Laurent Boulanger favoriet voor de wereldtitel in Oberhausen Maar Scholte kan spaak in het Belgische wiel steken Steeds Sanovite in huis! Verburch behaalt vijfde zege in successie: 1-3 Heren van IJmond winnen ten koste van Sport Vereent Hij verschijnt meestal niet in wedstrijden waarin zijn kopman Anquetil rijdt M W Hygiëa bedwingt Niloc (7-7) ALKMAAR klopt de militairen met 3-2 Belgische selectie voor voetbalderby Onder Spaanse leiding OVERGANGSKLASSEN HANDBAL Hoofdklasse handbal Basketballers voor selectie training Dit gaat u persoonlijk aan! Prins stelt zege op Oostduitsers veilig op Schaakolympiade DINSDAG 9 OKTOBER 1962 rAGINA 9 Toepassingsvoorbeelden van OCé-produkten op het gebied van kantoorlichtdruk worden op aanvraag verstrekt. Chemische fabriek L.van der Grinten n.v. Venlo Kantoren te Amsterdam, 's-Gravenhage en Enschede. OBERHAUSEN, 9 okt. Het biljartspel berust op een wis- en natuurkundige grondslag, maar evenmin als het leven zelf valt het in een formule samen te vatten. Morgen zal in de internationale biljartacademies aan de oude wijsheid worden gedacht, wanneer in Oberhausen negen hypernerveuze kadristen, zeven uit Europa en twee uit Zuid-Amerika, hun kandidatuur stellen voor de wereldtitel 71/2. De historie heeft bewezen, dat de meest volmaakte techniek en het ideale systeem niet voldoende zijn om alle problematiek op het groene laken te doorgronden en de baas te blijven. De hardloper, die twee maal sneller is dan de rest van het veld, wint altijd; de biljarter, die door zijn gemiddelde en prestatie-lijst op de hoogste sport van de ladder balanceert, kan in elke partij met een collega-meester van zijn voetstuk worden gestoten. Dit element der verrassing ligt ook hier in Oberhausen op de loer. Daarom verschijnt de grote favoriet voor de wereldtitel, de Belg Boulanger, uiterst waakzaam en geconcen treerd aan de start. De tweevoudige Europese kampioen in het 71/2 kent beter dan wie ook de luimen van het ivoor, waartegen ook zijn priemende afstoot in bepaalde perioden niets kan uitrichten. Evenknie Vervests noodlot et zijn zege in de grote klassieker Bordeaux-Parijs heeft Jo 'e Roo zijn weg- seizoen ingeluid. Met het winnen van de najaarsklassieker Parijs- Tours besluit hij het. Als men hem vraagt of hij deze overwinning verwacht had, knikt hij, met een verontschuldigend lachje, van ja. De lange, slanke man uit Krui- ningen is een briljant en zelfverze-* kerd coureur geworden. Het stond voor dit jaar zo in zijn program ma. Wij herinneren ons ook nog de Jo de Roo van ruim twee-en- half jaar geleden, Hij stond in een van de eerste bergetappes in de Tour de France in de klamme mist boven op een Pyreneeëntop naast zijn fiets. Hij was bleek on der zijn gebruinde, besmeurde huid en een paar tranen liepen over zijn wangen. Uitgeput en ontgoocheld gaf hij op. „Te week voor het harde werk van de weg", zeiden ze allemaal. Wij moesten toegeven dat hij een snelle man was met een eindschot dat, in de klassieker op het eiland Man, ook klassesprinters als Darrigade vaak te machtig was, maar dat was meer in het luxueuze cou-, reurswerk. KUNSTRiIJ-SHOW OP ZILVEREN HOK1J Advertentie KANTOORLICHTDRUK...,VANDERGRINTEN Ja, Laurent Boulanger, de twee meter lnnge Luikenaar en een veelzy- dige biljartgrootheid bU de gratie van een verbijsterend zelfvertrouwen. ware meesterschap is de basis van een nooit verzwakkend geloof in eigen krachi Recente voorbeelden daarvan z'Jn van de Pol, Emile Wa'flard e„ Bené Vingerhoedt. Zij bezorgden hun nvalen al koude rillingen door)nwj *eu achteloos onder de arm touwen afgebakende arena te verschij nen Ën had de tegenstander de euvele moed in een stemming van „alles of niets" een niet te verwaarlozen voor sprong te nemen, dan was hun wraak in bijna alle gevallen verschrikkelijk. De „keizers" van het Europese biljartrijk hebben het veld moeten ruimen voor een drietal jonge, zelfbe wuste troonpretendenten en helaas voor de Nederlandse toekomstplannen zijn het allen Belgen: Ceulemans, Schrau- wen en Boulanger. De eerste is gereed de specialisten van het driebandenspel zonder aanzien des persoonc de les te lezen, Schrauwen dient zich langzamer hand aan als de cum laude geslaagde leerling van Wafflard en Boulanger graait over de hoofden van beiden heen de ere-prijzen weg, waarvoor hij zich wenst in te zetten. Dat geldt dan in de eerste plaats voor het bandstoten en vervolgens voor de „ruimere kaderspe- len als het 71-2 en het 47-1. Boulangers' greep op de drie jongste Europese kaderkampioenschappen doet het ergste vrezen voor zijn concurrenten in Oberhausen. In Thion- ville (71-2) en Nijmegen (47-1) bleef hij ongeslagen, in Ostende (71-2) ver giste hij zich slechts in één partij, tegen Van de Pol, die daarna al zijn partijen verloor en onderaan eindigde, maar dit maakte de Belgische reus goed in de beslissende kamp met onze landgenoot Scholte. Het sterkste bewijs van zijn psychische kracht leverde Boulanger toen door de twee verliespunten koeltjes weg te werken en de Eindhovenaar in de barrage opnieuw op zijn stoel vast te nagelen. Het zal er in het kamende biljart- ■eizoen op neerkomen, dat de Belgische driekleur steeds aan de hoogste mast wappert, tenzij bijvoorbeeld een van de Nederlandse kandidaten, met name Scholte, kans ziet een graantje van de rijke oogst mee te pikken, of dat nu in Oberhausen is of over enkele maanden In het Spaanse Huelva of later in Brus sel, Neuss of San Sebastian. Scholte is vrijwel zeker de enige, die zijn schouders kan zetten onder het „rotsblok" Boulanger. Zonder pedante rie mag hij zich de evenknie noemen van de Luikenaar, waar het gaat*m de productie in het 71-2. Zoals Scholte be gin juni in Ostende het ivoor naar zijn hand zette en op de meedogenloze kaderlynen naar een verfijnd ritme reikte, was hij onstuitbaar. Het kon niet uitblijven, dat hij het record algemeen gemiddelde van Piet van de Pol tot 28.67 verbeterde. Maar hjj miste „lucht" voor de laatste krachttoer, de zwaar ste: het duel met Boulanger de „ver schrikkelijke". was Scholte de mindere van Boulanger? Op het kritieke mo ment wel, maar qua gemiddelde niet en evenmin qua techniek. Daarom behoort hij in Oberhausen stellig tot de kansheb bers en zou hij bij een wat gelukkig (Advertentie) Ook zo handig voor Uw "avondjes". Hartige hapjes direkt klaar. Eet dagelijks enkele Sanovietjes voor Uw gezondheid. Ook zoutarm verkrijgbaar. toernooiverloop voor de eerste maal wereldkampioen in een kaderspel kunnen worden. Hij zal dan ook moeten afrekenen met de geroutineerde Jos Vervest, de „eeuwige tweede" in de glorietijd van Wafflard, thans een nog steeds op goud jagende, nochtans niet verbitterde ca ramboleer. Het vorige seizoen is Ver- vest in een zwak bezet toern-oi met Van de Pol als enige bedreiging wereldkampioen 47-2 geworden en hij heeft de smaak te pakken. Was er toen in Diisseldorf echter een Boulanger bij geweest. Vervest zou vermoedelijk op nieuw op een zijspoor zijn gedrukt. Wat niet wegneemt, dat de sympathieke 38-jarige Antwerpenaar bij vlagen tot enorme reeksen in staat is dankzij een perfecte plaatsing en kleinipel-kunst. De overige zes deelnemers zullen geen rol van betekenis spelen, maar hebben het :n hun vingers om een der „groten"' een poets te bakken. Het aantal van deze poetsen zal dit wereldkampioen schap een beslissende draai kunnen ge ven ten gunste van Boulanger, Ver- vest of Scholte. Grlvaud bijvoorbeeld belichaam' hjj neme ons de type ring niet kwalijk het addertje onder het gras zonder ooit zelf tot de kring der kampioenen door te dringen. Gri- vaud, de altijd sombere, verdrietige, middelmatige, maar o zo vasthoudende Fransman, heeft het menigmaal ge presteerd Wafflard te ergeren en te verslaan. Hij bereidt zich speciaal voor op dergelijke wapenfeiten en wil er graag drie andere partijen voor ver liezen. De Duitser Rudolph is een speler van minder kaliber, die_ even zelden uitschieters kent als inzinkingen. Zijn land wortlt verder vertegenwoordigd door de nog onbekende biljarter Eiter, invaller voor Spielmann. Uit Spanje komt Galvez, die opvalt door zijn voortreffelijke coup de queue, meer dan door zijn scores. Argentinië tenslotte stuurt Girves en Chili de 58- jarige veteraan José Iglesias Diaz, die in 1954 wereldkampioen penthatlon is geweest, in het lit>re-spel ®e' prolongeerde serie van 1828 heeft ge maakt, maar in de kader-types minder te vrezen is. In het wereldtoernooi 47/2 in Düsseldorf eindigde hij als éen na laatste met een algemeen gemiddel de van 13.89, dat lager is dan een Ne derlandse ere-klasser zich kan permit teren. BEN DE GRAAF De drie biljarters, die bij het laatste Europese kampioenschap 71/2 de lakens hebben uitgedeeld en dat vermoedelijk ook zullen doen bij de strijd om de we reldtitel, die morgen in Oberhausen be gint. Links Laurent Boulanger, de twee voudige Europese kampioen, in het midden onze landgenoot Henk Scholte en rechts de tweede Belg, Jos Vervest ALKMAAR, 9 okt. De Tweede Di visieclub Alkmaar heeft de traditione le „8-oktober wedstrijd" tegen het Ne derlandse militaire elftal gistermiddag met 3-2 gewonnen. In de vierde mi nuut opende Visser de score toen hij de bal langs de uitlopende doelman Van Leeuwen (Sparta) in het net schoot. Het werd door Visser ook 2-0 en Hanek zorgde voor een voorsprong van 3-0. Vlak voor rust scoorde De Graaf (Sparta) voor de militairen te gen. Door het voortreffelijke doelver- dedigen van Houtkoper leverde het of fensief van de militairen in de tweede helft niet meer op dan een doelpunt van Van Ingen (Wageningen). BRUSSEL, 9 okt. De Belgische voetbalbond heeft voor de interland wedstrijd tegen Nederland de volgende spelers geselecteerd: Hanon, Heylens, Jurion, Lippens, Stockman, Van Himst en Verbiest (allen Anderlecht), Nico- «y. Paeschen en Semmeling (allen Standard Luik), Bare en Lejeune (bei den FC Luik), Boone (Brugge), Ras- jHeerschot) en Van den Berg (Uni on St. Gillis). De wedstrijd zal zondag door drie worden geleid: scheids rechter is Caballero en grensrechters Pintado en Morilla. (Van onze handbalmedewerker) AMSTERDAM, 8 okt. Er zyn in de overgangsklassen A, dames eii heren, van de handbalcompetitie afgelopen weekeinde enige opvallende uitslagen uit de bus gekomen. Dat is dan aller eerst by de dames de vijfde overwin ning van Verburch in successie, waar door het team uit Poeldijk als enige van de gehele reeks in bezit bleef van maximale winst. Voorts moest De Blin- kert. hoogst eervol, by Athleta het loodje leggen. Wat de beren betreft IJmond behaalde zyn eerste overwin ning ten koste van Sport Vereent, ter wijl het Groningse Olympia met één doelpunt verschil Micrometers terug wees. In B verliepen de wedstrijden vrijwel alle in overeenstemming met de op het ogenblik geldende krachts verhoudingen, wat onder meer inhield, dat de koplopers Swift-Roermond en RKBSV hun positie consolideerden. Advertentie Zekerheid! DE OLVEH staat achter u. JO DE ROO WEET WANNEER HIJ GAAT WINNEN (Van onze speciale verslaggever) Toen echter was Jo de Roo een Jongen van 22 jaar, weliswaar een perfect gebouwde atleet, maar nog ïang niet sterk genoeg om in het sloperskarwei overeind te blyven. Hij was zijn coureursloopbaan ook heel minnetjes begonnen. Als nieuweling moest h(j negen van de tien wedstrij den, daar in het winderige Zeeuwse land, afstappen. Maar de boerenzoon met zii" gestroomlijnde lichaam had toch een harde kern van eerzucht in zijn binnenste. Die wit-hlikkerende tan den van hem zette hij op elkaar en zjjn successen als amateur waren van dien aard dat hij de sprong naar de beroepssport mocht wagen. Achteraf gezien, was die eerste Tour de France geen goede maatstaf voor hem. Gelegenheid om zich in een rustig voorseizoen voor te bereiden enkele dagen voor het einde zou af breken om naar Bordeaux te gaan. Hjj teed zo voortreffelijk dat hij zich na twee dagen mcssst inhouden, wan4 an ders had hij op de eerste plaats ge staan en dan zou het al te gek zijn geweest om er abrupt een einde aan te maken. Bordeaux-Parijs won hjj zoais hij wilde. Weliswaar hadden de zenuwen hem kort tevoren zwaar te pakken gehad en weliswaar vertrok hi) in de nachtelijke kou met een maag die totaal van streek was, maar halver wege de monsterrit voelde hij zijn macht groeien. Tot drie keer toe liep hij weg. Een al te snelle bocht in een afdaling deed hem nog bijna een catastrofale tuimeling maken, maar de muziek van de lokkende overwin ning klonk hem toen al in de oren, en hij zette opnieuw aan voor een solovlucht van tientallen kilometers, zonder kramp en zonder vermoeid heid. Zo'n rit van ruim 550 kilometer blijft lang in je benen zitten. Na veertien dagen voelde hij zijn polsslag weer rustiger worden en verdween het zwa re gevoel uit zijn kuiten. Het is een rit die je voor enige maanden tot wat Jo de Roo na zijn overwinning in de wielerwedstrijd Parijs—Tours met een permitterÈm^De"contracten^voo'r''Ari"- Franse schone. teriums en koersen kwamen op hem afvliegen en vrij snel kwamen ook de quentie dat ny ook moest winnen, overwinningen weer. Op de wereld- want anders zou zijn fabriek hem .'.vXv: was er niet geweest. Bovendien was hij niet, zoals bijvoorbeeld Geldermans, voor de lange etappewedstrijden in de wieg gelegd. Hij was echter ook niet de pure sprinter die in criteriums en kermiskoersen tot de laatste ronde in het gelid blijft meedraaien om dan de goede positie te zoeken voor zijn laat ste en onbereikbare sprong, zoals bij voorbeeld Jo de Haan dat pleegt te doen. Neen, hij was voorbestemd voor de klassieker. Dat is een slijtageslag over lange afstand) Men vindt er een veld van gerenommeerde lieden, met overmoedige avonturiers en slagvaar dige vluchtelingen. Daar moet gevoch ten worden en wie in de laatste tien, twintig kilometer nog adem en sou plesse over heeft, mag op de lauweren afrijden. De klasse van Jo de Roo werd snel ontdekt. Hij werd in de stal van Anquetil opgenomen. Onder de vlag van de Franse drankjesfabriek trof hij spoedig ook Stolker, Geldermans en Rudi Aitig. Toch was de Zeeuw niet alleen beroepsrenner geworden om goed geld te verdienen. Hij zou dat als een bekwame knecht van Anquetil zeker kunnen doen, het zou ook de gemakkelijkste weg zijn, ofschoon die nog zwaar genoeg is. Maar Jo de Roo zegt: ,,Ik wil win nen". Daarom zag men hem niet vaak samen met zijn kopman in één wedstrijd. Het had echter de conse- gauw aan de kant doen. De zeges zijn dan ook gekomen, en het geld eveneens. Jo de Roo kon zyn vrouw Corrie en zijn dochtertje Moni- que installeren in een chic en uiterst smaakvol ingericht huis' langs de spoorweg. Na éen seizoen mocht hy van zijn fabriek zelf zijn wedstrijdpro- gramma voor dit jaar opstellen. De Roo, zwijgzaam als een oester maakte er niet veel drukte van Een paar kilometer van zijn huis woonde Piet Rentmeester en met hem samen trainde hij dag in, dag uit. De Zes daagse van Antwerpen gebruikte hij om de stijve, winterse spieren weer los te krijgen. In het trainingskamp van zijn fabriek, ergens in Zuid-Frank rijk, snoof hy -de frisse, verlokkende voorjaarslucht. Hy voelde zich veel sterker geworden. Bordeaux-Parijs zou zijn eerste grote doel zijn. Een jaar eerder had hy de overwinning op het nippertje gemist, voornamelyk door geb-ek aan ervaring, zodat hij niet wist hoe hij over 550 kilometer zijn krachten moest verdelen. Hy wist dat hij nu kon winnen. Om zijn vorm ver der bij te schaven schreef hij voor enige wedstrijden in, zodat hij met voldoende kilometers in zijn benen aan de start kon verschijnen. Er stond in zijn voorprogramma ook een grote etappewedstryd. Tour de l'Aude. die hij overwinningen weer. Op de kampioenschappen zou hy ongetwyfeld een der grote kanshebbers zyn ge weest maar door allerlei bedroevende politiekj-es konden onze snelste cou reurs niet aan de start verschijnen. Het was toen voor Jo de Roo zaak om op een andere manier uit te halen voor een grote slag, die ten overvloede moest aantonen dat hij tot 's werelds beste wegcoureurs gerekend kam wor den, en dat heeft hij nu aan het slot van' het seizoen gedaan in Parys- Tours. Het was helemaal een overwinning naar zijn aanleg. Temidden van de andere groten deed hjj het zware werk bij het achterhalen van vluchtelingen. Zijn instinct en koersiyzicht gaven hem aan dat het ogenblik van de be slissende ontsnapping was aangebro ken. Hy voelde er niets voor om zich te wagen aan de onzekerheid van een groepssprint met een paar andere heel rappe jongens. Hjj had een andere zekerheid, nl. dat hy bijzonder sterk reed deze zondag. Dat weet hy altijd van te voren: óf het wordt niks, en dan doet hjj ook niet veel moeite meer, óf by is onhoudbaar, en dan mikt hy ook op de eerste plaats en geen ande re. De moed om zich in het avontuur te storten verliet hem ook deze keer niet en het bleek dat hij het weer goed aangevoeld had. al zaten de ja gers op zijn hielen. Gezien het feit dat elk team er een eer in stelt de lijstaanvoerder extra partij te geven, mag de overwinning, die Verburch in A bij de dames behaal de op UDI (1-3), zonder meer een prestatie van formaat heten. De Blin- kert had het uitermate moeilyk by Ath leta, De Utrechtse ploeg had aan ééij voltreffer genoeg om thuis zegevierend het veld te verlaten. Dit was een kolfje naar de hand van Amstel, dat via een zege van 3-1 over Micrometers bezit nam van de tweede plaats. Het Henge lose Olympia bleef teleurstellen. Dit maal moest het de punten aan V. en K. laten (1-6). De stand is nu: Verburch 5 10 V. en K. 5 5 Amstel 5 7 UDI 5 4 Blinkert 5 6 Micrometers 5 2 Athleta 5 6 Olympia-H 5 0 In B begint Quintus steeds meer te ondervinden, dat het voor een ge promoveerde moeilyk is een vooraan staande positie te bewaren. Het team uit Kwintsheul sneuvelde - överigens hoogst eervol - met 5-4 bü Posterholt. Het Roermondse Swift toonde zich weer eens in een schotvaardige bui: 3-10 tegen het zo langzamerhand in een benarde situatie verzeild rakende Hellas. Min of meer volgens ver wachting was er by VHC-Walcheren (1-0) weinig krachtsverschil, terwyi DWS met 4-1 Animo terugwees. Nu luidt de stand hier: Swift-R Posterholt Quintus Walcheren 5 9 5 8 5 5 5 5 VHC DWS Hellas Animo 5 5 5 5 5 2 5 1 Het gaat in A bjj de heren steeds duidelijker worden, dat Swift-Arnhem het inderdaad in de mars heeft een greep naar de titel te doen. Ook het op bezoek zijnde WWV moest dit met een pijnlijke nederlaag (17-6) ondervinden. De Arnhemmers, die hiermee dus een rivaal afscheepten, troffen het boven dien, dat Micrometers bij Olympia-Gro- ningen niet verder reikte dan een be scheiden nederlaag van 11-10. Tenslotte is IJmond er dan tóch in geslaagd de nul uit zijn staat van dienst te schrap pen. De Velsenaren verrijkten zich met het volle pond ten koste van Sport Ver eent (8-12X, dat nu de ry sluit, zoals dit standenliistje laat zien: Swift-A 5 9 Olympia-H 4 6 Micrometers 5 6 WWV 5 6 Jahn II 3 3 OJympia-Gr. 5 3 IJmond 4 2 Sp. Vereent 5 1 Het heeft in B maar weinig ge scheeld of RKBSV had het hoofd moe ten buigen voor Hermes. De Hagenaars weerden zich in Brunssum zeer ver dienstelijk en capituleerden slechts met 10-9. Ook bij Hellas 2 - Swift Helmond was van een gelykopgaande strijd sprake. Maar uiteindelijk bleken de Brabanders toch over iets meer door tastendheid te beschikken: 12-16. Overeenkomstig de verwachtingen onthaalde EBHV het bezoekende Ani mo op verlies (9-6) en Stratum Meteoor veroverde twee punten ten koste van Tonido. De uitslag werd hier 20-10. De stand (Van onze handbalmedwerker) AMSTERDAM, 8 okt. Het is de dames van Niloc in de hoofdklasse hand bal niet gelukt, de reeks overwinnin gen voort te zetten. De Amsterdamse ploeg ondervond van Hygiëa zó veel te genstand, dat zij met een puntenver deling genoegen moest nemen. Actief en PSV stelden wederom vergeefse po gingen in het werk, verbetering in hun positie te brengen. Dit geldt eveneens voo"- de heren van WLC-DES, die voor de vyfde maal met een nederlaag wer den geconfronteerd. Tussen PSV en Athene (dames) ont wikkelde zich een spannende strijd, die eerstgenoemde met miniem verschil in zyn voordeel besliste: 4-5. Hetzelfde was het geval bij ZeeburgWLC-DES, die de bezoeksters met 3-4 winnend afsloten. En aangezien Actief weinig kans kreeg tegen Sagitta (1-6) en Niloc een gelyk opgaande ontmoeting met Hygiëa be ëindigde met een score van 7-7 ziet de stand er nu, alles bijeen, als volgt uit: Niloc 5 9 Sagitta 5 4 Hygiëa 5 7 WLC/DES 5 4 Zeeburg 5 6 Actief 5 2 Athene 5 6 PSV 5 2 De heren van Niloc hebben zich heel wat inspanningen moeten getroosten om Operatie '55 op afstand te houden. De uitslag van 19-17 wijst duidelijk in deze richting. Vergeefs heeft WLC-DES ge tracht, by het eveneens laag geklasseer de Blauw Wit desnoods één punt te be machtigen. De Eindhovenaren verloren met 10-7. Verder bleef PSV in de buurt van de eerste plaats via een zege over Hellas (20-14) en ESCA toonde zich door tastender dan Aalsmeer: 18-10. De stand luidt: Niloc PSV Operatie ESCA 5 9 5 8 5 6 5 6 Hellas Aalsmeer BI. Wit WLC/DES (Van ónze basketballmedewerker) AMSTERDAM, 9 okt. De selectie trainingen voor het Nederlands heren- ba sketballteam zyn hervat, ter voorbe reiding van een serie interlandwedstrij den (tegen Zwitserland, Zweden, Bel gië en Spanje) en de wedstrijden voor de voorronden van de Europese kam pioenschappen 1963 in Polen. De trai ningsgroep is door de technische lei ders, de heren Janbroers en C. Bur gert, als volgt'samengesteld: Jan Bruin, Gerrit Kok, Rob Sterker, Jan Driehuis, Bob Grosmann (allen Landlust), Nol Kuikens Jan Schappert, Michiel de Monchy (allen Agon), Sybe Melis, Wim Brand, Dolf Pouw (allen Argus), Wim Franke, Ton Boot, Frans de Haan (allen The Wolves), Bart Tuin- stra, Karei Pastor(beiden Herly)Hen ry Joubert (Punch) en Paul Hoeksema (DED). Ook de damesselectie begint haar we kelijkse trainingen weer, waarvoor coach Jan Burgert de volgende speel sters koos: Lenie Remeyer, Annie Ko per, Els de Groot, Ria Schouten, Jean ne Knoop, Jannie Westenbrink, Paula Frugte (allen Blue Stars), Greet Duyf, Bart v.d. Groep, Els v.d. Heyden, Bep Dijkstra (allen AMVJ)Hennie Konings, Ria Kuyper (beiden HOC), Elly Groot, Nine Lust (beiden Herly), Thelma v.d. Neut (FAV) en Hilda Draak (Agon). Op het programma staan interland wedstrijden tegen Zweden en België, en het voor-toernooi voor de Europese kampioenschappen 1964. RKBSV 5 9 Swift-H 5 8 Str.-Meteoor 5 7 EBHV 4 6 Hermes Hellas 2 Tonido Animo 5 4 4 2 5 2 5 0 Uitslagen van de gisteren in Enge land voor de tweede ronde herkansing in het toernooi om de voetbalbeker ge speelde wedstrijden zyn Blackpool Manchester City 3-3 (na verlenging) Lincoln Bury 2-3, Middlesbrough Hull 1-1 (na verlenging) Advertentie) Onze kinderen hebben de wereld van morgen in hun handen. Daarom rust op onze schouders de taak onze jeugd op te voeden in een geest van verantwoordelijkheid voor de toekomst en te vormen tot goede Katholieke mannen en vrouwen. U staat niet alleen in uw zorg en verantwoordelijkheid. Dank zij inspanning en offerzin van vorige generaties, die open oog hadden voor het onmiskenbaar belang van het Katholiek wetenschappelijk onderwijs, zijn Katholieke centra van weten schap verrezen, waarin de wetenschapsmens van morgen een Katholiek georiënteerde opvoeding en vorming krijgt. Dit grootse en veelomvattende werk moet worden voortgezet. Uw hulp, uw financiële steun is hierbij onontbeerlijk. Het gaat om de geeste lijke belangen van de Katholieke studerende jeugd van Neder land - ook van dat deel, dat aan openbare instellingen van Hoger Onderwijs studeert. Het gaat om uw kinderen - hart en gelaat van de wereld van morgen. Het Katholiek Hoger Onderwijs Fonds zet zich met alle krachten in voor de instandhouding en uitbreiding van hef Katholiek hoger onderwijs. Geef daarom gulbij de jaarlijkse geldinzameling. Publikatle: Stichting Hoger Onderwijs Fonds, Stationsweg 33-35 - 's-Hertogenbosch ZLATIN PESCI, 9 okt. De Neder landse schaker Prins is erin geslaagd de afgebroken party uit de tiende ron de van de Schaakolympiade tegen de Oostduitser Fuks in zyn voordeel te beslissen. Hierdoor heeft Nederland nu definitief met 3-1 van Oost-Duitsland gewonnen. ^'slagen na de gisteren ge speelde afgebroken partyen waren: v oga$e„ Hongarije 2-2, Rusland - o j Vs' Joegoslavië - West-Duits- land 21/e-li/s Oost-Duitsland - Nederland 1"d> ArgenÜnië - Roemenië 2-1 (een- Oosten if6 Tsjeohoslowakije - Na deze tiende en voorlaatste ronde luidt de stand: 1. Rusland 29 punten, 2. Joegoslavië 25 punten, 3. v. s. 24 punten, 4. Argentinië 22 punten en 1 afgebr., 5. Hongarije 21'/. punt, 6-7. Bulgarye en Oost-Duitsland elk 19 punten, 8. West-Duitsland 18'/. punt, 9. Roemenië 18 punten en 1 afgebr., 10 en 11 Nederland en Tsjechoslowakije elk 17 punten, 12 Oostenrijk 9 punten. DEN HAAG, 9 okt. Ter heid van het vijfentwintigjarig van de Haagse overdekte kunstijsbaan HOKY wordt op woensdag 24 oktober ars. een gala-avond „kunstryden" ge organiseerd. Tot de deelnemers beho ren Sjoukc Dijkstra, wereld-. Europees en Nederlands kampioene, en Wouter Toledo, de Nederlandse kampioen. Ver der de Belgische jeugdkampioene Man- ja Boumans, de Engelse kampioene Diana Clifton-Peach en haar mannelij ke collega Malcolm R. Cannon, alsmed het Engelse kampioenspaar ysdanf Linda Shearman en Michael Philips.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 9