Rocco Poëtisch realisme in filmepos van Visconti Zwakke centrale rol van Alain Delon ;v. De atoomreus Lulu Concertzaal „Flora" SOIRÉ DANSANT Aöemda voor Haarlem Concilie en coëxistentie Eerste paal in de grond voor r.k. Lagere Technische School Tachtig percent van de voor stellingen is doorgegaan Gezocht wordt naar uitwijkplaats PETRI-i AXI 13000 Verboden verlangens Overige films BAZAAR IN ,,'T STOOFKE" Taptoe in kader van vlootbezoek Leerlingen trekken in optocht van Kamperstraat naar Berlagelaan 132 flatwoningen in Bloemendaal Rembrandt ATAK-TAXI 1.2.3.4.5. Frans Hals Roxy SLEUTEL WEG? Lido Hillegom Zondag 14 oktober Herderlijk schrijven Bijbelcursus in Parkwijk OPENLUCHTTHEATER BLOEMENDAAL Herfstwandeltochten van de A.N.W.B. Uitwijkplaats KOOTVLEUGELS H.H. Missen in Dekenaat Haarlem ZATERDAG 13 OKTOBER 1962 PAGINA 2 Apotheken en dokters- diensten WASSERIJ DUYN Ook voor de fijne was Burgerlijke Stand Haarlem rn/rnrnrnmÊsmmimmmmmÊm, „Dt SLEUIELSPfeCIALiST ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN PHiupsi Radio Moors KWALITEIT EN SERVICE EEN BEGRIP A. 1 VAN DER STEUR N V. Grote Houtstraat 48 Films Muziek Toneel C Cabaret Diversen Tentoonstellingen INTERIEUR Mijnwerkersfonds bouwt: Met „Rocco en zijn broers" is een nieu we en geruchtmakende film van de Italiaanse regisseur Visconti in verto ning gekomen. Op het filmfestival in Venetië heeft het Italiaanse publiek de film vorig jaar uitgefloten. Naast de buitensporige en schokkende bruutheid van enkele scènes zullen politieke mo tieven bij dit fluitconcert wel een rol hebben gespeeld. Want Luchino Viscon- tie, laatste telg vanr een adellijk Mila- nees geslacht en een vemogend man, is communist. En alleen daarom al kon, getuige het lot van „La Tera trema" Tn 1948 en „Senso" in 1954, zijn nieuwe film „Rocco e i suoi fratelli" niet in aanmerking komen voor de Grand Prix. „Rocco" is een epos over vijf broers, verhaald in vijf opeenvolgende tempo's, die in beeld en ritme op subtiele wijze overeenstemmen met hun uiteenlopende aard, karakter en persoonlijkheid. Maar tegelijk is het ook een dichterlijke studie van de botsing tussen de primitieve eer lijkheid en loyaliteit van het platteland en de valse schijn en de arglist van de grote stad. Een eenvoudige boerin uit het arme zuiden van Italië zoekt na het overlij den van haar man met vier van haar zoons onderdak bij haar oudste jongen Vincenzo en diens vrouw in het welva rende Milaan. Simone, de oogappel van zijn moeder, wordt bokser en leert een meisje kennen. Maar geluk en voor spoed brengt hem dit niet. Integendeel, als zijn zachtmoedige broer Rocco, blij kens de titel de centrale figuur van de film, tijdens zijn militaire diensttijd in contact komt met het meisje van Simo ne en op haar verliefd wordt, komt het tot een botsing tussen de beide broers en eindigt de snel naar een climax jagende tragedie in verkrachting, een straatgevecht op leven en dood en een gruwelijke moord op het meisje. Op boeiende en meeslepende wijze weet Visconti in het eerste deel van zijn film, die een vertoningsduur heeft van ruim drie uur, te schetsen, hoe het eenvoudige boerengezin geleidelijk be zwijkt onder de druk van het grote stadsleven. Nergens probeert hij de waarheid uit de weg te gaan of te ver bloemen. Hij duikt midden in de reali teit van alle dag, midden in de losbre kende hartstochten. De aankomst in Mi laan, de uitkomst brengende sneeuw val. de sfeer in de boksring en in het louche milieu, waarin Simone komt te verkeren, de verhouding met het meis je, de onderlinge aanhankelijkheid en trouw in het gezin, zijn krachtig en scherp, zonder sentimentaliteit gete kend en met oen dichterlijk realisme, dat deze beelden tot de beste maakt, die we ooit van Visconti hebben gezien. i Advertent'.* l Mobilofoon service dag en nacht Haarlem Apotheken: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, tel. 52956. Apotheek Remmers, Kruisstraat 6. tel. 10354. Apotheek Loo- meyer Zn., Zijlweg 34, telefoon 12495. Heemst. Apotheek. Binnenweg 96, tel. 36197. Ooktersdienst: Indien geen hulp van tiuis- ar'.t belle men fa. Mathdt, telefoon 11900 (Niet voor tandheelkundige hulp) Wijkverpleging Wit-Gele Kruis. tel. 13863 Tandarts: A. J G. Hop, Santpoorter plein 19, tel. 50690. Dierenarts: G. Verhagen, A. Vermeylaan 19. tel. 63070. Ziekenvervoer. G.G.D., telefoon 14141. Margriet: Turfmarkt, telefoon 21400 Ambulancedienst Dierenbescherming Tel. 12823 b.g.g 008 Boodschappendienst Heemstede en Aerdenhout Apotheken; Zie onder Haarlem Doktersdienst: A .van Lier, P. Aertz- laan 6, tel. 30873. R. Muller, Raadhuisplein 6, tel. 36550 Bloemendaal Apotheken Zie onder Haarlem Doktersdienst: J. Egberts, Zulder Sta tionsweg 12, tel. 57458. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem Doktersdienst: J. Hollander, Zijlweg 17, tel. 11431. Zandvoort Doktersdienst: H. K. van Es. Kostver- lorenistraat 4, tel. 2058. Apotheek: Mevrouw M. J. Kerkhoven- Nieuwenihuis, Zeestraat 71, tel. 3073. Advertentie/ VMSl fcKllAMNkV A Alt T. 20 I tl. 11053 Bevallen van een zoon: 9 okt.: E. Lucas Beenhakker; 11 okt. C. van Dijk-Schip- pers; E. F. M. Jenster-Wassenberg; H. J. Bakker-Bosveld; G. M. C. Paardepo- per v. Haaster; 10 okt. G. Kreeft-Jansen; M. E. Sanders-Calff; 12 okt.: E. W. M. Leusinkvan der Haas; C. W. van Woo- ning-Calandt; M. I. G. KKroll-Lampe; W A. de Joode-Kloosterhuis. Van een dochter: 11 okt.: C. E. van Vught-Delissen; J. M. Knorr-de Lang; M. J. P. Tabbers-Meijer; J. A. M. Kien- ning-Calandt; M I. G. Kroll-Lampe; W. Staats; 12 okt.: M. Scharrenberg-Marti- neau. Overleden 10 okt.: J. R. Harmsen 75 j„ Lorentzkade; 11 okt.: J. Voetelink- van der Meulen, 74 j., Nachtegaalstraat. Gehuwd: 12 okt.: A. van Werven en A. E. van Wetering; J. P. Barens en M Fortanier; W. Wijngaarden en J. Smit. Simone en Rocco tegenover elkaar in Rocco en zijn broers" Maar in het tweede deel van zijn film faalt hij. Het brute geweld, dat hij ge leidelijk ontketent en de luidruchtige smart, waaraan hy zijn figuren te bui ten laat gaan en die in de ogen van een Nederlands publiek maar al te gemak kelijk kan worden beschouwd als een be wijs temeer van de overdreven emotio naliteit van de Italianen, zijn drama tisch niet verantwoord en zeker niet noodzakelijk om aan te tonen, dat het hartstochtelijke vuur van de zuidelijke boer nog altijd brandt in de nieuwe stadsbewoners. Het zou. echter al te voor de hand lig gend zijn te menen, dat Visconto uit sluitend faalt, omdat hij tenslotte zijn toevlucht neemt tot geweld en melodra ma om zijn verhaal tot een climax te brengen. De fout ligt naar onze gevoe lens dieper en wel in de centrale figuur van Rocco en de wijze waarop VisconM deze in zijn beelden oproept. Rocco wordt gedwongen toe te zien, hoe zijn meisje Nadia door zijn broer Simone, die buiten zijn weten een verhouding met haar heeft gehad, in het bijzijn van diens vrienden wordt aangerand, waar na hi) zich door hem laat afranselen zonder weerstane' te bieden. Vervolgens spoort hij het meisje aan naar zijn broer terug te keren, omdat die haar nodig heeft, zet zijn eigen toekomst op het spel om de schulden van zijn broer te betalen en is nog altijd bereid hem in bescherming te nemen, wanneer deze de jonge vrouw tenslotte op gruwelijke wijze vermoordt. Een dergelijke man is een dwaas of een heilige. Maar Alain Delon zoals hij door Visconti als Rocco op het scherm wordt gebracht, is noch het een noch het ander. Hij is een vriendelijke, niet al te snuggere, maar overigens volkomen normale jongeman, Een weinigzeggend verhaal heeft Denys de la Patellière gedistilleerd uit George Simenon's roman „Le ba teau d'Emile" („Verboden Ver langens"). Het zwarte schaap in een aanzienlijke en rijke ondernemersfami lie heeft, als gevolg van het lichtzinnige gedrag in zijn jeugd, een onechte zoon, die zonder zijn vader te kennen is opgegroeid als scheepsjongen en vis- knecht. Als de vader zijn einde voelt naderen, dreigt hij zijn aandelen in de familietrust aan deze zoon te verma ken, waardoor de hechtheid van het familiekapitaal ernstig wordt bedreigd. Om dat te voorkomen spannen de ver wanten samen om de jongeling van diens weinig acceptabele vriendin los te maken, en hem vervolgens als compagnon in de trust op te nemen. Zij onthullen hem zijn status, geven hem een verantwoordelijke baan en brengen hem ertoe te besluiten, zich var. de jonge vrouw te ontdoen door haar uit de weg te ruimen. Maar op het laatste moment ziet hij de laag heid van deze daad in en besluit hij met de gewetenloze troep te breken om zijn leven met zijn geliefde in vrede en eenvoud voort te zetten. De la Patellière heeft dit verhaal eerst tot een rommelig scenario omge werkt en het vervolgens verfilmd op een wijze, waar aan alle kanten de literaire constructie uitsteekt. Hij be diende zich van moeilijk bedwingbare acteurs, die stuk voor stuk sterk ge speelde karaktertypen op de been bren gen; Michel Simon als de gedegenereer de vader, Pierre Brasseur als het zelf verzekerde hoofd van de trustfamilie en Annie Girardot, die met Lino Ven tura op minder theatrale wijze gestalte geeft aan het jonge paar. Ventura laat als athletische zeeman een paar staal tjes vechten zien, die nog de minst vervelende passages uit deze praterige toneelfilm opleveren. (Frans Hals 18 (Advertentie) LANGE VEEKSTKAAÏ 10 TEL 11493 Een fantastisch verhaal over een ko lonel, die tengevolge van een pluto niumbomexplosie iedere dag één meter groeit, kan men deze week in Roxy gaan zien. Het is de onwerkelijke en sombere, slecht verfilmde en slecht ge speelde geschiedenis van een lang zaam naaj de waanzin toegroeiende atoomreus, die op het laatst zhn eigen verloofde niet meer herkent, de injec tiespuit (ter grootte van een hapoen), die hem wellicht zou kunnen redden, wreed in het lichaam van de hem be handelende geneesheer boort en ten slotte door middel van bazooka's een afschuwelijk einde tegemoet gaat. Voor personen onder de veertien (e. ook daarboven) beslist een ongezonde belevenis. Vanaf maandag draait in Roxy Ge vaarlijk Blond", een onder wereldfilm waarvan het thema voldoende blijkt uit de titel. 18 j. die absoluut niet past bij de romdom hem ontketende hartstochten. Naar onze smaak is „Rocco en zijn broes" dus ten dele geslaagd. Maar dan toch een gedeeltelijke mislukking, die boeiender en meeslepender is en meer de aandacht verdient dan menig volledig succes op lager niveau. (Rembrandt, volwassenen). Met „Lulu" heeft Rolf Thiele ken nelijk een vergeefse poging ge daan het surrealisme van de vooroor logse Duitse film nieuw leven in te blazen. Thiele heeft het gegeven voor zijn film ontleend aan de werken „Erd- geist" en „Die Büchse von Pandora" van Frank Wedekind, die in zijn tijd hij leefde van 1864 tot 1918 nogal opzien baarde met de sexuele proble men, die hij er in aan de orde stelde. Hij heeft daarbij echter de stof zodanig verhaspeld, dat het moeilijk is, er nog een zich logisch ontwikkelende drama tische Hjn in te ontdekken, temeer om dat hij zich bediende van een stijl in de geest van de „Dreigroschenoper", maar dan zonder muziek en zang en zonder de steun van een verantwoorde filmvorm. De spelers in zijn film, on der wie Nad ja Tiller, die haar rol in „Das Madchen Rosemarie" van de zelfde regisseur nog eens >mag va riëren en O. E. Hasse als de louche dokter, die haar en zichzelf met zijn Pygmalion-experiment noodlottig wordt, zijn dan ook niet meer dan ma rionetten. En Thiele trekt aan de touw tjes, zonder ze ooit met zijn beelden tot leven te wekken, zodat dc toe schouwer ai spoedig iedere belangstel ling en alle geloof in hun doen en laten verliest. Een film, die meer pretenties dan kwaliteiten heeft en die om het ge geven en om enkele grove effecten ernstig voorbehoud vraagt.. (Lido Strikt volwassenen). In Studio draait de naargeestige film „De zon in het hart", waarin een drie hoeksverhouding wordt beschreven. De KFC heeft de film ontraden. Cinema Palace prolongeert de vertoning van de nieuwe Nederlandse speelfilm „Rififi in Amsterdam", een thriller waarin twee gangs en de politie elkaar te lijf gaan. 14 j. In Luxor wordt de- heropening gevierd met de charmante Don Juan- comedie „Romance a la crate" met Gary Grant en Doris Day. 14 j. Miner, va brengt tot en met morgenavond de kostelijke comedie „La belle Améri- caine". A.l. Dinsdag en woensdag wordt „Voor Johnnie geen liefde" gedraaid, een boeiende speelfilm over de ambi tieuze politicus die huis en haar op het spel zet. Str. volw. (Aaver tentiet (Advertentie) SPEKSTRAAT 6 TELEF 16061 HAARLEM, 13 okt. „Laat u niet in een hoekje zetten", daar kwam in het kort het toespraakje van de heer C. Sel- horst, voorzitter van de afdeling Haar lem van de Katholieke Bond van Bejaar den en gepensioneerden, op neer. „U bent nodig voor het evenwicht. U moet uw metaliteit doorgeven", zei de wet houder van sociale zaken, de heer A. van der Veldt in zijn speech. Beiden spraken bij de opening van de jaarlijkse bazaar in ,,'t Stoofke". Te oordelen naar het enthousiasme waarmee de eerste loten van het rad van avontuur, dat de bazaar na de offi ciële opening inluidde, van de hand gin gen en waarmee men de stroom inzen dingen in ogenschouw ging nemen, wa ren de bejaarden beslist niet van plan een „stil" leven te gaan leiden. De stemming zat er direct goed in en de bejaarden genoten kennelijk van hun bazaar, waarvoor zij wekenlang had den genaaid, gebreid, getimmerd en ge knipt. Drie dagen lang zullen de arti kelen voor de kopers klaar liggen voor een heel schappelijk prijsje. Bo vendien kan men kiezen uit een was- lijntje vol enveloppen, waarvan er en kele waardebonnen bevatten, kan men een kans wagen bij het rad van avon tuur, waarvoor de secretaris van de Bond heeft post gevat of vissen naar de naam van een in het blauw gestoken pop. De opbrengst van de bazaar zal besteed worden aan het maken van pakjes voor de zieke bejaarden, die de goede gaven met kerstmis tegemoet kun nen zien. De tentoonstelling zal zaterdag en zondag van 3 tot 11 uur voor iedereen openstaan. (Advertentie) TELEVISIE - RADIO erkend gediplomeerd KRUISSTRAAT 38. HAARLEM Tel. 14609 HAARLEM, 13 okt. In het kader van het vlootbezoek heeft de Mariniers kapel gisteravond onder leiding van kapitein H. van Lijnschooten op de Grote Markt een taptoe gegeven. Als decor voor dit muzikale, maar statische evenement diende de Vleeshal, welke in een zee van licht baadde. Tegenover de kapel hadden burgemeester mr. O. P. F. M. Cremers en zijn gasten plaats genomen. Om precies half negen mar cheerde de kapel vanuit de Koning straat de Grote Markt op, die ineens vol van schetterende marsmuziek was. Rondom de afzetting hadden zich enige honderden Haarlemmers verzameld. De taptoe werd afwisselend gegeven door de kapel en het tamboer- en pijper korps. Zij werd besloten met het taptoe signaal, waarna het Wilhelmus werd ge speeld. Daarna begaf het gezelschap zich naar het stadhuis. Later op de avond waren de commandanten en offi cieren van de marineschepen de gasten van het gemeentebestuur in het café- dhantact „Adam en Eva". Voor de sche pelingen was er een bal in de Hilde- brandzaal. (Advertentie) Ondanks kostenstijging redelijke prijzen maatkledingspeclalisten HAARLEM - TEL. (02500)—10477 CINEMA PALACE: 2e week, Rififi in Am sterdam, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Verboden verlangen^ (La bateau d'Emile), 18 Jaar, 2, 7 en 9.15 u., zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur, dl. 2 en 8 uur. LIDO: Lulu. str. volw. 2, 7 en 9.15 uur; zo. 4.30, 7 en 9.15 uur. LUXOR: Romance la carte, 18 Jaar, 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur REMBRANDT: Rocco en zijn broers, volw. 2. 7 en 9 15 uur. zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 u. ROXY: Vrij. t/m zo.: De atoomreus, 14 Jr. 2, 7 en 9.15 uur,, zo. 2, 4.15. 7 en 9.15 uur. Ma. t/m do.: Gevaarlijk blond, 2, 7 en 9.15 uur. STUDIoDe zon in het hart, ontraden. MINERVA: za. 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: La belle Américaine, a.l. Di. en woe. 8.15 uur: Voor Johnnie geen liefde, str. volw. Maandag 15 oktober Stadsschouwburg, 7.45 uur: Operettege- elschap Diogé met „Maske im Blau". Zaterdag 13 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater, „Voor Engelen geen automaten" van Darlo Fo. Regie: Johan Wal'hain. In de hoofdrollen Ingeborg Elzevier. Liesbeth Struppert. Zondag 14 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater. „Voor Engelen geen automaten" van Dario Fo. Regie: Johan Wal'hain. In de hoofdrollen: Ingeborg Elzevier, Liesbeth Struppert. „Adam en Eva",, Raamslngel 5. Iedere avond 8—2 uur. Zaterdag 13 oktober Kathedraal, 3 uur: Excursie. Zaterdag 13 en zondag 14 oktober Kennemerduinen, Kaïmpeerweekend voor leden van de Kon. Ned. Natuurhist. Ver afd. Haarlem. Maandag 15 oktober Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniver siteit, Dr. J. Smalbraa kover ,,Drie essen tiële perioden in het leven van de vrouw - leylers Museum Schilderijen 10e en Mh eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fossieien natuurkundige instrumenten Dagelijks van 11 --5 uur Eerste zonria van de maand van l—6 uur .sschoppeil.lk Museum Jansstraat 16 Uuo< religieuze Kunst schilderijen middel eeuwst Deeldhouwwerken Van 10—12 3» en van l.30 -5 uui i behaive maandag Zon- en feestdagen 'l6 uur Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, t/m 14 okt.: schilderijen en tekeningen van Wim van Aken Kunstcentrum „In 't Goede uur", Nieuwe Kerksplein 1, gedurende de maand ok tober tempera en olieverfschilderijen van Hans Mulder Geopend 100 en 810 u kunstcentrum „De Ark". Nieuw Heilig land 1. Tot en met 3 november Expo sitie naamloze schilderijen Geopend v 95 uur, tijdens de concerten op ma wo en vrij ook 68 uur ,,'t Stoofke", Stoofsteeg 1. Bazaar Katho lieke Bond van' Bejaarden en gepen sioneerden. Geopend za. en zo. 3-11 uur. BOEDAPEST, 13 okt (KNP) Het Hongaarse katholieke persagentschap Magyar Kurir heeft gisteren een her derlijke brief gepubliceerd, welke het Hongaarse episcopaat heeft geschreven in verband met het Concilie. Een be langrijk deel van de brief is gewijd aan de kwestie der betrekkingen tussen kerk en staat. „Wij hopen zo schrijven de Hongaarse bisschoppen dat het Oecumenisch Concilie ook aandacht zal schenken aan de verhouding der kerk tot de socialistische landen waar mil. joenen katholieken leven en dat het in het belang van de vrede de mogelijkhe den en de aard van dt coëxistentie met deze landen zal onderzoeken. De Kerk heeft immers in het verleden in staten met afwijkende wereldbeschou wing en maatschappelijke, politieke en sociale ordening haar zegenrijke taak uitgeoefend, doordat zij zich aan die si tuatie in die landen aanpaste zonder ook maar in het geringst van haar wezen lijke leer af te wijken". Het nieuws over de opening van het Concilie is in de Oosteuropese lan den kritisch, maar tactisch behandeld, zo meldt UPI. Alleen in Bulgarije en Tsjechoslowakije werden vijandige commentaren over de openigsplech- tigheid geschreven. (idvirtcsMJ HAARLEM, 13 okt. Onder luid ge juich van zijn schoolkameraden stelde de twaalfjarige Theo van Dam uit Zandvoort, de jongste leerling van de r.k. Lagere Technische School in Haar lem, gistermiddag de heimachine in werking voor de eerste paal van het nieuwe schoolgebouw op het terrein aan de Berlagelaan bij de Amsterdamse vaart. Deze paai vormt de eerste in een serie van zeshonderdzesentachtig palen, die, eer men met de eigenlijke bouw kan beginnen, in de drassige grond moeten worden geheid. De be tonnen palen beslaan in totaal een lengte van zes kilometer. Voordat de eerste paai de grond in geslagen werd, waren de leerlingen in optocht van het bestaand schoolgebouw in de Kamper straat naar het bouwterrein getrok ken. De stoet werd voorafgegaan door een tiental leerlingen, die op hun schou ders een imitatie-paal meedroegen. De school, die zonder de inventarisering ruim viereneenhalf miljoen zal gaan kosten, hoopt men over twee jaar ge reed te hebben. Het gebouw werd ont worpen door het architectenbureau Hen- HAARLEM, 13 okt. In de parochie van Pastoor van Ars zal deze winter de bijbelaktie, die in het voorjaar met an dere groeperinge in Haarlem-oost ge houden is, worden voortgezet. Tot april zal vanaf maandag 15 oktober iede re week een groep parochianen samen komen om de bijbel te lezen en te luis teren naar de uitleg van de cursuslei der, pastoor B. Voets van de parochie. Ruim veertig parochianen hebben zich voor deze cursus al opgegeven en men hoopt dat het aantal nog tot on geveer zeventig zal stijgen. De plaats van samenkomst s de „kelder" van de kerk. Aan het einde van de cursus zullen de deelnemers een klein schrif telijk examen kunnen afleggen. ri L. Klein Sehiphout en Nico H. An- driessen te Haarlem en zal, de werk plaatsen uitgezonderd, drie verdiepingen tellen. De school biedt plaats aan 800 leerlingen. Op het ogenblik telt de r.k. L.T.S. ruim vijfhonderd leerlingen. Onmiddellijk na aankomst van de op tocht op het bouwterrein hield de voor zitter van het schoolbestuur, ir. G. A. Rosenthal, een korte toespraak. Hij maakte bekend, dat mën, gezien het feit, dat de opening van het Concilie zo nauw samenviel met het begin van de bouw van de nieuwe school, besloten had het de school de naam te geven van de H. Petrus. Mr. Rosenthal me moreerde vervolgens, dat er nu een ein de gekomen was aan de voorbereiding tot de bouw, een voorbereiding, die ruim vijftien jaar geduurd had. Vanaf 1956 huist de r.k. L.T.S. in een school gebouw aan de Kamperstraat, dat vol strekt niet voldoet aan de eisen des tijds. Bovendien wees ir. Rosenthal er op, dat het bestaande gebouw inern stige mate overbevolkt raakt. „We zoe ken nog steeds naar dependances. Nog twee jaar zullen we ons met de ruimte moeten behelpen", aldus de voorzitter van het schoolbestuur. Ook de onlangs in het leven geroepen christelijke L.T.S. in Haarlem, dia overigens nog niet als onderwijsinstituut draait, heeft baat bij een snelle tot standkoming van het nieuwe schoolge bouw aan de Berlagelaan. Op het mo ment, dat het nieuwe gebouw kan wor den betrokken, trekt de christelijke L.T.S. namelijk in het gebouw aan da Kamperstraat. Ir. Rosenthal wees er tenslotte nog op, dat elk nieuw school gebouw over het algemeen niet alleen de mogelijkheid biedt om er weer zo veel leerlingen méér bij te nemen, maar dat het vooral een bredere keuze geeft wat de studierichtingen betreft. Bi) het heien van de eerste paal waren on der meer aanwezig de deken van Haar lem, drs. Th. Zwartkruis de wethouder van sociale zaken, de heer A. van der Veldt en mr. Abbing, waarnemend chef van de afdeling onderwijs in Haarlem. Na de plechtigheid werden de leerlin gen verrast met een „hei-paal" van speculaas. Theo van Dam kreeg als aan denken aan zijn officiële daad een foto van de maquette van het nieuwe school gebouw. E.W. BLOEMENDAAL, 13 okt. Van de stellingen in het Bloemendaalse Open luchttheater zijn er slechts drie ge heel verregend. De overige twaalf uit voeringen konden, al dan niet na uitstel, worden afgewerkt. Ofschoon ook het theater minder bezoek heeft gehad dan in voorgaande jaren het gure, kou de en vaak regenachtige weer deze zo mer lokte niet aan is het bestuur hierdoor beslist niet ontmoedigd. Aan de plannen voor een op zo verant woord cultureel plan staand program ma voor het seizoen 1963 wordt dan ook al gewerkt. Deze optimistische geluiden liet de voorzitter van de Stichting Openlucht- Advertentie) Zijlweg 36-38 Haarlem - Tel. 18014 BLOEMENDAAL, 13 okt. In sa menwerking met de Stichting Open luchttheater Bloemendaal houdt de ANWB op zaterdag 20 en zondag 21 oktober herfstwandeltochten in deze omgeving. Er zijn twee parcoursen uitgezet, over twaalf en over achttien kilometer. Men kan deze dagen tussen negen en twee uur starten in het Openluchttheater. De herfsttochten staan tevens in het teken /an de meren, want de par. coursen gaan langs gemeentelijke duin- meren en die in de Kennemerduinen. Rustpunt in deze tocht is het restau rant De Bokkedoorns in het Wethouder Van Gelukpark aan de Zeeweg. De ANWB verwacht een deelname van enkele duizenden wandelaars. theater Bloemendaal, de heer mr. J. W. de Jong Schouwenburg uit Aerdenhout, vrijdagmiddag hóren in Huize Bloemen heuvel in Overveen, na afloop van een bestuursvergadering van de Stichting. Het aantal verkochte jaarkaarten neemt toe. Het zjjn er bijna 600. De helft van dit aantal wordt verkocht aan inwo ners van Haarlem, ongeveer veerig procent aan Bloemendalers. De overige kaarten vinden een plaats naar ver spreid liggende plaatsen in ons land. Een record aantal bezoekers kwam in het theater met de busrondritten van de NZHVM. Het aantal van elf duizend is bijna drie duizend bezoe kers meer dan vorig jaar. De drukst bezochte voorstellingen wa ren die van Pipo de Clown (2012 be zoekers) en van de Hoofdstad Operette (667). Het jazzconcert van Boys Big Band kreeg tegen alle verwachtingen in een minimaal aantal bezoekers (90). Toch laat het bestuur zich hierdoor niet ontmoedigen en zal nagaan hoe men de jeugd meer naar het theater kan laten gaan. In dit verband wordt er bijvoorbeeld aan gedacht de jeugd nauw te betrek ken bij het plan een Kring van Bloemen daalse vrienden van het Openluchtthea ter op te richten. Het bestuur van de Stichting Open- luchtheater is zeer erkentelijk voor tal van ontvangen suggesties. De mogelijk heid van een overkappen van een thea ter wordt nog steeds serieus overwogen. Dit zal echter een grote investering vra gen en daarom wordt ook gedacht aan de mogelijkheid in de naaste omgeving een zaaltje te bouwen. Voor het ko mende siezoen zal worden geprobeerd een uitwijkplaats te vinden, als de voor stellingen in het theater niet kunnen doorgaan. Zo'n mogelijkheid is het plaat sen van een grote tent bijvoorbeeld op het landgoed Caprera of de nabijgele gen hockeyvelden. DIOGé Het Dilettanten Operette Gezelschap Diogé geeft maandag 15 en dinsdag 16 oktober een voorstelling van de operette „Maske in Blau". Daarmede wordt tevens het zilveren jubileum ge vierd. Acvertentie) BLOEMENDAAL, 13 okt. B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor. ongeveer 18.000 ca. gronds in het uitbreidingsplan „Kennemerweg" ta verkopen voor 466.000 aan het Alge meen Mijnwerkersfond. Het is de bedoe ling dat dit fonds dat in Bloemendaal ook al gebouwd heeft in het plan „Bo- venweg" te Aerdenhout in „Kenne merweg" 132 flatwoningen en 34 gara geboxen bouwt. De flats zijn voor de verhuur bestemd en zullen gebouwd worden in de vrije sector. Advertentie) ZIJLWEG 57 - HAARLEM Ook piano's in ruime sortering voorradig. Uitsluitend gerenommeerde merken. Kathedraal: 6.30 7.30, 9 H., 11 en 12 u. St. Antonius: N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H„ 10, 11, 12. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H.. 11, 12 uur en 18 uur Avondmis. O. L. Vr, Rozenkrans: Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur.- De Goede Herder: Italiëplein: 7.30, 9.30, H. en 11 uur. St. Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7:30, 8.45 H., 10.30, 11.45 en 18 u. Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 7, 8, 9.15 H., 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 7, 8. 9.30 H. 11.15, 12.30. O. L. Vrouw van VII Smarten: Rijks straatweg 7, 8, 9.15 H., 10.45, 12 en 18 u, H.H. Petrus en Paulus: 7. 8.30 10 H. en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheid 7.30, 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H. en 12 u. AERDENHOUT: 7.30, 9 H„ en 11 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30, 9.30 H. en 11.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 en 11.30 i. HEEMSTEDE (H. Bavo): 7.30, 8.30 H.. 10, 11 en 12 uur. HEEMSTEDE (O. L. Vrouw Hemel vaart): 6.45, 7.45, 8.40 H., 10, II en 12 U. SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBROEK: (St. Joseph): 6.45, 8.30

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2