Nadruk op taak voor hulp aan onderontwik kei de landen Gezapigheid dreigt ook in KAB-kringen ■I I I Haarlem 70 JAAR KAB IN HEEMSTEDE Hulde aan ruim 30 jubilarissen Beoefening hockeysport op vriendschappelijke hasis II PARKEERTERREINEN IN HET CENTRUM BIJNA CONSTANT VOLLEDIG BEZET Langparkeerders blijken in de minderheid te zijn HONDERDSTE WONING IN SCHALKWIJK Produktschap verwacht in 1963 meer platvis Uit STAD 1 en STREEK Verdere lichte daling wêèêêêêèêêëèè EEN HALVE EEUW „SAXENBURGERS" De beurs vandaag: MAANDAG 15 OKTOBER 1962 PAGINA 3 Gezapigheid Haarlemse kunstenaars op expositie in Amsterdam Klaverjasavond voor de invaliden Jaarvergadering van „De Eendracht" Afscheid kap. J. Alleman Succesvol Jaarvergadering „Zang en Vriendschap" W oniin g)in richting Hemelrijk heropend f 5000.- voor erefonds Oud Verpleegsters A. K. Hoekstra 40 jaar bij Van Tubergien NEI-onderzoek wijst uit: „Goed Handwerk" weer op Voorj aarsbeurs BIERTAPWEDSTRIJDEN IN HAARLEM Films Muziek Toneel Cabaret Diversen Tentoonstellingen Park eer duur Parkeerplaatsen In Bloemendaal Voetgangers bij het oversteken aar gereden GARAGEDEUREN MET BEN MES BEWERKT Burgerlijke Stand Heemstede Vanwege Bouwfonds Ned. Gemeenten m HEEMSTEDE, 15 okt. De feestelijkheden rond het zeventigjarig jubileum van de Heemsteedse KAB-afdeling zijn gisteren ingezet met een plechtige H. Mis in de parochiekerk van St. Bavo, gevolgd door een gemeen schappelijk ontbijt in Nieuw Berkenrode, waaraan ruim honderdvijftig leden en genodigden aanzaten. Onder de genodigden bevonden zich de geestelijk heid van beide parochies, de Verbondsvoorzitter J. A. Middelhuis, de Haarlemse wethouder A. van der Veldt als vertegenwoordiger van het diocesaan Bondsbestuur, bestuursleden van de Katholieke Middenstands- afdeling en broeder Gabriël. Het H. Misoffer in de St. Bavokerk werd opgedragen door de geestelijk ad viseur kapelaan F. Jansen met assi stentie van kapelaan J. Laan als dia ken en de eerw. heer J. Nieuwenhuis als subdiaken. Aan de plechtigheid werd ■bijzondere luister bijgezet door de zang van het parochiële mannen- en jon genskoor, dat onder leiding van de di rigent Gerard Scheepers en aan het or gel begeleid door Joop Schneider een fraaie vertolking gaf van de Missa Se cundum Pontificalis van Don Lorenzo Perosi. In zijn predikatie wijdde ka pelaan Jansen woorden van dankbaar heid aan al degenen die in de voorbije jaren aan de opbouw van de Katholie ke Arbeiders Beweging hun steun en medewerking verleenden. „Voor de toe komst wacht ons een dubbele taak", aldus kapelaan Jansen. ..Wij zullen goe de chistenen moeten blijven, maar te vens hebben wij een taak op interna tionaal niveau: onze lijdende en verdruk te medebroeders in de onderontwikkel de landen met een daadwerkelijke of fervaardigheid te steunen". Tijdens het stemmingsvolle samenzijn in Nieuw Berkenrode, waar het tal rijke gezelschap aanzat aan een welver zorgd ontbijt en een duo melodieuze piano- en vioolmuziek ten gehore bracht, werd allereerst gesproken door de afdelingsvoorzitter P. Zegwaart. De ze memoreerde dat de KAB zich nog altijd in een stadiim van ontwikkeling bevindt, waarbij in de toekomst nog heel veel werk staat te wachten. Aan de hand van enkele recente en spre kende voorbeelden illustreerde voorzit ter Zegwaart dat ook op de dag van vandaag door sommige Nederlandse be dreven sociaal onrechtvaardige maatre gelen worden getroffen, die als bewijs mogen gelden dat de idealen van de ka tholieke arbeidersorganisatie nog lang niet zijn verwezenlijkt. Hij bracht een speciaal woord van hulde uit voor de y.'erendertig jubilarissen van de afde- ün'g, waarvan de heren C. J. Behaige, v- d. Bunt, Q. W. v. d. Peijl en Th. ^eeskens het insigne kregen opgespeld v°or hun vijftigjarig lidmaatschap. Ver- VOO^het züv^en^lidmaatschap. e De Verbondsvoorzitter J. A. Middel huis uit Utrecht liet in zijn toespraak een waarschuwend geluid horen met betrekking tot de burgerlijkheid en ge zapigheid die in deze tijd van sociale welvaart ook in de eigen kringen dreigt HAARLEM, 12 okt. Bij de kunst handel M. L. de Boer, Keizersgracht 542 in Amsterdam wordt van 20 okto ber tot 10 november een groepstentoon stelling gehouden van vooraanstaande Nederlandse figuratieve schilders on der de titel ,,Stad en Land door kunste naars gezien". Ook enige Haarlemse schilders zullen daaraan deelnemen. Geëxposeerd worden schilderijen, gou aches, aquarellen en tekeningen van Buning, Bierman, Buys, Citroen, Gar denier, Groenestein, Engelman, Ka- merlingh Onnes, Van Gulik, Van Heel, De Kat, Kuyper, Metzger, Kuik, Mo- gendorff, Peteters, Den Ouden, Roy- aards, Steijn, Verwey en Wijnberg. HAARLEM, 13 okt. De afdeling Haarlem van de Algemene Nederlandse Invaliden Bond. A.N.I.B. geeft op woensdag 17 oktober een klaverjas avond in de grote zaal van de Haar- lemsche Kegel Bond H.K.B., Tempe lierstraat 35 Haarlem. De aanvang is gesteld op 8 uur. Zaal open: 7 uur. Het doel van deze avond is een batig saldo te verkrijgen voor het Revalida- tiefonds van de afdeling. Aan deze avond kan worden deelge nomen door één of meerdere personen en teams. Mooie verenigingsprijzen en koppelprijzen zijn aangeschaft. Het in schrijfgeld bedraagt 1 per persoon en U kunt zich opgeVen bij de heer J. W. Wilbrink, Karoïingenstraat 37, of 's avonds aan de zaal. HEEMSTEDE, 13 okt. De Heem- steedse pluimvee- en konijnenfokkers vereniging „De Eendracht'' heeft in Nieuw Berkenrode 'n geanimeerde jaar vergadering gehouden. Uit het openings- kw maaanorervncccmfwypshrdvbkgf woord van voorzitter A. H. Nunnink kwam naar voren dat het voor de ver eniging een gunstig jaar is geweest. Mede ook door een verhoging van de contributie heeft de financiële positie een verbetering ondergaan. De grote nationale pluimveetentoon stelling zal dit jaar worden gehouden op 14, 15 en 16 december en wel in ge bouw Nieuw Berkenrode. Het bestuur van ,,De Eendracht" heeft twee honderd nieuwe kooien aangekocht, die voor de eerste maal op de komende tentoonstel ling zullen worden gebruikt. De aan koop vergde een uitgaaf van f 2600. Voorts werd beloten om op 24 novem ber de traditionele kienavond te hou den. Na de uitreiking van de prijzen der tafelkeuring volgde nog een rond vraag, waarna voorzitter Nunnink de vergadering kon sluiten. HAARLEM, 15 okt. De Hulpdienst door Jongeren belegt donderdag 18 ok tober, 's avonds om acht uur, een bij eenkomst in de Voorzaal van Brink- mann. De leden krijgen dan gelegen heid hun ervaringen uit te wisselen. Andere belangstellenden, die nader ge ïnformeerd willen worden, zijn op die eenkomst evenzeer welkom. te ontstaan. „Maar", aldus spreker, „buiten onze landsgrenzen leven hon derden miljoenen mensen in arbeklssla- vernij, hongersnood en mateloze ellen de". De heer Middelhuis betoogde dat een plicht op de schouders rust van de leden der KAB. om zich daadwerkelijk in te zetten voor de actie „Hij en Zij", welke de financiële steun beoogt voor de oprichting van katholieke arbeiders organisaties in de onderontwikkelde ge bieden. Hjj zei dat de KAB dit jaar een bedrag van tweehonderdduizend gul den voor dit doel bijeen hoopt te krij gen, hetgeen met een ledental van 425.000 moet kunnen slagen. De heer Middelhuis feil-^cerde de jubilerende afdeling en jubilarissen, waaraan hij de wens toevoegde dat in Heemstede ook vele jongeren tot de gelederen van de KAB zullen toetreden. Namens de geestelijkheid van beide Heemsteedse parochies sprak vervol gens pastoor C. Pouw, die in een kern achtige toespraak het christelijke stand punt belichtte ten aanzien van de hulp en bijstand aan de medemens. In de persoon van voorzitter Zegwaart huldig de hij de figuur, die zich gedurende zeer vele jaren met voorbeeldige ijver en en thousiasme voor het werk van de KAB heeft ingezet. Als vertegenwoordiger van het diocesane Bondsbestuur zette de heer A. v. d. Veldt in een bewogen getuigenis het „waarom" uiteen van de katholieke arbeidersorganisatie: „het gaat om de mens, en onze katholieke beweging moet er voor zorgen dat deze mens naar lichaam en ziel zal kunnen gedijen". Tenslotte werd namens de Ka tholieke Middenstandsafdeling in Heem stede een woord van felicitatie uitge sproken door de voorzitter A. yerdon- schot Jzn., die daarbij de prettige sa menwerking met de KAB-afdeling me moreerde. Hedenavond gaan de Heemsteedse KAB-ers de jubileumviering in het Mi- nerva-theater besluiten, waar een film voorstelling zal worden gegeven van „Aida", naar de opera van Verdi. ZANDVOORT, 15 okt. Kapelaan J. P. M. Alleman, die benomd is tot kapelaan in Nibbixwoud, neemt zondag 21 oktober afscheid. Van half drie tot half vier is er in het parochiehuis gele genheid persoonlijk van hem afscheid te nemen. HAARLEM, 15 okt. De hockey- vereniging „De Saxenburgers" die thans haar 50-jarig jubileum viert heeft een wel zeer merkwaardige ge schiedenis achter de rug. Niet alleen is zij van de thans in Haarlem inge schreven hockeyverenigingen de enige welke glanzende sportfeiten kan aan halen uit de dagen van voor de eerste wereldoorlog, toen de competitie in deze tak van sport nog zeer veel moeite had om voet aan de grond te krijgen, de Saxenburgers kunnen ook terugzien op een zeer lange loopbaan buiten de Kon. Ned. Hockeybond. Van meet af aan is het bij deze oorspronkelijk Bloemendaalse club de bedoeling geweest om op puur vriendschappelijke basis de hockey sport te beoefenen. Er werd in de beginperiode, toen de „sinaasappelbal" nog in zwang was, gespeeld tegen De Musschen en tegen Bloemendaal, de clubs die later opgingen in het huidige BMHC, men trok er ook op uit naar de Zaanstreek en Hoorn om daar al of niet met 'n compleet elftal de hockey sport te beoefenen en daarin de aan leiding te zoeken tot gezellig en uit gebreid contact met clubs van gelijke allure. .Al de jaren door heeft deze vereni- S2£-«e¥tre«e" tegen het veldenpro- enkiïl' 1 Bloemendaal begon dit al =eJa7en "a de oprichting en een maal verhuisd naar Haarlem werd deze min of meer lijdensweg voortge zet met verhuizingen van Kleverpark weg naar Noordersportpark, naar het veld ten zuiden van de Kleverlaan, naar het huidige terrein aafi de Kleverlaan en Delftlaan. Voor een groot deel wa ren deze moeilijkheden te wijten aan de opvatting, welke in deze vereniging zeer sterk leefde, n.l. de hockeysport te beoefenen puur als spel. Men taalde dan ook niet naar indeling in de com petitie en toen de KNHB in de loop der jaren een steeds groeiende greep op de hockeyclubs verkreeg, waardoor de geeigende tegenstanders voor Saxen- burgers stuk voor stuk voor de vrii- buiters als tegenpartij ontvielen, zocht zij tegenstanders in bedrijfst earns of gelegenheids-elftallen uit andere sport clubs. Lang bleef men het hoofddoel, spe len om het spel alleen, getrouw. In 1952 echter moest het bestuur zwich ten. Toen namelijk was het niet meer mogelijk een veld te krijgen zonder in competitieverband te spelen. Met als ander uiterste de opheffing van de ver eniging werd na veertig jaren de su pervisie van de Bond aanvaard en sinds die tijd lag het accent bij de Saxenburgers in het verkrijgen van zo goed mogelijk resultaat in de compe titie. Een moeizame weg werd de laat ste tien jaren met succes bewandeld. Momenteel speelt het herenteam in de HAARLEM, 15 okt. Dat het af gelopen concertseizoen voor de Konink lijke Liedertafel „Zang en Vriendschap" succesvol geweest is, bleek tijdens de jaarvergadering van de vereniging, die dezer dagen gehouden is. Vooral de op voering van „La Damnation de Faust" waarmee het seizoen was ingezet, en het optreden op het internationale con cert in Essen waren een succes geweest. In verband met deze concerten werd de vier leden van de reiscommissie voor de concertreis naar Essen een aan denken overhandigd, terwijl de dirigent van de vereniging, de heer J. P. Loorij een aantal grammofoonplaten, door de „Deutsoher fcSangertound" als herinnering aan het internationale sluitingsconcert ter gelegenheid van de eeuwfeestviering van de bond naar Haarlem gezonden, in ontvangst nam. De vereniging ont ving een plaquette. De heer C. Kranen burg die vijftig jaar aan de vereniging was verbonden, werd de gouden vereni- gingsmedaille uitgereikt. Op 20 oktober zal het koor meewerken aan het concert, dat door drie mannen koren en een jeugdkoor in het concert gebouw gegeven zal worden. Op het eerste ledenconcert van het seizoen in januari 1963 zal een werk van Jos. de Klerk „Muisiea een Const uyt Gratie" uitgevoerd worden. HAARLEM, 15 okt. In de Timor- straat 144 in Haarlem noord heeft de heer S. Hemelrijk dezer dagen een mo derne woninginrichting geopend. Twee verdiepingen telt de nieuwe zaak, die vroeger was ondergebracht in een woon huis. Op de benedenetage vindt men de bankstellen, zit- en eetkamerhoekjes, terwijl de vloerbedekking en gordijn stoffen een eigen afdeling hebben. Op de eerste etage staan de slaapkamers opgesteld. derde klasse; ook in ledental is grote vooruitgang te constateren. De dames afdeling van deze vereniging loopt nog niet zo snel van stapel en nauw daar mede verbonden is ook het competitie resultaat. Dit weekeinde heeft de viering van het vijftigjarig jubileum plaats gehad. Tijdens de receptie in rest. Brinkman waren onder meer de he ren C. de Jong, voorzitter der dis trictscommissie en afgevaardigde van de KNHB en de voorzitter van de Haarlemse Sportraad, de heer D. Beets aanwezig. Vertegenwoordi gers der afd. Lichamelijke Opvoeding en Sportzaken der gemeente waren er in de personen van de heren S. Heyers en K. de Graaf. Voor de leden werd ter viering van dit jubi leum een grote en goed geslaagde feestavond gegeven, terwijl gisteren een wedstrijd voor veteranen en een gecostumeerde wedstrijd werden ge speeld op het veld aan de Kleverlaan. Vrijwel alle parkeergelegenheid in de Haarlemse binnenstad is constant bezet. De situatie langs de Spaarne-oever is daar een voorbeeld van. HAARLEM, 15 okt. De vanwege de Lions Club Haarlem georganiseerde taptoe, die op 29 mei op het Haarlem terrein werd gehouden, is een succes geworden. Ten bate van de Stichting Werkcomité Erefonds voor Oud Ver pleegsters werd de taptoe georgani seerd. Er kan nu een bedrag van 5000,- geschonken worden aan het Ere fonds. Donderdag 18 oktober, 's mid dags om twaalf uur, zal de burgemees ter van Haarlem het bedrag officieel overhandigen aan de penningmeesteres- se van het Fonds. HAARLEM, 15 okt. Zaterdag her dacht de heer A. K. Hoekstra het feit, dat hij 40 jaar geleden in dienst trad van de n.v. C. G. van Tubergen's Bloem bollen- en Zaadhandel te Haarlem. De heer Hoekstra is thans procuratiehou der. Op een feestelijke bijeenkomst in „Groenendaal" werd de jubilaris door de directie, collega's en het jubileum- fonds gehuldigd. Namens de directie sprak de heer Th. Hoog de jubilaris toe en overhandigde hem een geschenk onder couvert. Namens het jubileum- fonds „Zwanenburg" huldigde de voor zitter, de heer P. de Wit, de jubilaris en overhandigde hem een geschenk. Na mens het kantoorpersoneel 'hield de heer Hommers een toespraak en bood de heer Hoekstra eveneens een cadeau aan. Ook mevrouw Hoekstra werd in de hulde betrokken. Van vele zakenrelaties, voor al uit het bloembollenvak, ontving de jubilaris gelukwensen en geschenken. HAARLEM, 15 okt. In het over zicht van het tweede kwartaal over 1962 van de gemeente Haarlem, wijdt de dienst voor Economische Zaken en Statistiek enige aandacht aan de par- keernood in Haarlem. In mei van het vorig jaar hebben Openbare Werken en het Nederlandsch Economisch In stituut in Rotterdam, samen een par- keerondertEoek gehouden in de binnen stad van Haarlem binnen de singels. De resultaten van dat onderzoek zijn neergelegd in het rapport „Parkeer- onderzoek Binnenstad van Haarlem". De parkeerbehoefte in de binnenstad blijkt ten opzichte van de in de binnen stad aanwezige parkeercapaciteit zeer groot te zijn. De parkeercapaciteit blijkt in de bin nenstad op maandag ongeveer 2800, op dinsdag ongeveer 3000 en op zaterdag ongeveer 2900 parkeerplaatsen te be dragen. Op maandag en zaterdag neemt de markt op de Gedempte Oude Gracht en de Botermarkt nogal wat parkeergelegenheid in beslag. Over de hele binnenstad gerekend nu waren op maandag alle aanwezige parkeerplaat sen voor'73 pet bezet, op dinsdag voor 63 pet en op zaterdag voor 64 pet. Op maandag blijkt de bezetting dus het hoogst. Op die dag worden er in de binnenstad markten gehouden, terwijl de bollenbeurs in het Krelagehuis dan veel auto's aantrekt. De gegeven percentages gelden voor de hele binnenstad. Dat betekent, dat de weinig gebruikte parkeergelegenhe- den, b.v. op de Friese Varkenmarkt en de Hooimarkt, ook meegerekend zijn. De meer bekende parkeerplaatsen blij ken echter voortdurend volledig bezet te zijn. Het parkeerterrein op de Groote Markt is gemiddeld voor 84 pet be zet, dat aan het Stationsplein zelfs voor 97 pet. Het parkeerterrein aan het Klokhuisplein is zelfs gemiddeld voor 10 pet bezet, hetgeen betekent dat men er ook nog op verboden plaatsen voortdurend parkeert. Het zelfde geldt voor de Oude Froen- markt, De Raaks, de Krocht en de Nieuwe Groenmarkt, de Damstraat en het Spaarne. De deskundigen re kenen, dat bij een gemiddelde bezet ting van 80 pet een parkeerterrein volledig bezet is. Op tal van punten in de binnenstad is men die situatie dus al voorbij. Op vele plaatsen in de binnenstad blijkt een ontstellend tekort aan parkeerruimte te bestaan. Op de kruising Orionweg-Mercwrius- straat zijn gistermiddag twee personen auto's tegen elkaar gebotst. Een van de auto's, bestuurd door een 42-jarige jour nalist uit Utrecht, kantelde naar links en bleef ondersteboven liggen. De jour nalist had op het kruispunt geen voor rang gegeven aan een 43-jarige Evan gelist uit Voorburg, toen deze uit de Mercuriusstraat de Orionweg wilde over steken. Beide bestuurders kwamen met de schrik vrij, de auto's werden ernstig beschadigd. HAARLEM, IJ1 okt. Op de Haar lemse Voorjaarsbeurs voor de Vrouw, die 14 t.m. 22. februari in het Krelage huis aan de Leidsevaart zal worden ge houden, zal ook dit jaar plaats worden ingeruimd voor de expositie „Goed Hand werk". Naast verenigingen, inrichtingen en scholen zullen nu ook handwerklief- hebsters worden uitgenodigd haar werk stukken in te zenden terwijl ook van verenigingen, scholen en inrichtingen weer inzendingen verwacht worden. De werkstukken zullen met mooie prijzen worden gewaardeerd. HAARLEM, 15 okt. Voor de tiende maal worden de landelijke biertap wedstrijden gehouden. Woensdag 17 ok tober is Haarlem aan de beurt, waar de regionale wedstrijd 's middags tussen twee en vijf uur in de zaal van de Haarlemse Kegelbond wordt georgani seerd. Er zal weer voorlichting gège- ven worden, o.a. door de vertoning van een kleurenfilm met in de hoofdrollen de gebroeders Lutz. CINEMA PALACE: 2e week, Rififi in Am sterdam, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Verboden verlangens (La bateau d'Emile), 18 jaar, 2, 7 en 9.15 u„ di. 2 en 8 uur. LIDO: Lulu, str. volw. 2, 7 en 9.15 uur; zo. 4.30, 7 en 9.15 UUT. LUXOR: Romance a la carte, 18 jaar, 2, 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: flocco en zijn broers, volw. 2, 7.30 en 9.15 uur. RiOXY: ma. t.m. do.: Gevaarlijk blond, 2, 7 en 9.15 uur. STUDlo: De zon In het hart, ontraden. MINERVA: di. en woe. 8.15 uur: Voor Johnnie geen liefde, str. volw. Maandag 15 oktober Stadsschouwburg, 7.45 uur: Operette- gezelschap Diögé met „Maske ln Blau". Dinsdag 16 oktober Stadsschouwburg, 7.45 uur: Operette gezelschap Diogé met „Maske.in Blau". Maandag 15 oktober Concertgebouw, 8 uur: Toneelvereniging Rckato met ,,'n Avondje thuis". „Adam en Eva", Raamsinigel 5. Iedere avond 8—2 uur. Maandag 15 oktober Frans Halsmuseum, 8 uurVolksuniver siteit, Dr. J. Smalbraa kover „Drie essen tiële perioden in het leven van de vrouw". Dinsdag 16 oktober Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniver siteit, Dr. J. Smalbraak over ,,Drie essen- Biologie van de mens" met lichtbeelden. Concertgebouw, 2 en 7.30 uur: Stichting „Adoptie Comité Bejaarden", bont pro gramma voor de bejaarden. reylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, ttaüaanse en Franse school 16e t/m 19e Fossieten. natuurkundige instrumenten Dagelijks van 115 UUT Eerste zond a p van de maand van 1—5 uur. Bisschoppelijk Museum, Jamstraat 7(1 Oude religieuze kunst, .Ta oin eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12.30 vaa 130-5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—6 uur. Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, t/m 14 okt.: schilderden en tekeningen van Wim van Aken. Kunstcentrum „In 't Goede uur", Nieuwe Kericsplein 1, gedurende de maand ok tober tempera en olieverfschilderden van Hans Mulder Geopend 10—6 en 810 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1. Tot en met 3 november Expo sitie naamloze schilderden. Geopend v. 9—'5 uur tijdens de concerten op ma., wo. en vrij. ook 6—8 uur. Ook over de duur van het parkeren heeft men onderzoekingen verricht. Daaruit is gebleken, dat het totaal aan tal langparkeerders (die dus langer dan 2 uur op één plaats blijven staan) slechts 18 a 23 pet. van het totaal aantal parkeerders uitmaakt. Niette min nemen deze langparkeerders 54 tot 66 pet van de totale, gebruikte par keerruimte in beslag. Vooral op het Stationsplein, op het Kennemerplein, in de Wilhelminastraat en op het Prinsenhof blijken de lang parkeerders in de meerderheid. Op de Groote Markt b.v. maken de langpar keerders gemiddeld 14 pet uit van het totaal aantal parkeerders. Zij nemen echter gemiddeld 35 pet aan plaatshalf uren in beslag ten opzichte van het totaal aantal gebruikte plaats-halfuren. (Onder plaats-halfuur verstaat men dan het half uur, dat een auto een parkeerplaats benut). Op zaterdagen is het aantal langparkeerders altijd ge ringer dan op andere dagen, terwijl dit onderzoek werd ingesteld vóórdat de vrije zaterdag algemeen werd inge voerd. In mei 1961 telde Haarlem op maan dag 2834 parkeerplaatsen in de binnen stad, op dinsdag 3019 en op zaterdag 2904. In juni 1962, toen o.m. het par keerterrein aan de Raaks gereed was gekomen, telde de Haarlemse binnen stad op maandag 2921 parkeerplaatsen op dinsdag 3103 en op zaterdag 2982.' mondial °'tt' Op de Bloe- ™^d**L weg zpn gistermiddag twee gangers aangereden, toen zij zon der voldoende uit te kijken de rijweg Omstreeks kwart voof twaalf stak de 74-jarige H. v. d. L. de weg over. Hij werd aangereden door SM00*®, bestuurd door een 22-jarige meikhandelaar. De man werd met een rechterbeen-breuk in het Marinehospi taal opgenomen. Om half drie stak een vijfjarig meis je plotseling de weg over met haar autoped. Zij werd gegrepen door de auto van een 19-jarige monteur uit Vel- sen. Het meisje liep enige schaafwon den op. HAARLEM, 15 okt. Kwajongens hebben dit weekeinde de garagedeuren van een autobekledersbedruf aan de Burgwal met messen bekrast. Ze heb ben er eerst een pop op getekend en daarna waren ze met messen op da pop gaan gooien. De hoekige kanten van de deur hadden de jongelui „bijge werkt", naar aanleiding van een te levisieprogramma waarop ze iets der gelijks hadden zien doen. De schade be draagt 100,-. De politie heeft de jon gelui inmiddels weten te achterhalen. ONDERTROUWD: L. H. Brokke en Th. A de Jager; G. J. Govers en M C P- Akkermans; N. J. A. van Leuven eÜ R Steh ver T* lJ*"1 Wo"deren en M. M. R. Steijger, J. N. van Eijk en F. A. M Diggelen W' de Nie en J' L' J- c- Mes en L. M. Tum- de Bruin. P' Van der Goes en H' C' GEBOREN: zn. v; O. ter Haar en A. Cremers; zn. v.: R. van der Veer en J. Krabbe; zn. v.: J. L. A. Beelen en H. Iwr' ^an 'Maris; d.v.: D. Fijnheer en G. V; Gottmer; d.v.: G. Th. IJsselmuiden en M. G. Vester; zn. v.: A. van Bakel en M. F. Böhm. OVERLEDEN: A. E. Zwarter, 64 j. HAARLEM. 15 okt. In het uitbrei dingsplan Schalkwijk zijn nu veertig eigen woningen vanwege het Bouw fonds Nederlandse Gemeenten gereed gekomen. Daarmee kwam het totaal der in de laatste jaren in Haarlem gebouw de Bouwfondswoningen boven de hon derd. Ter gelegenheid daarvan zal za terdag 20 oktober, 's morgens om elf uur, de honderdste woning officieel aan de eigenaar worden overgedragen, te weten de heer H. G. Hartog, Portu- galstraat 17. Wethouder J. A. Schippers, onder wiens beheer de Volkshuisvesting valt, zal de overdracht verrichten. De geno digden krijgen na afloop van de plech tigheid gelegenheid enkele Bouwfonds woningen in Schalkwijk te bezichtigen. IJMUIDEN, 15 okt. Het produkt schap voor vis en visprodukten is van oordeel, dat in het komende jaar de aan voer en opbrengst van platvis nog verder zullen stijgen. Dit blijkt uit de prognoses, die zijn gemaakt voor de samenstelling van de begroting 1963 van het produkt schap. Bij deze schatting is rekening ge houden met de ontwikkeling, welke zich de laatste jaren voltrekt in de samen stelling van de vloot en dientengevolge in het assortiment van de aangevoerde vis. Voor wat de aanvoer van zeevis be treft is verondersteld, dat eenzelfde hoe veelheid rondvis, als sedert 1957 jaarlijks aan de markt was, nl. 26 miljoen kg, te gen een enigszins hogere prijs zal kun nen worden verkocht. De aanvoer van platvis wordt voor het komende jaar ge raamd op 29 miljoen kg en die van ma kreel op 24 miljoen kg. Ten aanzien van de haringvisserij is in een veronderstelde daling van de hoe veelheid gezouten haring uitdrukking ge geven aan de zich voltrekkende struc tuurwijzigingen van de vloot. Men rekent op 42,8 miljoen kg verse haring en 42,6 miljoen kg gezouten haring. Terwijl men in de sector zeevis op 2 miljoen kg re kent ter verwerking tot vismeel, is dit aantal bij de verse haring gesteld op 3 miljoen kg en bij de gezouten haring op 4 miljoen kg. Ten aanzien van de waarde van de in te voeren vis zijn de ramingen gemaakt in de veronderstelling, dat de invoer uit de B.L.E.U. in 1963 ongeveer op het ni veau van 1961 zal liggen, nl. 1,8 miljoen kg vis en 1,2 miljoen kg conserven. De invoer van vis uit andere landen dan de B.L.E.U. wordt verwacht enigermate te stijgen, in het bijzonder van produkten in geconserveerde vorm. Men taxeert de invoer van vis uit andere dan B.L.E.U.- landen op 31,4 miljoen kg, die van con serven op 20 miljoen kg. ELECTRICITEIT De Vrouwen Electriciteitsvereniging te Haarlem be legt vrijdag 26 oktober bij Brinkmann eer; bijeenkomst, waarop mevrouw M. Ouwehand-Hartree een lezing zal hou den over „Kris Kras door de electrici- teitspraatjes". De bijeenkomst begint 's middags om twee uur. CHIPIN-RECITAL De Poolse pia nist Stefan Askenase, die pas een tour nee door Duitsland heeft afgesloten en binnenkort voor een recital-serie naar Japen vertrekt, geeft maandag 22 okto ber een Chopin-recital in het gemeen telijk concertgebouw te Haarlem. Daar mee opent hij de zogenaamde Mees- terserie in Haarlem, waarin de volgen de concerten door Hans Henkemans en Johanna Martzy verzorgd zullen worden. AMSTERDAM, 15 0'kt. Er was op de effectenbeurs vandaag weer niets nieuws onder de zon. De nieuwe week is in dezelfde stemming ingezet als waarin de oude werd gesloten, dit wil zeggen lusteloos en met afbrokkelende koersen. De internationale fondsen no teerden in navolging van New York wat lager. De Duitse beurzen waren vandaag echter goed prijshoudend en dit ver leende enige steun aan AKU, welk fonds bijna vier punten van het vrijdag ge leden verlies kon inhalen. Hoogovens zijn echter nog acht punten gedaald en Philips en Unielever waren bij de ope ning van de markt beide 70 cent lager. Kon. Petroleum behoefde slechts twee dubbeltjes af te staan. In Londen be stond voor oliewaarden een vaste stem ming. In de soheepvaartafdeling hebben Scheepvaart Unie en Kon. Boot 2 3 pnt. van de vrijdag behaalde winst moe ten afstaan. Wyers bericht dat de. bedrijfswinst over het afgelopen boekjaar met veel zal afwijken van die van het voorgaan de iaar. De nettowinst zal echter belang- riik hoger zijn, aangezien ditmaal geen extra afschrijvingen en voorzieningen nodig zijn. Reesink mejdt stijgende om zetten. Ook bij Srnit's Kledingindustrie bewegen de omzetten zich in stijgende lijn waardoor de directie de kostenstij ging hoopt te kunnen opvangen. Brons- werk noemt de gang van zaken bevre digend. Het exploitatieresultaat zal niet minder zijn dan vorig jaar. Kemo ver wacht dat de resultaten zeker niet ach terblijven bij die van 1961. 4% Ned. I960 41/4 Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber ak.u. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever W ilton-Fey enoord Billiton 2e Dordtsche Petr. gew. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L. K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij. K.P.M. Stoomv. MijNederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unle Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam "56 1 21/2 Amsterdam '56 II 2> i Amsterdam '56 in 2% Amsterdam '59 2(z Rotterdam '57 Alb. Heyn Kl. obi. Vorlg opening Slot 15/10 lOOt'g 98% 91% 107^ 332 105y2 105 118 343% 346 212% 653 139.30 435 900% 253% 510% 503 322 479 136.60 135.80 126 125.30 256 425 647% 141.60 141.30 1*5% 137 46.70 138 135% 105% 105% 237% 124 121% 123% 174 198 455 117 82% 87 86% 99% 87% 120

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3