Belg Boulanger presenteert Henk Scholte fatale rekening wonde na het Zout op open eerste verlies tegen Galvez BE5IZHERM RDTER5EPT SANTOS GEEFT BENFICA GEEN SCHIJN VAN KANS Deventer pronkt - terecht met zijn kunstijsbaan I liufil „MEER LANDEN IN E.E.G.; MINDER FACILITEITEN" Matiging loonkostenstijging in komende jaar geboden Directeur Bergström zoekt compromis tussen „zijn" en de recreatie sport «TJfC Pele leidt Brazilianen naar verovering van Wereldbeker 1 - Altig-J unkermann winnen „Berlijn" Broekman-diploma voor snelle 500 m -1 Nationale Ballet naar Genève Boek over prins Bernhard MAX TAI in IEXI-TIME Sportflitsen AMERIKAANSE REIS INSPIREERT VOORZITTER WERKGEVERSVERBOND Van Looy en Post op de tweede plaats Renders geblesseerd Waarschuwende woorden van minister Erhard VRIJDAG 12 OKTOBER 1962 PAGINA 11 OBERHAUSEN, 12 okt. Als het wereldkampioenschap 71/2 het voorspel is van de komende Voetbalinterland tussen België en Nederland mag men zich voorbe reiden op een trieste zondagmid dag. De derby der lage landen is gisteren in de majestueuze schouwburg van Oberhausen voor onze sterkste biljarter, Henk Scholte, in een voor zijn kansen fatale nederlaag geëindigd. Fataal Was de rekening, die de Luikenaar Laurent Boulanger de Nederlan der presenteerde, omdat enkele Uren daarvoor al twee kostbare Punten verloren waren gegaan te gen de plotseling onbegrijpelijk sterke Spanjaard Galvez. De noes te, alles vernietigende produktie van Boulanger, die in zeven beur ten naar de finish beende, werk te na het Spaanse geweld als zout op een open wonde. De Eindhove- Paar streek de vlag met branden de ogen van teleurstelling. Hij be sefte, dat het gordijn voor hem was gevallen. Praktisch althans, Want er moeten wonderlijke din gen gebeuren wil Scholte nog uit zichten krijgen op de wereldtitel.» Ultimatum (Advertentie) Crivaud op dreef Uitslagen luidt de stand: 26.08 17.64 30.00 17.19 14.15 18.07 14.27 10.51 7.63 PHARMACEUTISCHE FABRIEK ROTER HILVERSUM Éaêl miiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiniiinmmimiiiimiiiiii» IllOScl rijke' ori9inele miBhmmimsmm Compromis BONBONS Een zwarte bladzijde In de carrière Van de man, die vier maanden ge leden nog de biljartwereld in verruk king bracht door het 47/2 met groot meesterschap uit te voeren en die slechts via barrage de Europese titel miste. Maar wat een verschil ook tussen de ontembare vechter van toen, de kadrist by de gratie van een superi eure techniek, en de moedeloze, mach teloze en tenslotte ook hopeloze biljar ter van deze sombere toernooldag. Ineengedoken op zün stoel liet hjj de uitdagendste frisse carambolage van Boulanger over zich heen gaan. Ce laatste sprint van zijn letterlek en figuurlijk grote rivaal kon hij niet meer verwerken. Scholte vluchtte weg naar *en stil hoekje in de zaal, waar hij «lleen was met zijn verdriet en zijn j_,kwelgeest" niet meer aan het werk £°,efde te zien. Wat natuurlijk de flskoudt» reus uit de Belgische biljart- "°gesc(h0oi geen moment in verlegen- tJt Ult evenwicht mocht brengen. Men kan Scholte een gebrek aan innerlijke kracht verwijten, die hem het duel deed vermijden toen er nog een eervol resultaat lonkte. Maar de door allerlei privé omstandigheden al lerminst zorgeloze en tot vechten be reide Nederlander werd te vroeg met do wrede realiteit geconfronteerd. Hij moest in de tweede ronde de degens kruisen met Galvez in de overtuiging noodlot beschikte anders. De Span jaard, die alleen in zijn zoetste dromen Scholte tegen de schenen had durven schoppen, was nu plotseling in ae praktijk bezeten van een enorme sco- ringslust. En wat nog vreemder was: hij ontweek verbluffend gemakkelijk de talrijke hinderlagen van het ruim ste der kaderspelen. Met een gemid delde van 10.87 had de Spanjaard zijn eerste twee partijen verloren moeten geven, nu bleek zijn vloeiende ritme goed voor het getal van 60. Zijn partij van vijf beurten (series van 92 en 166) was een prestatie, die in de wielrensport zou worden verklaard met het geheimzinnige woord doping. Galvez had niets ge slikt, hoogstens een pepermuntje, maar hij verkeerde ongetwijfeld in de hogere sferen, waarin elke top- speler wel eens verzeild raakt. Hoe grillig de sport kan zijn, bemerkte Galvez in zün volgende partij tegen de Duitser Eiter, die hij na veel gezwoeg in... 28 beurten verloor. Dat kon Scholte niet meer helpen Hij had het pak slaag gekregen op een uiterst ongunstig tijdstip omdat het toemooisysteem nu bepaalde, dat hij Boulanger zou ontmoeten, voor hem de zwaarste opgave van de hele vijf' daagse, die hij zich pas in de finale elke zaterdagavond 18.30 op Radio Veronica had gewenst. Er restte slechts één mogelijkheid: Scholte was verplicht het onderste uit de kan te halen, scherp te verdedigen en onstuimig aan te vallen om niet onder de nog altijd op volle toeren draaiende machine van Boulanger verpletterd te worden. Dit ultimatum, dat besliste over zijn kansen op de wereldtitel, was Scholte te veel. Al in de tweede beurt de poneerde de Belg een reeks van 93 op het matglanzende groen, die zonder meer een gedegen antwoord afdwong. Zou Scholte de macht over het ivoor hebben teruggekregen en daardoor auto matisch het besef van eigen meester schap, dan was Boulanger een moeilijk uurtje tegemoet gegaan, want ook hjj rommelde" te veel om zelfverzekerd te kunnen zijn. Wat de Luikenaar echter langzamerhand een zucht van tevredenheid ontlokte was het bjjna apathische verweer van zijn concur rent, die de bijnaam van de .tijger" ditmaal allerminst waard was. Scholte berustte in de nederlaag naarmate Boulanger steeds verder wegliep met tussensprintjes van 29, 22 en 58. Een triomfantelijke „toegift" van 94 bleek genoeg om de Nederlandse illusies in Oberhausen te ontwrichten. Wie gaat de wereldtitel van Wafflard overnemen? Boulangers papieren..staan zeer hoog genoteerd hoewel, hij een punt heeft verspeeld aan zijn land genoot Vervest, die ook nu weer uiterst sterk voor de dag kwam met een overwinning in zes beurten op Eiter. Maar voorlopig hebben de Bel gen nog rekening te houden met de eerzuchtige Franse outsider" Jacques Grivaud, een lastig heerschap, dat tot opvallende overwinningen in staat is wanneer toevalligerwijs de kansen gun stig liggen. Grivaud heeft zich voor treffelijk gehandhaafd tegen Iglesias Diaz, haalde o.a. uit voor een serie van 127 en verzekerde zich van zjjn derde zege in successie in zestien beurten. De Duitser Rudolph, die ook nog trots kon gaan op een maximale score, was duidelijk van streek in zjjn partij met de secuur spelende puia- amerikaan Girves en wist in het be slissende stadium geen fut meer op te brengen. Hjj ging in negentien beurten kansloos ten onder. De uitslagen luiden: Vervest Eiter Girves Boulanger Scholte Galvez Diaz Rudolph Eiter Galvez Scholte Boulanger Grivaud Diaz Girves Rudolph Na de tweede 1. Boulanger 2. Grivaud 3. Vervest 4. Rudolph 5. Girves 6. Scholte 7. Galvez 8. Eiter 9. Diaz 800 6 131 43 6 17 149 11 58 300 11 92 56 5 36 300 5 166 68 12 18 300 12 101 300 28 47 283 28 57 114 7 50 300 7 94 300 16 127 204 16 77 300 19 67 191 19 58 dag 4 7 99 3 6 127 3 5 154 3 4 101 4 4 121 3 2 75 4 2 166 4 2 65 4 0 77 50.00 7.16 13.54 27.27 11.20 60.00 5.66 25.00 10.71 10.10 16.28 42.85 18.75 12.75 15.78 10.05 BEN DE GRAAF (Advertentie) LISSABON, 12 okt. Het Brazi- laanse Santos heeft gisteren definitief beslag gelegd op de Intercontinentale voetbalbeker. Na de eerste wedstrijd tegen Benfica met 32 te hebben ge wonnen versloeg de club uit Sao Pau lo, met Pele in de hoofdrol, gisteravond in Lissabon Benfica met 52. Pele nam drie doelpunten voor zijn rekening, waarvan twee voor de rust. Coutinho en Pepe zorgde voor de andere twee. Benfica kon slechts in de laatste vier minuten de eer redden. Eerst was het Eusebio, die heel weinig bewegings vrijheid kreeg, en in de allerlaatste mi nuut Santan die Gllmar het nakijken gaf. Reeds in de zeventiende minuut wist linksbuiten Pele Costa Pereira gemak kelijk te verschalken. Benfica was echter steeds in de aanval maar de Portugese aanvallen werden alle ver ijdeld door de ondoordringbare verdedi ging van Santos. In de 28ste minuut scoorde Pele het tweede Braziliaanse doelpunt, na er reeds een wegens buitenspel te hebben zien afgekeurd. In het laatste kwartier van de eerste helft domineerde Santos het spel waarbij haar spelers met de bal deden wat zij wilden. Drie minuten na de rust gaf rechtsbuiten Dorval van San tos een voorzet aan Coutinho die de bal zonder moeite in het net van Ben fica plaatste. Santos ging voort het spelletje van kat en muis met Benfica te spelen. In de vier en zestigste mi nuut doorbrak Pele de Portugese verde diging opnieuw en bracht de stand op 4—0. Enkele minuten later miste Euse bio voor een open doel. Twee minuten later schoot hij weer, maar Gilmar ,wist de bal op wonderbaarlijke wijze Voor de eerste divisie van de Franse voetbalcompetitie werden gisteren ge speeld: RacingBordeaux 1-3, Mont- pellierMonaco 0-1, RennesSedan 3-1. Bela Gutmann, de oud-trainer van ,,ca, die momenteel hij Penarol in Montevideo werkzaam is, gaat Sporting Lissabon leiden. Het voorlopig Oostelijk amateurelftal heeft gisteravond te Apeldoorn een oefenwedstrijd tegen een met een aantal jeugdspelers van AGOVV versterkt Ro- bur et Velocitas met 21 gewonnen. DEN HAAG, 11 okt. „De EEG Is thans sterk genoeg om de krachtproef van toelating van Engeland en andere landen van de vrijhandelsassociatie met succes te kunnen doorstaan. De nieuwe invloeden zullen de nog bestaande neiging naar autarkische tendenzen ver minderen", aldus de voorzitter van het Verbond van Nederlandse Werkgevers, de heer H. J. de Koster, op de jaar vergadering van het verbond, die in Eindhoven werd gehouden. „De EEG wordt geconfronteerd met lange en min der lange verlanglijsten van de landen, die om aansluiting hebben verzocht. In een groot gezin zullen de regels strenger moeten zijn en het aantal spe ciale faciliteiten geringer. De aanpas sing aan de regels kan op soepele wijze tijdens de overgangsperiode plaats vinder". Het is nog niet bekend, hoe het Euro pese kartelbeleid vorm zal krijgen. De kartelverordening zal in ieder geval met wijs beleid gehanteerd moeten wor den. Dit betekent volgens de heer De Koster o.a. ook, dat men begrip zal moeten opbrengen voor het belang van samenwerking van ondernemingen in internationaal verband, voorzover die een nuttige rol vervult bij het streven naar rationalisatie. De heer De Koster zei van mening te zijn, dat bij de harmonisatie van de belastingen, die voor Nederland een verhoging van de indirecte belas tingen met zich mee zal brengen, men niet zal kunnen ontkomen aan een ver laging van de Nederlandse directe be- BERLIJN, 12 okt.. Het Duitse kop pel Altig-Junkermann heeft gisteravond de 51e Berlijnse zesdaagse gewonnen. De Belgisch-Nederlandse combinatie Van Looy-Post bezete de tweede plaats, terwijl de Belgen Van Steenbergen en Severeijns de derde plaats voor zich opeisten. De drie teams hadden een of ïneer ronden voorsprong op de rest van net veld. DEN HAAG, 12 okt. De PSV-er Renders, die zondag reserve zou zijn voor het Nederlands elftal dat in Antwerpen tegen België uitkomt, is tengevolge van een rugblessure niet beschikbaar. Haak Van het Haagse ADO ia in zijn plaats «ia reserv» aangewezen. (Van onze speciale verslaggever) DEVENTER, 12 okt. In de hal onder de overdekte tribune van de De venter Kunstijsbaan werkt de kunste naar Willy van Zandvliet aan een muur schildering. Daar, waar vanaf morgen, de dag van de opening, duizenden schaatsliefhebbers langs de loketten zul len trekken wijst hij net zijn overheer send in blauw uitgevoerde schildering symbolisch op de totstandkoming van het ijs. Achter zijn rug, in de machi nekamer is de hoorbare realiteit van viermaal honderd vijfenveertig paarden krachten van de compressoren. Buiten ligt de witte ijs-ovaal pronkend als be wijs dat de 15.000 liter ammoniak hun werk goed doen, ondanks de voor oktober onwezenlijk milde temperaturen. Willy de Beer, de Nederlandse lange baan-kampioene, in dienst van de NV Het Deventer IJs-Sportcentrum en voor bestemd als verkoopster van voor het ijsvertier noodzakelijke artikelen in de winkel onder de tribune, reed er op 9 oktober tot verrassing van zelfs de Zweedse experts reeds haar rondjes. Een dag later volgde de zoon van baan- directeur P. L. Bergström haar.in zijn zwembroek. Het is er nog een rommeltje. Maar tot laat in de avond werken er zestig man om orde te scheppen in de chaos. Morgen moet alles klaar zijn, moet al les de vele prominente gasten tegemoet blinken en een indruk nalaten, het ge durfde initiatief van de plaatselijke ijs- club waardig. Het was na een zakenreis naar Amerika dat Paul Schoemaker, de voorzitter van die club enkele jaren ge leden, 't plan bij zjjn mede-bestuurders lanceerde. Hij dacht aan een klein baan tje, voorlopig voldoende voor het aantal actieve leden. Maar toen er bij de Ne derlandse Sport Federatie werd aange klopt voor een bedrag uit de toto-gel- den, werd het al spoedig een wedstrijd- baan van vierhonderd meter lengte met in het midden een ijshockeyveld. De NSF schonk een half miljoen en leende de andere helft. De gemeente met de reeds lang voor de schaatssport gewon nen burgemeester mr. dr. N. Bolkestein aan het hoofd schonk ook 500.000 gul den en leende er 450.000. Bovendien gaf zij de grond voor negenennegentig jaar in erfpacht. De onderneming kon en mocht toen niet meer alleen uit liefhebberij „ge rund" worden en daarom werd een Naamloze Vennootschap opgericht met vele enthousiaste notabelen uit Deven ter als aandeelhouders. Als directeur werd tweeëneenhalf jaar geleden de heer Bergström aangezocht, toen werkzaam op het bureau van de Ko ninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond. De nu eenenveertigjarige Piet Bergström accepteerde het aanbod. Eenmaal in Deventer werd hij al spoe dig goede vrienden met de architect van de baan, Ir. H. Roebbers. Samen voerden zij de besprekingen met de bouwcommissie, samen trokken zij naar de Scandinavische landen om de verschillende banen te vergelijken, sa men ook gingen zij naar grote schaats wedstrijden. Daar leerde de heer Roebbers als een van de duizenden toeschouwers de sfeer van de wed strijden kennen. Stond hij te springen langs de afrastering van Bislet telkens wanneer als stimulans van de favorie ten de massa zich roerde. Het resultaat? Een knusse baan daar onderaan de dijk langs de IJsel. De rij ders zijn vanaf de staanplaatsen haast aan te raken. Een totaal van vijftiendui zend toeschouwers kunnen er op de overdekte" (met een dak van polyes ter) en de betonnen treden van de staan- tribune een plaatsje vinden. Een Zweed se firma verzorgde de vriesinstallatie van deze derde grotekunstijsbaan van de wereld. Gemakkelijk ging het niet. Voor de afkoeling van het bijna koken de amoniak is 600.000 liter water nodig. Daarvoor werd in de jachthaven, aan de andere kant van de dijk, een grote ketel, waarin drie waterpompen, op ze ven meter diepte neergelaten. Morgen is de baan voltooid. Directeur Bergström kan zich dan voor de volle honderd procent wgden aan de exploita tie. Er hoeft geen winst gemaakt te worden, zaak is quitte te spelen. Elk uur kost 150 gulden vaste kosten. Ieder een in Deventer is ervan overtuigd dat het zal lukken, want men gelooft in de ijsbaan. Bij het werk was dat al te mer ken. De stratenmakers hielpen bjj het nlaatsen van de moderne geluidsinstal latie de schilders zwoegden naast hen bii het aanslepen van de betonnen tre den. Sportiviteit overheerst. De Zweedse ingenieurs hebben hun ogen uitgekeken toen deze week bleek dat er onder de bijna zomerse weersomstandig heden reedis ijs kon worden „gemaakt" op de Deventer Kunstijsbaan. Voorzich tigheidshalve hadden zij het ijshockey veld nog niet laten bevriezen. Maar ook dat werd gisteren bespoten. Op de achtergrond de overdekte tribune. (Van onze verslaggever) DEVENTER, 12 okt. Om de ta lentvolle schaatsenrijders uit de tal loze „baantjesrijders" naar voren te halen heeft de directeur van de De venter Kunstijsbaan een diploma be schikbaar gesteld voor eenieder die op de piste in Deventer de 500 meter in 46 seconden rijdt. Op het diploma wordt deze tijd bevestigd en „offi cieel" gemaakt door de handtekening van Kees Broekman. De houder van de kaart mag bovendien een „Broek man-embleem" dragen, uitgevoerd in plastic. Wie nog sneller is krijgt een embleem met één gouden ster. Dege ne die de 500 meter rijdt in 43 se conden heeft recht op een embleem met drie van die sterren. HiiiiiiiiiiiiiiiiminniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiimmn lastingen. In de Europese landbouw zal men moeten durven beginnen met een aanpak van het structuurvraagstuk en zal de produktie moeten worden aan gepast aan de reële vraag. Sprekerbetreurde, dat de regering nog weifelt over de instelling van een garantieregeling voor politieke risico's bjj investeringen in minder ontwikkelde landen. Het bestaan van goed overleg, ook over economi sche vraagstukken, tussen werkge vers en werknemers is volgens de heer De Koster veeleer een kwestie van sfeer en verstandhouding dan van reglementering (zoals in de PBO) De Nederlandse werkgevers zijn ver ontrust over de economische ontwikke ling in Nederland in het laatse jaar, waar door een daling van de winst marges de geneigdheid tot investerin gen dreigt te verminderen. „Centraal voor het beleid in de naaste toekomst is dus matiging van de loonkostenstij ging waarbij het moge vreemd klinken dat dit gezegd moet worden wij werkgevers, juist in het kader van de kostenbewaking een van onze na tuurlijke taken hebben.". Het kan vol gens de heer De Koster ook van be lang zijn na te gaan hoe men tot een minder fluctuerend investeringsbeleid zal kunnen komen. Tenslotte pleitte hij ervoor dat bij het .prijsbeleid meer dan in het verleden rekening moet worden gehouden met die specifieke gevallen, waarin het effect van grove algemene richtlijnen discriminerend is. (Advertentie) porselein, vele modellen en tal- decoraties. Folders gratis verkrijgbaar bij mosa postbus 26 maastricht. Directeur Bergström stelt zich ten doel een compromis te vinden tussen de taak dienstbaar te zijn voor de wed- striidsDort en het verzorgen van de re creatie van de „baantjes-rijders" uit de stad en omgeving. De ijsclubs uit de pro vincie kunnen om de beurt elke avond terecht om onder het licht van de veer tien lichtmasten te trainen. Er zullen dan ten hoogste tweehonderd betalende bezoekers worden toegelaten. Maar het belang van de baan reikt over de gren zen Bijna zeker is bijvoorbeeld dat de Italiaanse kernploeg met o.a. De Riva en misschien ook de Franse met de grote" Kouprianoff er in November hun trainingsprogramma beginnen. Het is aan directeur Bergström toevertrouwd De directeur van de Deventer kunstijsbaan, de heer P. h. Bergström, in gesprek dat het daar niet bij zal blijven. met de architect van het project, ir. Roebbers. te stoppen. In de 77ste minuut schoot Pele de bal in. Costa Pereira liet de bal uit zijn handen vallen. Dat beteken- de 50. Na een solo-run redde Eusebio nog de eer en één minuut voor het einde bekroonde rechtsbinnen Santan een voorzet van rechtsbuiten Augusto met het tweede tegenpunt. (Advertentie) AZTEKAs met do exquise, exotische «maalt van mild gekrulde chocolade, f.1.25p. 100 gr, DEN HAAG, 12 okt. (ANP) Onder auspiciën van de gemeenteraad van Ge nève zullen door het Nationale Ballet in deze stad een drietal voorstellingen worden gegeven op 2, 3 en 4 november in de Theatre du Palais. Twee verschillende programma's zul len ten tonele worden gebracht: „Se renade", „Shirah", „Cercle" en „Etu des", alsmede „Les Presages", ,,Le Prisonnier du Caucase" en „Suite en Blanc". Na de voorstelling op 31 oktober in de stadsschouwburg te Nijmegen zal het gezelschap op 1 november per trein naar Genève vertrekken. De groep van omstreeks vijftig dansers zal op 5 november de terugreis aanvaarden, teneinde op 6 november de voorstelling in de Stadsschouwburg te Amsterdam te verzorgen. SCHIPHOL, 12 okt. Een van 's we relds grootste experts in het schrijven van biografieën over beroemde perso nen, de 64-jarige invalide Amerikaanse schrijver Alden Hatch, is donderdag avond met zijn vrouw uit Rome hier aangekomen. Vanmiddag zou hij op het paleis Soestdjjk zijn nieuwste pen- nevrucht, een uitgebreid levensverhaal over Prins Bernhard, aan de prins per soonlijk aanbieden. Het boek, dat in het Nederlands is vertaald door J. F. Kliphuis, wordt zaterdag in de handel gebracht door een Amsterdamse uitge verij. Alden Hatch heeft in de zomer 'van het vorig jaar in zes weken tijd op paleis Soestdijk bijna twintig maal een persoonlijk onderhoud met de prins gehad. „Mijn boek is in hoofdzaak op die gesprekken met de prins gebaseerd" vertelde hij gisteren. Hij nam de ge sprekken op een bandrecorder op en hij noemde ze van historisch belang. Men kan uit de mond van de prins o.a. beluisteren welke ernstige menings verschillen hij als opperbevelhebber van de Nederlandse strijdkrachten in de oorlog had met veldmaarschalk Montgomery, bijvoorbeeld over takti- sche manoeuvres in de slag bij Arn hem. Uiteraard kan men hierover ook alles in het boek lezen. Hatch heeft samen met zgn vrouw na de oorlog biografieën geschreven over Paus Pius XII, Roosevelt, Eisen hower, generaal Patton en De Gaulle. Deze werken zijn alle in tientallen lan den verschenen. Thans is hij aan een nieuw werk bezig en wel over de hui dige Paus. Het boek is al bijna klaar. BONN, 12 okt. De Westduitse mi nister van economische zaken, Ludwig Erhard, heeft in de Bondsdag waar schuwende woorden gesproken over de ontwikkeling van 's lands welvaart en zijn landgenoten opgeroepen tot zelf beheersing en bezinning in verband met de toestand in Berlijn en de rest van de wereld. Op het moment duurt de welvaart nog voort, aldus de minister, en is er gebrek aan werkkrachten, maar de Westduitse betalingsbalans van de acht eerste maanden van dit jaar wijst een te kort aan van een half miljard mark terwijl er in dezelfde periode van het vorig jaar een overschot was van 1 6 miljard. Erhard wees op het belang van een stabilisatie van de economie en zei dat de lonen sinds 1959 met der tig procent, maar de produktiviteit per arbeider slechts met 14 procent geste gen is. De stijging der lonen was in West-Duitsland groter dan in enig an der vergelijkbaar land. „Als men denkt aan het verleden van Duitsland, aan Berlijn en de offers die van anderen voor Berlijn verlangd worden, dan", aldus de minister, „is het niet juist, dat deze zelfde Duitsers minder willen werken en meer verdienen dan iedere ander. Volgens hem zouden de Duitsers moeten werken op 17 juni, een dag waarop nu vrij wordt gegeven ter her denking aan de arbeidersopstand van 1953 in Oost-Duitsland. Deze herden kingsdag is echter een soort tweede vaderdag geworden, aldus de minister, een uitgaansdag waarop niet meer aan de oorsprong van deze herdenkingsdag gedacht wordt. Het zou beter zjjn, als er gewerkt werd en het verdiende geld of een gedeelte ervan ter beschikking werd gesteld wan een fonds tot leniging van nood die ontstaat door de aanwe zigheid van het Ijzeren gordijn door Duitsland, aldus U.P.I. AMSTERDAM, 11 okt. Toneelgroep Centrum zal op zaterdag 27 oktober a.s. in de Kleine Komedie de première geven van De Meiden (Les Bonnes) van Jean Genet. Onder regie van Theo Kling wer ken hieraan mede: Henny Orri, Karin Haage en Diny Sprock. De vertaling is van Hans Roduin. Aan dit stuk gaat vooraf een modern Japans No-spel van Yuklo Mishima „De Waaiers". Hierin spelen mee: Elly van Stekelenhurg, Simone Rooskens en Frans Koppers.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 11