Onderwijzers wijzen op huisvestingsnood Noodsituatie voor het Haarlems onderwijs Verdere koers- Dierenbeschermster ging buiten haar boekje Opzet: hondjes redden van laboratorium WALSDROOM COMMISSARIS VERVULD voor In oude luister hersteld Ui "1 Militair Tehuis tachtig jaar DSO alleen aan de leiding in tweede klas na zege over HBC Bejaarden vieren feest in het concertgebouw TAXI 13000 afbrokkeling FA. J. MUIJS Ced. Oude Gracht 103/105, Haarlem Succes voor Diogé in „Maske im Blau" donderdagmiddag 18 oktober NA 12.15 uur GESLOTEN TYBB 2 wijst De Blinkert 4 terug OPEN BRIEF AAN HAARLEMSE RAAD De beurs vandaag: „HONDENAFFAIRE" OP STATIONSPLEIN Badminton Duinwijck, Velsen en Haarlem met zege van start ONDERZOEK NAAR HONDSDOLHEID HANDBAL HAARLEM EN OMSTREKEN Afscheid kapelaan G. Verberne Vrachtauto kantelt na botsing WOENSDAG 17 OKTOBER 1962 PAGINA 3 Noodsituatie Beurs van New York Vergadering r.-k. handels reizigers en verzekerings inspecteur „St.-Christojjel" Burgerlijke Stand Haarlem Faillissementen Films Muziek Toneel Cabaret Diversen Tentoonstellingen HAARLEM, 17 okt. In een brief aan de Haarlemse gemeenteraad heeft de afdeling Haarlem van de Ned. Onder wijzersvereniging aandacht gevraagd voor de moeilijkheden, die zich voordoen bij de huisvesting van onderwijzend per soneel. Naar het bestuur meedeelt zou den ongeveer honderd onderwijzers mo menteel als woningzoekenden bij „Huis- Vestiging" ingeschreven staan. Volgens de brief zijn de mogelijkheden voor huisvesting gedurende het afgelo pen cursusjaar voortdurend kleiner ge worden, in tegenstelling tot enige jaren geleden, toen het zij het overigens na veel moeite en soms lange tijd wach ten nog wel gelukte onderwijzers aan een min of meer passende woning te helpen. Een en ander heeft tot gevolg, dat Haarlem in de Nederlandse onder wijswereld een slechte reputatie heeft gekregen voor wat betreft de huisves ting van onderwijzend personeel. Het aantal geschikte sollicitanten bij voorkomende vacatures wordt dan ook steeds kleiner, aldus de brief. Zij die een betrekking aanvaarden zonder tege lijkertijd een woning te kunnen betrek ken, voelen zich diep teleurgesteld, wan neer blijkt dat de beloofde bemiddeling bij het zoeken van een woning in vele gevallen niet veel verder gaat dan het verstrekken van een zogenaamde blauwe kaart. Het is in het afgelopen jaar verschil lende keren voorgekomen, dat leer krachten, die slechts kort in Haarlem werkzaam waren, naar elders sollici teerden, waar hun een passende woning werd aangeboden, of dat zij, die voor een benoeming in Haarlem in aanmer king kwamen, hiervan afzagen, omdat het gemeentebestuur hun binnen een re delijk gestelde termijn geen woning kon toezeggen. Het is, aldus nog steeds de brief van het afdelingsbestuur van de Ned. Onderwijzersvereniging, zonder meer duidelijk dat deze gang van zaken voor het Haarlemse onderwijs desas treuze gevolgen zal hebben. Aan het slot van de brief verzoekt het bestuur de Haarlemse gemeenteraad er bij het college van B. en W. met klem op te willen aandringen dat voor het personeel van het Haarlemse onderwijs een speciale regeling voor de toewijzing van woningen wordt getroffen, waardoor een redelijk aanbod van goede leer krachten wordt gegarandeerd. Wethouder D. J. A. Geluk had de AMSTERDAM, 17 okt. De argwa nende houding, welke onze beurs giste ren ten aanzien van de kans op een ver der herstel in Wall Street aan de dag heeft gelegd, is niet ten onrechte geble ken Vandaag moesten ondanks de voor zichtige houding van gisteren, dan ook weer lagere koersen worden genoteerd. Voor Philips en Unilever beliepen de verliezen bij de opening van de oificieie markt ca. 1,80. Kon. Petroleum was bijna 1 lager. Verder zijn Hoogovens 5 pnt. gedaald en AKU 2 pnt. Bij de cul tures moest Amsterdam Rubber de winst van gisteren weer grotendeels afstaan. Van de scheepvaartwaarden noteerden Kon. Boot en Scheepvaart Unie fractio- neel lager. H.A.L. kon echter nog 2 pnt. aantrekken. Door de Nederlandse Melk Unie wordt over het afgelopen boekjaar een divi dend van 8 pet. voorgesteld. Kwatta meent, dat over het lopende jaar wel weer op eenzelfde dividend als vorig jaar (15 procent) kan worden gerekend. De Nederlandse bankinstelling ver wacht onvoorziene omstandigheden voor behouden wederom 9 pet. te kunnen uit keren. Bij de Industriële Mij. Zutphen zijn de resultaten over de eerste negen maanden van het boekjaar niet achter gebleven bij die van dezelfde periode van vorig jaar. De directie verwacht een bevredigend resultaat te kunnen be reiken. Ned. i9«o Nad. 1961 4 Ned. ïsai 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl 6 Ned. Handel Mij. Cert. Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij. Fokker Ford v. Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever Wilton-Feyenoord BiUiton Se Dordtsche Petr. gew. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.I». KXJd. Kon. Ned. Stoomb. Ma. K.P.M. Stoomv. Ma Nederl. v. Nievelt V. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 I 2% Amsterdam '56 n 2% Amsterdam '56 UI 2% Amsterdam '59 2% Rotterdam '57 Alb. Heyn KI. obL Vorig Slot 101 100* 98 97% 107 527 106 117% 347% 210% 139 423 880 254 502% 315 475 137.50 124.60 256 434 650% 142.10 133% 45.50 134% 130% 130% 105 235 123% 120% 173 198 445 116.50 83% 87% 87 86% 120 opening 17/10 91% 104% 117% 345% 40* 135.30 122.90 Ml .20 119 135 120% brief van de onderwijzersvereniging nog niet ontvangen. Wel gaf hij on middellijk toe, dat de situatie in Haar lem bijzonder kritiek is. Het is bijzon der moeilijk om nog onderwijskrach ten aan te trekken. Van de andere kant is ook de huisvestingssituatie precair. Er staan veel woningzoeken den ingeschreven. Maar, aldus de heer Geluk, een ambtenaar of miemand uit het zkanleven kan eventueel nog wachten. Als zijn werk niet gedaan wordt, kan het later wellicht zelfs door een ander worden ingehaald. Onderwijskrachten echter zijn onmid dellijk nodig en wanneer zij om reden van huisvesting wegblijven, komt men in een noodsituatie. Zulk een toestand is in Haarlem ontstaan en dat is des te betreurenswaardiger, omdat Haar lem voor onderwijskrachten altijd zo aantrekkelijk is geweest. Daardoor kon Haarlem zijn zeer goede naam op onderwijsgebied handhaven. Intussen heeft ook de Ouderraad de vereniging van ouders van leerlin gen van gemeentelijke lagere- en kleuter scholen B. en W. per brief op deze noodsituatie gewezen. HAARLEM, 17 okt. Operette Ge zelschap „Diogé" had ter gelegenheid van het vijfde lustrum de keuze laten vallen op Fred Raymonds „Masker in het blauw". De Weense componist Raymond, die in 1925 grote bekendheid verwierf met de schlager „Ioh hab mein Herz in Heidelberg verloren", schreef de muziek in het jaar 1937. Het uit zes taferelen bestaande libretto speelt zich af in het zonnige San Remo, waar de verliefde kunstschilder Arman- de Cellini zijn „gemaskerd blauw" mo del tracht te veroveren. „Maske im Blau" is een typische revue-operette, welke kostbaar gemon teerde scènes toont, waarbij de mu ziek op het tweede plan komt. De regie van Kick Steenkist was op een vlotte handeling gericht en bevatte goede mo menten. Het „Deus ex machina" ele- ment was ditmaal het optreden op de Bühne van acht gerokte violisten van het NPhO., die de op waarheid be rustende song „Een mooie vrouw heb je nooit alleen" met verve accom. ^hoofdrolspeler Nico de Boer wist de verliefde kunstschilder Cellini voor treffelijk gestalte te geven en het was jammer dat zijn tegenspeelster Nelly Meijer als Evelyne Valera nog over te weinig geschoold stemmateriaal be schikt De kunstschilderes Juliska. Vara- dy werd door Annelie^s Post in een temperamentvolle creatie gebracht^ ter wijl Jaap Kaan als kunstschilder Frans Kilian met het komische parlando wel rsicid wist Het Haarlems Operette Orkest onder leiding van de scheidende dirigent Henk Steenkist weerde zich dapper en de feestelijke decors van Jan van Hemert waren een streling voor het oog. ANDRé KAART Anaconda Copper Bethlehem Steel Chrysler Corp General Electric Genera] Motor» Kennecott Copper Montgomery Ward Republic Steal Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stand. Oil Ny Tidewater unllever OA. steal 15/10 36% 29% 58% 70% 54% 61% 12% 27 50 30% 39%e 29% 24% 46% 52% 16% 34% 40% 16/10 36% 29 58% 67% 54% 61% 12% 26% 49% 30 39% 30% 101 %b 46% 52% 16% 34 40 (Advertentie) Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van ons bedrijf zijn wij Stemming i nauw prtlahoutiend HAARLEM, 17 okt. In verband met de „hondenaffaire'* op het Haar lemse Stationsplein, waarbij een dame van de dierenbescherming een vijftal sinaasappelkisten „in beslag" heeft genomen, waarin naar haar mening honden op onwaardige wijze werden vervoerd, is ons gebleken dat de die renbescherming als zodanig, noch de afzonderlijke leden van deze vereniging poiitie-bevoegdheid hebben. De leidster van het dieren-asyl in de Ridderstraat, mevrouw Jonkers, heeft dus zonder wettelijke bevoegdheid de kisten met honden op het Haarlems station in be slag genomen. Zij geeft dit zelf trou wens grif toe. Haar enige beweegreden is geweest: de dieren redden van hun lot. Mevrouw Jonkers had onmiddellijk begrepen waarom de honden naar het laboratorium van Brocades moesten. Zij is van oordeel dat proeven op of met dieren volkomen uit den boze zijn. Uit dien hoofde voelde zij zich dan ook volkomen gerechtigd de kratten met honden „in beslag te nemen". Zelfs wilde zij de inmiddels gewaarschuwde politie niet afwachten. Overigens is wel duidelijk, dat het vervoer van honden in een sinaasappe lenkrat verre van ideaal is. Het is ook niet nodig, want de Nederlandse Spoor wegen hebben voor het vervoer van dieren speciale colli beschikbaar. Bro cades is het met het vervoer van hon den per krat ook niet eens en heeft intussen al laten weten, dat de dieren handelaar Van der Berk uit Helmond, die de honden geleverd had, voortaan voor een betere behuizing tijdens het vervoer moet zorgen. Anders wenst men geen zaken meer met hem te doen. De politie heeft een onderzoek inge steld en is tot de conclusie gekomen, dat de honden geen nadelige gevolgen hebben ondervonden van het vervoer. De kratten waren niet groot, maar de HAARLEM, 17 okt. In de badmin- toncompetitie zijn de eerste teams van Duinwijck, Velsen en Haarlem met een zege van sta et gegaan. Tegen P. M. Rijswijk gingen voor de Duinwijckers al leen de herensingles verloren. Het twee de team leed tegen het sterke Nijme gen, dat echter zonder Janny Kemps speelde, een klein© 5-3 nederlaag. Tot ïfmst kwamen bij de Haarlemmers Boudewijn Ridder en Felise de Nooyer, terwijl ook het damesdubbel door af wezigheid van Janny Kemps een Duin- wpek-zege werd; 3-5. Velsen toonde zich sterker dan MVO en won met 6-2. Haarlem startte met een 5-3 overwin ning op Slotermeer 2, dat zeker niet tot de sterkste teams behoort en Duinwijck 3 ..toonde met een 5-3 zege op P.M. Kijswijk 2 dat het als een rivaal Van „Haarlem" beschouwd moet worden Voorts moest Velsen 2 in de eerste klasse de punten aan Veglo laten- 5-3 De eerste resultaten luidden: Hoofdklasse, (le afd.)De Korte- naer-jKBC 5-3, Duinwijck 2-Nijmegen 3-5, IdunaVenlo 8-0 (2e afd PM Rijswijk—Duinwijck 2-6, MVÓ—Vel sen 2-6, Drop Shotde Kortenaer 2 6-2. Eerste klasse, 3e afd.: Duinwijck 3— PM Rijswijk 2 5-3, Haarlem—Sloter- meer 2 5-3, 4e afd.: Slotermeer—Spor- H5mVO' 2 M>en Vegl° 3"5' Hilversum Tweede klasse, le afd.: Stoka—Haar lem 2 8-0, 2e afd. Duinwijck 5—WSOV 2-6, Haarlem 3—Stoka 2 7-1, 8e afd.: Sportief 2-Smash 2 8-0, Vijfsluizen 2 —Duinwijck 6 4-4, Excelsior 3—-Drop GEEN SPREEKUUR Mevrouw H. van der Meulen-Houwer, wethouder van Heemstede, zal dinsdag 23 oktober geen spreekuur houden. vervoerde hondjes ook niet. De kratten waren in ieder geval ruim genoeg voor de dieren. Alleen de grootste hond kon niet rechtop staan, maar hij kon ruim en gemakkelijk liggen. Van dorst of honger bij de dieren is niets gebleken. Wanneer de dierenarts Tiecken al be paalde ziekten bij de dieren heeft ge constateerd, dan zijn die bepaald niet het gevolg van het vervoer per krat. Intussen stelt de politie een onder zoek in naar degenen, die onrechtmatig de honden uit hun kratten bevrijd heb ben, toen zij op het punt stonden van het Dierenasyl in de Ridderstraat naar het laboratorium van Brocades te wor den overgebracht. HAARLEM, 17 okt. In Haarlem hebben zich twee personen bij hun huis artsen gemeld, die in de afgelopen weken door een hond gebeten zijn. Op verzoek van de artsen zijn de honden door de politie opgespoord. Inmiddels is ook de veterinair inspecteur in Haar lem van beide gevallen op de hoogte gesteld. Het gaat om een meisje en om een gepensioneerd ambtenaar van de Nederlandse Spoorwegen. Naar aanleiding hiervan hebben wij ons gewend tot de directeur van de Haarlemse GGD, de heer D. Heymans, die ons mededeelde, dat in geval van een hondebeet geprobeerd wordt de hond op te sporen, die wordt vastgelegd, in dien opsporing succes heeft. Het adres van de hond wordt doorgegeven aan de inspecteur van de Volksgezondheid, die op zjjn beurt de veterinaire inspecteur waarschuwt. Deze onderzoekt de hond en indien mocht blijken, dat deze aan hondsdolheid lijdt, worden de geëigende maatregelen getroffen. In het geval van het meisje en de ex-ambtenaar van de NS is het onderzoek nog steeds gaande. HAARLEM, 17 okt. Dezer dagen hield de r.-k. Vereniging van Handels reizigers en Verzekeringsinspecteurs St. Christoffel te Haarlem een vergade ring. In zijn openingswoord sprak de voorzitter, de heer D. Staal, een bij zonder woord van welkom tot de nieuwe moderator van de vereniging, pastoor L. Voets en de spreker van de avond, de heer Van Ing uit Nijmegen, die een inleiding hield over de positie van de vertegenwoordiger bij de Euromarkt. Hij noemde de positie van de handels reiziger in Nederland bepaald niet ge makkelijk, vooral omdat de concurrentie steeds groter wordt. De heer Van Ing wees onder andere op de Duitse reclame-televise, die nu reeds tot in Utrecht op het scherm te zien valt. Een onderzoek heeft uitge wezen, dat in de gebieden, waar Duitse televisie-reclame wordt opgevangen, de omzet van bepaalde Duitse produkten in Nederland met zestig procent is geste gen. De heer Van Ing memoreerde ver volgens, dat er in ons land onder de vertegenwoordigers veel samenwerking moet heersen. Ook wees hij tenslotte nog op de sterke verhoging van de om zetten van de Nederlandse vertegen woordiger. BEVALLEN van een zoon: 15 okt. A. G. Bockhoudt-Woldendorp, 15 okt. E. M, van de Leuvert-van Iperen, 14 okt. W. T. Koster-Jansen, 15 okt. H. C. Varen- horst-Gorter 16 okt. J. ten Hove-Bout, 15 okt. H. G. R. Leijgraaf-Polis. BEVALLEN van een dochter: 14 okt. A. C. F. van Ewü'k-Booms, 15 okt. J. M. Molenkamp-Abdala, 15 okt. J. M. Molenkamp-van der Weele. 16 okt. P. Nagelhout-Treffers. OVERLEDEN: 14 okt. E. Kamp, 75 j; Hazepaterslaan; 14 okt. E. M. C. van de Leur-van Stralen, 88 j; Nassaulaan; 14 okt. H. W. Davidse-Timesse. 66 j; Zijlweg; 15 okt. G. van Akkooi-Kees, 74 j., Spaarnwouderstraat; 14 okt. A. Visser, 73 j„ Casteleynstraat; 14 okt. H, J. H. Puts, 78 j., Hagestraat. ONDERTROUWD: 15 okt. P. S. M. van Herwaarden en G. Voltmann, P. Nederstigt en H. de Haas, B. de Jong en E. H. J. Boers, A. W. A. Muntz en C. B. M. Wennink, F. M. J. Schol ten en M. J. H. Zantvoort, M. A. J. Venix en I. Meijer, 16 okt. A. M. M. Weijers en L. Falentijn, E. Smit en T. van der Vaart, J. M. Schrama en A. E. Blom, C. H. Meijnckens en W. H. Bron, 15 okt. W. W. Lingerak en G. A. IJsselmuiden. GEHUWD: M. C. de Haan en J. W. Philippo, G. A. Mollema en J. H. W. Wensing. Gistermiddag werd Voorhout uit zijn isolement verlost bi) de opening van de Jacoba van Beierenweg. Gezeten op een walsvernchtte ae Commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. J. Klaasesz, de opening, waai mede dienst walsdroom was vervuld. Het toch al zo rijk met Renaissan- ce-schoon bedachte Groot Heiligland heeft er een gloednieuwe oude gevel bij. De gevel behoort bij het pand nummer 20, waarin de heer P. Den- zer zjjn bij binnen- en buitenlanders welbekende ,,'t Kleine Winkeltje" van glas- en aardewerk gevestigd heeft. Een jaar lang heeft het gezin een paar huizen verder gewoond, terwijl architect H. van Kempen en aanne mer J. Schenk zich bogen over ter- mijntogen, waterlijsten en handvorm stenen. Het werk heeft het laatste stadium bereikt en volgende week donderdagmiddag zal de winkel fees telijk heropend worden. De gevel, die het midden vormt van een drietal oude gevels van omstreeks 1625 één halsgevel en twee trapgevels was na een bestaan van drie eeuwen zo in verval geraakt, dat Monumentenzorg de tijd gekomen achtte in te grijpen. De heer Denzer ging direct met het restauratieplan akkoord en de archi tect kon met de aannemer aan de slag gaan. Bij het archief van Bouw en Woningtoezicht werd aan de hand van tekeningen en oude gravures na gegaan hoe de gevel er oorspronkelijk uitgezien had. Want hoewel de vorm van de trapgevel bewaard was geble ven, werd er in de achttiende eeuw in bouwkundig opzicht nogal eens de hand gelicht met het uiterlijk van ra men en deur. Het huis was vroeger bekend onder de naam ,,'t Wapen van Schotland", naar een tegel met het wapen boven de deur. Waar die tegel vandaan komt is niet met zekerheid te zeg gen, waarschijnlijk is het een reis- souvenier van één der eerste bewo ners. De vele gangkasten met houten krukken, waarin vroeger de inmaak- potten en het vlees bewaard werden, getuigen van de vroegere bestemming van het huis: een kleine boerderij. Voor de boerderij lag een tuin, die later benut werd om het huis naar voren uit te breiden. Dat gedeelte is nu winkel, Niet alleen de pui, maar ook het interieur onderging een ver nieuwing door in de oude staat opge trokken te worden. Tussen de winkel ruimte en de huiskamer daarachter werd een raam met prachtig gewelfde bovenlijst - termijntoograam zegt de vakman in ere hersteld. In de huis kamer werd de stijlvolle schouw opge knapt. Ook de gevel aan de achterkant van het huis werd met behulp van ruwe handvormstenen aan de rest van het huis aangepast. In de winkel kwa men grote zwarte plavuizen, die uit verschillende steden in Nederland bij eengegaard werden. Aan de voorkant completeert de dubbele deur de oude gevel. Bovendien prijkt daar weer de tegel in zijn oude luister van rood en goud boven de deur, zodat het alle zin heeft straks de naam ,,'t Wapen van Schotland" weer op de pui te vermelden. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiimiiiiiir Het Tehuis voor Militairen aan de Jansweg bestond dezer dagen tach tig jaar. Eigenlijk is het huis bij de Haarlemmers beter bekend onder de naam Protestants Militair Tehuis, in tegenstelling tot het Katholiek Mi litair Tehuis. Sinds dit laatste tehuis gesloten is en er op de Jan.sweg militairen van alle gezindten bij el kaar komen, is de naam veranderd in „Tehuis voor Militairen". Avond aan avond is de zaal achter de oude gevel en de glas-in-lood-ramen ge vuld. Hoewel het aantal bezoekers niet meer zo groot is als enige ja ren geleden, toen de Luwa nog in Haarlem gelegerd was, hebben de tehuisleider en zijn vrouw beslist niet over gebrek aan belangstelling te klagen. Vooral de verplegers van het Marinehospitaal in Overveen zijn trouwe bezoekers. Maar ook de Aan- en Afvoertroepen laten zich niet on betuigd, hoewel de aard van het on derdeel deze militairen niet al te lan ge tijd de gast van het tehuis laat zijn. Het huls heeft ruime zalen en kleinere kamers, waar ieder zich naar zijn zin kan bezig houden. Beneden is er gelegenheid zich te amuseren met televisie, tafelvoetbal of een spelletje kaart, degenen die willen studeren of tekenen trekken zich meest al boven terug. Zelfs is het mogelijk gebleken iedere avond intensief piano te studeren. Het belangrijkste is ech ter het contact met de tehuisleider en diens vrouw. Zij zorgen ervoor dat de bezoekers zich thuis voelen, door van het standpunt uit te gaan, dat IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIISIIIIHIIIIII alles wat In een gezin mogelijk is, ook in het tehuis moet kunnen. Hoog tepunten zijn de speciale avonden, waarop door bekende kunstenaars concerten worden gegeven of toneel stukken worden opgevoerd. Een keer per jaar verzorgen de militairen zelf een feestavond. Haarlem heeft met Utrecht, Den -Helder en Kampen een van de oudste militaire tehuizen van Ne derland, aangesloten bij de Neder landse Militairen Bond. Het tehuis in Haarlem wordt zelfstandig beheerd, maar draait in het algemeen met de Bond mee, o.a. waar het de subsidie betreft. Buiten deze inkomsten om ontvangt het tóhuis het hoognodige geld door middel van de collec tes van het P.I.T. en enkele kleine subsidies. Men helpt zelf een handje in de kostwinning mee, door van tijd tot tijd de zalen te verhuren. Dat het echter met de financiën niet altijd zo vlot verloopt, blijkt wel uit het feit, dat het tachtig-jarig jubi leum in het begin van oktober zonder enig vertoon voorbij is moeten gaan. De enige feestelijke noot was de be lofte, dat het bedrijfsleven er voor zou zorgen, dat de grote benedenzaal opgeknapt wordt. (Van onze handbalmedewerker) HAARLEM, 17 okt. Een week eer der dan in het oorspronkelijke program ma staat aangegeven hebben HBC en DSO elkaar in de tweede klas dames van de handbalcompetitie, afdeling Haar lem en omstreken, afgelopen weekeinde de alleenheerschappij betwist; een strijd die eindigde ten gunste van DSO. Ver der behaalde TYBB 2 een fraaie over winning op De Blinkert 4 (derde klas), terwijl de heren van AOG daarentegen hevig teleurstelden. In Heemstede was tussen HBC en DSO van weinig krachtsverschil sprake. Bei de partijen streden met inzet van alle krachten om de kostbare winst te ver overen. Met miniem verschil (2-3) lukte het de bezoekers, de overwinning te be machtigen. De stand is nu als volgt: DSO 5 9 IJmond 2 5 5 HBC 5 7 Blinkert 3 5 1 Concordia 2 5 7 Rapiditas 2 5 1 Reeds in de eerste minuten veroverde TYBB 2 (derde klas) tegen De Blinkert HAARLEM, 17 okt. Morgenavond neemt kapelaan C. Verbeme afscheid van de Petrus en Paulus parochie in Haarlem-Noord. De deputaties van ver enigingen en organisaties worden om acht uur, de parochianen om half ne gen verwacht in de kelder onder de kerk. HAARLEM, 17 okt. De arrondisse mentsrechtbank te Haarlem heeft dins dag 16 oktober 1962 in staat van faillis sement verklaard: de naamloze ven nootschap Haarlems Metaal- en Sloop bedrijf N.V., gevestigd te Haarlem. Rechter-commissaris mr. H. G. Ram- bonnet. Curator mr. K. A. F. J. Plies- ter te Haarlem. Wegens gebrek aan baten werden dinsdag 16 oktober 1962 opgeheven de faillissementen van: W. Hartman, koop man in lompen en metalen te Haarlem. Uitgesproken d.d. 7 november 1961, cu rator mr. B. E. F. 't Hart te Haarlem Willem Antoom Tukker, fabrieksarbei der te Haarlem. Uitgesproken d.d. 24 april 1962, curator mr. A. R. v. LJlzin- ga Veenstra te Haarlem. HAARLEM, 17 okt. De grote zaal van het Concertgebouw was gistermid dag en -avond bezet met bejaarden, die dank zij de Stichting Adoptie Commissie Bejaarden er hun half-jaarlijkse feest kwamen vieren. De stichting is negen jaar geleden opgericht door de heer J. W. Th. Fibbe en is bestemd voor alle bejaarden boven de 65 jaar van alle ge zindten. Het Haarlems Kleinkunst Theater had zich over het programma ontfermd en met muziek en conférences de bejaards Haarlemmers enkele onbezorgde uren voorgeschoteld. Het was dit jaar voor het eerst dat het feest verzorgd werd door niet-beroeps kunstenaars. Jammei genoeg vertoonde het Haarlems Klein kunst Theater niet veel afwisseling in het programma en bleef het voor het merendeel bij zang en instrumentale muziek, maar er viel toch voldoende te beleven. Zoals het duo „De Globetrot ters", die met hun komische ballade van het plezierreisje van het oudemannen huis veel succes oogstte. Een schok van verrassing bracht ook de knipper- bol, die bij het doven van de lichten in de zaal, aan de gitaar bevestigd bleek als „lichtbeeld" bij een liedje over een getergd man, die een kmpperbol voor zijn huis heeft staan. André Reus, de zanger van het moderne levenslied, was bij de Haarlemse bejaarden blijkbaar aan het goede adres met een lied over de rassenscheiding in Amerika. Maar ook de andere leden van het kleinkunst theater droegen tot het welslagen van het feest bij: het accordeonduo „The Harmonians", het combo „The Red Stars", de conférencier André Kaart en het orkest ,,The Heartbreakers". Hoofd commissaris A. de Boer, oud-hoofdcom missaris J. Fontijne en de directeur van de G.G.D., dr. D. Heymans, trouwe be zoekers van het feest, gaven de middag een officieel tintje. Zoals voorgaande jaren ontving de heer Fibbe ook nu weer de onmisbare steun van de leden van het Roode Kruis en de autobezitters die de bejaarden zoveel mogelijk behulp zaam waren. 4 een voorsprong van 2-0. Bij het in gaan van de rust had de thuisclub met 5-4 de leiding. Na de hervatting stelde De Blinkert 4, evenals in de eerste helft, vergeefse pogingen in het werk de achterstand ongedaan te maken. De eindscore werd 8-6. TYBB 2 speelde beter dan vorige week. De stand: Full Speed 2 3 6 Z'meeuwen 5 4 Blinkert 4 4 4 Concordia 3 4 2 TYBB 2 4 4 In de eerste klas heren kwamen AVA en De Blinkert 2 tegen elkaar binnen de lijnen; een vrij gelijkop- gaande strijd, die de reserves tenslotte met vier doelpunten verschil (4-8) in hun voordeel beslisten. Daardoor is de stand thans aldus: Tonegido 5 10 IJmond 2 5 2 Concordia 2 5 8 Alkmaar 4 1 Blinkert 2 6 8 AVA 2 0 Rapiditas 2 5 3 AOG heeft er in de tweede klas ge ducht van langs gekregen. Na het succes van vorige week had men zeker méér mogen verwachten dan een stevige ne derlaag van liefst 1-17 tegen AHV. De ontmoeting tussen Zandvoortmeeuwen 2 en De Ëlinkert 3 eindigde overeen komstig de stand op de ranglijst in een zege voor laatstgenoemde (3-6). De krachtsverschillen liggen hier als volgt: IJmond 5 8 AHV 3 4 Blinkert 3 4 6 Rapiditas 3 5 4 AOG 5 6 Z'meeuwen 2 4 2 HOC 5 6 Concordia 3 5 0 HAARLEM, 17 okt. Op het kruis punt Vondelweg-Vergierdeweg zün gis teren een personenauto en een vracht wagen met elkaar in botsing gekomen. De bestuurder van de vrachtwagen, een veertigjarige schilder uit Haarlem, zou de bestuurder van de personenwagen, een 53-jarige districtinspecteur van het Brandweerwezen, geen voorrang hebben verleend. De klap was zo hevig, dat de vrachtwagen een paar maal kantelde, waarbij de schilder en een naast hem gezeten koopman er uit werden geslin gerd. Zij kwamen er wonder boven won der goed van af: alleen enkele schaaf wonden aan hoofd en handen. CINEMA PALACE: 2e week, Rififi In Am sterdam, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Verboden verlangens (La bateau d'Emile), 18 jaar, 2, 7 en 9.15 u„ di. 2 en 8 uur. LIDO: Lulu, str. volw. 2, 7 en 9.15 uur, LUXOR: Romance d la carte, 18 jaar, 2, 2, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Rocco en zijn broers, volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXYt.m. do.: Gevaarlijk blond, ont raden. STUDIoDe zon in het hart, ontraden. MINERVA: woe. 8.15 uur: Voor Johnnie geen liefde, str. volw. Donderdag 18 oktober Concertgebouw, 8 uur: Concert door Zang en Vriendschap" o.l.v. Simon C.Jan sen, m.m.v. het N. Ph. O. en Rudolf Jan sen, orgel. Programma: Bruckner, Bach. Minerva-Theater, 8.15 uur: Viool-avond door Herman Krebbers en Theo Olof, m. m.v. Marinus flipse, piano. Programma: Handel, Bach, Boccherini. Woensdag 17 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Studio met „Jeugdproces" van Manuel v Loggem. Regie: Peter Oosthoek. In de hoofdrollen Tules Hamel en Joop Admiraal, „Adam en Eva", Raamsimgel 5. Iedere avond 8—2 uur. Woensdag 17 oktober Rest. Brinkmann, Camera Obscura 8 u,: K.J.M. „Europa, jouw vaderland". Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksunlveris- teit, prof. dr. mr. J .A. Oosterbaan over verhouding van wijsbegeerte en ge loof Donderdag 18 oktober Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit, dr. J. H. Jager Gerlings over „Open tenten in de Sahara". Minerva-Theater, 8 uur: A. L. Constand- se over „Drieërlei Nationalis in Afrika". Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse. Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw. Fossielen natuurkundige instrumenten. Dagelijks van U5 uur Eerste zondag van de maand van 16 uur Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 76 Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 1012.30 en van 1.305 uur (behalve maandag» Zon- en feestdagen 2—6 uur Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, t/m 14 okt.: schilderijen en tekeningen van Wim van Aken. Kunstcentrum „In 't Goede uur". Nieuwe Kerksplein 1, gedurende de maand ok tober tempera en olieverfsotiilderijen van Hans Mulder Geopend 106 en 810 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1. Tot en met 3 november Expo sitie naamloze schilderijen. Geopend v. 95 uur tijdens de concerten op ma., wo. en vrij. ook 6—8 uur.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3