDERS >rtsjfieid tsigheid bi) giyatti kou. |aar in POTHEEK :rs), logist. MEENICS POEDERS helpen! Er zijn Meenk's Poeder^Mp hooidpijn, kies pijn. hoest, gri",JSarrhec, influenza, rheumatiek, koortsj^eid bij gevatte kou, periodieke pijnen enz. enz. Verkrijgbaar in etuis met 6 [Weders maar ook in een handige plastic HUISAPOTHEEK (met 6 verschillende etuis 6 poeders), zonder prijsverhoging. Vraag uw drogist. zijn ies- za, ou, ijgbaar rëook in UI ric A POTUCCf rheuma oortsig AMSTERDAM, 8 okt. Universiteit.] dam; L. Mungra, Paramaribo; mej doet. econ.: J. Foerch, Amsterdam, de Priester. Voorschoten: mevr C.. kand. Engels: H. van Manen, Amster dam. AMSTERDAM, 8 okt. Vrije Univer siteit. doet. psychol: mevr. M. Schipper- Van der Hoeven, Leiden, kand theol: A. Brouwer, Utrecht; H. Leene, Baren- drecht (cum laude). kand. medicijnen 2e ged: P. Blanksma, Arnhem; D. Boes veld, Lochem; J. Brants, Amsterdam, mej. J. Bruins Slot, Aerdenhout; J. Col- let, Bussum; A. Goede, Landsmeer; mej. L. Luyendijk, Ermelo; H. Meerte, Zutphen; J. Meyer, Franeker-. mej. J. Neefjes, Amstelveen; A. Veldman, Den Haag; mej. A. Voskamp, Naaldwpk. doet. medicijnen: W. Andriese, Amster- W-M. de Priester, voorschoten; mevr. C. van Veen-Crans, Amsterdam, semi-arts: van Delft, W. Kniestedt, C. Yoe, Am sterdam M Plantinga, Vlaardingen. arts: mej. W. Bos, Delft; Chr. Lijesen, Beverwijk; F. Tutuhatunewa, Capelle a.d. IJssel; J. Veldkamp, Amsterdam (cum laude). kand. econ: G. Bijleveid, Arnhem'. C. Bras, Purmerend; M. v. d. Burg, Driehuis; R. Lenderink, Zeist; E. van Rookhuyzen, Renkum; H. v. d. Breukel, Duivendrecht; B. Boon, Rotter- r»?m' ,d°ct- econ: A. Griffioen, K. v. d. Wetering, Amsterdam. LEIDEN, 8 okt. Rijksuniversiteit doet. Gesch. A. Beenakker, Rotterdam. Verder werd er niet gesproken tussen de twee mannen en dit stilzwijgen duurde een vol kwar tier. Toen hoorde hij Périn zeggen: „Ik geloof dat de boot eraan komt. Hier, kijk jij ook maar eens!" Nu kon George zijn nieuwsgierigheid niet langer bedwingen en voorzichtig schoof hij de krant iets omlaag Ducroix had de verrekijker van Périn over genomen en tuurde in de aangewezen richting. On middellijk bedekte George zijn gezicht weer. „Jazeker, dat is 'ie!" hoorde hü Ducroix zeggen „Kom mee!" Onmiddellijk verlieten belde mannen, die bij het ontvangen van hun consumptie al met de kelner hadden afgerekend, het terras. Toen George hun stappen niet meer hoorde, schoof hij de krant weg en ging rechtop zitten. Ook de overige gasten op het terras hadden zijn manoeuvre niet bemerkt. Over het muurtje kijkend kon George nu de twee mannen e weg zien oversteken naar het strand. Zij liepen honderd meter door tot waar een aanlegsteiger voor plezierjachtjes was gebouwd. Daar verscheen weldra het door beide mannen aan geduide jacht. Heel in de verte kon George beide manner, aan boord zien gaan en even daarna koer ste het scheepje weer de zee op. Weldra was het uit het gezicht verdwenen. G°oige dacht na. Wanneer Périn naar Toulon moest, had hij beter de trein kunnen nemen. Dat ging zeker tienmaal zo vlug. Hij had reeds opge merkt, dat Périn zeker tweemaal per week voor geruime tijd wegging. Meestal vertrok hij dinsdags middags om eerst woensdagsavonds weer thuis te komen. En ook vrijdagsmiddags ging hij vaak weg om dan weer zaterdags of zondags terug te keren. Zakenreizen, had hij tot dusver steeds gedacht. Maar was het geen enorme tijdverspilling zulke reizen per jacht te ondernemen? Het prikkelde George's nieuwsgierigheid. Hier moest hij meer van weten. Wat had de moeder van Jaques ook al weer gezegd? Périn was in geen enkel opzicht te vertrouwen. George rekende vlug uit, dat hij de aanstaande vrijdagmiddag weer vrij had Als hü zich tegen die tijd een verrekijker aanschafte en zich hier weer posteerde, zou hü misschien zün nieuwsgierigheid beter kunnen bevredigen. Misschien zou er niets achter zitten, maar tenslotte had hü in zün vrije tiid weinig te doen en dit wa een goede ontspan ning. Die vrijdagmiddag was George dan ook op tüd aanwezig. Hü vist, dat toen hü vertrok, zün chef nog in het hotel aanwezig was. Als het dus de gewoonte was om van dit punt te vertrekken, moest hü hem ook nu weer zien. Zpn veronderstelling bleek juist te zün. Hü had nog geen uur gezeten ol hü zag de open sport wagen van Périn al aankomen. Slechts Ducroix ontbrak. Périn's auto verdween om de hoek, maar George vermoedde, dat hü even verderop zün wa gen ..tukte of parkeerde. Nu ging het er echter om te zien of de geheimzinnige boot weer zou versche nen Er voeren verscheidene Jachtjes op de rede en daardoor merkte hü het bewuste scheepje pas op, toen het al tamelük dichtbü was. Met zün verre kijker kon hü het heel goed zien. Hü kon nergens iets opvallends bespeuren, maar opeens kreeg hü een '.chokje van schrik. Op het voordek, vóór de kajuit, stond een man tegen de boeg geleund, die hetzelfde deed als hü, n.l. met een verrekijker voor zich uit turen. Zelfs kon hü aan de richting van het kijkinstrument zien, dat de man het strand vóór hem afzocht. Maar Périn was 'oeh al op de steiger aangekomen, waarvoor dan dat turen door die ver rekijker? Vanaf het jacht moest Périn al met het blote oog te zien zpn! Met een ruk trok George zün verreküker omlaag en meteen ging hij weer in zijn stoel zitten. Nog juist op tyd had hü gezien, hoe de uitkükpost op het jacht zün verreküker hoger richtte. Blikbaar bekeek hü tevens de huizen en de terrassen van de café's aan de overzüde van de weg! Maar dat had iets te betekenen! Wie niets in zün schild voerde behoefde zó niet te doen. Klaarblüke- itjk was de man erop uit, na te gaan of Périn ook gevolgd werd. Toch kon George zün nieuwsgierig heid niet langer bedwingen. Hü zette zün zonne bril op en leunde achteloos over het muurtje van het terras. Met het blote oog kon hü nu waarne men, dat de boot aan de steiger meerde, dat Périn instapte en dat onmiddellük daarna de boot weer vertrok. Tevergeefs pijnigde hij zijn hersens af met de vraag wat Périn toch eigenlijk in zijn schild voerde. Toen opeens bedacht hü dat de moeder van Jaques iets had verteld over een vroeger handeltje van de chef. Was hü toen niet betrokken geweest in een smokkelzaak met verdovende middelen? Natuur- lük, dit was d. oplossing. Het jacht diende alleen om een eind de zee op te varen tot het donker was. In de nacht zouden de spull n wei worden af gehaald van een of ander schip. Bü smokkelzaakjes als dit, ging het nooit om grote partijen. Périn zou het goedje gemakkelijk bü zich kunnen steken als hü aan land ging. Toen het schip wegvoer greep George zün küker weer. Hü kon nu ook de naam van het jacht duide- lük lezen: „Loup de Mer" Maar wéér moest hij zün küker, snel opbergen, want nu verscheen de zelfde uitkijkpost op het achterdek. Opnieuw nam de maj de kijker ter hand om hét strand, de weg en ddaarachter staande huizen te bespionneren. Natuurlük, nu was zijn taak op te letten of de boot misschien gevolgd werd. In de weken dat George in Cannes vertoefde had hij voldoende kranten gelezen om te weten, dat de misdaad in de mooiste streek van Frankrijk welig tiert. Waar de rqken der aarde verschijnen ver schijnt onherroepelijk ook het leget van avonturiers en misdadigers dat op hen aast. Zonder twijfel was Périn één van hen. (Wordt vervolgd) (Advertentie) Alle soorten hardhout ruw of in bestek leverbaar N.V. HOUTHANDEL EN ZAGERIJ v/h.W. M.V. GURP STIELTJESSTRAAT 42 R'DAM TEL. 70767 KRUISWOORDRAADSEL 2 3 4 6 o 8 10 15 16 17 10 Horizontaal: 1 snave) - 4 bübelse fi guur - 6 kuit van de steur - 8 rege ringsreglement (afk.) - 9 zangnoot - 10 groet - 11 Turks hoofddeksel - 12 jon gensnaam - 14 zijde van een schip - 15 te gast zijn 18 voormalig Russisch staatsman - 19 huisdier Vertikaal: 1 naar aanleiding van (afk.) - 2 Ierland - 3 soort slang - 4 wereld, globe - 5 schade (mv.) - 6 Kafferdorp 7 zuidvrucht - 13 rivier in Azië - 16 mal 17 toer. OPLOSSING 5 OKTOBER 1 net 2 mdo - 3 ede) - 4 tolk - 5 saar 6 ante - 7 atie - 8 reep - 9 tram - 10 rede - 11 aden - 12 menu - 13 ulft 14 lila - 15 fles - 16 tast.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 4