2 trappen! „voor Kathedraal, een tweede thuis geworden voor Joh. Beijk Technisch virtuoos spel van Franse organist Dupré Stem des Volks zestig jaar m R Agenda voor Haarlem evini Auto-Show Fa.J.J.van Kooten J. J. VAN KOOTEN WÊÊÈÊËÊfflÊ&mmMÊËM TAXI 13000 Iets hogere koersen Na zes weken „renovatie LUXOR-THEATER INGRIJPEND GEMODERNISEERD Sfeer gezelliger en intiemer Zondag traditierit van oude auto's Bronzen penning ontvreemd in Haarlem Fraaie gymnastiekdemonstratie van Medau-Schule Zolderbrand: schade f2500.- SOLEX Subsidies provincie Noordholland en 'hij' loopt, uw SOLEX-oto f 375. HARDEBELT ';4r/ De beurs vandaag: WOENSDAG 10 OKTOBER 1962 PAGINA 3 Isar glascoupé 1004 sport Isar glas 700 1963 Burgerlijke Stand Haarlem Slot van Circuitseizoen Jongen fietste tegen een auto ADEMBENEMENDE TECHNIEK HAARLEM, 10 okt. Een praktisch tot de laatste plaats toe bezette concertzaal genoot gister avond van de gymnastiek-demon- straties door de leden van de wereldvermaarde ,Medau-schule' De groep maakt deze herfst een toernee door Europa, waarbij ook ons land werd aangedaan. De Haarlemse Sportraad, die dit jaar zijn tienjarig bestaan viert, heeft met het oog daarop alles in het werk gesteld de „Medau-schule" naar Haarlem te krijgen. De „Me dau-schule" is een opleidingsinsti tuut voor leraressen in de licha melijke opvoeding; vooral de rit mische bewegingsscholing neemt bij de opleiding een belangrijke plaats in. O T O Aanwinsten Leeszaal Heemstede desVsik*; j Films Muziek Toneel Cabaret Diversen Ten toon stellingen Waterstanden Beurs van New York Beurs van Amsterdam 99 HAARLEM, ÏO okt. Zes weken lang hebben de Haarlemmers moeten ervaren, dat de intrigerende titel op het Luxor-theater Wegens renovatie gesloten" geprolongeerd werd. Nu na ®es weken verschijnt de verkwikkende ftel „Romance a la carte", de film, die als première voor Nederland een nieuwe periode voor het Luxortheater inleidt. Wat die renovatie ingehouden heeft, konden wü gisteren vaststellen, ti>en wtf door het gerenoveerde Luxor een rondgang maakten. De muren en het dak van het oude theater waren ®r nog. Verder was er niets meer over Van het vroegere theater. Men hoeft geen heimwee te hebben naar de oude sfeer. Men mag zich slechts verheugen over de ingrijpende vernieuwing, die het theater heeft ondergaan. Volgens het gebruik van de laatste jaren bij andere theaters is het aantal Plaatsen sterk verminderd. Luxor heeft nu honderd plaatsen minder. In totaal 484 plaatsen, waarvan 88 op het balcon. Het theater is er gezelliger door ge- Worden. Er is bovendien meer ruimte tussen de rijen, terwijl de zacht rood beklede stoelen een ruime zit geven. Het middenpad is verdwenen, Waardoor mede dank zij de ronding van de eerste rijen de sfeer gezelliger is geworden en intiemer. Dat was ook de bedoeling, zoals de heer A. F. Wolff, directeur van de N.V. Utrechtse Film onderneming ,,Ufio", vanmorgen ver klaarde. Deze N.V. is sinds kort de exploitante van Luxor. De vroegere ex ploitant, de heer Ohr. de Kuijper, die overigens nog steeds eigenaar is van het gebouw, treedt nu op als bedrijfs leider. De vernieuwing is dan ook tot stand gekomen in gemeenschappelijk overleg tussen de N.V. en de heer De Kuijper en met gezamenlijke financie ring. Het Luxor-theater dateert van 1921. Bij de verbouwing moest er meer ge broken worden dan aanvankelijk ver wacht werd. Een winst is zeker de verdwijning van de twee pilaren, die in de zaal een obstakel vormden. Er is nu ook een groter doek gekomen 8.75 meter tegen 5.10 meter vroeger. waarop alle projecties kunnen geschie den. Op het balcon en op de paden in de zaal is een frisee-vloerbedekkmg aangebracht in grijze kleur. Tussen de stoelen beneden bestaat, de vloerbedek king uit grijzig linoleum. De indeling van het gehele theater is trouwens ver anderd. De kassa bijvoorbeeld ïsffl het midden van de entree geplaatst en kan aan twee zijden bedienen. Zowel (Advertentie) In onze showroom exposeren wij tot en met zaterdag 13 oktober de Een meesterstuk van techniek, zeer elegant gebouwd. En de Geopend van 1022 uur. Houtplein 1820 Haarlem telefoon '2000 HAARLEM, 9 okt. In de eerstvol gende zitting van de provinciale staten van Noord-Holland komen verschillen de subsidieverzoeken aan de orde. Ge deputeerde Staten stellen voor de stich ting Katholieke Culturele Kring te Hilversum geen subsidie te verlenen. De stichting Filmcentrum te Hilversum 1500,- en het Genootschap van samen werkende Ambachts-Kunstenaars ook 1500,- te geven. Voor de Stichting „Museum voor het Gooi en omstreken" te Hilversum wil men 2000,- uittrek ken, voor de vereniging „Het toneel- museum" eveneens 2000,-, voor het Scapino-ballet 3000,- en voor de stich ting Volksmuziekschool te Amsterdam 50.000.. Voorts stellen Gedeputeerde Staten voor de stichting Donemus te Amsterdam te subsidiëren met 2000,-, het district Noord-Holland van de fe deratie van Nederlandse Zangersbon den te Haarlem met 6000,-, de Arche ologische Werkgemeenschap te Haar lem met 500,-, de stichting Purmeren- d'er Muziekschool met 3200,-, de Toon kunstbibliotheek te Amsterdam met ƒ1000,-, het Opleidingsinstituut voor Amateurmusici te Wormerveer met 8500,- en de N.A.T.U. en het W.K.A. met 5700,-. Voorgesteld wordt tenslotte de Cultu rele Raad Noord-Holland een subsidie van 40.000,- te verlenen. Het subsidie van deze Raad over het vorig jaar wil men alsnog verhogen met 6500,-. Ver hoogd wordt o°k het subsidie aan het Amsterdams Conservatorium, namelijk tot 50.000,-. Het Nederlands Kamer koor krijgt de eerste drie jaar een garantie van 300,- per concert. BEVALLEN van een zoon: 8 okt.: C. Stoof-Bottelier; C. M. M. Wouden berg-van Altena; A. M. van den Boo- gaart-Sagius; C. J Heinsbergen-Visser; M. W. J. Berendsen-Gerritsen. 9 okt.; E. van der Linden-Leuven. Van een dochter;- 3 okt.: E. H. Clegg- van den Wall Bake; 7 okt.: M. J. Woortman-Takken; 8 okt.: G. J. M. de Bont-Goulooze; J. M. van Schoonho ven-Koster; H. Groot-Kalverla; J- .P. Dulk-van der Aar; J. Lissenburg-Schip- per; 9 okt.: M. J. Bruins-Giesbergen. OVERLEDEN: 6 okt.: J. van San ten, 65 j., Jansstraat; 7 okt.: W. I. M. Bommels-Raap, 53 j.t Zaanenlaan; D. J. van Duijvendijk, 79 j., Bomeostraat; A. van Leeuwen, 52 j., Gasthuisvest; 8 okt.: P. J. Ackermann-van Veldho ven, 77 j., Rockaertshof; A. C. Kater- de Graaff, 85 j„ Zvjlweg. ONDERTROUWD: 8 okt.: A. den Har- tog en T. Toele; J. Burghout en B. S. C. Tieland; H. Zieren en J. M. Hart. 9 okt.: J. M. Blom en A. J. M. van Straaten; J. A. van Eeno en A. O. Kauscher; C. J. van Stejjn en A. Cin- jee; J. Agassi en K. van Frank; T. C. J. M. Friethoff en W. M. Grol; A. J. Brocke en A. M. Koops; P. A. Het- tasch en G. Luttik; j. Miedema en E. U. Blankwater; R. J. Prang en W. J. van der Linden; H. W. Teeuwen en C. M. de Jong. GEHUWD: 6 okt.: H. Walgrien en J. Schouten; N. K. Merrylees en F. N. Boerma; H. Bruil en G. Soellaart; A. P. van Hulst en W. Vaatstra, de verlichting als de andere technische installaties zijn aan de moderne aange past. De verbouwing geschiedde onder architectuur van de heren B. Schult- heiss uit Haarlem en W. J. Kroese uit Overveen, en werd aangenomen door het Bouwbedrijf A. van den Brink uit Utrecht. Op de vraag, of zo'n grote investe ring in deze tijd wel verantwoord is, nu het bioscoopbezoek zo terugloopt, verklaarde de heer Wolff, wiens N.V. nog vijf theaters in Utrecht, twee in Tilburg, en twee in Groningen exploi teert, dat het bezoek weliswaar is teruggelopen, maar dat er nu weer enige vooruitgang is te hoeken. De tele visie en een andere vorm van geldbe steding hebben de bioscopen een flinke klap toegebracht, maar de mensen zijn kennelijk nu verzadigd. Door de ver nieuwing van het theater en hopelijk door een komende verlaging van de zwaar drukkende vermakelijkheidsbe lasting verwachtte hij, dat het bezoek aanmerkelijk zal toenemen en de re cette bevredigend zal zijn. Volgens hem lopen de kleine theaters, die gemak en gezelligheid bieden, het beste. Voor de toekomst heeft men reeds de hand gelegd op een aantal belang rijke films, die in Luxor gaan draaien. Onder andere „Cape Fear" met Gre gory Peck, „Un singe en hiver" met Jean Gabin, „Oproer op de Defiant" met Alec Guiness en Dirk Bogarde, „Gods Geuzen", naar het boek van Jan de Hartog, „Boccacio 70", met Sophia Loren, Anita Ekberg en Romy Schneider en „lm schwarzen Rössl" met Peter Kraus. Donderdagmiddag wordt ter gele genheid van de heropening om half vier in Luxor een receptie gehouden, 's Avonds om kwart over acht draait de film „Romance a la carte". De opbrengst is bestemd voor „Weldadig heid naar vermogen". ZANIDVOORT, 10 okt. Aanstaande zondag wordt het race-seizoen van het Zandvoortse circuit besloten met de ontvangst van de deelnemers aan de jaarlijkse traditierit van de Pionier Automobiel Club. De deelname aan deze rit is telkenjare groter. Thans werden 118 inschrijvingen genoteerd, waarvan 46 met een auto van 1916 of vroeger, onder andere een Woolsley van 1904, die met de eigenaar uit Nieuw-Zeeland is gekomen en door deze wordt gebezigd voor een trip door Europa. 's Morgens om 10 uur starten de deelnemers van het Lucas Bolwerk te Utrecht Na een lunchpauze in „Groe- nendaal" te Heemstede worden de wa gens tussen 1 en 2 uur te Zandvoort verwacht. Door het grote aantal wa gens is het niet meer mogelijk behen- digheidsproeven af te nemen. Men heeft de auto's nu in groepen geclassi ficeerd en deze zullen de kleine lus van het circuit moeten berijden. De be stuurders zullen de Le Mans-start moe ten maken. Deze projectie van de mo derne ren-methode op het merendeels antieke auto-materiaal zal ongetwijfeld voor het publiek een interessant schouwspel opleveren. HAARLEM, 10 okt. Gisteravond tegen zeven uur is een veertienjarige söholier op de hoek van de Schoonoord straat en de Noordertuindorplaan met zijn fiets tegen een auto opgevlogen. Hy wilde aan zijn broer op de fiets laten zien, hoe hard hjj rijden kon. Op de hoek vloog hij uit de bocht en botste daarbij op de auto. Met een hersen schudding en een snijwond aan het linker onderbeen moest hjj naar het Marine-hospitaal worden overgebracht. Advertentie en blijft lopen tot uw einddoel is bereikt. Praat er eens over met uw dealer voor Haarlem. HOUTPLEIN 18—20 HAARLEM TEL. 11828 .v.v.% HAARLEM, 10 okt. Van de ten toonstelling die momenteel in ,,'t Goede Uur" aan de Korte, Houtstraat wordt gehouden is een grote bronzen penning op marmeren voetstukje ontvreemd. Op deze penning, vervaardigd door de Amsterdamse beeldhouwer Nico Onken- hout staat het zeilschip „De Zeven Provinciën" afgebeeld. De politie heeft de gegevens over deze penning onder musea en kunsthandel verspreid. Dinsdagavond 16 oktober zal de heer J. A. Quint, ambtenaar bij de Dienst van de gemeenteplantsoenen in Den Haag, voor de afdeling Haarlem en omstreken van de Koninklijke Neder landse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in het Krelagehuis spreken over „Het gebruik en de behandeling van rozen in de particuliere tuinen." Zoals bekend is wordt in de Haagse plantsoenen een veelvuldig gebruik ge maakt van verschillende soorten rozen. De spreker zal zijn lezing toelichten met kleurendia's. ■t it-T is voor de Haarlemse katholieken toch iets om trots op te zijn. Hebben de ouderen het gebouw niet aan de Leidsevaart laten verrijzen, met het voorbeeld van de Middeleeuwers, die zelf voor hun kerken zorgden, voor ogen? Waarom dan niet wat meer belangstelling voor de kathedraal? Aan de heer Beijk zal het niet lig gen. Hij zou graag geregeld excur sies houden en zijn rondleidingen op genomen zien in de lijst van officiële Haarlemse evenementen. De ka thedraal, waarvan wel eens gezegd De bekwaamste leerlingen geven regelmatig onder leiding van de direc teur, de heer Medau, demonstraties in het binnen- en buitenland. De demonstranten zullen zich het en thousiasme van de Haarlemmers lang bljjven herinneren: na elke oefening steeg er geestdriftig applaus op. De toe schouwers voor een groot gedeelte zelf beoefenaren van verschillende tak ken van sport kregen waar voor hun geid. De ritmische oefeningen waren soms adembenemend en de techniek was volmaakt. Vooral de ritmische dan sen na de pauze bleken zeer in de smaak HAARLEM, 10 okt. Gistermiddag omstreeks kwart voor één ontdekte een patrouillerende politie-agent zware rookwolken uit het dak van de voor malige meubelzaak van De Jager op de hoek van de Grote Houtstraat en de Raamvest. Hij liet onmiddellijk de brandweer waarschuwen en begon zelf het verkeer te regelen. Met een hoge- drukstraal heeft de brandweer op de zolder de brand geblust. De zolder vloer, het dakbeschot en de spanten werden ernstig door het vuur aange tast. De schade wordt op ongeveer 2500,- getaxeerd. Bij een onderzoek is komen vast te staan, dat een der arbeiders die in het pand werkzaam zijn, op de zolder is geweest hoewel hij daar niets te maken „i- ontkende tegenover de politie dat hij daar een lucifer had aangestreken. NOORDWIJK, 10 okt. Een 16-jarige typiste uit Noordwjjk haalde op de Lijn- baanweg met haar Solex een brom- fietsberjjdster uit Den Haag in. Zij deed dit rechts en een botsing was dan ook het gevolg. De typiste kwam daarbij te vallen en liep een hersenschudding op. van het publiek te vallen. Aan het pro gramma werd bovendien nog meege werkt door keurtumers en turnsters van de vereniging „De Halter" uit Alkmaar en door leden van de Haarlemse turn vereniging BATO. De laatste vereniging gaf een uitstekende demonstratie op de ongelijke brug. De Haarlemse meisjes deden wat souplesse betreft beslist niet onder voor hun buitenlandse collega-tj es. Giseravond gaven leerlingen van de Medau Schule in het concertgebouw een fraaie gymnastiekdemonstratie. (Advertentie) f 375 „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX-SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 HAARLEM, 10 okt. Wanneer op Concertaffiches een pianist, een vio list of enig ander musicus wordt aan gekondigd als een wereldwonder, wekt dat wrevel. Onwillekeurig schroeft de aanstaande concertbezoeker zijn ver wachtingen zo hoog op, dat de musi cus, die zelf doorgaans van deze re clamecampagne niet op de hoogte is, wel uitzonderlijke prestaties moet le veren. „Slachtoffer" van een dergelijke reclame was dit keer de bekende Franse organist Marcel Dupré, die gisteravond op het Muller-orgel van de St. Bavokerk een recital gaf. Ook hjj heeft natuurlijk niet aan de (hoog-gespannen) verwachtingen kun nen voldoen. Ofschoon zijn spel spec taculair was, vierde het pompeuse ele ment te veel de boventoon. De grote fantasie en fuga in g kleine terts en het koraal „Wachet auf ruft uns die Stimme" van Bach kregen een strak ke, pregnante vertolking. Xn Handels tiende orgelconcert en in Francks Fan tasie in C grote terts wendde Marcel Dupré een opvallende effectvolle speel- lidvutnM) Ontwikkelingslectuur: Braunfels en Peterich, Kunstgeschiedenis van Italië; van Fange, Creativiteit in het beroep; Muliken Meditz, Führer durchs taschen- buch (r.k. afd.)Muller Alfeld, Toch ten in Midden en Zuid-Frankrijk; Op het spoor van Israël; Wesseling, Ro mano Guardini (r.k. afd.); Zbinden, De bedreigde mens. Romans: Gregersen, Dorret; Ooster- broek-Dutschun, Dwaaltocht naar het geluk; Shaw, De misdaad van Giovanni Venturi (r.k. afd); Tomasi di Lampe- dusa, De senator en de sirene; Trevor, De brandende gresnlijn; Vos, De man zonder vloeren; Shute, Ruined city; Stewart, Nedam, will you talk? wijze en registratie aan, die deze wer ken geweld aandeden. De „Symphonie- Passion" van de concertgever zelf mocht op het eerste gehoor wel sug gestief aandoen, later bleek, dat het veel klatergoud was wat er blonk Met een improvisatie over het Veni Creator was het precies zo gesteld. Alles bil elkaar was het een concert dat tech nisch virtuoos was, doch artistiek te leurstelde. - J.L. B. Beijk weet te vinden is, of van de prachtige ra- niet oi zijn bijzondere belangstelling men komen genieten. De kathedraal voor de kathedraal aan de Leidse- vaart te verklaren is doordat hij op het feest van St. Bavo 1 oktober geboren is of doordat zijn derde voor naam Bavo luidt. In ieder geval heeft hij de kerk bijna tot zijn tweede thuis gemaakt en geeft hij rondlei dingen en lezingen over de bijzonder heden van het gebouw aan iéder die het maar horen wil. De heer Beijk betreurt het wel een beetje dat niet meer mensen van de sprekende symboliek die op alle hekken, langs muren en pilaren en op elk mozaïek iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin De Stem des Volks gaat jubileren. Dat wil zeggen de stem van het so cialistische volk. Maar ook een beet je onze eigen stem. Want we kunnen niet ontkennen, dat wij vroeger thuis bij langslaperij gewekt werden door de radio, die keihard een socialistisch strijdlied door het huis liet schallen. De politiek van onze moeder was duidelijk: als roepen niet helpt, dan moeten de socialisten het maar doen. En zo moesten wij ons morgenge bed er uit zien te krijgen, terwijl be neden een massaal „Morgenrood" weerklonk. „Morgenrood, uw heilig gloeien heeft ons steeds den dag ge bracht". Het klinkt ons nog steeds in de oren, al hebben wij de ochtend zelden zo poëtisch begroet. Het klonk ons wat onwerkelijk in de oren, als er gezongen werd: „Breek toch door o lichtvernieuwer in deez' groten volkrennacht". Maar wij waren er mee vertrouwd geraakt en we kon den als vanzelf meezingen: „Laat uw gloren hope geven hun die worst- len in den nacht. Geef hun moed in 't voorwaarts streven tot hun 't dag licht tegenlacht". Aldus is de Stem des Volks ook onze stem geworden. De pathetische liederen hebben langzamerhand af gedaan. Wij houden het nog even vol met ons „Aan U o Koning der eeuwen", maar de tijd van „Room sen, dat zijn wij met hart en ziele" is definitief voorbij. Het is een ont wikkeling, waaraan niet valt te ont komen. De ouderen mogen dat betreuren. In het socialistische kamp heerst ook dat heimwee bij de ouderen. Waar is de ijd gebleven, dat het „Aan de strijders" met een hartverwarmende passie op vergaderingen werd gezon gen? De strijd van „de verworpe nen der aarde", die hun „ketenen" wilden afrukken, is gestreden. Van verworpenen zijn ze verworvenen geworden. In die sfeer gaat de socialistische zangvereniging „De Stem des Volks" in Haarlem haar diamanten jubileum vieren. Op 4 oktober was het zestig jaar geleden, dat de vereniging werd opgericht. Een mannenkoor, dat na enkele jaren reeds een gemengd koor werd. Ook in Haarlem was De Stem een stem der tijd. Het programma bestond vooral uit strijdliederen. Op gericht door de „rooie dominee" ds. Hugenholts, kreeg de vereniging bin- wordt dat zij zoveel stijlen heeft, dat zij eigenlijk „stijlloos" is („Onzin", zegt de heer Beijk, „het is de stijl van Cuypers") heeft meer dan ge noeg bezienswaardigheden: het „ge heim" van het vijftien-tal kapelletjes dat als een rozet rond het hoogaltaar en het middenschip gegroepeerd ligt en aldus de ruimte tussen de steun beren opvult; de prachtige mozaïeken op het rechter zijaltaar, de ramen, beelden en schilderingen van bekende moderne kunstenaars, de gewelven die van een ontwikkeling in de bouw kunst rond de eeuwwisseling getui gen: durfde men rond 1895 de gewel ven beslist nog niet in vieren te ver delen en deed men het in achten, na 1906 zag men daar geen kwaad meer in. Zodat de kathedraal nu twee soor ten gewelven heeft. De heer Beijk heeft van dat alles een diepgaande studie gemaakt. Hij kan zich niet her inneren, wanneer hij daarmee be gonnen is. „Je gaat op een keer met een excursie mee en de vonk slaat over". In de loop der jaren heeft hij heel wat lezingen gehouden, o.a. in Gent dat dezelfde stadsheilige heeft als Haarlem, excursies geleid wan neer de plebaan daarom vroeg, en zelfs een boek over de schoonheden van de kathedraal geschreven. Bo vendien heeft hij ruim honderd licht beelden tot zijn beschikking. De heer Beijk maakte ze zelf met voor wat de buitenopnamen vanaf de koe pel betreft levensgevaar. Hij ge niet wanneer hij bemerkt dat zijn toe hoorders geïnteresseerd, op zijn toe lichtingen ingaan en een discussie beginnen. En willen de bezoekers de excursie, na de vastgestelde duur van één uur, nog wat verlengen, dan wordt daar verder niet over gepraat en trekt hij zielsgelukkig met zijn toehoorders voor nóg een half uur de kerk in. Zijn rondleidingen zijn nooit gelijk aan elkaar. Hij vertelt over wat Hem invalt, bij mooi weer kan het gebeuren dat hij ook de buiten kant van de kerk bespreekt. Voor al le belangstellenden die tot dusver hun kans gemist hebben, is er op zaterdagmiddag 13 oktober om half drie weer een rondleiding. iiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiitiimmii nen eigen kring reeds spoedig grote faam. Het kon echter niet bij strijd liederen blijven. Tenslotte was het mede de bedoeling het volk cultureel te verheffen. Andere verzen van Adema van Scheltema werden ge zongen. Natuurlijk „De Wilgen" en „Vrede", maar ook de bekende com-» positie van Diepenbrock „De uil". Bekende dirigenten zwaaiden de di rigeerstok. Bram van der Velde, Ot to de Nobel en niet te vergeten Joh. F Keja. Onder laatstgenoemde werd het zilveren jubileum gevierd. Een jubileum met een pikante bijklank. Keja gooide het roer resoluut om. Hij zette het Requiem van Cherubi- ni op het programma, geheel tegen de opvatting van de Bond van Ar beiderszangverenigingen. De voorzit ter van de Bond, Anton Krelage Sr., maakte daarover ook een aanmer king op het feest. Keja zwaaide af, zijn plaats werd ingenomen door An ton Krelage Jr. En deze zette de lijn van Keja door... Hij was toen pas 22 jaar, maar hij schrok er niet voor terug met zijn Stemmen het slotkoor uit Beethovens Negende te zingen, gen. De laatste jaren hebben Maurice van IJzer en Hans Lichtenstein de di rectie gevoerd. Nu is het Dick Dek ker. Hij zingt met zijn Stem op het jubileumconcert, vrijdag 26 oktober in de gemeentelijke concertzaal, Ver di's „Messa da Requiem". Misschien wordt nu weer een nieuwe tijd inge luid voor het zeventig leden tellende koor, dat het concert geeft samen met „Kunst en Strijd" uit Amster dam en „De Stem des Volks" uit Rotterdam. Ook de Haarlemse Stem zit om jonge krachten te springen. Zij moeten voor een nieuw morgen rood zorgen. Amsterdam, de ontem- OINEMA PALACE: Rif if l in 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Eenzaam zijn baren, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. LIDO: Lemmy Caution en verdovende middelen, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Vie privée, volw. 2 7 en 9.15 uur. ROXY: tjm. do.: D, vloek van de prairie 18 jaar. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: 'n Tikkeltje diefstal, aL 215 7 en 9.15 uur. op MINERVA: woe. en do. 8.15 uur: Nooit zondag, volw. Woensdag 10 oktober Concertgebouw, 8 uur: Derde lustrum concert door de Manmerskapel o.l.v. H C van Lijnschoten. Donderdag 11 oktober Concertgebouw, 8 uur: Orgelconcert door Piet Kee. Woensdag 10 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelvereni ging Thalia met „Mijn souvenir". Donderdag 11 oktober Stadsschouwburg, 8.15 uur: Optreden van Les frères Jacques. Donderdag 11 oktober Concertgebouw, 8.15 uur: Geloof en We tenschap M. C. Thoen spreekt over „De wereldsituatie van het Christendom". Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw. Fossielen, natuurkundige Instrumenten Dagelijks van 115 uur Eerste zondag van de maand van 15 uur Kisschoppclijk Museum. Jansstraat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12.30 en van 1.305 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 25 uur Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, t/m 14 okt.: schilderijen en tekeningen van Wim van Aken. Kunstcentrum „In 't Goede uur", Nieuwe Kerksplein 1, gedurende de maand ok tober tempera en olieverfschilderijen van Hans Mulder. Geopend 10—6 en 8—10 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1. Tot en met 3 november Expo sitie naamloze schilderijen. Geopend v. 95 uur, tijdens de concerten op ma., wo. en vrij. ook 68 uur. IJMUIDEN: Donderdag 11 oktober Hoog water: 1.32 en 14.01 u. Laag water: 9.38 en 21.55 u. AMSTERDAM, 10 okt. In het beurs- patroon is ook vandaag nog geen teke ning gekomen. De koersen van de inter nationale fondsen waren bij de opening van de beurs iets hoger, maar de om- zett enwaren klein, zodat aan de koers- beweging weinig betekenis viel toe te kennen. Aandelen Kon. Petroleum en Unilever gaven beide een verbetering van 1,te zien .terwijl Philips 0,80 is gestegen. Ook AKU en Hoogovens zijn een paar punten opgelopen. Van de cul tures was Amsterdam Rubber ander halve punt lager, maar HVA kon iets stijgen. Van de scheepvaartaandelen werden begin beurs alleen Van Nievelt Goudriaan en Scheepvaart Unie geno teerd. Eerstgenoemde bleef goed op prijs Anaconda Coppei Bethlehem Stee] Chrysler Corp. General Electric General Motors Kennecott CoDDei K.X.M Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway St md Oil Nv Tidewater Unilever U.S. Steel 8/10 36% 29% 55% 67% 54% 62% 13% 27% 48 30% 40 29% 23% 46% 52% 17 35% 40% 9/10 36% 29% 57 67% 54% 62% 13 27% 49% 30% 40% 30 24% 46% 52% 16% 35% 40J: Stemming: verdeeld 4% Ned. 1960 4% Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl 6 Ned. Handel Ml). Cert Amsterdam Rubber H.VA. A.IC..U. Berkel Patent Calvé-Delt Cert Dell-MJj Fokker Ford v. Gelder Hoogovens MOUer Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez Unilever W ilton-Fyenoord B1111 ton 2e Dordtsche Petr. gew Kon Petroleum 50 Holl Amerika Lijn Java Ch Pi, KJ—M. Kc Ned. Stoomb MU KJPJU. Stoomv Mf], Nederl v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned Scheepv. Unle Interunle Robeco Unltas Ver Bezit Rentespaarbrleven '57 Rentespaarbrleven '58 2% Amsterdam '66 1 -Si Amsterdam '56 II 2% Amsterdam '56 tlj 2% Amsterdam '59 2% Rotterdam '57 Alb. Heyn Ki. obi. Vorig Slot 100A 99R 98 97% 90H 107^ 341 104% 120 350% 215 666 141 441 899 258 523% 319 490 138.70 127.30 260% 430 646% 141.60 113% 133 48 133 130% 104 237% 122 121 195 199 438 118 123 82% 87% 87% 99% 8734 120% opening 10/10 99H 91 103% 120% 352 526% 139.40 128.20 142.60 104% "9%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3