Voorbereiding op bemande ruimtevlucht in het kader van het project-APOLLO MORGEN SCHOT OP DE MAAN RANGER 5 m doel binnen drie dagen bereiken Kardinaal Bea ontvangt de waarnemers Bisschoppelijke kandidaten voor Concilie-commissies Borst Faam-troef van de week Braadkuikens ruim 30 pet goedkoper Vanaf vandaag in gehele land PRESIDENT DE GAULLE BUIGT ZICH TER AARDE TOCH NOG WAARNEMERS GRIEKS-ORTHODOXE KERK NAAR CONCILIE? WASHINGTON VERWACHT SPANNENDE MAANDEN" Politie neemt dossiers over Softenon-zaak in beslag Onderdirecteur K.L.M. naar Djakarta Bakkers doen hun best in Finland T.Y.-wisselbokaal in duizend stukken Nieuwe Berlijnse crisis op komst Het weer ISAR 1004 sport coupé !'ïl,,lil%|!| ffe MORRIS 'êefore ijou êitij! DINSDAG 16 OKTOBER 1962 86ste JAARGANG No. 31259 CAPE CANAVERAL, 16 okt. (UPI) Morgenochtend zal van af de Amerikaanse basis Cape Canaveral, 24 uur later dan aan vankelijk de bedoeling was, een Atlas-Agena-raket worden gelan ceerd, die een ruimtevaartuig van het type Ranger naar het maanoppervlak moet brengen. De Ranger 5, die 342 kilo weegt, zal naar men hoopt meer dan hon derd gedetailleerde televisiebeel den van het maanoppervlak naar de aarde zenden. Bovendien zal een instrumentenpakket worden afgestoten, dat gedurende een maand seismische en andere ge gevens naar de aarde moet sturen. De bedoeling is dat in het kader van het Apollo-programma ge gevens worden verzameld, die no dig zijn voor men in de toekomst een bemande vlucht naar de maan kan realiseren. Als alles goed gaat zal de met goud en chroom be klede Ranger de afstand aarde- maan in 66 tot 72 uur afleggen. Onder-secretarissen voor het Concilie EEN BELANGRIJKE PIJLER ONDER HAARLEMS WELVAART EEN STOERE I JONGENS- EN MEISJES- I PULLOVER v.a. 17.85 't Is betaalbaar bij Rem raket Vier voorgangers Russische successen JONGENS WEEKENDERS v.a. f 5.- fc Weer overstromingen in SPANJE AKEN, 16 okt. Enkele hon derden dossiers die betrekking hebben op het slaap- en kalme rende middel Contergan (in Ne derland bekend onder de naam Sc enon) zijn gisteren door het parket in Aken bij de producent van het medicament, de Chemie Grünthal in Stolberg bij Aken, in beslag genomen. Vleesprijzen Pres.-directeur o.a. naar Nieuw-Guinea FALCON TWEEDJASSEN Droog weer ÈUKEAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnerrsnten 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Dr». H. v. RUN en W. Severfn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIET 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m m. hoogte De administratie behoudt zich het recht vooi advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uuf 's avonds tel. 21544. ROME, 16 okt. (KNP) Gisteravond heeft kardinaal Bea, het hoofd van het secretariaat voor de christelijke een heid, alle protestantse en orthodoxe waarnemers en persoonlijke gasten bij het Concilie ontvangen in een dicht ">ij het Vaticaan gelegen hotel. In een toe spraak zei de kardinaal, dat vele ortho doxe kerken nog niet officieel bij het Concilie aanwezig zijn. Deze absentie is smartelijk zowffl voor de katholieke kerk als voor de betrokken orthodoxe ker ken. Desondanks dient men te beseffen, dat van beide kanten hard is gewerkt om de grote hindernissen te overwin nen. „Wij spannen ons in om te vermij den, dat onze betrekkingen in Christus daaronder zouden lijden en dat zij door deze mislukking verstoord zouden wor den". Aan het einde van de ontvangst sprak de waarnemer der Evangelische Kerk van Duitsland, prof. dr. Edmund Schlink een dankwoord. Hierin wees hij op de snelle en verheugende ontwikkeli g in de oecumenische contacten tussen de christelijke kerken en de katholieke kerk. „Wij vertegenwoordigen hier ker ken" zo zei hij „die reeds m het kader van de Wereldraad van Kerken tot een waarlijke dialoog geraaitt zijn. De ontmoeting met de katholieke kerk was tot dusver beperkt tot individuele personen of kleine groepjes. Wij zien het daarom als een enorme vooruit gang, dat de ontmoeting tussen de chris telijke kerken en Rome thans een offi- cieel karakter heeft gekregen en wij be seffen heel goed dat het wat bijzonders is, dat wij de voorstellen voor de Con- cilie-vaders ook in handen krijgen en dat wij zelfs onze mening daarover kun nen uitspreken". Prof. Schlink verzocht daarom aan de kardinaal de hartelijke dank van allen aan de Paus over te brengen, omdat nij dat mogelijk gemaakt heeft en zo voegde prof. Schlink er aan toe omdat hij ons ook zo hartelijk ontvangen heeft. Dr. Schlink besloot zijn toespraak met de verzekering, dat het gebed tot de H. Geest, dat het Concilie opende, het gebed ook was geweest van allen, die daarbij aanwezig waren, in clusief de waarnemers en de persoon lijke gasten van het secretariaat. Precies 65 minuten voordat het ruim teschip tegen de maan te pletter zal slaan, zal door middel van een radio signaal. uitgezonden door het Goldsto- ne-oontrolestation by Los Angeles, het mechanisme van de Ranger in werking worden gesteld. Het is de bedoeling, dat door middel van dit signaal de in gewikkelde landingsprocedure wordt ge regeld en de TV-camera in werking wordt gesteld. Ook de beschermingskap, die zich voor de TV-lens bevindt, moet door dit signaal worden verwijderd. Dit alles moet gebeuren wanneer de Ranger nog 8000 kilometer van de maan is verwijderd. De uitzending van de beelden begint echter pas een ROME, 16 okt. (KNP) Gisteravond hebben de verschillende episcopaten, alsmede de generale oversten en de abten op het Concilie bij het secreta riaat-generaal hun lysten ingediend met de namen van hen, die zij kandidaat ■tellen voor het lidmaatschap van de tien Concilie-commissies. Vanmorgen zijn de verkiezingen voor de 160 leden van de tien Concilie-commissies be gonnen. De Paus benoemt er, zoals be kend. zelf acht in elke commissie. Aan de indiening van kandidaten hebben lang niet alle episcopaten deelgenomen. De bisschoppen van Zuid- en Midden-Amerika en vermoe delijk ook andere groepen zoals de Hongaren en Tsjechen, hebben niet hieraan meegedaan. Ofschoon niet zeker is het toch ook waarschijnlijk, dat de Noordamerikaanse bisschop pen hebben afgezien van een eigen kandidatenlijst, omdat zij naar uit fesprekken gebleken is liever wil- en afwachten, welke de resultaten van de eerste stemmingen zouden zijn De afgelopen dagen hebben de epis copaten van bijna alle landen verga derd om te komen tot de samenstelling Xfr v,de kandidatenlijsten. Ook het Bel gisch en Nederlands episcopaat zijn, f vo°r zich, in een speciale zitting Dpeengekomen. Beide episcopaten heb- Pe' P* nun eigen bijeenkomsten beslo ten tot het onderhouden van de meest ROME, 16 okt. (KNP) De Paus heeft gisteren vier ondersecretarissen voor het Concilie benoemd. Het zijn mgr. r Morcillo Gonzales, aartsbisschop v .n Saragossa, mgr. Villot, coadjutor van de aartsbisschop van Lyon, mgr. j. Krol, aartsbisschop van Philadelphia en mgr. Kempf, bisschop van Limburg aan de Lahn Volgens de omschrijving van het Conciliereglement hebben deze v^r bis hoppen tot taak secretaris-generaal __igr. Felici bij te staan en hem zonodig te vervangen. SCj mgr intense contacten met andere episco- ^De^Nederlandse bisschoppen, met na me mgr. De Vet en mgr. Bekkers hebben behalve met de Belgische, con tact met de bisschoppen van Duitsland en Oostenrijk als ook met de bisschop pen uit Azië en Afrika, onder wie en kele Nederlanders, en met de bisschop pen van Canada. AMSTERDAM, 16 okt. (ANP) Prof. dr. N. H. Kuiper, benoemd tot gewoon hoogleraar in de meetkunde en algebra aan de universiteit alhier, heeft zijn ambt aanvaard door het uitspreken van een rede getiteld „Efficiency en abstractie in de wiskunde". (Advertentie) Ook in Finland is de broodmaaltijd be langrijk. Geen eenzijdigheid, maar sma kelijk voedsel met de juiste hoeveelhe den koolhydraten, eiwitten, vitamines en mineralen. Finse bakkers zorgden voor het recept. Brosknappend Finnbrod, van volkoren roggemeel met ontvette melk met eiwit (Finnbrod wit) of met gist (Finnbrod bruin). Is voedzaam en zet niet aan. Finnbrod, krokantbrood, hoort bij elke broodmaaltijd. Koop een pak! Altijd vers! (Advertentie) (Advertentie) Vrijblijvend demonstratie GARAGE HOFMAN - Bennebroek OFF. DEALER - TEL. 02502 - 6802 (Advertentie) liurnmininnmumiiimmji grof gebreid, mousse brill baby- en kinderkleding Anegang 19-Haarlem-Tel.21413 iïiiiimiimiiiHiiii»>»iii><"»iiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiimiiiuiiiniïi half uur later, op een hoogte van 4000 kilometer boven de vaste maan- bodem. De camera heeft namelijk enige tijd nodig om warm te lopen. Bovendien moet de Ranger in even wicht komen, zodat de lens door draaiende bewegingen op de maan wordt gericht. Gedurende 35 minuten hoopt men in het Goldstone-station elke dertien seconden een beeld uit de ruimte te ontvangen. De eerste TV-beelden zullen, naar men verwacht, een gebied van ruim 9000 vierkante meter maan laten zien, het geen betekent, dat voorwerpen met een diameter van 3,5 meter zichtbaar zul len zijn. Het instrumentenpakket, dat bolvor mig is, heeft een dikke bekleding van balsahout (een zeer lichte houtsoort), om de schok te doorstaan, die de appa ratuur bij de landing op de maan krijgt te verduren. De bol moet worden afgeremd door een kleine raket, waar door de landingssnelheid „slechts" 241 kilometer per uur zal bedragen. Op de maan aangekomen moeten de instru menten een maand lang in werking blijven om gegevens van allerlei aard over het maanoppervlak door te seinen naar de aarde. Dit is van belang om de omstandigheden te kunnen peilen, waar onder eventuele maanreizigers zuilen moeten leven wanneer zij de maan be treden. De Amerikaanse deskundigen hopen tegen 1970 een bemande .lucht naar de maan te kunnen uitvoeren. De Ranger, die morgen wordt afge vuurd, is de vijfde in een serie van negen, die zijn ontworpen voor het on bemande maanonderzoek. De Rangers 1 en 2 bleven na hun lancering rond de aarde cirkelen, omdat de tweede trap van de aandrijfraket niet goed werkte. De Ranger 3 die op 26 januari van dit jaar werd gelanceerd, miste de maan op 22.862 kilometer. De mislukking van deze proef was te wijten aan de Atlas- Agena-raket, die de satelliet met té grote kracht afstootte. De richting, waarin de Ranger 3 vloog, was goed, maar het ruimteschip was toen te vroeg op de plaats waar het tref punt met de maan was berekend, met als gevolg dat het projectiel in een baan rond de zon terecht kwam. De Ranger 4, gelanceerd op 23 april, bereikte weliswaar de maan, maar toch was deze proef nutteloos. Een defect in het mechanisme deed de radio's al di rect na de lancering verstommen. De instrumenten kwamen 64 uur later op de van de aarde afgekeerde zijde van de maan terecht. Wetenschappelijke ge gevens werden echter niet ontvangen. De pogingen van de Sovjet-Unie om de maan te bereiken hadden meer suc ces. De Loenik 2, die op 12 september 1959 werd gelanceerd, trof zijn doel. de maan, precies in de roos. De derde Loe nik, die op 4 oktober van hetzelfde jaar de lucht in ging, cirkelde rond de maan en maakte de eerste foto's van de on bekende, van de aarde afgewende zijde van de planeet. Sindsdien zijn, voorzover bekend, door de Russen geen pogingen meer gedaan de maan te bereiken. Israël. Gistermiddag hebben aan de Israëlisch-Syrische grens vuurge vechten twee uur lang plaats gehad, waarvan beide partijen elkaar de schuld geven. Eén Israëlische boer werd gewond. (Reuter) (Advertentie) alleen deze week Anegang - Haarlem - tel. 10401 KNIP UIT Deze advertentie heeft grote waarde voor de deelnemers aan de Faam- skelter-prijsvraag (Advertentie) en als net regent ,i° technisch speelgoed I van barteljorisstraat 6 (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 16 okt. Met ingang van vandaag is overal in Nederland de detailprijs van braadkuikens van het grote pluimveesiachtbedrijf Friki in Boxmeer met dertig procent omlaag ge gaan. Dat betekent, dat de consument op de talrijke verkooppunten en dat zijn er in Nederland twaalf a vijftien duizend de braadkuikens kan kopen voor 2.95 gulden per kilogram. Friki heeft een tiental grossiers die voor de bevoorrading van de weder verkopers zorgen, zodat men er vrijwel zeker van kan zijn, dat men aan elk verkoopadres vanaf morgen voor de goedkope kip terecht kan. Zo men er niet reeds vandaag aan kan komen tegen de lagere prijs. Indien men in het kader van de on langs ontbrande „pluimvee-oorlog" de prijsverlaging als een „zet" beschouwt is het in ieder geval een voor de consu ment gunstige zet. Van de zijde van ROME, 16 okt (KNP) Het moet niet uitgesloten worden geacht aldus verne men wij uit goede bron dat de Grieks-Orthodoxe Kerk toch nog waar nemers naar het Concilie zal zenden. Vandaag komt de Kleine Synode bijeen, om een datum vast te stellen voor een bijeenkomst van de Grote Synode, de vergadering van alle metropolieten en bisschoppen van Griekenland. Deze bij eenkomst. wijst er op dat er een drin gende beslissing genomen moet wor den. Inderdaad valt er dringend een be slissing te nemen en wel een herzie ning van het besluit, dat metropoliet Chrysostomos op 4 oktober bekend maakte, geen waarnemers naar het Va ticaanse Concilie te zenden. De reden van deze herziening is des tijds door de metropoliet zelf gegeven de Russisch-Orthodoxe kerk had ook afwijzend beschikt. Door de onverwach te verandering in de Russische hou ding, terstond na het bezoek van mgr. Willebrands aan Moskou, is zowel voor de patriarch van Constantinopel als voor de Grieks-Orthodoxe kerk een ne telige situatie ontstaan. Woordvoerders van de Grieks-Orthodoxe kerk hebben hun verontwaardiging over de beslis sing van Moskou niet onder stoelen of banken gestoken. Zij zijn nochtans bereid en besloten, de situatie opnieuw te bezien. In hoeverre deze Russische beslissing ENSCHEDE, 16 okt. De drie per soneelsleden van een textielfabriek alhier die zaterdagavond in de nieuwe quiz van Theo Eerdmans een wissel bokaal wonnen van een ploeg van een fabriek in Leerdam, zijn maandag morgen de fraaie prijs, die duizend gulden waard is, onverwacht kwijt ge raakt. Toen enkele personeelsleden van de fabriek de bokaal naar het gebouw van het dagblad „Tubantia" hadden ge bracht, waar deze in een vitrine zou worden tentoongesteld, liet een der per soneelsleden de bokaal op de stenen vloer in de hal vallen. De kristallen bo kaal lag in duizend stukken op de vloer. De fabriek heeft inmiddels maatrege len genomen, dat over vier weken, wan neer de drie personeelsleden van de fa briek de bokaal zullen moeten verdedi gen, een zelfde en even kostbaar exem plaar aanwezig zal zijn. ook van belang is voor het patriarchaat van Constantinopel is onduidelijk. De interne moeilijkheden binnen de Ortho doxie, waarop kardinaal Bea in zijn re de te Milaan op 10 oktober gezinspeeld heeft, maken elke voorspelling bijna on mogelijk. Bovendien wordt in het Vati caan een absoluut stilzwijgen bewaard over een persoonlijk schrijven van pa triarch Athenegoras aan de Paus. Niet alleen wordt geen enkele'inlichting gege ven over de inhoud, zelfs het bestaan van de brief wordt niet bevestigd. Ze ker is dat het Secretariaat voor de Eenheid nog altijd rekent op de komst van enkele persoonlijke gasten uit Con stantinopel. Of dit tenslotte toch nog waarnemers kunnen zijn zal afhangen van de vraag of ook de Heilige Synode van Constanti nopel haar houding herziet. Hieromtrent zijn tot op heden geen feiten bekend geworden. Gisteren was president De Gaulle van Frankrijk in Clermont Ferrand om de medaille van groot-officier van het Le gioen van Eer uit te reiken aan gene raal Morel. Vlak voor hij de generaal het kostbare kleinood op de borst speldde liet hij het uit zijn vingers val len. Terwijl generaal Morel stram in de houding bleef staan schoot een an dere generaal toe om de medaille voor de president op te rapen. Deze was hem echter voor. Met een snelle beweging bukte hij zich en persoonlijk pakte hij de medaille uit het stof. MADRID. 16 okt. (Rtr) Een Spaanse regeringswoordvoerder heeft meegedeeld, dat zich in het gebied van Alicante, in Oost-Spanje. na hevige regenval overstromingen hebben voor gedaan; 250 mensen moesten worden geëvacueerd. Naar tot dusver bekend is geworden zijn twee mensen een vrouw en haar zoontje verdrenken. Aan de te velde staande gewassen is grote schade toegebracht. Ook in de provincies Valencia en Castellon kwamen overstromingen voor maar er is daar geen melding ge maakt van slachtoffers. 95 WASHINGTON, 16 okt. (Reuter) Volgens hoge Amerikaanse functiona rissen verwachte-i de Verenigde Staten, dat premier Khroesjtsjev na de ver kiezingen, die de volgende maand in de VS zullen worden gehouden, weer zal gaan aandringen op bepaalde maat regelen die het Westen inzake Berlijn moet nemen. Genoemde functionarissen zeiden dit op een door het State De partment georganiseerde studiebijeen komst voor hoofdredacteuren en tele visiemedewerkers Washington ver wacht „enkele zeer spannende weken en maanden". Binnen de regering is men algemeen van mening, dat nog vóór Kerstmis een nieuwe crisis zal ontstaan. Een woordvoerder van het Ameri kaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren meegedeeld, dat met de Russische nota over Berlijn, die zaterdag, zoals gemeld, aan de Verenigde Staten. Engeland en Frankrijk is gezonden, een einde is gekomen aan de langdurige uitwisse ling van nota's over de spanning in West-Berlijn. De woordvoerder gaf te kennen, dat het Westen op deze jongste nota niet meer zal antwoor den. Volgens westelijke diplomaten wijst de Sovjet-Unie de verantwoor delijkheid voor de incidenten bi) de Berlijnse muur categorisch van de hand en beschuldigt zij de westelijke mogendheden van gevaarlijke pro vocaties". Vorige week heeft de Sovjet-Unie ook een nota over het luchtverkeer naar West-Berlijn aan de Verenigde Staten doen toekomen, zo zei de woord voerder van het State Department. Volgens Amerikaanse functionarissen hebben de Russen de bevoegdheid van de westelijke commandanten in Berlijn om een overeenkomst met West-Duits- land aan te gaan inzake de eisen van luchtwaardigheid voor het gebied van West-Berlijn, in twijfel getrokken. Ook op deze nota zal niet worden geant woord. (Van onze correspondent in Bonn) Contergan-Softenon is het medicament dat ervan wordt verdacht misvormin gen bij pasgeboren baby's te hebben veroorzaakt. Het is in West-Duitsland eind september 1961 uit de handel ge nomen, nadat een Hamhurgse gynaeco loog het sterk gestegen aantal met mis vormingen geboren baby's in verband had gebracht met het slaapmiddel. Het parket in Aken dat een specia le commissie voor het Contergan-onder- zoek heeft gevormd werd ingescha keld in verband met aanklachten, die tegen de producent van het medicament werden ingediend om hem voor de ge volgen ook financieel verantwoordelijk te stellen. Het aantal aanklachten is in middels tot circa vijfhonderd gestegen. Behalve het parket in Aken bemoeit ook een medische commissie van de re gering van Noord-Rijnland-Westfalen zich met de samenhang tussen de mis vormingen en Contergan. De inbeslagneming van de akten bij Grünthal volgde op een anonieme brief die het parket ontving. Daarin werd me- degedeeld waar de dossiers waren ver- borgen. Bovendien stond in de brief dat enkele weken geleden personeelsleden van de medicamentenfabriek schriftelij ke aanwijzingen hadden gekregen hoe zp zich hadden te gedragen bü verho ren door de politie. Het Contergan-onderzoek zal volgens het parket niet voor rnedio 1963 zyn af_ gesloten. Tot op dit ogenblik ziet het er echter wel naar uit, dat bij tijdig in grepen de omvang van de Contergan- tragedie had kunnen worden vermeden. Friki gegeven informaties duiden op een permanente prijsmaatregel. De pro- duktie van dit grootbedrijf is er op 1 e- rekend bij een toegenomen vraag naar braadkuikens de leveranties vol te hou den. Met de stimulerende werking van de prijsverlaging wordt hierbij rekening gehouden. Het pluimveesiachtbedrijf Friki is niet het eerste dat de prijs verlaagt maar de omstandigheid dat het hier een der grootste bedrijven op dit gebied in West-Europa betreft, geeft de maatregel een bijzonder karakter. De firma Friki zelf meent dat men af moet van de gedachte, dat de consump tie van kip met luxe te maken heeft. Zij meent in staat te zijn deze ver laagde prijs te handhaven. De verlaging van de winkelprijs heeft geen invloed op de prijs, die de kuikenmesters ontvangen. Die ligt al enige tijd op ca. ƒ1,60 per kilogram „levend gewicht" en volgens de FRI KI kunnen de mesters daar heel be hoorlijk mee uitkomen. Het mesten van kuikens gebeurt veel op kleine gemengde bedrijven. De fi nanciële resultaten op dit soort gezins bedrijven zijn de laatste tijd nogal on gunstig. D-it is een van de punten waar over het Landbouwschap vandaag gaat praten met een delegatie uit de minis terraad. De kuikenmesterij zelf geeft echter niet direct moeilijkheden. Dat is wel het geval met o.a. de varkensmes- ters en de houders van legkippen, die te maken hebben met lage vlees- en eierprijzen. Vergeleken met de nieuwe prijs voor kippen van 2.95 per kilo liggen de vleesprijzen nog betrekke lijk hoog. De betere kwaliteit rib- lappen kost momenteel vier tot zes gulden per kilo. Juist de laatste we ken vertonen de rundvleesprijzen een neiging tot dalen als gevolg van de lagere prijzen voor slachtvee. Een foe de kwaliteit ribkarbonade (var ensvlees) mag in de winkel circa vijf gulden per kilo kosten. Volgens het Produktschap voor vee en vlees is de invloed van de verlaagde prijs voor kippen op de verkoop van rund- en varkensvlees nog niet te voor spellen. Men is daar niet zo bevreesd, dat de Nederlandse gezinnen, die ge wend zijn aan goed gebraden vlees met jus, hun eetgewoonten snel zullen veranderen. Met dat al zal de huisvrouw er toch nu wel eerder toe komen, een kip petje op tafel te brengen. Ook is een verhoogde afzet van kip te verwachten in de restaurants, waar de „grill" haar intrede heeft gedaan. Of dit vooral ex- tra-concumptie zal blijken te zijn, die het normale vleesverbruik ni-et recht streeks beïnvloedt, zal de praktijk moe ten uitwijzen. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM, 16 okt. Naar wij vernemen is de onderdirecteur van de K.L.M., dr. E. van Konijnenburg, van morgen voor een kort verblijf naar Djakarta vertrokken. Dr. Van Konij nenburg zal in Djakarta „burger- luchtvaartzaken" bespreken. Het is in dit verband wel interessant te vernemen, dat ook de president directeur van de K.L.M. drs E H. van der Beugel met zijn „Aziatische toernee is begonnen. Vandaag zou hij m Bangkok aankomen. Dat drs. Van der Beugel eventueel ook een bezoek ,iakarta za' brengen wordt in KLM-knngen niet waarschijnlijk geacht, alhoewel contact met Indonesische ver tegenwoordigers van de „Garuda", die momenteel in Hollandia vertoeven voor de hand ligt. Drs. Van der Beugel zal vanaf vrij dag tot volgende week maandag in Biak zyn om o.a. het functioneren van de KLM-Iuchtbrug aan die zijde te in specteren. In dit verband kan een vroeger be richt over de overname van aandelen van de „Kroonduif", dochtermaatschap pij van de K.L.M.actuele betekenis kril- gen. Het schijnt evenwel dat dr. Van Konynenburg's bezoek aan Djakarta veeleer gezien moet worden tegen de achtergrond van een eventueel her stel der KLM-verbindingen met Indo nesië althans met een vernieuwing van landingsrechten op Indonesisch grondgebied, dan in verband met een duff" övername van de „Kroon- Advertentie) "BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 LEIPSESTRAAT (BIJ KONINGSPLEIN) AMSTERDAM TEL. 2?35<M> Verwachting tot woensdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Bewolkt met hier en daar opklarin gen en droog weer. Vannacht en morgenochtend plaatselijk mist. Zwakke of matige noordwestelijke wind. Weinig verandering in tempe ratuur. MORGEN: Zon: 7.07-17.44. Maan: 20.38-11.59.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1