BIERTAPWEDSTRIJD in Haarlemse Kegelbond HENSEN Aangrijpende voorstelling van Jeugdp roces van v NAAIMACHINES Dorpje Rijsenhout verrijkt met bronzen beeldengroep Waterzuiveringsinstallatie in Hoofddorp Aöenda voor Haarlem [evieg FBBITAy°ND VAN ftSIN,ï JORIS" Psychologisch drama met schematische karakters Motorrijder botst tegen auto op ENGEL IN DE GEMEENTE HAARLEMMERMEER ,Fraai staaltje moderne techniek9 Erefonds Oud verpleegsters Alphenaar Ontgroeningsklap met hockeystick Keiler Macdonald WACHTVERBOD OP SPANJAARDSLAAN Werkster neemt geld mee vein leraar „Studio presenteert zich in de Schouwburg Haarlemse rechtbank Drie weken wegens aanrijding onder invloed Langebrug voor alle verkeer gesloten AT AX-TAXI Saldo taptoe (5000 gulden) overhandigd Mr. De Zaayer gelast nu een onderzoek DONDERDAG 18 OKTOBER 1962 PAGINA 3 ARISTONA TELEVISIE Burgerlijke Stand Haarlem M ONTY-CO ATS 52 50 PAARLAARSTEEG I De spelers Met vele verwondingen naar ziekenhuis Grote Houtstraat 181 Haarlem - Tel. 14444 De heer J. van Overbeeke hoofd afdeling onderwijs 1.2.3.4.5. Films Muziek Cabaret Diversen Tentoonstellingen Burgerlijke Stand Heemstede Beurs van Amsterdam De heer T. Luikel van ,,'t Wapen van Bloemendaal"in actie tijdens de gisteren in Haarlem gehouden Biertapwedstrijd. Hij werd winnaar in de afdeling „één manszaken". HAARLEM, 8 okt. Voor de tiende maal wordt dit jaar in Nederland de Nationale Biertapwedstrijd gehouden, een evenement, dat in de horecafkrin- gen grote belangstelling geniet. Sedert een aantal jaren is Haarlem present bij de voorrondes, waarvan de winnaars aan de nationale wedstrijd meedoen. Gistermiddag werd de Haarlemse voor- tonde gehouden in het gebouw van de Kegelbond aan de Tempeliersstraat. De sfeer was als ieder jaar: caféhouders, al of niet vergezeld van hun echtgenote, Vaten aan de kant gegroepeerd, terwijl een of twee van hun collega's zo goed mogelijk een glas bier probeerden te tappen en daarna aan een deskundige jury voortzetten. De mannen van de jury verrichtten hun taak met zeer gro te ernst. Want een glas bier tappen wil niet zeggen zo maar een glas met bier Volgieten. Nee, ook de biertapperij kent haar eigen rite, welke niets anders wil dan het bier zo goed en zo smakelyk mogelijk de gasten voor te zetten. Wie het in zijn café tot nu toe met die rite niet zo ernstig genomen heeft, moest gistermiddag uit een ander vaat je tappen. Hij werd danig op de vingers fekeken en vooral de illustere vakbroe- ers, die van hun tapperij een zwierige gebeurtenis plegen te maken, keken met een kieskeurig gezicht toe. Hoe groot overigens de ernst was, de gezelligheid leed er niet onder. Met het voortgaan van de wedstrijd nam ze zelf toe, want de deelnemers en de kijkers lieten zich tenslotte ook wel eens een glas goed smaken. De sigarenrook legde over al die gezelligheid een feestelijke en grij ze waas, waarin de stem van Leo Pa- gano klonk, die voor een intieme re portage zorgde. Hij doet dat samen met Dick de Vree, per toerbeurt, tijdens alle voorrondes. Pagano moest Haarlem wel verslaan, omdat zijn collega nog bij het Concilie in Rome vertoeft. Het is ook in Haarlem weer een in teressant evenement geworden. Er wa ren in totaal dertig deelnemers, vijf tien teams (twee man) en vijftien een lingen. Er was nu een ander systeem van deelnemen uitgevonden. Alle bier tappers deden mee in twee ronden, na tuurlijk in de categorie, waar ze thuis hoorden: éénmanszaken of meermans zaken Wie een bepaald aantal punten behaald had, werd vereerd met een (Advertentie) Zijlstraat 56 Telefoon 11828 J voor HAARLEM, 18 okt. B. en W. van Haarlem hebben besloten voor de spanjaardslaan een wachtverbod vast ?L stellen. Zij hebben dit besluit ge- <h»ïïani--?mdat het de laatste tijd her- f®a'£el'Jk voorkwam, dat op de Span- tuïe-pn ?anj auto's en andere voer- gineen ,erden geparkeerd. Uit overwe- B. en Aan verkeersveiligheid achten jaardslaan i« onSewenst. De Span een belanerHv111 breed en bovendien gaande verkeer. akel voor het door" HAARLEM, 18 okt. Als de leden van St. Joris de kath. Bond van Arhei ders en Arbeidsters in Voedingt en Genotmiddelen bed ryven, zieh ^onwen nig voelden in de Hildebrandzaal die voor de eerste keer de plaats innam van Gebouw St Bavo, was dat aan de stemming op de jaarlykse feestavond friet te merken. Het gezelschap pé Lahnstein voerde met medewerking Van Joop Doderer en René van Voo- $en de revue ,,Telehoef met veel suc ces OD* De voorzitter van St. Joris kondigde aan, dat zijn organisatie samen met de K.A.B, zal zorgen voor een verrassend St. Nicolaasfeest voor geestelijk ge stoorde kinderen. Een collecte welke In de pauze voor dit doel werd gehou den, bracht ongeveer 145 op. BEVALLEN van een zoon: 16 okt.: M. J. van den Burg-Duivenvoorden. 17 okt.: A. M. van Steenis-Nellestein; C. van Dijk-Boots; T. Deen-Langeloo. Van een dochter: 15 okt.: W. A. Rats- ma-van Namen. 16 okt.: H. Rauwer- dink-Blaauw; W. van der Groef-Heihe- fers; J. M. Wiggers-Langley; M. Hu- er-Pool. OVERLEDEN: 15 okt.: J. Jongmarv- Regeling, 62 jr, Klarenbeekstraat. 16 okt.: G. J. A. H, van den Berg-Pieters Graafsland, 67 jr, Ruysdaelstraat; W, Jansen-Hendriks, 80 jr, Dickmansstraat; H. W. van Aken, 78 jr, Piet Mondriaan- Straat; C. J. Stevens, 85 jr, Begijnhof. ONDERTROUWD: 17 okt.: P. J. Taal en C. A. Gerritsen; W. de Graaf en G. Tun teler: G. Leendertse en I. Sevenhuij- sen; J. J. M. van Beers en R. J. Bar- ■fcLjn; T, P, G, Koekenbier en E. Mole- rnani N. J. H. Jansen en G. I. Wais; E. van Dijk en H. Heiliegers. GEHUWD: 17 okt.: G. C. J. Romijn en W. C, Balm; J. Kok en A. van Rooij; W. Hop en J. Vlug; J. M. Damen en H. C. M. Bergman; L. C. Huttinga en IJ. Duursma; C. H. Wilms en W. J. van Netten; N. Doets en H. M. Mulder; H. J. J. M. Redeker en J. M. D. van Kipshagen; P. J. Bredouw en C. Strem- rning; A. Hendrikse en H. J. Geerlings; «V Mf. Brandwijk en M. C. Horeman. bronzen insigne en een getuigschrift. De feitelijke strijd werd gestreden in de zogenaamde zilveren ronde. De drie hoogst geplaatsten in iedere categorie vielen in de prijzen. Bij de meermanszaken viel de eerste prijs 150,- en een medaille van de V.V.V.) aan café Kampervest, dat ver tegenwoordigd werd door de heren H. Kitseroo en L. Spanheim. De tweede prjjs 100,-) ging naar café Van der Linden, dat verdedigd werd door de heren R. van Wijngaarden en F. Roest, en de derde prijs 50,-) was voor cafe Remmé met de heren J. Veenstra en J. van Kouteren. Bij de éénmansza ken werd winnaar „Het Wapen van Bloemendaal". De heer T. Luikel sleep te 75,- in de wacht en de medaille van de V.V.V. De tweede prijs 50,-) was voor café Meegdes, waarvoor Bas Meeg- des op de bres stond, de derde prjjs tenslotte ging naar café ,,'t Hoekje", voor de heer J. van der Werve 25,-. Het earn Kitseroo-Spanheim zal in de Nationale Biertapwedstrijden op 9 janu ari in het R.A.I.-gebouw te Amsterdam Haarlem vertegenwoordigen. Bij de een manszaken zal de heer T. Luikel dat doen. Advertentie 100 wollen ZEEDUFFEL CAMEL - BLAUW en GRIJS - GROEN - BLAUW - GEMELEERD. Dames en Heren- maten vanaf 50. Leeftijd 6 jaar Voor een goede keus natuurlijk... HAARLEM, 18 okt. Een «"jarige werkster heeft gistermiddag bekend by haar werkgever, een 59-jarige leraar, een bedrag van 900,te hebben wegge nomen. De leraar, bp wie al eens eer der geld was weggenomen bad door er varing wijs geworden de nummers \an de biljetten genoteerd. Daarom kon de politie de werkster snel achterhalen. In haar woning werden twee bankbiljetten van honderd gulden gevonden. A) „ai toe het geld gestolen te hebben. Vpf van de bankbiljetten had zo gebruikt. Zij bleek het geldkistje met de J »ou, dat in de linnenkast 'had gestaan, naar een ijzerzaak in Haarlem gebracht te hebben, met het verzoek het voor haar open te breken. Zij had het sleuteltje verloren, had ze de verkoper ver klaard. Het kistje had de werkster bij de zaak achtergelaten om er een nieuw sleuteltje bij te laten maken. De in houd van het kistje had ze meegeno men. Vier gouden vijfjes, die daar even eens toe behoorden, zou ze in de Witte Herenstraat hebben weggegooid. Ten slotte bekende zij ook de vorige dief stal in het huis van de leraar te hebben gepleegd. Het ging toen om een bedrag van zeshonderd gulden. BUURTVERENIGING OVERVEEN Voor de leden van de buurtvereniging Overveen spreekt vrijdag 26 oktober -tsianca Dony over „Sicilië" en het werk van Danielo Dolci. De bijeenkomst wordt gehouden in „Bloemenheuvel" en begint om acht uur. HAARLEM, 18 okt. Het is jammer dat er gisteravond betrekkelijk weinig belangstelling was in de Haarlemse schouwburg. De toneelgroep Studio maakte haar debuut in het theater, en wel met „Jeugdproces" van de Neder landse psycholoog-schrijver Manuel van Loggem. Maar ja, een debuterend ge zelschap - ook al is het dan al tien jaar oud - lokt de gemiddelde Haarlemmer niet. Hier spijzigt men zich slechts met beproefde waar. Het is een veilige wijze van leven, maar men mist daardoor bijzondere evenementen. We aarzelen niet om „Jeugdproces" daaronder te rekenen. De vier jonge spelers kregen er een ovationeel applaus voor. Manuel van Loggem heeft zich min of meer laten inspireren door wat ge noemd wordt ,de Baarnse moordzaak'. Twee jongens brengen een vriend, een gang-genoot, om het leven. Als psycho loog is de schrijver geboeid door de achtergrond van het gebeuren. Hoe kon dit plaats grijpen? In „Jeugdproces brengt hij zo'n jeugdgang ten tonele. Vier jongelui, die hun hoofdkwartier hebben in een 's winters verlaten zo merhuisje op een eiland in de Loos- drechtse plassen. Een hunner is door de politie aan de tand gevoeld. Hi) dreigt te zullen doorslaan. Plotseling ontstaat het plan hem uit de weg te ruimen teneinde de eigen veiligheid te verzekeren. De andere leden van de gang doen niet mee en de leider wordt zelf van kant gemaakt. Men ziet het, Van Loggem heeft be paald niet de Baarnse moordzaak ge reconstrueerd. Hij heeft enkele elemen ten ervan bijeen gebracht: een jonge man van rijken huize die de leiding heeft: een gevoelloze, maar in zijn hart doodsbange knaap, wiens leven niet meer door enig moreel besef wordt be heerst. De kleine middenstander, die zijn leven leidt in de schaduw van het rjjkeluisjoeh, maar die - eenmaal tot een zelfstandige daad gedreven - juist die daad stelt die hem uit de samen leving stoot. Verder: een andere mid denstandsjongen, meer gevoelig, mis schien wat zwak; avontuurlijk, maar moreel nog vrij 8aa'- Kn tenslotte: het gabbertje van de zelfkant, sentimen teel, weinig maatschappelijk, maar au fond niet slecht: wel gappen, maar nooit moorden. Het zijn interessante elementen om een drama van te bouwen. En Manuel van Loggem weet wat toneelschrijven is: hu plaatst de jongens onder onge wone omstandigheden tegenover hun noodlot. Helaas heeft hij van de vier jongelui nauwelijks karakters gemaakt. Ze zijn blijven steken in de psychologi sche schema's. Vooral de eerste helft van het stuk komt dat sterk tot uiting want die eerste helft heeft de schrijver vrijwel geheel nodig om de situatie uit een te zetten en om in dialoogvorm de karakterschema's aan te duiden. Maar kort voor de pauze, tijdens het Verhoor van de man die dreigt door te slaan ontstaat het drama plotseling. Het is het drama van de angst. Veel blijft er onopgelost. Hoe komt het dat de rijkeluisjongen, Walter zulk een onbetwist leider van de gang is, maar toch door een dodelijke angst gedreven blijkt. Zou met name het kleine gabbertje dat niet door- gehad hebbenEn zonder dat onbe- twiste leiderschap is het verloop van het drama nauwelijks denkbaar. En welke is precies de plaats van de jongen die dreigt door te slaan, Pie- ter, in de gang? Walter zegt in het begin - en toont dat ook - erg op Pieter gesteld te zijn. Die draad vindt men na de pauze niet meer terug. Er blijven dus vragen onbeantwoord, maar belangrijker vind ik dat hier weer een Nederlandse toneelschrijver aan het woord is, die bewijst een knappe dialoog te kunnen schrijven en die uitstekende dramatische situ aties weet te scheppen. Alleen voor deze kennismaking zou men de to neelgroep Studio al dankbaar moeten zijn. Maar Studio heeft er bovendien een voortreffelijke en boeiende voorstelling van gegeven. Onder regie van Peter Oosthoek hebben de vier spelers de gloed van hun geloof in het stuk in de voorstelling gelegd. Zij hebben de wat langdradige introductie weg-gespeeld. Peter Oosthoek heeft voor een uitste kend verzorgde mise en scène gezorgd, daarbij gesteund door het simpele, aan duidende decor van Wim Vesseur. De dialoog en de ontwikkeling van het eer. ste deel doen een naturalistische speel- trant verwachten. Oosthoek versterkt die indruk nog door enkele naturalisti sche elementen toe te voegen. Maar uiteindelijk blijkt toch het ideeën-drama te overheersen, ook in de speeltrant. Van Jöop Admiraal zag men een prachtig gespeelde, onevenwichtige, ge- HAARLEM, 18 okt. Op de krui sing Pijnboomstraat.Hogerwoerdstraat, Kastanjestraat is gisteravond omstreeks kwart voor twaalf een 23-jarige Hanr lemmer met zijn motor tegen een per sonenauto gereden. De motorrijder had nagelaten de auto op de kruising voor rang te geven. De man kwam tc vallen en de auto, die uit de koers schoot, reed met de voorwielen over hem heen om tegen de pui van een radiozaak op de hoek van de Kastanjestraat tot stil stand te komen. De motorrijder, die daarop vanonder de auto gehaald moest worden, bleek een hersenschudding, een hoofdwond, een gebroken linkerarm en sleutel been en enkele gebroken rib ben te hebben opgelopen. Hij werd in het ziekenhuis St. Joannes dé Deo op genomen. Van de pui, die ontzet werd, werd een spiegelruit geheel vernield. De wielrijdster, die op dat moment voorbijreed, wordt verzocht zich met de politie in verbinding te stellen. HAARLEM, 18 okt. De Haarlemse rechtbank veroordeelde vanmorgen een 46-jarige vertegenwoordiger uit Haar lem, die in de maand juni van dit jaar op de Boulevard de Fauvage in Zandvoort inder invloed een aldaar ge parkeerde sportwagen had aangereden en daarna doorgereden was, veroor deeld tot drie weken gevangenisstraf en één jaar ontzegging van fe bevoegd heid motorrijtuigen te besturen. De schade aan de sportwagen, een Por- wagen, een Porsche, bedroeg maar liefst zesenvijftighonderd gulden. De aanrijding gebeurde onder deogen van de eigenaar, exploitant van een dan cing in Zandvoort. De officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, had tegen de man zes weken gevangenisstraf geeist en twee jaar ontzegging. HAARLEM, 1 okt. Vannacht zal tussen tien uur 's avonds en zes uur de volgende morgen de Langebrug over de Kampersingel voor alle verjeer, ook voor voetgangers, afgesloten zijn, in verband met herstelwerkzaamheden. HAARLEM, 18 okt. Onder aus piciën van het Centrum voor Interna tionale Lezingen in Haarlem wordt woensdag 24 oktober de Dag van de Verenigde Naties herdacht. Prof. dr. B. Landheer, bijzonder hoogleraar in Groningen, zal spreken over „Weten schap in dienst van de vrede". De bijeenkomst wordt gehouden in de Mu ziekzaal van Brinkmann en begint om acht uur. (Advertentie) De beste Zweedse, Duitse merken. Japanse Zig-Zag Naaimachine Zwitserse en 350.— voelige Pieter, de jongen die met zijn gevoelens niet overweg kan. Met alle beschikbare hulpmiddelen wist hij deze labiele figuur waar te maken. Jules Hamel was al even voortreffelijk als de rijkeluisjongen Walter. Autoritair op grond van zijn intellect, bezeten van een ondefiniëerbare angst, beter mis schien nog: onrust. Eric Plooyer speel de de laffe, in de schaduw van Walter levende middenstander Arend: goed getroffen, maar misschien hier en daar het door de schrijver ontworpen sche ma te nadrukkelijk versterkend. Rond uit hartelijk sympathiek was het goser- tje Martijn, door Jack Horn met een overvloed aan eerlijk sentiment open hartig ten tonele gebracht. Een bijzonder boeiende voorstelling dus van een wat schematisch, maar in zijn problematiek stellig goed geschre ven, Nederlands stuk. Vooral jonge mensen zullen, er veel van henzelf in herkennen. Ik vrees, dat de jongere middelbare scholieren teveel aandacht zullen hebben voor de wat rauwe bui tenkant. J. W. v. d. V. Jack Hom (links) als het gabbertje, Martijn, en Jules Hamel als het rijkeluisjoch, Walter, in „Jeugdproces" van Manuel van Loggem door de. toneelgroep „Studio". HOOFDDORP, 18 okt. Gisteren hebben B. en W. en de raadsleden van de gemeente Haarlemmermeer hun jaarlijkse excursie door de gemeente gemaakt. Hoogtepunten tijdens de „rondgang" waren de onthulling van een beeldengroep op het dorpsplein van Rijsenhout en de officiële in gebruik neming van de nieuwe water-zuiverings installatie in Hoofddorp. De beelden groep in het dorpje Rijsenhout, waarvan de bevolking thans voor een groot deel bestaat uit bewoners van het vroegere dorp Rifk enkele jaren geleden moest dit dorp plaats maken voor een nieuwe landingsbaan op de luchthaven Schiphol werd vervaardigd door de Haagse kunstenares S.vbilla Krosch en stelt drie menselijke figuren voor. De groep is in brons gegoten. In de beelden groep heeft de kunstenares willen uit beelden de gemeenschapsgedachte, de eendracht en de vriendschap. „Daar het getal drie altijd een veelheid voor stelt", zo vertelde Sybilla Krosch, „heb ik de gehele bevolking van de Haarlem mermeer in drie figuren willen symboli seren. De figuren zijn tot een harmoni sche compositie verwerkt en zjjn niet los van elkaar te denken". Sybilla Krosch heeft haar opleiding genoten aan de Haagse Academie voor beeldende kunsten. Twee jaar geleden is zij afgestudeerd en zij heeft sindsdien voor verschillende gemeen ten opdrachten uitgevoerd. Het was niet de eerste maal dat zij een kunst werk in opdracht van de gemeente HAARLEM, 17 okt. Op de gemeen tesecretarie van Haarlem is per 1 januari de heer J. van Overbeeke be noemd tot hoofd van de afdeling onder wijs. Hij volgt daarmee de heer J. van Hezel op, die na zijn afscheid in de cember 1961 waargenomen werd door mr. C. Ph. Abbing. De heer van Over beeke, die in 1922 in Utrecht geboren werd, heeft dezelfde functie acht jaar lang in de Haarlemmermeer, en daar voor enige jaren in de N.O. Polder uit geoefend. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht Haarlemmermeer vervaardigde. In een van de lagere scholen in Hoofd dorp hangt reeds een gevelsteen van haar. Wethouder Van de Zwaard ver richtte de officiële onthulling en zei zeer gelukkig te zijn met de groep, 's Middags vond de officiële ingebruik neming van de waterzuiveringsinstalla tie plaats. De installatie is in de huidige vorm geschikt voor de verwerking van een hoeveelheid afvalwater van acht duizend inwoners. Deze capaciteit is in de toekomst te verdubbelen door ver warming van de slijkgisting-tank. De in stallatie is berekend op een droogweer- afvoer van tachtig kubieke meter per uur en 'n regenweerafvoer van honderd zestig kubieke meter per uur. In totaal kan dus door de zuiveringsinstallatie tweehonderdveertiig kubieke meter per uur worden gezuiverd. De wethouder van openbare werken, de heer C. Bos, stelde de installatie in werking. Hij maakte bekend, dat in de toekomst ook in Vijfhuizen, Nieuw Ven nep en Rijsenhout een dergelijke instal latie zal worden gebouwd. In het laatste dorp zal dat tegelijk geschieden met de aanleg van een huisvuilverwerkingsbe- drjjf. De plaatsen Abbenes, Lisserbroek Gn hgt dorpsplein in Rijsenhout werd gisteren een in brons gegoten beelden groep onthuld. De groep werd vervaar digd door de Haagse kunstenares Sybilla Krosch, die, rechts op de foto, in gesprek staat met de burgemeester van Haarlem mermeer, mr. G. van der Willigen. en Buiten Kaag zullen het samen in de toekomst met één zuiveringsinstallatie moeten doen. De dijkgraaf van de Haarlemmermeerpolder, de heer P. K. Buurman noemde de zuiveringsinstalla tie „een fraai staaltje van moderne techniek". Hij wees er onder meer op op welke uitstekende wijze de gemeente Haarlemmermeer de zuivering van wa ter ter hand neemt en hoe ideaal de toestand in de toekomst zal gaan wor den. (Advertentie) HAARLEM, 18 okt. Vanmorgen kon de voorzitter van de Lionsclub „Haarlem en Omstreken" het batig saldo, dat de taptoe van 29 mei op het Haarlem-terrein had opgebracht, aan de vertegenwoordigers van het Erefonds voor de Oud-verpleegsters overhan digen. Hij reikte het bedrag, groot f 5000, over aan de burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, die als tussenpersoon optrad. Het was hem, zo verklaarde de burgemeester, om drie redenen een vreugde het be drag aan het erefonds te kunnen over handigen. Het was verrassend geweest dat in Haarlem de groots opgezette taptoe dezelfde als die in Delft mogelijk was geweest. Nog verrassen der was het, dat het evenement een groot succes was geworden, ondanks het slechte weer. Bovendien lag het erefonds voor oud-verpleegsters de bur gemeester bijzonder na aan het hart. Een dankbare secretaresse-penning- meesteresse van het erefonds mocht daarop het geld in ontvangst nemen. Het gezelschap, waaronder dr. P. A. Heeres, geneesheer-directeur van het Grote Gasthuis, bleef daarna nog enige tijd bijeen. CINEMA PALACE: 2e week, Riiifi ln Am sterdam, 14 jaar, 2, 7 en 9.1o uur. FRANS HALS: Verboden verlangens (La bateau d'Emile)» 18 jaar, 2, 7 en 9.15 u., di. 2 en 8 uur. tttvv Lulu str. volw. 2, 7 en 9.15 uur, LUXOR: Romance A la carte, 18 jaar, 2, 2, 7 en 9.15 uur. REMEBRANDT: Rocco en zijn broers, volw. 2, 7 en 9.15 uur. ROXY: tjm. do.: Gevaarlij'k blond, ont raden. STUDIODe zon tn het hart, ontraden. MINERVAwoe. 8.15 uiur: Voor Jo-hnnie geen liefde, str. volw. Donderdag 18 oktober Concertgebouw, 8 uur: Concert door Zang en Vriendschap" o.l.v. Simon C.Jan sen m.m.v. het N. Ph. O. en Rudolf Jan sen orgel. Programma: Bruckner, Bach. Minerva-Theater, 8.15 uur: Viool-avond door Herman Krebbers en Theo Olof, m. mv. Marinus Flipse, piano. Programma: Handel, Bach, Boccherini. Vrijdag 19 oktober Concertgebouw, 8.15 uur: Die Haerlem- sohe Musyckcamer o.l.v. André Kaart. So list: Anner Bijlsma, cello. Programma: C. Ph. E. Bach, Stamitz, Teiem.mn, Creb. „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 8—2 uur. Donderdag 18 oktober Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit, dr. J. H. Jager Gerlings over „Open tenten in de Sahara". Minerva-Theater, 8 uur: A. L. Constand- se over „Drieërlei Nationalisme in Afrika". Vrijdag 19 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Jeugd en mu ziek, „Die lustige Weiber von Windsor". Teylers Museum: Schilderijen 19e en 20e eeuw. Tekeningen Nederlandse, Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fossielen, natuurkundige instrumenten Dagelijks van 11—5 uur Eerste zondag van de maand van 15 uur. Bisschoppelijk Museum. Jansstraat 79 Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 1012.30 en van 1.305 uui (behalve maandag) Zon- en feestdagen 2—5 uur Bloemenheuvel", Bloemendaalseweg 158, okt.: schilderijen en tekeningen van Wim van Aken. Kunstcentrum „in 't Goede uur", Nieuwe Kerksplein 1, gedurende de maand ok tober tempera en olieverfschilderijen van Rans Mulder Geopend 10—6 en 810 u. Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig, land 1. Tot en met 3 november Expo sitie naamloze schilderijen. Geopend v. 9 5 uur tijdens de concerten op ma„ wo, en vrij. ook 6—8 uur. 'KRUISWEG 47-49 HAARLEM (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 18 okt. Mr. H. R. de Zaayer, procureur-generaal bij het gerechtshof in Amsterdam, heeft aan (le officier van justitie mr. J. Hart suiker opdracht gegeven een onderzoek in te stellen naar het ontgroeningsex ces waarbij een student met een hoc keystick tegen het hoofd is geslagen. Na dit onderzoek zal besloten worden of er strafvervolging ingesteld zal worden wegens het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel. Het merkwaardige doet zich hierbij voor dat mr. De Zaayer pas uit het bericht in ons blad heeft kunnen na gaan hoe ernstig waarschijnlijk de klap met de hockeystick is aangekomen. De rector-magnificus had hem wel al eerder op de hoogte gesteld van dit geval, maar klaarblijkelijk geen volle dig inzicht gegeven van de vermoede lijke ernst. (Zie ook pag. 11). GEBOREN: z.v. E. Ploem en M. I. Hollman; z. v. N. J. Schoenmaker en Th. C. M. Uijttewaal; d. v. C. J. Doets en A. Kaemingk; z. v. H. A. van Bakel en J. C. Daniëls; z. v. A. J. Roozen en H. C. Loogman. OVERLEDEN: J. H. Bouhof, 77 jr.t S. Th. Vos, 21 jr. 4Vz Ned. 1960 4% Ned. 1961 4 Ned. 1961 4 Ned. 1962 Staffel 1947 B.N.G. Won. bouwl. 6 Ned. Handel Mij.Cert. Amsterdam Rubber H.V.A. A.K.U. Berkel Patent Calvé-Delft Cert. Deli-Mij Fokker Ford Gelder Hoogovens Müller Co. Ned. Kabel Philips Gem. Bez. Unilever W ilton-Fey enoord Billiton 2e Dordtsche Petr. gew. Kon. Petroleum 50 Holl. Amerika Lijn Java Ch. P.L. K.L.M. Kon. Ned. Stoomb. Mij. K.P.M. Stoomv. Mij Nederl. v. Nievelt v. Ommeren Rott. Lloyd Ned. Scheepv. Unie Interunie Robeco Unitas Ver. Bezit Rentespaarbrieven '57 Rentespaarbrieven '58 2% Amsterdam '56 I 2% Amsterdam '56 II 2(2,Amsterdam '56 m 2('2' Amsterdam '59 2% Rotterdam '57 Alb, Heyn KI. obl. Vorig Slot 101A 90H 97% 97% 1069 329 U71/4 344% 210% 640 137.50 415 888 252 4961/2 319% 473 135.10 123 255 430 646% 141.40 131% 47 131 1301/2 105 234 123% 120% 173 445 116.50 opening 18/8 104% 117% 341% 134,20 122,60 141,30 115%

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3