Aero-dynamische vorm verbeterd Nieuwe C.ITMOËNS sneller Onderhoed In Duitsland weldra gezichtstest verplicht Buick met een speciaaldieet' IJ CONTACT JAAP FISCHER; TV-debuut voor de Vlaamse televisie Voor Nederland slechts op de grammofoonplaat l) „Grenzen van het leven" 13 1 5 Luisteren naar: naar: te?*- iOSRA rïfdag Fusie tussen autobladen Franse brommer „JMoby-SpOVt J Groenendijk over kritiek op Curie N.C.R.V.-reporter naar Rome Josiderciag Ddiderdag Vrijdag Buitenland Buitenland DONDERDAG 11 OKTOBER 1962 Lange mensen te gast in R 4 99 Oorzaak van meeste verkeersongelukken MENSELIJKE EOUTEN Open oog voor oog-problemen *^w 'r mudiua J MM Oudjesgaan weer op stap Vanavond F eyenoord-Servette op de T,V. ANWB in de lucht Ruim duizend radio- oproepen in 1962 Vluchtnabootser voor kon. luchtmacht PTT neemt „omzetter" in Deventer in beslag Telegraaf- en telefooot- wet overtreden Het produktie-program- ma van Citroen voor 1963 bevat geen ingrij- pende wijziging van de "dellenwèl is er hier en naar nog wat „geschaafd" aa« de m, Ideal en DS. De ero-dynamische vorjn van Wagens is verbeterd en 't levert, aldus de fabriek, en „winst" op van tien kilo- aa P6*" uur' *onder <tat er a« de motor enige wijziging s aan8ebracht. !ÏOewel het bestaande mo- al een duidelijk voorbeeld s van aero-dynamische orrngeving, hebban de teeh- jjjci van Citroen nog moge- heden tot verbetering ont- ekt. Proeven in de wind snel en op de weg leerden, at er een zekere „remous- werking" ontstond in het ge- '®d achter de voorbumper. ?f%z? 's thans opgeheven door afscherming van dit gedeelte. ajs gevolg van deze afscher- S'ng moest de luchttoevoer "aar motorruimte en inte rieur worden gewijzigd. Het resultaat is, dat de grilles in 5*e spatschermen van de DS 19 vervallen zijn. De lucht inlaten bevinden zich nu "oven de bumper en onder "e koplampen. De schijfrem men worden gekoeld door een luchtstroom, die aan de on derzijde van de schermplaat binnentreedt via twee openin gen. Om tegemoet te komen aan een vooral bij de dames nogal eens gehoorde wens, wordt de ID voor- betrekkelijk Nederlandse autobladen, „Rijdend Nederland" en „De Automobilist", zijn een fusie vÜügegaan. tengevolge waar- twiwi0ot^an één blad zal naam RwïpSeven, dat de De Autrvm uend Nederland— Hoofdredn^'hat" zal dragen. Joppe Ur ls de heer J. nefe leiding01* de redactio- Nederland" bö "R"dend taan ook geleverd met stuur bekrachtiging. In dat geval heeft het hydraulisch ssteem tevens een grote hoge-druk- pomp. Als tweede extra uit rusting is verkrijgbaar de speciale verwarmingsinstal latie van de DS 19. De Ami 6 blijft practisch ongewijzigd; alleen is er een verbetering aangebracht aan de voorbank, zodat deze (of de twee stoeltjes) gemakke lijk met een handle verstel baar is (zijn). De 2 CV is niet langer meer uitgerust met de peil stok, met behulp waarvan de benzinestand moest worden opgenomen. Het „lelijke eendje" wordt voortaan uit gerust met een heuse ben zinemeter, welke is aange bracht in het instrumenten paneel boven de stuurkolom. Ook de voor de 2 CV zo ka rakteristieke ruitenwisser aangedreven door de snel heidsmeter is afgeschaft: de ruitenwissers worden thans elektrisch in beweging gebracht. De Panhard tenslotte krijgt in 1963 een verder naar ach teren doorlopend dak, gewij zigde koplampen en achter lichten en andere wieldop pen. De DS 19 met gewijzigde voorkant; door afscherming wordt „remous-werking" achter de voorbumper voor komen. (zie boven). Op het dash-bord van de nieuwe Citroen 2 CV isthans ook een benzi ne-meter te vinden. De door de snel heidsmeter aangedreven rui tenwissers hebben afgedaan, (onderste foto) Omdat de ongelukken-statis tieken het hoofd als een van de meest kwetsbare lichaams delen aanwijzen maar het dragen van een valhelm in een normale auto wat vèr gaat is in Duitsland een „onderhoed" geconstrueerd. Deze helm van polytex kan los worden gedragen en wor den gecamoufleerd door een hoed, pet of ander hoofddek sel, dat het witte ei-hoofd wat meer aan de aandacht onttrekt. De K.L.M. de Klub van Lange Mensen heeft op uitnodiging van Re nault den reis gemaakt naar Brussel, om onderweg te kunnen kennismaken met de binnenmaten van de R 4, de nieuwe kleine Renault Gastheer en initiatiefnemer was de heer J. van Bergen, directeur public relations van Renault, die, hoewel zelf lang van stuk, na afloop ver telde zich zelden zo „klein tjes" te hebben gevoeld. De dankbaarheid van de gasten werd vertolkt door de heer H. Klarenbeek (1.93) die na derhand .enthousiast s<jhreeL Niemand werd gekreukeld... (Advertentie) Twee nog jonge Per jaar komen er in West-Europa zestig duizend mensen om het leven bij verkeersonge lukken, zo wordt in een ver slag van de Raad van Euro pa meegedeeld. Het aantal gewonden wordt geschat op één a anderhalf miljoen. Deskundigen hebben vastge steld, dat 85 95 procent van de ongelukken het ge volg is van menselijke fou ten. JIUIlIMiiïïliWÏPIiPf W '^'rrsssssrrssrrsssssssjwrsssrsssjv'sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssswss Waarschijnlijk dit jaar nog zullen Duitsers, die het rjjvaardigheidsexamen willen afleggen, zich moeten onderwerpen aan een „ogentest". In deze test zal moeten worden vastgesteld, of het geziehtsvermo- Sen van de aanstaande automobilist voldoende is voor de eisen van het moderne wegverkeer. Met deze verordening past de Bondsregering een besluit roe, dat al anderhalf jaar geleden werd genomen door de conferentie van de ministers van Verkeer en Waterstaat van de Europese landen. Destijds verklaarden de ministers het voor gewenst in alle landen de verplichte ogentest voor alle adspirant-automobilisten in te voeren. Dit besluit stoelde op de waarneming van deskundigen in alle landen, dat er aan de stuurwielen van tienduizenden auto's mensen ?itten wier gezichtsvermogen totaal ontoereikend is om zich in het verkeer voldoende te oriënteren. Deze mensen zijn daardoor een permanent gevaar. Ons is een geval bekend van een jonge Westduitse vrouw, d'e in 1955 haar rijvaardigheids-examen met goed gevolg aflegde. Binnen een maand, nadat zij in het bezit was van "aar rijbewijs, raakte zij omdat zij het tweede paar cgen van de rjjleraar niet meer naast zich had, die af en we had gezegd: „Pas op, daar komt een wielrijder" of iets dergelijks in drie ongevallen betrokken, die gelukkig alle afliepen met „blikschade". De vrouw heeft daarna het rijden er aan gegeven. Zjj dacht, dat het allemaal kwam ooor haar nervositeit tijdens het autorijden. In I960 bezocht zij een oogarts, die een nogal sterke oog afwijking vaststelde en haar vertelde, dat ze al een jaar cf vijftien een bril had moeten dragen. Deze bril heeft haar nu de vereiste zekerheid gegeven. Ze heeft opnieuw zeventien autorijlessen van een uur genomen. Een examen behoefde zij niet meer af te leggen, want het rijbewijs Wordt in Westduitsland „voor het leven" verstrekt. Nu is «et autorijden geen probleem meer. Overigens is deze ervaring bevestigd door de waarnemin* Ken van de „Bundesverkehrswacht", die rond 300.000 vrij- ^villige ogen-tests btf automobilisten hield. Het bleek, dat ongeveer een-derde deel van de automobilisten onvoldoende zag. Bedenkelyk zyn vooral het gebrek aan onderscheidings vermogen van kleuren en aan het „ruimteUjk-zien". Elke Zesde test-persoon had moeite met het onderscheiden van Kleuren, elke achtste bü ruimteUik-zien, dat in het bjjzon- ner bij inhaal-manoeuvres van doorslaggevende betekenis kan zijn. Thans zyn de deskundigen het er over eens, dat °°g-gebreken tot de belangrijkste oorzaken van auto- °ngevallen behoren. Op een dealerbijeen komst in Hotel Bou- wes in Zandvoort kon de heer Willem Kap- tein als primeur het nieuw ste produkt tonen van Moto- bécane: de Moby-sport, die eerst op de Parijse Salon officieel zou worden geïntro duceerd. De Mob.v-sport is een snelle, tweepersoons bromfiets, die zijn berijders beneden de veertig kilome ter een felle acceleratie biedt. Een koppelings- of versnellingshandle ont breekt, alles gaat automa tisch; de berijders behoeven slechts de motor te starten en gas te geven. Een veilig heidspal zorgt ervoor, dat de Moby-sport niet "van zelf" wegrijdt «a het star ten. De nieuw ontwikkelde motor is in staat twee per sonen met volledige bepak- General Motors heelt in Amerika het produc tiejaar 1963 geopend met de introduktie van de Buick „Rivièra' Sport Coupé, een twee-deurs hard-top" met speciale car rosserie, waarvan de hoogte slechts 1,35 m. bedraagt. De wagen is uitgerust met een stuurwiel, waarvan de stand kan worden geregeld, vier aparte zittingen en zijruiten zonder raamlijsten. De voor- en achterruit zijn volkomen Integrerende delen van de carrosserie geworden, dank zij het gebruik van een nieuw soort kit, waardoor glas en staalplaat aaneengevoegd kunnen worden. Het nieuwe Buick-model zal voorlopig niet in Europa worden ge ïmporteerd, omdat voor de huidige motor benzine met een hoog octaangehalte moet worden gebruikt. king tegen wind en bergen te laten optornen De piijs bedraagt 845,-. Bij Kaptein N.V. Nederlandse licentie houdster van Motobécane worden slechts details aan het model veranderd. Ver dere nieuwe modellen voor 19G3 zijn de Robuust V en de Moby-club. Een nog steeds groot ver trouwen heeft de heer Kap tein in de fiets. Vooral de „sportieve fiets" voorspelt hjj een goede toekomst. Naast de nieuwe bromfiet sen toonde hij de 600 dea lers daarom ook de nieuwe serie Franse Motobécane sportrijwielen, die Kaptein N.V. in Nederland gaat in troduceren. V liH i Pruebe y compare! proef en vergelijk... en ook U zult in BOBADILLA de perfecte Sherry vinden., /SjSjltfJJACOBUS BOKLKN) (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 14 okt. De Neder landse student-liedjeszanger, Jaap Fi scher, zal de volgende maand zijn T.V.- debuut maken voor de Vlaamse televi sie in een chansonprogramma één uit een reeks van acht waarin hij de hoofdpersoon is. Voor iemand die in zijn vaderland, waar zijn liedjes veel succes hebben, nog nooit voor de camera heeft gestaan, ls dit een nogal ongebruikelijke weg. Men kan de Nederlandse televisie niet verwijten, dat zij deze jonge zanger geen kansen heeft gegeven. Verscheidene ma- j len is Jaap Fischer namelijk benaderd o.m. door de VARA-TV maar hij heeft geweigerd op te treden. Zijn ver- daring: „Ik kie3 mijn eigen medium: voor Nederland is dat de grammofoon plaat en voor België de televisie", maakt deze stap niet voldoende duide lijk. Er zit meer achter. Toen Jaap Fischer begon met zingen, heeft hij geprobeerd voor de camera's te komen. Dat is hem niet gelukt. Men had in Hilversum nog nooit van hem gehoord en voelde er' daarom niet veel voor. Inmiddels is Jaap Fischer een be kende figuur geworden voornamelijk door zijn grammofoonplaatjes en nu heeft men in Hilversum wel belangstel ling voor hem. De VARA heeft deze jon ge student, hij is 23 jaar, uitgenodigd voor een tv-optreden, maar hij heeft ge weigerd, omdat men in het begin hem Zondag 14 oktober zullen de „oudjes" weer op stap gaan; 119 bejaarde automobielen afkom stig uit vijl Europese landen starten dan in Utrecht voor de zevende Traditie-rit van de Pionier Automobiel Club. De wagens rijden via Vreeland, Uithoorn, Leimui- den, Hillegom en Heemste de naar Zandvoort, waar zy op het circuit zullen deelne men aan een klassements proef. De moeilijkheid bij het be denken van een klassements proef is, dat men de statige, bejaarde voertuigen niet meer in snelheid of accele ratie-vermogen kan laten wedijveren; bovendien zon de variaties veel te groot. Men heeft er echter iets op gevonden door de rijders na een „Le Mans-start" hol len naar de auto's een ge deelte van het circuit te la ten rijden met een gemiddel de, dat eerst vlak voor de start bekend wordt gemaakt. Op deze wijze heeft ieder een een goede kans mits de auto tenminste binnen re delijke tijd wil starten en blijft de wedstrijd spannend. Een sirene zal tijdens de strijd het tijdstip aangeven waarop de wagen, die net voorgeschreven gemiddelde feilloos rijdt, moei binnenlo pen. Grote verkleedpartijen ko men er dit jaar niet aan te pas. De Pionier Automobiel Club meent, dat dit al gauw „te kermisachtig" wordt en bovendien leiden de toiletten de aandacht af van de antie ke auto's. BUSSUM, 11 okt. In zijn sportru- briek had Jan Cottaar een aantal perso nen voor de camera's gehaald om het hunne te zeggen van de komende voet balwedstrijd België-Nederland in Ant werpen en de daarmee verband houden de problemen. Hij had er zodoende een bijzonder levendig en voor de talrijke voetballiefhebbers interessant program ma-onderdeel van gemaakt. Ook „Brand punt" dit keer helemaal op het bin nenland gericht handhaafde zich als een goede aktualiteitenrubriek. Na het gebruikelijke „Piste" dan de eerste af levering van een serie documentaires samengevat onder de titel van „De gren zen van het leven". Niemand zal, me- nen wij, kunnen ontkennen dat het wel een boeiende inzet was. Drie opmerkin gen echter. De begeleidende commen taar is nogal eens ietwat pathetisch en pretentjeus-filosofisch van inslag; waarom moet Ton Lutz als hjj in het beeld is zijn tekst van een pa piertje aflezen en tenslotte; men zou best wat meer stilte kunnen inlassen rond beelden die of zichzelf verklaren of reeds verklaard zjjn. Al dat gepraat en al die achtergrondmuziek werkt op de duur maar vermoeiend. BUSSUM, 11 oktober In de epiloog die gisteravond de T.V - uitzending besloot ging aalmoezenier P C. Groenendijk naar zijn zeggen op ver zoek var tie K R O. in-de in on Wat hij noemde de luidruchtige discussie van de afgelopen dagen rond het verschil sel van de Curie. Spreker haalde citaten aan uit de door Pater van Kils donk S.J. voor de St. Adelbertverenigine gehouden rede en uit de preek die kardinaal Alfrink zaterdag in Utrecht hield. De aalmoezenier stelde om dat de huidige kritiek op de Kerk maar kleine speldeprikjes" zijn vergeleken bii de „mokerslagen" die zij in vroeger tii den te verduren heeft gehad. En hii gewaagde in dit verhand van d° neu rotische gezagskrapen van nu" Hii zei géén tegenstelling te zien tussen de woorden van de kardinaal en van pater van Kilsdonk. Zij hebben beiden van hun eigen plaats af gesproken. De pater met „een profetische geest", de kardi naal van „zijn hoge bestuursambt uit". Aalmoezenier Groenendijk zei er pijn lijk door getroffen te zijn, dat er men sen zijn geweest die „de diep bewogea religieuze rede" van pater van Kilsdonk hebben betiteld als „uiting van een pri- vé-geloof" of als „een brok sensatie": en evenzeer door het feit dat andere mensen „de bezonken woorden van de kardinaal" hebben gezien als „een vlucht achter de barricade". Zowel het visionaire als de bezonnenheid hebben hun plaats. De Kerk. zo zei spr. is zo wel gebaat met „stootkracht" als met ,een wijs en activerend beleid". H. Hn. (Van onze radio- en t.v.-redactie) HILVERSUM, 11 okt. De NCRV- verslaggever Herman Felderhof is i aar Rome vertrokken om voor het IKOR, de VPRO, het Convent van Kerken en de NCRV radio-impressies te verzorgen van de eerste Conclliedagen In Rome. De NCRV zal de reportages uitzen den in de radiokrant. Later zullen tij dens het Concilie de heer Felderhof blijft slechts een week in Rome - even tueel nog commentaren van gasten of waarnemers uit protestantse kring kun nen worden uitgezonden. BMi Gisteravond startte de KRO-tv met het eerste deel van de serie „De grenzen van het leven". De samenstelling hiervan werd verzorgd door Daniël de Lange en Leen Timp. Ton Lutz bracht als presen tator dit programma op het scherm. De NTS geeft vanavond tussen zeven en half acht een herhaling van de be. langrijkste gedeelten uit de recht streekse reportage van de opening van het Tweede Vaticaans Concilie, die vanmorgen is uitgezonden. Om half acht kan men kijken naar een nieuwe aflevering van „Luipaard op schoot". Na de rubriek „De actuele camera", die wordt gepresenteerd door de film criticus B. J. Bertina, brengt de AVRO televisie het spel „Arme Bitos" van Jean Anouilh, dat wordt opgevoerd door de Haagsche Cemidie, op het scherm. Het Omroeporkest voert vanavond in het radioprogramma van de AVRO met medewerking van de sopraan Er na Spoorenberg, de tenor Jan Peerce en het Omroepkoor fragmenten uit. uit bekende opera's. Om half tien volgt een luisterspel, getiteld „De terugreis van de dichter Dylan Thomas. HILVERSUM, 11 okt. De NTS verzorgt woensdag 17 oktober van 21.00 tot 21.45 uur een rechtstreekse reporta ge van de tweede helft van de beslis singswedstrijd. die in het kader van de wedstrijden om de Europa Cup in Dü- seldorf tussen Servette (Zwitserland) en Feijenoord wordt gespeeld. Com mentator is Aad van Leeuwen. (Van onze correspondent) ARNHEM, 11 okt. Ann de drukste grenspost van Nederland, het nieuwe douane-emplacement aan Europaweg nr. 36 te Bergh (Gld) heelt de ANWB woensdagmiddag zpn nieuwe kantoor officieel in gebruik genomen in aanwe zigheid o.a. van een aantal afgevaar digden van de Allgemeine Deutsche Automobil Club (ADAC) By die gelegenheid heeft de waarne mend voorzitter van de ANWB de heer P. F. Zimmerman meegedeeld, dat de vier jaar geleden ingestelde ANWB-ra- dio-oproepdienst in 1961 ruim 800 op roepen naar Nederlanders in het bui tenland heeft uitgezonden en m het af gelopen reisseizoen 1038. Tussen half Juli en half augustus 1962 stuurde de ANWB 32 oproepen per dag de luent in via Radio Luxemburg. Het directe re- sultaat daarvan was, dat dertig procent van de opgeroepenen via derden werd bereikt. Zr worden onderhandelingen gevoerd met alle radiodiensten in West-Europa om te komen tot een dergel«k oproep systeem voor Nederlanders, die in net buitenland toeven en wier aanwezigheid thuis plotseling gewenst is. Ondanks de slechte zomer werden aan de grenspost Bergh toch 22.000 kam- peerinlichtingen verstrekt. De samen werking met de ADAC aan de overkant van de gbens is voortreffelijk. De VVV- post in het nieuwe gebouw van de NV Grenswisselkantoren heeft in zijn opzet volkomen gefaald. Die opzet was, toeris ten naar Arnhem te dirigeren. In wer kelijkheid fungeert de Arnhemse VVV- post aan de grens evenwel als boeking- bureau voor Amsterdam. DEN HAAG, 11 okt. Op de vliegba sis Twente van de koninklijke lucht macht is gistermiddag de eerste ap paratuur overgedragen voor de her scholing en opleiding van vliegers en grondpersoneel op de Lockheed F 104 g „Starfighter". Deze anparatuur bestaat thans uit een vluchtnabootser en een verplaats bare oefeneenheid. De vluchtnabootser, gebouwd in Canada onder supervisie van technici van de Canadese lucht macht, is de eerste in Europa. Het ap paraat, kost circa vier miljoen gul den. niet wilde accepteren. Ook zijn vrien den, in het bijzonder de bijna afgestu deerde Luc Wijdeveld, directeur van de Studenten Grammofoonplaten Industrie (S.G.I.)hebben hem niet van gedach ten kunnen doen veranderen. Hjj bljjft weigeren, ook al omdat in het tv-con- tract staat, dat de omroep zich het recht voorbehoudt om eventueel de teksten te wjjzigen en indien dat nodig geacht wordt een ander de liedjes te laten zin gen. Hoewel Jaap Fischer in Leiden heeft gestudeerd hjj heeft inmiddels zijn kandidaatsexamen Arabisch gedaan en is nu verhuisd naar Utrecht waar hij niet-Westerse sociologie gaat studeren is hij nooit in het Leidse studenten cabaret opgetreden, wel echter in dat van Delft. Ook hier weigerde hjj, toen men hem wilde aantrekken, omdat hij in het begin niet was toegelaten. Dege nen die hem goed kennen, weten dat het geen sterallures zijn, maar anderen zijn snel geneigd hem daarvan te betichten. Jaap Fischer is niet gemakkelijk, zelfs niet voor de S.G.I., want zijn vier de plaatje had al geperst moeten zijn, maar tot nu toe is er pas een Kant klaar, omdat hij zijn tweede liedje nog niet heeft ingeleverd. Een grote platen maatschappij zou daar ongetwijfeld geen genoegen mee nemen, maar bij de S.G.I. (ook al is die nu overgenomen door Bovema) gaat het anders. Men laat daar zijn artiesten zoveel mogelijk vrij, er worden dan ook geen contracten ge maakt, waarmee eventueel pr°staties kunnen worden afgedwongen. Twee jaar geleden maakte Jaap Fi scher zijn eerste plaatje, dat aanvanke lijk bepaald niet vlot werd verkocht. De S.G.I. was al bang een enorme strop te halen, maar op een gegeven ogen blik kwam er een bestelling van veertig stuks en sindsdien is de afzet met spron gen omhooggegaan tot ongeveer vierdui zend plaatjes per maand op het ogen blik. Hoewel Jaap Fischer vol ideeën zit, heeft hii betrekkelijk weinig liedies ge. maakt. Hij heeft namelijk de gewoonte om nooit iets op te schrijven. Talloze goede ideeën, waaruit leuke liedjes ge boren hadden kunnen worden, zijn hier door de mist ingegaan, wat men by de S.G.I. natuurlijk bijzonder jammer vindt. Buiten de plaatjes hoort men Jaap Fischer niet veel in Nederland. Hij houdt er niet zo van om voor een zaal te zin gen of liever gezegd, hij heeft er een hekel aan. Misschien is dat de reden, dat wilde geruchten een goeive voedings bodem vinden. Men hoort dei meest fan tastische dingen van hem veirteJen, die allemaal uit de lucht zijn gegrepen. Jaap Fischer trekt er zich niet veel van aan, hij gaat zijn eigen weg en zingt wanneer hij er zin in heeft, ïvant voor hem is de studie belangrijker. Advertentie (Van onze correspondent) DEVENTER, 11 okt. De opspo ringsdienst van de PTT heeft de wre- ijuentiewisselaar, waarmee de heer Krebbers hier verleden week proevin nam in verband met de ontvangst van het tweede Duitse programma, zondeir dat dit grote kosten voor de toestel houders met zich brengt, in beslag ge nomen. Er werd proces verbaal opge maakt op grond van de overtreding- van de telegraaf- en telefoonnet. Vol gens de PTT had de heer Krebbers zijn 0,1 watt wisselaar niet mogen gebrui ken zonder vergunning van de PTT. Alleen het bezit van de wisselaar was al strafbaar. De heer Krebbers heeft het appa raat slechts twee avonden gebruikt en er een proef mee genomen 'voor een beperkt gebied. Hij had de antenne zodanig afgeschermd dat alleen in de wjjk Knutteldorp en de binnenstad een goede ontvangst mogelijk was Volgens hem worden de door hem gebruikte apparaten ook gebezigd bij b. v. centrale antenne-systemen in flats. Ook in het buitenland worden de straalzendertjes veelvuldig gebruikt bi de bergstreken van Duitsland. Oosten rijk en Italië. Na zijn eerste lancering van het idee om de straalzendertjes te gebruiken teneinde te bereiken dat t.v. ontvangst met lage antennes over al mogelijk zou zijn, heeft men in Huis duinen zo'n apparaat op de vuurtoren geplaatst, waardoor Bussum van toen af ook in het Noorden, van Noord Hol land goed te ontvangen is. Dat was voordien niet het geval en de overheid heeft later het gébruik vafi het zendertje gesanctioneerd. (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. HILVERSUM I, 402 m NCRV. 18.15 Sportrubriek. 18.30 Cóun try-Western- en liillbillymuz. 18.50 Soc. perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Geestl. 19.50 Pol. lezing. 20.00 Wij poetsen de plaat: lichte gram. 20.20 Recht zo die gaat, hoorspel. 20.60" Lichte Russische muz. 21.25 Hammondorgelspel. 21.40 Volksliederen 22 00 Kerknrgelconcert 22 30 Nws. 22.40 Avondoverd 22.55 Boek- bespr 23.00 Platennws. 23.30 De orde van het Gulden Vlies sonograf'e. 23.55- 24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 in - AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, act. 18.20 Pianospel. 18.30 Sportpraatje 18.35 Gesproken brief. 18.40 Franse chansons. 19.00 Carrousel, een progr. dat alle kanten opgaat. I»."1 V.d. leugd. 20.00 Nws 20.05 Omroepork. en sol. met koor: Operaprgr. 21 30 Te-urg- reis. stemmenspel. 22.15 Uchte gram 22.30 Nws. 22.40 Act. 23.00 iportact 23.10 Discotaria: nw gram. p.laten. 23.55-24.00 Nieuws. ter van de Helicon. Desyt. van lette rit. en cult, verschijnselen. 14.41- Kamerkoor. 15.00 Lichte gram. 15.15 Dieren in en rondom het huis, progr over huisdieren. VARA: 16.00 Weerrse operetfefragmen- ten (gr.). 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. jeugd 17.50 Act. ENGELAND, BBC Home Service. 330 m.18.00 Nws. 18.15 In the Sout-East, reg. progr. 19.00 Muzik. klankb. 19.30 Ork. conc.mod en klass. muz. 20.30 Discussie over act. prob 21.00 Amerik. volksliederen. 21.30 Wetenschap. quiz. 22.00 Nws. en ber. 22 59 Weerber 23.00 Nws. 23.02 Voordr 23.15-23 3r Pianorec. ENGELAND. BBC Dight Progr. 1500 en 247 m.18.33 Sportoverz. 18.45 Hoorsp. 19.00 Nws. en journ. 19.31 Licht progr. 20 00 Wedstr. tussen, scholen. 20 31 Sa menzang. 21.00 Brievenbeantw 21.31 Lich te orkestmuz. 22.30 Nws, sport en act. 22.41 Jazzmuz. 23.31 Lichte muz. 23.55- 24.00 Nws. NDR-WDK, 309 m.19.0U Nws. 19.15 Tristan und Isolde, opera (le en 2e acte) 22 00 Nws. 22 30 Tristan und Isolde, ope ra (3e acte) 24.00 Nws 0 20 Dans- en amus muz 1 00 Weerber. en gever. muz. FRANKRIJK LU, 280 en 35 m.19.00 lachte ork muz. 20.00 Ork. conc.mod. muz. 23.10 Klass. kamermuz. 23.39 Klass pianorecital. 23.53-24.j00 Nws. BRUSSEL, 324 m.18.18 Paardesport. 18.20 V. d. sold. 18.50 Radiokron. 19 00 Nws. 19.50 Vrije politieke tribune., 20.00 Cahnsons. 20.30 Omr. symf. ork. en sol. moderne en klass. muz. 21.45 Zangreci tal. 22.00 Nws. 22.15 Lichte gram. BRUSSEL, 484 m.: 19.30 Nws. 20.00 Üiscoparade. 22.00 Wereldniws. 22.00 Lich te muz. 22.55 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.00 Lezing of voordr i2.15 Brieven- beantwoording 12.45 Meded. VX3& Weer bericht. 13.00 Nws Hoogtepunten uit programma s van de afgelopen week. 14.00 Schoolradio. 15.00 Lichte muz. L5>.i0> Klankb. 16.00 Ork. conc.: klass en mod. muz. 17 00 V. d. jeugd. 17.56 Weerber. ENGELAND, BBC Dight Programme 1500 en 247 m.13.00 Popul gram 12.31 Gevar. progr 13.31 Gram 13.45 V d. kleuters. 14 00 V d vrouw La 00 Lichte ork. muz 15.31 Muz. bij het werk 16.15 The Dales, dagboek 16.31 JLtsl races.. 16 83 Gram v. d leugd 17 00 Gevar. progr 17 31 Gevar muz en ber NDR-WDK, 309 in L2.00 Lichte ork. muz. 13.00 Nws 13 15 Omr ork van Keulen en Zaïlgsol. 14.OU Gevai gram. 16.00 Negro-spirituals 17.4o Lichte gram. FRANKRIJK 111, 280 en 235 m 12 00 Nws. 12.10 Ork. conc. 14.10 Mod kamer muziek. 15.00 Muziekfestival van Ascona 1962: Ork. conc.: klass muz. BRUSSEL, 324 in.: 12.UU Nws 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber 12 35 Lichte ork. muz. 12.5(0 Beursber 13 00 Nws. 13.15 Lichte muz 14 00 Schoolradio 16.UÖ1 Beursber 16.06 Kanrermuz. LH 50 Vlaam se liederen L7.O0 Nws 17 15 Lichte gram.. 17 45 Duitse les BRUSSEL 484 m. 12.30 Gevar progr. 14.03 Werken van Belg camp. 15 03 Po pulaire muz. van vroeger. 17.00 Nws. 17.30 r kamerork. koren en sol.: Gewijde muz. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 7.00 \hvs. 7.15 Klass. gram. 7.30 V. d. jeugd. 15 Morgengebed en overw. 8.00 Nws. 8.15 Lichte gram. 8.50 V. d huisvr. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.05 Lichte «ram. 11.00 V. d. zieken. 11.40 Lichte gram 11.50 Als de ziele luistert, lezing. 12.00 Middagklok noodklok 12.04 Lichte gram. 12.30 Meded. ten hehoeve van land- en tuinbouw. 12.33 Pianospel met ritmische begeleiding. 12.50 Act. 13.00 Nws. 13.15 Platennws. 13.20 Dansork. en zangsol. 13.45 V. d. vrouw. 14.00 Operet temelodieën (gr.). 15.00 Schoolradio. 15 30 V. d. zieken, lfi.30 Bariton en plano- klass. en mod. liederen. 17.00 Boekbe spreking. 17.15 Kinder' «r. 17.40 Beurs berichten 17 45 Musicerende dilettanten Fanfare-orkest. HILVERSUM 11, 298 m. VARA- 7 t)i m^S' Ho Ochtendgymn. 7.20 Soc strijd lom 7 k Lichte ochtendklanken (gr.) Nw! ce voorPag>na, praatje) W NWS. en Soc. strijdl. 8.18 Muzik ochtendpost gr,),. 9.00 Ochtendgymn v «•"OUW. 9.10 Mod. ork. muz (gr 9.40 Idem. VPRO: 10.00 Schoolradio VARA: 10.20 V d. huisvrouw. 11.0(1 V d keuters. 11.15 Pianorecital: mod. muz. 4,°. Bammondorgelspel. iVRO: 12.00 ofi „1 met 7-angsol. en «cc. 12.2(1 12S? iJltZ' v d' 'andbouw fninh 1000 O behoeve van land- en tuint). 12.33 Sport en recreatie, afgewis seld met gram. 13.00 Nws. 13.15 Meded. event, act of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Licht ork. 14.00 Zang en harp. 14.20 Wa- AVRO: 19.30 Luipaard op schoot, doe. film. NTS: 20.00 Journ. AVRO: 20.20 Televizier. 20.30 De act. camera: voor uitblik in het komend bioscoopseizoen 21.00-22.40 Arme Bitos, toneelstuk. DUITSE TELEV1S1KPROGK. (Regionaal progr. NDR: 18.20 Progr. overz. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.40 Hier und Heute. 19.15 Camping bij de Antipoden - Tasmanië. NDR: 19.25 Lise- Pulver, de gravin uit De Spessart) 20.00 Journaal en vveeroverz. 20 20 Film reportage over de Basken. 21.00 Alle Tage Montag, speL 22.35 Laatste neiuws, DUITSE TELEV1SIEPROGR. TWEF PROGR. 19.30-20.00 Reg. progr. 20.00 Journ. en vveeroverz. 20.20 Muzik. herinneringen van Louis Armstrong (2). 20.55 Critische be schouwing over stedenplanntng. 21.45 Con cert: klass. muz. 22.35 Met andere ogen gesprek. VLAAMS BELG. TELEVIS1EPROGR. 19.00 V. d. jongeren. 19.30 V vrouw. :0 00 Nws 20.25 Het manneke. 20.30 Lied- iesprogr. 20.55 De schaduw van Mart. V-spél. 22.30 Nws FRANS BELG. TELKViSIEPROGR. 18.30 Berichten. 18.33 V. d. Jeugd. 19 00 Aux Moteurs. 19.30 Table Ouverte. 20.00 iournaal. 20.30 De mens van de 20e, eeuw, spel. 21.30 Nwe films. 23.00 Lec- 'uur voor allen. 22.50 Journ. DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. Jeugd. 18.05-18.10 Overz. v. d. middagprogr. v. d. komende weak.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 13