Oorlogsschaderegeling is maximum bereikbare Streep onder verbittering is voorwaarde voor vrucht dragende samenwerking AUTOMATISCH WASSEN? ïfcfmele m,r N Co nci thans aan ievaders beginnen hun zware taak Feest in TRASTEVERE Kan luidt het jaar niet uit KIJKEN NAAR: REGERING IN MEMORIE VAN ANTWOORD Afwijzing verdrag ontraden Eenzame Harten" maandag op het beeldscherm Maandag Boeiende film wordt melodrama Russische lerares bij het Nationale Ballet t POTTER SgSflaWÉj „LI NIA Drie jonge dichters voor AVRO-microfoon Paul Vlaanderen wordt in de zomer herhaald Bouwplaten plakt u met VELPON van Ceta-Bever ^aterdarc Buitenland Buitenland Buitenland Zondag Maandag Zaterdag Zondag ZATERDAG 13 OKTOBER 1962 Grenscorrecties Oorlogsmisdadigers Gevangenen bidden voor het Concilie Eems-Dollard er is geen betere! XSSt tt ROME, 12 okt. Vandaag, op de tweede dag van het Vaticaans Concilie, hadden de Vaders vrij. Een vrijheid, die de meesten zo rustig mogelijk gevierd hebben, want de openingsdag was zwaar en morgen begint de eerste offi ciële werkvergadering. Voorlopig zullen die zich elke dag herhalen, met uitzondering van de donder dag, en dat betekent dus, dat het Concilie in een hoog tempo be gint. Ik moet er niet aan denken. Er zijn op het ogenblik officieel 2540 Concilievaders. De meesten ervan weten van elkaar niets af. Er zijn er bij, die afkomstig zijn uit landen, waarvan de anderen zelfs niet weten waar ze op aarde g-zocht moeten worden en toch wordt van hen verwacht, dat zij proberen in een zo kort mogelijke tij oen aantal kleine commissies te vormen, zonder welke het eigenlijke werk niet kan beginnen. neem de voordeligs grote tube. mmfmmmmmrn (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 13 okt. B(j de onder handelingen met de Duitse Bondsre publiek over het Algemeen Verdrag tot regeling van de geleden oorlogsschade is de Nederlandse regering er zich van meet af van bewust geweest, dat nimmer alle bestaande wensen zouden worden ingewilligd. In de memorie van antwoord aan de Tweede Kamer op het wetsontwerp tot ratificering van het Verdrag laat zij echter duidelijk door schemeren evenmin als de Tweede Ka mer zeer gelukkig te zijn met de thans getroffen regelingen. Zij is het volko men eens met de Kamerleden, dat de schade en het leed, dat nazi-Duitsland ons land in de Tweede Wereldoorlog heeft aangedaan, nooit volledig kunnen worden goedgemaakt. In de memorie een lijvig boekwerk verdedigt zij het bij de onderhandelingen door Ne derland gevolgde beleid na de felle kri tiek, die de volksvertegenwoordigers in het voorlopig verslag op het wets ontwerp hebben geleverd en tracht zij aan te tonen, dat het uiteindelijke resul taat het maximum is dat te bereiken viel. Zoals bekend gaat het om vergoe dingen tot een bedrag van 280 miljoen mark. Hiervan betreft 126 min. de vergoeding voor de Nazi-slachtoffers en 34 min. de vergoeding van de door Nederland in de tijdelijk geannexeer de gebieden gemaakte kosten, de kos ten van enige waterstaatswerken en de restitutie voor enige in Rijksmar ken luidende weggevoerde effecten. De overige aanspraken, van Neder land waren bij elkaar op ongeveer 242 miljoen mark becijferd. Gezien het feit, dat voor de overgrote meerder heid van deze Nederlandse vorderin gen geen overeenstemming kon wor den bereikt over de vraag, of het hier restitutie- dan wel reparatieaan spraken betrof meent de regering, dat de geacht. Het voeren en beëindigen van de on derhandelingen heeft de regering gezien als een noodzaak om in het belang van de Bondgenootschappelijke samenwer king in Europees en Atlantisch ver band met het na-oorlogse Duitsland tot een oplossing van een aantal bilaterale problemen te geraken. Vooral door het feit, dat Nederland en de Bondsrepu bliek deel uitmaken van de Europese gemeenschappen zijn deze problemen in een ander licht komen te staan. Ver gaand integratie van de economieën en de uitwerking en toepassing van een gemeenschappelijke politiek, die deze gemeenschappen met zich brengen, kunnen, aldus de memorie slechts worden verwezenlijkt, indien de be trokken landen ten nauwste met elkaar samenwerken. Hoewel de regering; gelooft, dat aan de door de Tweede Kamer in het voor lopig verslag tot uitdrukking gebrachte negatieve waardering van het Alge meen Verdrag bepaald misverstanden ten grondslag moeten liggen, kan zjj zich niet aan de indruk onttrekken, dat de herinnering aan hetgeen het Derde Rijk in de oorlog aan Nederland heeft misdaan, een aantal kamerleden de ogen doet sluien voor onmiskenbare re sultaten van de onderhandelingen. Ook de regering is van mening, dat het ver leden niet mag worden vergeten, maar dat neemt niet weg, zo merkt zij op, dat het vinden van een oplossing voor een aantal reeds jaren tussen Neder land en de Bondsrepubliek hangende problemen van grote waarde is voor de toekomstige ontwikkeling van de be trekkingen tussen beide landen. In dit verband wijst zij er op, dat de Staten-Generaal in overgrote meerder heid vindt, dat met de Bondsrepubliek in multilateraal verband moet worden samengewerkt. Een dergelijke samen werking kan, aldus de regering slechts vruchtdragend zijn. indien getracht wordt onder de verbittering van het verleden een streep te zetten, hoe moei lijk dit voor velen ook moge zijn. De regering blijft bij haar mening, dat af wijzing van het Verdrag strijdig zou zjjn met het Nederlandse belang. Naar aan leiding van de opmerking van vele le den, dat Duitsland materieel aanzienlijk meer zou kunnen doen om het aan ons land berokkende nadeel enigszins te herstellen vestigt de regering er de aandacht op dat de herstelbetalingen in de Parijse herstelbetalingsover eenkomst van 1946 „vorderingen, voor- gesproten uit de oorlog" genoemd slechts zullen kunnen worden geregeld bij een met geheel Duitsland te sluiten vredesverdrag of herstelbetalingsover eenkomst. dat een einde is gemaakt aan de onze kerheid over de vraag of Nederland het eigenlijke Rijnvaartgeschil zo daartoe aanleiding bestaat eenzijdig aan het Internationale Hof zou kunnen voorleggen. Wat betreft de teruggave van een deel van de grenscorrectiegebieden wordt in de memorie gezorgd, dat het aanbeveling verdient niet uit het oog te verliezen, dat in 1949 tot grenscor recties is besloten op grond van ver- keers- en douanetechnische en andere zakelijk overwegingen. Het grensver drag alleen te beschouwen in het licht van het feit dat grenscorrectiegebie den worden teruggegeven, veroorzaakt noodzakelijk een verkeerde indruk van het geheel van de regeling. De regering wijst er op dat onder meer de ver ruiming van de nauwe „hals", die Zuid- Limburg met de rest van Nederland verbindt, niet zonder meer wordt on gedaan gemaakt. Na de inwerkingtre ding van het verdrag zal terstond vrij verkeer mogelijk zijn over de weg Schin- veld-Koningsbosch. Verder blijven ne gen grenscorreties gehandhaafd. Voor elf correcties bevat de regeling op lossingen, waarbij de definitieve grens zowel van de vooroorlogse als van die van 1949 zal afwijken. Twintig correc ties wenselijk in verband met onder andere wegenaanleg en regeling van grensriviertjes houden helemaal geen verband met de in 1949 uitgevoerde grenswijzigingen. Een van de niet geregelde kwesties, die in de memorie van antwoord ter sprake wordt gebracht, is die van de uitlevering van oorlogsmisdadigers. De weigering tot uitlevering van uit Ne derlandse gevangenissen gevluchte oor logsmisdadigers berust, aldus de memo rie, op in hoogste instantie gedane uit spraken van ter zake bevoegde Duitse rechters, waarbij werd aangenomen, dat deze oorlogsmisdadigers de Duitse nationaliteit bezitten. En volgens de grondwet van de Duit se Bondsrepubliek kunnen Duitsers niet aan een vreemde mogendheid worden uitgeleverd. Naar aanleiding van deze voor ons land zeer onbevredigende rechterlijke beslissingen is destijds bij herhaling langs diplomatieke weg bij de West- duitse regering geprotesteerd. Telkens heeft de Bondsregering zich van de juistheid van de rechterlijke uitspra ken gedistaneieerd, zich beroepend op de onafhankelijkheid van de rechterlijke macht. De Nederlandse regering heeft daarom bij de onderhandelingen geen mogelijkheid gezien de uitlevering op nieuw aan de orde te stellen. ROME, 13 okt.(UPI) De gevange nen van de gevangenis „Regina Coeli" hebben de Paus een telegram gezonden met de beste wensen voor het Concilie. De paus liet dadelijk een antwoord terugsturen, waarin hij ze', dat hij zeer getroffen is door het aanbod der ge vangenen voor het Concilie te bidden AMSTERDAM, 13 okt. (ANP) Het Nationale Ballet heeft bericht ontvan gen dat de balletmeesteres bij het Bols- hoitheater en lerares aan de Bolshoi- school te Moskou, Natalia Orlovska, vol gende week in Nederland zal arriveren. Zij zal bij het Nationale Ballet les gaan geven. In het bijzonder zal de Russische Balletmeesteres het romantische reper toire met de leden repeteren. Advertentie Over de Eems-Doliardkwestie, die naar de mening van vele Kamerleden in het Verdrag onbevredigend geregeld is en waarmee men volgens deze leden nog geen stap verder is gekomen, zegt de regering, dat de bezwaren blijkbaar in eerste instantie gebaseerd zijn op het feit, dat geen grens in de Eems- monding is vastgesteld. Zij deelt de op vatting niet van degenen, die dit als een der ernstige bezwaren tegen het ge hele complex van verdragen beschou wen. Het zou een misverstand zijn te menen, dat het Èems-Dollardprobleem uitsluitend een grensprobleem is en dal een goede samenwerking en de beharti ging van de Nederlandse belangen in dit gebied afhankelijk zouden zijn van een vaststelling van het grensverloop. Een voordeel van de thans getroffen re geling is. aldus de regering, dat het grensverloop in de toekomst niet meer van betekenis zal zijn voor de prakti sche samenwerking tussen beide landen en dat zij op het gehele gebied van de Eems van toepassing is, zodat de door de Bondsrepubliek aanvaarde ver plichtingen ook gelden voor het onbe twist Duitse gedeelte van de Eems- monding, dat belangrijk gn ter is dan het eveneens onder de regeling gebrach te onbetwist Nederlandse gedeelte. Vooral de haven van Delfzijl zal. zo zegt zij, van de thans aanvaarde re geling profijt hebben. De regering geeft toe, dat wat de Rijnvaart betrefthet Algemeei Ver drag geen oplossing biedt voor het eigenlijke Rijnvaartgeschil. Men kan dit betreuren, maar zo voegt zij tegelij kertijd daaraan toe dat de overeen komst tot aanvaarding van de verplich te rechtsmacht van het Internationale Gerechtshof voor geschillen inzake de interpretatie van de Akte van Mann heim in ieder geval het voordeel geeft, og afgezien van de abnormale, zelfs groteske figuren, die er in optreden, is „Eenzame Harten", een film van de Amerikaanse regisseur Vincent J. Donehue, die maandagavond door de NTS op de Nederlandse beeldschermen wordt ge bracht, merkwaardig, omdat hij een einde maakt aan een misverstand, dat wellicht bü vele kijkers bestaat. Tot nog toe hebben ze misschien geleefd in de veronderstelling, dat de alwijze, vaak mannelijke medewerkers, die on der vrouwelijke pseudoniemen in de vragenrubrieken van damesbladen een oplossing weten voor alle menselijke problemen en onfeilbare raad geven aan jongedochters, die moeilijkheden met haar ouders of ongenoegen met haar verloofdes hebben, dergelijke brieven vol vertrouwelijkheden aan zichzelf schreven om hun kolom vol te krijgen en de nieuwsgierigheid van de lezers naar de hartsgeheimen en intieme problemen van anderen te be vredigen. De film „Eenzame Harten" zal hen van deze dwaling genezen. Dergelijke rubrieken, die in de Angelsaksische landen ook in de populaire dag bladen verschijnen, kunnen uitingen bevatten van echte smart en wan hoop, kreten om hulp en sympathie van verloren zielen, die zich in de moderne miljoenensteden even een zaam en verlaten voelen als op een onbewoond eiland. Twee vin de manieren, waarop buitenstaanders naar hun aard en aanleg op deze noodkreten van ge. kwelde zielen reageren, worden in de film in scherp contrast tegenover elkaar geplaatst: de cynische, be lichaamd in de hoofdredacteur Shrike (Robert Ryan) en de meevoelende en begrijpende, vertegenwoordigd door Adam White (Montgomery Clift), een jonge journalist, die op dracht krjjgt om onder het pseudo niem „Lonely Hearts" de binnengeko men brieven in een hem toever trouwde rubriek te behandelen. Het conflict tussen deze twee man nen, hun totaal verschillende stand punten en hun reacties op het leed, waarmee ze worden geconfronteerd, zjjn op boeiende wijze in beeld ge bracht, al kan men een zekere ge kunsteldheid en charge in de psycho logische motieven, die bij de bepaling van hun houding een rol spelen, niet ontkennen. De hoofdredacteur heeft zijn geloof in de mensheid verloren na de ontrouw van zijn vrouw (Myrna Loy)die hij haar misstap na tien jaar nog niet kan vergeven. De vader van de jonge journalist zit in de ge vangenis, omdat hij zijn vrouw en haar minnaar heeft doodgeschoten, toen hij beiden op heterdaad betrapte. De jon geman is daardoor geestelijk uit zijn evenwicht gebracht en het wordt er niet beter op, als hij opdracht krijgt, zich bezie te houden met de problemen van wanhopige lezers. Hij trekt zich hun lot zozeer aan, dat zijn hoofdre dacteur, die anderen de troost van het medeleden en begrip niet gunt, waar van zijn eigen cynisme hem heeft beroofd en die de jongeman tot zijn geloof in de laagheid en het egoïsme van de mensheid wil bekeren, hem opdraagt, zich met één van de brief schrijvers persoonlijk in verbinding te stellen. Aldus komt hij in contact met een neurotische, in haar huwelijk te leurgestelde vrouw, die hem verleidt. Als haar man dit ontdekt, trekt hij er met een revolver op uit om zich over de ontrouw van zijn vrouw te wreken. De ontmoeting tussen beide mannen vindt plaats in tegenwoordigheid van de hoofdredacteur en wat tot dit mo ment een boeiende, zij het wat simplis tisch opgezette psycho-analyse was, ontaardt dan plotseling in een roos kleurig eindigend melodrama: de be drogen echtgenoot barst in tranen uit; de jonge journalist krijgt vergiffenis voor zijn misstap van zijn verloofde; de hoofdredacteur besluit, zich met Maar goed, vandaag hadden ze dus vrij. Alleen de H. Vader moest nog de vele in Rome aanwezige iiplomaL n toe spreken, die hr öntving 'n de Sixtijnse Kapel. Wijzend op het grandioze mees terwerk van Michelangelo, dat de ge hele wand achter het altaai beslaat en dat het Laatste Oordeel voorstelt, zei hij: „Alle staatshoofden moeten zich her inneren, dat zij op een dag rekenschap moeten afleggen van al hun activiteiten voor God, die de hoogste Rechter is En laten zij gewetensvol gehom geven aan die angstige kreet om vrede, vrede die naar de herr el opstijgt ui: alle delei van de wereld, van onschuldige kinoe ren, van hen die ouder geworden zj, van enkelingen en van alle gemeen schappen". En even daarvoor zei de Paus: „De boodschap van de Kerk is de boodschap van broederlijke liefde, want mensen z ij n broeders en wjj seggen hel uit de volheid van ons hart zonen van dezelfde vader". Dit geluid van de Paus <s op het ogen blik het gesprek van de dag in Rome Zijn rede bij dc opening van het Con cilie wordt door alle deskundigen bijna woord voor woord bestudeerd en ik overdrijf niet wanneer ik zeg, dat men hoop puurt uit de warme menselijkheid van de H. Vader, die zichzeli geloot ik, maar een vreemde vogel op de Stoel van Sint Petrus vindt Maar gisteravond merkte 'k het zo goed. toen hii - naar ik ai geschreven heb op het Sin' Pietersplein vooral de Romeinen, zijn diocesanen, toesprak. Ik herinner mij dit soort gebeurte nissen onder het pontificaat van Pius XII. Dan was het Sint Pieter plem doodstil. Dan zag men op naar de le raar, die men na zijn toespraak in ee. bijna extatische vervoering 't duizend- maai herhaalde ,Evv:va il ana toeriep. Die sfeer is verdwenen de man, die nu aan het venstei staat is de vader var de christenheid in de meest alledaagse, maar ook in de meest werkelijke betekenis van het woord. Hij spreekt niet. hjj praat Hii praat tot zijn kinderen. Die kmderen praten daar doorheen en genieten als vader met de trefzekerheid van zijn wijze jaren waarheden erkoopt als grapjes. Dan lacht Rome. De Paus weet wel wat hij doet, zeggen ze .-n hii krijgt geen extatische toe'Uirhin gen maar applaus. Als ik het goed be grepen heb betekent dat: goed zo va der u hebt gelijk. Maar nogmaals, laat ik ierugkeren tot de vrije dag, die wij vandaag had den Wat doet Rome tijdens het Concilie als er technisch gesproken niets ge beurt. Het antwoord is meervoudig Op de eerste plaats kijkt men Ei is geen verrukkelijker spel dan nu op de Via della Coneiliazione op een terrasje te gaan zitten en te kijken naar ,de Kerk" zoals die paradeert in verscheidenheid, die men nooit eerder gezien kan hebben. Dan is er, wat ik de bestorming van de Vaticaanse postkantoren zou wil len noemen. Daar kan men eenvoudig niet inkomen. Er worden postzegels ge kocht en zoal. ik ai gezegd heb: de Conciliezegels zijn er nog niet in hoeveelheden of ze gratis ter be schikking worden gesteld. Men 'toopt zo genaamde eerste dagenveloppen en Co cilie-ansichtkaarten in de meest afschu welijke kleuren en in prijzen en forma ten die domweg ongelooflijk zijn. Dan derde aspect leeft Rome nu werkelijk en definitief het Uoncii> ontdekt. Plotseling baadt de Engelen burcht voor het eerst in tiet Jicht van tienduizenden vetpotjes. Trastevere. lio- me's onovertroffen volkswijk, heeft zich voor hel Concilie ipgemaaxt Is gold het een kermis. Tot in de klein ste straatjes brandt een veelkleurige feestverlichting en als het welslagen van het Concilie zou afhangen van de wijn, die er daarop wordt gedronken, is et succes verzekerd. Concilie betekent in Trastevere volksfeest. Tk vraag me alleen af: hoe lang denkt men dat vol te houden? Tenslotte op deze vrijdag nog enkele opmerkingen over de voorlichting v> c heeft zich daarover geen zorgen maakt? Zulien de bladen dt „bei..in de gelovigen" wel tijdig en duidelijk kun nen berichten over alles wat er in ae aula van de Sint Pietei plaats vindt. Ik begin te geloven, dat het mee i vallen. Vandaag beschikte ik over toespraak van de Paus tot de diploma ten nog voor hij werd uitgesiuoken is dat in Rome ooit eerder /oorgekom n? Morgen (en voer i dus al vandaag) wordt het hele persleger dooi (ijne Hei ligheid in audiëntie ontvangen Zondag krijgen wij zelfs een speciale journalis- tenmis, die mgr. Felici, die toch t meer of minder dan de secretaris-gene raal van het Concilie is, elke week „al herhalen. Met preek! En het aantal aangekondigde persconferenties begint onderhand zelfs angstwekkend te wer den Mag ik eerlijk zijn? We worden verwend in Rome. ALBERT WELLING (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. zijn vrouw, wie hij tien jaar lang het leven zuur heeft gemaakt, te verzoe nen. Donehue heeft dit gegeven, ontleend aan de roman „Miss Lonely Hearts" van Nathanael West en het gelijknami ge toneelstuk van Howard Teichmann, boeiend in beeld gebracht. Toch ver loochent zich zijn afkomst niet. Even als tal van andere jonge Amerikaanse filmregisseurs is hij zijn artistieke loopbaan begonnen bfj de televisie en dit wordt bevestigd door het intensieve gebruik, dat hij bij de verfilming van de dialogen maakt van de close-up. Daardoor is het accent meer op het spel van de acteurs komen je liggen dan voor een verantwoord en doel treffend gebruik van het filmmedium wenselijk is, hoewel dit zich bij de vertoning op het beeldscherm minder als een bezwaar zal doen voelen. „Eenzame harten" is een sombere en pessimistische, maar met zorg en durf gemaakte film, die zich, op het melodramatische, geforceerd-roos- kleurige slot na, in veel opzichten gunstig onderscheidt van de meeste Hollywoodse routine-produkten, hoewel het gegeven uiteraard niet geschikt is voor jeugdige kijkers. De katholieke nakeuring acht „Lonely Hearts" toe laatbaar voor personen boven 18 jaar. F. (Advertentie f ojtigHSaï«,t. MENTHOLPELLETS TejSen hoest en'Keelpij- Uitwerking frappant (Van onze radio en tv.-redactie) HILVERSUM, 13 okt. De AVRO- radio zal in het Notedop-programma, dat op de donderdagmiddagen wo. It uitgezonden gastvrijheid verlenen aan drie jonge Nederlandse dichters. De luisteraars zullen 25 oktober kennis kunnen maken met het werk van de bekroonde dichter André Kuyten, die tegenwoordig inspiratie opdoet op ibiza. „Juan dell'Olmo" is geschre ven in de stijl van Edgar Allan Poe. Volgens de samensteller van het Note dop-programma, Emile Kellenatrs, ademt het de sfeer van het mystieke Spanje. Het dramatisch gedicht „De Bruids dagen" van Frans Hoppenbrouwers „een zuivere impressionist, die ver wantschap vertoont met de componist Debussy" wordt donderdag 8 no vember uitgezonden. Op 22 november kan men luisteren naar „De gesprek ken van Arie", waarin Ben Wolken lyrisch-didactisch taferelen uit een slecht besteed leven heeft beschreven. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 13 okt. Wim Kan heeft in overleg met de VARA besl<> ten zijn Oudejaars-conference, die hij op 31 december zou houden, uit te stellen tot volgend jaar. Dit besluit is genomen op grond van verschillende overwegingen. Een daarvan is dat Kan de tijd van voorbereiding te kort acht. Zoals bekend had de AVRO zich al be reid verklaard om op Oudejaarsavond een uur zendtijd te ruilen met de VA RA, die dan niet in de ether is. (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 13 okt. Een stroom brieven van luisteraars (en ook tv- kijkers) heeft de AVRO doen beslui ten om het veel beluisterde serie-hoor spel van Paul Vlaanderen in het zo merseizoen te herhalen. De serie zal op een zodanig tijdstip men denkt aan de zondagmiddag worden uit gezonden, dat zoveel mogelijk luiste raars de strijd tegen het kwaad van Francis Durbridges creatie zullen kun nen volgen. De serie staat nu op zondagavond, maar voor tal van tele visie-kijkers blijkt het bijzonder moei lijk te zijn om zich op het tijdstip van de uitzending los te maken van de beeldbuis. (Advertentie) winaars van het pianistenconc. 1960 te Berlijn (gr.). 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 1, 402 m. - KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Zweedse liederen (gr.) 18.50 Praatje voor politieke voetgangers, politieke lezing. 19.00 Nws. 19.10 Act. 19.30 De Oelewappers, licht progr 20.00 Popul. klass. (gr.). 20.50 Lichtbaken, le zing. 21.00 Tierelantijnen, gevar. progr. 22.00 Zigeunerork. (gr.). 22.20?? 22.25 Boekbespreking. 22.30 Nws. 22.40 Wij Luiden de zondag in. 23.00 Nouveau té's: nwe gram. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II, 298 m. - VARA: 18.00 Nws. en comm. 18.20 Dansork. en zang sol. 18,50 Lichte gram. 19.00 Art. staal kaart. VPRO: 19.30 Op de helling, ge sprek. 19.45 Gram. 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Wals- ork. 20.35 Tel uit je winst!, spelletjes programma. 21.35 Soc. comm. 21.50 Lich te gram. 22.05 Mammon en Cupido, hoor- speUetje. 22.30 Nws. 22.40 Zo maar een zaterdag, cabaretprogr. 23.10 Lichte gram 23.55-24.00 Nws, ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Amusementsmuz. 19.30 Gevar. muzik. progr. 20.30 Hoorsp. 21.45 Gram. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Boekbespreking. 22,45 Avondgebeden. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Mod. kamermuz. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m.18.00 Orgelspel. 18.30 Gevar. muz. 19.00 Nws. en journ. 19.24 Voetbaluitslagen. 19.31 Ork. conc. 20.31 Quiz. 21.00 Dansmuz, 22.30 Nws en sport. 22.40 Dansmuz. 23.31 Lichte muz. 23.55- 24.00 Nws NDR-WDR, 309 m.19.U0 Nws. 19.30 Koorzang. 20.10 Quizprogr. 21.45 Nws. 22.10 Symfonie-ork. en piano: mod. muz. 22.45 Dansmuz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Gevar. muz. 2.00 Weerber. en gevar- muz. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.21.10 Nws. 21.16 Hoorspel. 23.40 Gram. 23.53- 24.00 Nws. BRUSSEL, 324 m.: 18.00 Buig. volks muziek. 18.28 Paardesportber. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 20.00 Cabaret. 21.00 Gevar. progr. 22.00 Nws. 22.15 Omr. ork. 23.00 Nws. 23.05 Omr. amus. ork. 23.30 Dansmuz 23.55-24.00 Nws. BRUSSEL, 484 m.: 18.03 V d. teen agers. 19.30 Nws. 20.00 Hoorspel 21.00 Lichte muz. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Lichte gram. 23.55 Nws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.: 12.15 Kritieken. 12.55 Weerbericht. 13.00 Nws. 13.10 Vragenbeantwoording. 14.00 Wenken voor de tuin. 14.30 Symf.- orkest: klass muz. 15.50 Intervieuw. 16.15 Muzik. kiankb. 17.00 Hoorsp. 17.35 Bijbel verhaal 17.55 Weerber. 18.00 Nws. en journ. 18.45 Lichte Ork. muz. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Liefd. oproep. 20.30 Hoorsp. 21.10 Kamer muziek: klass. muz. en liederen. 22.00 Nws. 22.10 Intervieuw. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Pia noduo: klass. muziek. ENGELAND. BBC Light Programme, 1500 en 247 m.12.00 Verz. progr. 13.30 Gevar. muz. 14.00 Gevar. progr. 14.30 Liedjes. 15.00 Filmkron. 16.00 Popul. muz. en nieuwe gram. 17.00 Gram. m. comm. 18 00 Vocaal en lnstr ens. 18.30 Gevar. progr 19.30 Nws. 19.35 Gevar. muz. 20.30 Godsdienstige samenz. 21.00 Popul. gram. 22 00 ichte mLuz. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muz. (verv.). 23.30 Amus. muz. 23.50 Avondgebeden. 23.55-24.00 Nieuws. NDR-WDR, 309 m.: 12.00 Symf. ork. en sol.klass. muz. 13.00 Nws. 13.10 Operet temuziek 14.45 Oude kamermuz. 15.30 Amuse. muz. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork. conc.klass. muz. 19.00 Nws. 20.00 Amus. progr. 21.45 Nws. 22.15 Gevar. muz. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Amus. muz. 24.00 Nws. 0.15 Ork. conc.moderne muz. 1.00 Weer bericht en gevar. muz. NDR-WDR, 309 m.: 12.00 Symf. ork. en sol.: klass. muz. 13.00 Nws. 13.10 Operette-muz. 14.45 Oude kamermuziek. 15.30 Amus. muz. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork conc.klass. muz 19.00 Nws. 20.00 Amus. muz. 16.30 Dansmuz. 18.15 Ork. muz. 23.00 Jazzmuz. 23.15 Amus. muz. 24.00 Nws. 0.15 Ork. conc.: Mod. muz. 1.Ó0 Weerber. en gevar. muz. FRANKRIJK III, 280 en 235 m.: 12.00 Nws 12.10 Ork. conc.: klass. en mod. muz. 13.40 Hoorspel. 15.50 Mam zelle Nitouche, operette. 17.45 Ork. conc.: mo derne muziek. 21.30 Hedendaagse Franse kamermuziek. 23.00 Gram. 23.53-24.00 Nieuws. laudamus: gewijde muziek. 8.30 Lichte gram. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Klass. gram. 10.20 Rondom het Woord: theologische ehterleergang. 11.05 Sopraan en tenor met pianobegeleiding: Duitse volksleld- jes. 11.25 Lichte gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. ten behoeve van land- en tuinbouw. 12.33 lnstr. kwintet. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nws.' 13.15 Licht ens. 13.45 Britse liederen (gr.). 14.05 Schoolradio. 14.30 Klass. gram. 15.40 Lichte gram. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Ka mermuz. uit heden en verleden. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. d. Jeugd. 17.30 Lichte gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuit zending: De Surinaamse gulden, door W. H. A. Brtiggemann. HILVERSUM II, 298 m. VARA: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Soe. strijd lied. 7.23 Lichte ochtendklanken (gr.). (Om 7.35 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nws. en soc. strijdl. 8.18 Licht ens. en zangsol. 8.50 Lichte gram. 9.00 Och- tendgymnastiek v. d. vrouw. 9.10 Klass. gram. VPRO: 10.00 Op zoek naar eigen wegen, overdenking. VARA: 10!20 Lichte gram. 11.20 Voordr. 11.40 Sopr. en orgel, mod. liederen. 12.00 V. h. platteland. 12.05 Dansork. en zangsol. 12 30 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Act. of gram. 12.38 Hammondorgelspel. 13.00 Nws. 13.15 V. d. middenstand. 13.20 lnstr. licht kwintet. 13.45 Wikken en wegen, lezing. 14.00 Salonork. met zangsol. 14.30 V. d. jeugd. 15.15 SÓl.-ens. van het Resldentie- ork. moderne muz. 15.45 Archaeologie in Israël, lezing (I). 16.00 Zestig minuten voor boven de zestig. 17.00 Oude liedjes. 17.15 Streekultz.17.35 Hammondklanken. 17.50 Militair comm. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m 12.00 Ork. conc.mod. en klass. muz. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. met comm. 13.40 Schoolradio. 15.00 Hoor spel. 16.15 Pianorecitalklass. muz. 16.30 Progr. v. oudere luisteraars. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerber. ENGELAND, BBC Light Programme, 1500 en 247 m.: 12.00 Popul. gram. 12.31 Gevar. muz. 13.31 Lichte muz. 13.45 V. d. kleuters 14.00 V d. vrouw. 15.00 Dans muziek. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales dagboek. 16.31 Ultsl. races. 16.35 Gram. v. .d jeugd. 17.00 V. d. teenagers. 17.31 Gevar. muz. en berich ten. NDR-WDR, 309 m.12.00 Jazzmuz. 13 00 Nws. 13.15 Lichte ork. muz. 14.15 Dansmuz. 14.45 Gevar. gram. 16.00 Ork. conc. mod. muz. 17.45 Lichte gram. FRANKRIJK Hl, 280 en 235 m.: 12.00 Nws 12.10 Ork. conc.: klass. muz. 14.30 BRUSSEL, 484 m.13.00 Nws. 13.15 Hoorsp. 16.00 Nwe gram. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Milt. ork. 12.30 Weerber. 12.35 Amus ork. 12.50 Progr. overz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold 14 00 Opera- en Bel Oanto-conc. 14.55 Sportrep. (Om 17.00 Nws.) 18 00 Pla norecital - klass. en mod. muz. 18.30 Gods dienstige uitz. 19.00 Nws. 19.30 Lichte gram 20.00 Amus. progr. 21.30 Dansmuz. wnn 'nws 22.15 Dansmuz. 23.00 Nws. 23.05 Lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. Gevar muz. en sporgber. 17.00 Nws. 17 45 internat. Festival van Bergen 1962 ork conc.klass. muz. 19.30 Nws. 21.15 Lichte ork. muz. 22.00 Wereldnws. 22.55 Nws. 23.00 Jazz. 23.55 Nws. HILVERSUM I, 402 m. KRO: 8.00 Nws. 8.15 Klass. gram. 8.25 Inl. hoogmis. 8.30 PI. hoogm. NCRV: 9.30 Nws. en waterstanden. 9.45 Alles was Ihr tut, can tate (gr.). IKOR: 10.00 Muz. v. d zon dag. 10.15 Appèl van de Johanna Stich ting te Arnhem. 10.20 Inl. op de kerk dienst. 10.30 Evangelisch Lutherse kerk dienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. NCRV: 12.00 Kerkorgelconc. (gr.). KRO: 12.15 Licht ork. (gr.). 12.25 Amateurs programma De Springplank. 12.50 Bui tenlands commentaar. 13.00 Nws. 13.05 De stemvorkoperaprogr. met toelichting. 13.45 De kerk in Groot-Brittannië, lezing. 14.00 V. d. kinderen. 14.30 Kamerork. en sol.: Franse operamuz. 15.30 De Vliegen de Hollander, praatje 16.40 Gitaarspel (gr.). 15.55 Missie en concilie, klankb. 16.05 Licht ork. (gr.). 16.30 De Vlaamse mars op Brussel, rep. 16.40 Godsdienstige uitzending. CONVENT VAN KEKKEN: 17 00 Geret. kerkd. NCRV: 18.30 Alt mezzo en orgelMod. en klass. muz. 19.00 Nws uit de kerken. 19.05 Samen zang. 19.30 De Openbaring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nws. 20.00 Het rose leven van Mijnheer De Ridder, hoorspel. 20.40 Moderne kamermuz. (gr.). 21.20 Gram. 21.30 Wissewassen..., licht progr. 21.50 Wij zingen de wereld rond: graag gehoorde melodieën. 22.211 Conciliejourn. 22.30 Nws 22.40 Avondgebed. 22.50 Volks muziek met commentaar. 23.20 Retour tjes, veertiendaagse teruglbik op ons pro gramma. 23 55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m. - VARA: 8.00 Nws. en Soc. strijdl. 8.1S V. h. platte land. 8.30 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Geestelijk leven, toespraak. 10.00 PianorecitalSpaanse muz. 10.30 Lieve ouders... (XX en slot), brieven van beroemde kinderen. 10.50 Zondag ochtend In VARA-Studlo 5, gevar progr. 11.54 De mars on Brussel, rep. AVRO: 12.00 Platenmatinee (pl.m. 12.30 mogelij ke afgelasting van wedstrijden) 13.00 Nws. 13.07 De toestand In de wereld, lezing, 13.17 Meded. of gram. 13.20 Knip perlicht, progr. voor alle weggebruikers. 14.00 Boekbespreking. 14.10 Licht ork. (opn.). 14.35 Licht ork. (gr.). 14.50 In terland voetbalwedstrijd BelgiëNeder land te Antwerpen, rep. 16.45 Sportrevue. VARA: 17.00 Latijns-Amerikaanse muz. 17.30 V. d. Jeugd. 17.50 Nws, sportuit slagen en sportjournaal. VPRO: 18.30 Korte Evengelisch-Lutherse kerkdienst. IKOR: 19.00 V d. kinderen. 19.30 De Open Deur. AVRO: 20.00 Nws, 20.05 The desert song. operette (verkorte uitvoe ring) 21.00 Paul Vlaanderen en het Mar- go-Mysterie, detective-hoorspel. 21.40 Llch orkest 22.00 Claveclmbelrecitaloude, muziek. 22.30 Nws. 22.40 Act 22.55 Sport- uitsl. 2e klas voetbal en mededelingen. 23.00 Met de Franse slag. 23.25 Frijs- HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.25 Klass. pianomuz. (gr.). 7.35 Sportuitsl. 7.45 Radiokrant 8.00 Nws. 8.15 Te Deum BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Land- bouwkron. 12.42 Gram. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klass. gram. 14.00 School radio 16.00 Beursber. 16.06 V. d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Zangrecital. 17.45 Franse les. BRUSSEL, 484 m.: 12.00 Nws. 12.30 Gevar. progr. 14.18 Klass. muz. 15.03 Lichte gram. 16.08 Operettemuz. 17.00 Nws. 17.15 Kamermuz.: Werken van Bel gische componisten. stelten, TV-spel. 21.30 Amsterdams kunst- maandork.popul. klass. conc. 22.10-22.50 Indonesië In 1962, act. doe. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 Brücken in die Welt, Duitse Ka tholieke Missie. 11.30 Weekjourn. 12.00 Internationaal borreluurtje. 12.50 Over zicht van de programma's van de lopen de week. 13.10 Regionaal weekjourn. 14.30 V d jeugd. 15.00 Interlandwedstrijd ath- le'tiek Duitsland-Polen in Frankfurt. 17.30 -18.30 Der Fluchtling, TV-spel. 18.45 Sport journaal. 19.15 Fllmrep. bij het nws van gisteren en morgen. 20.00 Journ. en weer- overzicht. 20.15 Speelfilm: Das Wunder von Mailand. DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGRAMMA Reg progr.: 19.25-20.00 Beierse radio: Bayer'lscher Bilderbogen. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 S.PORTUIZ. 21.00 Funken in der Asche, TV-spel VLAAMS BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00-11.40 H. Mis ln Arendonk. 15.00 Landbouwmagazlne. 15.30 Volksmuz. 16.10 De week in beeld. 16.40 Hovercraft, do cumentaire film. 17.10-17.30 V. d. kleu- ters. 18.25 TV-feuilleton v. d. Jeugd. 19.00 Doc. film over de Zuiderkempen. -,(i3e en laatste deel) 18.50 Charlie Chan VARA: 19.30 Vrije nieuwsgaring - Meer levend dan dood, TV-film. NTS: 20.00 Journaal VARA: 20.2C Achter het nieuws. 20.35 Drie oude vrijgezellen, muzikale komedie. 21.50 Paul Morgan's lotgeval len - Ontmoeting op het Ijs, TV-film. 22.15-22.45 Wereldwijs, quiz. DUITSE TELEVISIEPROGR. (Regionaal Porgr. NDR: 18.35 Progr. overz WDR: 18.40 Hier und Heute. NDR: 18.45 Die Nordschau. WDR: 19.16 Moeder is de allerbeste. NDR: 19.25 Geheime opdracht voor John Drake). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Muzik. show. 21.25 Detectivefilm. 22.10 Laatste nws. 22.20 Het woord voor de zondag. 22.30 Athletiek- wedstrljd Dultsland-Polen. DUITSE TELEVISIEPROGR. Tweede progr. 19.30-20.00 Reg. progr. 20.00 Journ. en weeroverzicht. 20.20 Asche und Diamant, speelfilm. 22.00 Zangrecital. VLAAMS BELG. TELEVISIEPROGR. 19.30 Echo 20.00 Nws. 20.25 Het manne ke. 20.30 Het is altijd Dennis, TV-feuilIe- ton. 21.00 Canzonetta, voorselectie voor de Grote Eurovisieprijs van het lichte lied 1963 21.45 Buster galeiboef, film- klucht. 22.05 Quizprogr. 22.35 Nws. FRANS BELG. TELEVISIEPROGR. d. Jeugd, n. 20.30 V 18.30 Ber. 18.33 V. d. Jeugd. 19.45 Nat. Historie. 20.00 Journ. 20.30 Vader weet het beter, TV-feuilleton. 20.55 Muzik. prog 21.20 Cabaretprogr. 22.00 Perry-Mason- film. 22.50 Journaal. in de opera, avonturenfilm. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Slingeren op jazz, gevar. progr 21.25 Festival, een selectie van bekroonde korte films. 22.05 Sportact. en laatste nieuws. FRANS BELG. TELEVISIEPROGR. 15.00 Gevar. progr.: Le Dimanche en Pnatoufles. 15.15 Grangallo et Petitro, tekenfilm (-18.00). 19.30 La Déesse d'Or, feuilleton (deel 3). 19.57 Kent U België? Brabant. 20.00 Nws. 20.30 Calabuig, speel film. 22.00 lnstr. ens.oude muz. 22.30 Nieuws. NTS: 14.15-17.00 Othello, opera. IKOR: 17.00-18.15 Haagse Internationale: drieta lige jeugdgodsdienstoefening. NTS 19.30 Weekjournaal. 20.00 Sport in beeld. KRO: 20.30 Van de Brandpuntredaktie. 20.40 De Flinstones. tekenfilm. 21.05 Stadhuis op DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 V. d. vrouw. 17.30 Zien is kunnen. 17.50-18.20 Brücken in die Welt, Duitse Katholieke missie (herhaling).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 10