NIEUWE BEGROTINGSBEHANDELING Kamercommissie in politiek gevecht met mr. Toxopeus Ondanks Kamermeerderheid kiesdeler gehandhaafd KRO TV-quiz uitgesteld DRAADLOOS CONTACT Bonte avond EEN DIEPE GEZONDE"™- SLAAP OP I ALBERT MILHADO Gewoon iets menselijks vertellen VANAVOND DUIZENDSTE GESPROKEN BRIEF" Nieuw laboratorium TNO Wetenschappelijk onderzoek naar stralingsziekten Radio-actieve apen in Rijswijkse polders I Luisteren naar: Kijken naar: mm Donderdag Vrijdag Vrijdag Donderdag Buitenland Buitenland DONDERDAG 18 OKTOBER 1962 PAGINA 13 Mms» 'i ^#v „Geen rekenkundige maar politieke kwestie" Slagvaardig Eenmansfracties Vanavond Onderscheiding „Mist-brief" «DRAKA Weddenschap Nederlandse arbeider in Duitsland omgekomen ,^3 V .V v \i -W»:v J) 'i^'V V^S' >«h~ ii-'c. 'i de zgn. handelingenkamer in het gebouw van de Tweede Kamer is woensdag een begin gemaakt met de procfii«tBiti0 "oor een nieuwe werkwijze der kamer: Het houden van openbare commissievergaderingen. Gistermiddag was nei ae baste commissie voor Binnenlandse Zaken, die hier vergaderde onder voorzitterschap van de heer J. Bommer. op aejozo •en overzicht van de zaal vanaf de publieke tribune. Op de achtergrond de tafel met de voorzitter en minister i oxopeus. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG, 18 okt. Terwijl de behandeling van de meeste begrotings hoofdstukken dit jaar nog op de norma le manier met schriltelUke.verslagen en antwoorden van de regering wordt voor bereid, heeft de Tweede Kamer een be gin gemaakt met iets geheel nieuws op alt gebied voor drie hoofdstukken, waar van Binnenlandse Zaken het eerste Is. Geen voorlopig verslag meer en dus ook geen memorie van antwoord maar een bijeenkomst van de commissie van Binnenlandse Zaken met de minister en zijn ambtenaren. De bewindsman wordt dan gedwongen meteen van repliek te dienen, hetgeen de levendigheid van de discussies ten zeerste bevordert, zoals de eerste dag reeds is gebleken. Het betekent boven dien tijdwinst, want deze commissiever gaderingen zijn openbaar, zodat men kan aannemen dat hetgeen hier uitvoe rig wordt besproken in een plenaire vergadering achteraf geen problemen meer zal opleveren. Tijdwinst van twee zijden dus: de departementen worden ontheven van intensieve behandeling op schrift en de plenaire vergadering zal niet meer in details hoeven te treden. Misschien zal ook een eind komen aan de ergernis, dat dergelijke specialis tische behandelingen slechts een kleine groep leden bezighoud, zodat de Ka mer het trieste beeld van nagenoeg al gehele absentie te zien geeft: een veel gewraakt teken des tijds, dat enigszins egrijpelijk wordt wanneer men het spe cialisme van die tijd in aanmerking neemt. De minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxopeus, heeft bij deze nieuwe behandeling van zijn begroting zich een slagvaardig debater getoond, hetgeen wel nodig was want men zat hem met allerlei netelige problemen veel directer dan anders op het lijf. De heer Bommer, die deze eerste proef als voorzitter leid de, zag kans de eerste dag een flink •tuk van de begroting behandeld te jjrijgen. Er zullen echter nog wel twee dagen nodig zijn om dit geheel af te handelen. Dat de discussies uitmuntten door uiterste kortheid en zakelijkheid kan nog niet worden gezegd, al werd dit door de voorzitter wel als doel voor opgesteld. Hf) liet echter voorlopig de spreektijd nog vrij, waarschijnlijk om eens te zien of het nieuwe systeem ook In volle vrijheid goed zal worden ge hanteerd. De minister werd niet alleen door de oppositie aangevallen. Bij het de bat over de kieswet bijvoorbeeld gin gen KVP, AR en CH eveneens dwars tegen hem in. Dit geschiedde toen hij mededeelde, dat het kabinet er niet over denkt de in februari van dit jaar met grote meerderheid aanvaar de motie-Beemink uit te voeren. In die motie had de Kamer de wens neergelegd, dat na de uitbreiding van het aantal Kamerleden tot 150 voort aan bij de verkiezingen niet meer de kiesdeler zou worden aangehouden als eis voor een Kamerzetel, maar dat partijen die in het parlement verte genwoordigd willen zijn voortaan an derhalf maal de kiesdeler aan stem men zullen moeten opbrengen. Men wilde dat, om de eventuele opkomst van splinterpartijen te voorkómen. Minister Toxopeus heeft de strijd te gen dit streven van de Kamer aange bonden met nieuwe argumenten. Hi) zei dat de regering de kiesdeler zal handhaven omdat z(j alleen dit als een objectief criterium kan zien. Iedere an der keuze acht zij willekeurig. De mi nister zei ook niet in té zien, dat de werkzaamheden van de Kamer belem merd zouden worden, wanneer hierdoor eenmansfracties zouden ontstaan. Hij herinnerde in dit verband aan het par lementaire werk van de heer Welter In de periode waarin hjj nog de enige ver tegenwoordiger was van zijn afgeschei den KNP-groep. ,,De kans dat kleine partijen ontstaan wordt hoe langer hoe groter. U ziet het •Is een rekenkundig vraagstuk met uw één procent van het aantal stemmen. Het is echter een politieke zaak", al dus de heer Smallenbroek (AR). Dr. Albering (KVP) herinnerde er- •an dat invoering van één procent van het aantal stemmen slechts terugkeer Zóu betekenen tot de situatie toen de Kamer nog honderd zetels telde. De neer Beernlnk (CH) zei dat in geen «end ter wereld het verkrijgen van een Kamerzetel zo gemakkelijk is als in Nederland. HO ziet in het verzwaren van de els slechts een zaak van doel matigheid. Ook de heer Franssen (PvdA) steunde dit standpunt. De klei ne partOen schaarden zich vanzelfspre- kend achter de minister. De andere dwongen minister Toxo- oeus tenslotte tot een uitspraak over vat er zou gebeuren wanneer de Ka mer eens met een initiatiefwet zou ko men om alsnog op dit punt haar zin te krOgen. De minister hield dit in het onzekere en beriep zich op onvoldoen de inzicht van wat de Eerste Kamer eigenlijk wil. Vele leden hebben daar bezwaren laten blOken, maar in de mon delinge behandeling van zijn begroting is er nauwelijks over deze zaak ge sproken. Tenslotte liet hij toch weten, dat in een dergelijk forceren door het parlement nog niet direct een reden tot aftreden te' vinden kan zfjn.' Ook de vraag, of in de kieswet 1 list verbindingen mogelijk moeten worden gemaakt was een punt waarbij de Ka mer in het verweer kwam tegen de minister. Het kabinet wil hier niet aan, omdat men iedere onduidelijkheid voor de kiezer wil vermijden. ,,U on derschat de kiezers", riep de heer Smallenbroek, maar de minister bleef erbij, dat men nu eenmaal rekening moet houden met het beperkte inzicht van een aantal kiezers die bij de stembus steeds blijk geven de zaak niet te begrijpen. (Advertentie) porselein, vele modellen en tal rijke, originele decoraties. Folders gratis verkrijgbaar bij mosa postbus 26 maastricht i.i j~ü I (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 18 okt. De KRO-tv- quiz „Dat geeft te denken", die zater dag 20 oktober zou worden uitgezonden, wordt uitgesteld tot 17 november, omdat Pim Dikkers, die met Jos van Loon deze quiz presenteert, op die dag niet be schikbaar is. Pim Dikkers, die is ver bonden aan het Rotterdams Toneel, speelt namelijk mee in de première van „Nacht Van de leguaan", die werd ver schoven naar zaterdag. De KRO heeft ervan afgezien het quiz-programma op de filmband vast te leggen, omdat hier door van de waarde der uitzending te veel verloren zou gaan. De nu open gevallen zendtijd zal worden gevuld met een aflevering van dv tekenfilm serie „The Flintstones". De VPRO-TV zendt vanavond een pro gramma uit over 1 et vluchtelingendorp Vigla in Griekenland, waar Russische en Roemeense vluchtelingen een onder dak hebben gevonden. Na het NTS-jour naal kan men kijken naar een reportage uit Bellevue in Amsterdam, waar de Nederlandse goochelaar Peter Pit op treedt. Gastvrouw in dit programma is Karin Kraaykamp. „Hij zit aan de smeltkroes" is de titel van een spel van Kaj Munk. Johan Winkler zal dit stuk, dat hij ook heeft vertaald, inleiden bij de kijkers. Op het socialistische verzoek om be halve het verlagen van de kiesgerech tigde leeftijd tot 21 jaar voor de kie zers (actief kiesrecht) dit ook voor de kandidaten te doen (passief kiesrecht) antwoordde de minister dat het eerste wel, maar het laatste niet kan worden Ingevoerd. Tenslotte zijn bedenkelijke slordighe den bij de laatSte verkiezingen in enkele femeenten ter sprake gebracht. De heer ranssen heeft hierbij vooral het mis bruik van volmachtstemmen in de ge meente Ouderkerk a.d. IJssel bekriti seerd. Minister Toxopeus zag geen reden om tegen het gemeentebestuur op te treden, daar het een goed onderzoek heeft ingesteld. BUSSUM, 18 okt. De nieuwe pro gramma-onderdelen schieten deze herfst als paddestoelen uit de grond. De AVRO bégön gisteren met „Commen taar", een „actueel en kritisch bulle tin", waarin overigens ook mr. Hilter- mann werd ondergebracht. Zijn be schouwing werd dit maal aangekondigd en onderbroken door Philippe la Cha- pelle jr. Dat ging zo: „Misschien is het een domme vraag, maar zij leeft wel licht bij de kijkers..." „Dus is zij niet dom". „Dank u voor het compliment". Waarom deze nonsens? laat mr. Hilter- mann zijn gang gaan. Hij redt zich zelf wel. Philippe la Chapelle jr. gaat ook „kritische kanttekeningen" bij persbe schouwingen plaatsen. Wellicht vindt hij het goed dat wij hem daarbij kritisch gaan volgen. „Literaire ontmoetingen" was deze avond gewijd aan de schrijvers Menno te: Braak en E. du ePrron. En men H. A. Gomperts en Hans Keiler was er werkelijk in geslaagd er een boeiende uitzending van te maken. Dat een zoon van du Perron en een neef van ter Braak waren ingeschakeld om brief fragmenten voor te lezen riekte een tikje naar een soort litteraire sensatie, maar het kwam de levendigheid van het geheel wél ten goede. En het valt dan ook niet mee rond overleden auteurs een „Dit is Uw leven"-programma op te trekken. Dat men er nochtans in slaagde pleit zowel voor de kundigheid als de goede smaak van de samenstel lers. Aan dat laatste vértoonde de om- roepster enig gebrek toen zij bij de aan kondiging van dé uitzending over du Perron sprak als over „de goede man". Zij bood voor die loslippigheid nader hand terecht haar overigens graag aan vaarde excuses aan. Overigens was er wél sprake van een zeer bonte avond gisteren. Van de lit teratuur doken wij hals overkop in de voetballerij om de enerverend» wedstrijd FeijenoordServette „geen woorden, maar daaaaden'* gade te slaan en toen wij weer opdoken was het om, na een toespraak van minister Korthals over de verkeersveiligheid, weer te ver dwijnen in vehemente klanken van Mahlers Eerste Symphonle. De N.T.S. had een opname gemaakt van het gala concert dat het Concertgebouworkest kortgeleden in Amsterdam gaf. Opval lend camerawerk was er niet uitgeko men, maar het geluid was in ieder ge val voortreffelijk. H. Hn. DEN BOSCH, 18 okt. Dé heer L. J. KoudÜs, directeur van Koudijs Voeder- fabrieken n.v., is ter gelegenheid van het feit dat hij veertig jaar aan de n v. verbonden is benoemd tot ridder in dé orde van Oranje Nassau. (Advertentie) \êJ I DE ..HARDE" MATRAS (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 18 okt. „Het is een leuke taak om iets gewoon menselijks te vertellen", zegt Albert Milhado (52) en duizend „Gesproken brieven" voor de AVRO-microfoon vormen daar het overtuigend bewijs van. Sinds 15 april 1947 hoort men iedere donderdagavond het vertrouwde „Hier is Londen" uit de luidspreker klinken. „In het begin was dit zinnetje mijn herkennings melodie, maar toen ook de correspon denten van de andere omroepen zich zo gingen melden moest ik iets anders vinden, want iedereen moet iets doen om op te vallen. Ik eb toen serieus gedacht aan een echte herkennings melodie, maar dat kon niet in verband met de tijd. Daarom heb ik het in mijn afscheid gezocht. Eerst zeiden de mensen als ik ergens binnenkwam altijd „Hier is Londen" ik schijn een gekke stem te hebben, die men gemakkelijk herkent nu word ik begroet met „tót de volgende keer". Vanavond komen ter gelegenheid van de duizendste „Gesproken brief" Max Tak en Kees Brusse in mijn rubrièkjè. Kees neemt het afscheid voor zijn rekening compleet met „tót de volgen de keer". Albert Milhadö houdt van de radio en van zijn „Gesproken brief". „Als ik mjjn verhaal zit te maken vergeet ik mijn zaak." En dat wil wat zeggen voor iemand die filialen in zes landen heeft. Het hoofdkantoor van zijn recla mebedrijf staat nog steeds in Londen en zo kan men hém daar om dè week vinden. Daar ook bereidt hjj zijn nieuwe „Gesproken brieven" voor, die vrijwel allemaal op de band worden opgenomen. „Dat kan want het gaat toch niet ovér actuèlê onderwerpen." Tot voor twee jaar heeft Albert Mil hadö in de Engelse hoofdstad gewoond. Toen hij verhuisde naar Hilversum, omdat hij daar meer in het centrum van zijn kantoren zit, heeft hij zich de vrijheid veroorloofd om zijn brieven ook vanuit andere steden, waar alle daagse dingen hem frappeerden, te versturen. DE „HARDE" MATRAS MET ALLE COMFORT VAN EEN „ZACHTE" Ve Een bezoek aan Athene leverde hem bijvoorbeeld een brief over een schoen poetser op. „Die knaap deed dat zo fantastisch goed, dat was een vakman, en die bewonder ik, ongeacht wat zij doen. Ik ben direct naar mijn hotel kamer gegaan en heb daar fris van de le.ver een verhaal in elkaar gezet, dat de mensen iets heeft gedaén." Het meeste succes heeft hij echter met zijn „mistbrief" uit Londen ge had. „Ik woonde drie minuten lopen van de uitgang van de ondergrondse. Dié weg kon ik dromen. Op een dag hing er een dichte zwarte mist in Lon den. Ik kom uit de ondergrondse en na drie kwartier gelopen te hebben sta ik weer voor de uitgang. Als je de luisteraars zoiets vertelt, weten ze direct wat de beruchte Londense mist betekent." Het meeste werk voor zijn „Gespro ken brieven" zit in het idee, niet in het verhaal, want meer dan eens dic teert hjj er drie achter elkaar aan zijn secretaresse. „Toch", zegt hij, „ben ik erg kritisch op mijzelf. Een paar weken geleden maakte ik vier brieven, waar van ik er drie heb verscheurd, omdat zij mij niet helemaal bevielen. Ik kan er echt niet zo maar wat doorgooien, want tenslotte heb ik een reputatie te verliezen." Dit laatste is ook de reden, dat men hem vrijwel nooit voor de televisie ziet. „Wil je op één avond niet je gezicht verliezen, dan moet je enorm veel tijd aan de voorbereiding besteden en dat kan ik niet met mijn zaak." Albert Milhado heeft tot nu toe steeds de journalistiek en het zaken leven gediend, al houdt hij die twee angstvallig gescheiden. „Ik ben als leerling van de Tweede OHS in Am sterdam begonnen met sportverslagen te schrijven voor de kranten. Eerst kreeg ik alleen een vrjjkaartje voor de wedstrijd als beloning, maar later werd dat één hele gulden per stuk. Ik ben nog korte tijd sportjournalist geweest, maar ik vond mijzelf teveel zakenman om daarmee door te gaan. Later enige jaren voor de oorlog heb ik voor de KRO sportverslagen gegeven, tot ook daarvoor een katho liek werd aangesteld. Toen de oorlog uitbrak zat ik net in Frankrijk. Ik stapte in Bordeaux op -en schip, dat volgens mij naar Indië zou varen, maar Zuid-Engeland als eindbestem ming had. Achteraf bekeken een ge lukkige misrekening. In Engeland heb ik nog in het leger gediend, maar toen „Vrij Nederland" werd opgericht haal de men mij er uit, omdat ik iets van papier wist. Na de oorlog, waren wij net bezig met de liquidatie van de Londense „Vrij Nederland" toen Tom Schreurs mij vroeg of ik eenmaal in de maand iets voor de AVRO wilde doen. „Dat „iets" is dus de „Gesproken brief" geworden, met daarnaast als „extraatje" een aantal reportages De beste herinneringen heeft hij aan zijn reportage van de opening van het vliegveld Zestienhoven bij Rotterdam. Hij verzorgde het verslag gedurende de reis met zijn wagen van Londen naar Rotterdam. Met Tom Schreurs had hjj een weddenschap af gesloten „het ging niet om duizend, maar om tien gulden" dat hjj in drie uur van zijn huis op het stadhuis In Rotterdam zou zijn. Met een ver traging van tien minuten kwam hij op Zestienhoven aan. „Ik drukte de bur gemeester van Rotterdam, die mij stond op te wachten, een brief van de Lord Mayor van Londen in de hand en maakte dat ik weg kwam. Mei twee motoragenten en loeiende sirenes voorop stoof ik met een vaart van honderd kilometer door Rot terdam. Ik heb het gehaald en had zelfs drie minuten over." Albert Milhado krijgt regelmatig brieven, niet zozeer van dankbare luisteraars, als wel van mensen die inlichtingen willen hebben bijvoorbeeld over een betrekking in Londen voor hun dochter. In de meeste gevallen lukt het hem ook nog iets voor deze mensen te doen, want hü Is handig, niet alleen als zakenman, maar ook als journalist. Dat blijkt wel uit de interviews die hij had met zeer voor aanstaande personen, die alleen hem te woord wilden staan. „Als je correct en openlijk bent vooral tegenover bekende figuren dan gaat net des te gemakkelijker", zegt hij ervan. (Advertentie) Rustig oud met OLVEH pensioen. (Van onze Haagse redactie) RIJSWIJK, 18 okt. Radio-activi teit, strontium-90, stralingsziekten, bloedkanker. Voor de leek angstaan jagende begrippen, voor een aantal jonge geleerden in een nieuw laborato rium in de polders van Rijswijk onder werpen, waar ze als studie- en experi menteerobject dagelijks mee te maken hebben. Wetenschappelijke kennis, gro te zorgvuldigheid, zestig centimeter dikke muren, veelvuldig medisch on derzoek. het dragen van filmplaatjes die bij te grote straling donker worden moeten hen er voor behoeden slacht offer te worden van hun beroep. Won derlijke en boeiende onderzoekingen worden er verricht in het nieuwe com plex, dat. is ons tijdens een vluchtige excursie wel duidelijk geworden. Het laboratorium is het nieuwe radio-bio logisch Instituut T.N.O., dat volgende week woensdag officieel door de mi nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid dr. G. Veldkamp in gebruik wordt gesteld. Niet minder dan ruim honderdvijftig duizend ratten, muizen, apen, konijnen en marmotten vormen het „biologisch materiaal", dat per jaar aan diverse soorten bestraling wordt blootgesteld of anders wordt gebruikt om de in vloed, de gevolgen en de genezings kansen daarvan te kunnen nagaan. Het fokken van een aantal van deze proef dieren gebeurt, hier op zo'n unieke wijze, dat het laboratorium hiervoor een opdracht heeft verkregen van Eur atom,, welke opdracht naar wordt ver wacht' binnenkort voor de tijd van drie jaar zal worden verlengd. Een van de onderzoekingen waarmee men bezig is en die vermoedelijk drie jaar zal duren is de behandeling van muizen die bottumoren hebben ge kregen nadat ze (opzéttelijk) met stron tium-90 zijn besmet. Door toepassing van een diëet dat arm is aan fosfor, wordt in enkele weken een groot deel van de gevaarlijke stof uit het skelet verwijderd. Nagegaan wordt of door deze behandeling het aantal bottumo ren afneemt en de levensduur van de dieren wordt verlengd. Uitgebreide voorzieningen moeten worden getroffen om te voorkomen dat het radio-actieva materiaal wordt verspreid. In de kooi en kan alles met in de wand inge bouwde rubberhandschoenen worden aangepakt, de ventilatielucht moet door een filter waarin al het radio-actieve stof wordt opgevangen. De kooien wor den twee keer per week op een zêer bewerkelijke, maar noodzakelijke wyze schoongemaakt. In het laboratorium, waar tachtig man personeel werkt (physiei, medici, biologen, chemici, analisten en dierver- zorgers), wordt ook gestudeerd op leu kemie, de dodelijke bloedkanker. De moeilijkheid bij deze ziekte is dat be straling als therapie eveneens dodelijk was, omdat zij over het gehele lichaam moet geschieden. Totdat gebleken is dat de gevolgen van deze bestraling minder ernstig worden, wanneer het (aangetaste) beenmerg word', vervan gen door gezond merg van een donor. In Frankrijk heeft een soortgelijke in greep bij mensen reeds plaatsgehad. De ingreep kan echter nog slechts bij uitzondering zonder grote kans op com plicaties worden toegepast. Het onder zoek wordt daarom op dieren voort gezet. Omdat het merg van muizen vermoedelijk grote verschillen vertoont met dat van mensen, worden in Rijs wijk nu ook apen als proefdieren ge bruikt, omdat deze meer met de men sen overeenstemmen. De uit Indië ge- importeerde dieren moeten eerst in. quarantaine om zoveel mogelijk vrij te worden gemaakt van tropische ziekten. Het is gebleken dat zij tegen hoge radio-actieve bestraling bestand zijn. De wetenschap wordt hier zo ernstig beoefend, de waarschuwingen op de deuren „Verboden toegang, radio-actie ve straling" maken de buitenstaander zo verontrust, de problemen en de aanpak daarvan zijn zo nieuw en over rompelend, dat het een opluchting is aan een mededelingenbord voor het personeel in frivole letters aangekon digd de mededeling te zien „Wij gaan een feestje bouwen...". CLAUSTHAL (W.Dld.) 18 okt, Een Nederlandse arbeider, de 34-jarige Dirk Kaiser uit Rotterdam, is gisteren hier met zijn auto, waarin twee Westduit- sesoldaten meereden, tegen een brug leuning opgereden. Zijn wagen vloog in brand, waarbij de drie inzittenden zijn omgekomen. Fén snort marsmannen is er nodig in het niéuwe radio-biologische laboratorium van TNO te Rijswijk om de In speciale kooien verblijvende proefdieren bacterie- vrij te houden. Op de foto wordt zo'n geïsoleerde kooi gedesinfecteerd. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 18.08 Operette-fragmenten. 18.15 Sport- rubriek. 18.30 Lichte gram. 18.50 Soc. perspectief, lezing. 19.00 Nws. en weer- praatje. 19.10 Engelse hymns, 19.30 Ra diokrant. 19.50 Politieke uitz.: A.R. 20.00 Wij poetsen de plaat. 20.20 Recht zo die gaat, hoorspel. 20.50 Samen uit, samen thuis, gevar. progr. 22.00 Kerkorgelcon cert. 22 30 Nws. 22.40 Avondoverd. 22.55 Boekbespreking. 23.00 Platennws. 23.35 Boekbespreking. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II, 298 m.AVRO: 18.00 Nws. 18.15 Event, actueel. 18.20 Plano- spel: lichte muz. 18.30 Sportpraatje. 18.35 Gespr. brief. 18.40 Licht instrum. trio. 19.00 Carrousel, een progr. dat alle kan ten opgaat. 20.00 Nws. 20.05 Salzburger Festspiele 1962: Le nozze dl Figaro, ko mische opera. 22.30 Nws. en event, me dedelingen. 22.40 Act. 23.00 Sportact. 23.10 Le Nozze di Figaro (verv.). 23.55-24.00 Nieuws. nettenkwartet: Moderne muz. van Bel gische componisten. 14.20 Boekbespr. 14.40 Sopraan en plano: moderne liederen. 15.00 Klank-omrankte level.,, muzikaal- geïllustreerde biografie. VARA: 16.00 Gre pen uit de muziekgeschiedenis, muzikale lezing. 16.30 V. d. zieken. 17.00 V. d. teenagers. 17.50 Actualiteiten. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.18.15 In the South-East, reg. progr. 19.00 Pianorecital. 19.30 Ork. concert: moderne muziek. 20.30 Discussie over actuele problemen. 21.00 Amerikaanse volksliederen, 21.30 Wetensch. juiz. 22.00 Nws. en ber. 22.30 Interv. 22.59 Weer bericht. 23.00 Nws. 23.02 Voordr. 23.15- 23.35 Kamermuziek. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.18.33 Sportoverz. 18.45 Hoor spel. 19.00 Nws. en journ. 19.31 Hoorspel. 20.00 Wedstrijd tussen scholen. 20.31 Sa menzang 21.00 Brievanbeantw. 21.31 Ltch te ork muziek. 22.30 Nws., sport en act. 22.41 Jazzmuziek. 23.31 Lichte muziek. 23.55-24.00 Nws. NDR, WDR, 309 m.19.00 Nws. 21.00 Volksmuz. 21.45 NWS. 22.15 Lichte gram. 24.00 Nws. 0.20 Jazzmuziek. 1.00 Weer bericht en gevar. muziek. FRANKRIJK 3. 280 en 235 m.18.00 Lichte ork muziek. 19.00 Nws. 20.00 Or- Kestconc.: klass. muziek. 23.10 Klass. ;amermuzlek. 23.35 Pianorec.: Moderne muziek. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m.18.18 Ber. 18.20 V d. sold. 18.50 Radiokroniek. 19.00 Nws. 19.40 Gram. 19.50 Politieke lezing. 20.00 De charme van het chansons. 20.30 Festival van Vlaanderen: Opera- conc. 22.00 Nws. 22.15 Dansmuziek. 22.40 Zigeunermuziek. 22.65-23.00 Nws. BRUSSEL, 484 m.19.30 Nws. 20.00 Po pulaire gram. 22.00 Wereldnws. 22.20 Lichte muz. 22.65 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service 381 m: 12.00 Lezing. 12.15 Brlevenbeantw. 12.45 Med. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Hoogtepunten uit de programma's van de afgelopen week. 14.00 Schoolradio. 15.00 Lichte muz. 15.30 Klankb. 16.00 Or- kestconc.moderne en klassieke muziek. 17.00 V. d. jeugd. 17.55 Weerbericht. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 12.00 Pop. gram. muz. 12.31 Ge var. progr. 13.31 Gram. muz. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V. d. vrouw. 15.00 Lichte ork. muz. 15.31 Muz. bij het werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitslagen ra ces. 16.33 Gram. muz. v. d. jeugd. 17.00 Gevar. progr. 17.31 Gevar. muz. en ber. NDR-WDR 309 m: 12.00 Klassieke ka- mermuz. 13.00 Nws. 13.15 Volksmuziek. 14.00 Ork. conc.: klassieke en moderne muz. 16.00 Pianorec.klass. muz. 17.45 Lichte gram. muziek. FRANKRIJK progr. Ill 280 en 235 m: 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc.: klass. muz. 14.00 Gram. muz. 14.10 Kamermuz. 15.00 Klass. kamermuz. BRUSSEL 324 m: 12.00 Nws. 12.03 Amus. muz. 12.30 Weerber. 12.35 Lezing. 12.45 Gram. muz. 12.50 Beursber. 13.00' Nws. 13.15 Lichte muz., 14.00 Schoolradio. 16.00 Beursber. 16.06 Klass. kamermuz. 16.40 Vocaal kwartet. 17.00 Nws. 17.15 Lichte muz. 17.45 Duitse les. 484 m: 12.30 Gevar. progr 14.03 Wer ken van Belg. componisten. 15.03 Oude pop. muz. 16.08 Operamuz. 17.15 Lichte muz. uit Ierland. 17.30 Klass. kamermuz. HILVERSUM 1, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en SOS-ber. 7.10 Dagopening. 7.25 Klassieke muziek. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Uchte gram. 8.40 Tango's. 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst, 9.40 V. d vrouw. 10.10 Klass. gram. 10.16 Wij dingssamenkomst in de Engelse Her vormde kerk, Begijnhof, Amsterdam. 11.00 Klass. gram. 11.15 Voor oudere luisteraars. 12.00 Lichte gram. 12.30 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Licht ens. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nws. 18.15 Lichte gram 13.45 Licht ork. en koor. 14.05 Schoolradio. 14.25 Gram. 14.30 Matinee: Moderne orkestmuziek. 15.45 Volksliederen. 16.15 Duizendschoon, wenken v. d. tuin. 16.30 Fluit, claveclm- bel en fagot. 17.00 Voordr. 17.20 Accor deonorkest, 17.40 Beursber. 17.45 Lichte gram. HILVERSUM 11, 298 m. VARA' 7 00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Soc strlidl 7.23 Lichte ochtendklanken. (Om 7 35 Van de voorpagina, praatje) 8.00 Nws en soc. strijdl. 8,lé Muz. ochtendnoM 9.00 Ochtendgym. v. d. vrouw 9 10 KJass gram. VPR<5: 10.00 Schoolradio VARA 10.20 V. d. vrouw. 11.00 V. d kleuters 11'iS Cl&veclmbelrech: Moderne mufiek! 11.40 Orgelspel. Lichte muziek. AVRO: 12.00 Licht ork. 12.20 Regeringsultz.Uit zending v. d. landb. 12.30 Meded t b v. land- en tuinb. 12.33 Sport en recreatie, afgewisseld m. gram. 13,00 Nws. 13.15 Meded.. event, act. of gram. 13.25 Beurs- richten. 13.30 Licht ens. 14.00 Klari- VPRO: 19.30 Water naar Vigla dra gen, doe. progr. NTS: 20.00 Journ. en iveeroverz. VPRG: 20.20 Goochelprogr. ,op het volgend spel. 21.00- 22.20 Hij zit aan de smeltkroes, toneel stuk. DUITSE TELEYIS1EPROGR. (Regionaal progr.: NDR: 18.20 Progr. overz. 18.25 Die Nordschau. WDR: 18.40 19-ló In het land van heliD snnn t 19,25 Spreck de waar- c- vT Journ. en weeroverz, 20.20 ruhrmann Henschel, toneelstuk 22.30 Laatste nieuws. DUITSE TELE VISIE PROGR. TWEEDE PROGR. 19.30-20.00 Reg. progr. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Een stuk geschiedenis over geld. 21.00 Gevar. progr. 21.30 Ge- 21.45 Met andere ogen, lezing. VLAAMS-BELG. TELEV1SIEPROGR. 19.00 Voor de jongeren. 19.30 Voor de vrouw. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Politiek debat ovei actuele proble men. 21.00 Wij wondermensen (Wir Wun derkinder), speelfilm. 22.40 Nieuws. FRANS-BELG. TELEVIS1EPROGR. 18.30 Ber. 18.33 V. d. Jeugd. 19.00 V. d. automobilisten. 19.30 Lezing. 20.00 Journ. 20.80 Eurovisie: Wereldcongres Goochelkunst 1962 te Hamburg. 21.30 Nieuwe films. 22.00 Lectuur voor allen 22.50 Journaal. DUITSE TELE VISIE PROGR. 17.00 V. d. Jeugd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 13