FL nieuw ORANGE Agenda voor Haarlem Haringbuys nog altijd een heet hangijzer Alle honden moeten ge muilkorfd Hulpdienst voor Jongeren goed van start gegaan Kapelaan C. Verberne nam afscheid alstublieft... Kelner rijdt onder invloed met auto trottoir op Uiteenzetting van C. Boost Magistrale mis van Bruckner Nog moeilijk overdag hulp te verlenen Geld achter gehouden Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT TENNISBANEN AAN ZEEWEG Woningbouw in Schalkwijk B Twee jaar en drie maanden voor vliegtuig-rebel fris vrolijkfantastisch Twee maanden en twee jaar ontzegging VRIJDAG 19 OKTOBER 1962 PAGINA 3 -loczcjues Uaop HERFSTTOCHTEN NHWB KENNERS KOPEN MAATKLEDING A. J. VAN DER STEUR N.V. Grote Houtstraat 48 Burgerlijke Stand Haarlem B. en W. menen: Busverbindingen voor Haarlem-oost voldoende Overvol zonnig fruit is frisse, vrolijke Fanta. Próef die stralende gezondheid van fijne Fanta Orange HAARLEMSE RECHTBANK Achterstallig onderhoud gemeentewoningen Burgerlijke Stand Heemstede Films Muziek Toneel Gabaret Diversen GEMEENTERAAD BLOEMENDAAL Door Zang Vriendschap Ankerclubhuis naar Bakenesser gracht Tentoonstellingen Wethouder kondigt sportnota aan A. Boon gehuldigd Zilveren jubileum bij Kappersvakschool LAATSTE NIEUWS IN AMSTERDAM: AMSTERDAM, 19 okt. De bur gemeester van Amsterdam heeft op grond van artikel 60 van de veewet bevolen, dat met ingang van heden alle in de gemeente aanwezige honden welke zich bui ten woningen bevinden voorzien moeten zijn van een muilkorf, volgens een door de minister van landbouw en visserij vastgesteld model. Aangezien er in Amster dam een tekort aan muilkorven is en het enige dagen zal vergen voor alle eigenaren van honden een muilkorf bezitten hebben B. en W. voorts op grond van de ar tikelen 79 en 80 der algemene politie verordening bepaald, dat eveneens ingaande vandaag alle buitenshuis verblijvende honden tenminste moeten zijn „aange lijnd". Plan voor 360 woning wetwoningen Dodelijk ongeluk Beurs van New York HAARLEM, 19 okt. De Hulpdienst voor Jongeren heeft stijl. Uit alles blijkt dat de Hulpdienst gedegen wordt op gezet en dat met grote ernst wordt ge werkt aan een organisatie waar men in Haarlem werkelijk iets aan zal hebben. Daardoor komt het misschien dat het met de aanmelding van nieuwe leden en de hulpaanvragen zo snel bergop waarts gaat. Sinds de oprichting na het Jongerenappèl in april van dit jaar is het ledenaantal gestegen tot tachtig en I? tot en met vorige week honderdvijf- tien keer op verzoek alle mogelijke hulp verleend. Dat vertelde de heer Pim van Liemt, voorzitter van de Haarlemse Hulpdienst voor Jongeren, op de gister avond gehouden contactvergadering voor de leden „van het eerste uur". Onder de jongeren in de zaal waren ook verte genwoordigers van andere steden, die de kat uit de Haarlemse boom kwamen kijken. Het bestuur van de Hulpdienst had o.a. uit Zaandam, Amsterdam-west (Advertentie) ANEL COSTUUMS LONDENCRIJS PARIJSBLAUW v.a. 189.- DONECAL TWEEDJASSEN ARROW SHIRTS v.a. 19.50 Aoyrseun-voöR her Barteljorisstraat 5 - Haarlem Breestraa! 138 - Beverwijk HAARLEM, 19 okt. Aan de voor avond van zijn vertrek naar de Magda- lenaparochie in Amsterdam, heeft ka pelaan C. Verbertie gisteravond afscheid Ïenomen van de parochie van de H. H. •etrus- en Paulus in Haarlem-noord, waar hij vier jaren werkzaam is ge weest. Vele parochianen hebben hartelijk de scheidende kapelaan de hand gedrukt en in de afscheidswoorden, onder meer van pastoor S. A. van Rijn, was een ondertoon van spijt te onderkennen. De pastoor dankte hem, ook namens het kerkbestuur en de gehele parochie, voor alles, wat hij gedaan heeft, vooral voor de jeugd. Voor zijn opbeurende woorden, die hij voor allen had, voor lijn prettige omgang, voor de blijheid, die van hem uitging. Als hij voor de mensen in Amsterdam is, zoals hij hier was dan krijgen ze daar een prima priester en kapelaan. Zijn hulp bij het opbouwen van de liturgie zal niet wor den vergeten, evenmin zqn bijzondere zorg voor de eerste Communicantjes. Het kerkbestuur liet de pastoor de schei dende kapelaan iets meegeven. Dat deed ook de heer Boon, namens het jeugd werk, die dankte voor de hartelijke spontaniëteit en de heer Joosten na mens het collectantencollege, die het jammer vond, dat deze priester al weer zo gauw van de parochie wegging. Kapelaan Verberne was blij, uit de tot hem gesproken woorden, te horen, dat hij er toch wat van terecht had ge bracht en hij gaf graag toe, dat de jeugd zijn hart ook wel had, evenals de judo-club, waar hij tot zijn spijt nog maar pas enkele maanden mee van doen had gehad. Tot slot nam iedereen persoonlijk afscheid van kapelaan Ver berne, die nog werd toegezongen door het parochieel zangkoor o.l.v. de heer Van Wieringen. Goed verzorgd zong het koor het „Laudate Dominum" van üornewasser. 19 okt. De jaarlijkse lanAtiwandeltochten van de Noordhol- op zat-^ndelsportband zijn vastgesteld De tochtB^g 27 en zondag 28 oktober, gehouden vorden voor de achtste keer zet voor 'de „7?rde,n Parcoursen uitge- vijfentwintig kn,!anden £en vijftien en wordt gestart in^ ®r- °P,beide dagen mi" aan het Zan^ Parochiehuis Do- veen. De tocht*trrrterpad m 0ver: deel door Aerdenho m een gÜ00ï van het terrein van d* door een deel waterleidingduinen liflP^Lstef'damse het volbrengen van^lze^fzaf fen medaille worden uitgereikt. (Advertentie) Maatkledingspecialiiten Haarlem - TEL. (02500)10477 BEVALLEN van een zoon: 17 okt. O. Kooij-Dijkstra, 17 okt. F. van Wjjk- Plender, 17 okt. A. M. Sehutter-Westra, 17 okt. A. M. Westerop-Smelter, 17 okt. C. M. A, Peters-van der Laan. BEVALLEN van een dochter: 16 okt. A. W. van Bekkum-van Dijk, 18 okt. T. D. Catsburg-Rijneveld, 17 okt. C. van den Berg-Ilbrink, 18 okt. P. T. Mulié- Janssen. OVERLEDEN: 17 okt. K. Kemp-Besel, 67 j., Bastiaansstraat; 16 okt. M. Pluis- Zuidema, 76 j., Cremerstraat; 18 okt. J. van der Groef, 2 d., Scheepsmaker- dijk; 16 okt. G. L. Zandvoort, 34 j., Gen. Joubertstraat; 17 okt. H. F. Kok, Gasthuisvest. ONDERTROUWD: 18 okt. J. A. van der Linden en J. J. van Herwerden, 18 okt. H. E. Sprock en A. M. Vermeulen. GEHUWD: 17 okt. J. H. A. Beenders en P. A. R. Ootens, 18 okt. F. A. J. van der Hooft en M. J, Holtkamp, 18 okt. R. A. Heck en M. C. Thoolen, 18 okt. H. van Poeteren en T. H. Commelter, 18 okt. A. Teeuw en J. Koke, R. Kees man en M. A. H. Bood, K. van Wijk en A. A. Bakker. en Eindhoven, waar men naar aanlei ding van de goede berichten uit Haar lem, ook tot de oprichting van een hulp dienst wilde overgaan, verzoeken om in lichtingen ontvangen. Uit de aanvragen om hulp bleek, dat de Haarlemmers het meest om een op pas verlegen zitten, maar ook huishou delijk werk en het gezelschap houden of rijden van zieken en invaliden bleken tot de veel gevraagde diensten te beho ren. Omdat de Hulpdienst nog in een beginstadium is, kan zij propaganda heel goed gebruiken. Het bestuur dacht zij'i heil te zoeken bij een gemakkelijk her kenbaar embleem, dat evenwel nog niet uit de verf gekomen is. Van degenen, die door leden van de hulpdienst ge holpen waren, was bij het bestuur niets dan lof binnengekomen. Enkele helpers bleken zelfs veel meer gedaan te heb ben dan de opdracht was. Met de hulp- aanvragen voor overdag bleek het min der eenvoudig te lopen, omdat de leden van de hulpdienst, die allen tussen 18 en 30 jaar zijn, niet over vrije tijd tussen 10 en 6 uur beschikken. Jonggehuwden zouden hier misschien een oplossing kunnen brengen. Bovendien wil de Hulpdienst de leerlingen van de hoogste klassen van het Triniteitslyceum en het Mendellyceum voor deze aanvragen in schakelen. Na de pauze had iedereen de gelegen heid de opgedane ervaringen uit te wis selen, waarna pater J. Huigens, geeste lijk adviseur van de dienst, de leden en het bestuur prees om de manier waarop de zaken werden aangepakt. „U wordt van verschillende kanten met belang stelling gevolgd en het is heel goed mo gelijk dat u met de Hulpdienst op dit ogenblik geschiedenis maakt". HAARLEM, 19 okt. De opheffing van buslijn 9 en wijziging van de routes van de buslijnen 2, 5 en 80 is in het algemeen geen verslechtering voor het personenvervoer in Haarlem-oost en Parkwijk. Dit vinden B. en W., blijkens hun antwoord op schriftelijke vragen van het raadslid D. Rookuiszen (PvdA). B. en W. constateren, dat Schalkwijk nu met lijn 2 een doorgaande verbin ding heeft gekregen met Haarlem noord-west, eii dat Parkwijk door lijn 5 volledig bediend wordt in plaats van gedeeltelijk door de lijnen 2 en 5. Het college erkent, dat de zogeheten Componistenbuurt nu van een recht streekse verbinding met het centrum van de stad verstoken blijft, maar wan neer de bewoners even verder lopen aldus het college kunnen ze in lqn 5 stappen. Naar behoefte zal de frequen tie van lijn 5 worden opgevoerd. Voor lang wachten of overvolle bussen, be hoeft dan ook geen vrees te bestaan, al dus nog steeds het college van B. en W. Door de routewjjziging van lijn 80 zullen de verbindingen tussen Haarlem-oost en Amsterdam verbeterd worden, aan gezien deze lijn voortaan via Schiphol- weg en Prins Bernhardlaan gaat. Een rechtstreekse buslijn tussen Schalkwijk, Haarlem-oost en de Thorbeckebuurt achten B. en W. niet lonend. (Advertentie) 2962 In Nederland gebotteld met toestemming van de rechthebbende op de gedeponeerde handelsmerken „Fanta" en „Coca-Cola". HAARLEM, 19 okt. Twee maan den gevangenisstraf en twee jaar ont zegging van de bevoegdheid om mo torrijtuigen te besturen eiste de Haar lemse officier van justitie, mr. J. Bre- dius, tegen een 27-jarige kelner uit Haarlem, die in de maand juni tegen een uur of elf 's avonds onder in vloed het trottoir van de Gen. Cronjé- straat in Haarlem Noord zou zijn op gereden. De man reed daarbij een aan tal vuilnisemmers omver. Eén van de emmers raakte een passerende mili tair, die een flinke kneusiiig aan zyn been opliep. Twee dagen heeft de mi litair het bed moeten houden. De scha de aan de vuilnisemmers was aanzien lijk. De kelner had die avond zeven glazen cognac gedronken. Mr. Bredius meende, dat de man eigenlijk nog geluk had gehad. „De Cronjéstraat is een drukke straat. De gevolgen van het onder invloed rijden hadden aanzienlijk ernstiger kunnen zijn". Over veertien dagen zal de recht bank in deze zaak uitspraak doen. Een geldboete van driehonderd gul den en vier maanden ontzegging om een motorrijtuig te besturen luidde de eis tegen een 48-jarige vrouw uit Zand voort. Op 2 juni had zij, komende met een auto uit de Leeuwerikenlaan in Aerdenhout, aan een motorrijder op de Zandvoortselaan een voorrangs- weg geen voorrang verleend, waar door de motorrijder tegen de auto was opgevlogen. De motorrijder liep daar bij een zeer zware hersenschudding op. De vrouw beweerde vanaf de Leeuwerikenlaan geen voldoende uit zicht op de Zandvoortselaan te hebben gehad. De officier echter sprak van „grove schuld". Mr. Kramer, de raadsman van de vrouw, voerde aan, dat de stopstreep op de kruising Leeuwerikenlaan Zand voortselaan op een onjuiste en onover zichtelijke plaats is aangebracht. „Vanaf de streep is de Zandvoortse laan niet te overzien. Mijn cliënte is bij de streep gestopt en toen zij lang zaam haar wagen optrok, was de mo tor reeds tot op honderdvijftig meter genaderd. Een botsing was toen on vermijdelijk", aldus de raadsman. Ook meende hij, dat er geen sprake van „grove schuld" was. Mr. Kramer zei de ontzegging graag veranderd te zien in een geldboete. Haarlem, 19 okt. Het complex van 64 gemeentewoningen aan en bü het Weltevredenplein moet nodig hersteld worden. Een deel der te treffen voorzie ningen moet worden aangemerkt als normaal achterstallig onderhoud, ter wijl een ander deel kan worden be schouwd als verbeteringen. Het totaal der kosten .beloopt een bedrag van 162.700. De verbeteringen zullen voor de bewoners een huurverhoging van 30 cent per week meebrengen. B. en W. stellen de raad nu voor een rjjksvoor- schot te vragen voor het uitvoeren van deze werken, en uit de gemeentekas jaarlijks een bqdrage van 33.402 60 te verlenen voor de financiering van dit werk. ONDERTROUWD: A. H. M. van Leuven en H. A. M. Cobelens; P. M. Schreurs en E. M. de Graaf. GETROUWD: E. J. van Beurten en E. C. G. van Berckel; J. F. Steggerda en I. van den Berge; J. J. van der Drift en G.A.B. Schelvis; A. F. M. van Kessel en A. J. van Dijkman; J. H. P. Commissaris en C. G. C. van Poecke; G. F. Konermann en C. M. Sluis. HAARLEM, 19 okt. Een 64-jarige sigarenhandelaar miste gistermiddag 25 uit de la van zijn kassa. Dat was de laatste tijd al meer gebeurd en de man had voor alle zekerheid het num mer van de bankbiljetten in de la ge noteerd. Een 43-jarige metaalbewer ker, die door de sigarenhandelaar ver dacht werd, werd daarop door de poli tie in een koffiehuis aangehouden. De man ontkende eerst, maar toen in ziin zak een bankbiljet met een van de ge noteerde nummers gevonden werd, viel hq door de mand. Hij had het geld achtergehouden bq het innen van kwi tanties, die hjj voor de sigarenhande laar naar diens klanten bracht. REDDINGSBRIGADE KIENT Voor haar leden en genodigden houdt de Heemsteedse reddingsbrigade een feestkienavond. De bijeenkomst wordt zaterdagavond 20 oktober om acht uur gehouden in het Sportparkrestaurant. CINEMA PALACE: 3e week. Rififi In Amsterdam, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur, ro. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Het moeras der liefde, volw 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2. 4.30, 7 en 9.15 'uur, di. 2 en 8 uur. LIDO: Drie is te veel, volw.; 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR' 2e week. Romance a la Carte. 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Lolita, volw., dagelijks 2 en 8 uur. ROXY: vrij. t.m. zo.: Guerillas tegen de Jampen. 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur; ma. t.m. do.: D, schaduw van Zorro, 14 jr., 2, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Een nadht van liefde ontoelaat- laatbaar. MINERVA: za. en zo. 7 en 9.15 u.: Liefdes avontuur in Rome, volw., za. 2.30 uur, zo. 2 en 4.15 uur: „G. I. Blues", a.l. Ma en di. 8.15: Als vrouwen liefhebben, volw. Do. 8.15 uur: De twaalf gezwore nen, 14 jaar. VrUdag 19 oktober Concertgebouw, 8.15 uur: Die Haerlem- sohe Musyckcamer o.l.v. André Kaart. So list: Anner Bijlsma, cello. Programma: C. Ph. E. Bach, Stamitz, Telemamn, Creb. Stadsschouwburg, 8 uur: Jeugd en Mu ziek, „Die lustige Weiber von Windsor". Zaterdag 20 oktober Concertgebouw, 8 uur: Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" o.l.v. J. P. Loorij, Kon. Mannenkoor „La Bonne Esperance" o.l.v. P. v. d. Goor, Kon. Mannennkoor „Krommenie" o.l.v. Jan Laarveld en het jeugdkoor „Lucia" o.l.v. Jan Laarveld. Zondag 21 oktober Concertgebouw, 8 uur: K.R.O.-revue t Zit raar in elkaar met Gerard Walden, Berry Kievits, Herbert Joeks. Maandag 22 oktober Concertgebouw, 8.15 uur: Meesterserie. Stefan Askenase speelt Chopin. Dinsdag 23 oktober Concertgebouw, 8.15 uur: N.Ph.O. o.l.v. Henrl Arends en het Trio Pasquier. Pro gramma: Beethoven, Ravel, Mica. Woensdag 24 oktober Concertgebouw, 8 uur: Symphonie-orkest Haerlem" o.l.v. Marinus Adam. m.m.v. Jo Juda. viool. Programma: Beethoven, Haydn, Schubert. Donderdag 25 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Jeugd en Mu ziek, „LTtaüama in Algeri". Zaterdag 20 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: „De Nieuwe Comedie" met Ware-Nar van P. c. Hooft. Regie: Johan de Meester. In de hoofdrollen: Paul van Gorkum, Ketty van W*",k' Zondag 21 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Mensen, Hee Mensen" van Mies Bouhuys en Walter Kous. In de hoofd rollen- Egbert van Paridon en Sara Hey- blom Regie: Walter Kous. blom. neg Dlnsdag 23 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Verlos ons van de boze" van Jfn StaaL Regie: Ferd Sternebarg. In de hoofdrollen: Hetty Beck, Mia Goossen, Ma- "e. Hamel-Woensdag g4 oktober Stadsschouwburg, 8 hut: Toneelgroep Centrum met „3 x Koekoek van Achard. Reeie Elly van Stekelenburg. In de hoofd rollen': Simone Rooskens, Piet Römer. „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 82 uur. Vrijdag 19 oktober Minerva Theater, Heemstede, 8 uur: Dr. A L. Constandnse over „Drieerlei Nationa lisme in Afrika Frans Hals Museum, 8 uur: Begin van cursus „Tendensen in de na-oorlogee Duitse letterkunde" door Ad den Besten. Zaterdag 20 oktober Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit Filmprogramma „Citizen Kane landgoed Lindenheuvel, Bloemendaal 2.30 rnir- Kon Ned. Natuurhist. Ver. afd. Haar lem,' Paddenstoelenexcursie. Openluchttheater, Bloemendaal: A.N.W.B, Herfstwandeling. Zondag 21 oktober Openluchttheater, Bloemendaal A:N.W.B„ Herfst wandeling. Maandag 22 oktober Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit Filmprogramma: „Don't ever die Mama Dinsdag 23 oktober _orentzlyceum, 7.45 u.: Haarlemse Wee-r en Sterrenkundige Kring, Dr. J. Borgman over „Moderne instrumenten in de sterre- kunde". „De Ark", 8.30 uur: H. G. Ahlers over „De mystiek der werkelijkheid". BLOEMENDAAL, 19 okt. De heer L. Boost, directeur van de ANWB en tevens bestuurslid van Heemschut, heeft in de kwaliteit van deze beide func ties een uiteenzetting gegeven over de Haringbuys ten overstaan van de vol tallige gemeenteraad van Bloemendaal, die gistermiddag voor het houden van een openbare vergadering bijeen was. Ter inleiding op het betoog van de heer Boost deelde burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller mede, dat het colle ge van B. en W. verschillende histo rische genootschappen heeft gepolst over de mogelijkheid tot deelname aan fi nanciering van de restauratie van de Haringbuys, die geschat wordt op ruim dertigduizend gulden. Noch Heemschut, noch de vereniging Hendrik de Keyzer zijn bereid geld in deze zaak te steken, ook al onderschat ten zq de historische waarde van het huisje niet. De departementen van Bouw nijverheid en van Onderwijs, Kunsten HAARLEM, 19. okt. Ter gelegen heid van haar 50-jarig bestaan heeft de Christelijke Oratorium Vereniging „Door Zang Vriendschap" donderdag avond in de gemeentelijke concertzaal een magistrale uitvoering gegeven van de Grote Mis in F kl. terts van Anton Bruckner. De dirigent van het koor, Simon C. Jansen, moet zeer hard ge werkt hebben om dit resultaat te kun nen bereiken, maar ook de uitvoerders moeten bezield zijn geweest van een immense werklust, want de Mis van Bruckner stelt niet alleen zeer hoge eisen, maar vraagt voor alles de juiste instelling om het geestelijke klimaat, zonder welk dit stuk niet kan worden uitgevoerd, te kunnen scheppen. Daar in zijn Jansen en zijn koorleden wel heel gelukkig geslaagd. De uitvoering werd een muzikaal bouwwerk van be tekenis. Meeslepend van karakter waren ver schillende details uit het Kyrie, Bene- dictus en het Agnus Dei. Muzikaal zeer expressief, maar bovendien liturgisch verantwoord. Jansen dirigeert intens, al kunnen wij voor zijn geforceerde stijl van takteren geen waardering heb ben. Maar dit zal wel een moeilijk af te leren eigenschap zijn. De solisten Annette de la Bije, Aafje Heijnis, Arjan Blanken en Herman Scheij traden hoofdzakelijk als kwartet op, maar ver vulden deze taak naar behoren. Later in Bach's Kantate „Ich habe meine Zu- versicht" werden de aria's en recitatie ven met grote bekwaamheid en over tuiging uitgevoerd, terwijl het koor hier de bescheiden plaats als uitvoerder van het slotkoraal innam. Het concert, waar aan het Noordhollands Philharmonisch Orkest en de zoon van de dirigent, Ru- dolf Jansen (orgel), meewerkten, was zeer goed bezocht. G.M. HAARLEM, 19 okt. Het Anker clubhuis voor de sociale jeugdzorg aan de Lange Margarethastraat gaat ver huizen. De behuizing aan de Lange Margarethastraat voldeed al lang niet meer aan redelijk te stellen eisen. Men kan nu een pand aan de Bakenesser- gracht kopen voor 45.000, terwijl het verbouwen van dat pand 35.000 zal kosten. De beherende stichting kan nu tegen vrij voordelige voorwaarden een lening van 80.000 sluiten, mits de ge meente zich garant stelt voor de beta ling van rente en aflossing. B. en W. stellen de raad voor zulks te doen. ORGEL IN GEBRUIK Het door de firma Flentrop in Zaandam ge bouwde nieuwe orgel voor de Her vormde Adventskerk aan de Leeuwe rikenlaan in Aerdenhout zal op vrij dagavond 14 december worden ingewijd. (Advertentie) 100% WOL Grote Houtstr. 62 en 67. Tel '0657-12839 Woensdag 24 oktober Stadhuis, 2 uur: Gemeenteraadsvergade ring Haarlem. Lorentzlyceum, 7.45 u.: Haarlemse Weer- Rest. Brinkmann, 8 uur: Centrum voor Internationale lezingen, prof. dr. B. Land heer over „Wetenschap in dienst van de vrede." Donderdag 25 oktober Concertgebouw, Turnzaal, 8.15 uur: Ge loof en Wetenschap, B. J. Bertma over „De film en de beeldende kunst Tevlers MuseumSchilderij en 19e en 20e eeuw Tekeningen Nederlandse. Italiaanse Franse school 16e t/m 19e eeuw Fossielen natuurkundige instrumenten Dagelijks van 11-6 uur Eerste zondag van de maand van 16 aur Bisschoppelijk fW^etxm, Jaji^traat 76. Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken Van 10—12.30 en Tan UO-5 uur (behalve maandag) Zon- en feestdagen 3—6 uur Kunstcentrum „ln 't Goede uu£ Nieuwe KericsDlein 1. gedurende de maand ok- tot^r tempera en olieverfschilderijen van HÏÏs1 Mulder. Geopend 10-6 en 8-10 u. Kunstcentrum „De Ark". Nieuw Heilig land 1 Tot en met 3 november Expo sitie naamloze schilderijen. Geopend v. 0—5 uur tijdens de concerten op ma., wo. en vrij. ook 68 uur. EXPOSITIE J. VERHEYEN De Burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, zal zaterdagmid dag 20 oktober om drie uur in Huize Bloemenheuvel een nieuwe tentoonstel ling openen. Tot en met 11 november zullen schilderijen worden geëxposeerd van Josef Verheyen. Honden uitlaten Als onderdeel van de actie „Opgeruimd staat netjes" heeft het gemeentebestuur van Bloemendaal zich in een foldertje tot de inwoners gericht over het vervuilen van straten en trottois door honden. In de folder wordt de hondenbezitter in een vijftal wenken geadviseerd hoe zij de hond bij het uitlaten moeten leiden, opdat de trottoirs niet worden bevuild. en Wetenschappen bleken bereid subsi die te verlenen. Het eerste departement op grond van het feit, dat na de res tauratie de Haringbuys bewoond kan worden, O.K. en W. had reeds eer der een toezegging daaromtrent gedaan, maar heeft nu op verzoek van het Bloe- mendaais gemeentebestuur het subsidie verhoogd tot een bedrag van 6500. Niemand van de raadsleden zal heb ben verwacht, dat de heer Boost de op lossing van deze al jarenlang slepende kwestie pasklaar in hun midden zou brengen. Al onmiddellijk aan het begin van zijn betoog maakte hij duidelijk, dat de kwestie De Haringbuys een bij zonder gecompliceerd geval is. Zij is nu in een acuut stadium gekomen, omdat de aannemer, die het werk wil uitvoe ren, practisch per omgaande wil weten of hij aan de slag kan. De gemeente raad dubieert nog omdat namelijk niet vaststaat of ooit de Zandvoortselaan wordt doorgetrokken naar de Westelijke Randweg. Volgens een mededeling van dr. Peereboom Voller zou de gedeputeer de mr. H. Westermann daarvan een voorstander zijn. Het vervelende is, dat deze opvatting niet strookt met het streekplan voor Zuid-Kennemerland. De Provinciale Planologische Dienst, die hierover een gedetailleerd rapport moet uitbrengen, verwacht, dat zij niet eer der dan over enige tijd daaraan kan be ginnen. In zijn uiteenzetting heeft de heer Boost betoogd, dat de ingewikkelde ver keerssituatie bij de Viersprong in de Land gehouden kan worden met behulp van verkeerslichten. Het zal op den duur toch nodig zijn het verkeer daar met lichten te regelen. Voor de voorstan ders tot behoud van het huisje betekende deze opmerking een argument meer om niet tot sloping van de Haringbuys over te gaan. Ook de heer Boost, en dan in zijn kwaliteit als bestuurslid van Heemschut, kwam tot deze slotsom. Al liet hij daar wel direct op volgen, dat uiteindelijk de verantwoordelijkheid bij de Bloemendaalse gemeenteraad ligt. Deze opmerking was tevens een ant woord op de vraag van burgemeester Peereboom Voller, die weten wilde of de kosten voor behoud van de Haring buys en de aanleg van een vrij kostba- re verkeerslidhteninstallatie in overeen- stemming zijn met de kunsthistorische waarde van het huis. Zelf was hij daar van niet overuigd. Uiteraard leverde de uiteenzetting van de heer Boost genoeg stof tot het maken van vele opmerkingen, welke voor dr. Peereboom Voller aanleiding waren te verklaren, dat de kwestie ingewikkel der wordt naarmate men er langer over praat. Hij liet daar onmiddellijk op vol gen, dat de wereld best mag weten, dat de Bloemendaalse gemeenteraad met betrekking tot de Haringbuys niet over één nacht ijs is gegaan. Het was gis teren niet de bedoeling, dat de raad een besluit zou nemen. Dat zal pas vol gende maand gebeuren, zodat de raads leden nog alle tijd hebben om hun me ning dienaangaande te vormen. BLOEMENDAAL, 19 okt. Gede puteerde Staten van Noord-Holland heb ben het besluit van de Bloemendaalse gemeenteraad zeven tennisbanen aan te leggen aan de Zeeweg in de buurt van de watertoren goedgekeurd. In de commissie van sportzaken is besloten na te gaan of er een gegadigde kan worden gevonden voor de aanleg en de exploitatie van de banen. Indien dat niet te verwezenlijken is, dan zou de gemeente de banen moeten aanleg gen. Ofschoon onmiddellijk aan de voor bereidingen van dit project zal worden begonnen lijkt het niet zeker, dat de banen binnen zeer korte tijd in gebruik kunnen worden genomen, omdat de weinige bedrijven, die zich in ons land met de aanleg van tennisbanen bezig houden, druk bezet zijn, zodat zij wacht lijsten hebben moeten aanleggen. Naar aanleiding hiervan stelde de wethouder van sportzaken, ir. Van der Laan, een nota in het vooruitzicht, waarin aandacht zal worden besteed aan de noodzaak en wenselijkheid van ver schillende sportaccommodaties in Bloe mendaal. Daarbij zal tevens een op somming worden gegeven van de kos ten, welke met de verwezenlijking er van zijn gemoeid. Bij de behandeling van de ingekomen stukken hebben mevrouw Polak (PvdA) en mevrouw Fahrenfort (WD) een lans gebroken voor de instelling van een vrouwenadviescollege voor de woning bouw. De kleine inconveniën in de nieuwe huizen, welke vooral de huis vrouwen hinderen, zouden naar de me ning van beide dames niet behoeven voor te komen, wanneer bij de uitvoe ring van de bouw advies werd ingewon nen van een college van verstandige huisvrouwen. Burgemeester Pereboom Voller zei, dat hij het college van B. en W. het verzoek in welwillende over weging zal nemen. Mevrouw Polak kreeg op een desbetreffende vraag te horen, dat de voorzitter volgende week een bespreking heeft met vertegenwoordi gers van de Bloemendaalse midden stand over de viering van het Sint Nicolaasfeest. Hij was het met haar eens, dat de laatste jaren de nadruk te veel gelegd was op de commercie, waarbij het kind tekort gekomen was. Voor de aanvang van de vergade ring deelde de burgemeester mede, dat vrijdag 26 oktober de nieuwe gym nastiekzaal van de J. Bornwaterschool officieel in gebruik wordt genomen. HAARLEM, 19 okt. In Gebouw Cultura is deze week de heer A. Boon door collega's en leerlingen gehuldigd. De heer Boon was 25 jaar als leraar aan de Kappersavondschool van de stichting Kappersvakscholen verbonden, waartoe hij tweemaal in de week naar Gebouw Cultura kwam. Terwijl van al le klassen twee leerlingen, van zijn eigen klas alle leerlingen en alle col lega's aanwezig waren, werd de heer Boon door de directeur van het Ge bouw Cultura, de onderwijsinspecteur van het kappersonderwjjs en een van de collega's toegesproken. Zij vertelden van de beginperiode van de Kappersschool, waarvan de heer Boon tot de eerste leraren behoorde. De school was toen nog in de Cornelis- steeg gevestigd en de leraren kwamen met koffertjes, waarin zij de kappers- benodigdheden zelf meenamen, naar het leslokaal. Na nog in een groot aan tal andere zalen ondergebracht te zijn, kon de school pas na de oorlog definitief in het Gebouw Cultura trekken. Voor het aandeel dat de heer Boon in het succes van de Haarlemse Kappers- school had, ontving hij een bedrag voor een versterker. De stichting be- dacht de jubilaris met een boekenbon. Zijn vrouw kreeg een fraai boeket bloemen aangeboden. (Van onze verslaggever) Een en ander betekent, dat alle niet gemuilkorfde en niet aan de lijn gehou den honden door de politie in bewaring zullen worden genomen. Het aantal hon den in Amsterdam wordt geschat op ruim 30.000, bjj de hondenbelasting zijn 28.500 honden geregistreerd. De burgemeester van Amsterdam heeft genoemd besluit genomen naar aanlei ding van het bericht dat hij heeft gekre gen van de veterinair inspecteur voor de volksgezondheid, dat op 27 juli de drie jarige Adrie Egthuysen aan hondsdol heid is overleden. (Zie ook elders in dit blad.) HAARLEM, 19 okt. Architect E. F. Groosman heeft een plan ontworpen voor de bouw van 360 woningwetwonin gen en 36 garages in het uitbreidings plan Schalkwijk-B. Het betreft 27 be- jaardenwoningen met twee kamers, 112 driekamer-woningen, 145 vierkamer-wo- ningen, 39 vijfkamerwoningen, 26 zeska mer-woningen en 11 zevenkamer-wonin gen. De gemiddelde kale huur van de woningen zal ongeveer 19 per week bedragen, terwijl de huurder voorts 2.96 aan vaste lasten per week voor centrale verwarming verschuldigd zal z(jn. De variabele lasten voor centrale verwarming bedragen ongeveer 2.87 per week. De woningen krijgen een centraal an tennesysteem, terwijl aan de minister gevraagd is bij de bouw van deze wo ningen zwevende vloeren te mogen toe passen. Zoals gezegd krijgen de wonin gen centrale verwarming. Het complex wordt gebouwd volgens het systeem „Muwi". De huurders zullen behalve de genoemde bedragen ook nog bedra gen verschuldigd zqn wegens het ge bruik van geisers, van stroom voor het centraal antennesysteem, en voor de aanleg en het onderhoud van de tui nen. De woningen zullen in beheer wor den gegeven aan een of meer woning bouwcorporaties. AMSTERDAM, 19 okt. De 31-ja- rige Portugees E. Da S. F., die op 16 april de bemanning van een KLM-toe- stel door bedreiging met een (alarm) pistool er toe trachtte te bewegen hem naar Oost-Berlijn te vliegen, is vanoch tend door het gerechtshof veroodeeld tot een gevangenisstraf van twee jaar en drie maanden met aftrek van voor arrest. De procureur-generaal had een jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek geëist. De Haarlemse rechtbank veroodeelde de gebaarde Portugees, die te kennen gaf uit politieke overwe gingen te hebben gehandeld, tot een gevangenisstraf van twee jaar en acht maanden zonder aftrek. De Portugees werkte ongeveer een half jaar als bor denwasser in een van de KLM-keukens op Schiphol. Hij had ontslag genomen en was in een vliegtuig gestapt om te rug te keren naar Portugal. In de be manningsruimte bedriegde hij de radio telegrafisten en vervolgens de gezag voerder met een pistool dat hij in zijn colbertjasje had. Hij gaf de gezagvoer der opdracht het toestel waarin vijftig passagiers zaten naar Oost-Berlijn te vliegen. Deze hield de Portugees aan een zoet lijntje en slaagde er in zijn vliegtuig veilig op Schiphol aan de grond te zetten waar de Portugees kon worden overmeesterd. kOBITH, 18 okt. Gisteravond is op de Spykse Dijk een kind van de familie biJthout, zeven jaar oud, onder een vrachtwagen geraakt en om het leven gekomen. Het kind liep op het 20 cm gefegdmUUrt^6 dat langs de d"k is aan" .°kt. Op de provin ciale weg alhier is gistermiddag de 68- jange M. Graat, toen hij per rijwiel de weg overstak, door een "auto genepen Hi) werd met ernstige verwondingen overgebracht naar het ziekenhuis te overleed1"' waar kort na aankomst Anaconda Coppei Bethlehem Steel Chrysler Corp. General Electric Genera] Motors Kennecott Copper Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel Royal Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stind Oi) Ny Tidewater UnUever U.S. Steel 17/10 36 V2 28% 58% 66% 54% 61% 12% 26% 48% 29% 39% 30% 24% 47 52% 16% 34 39% 18/10 36% 28 57% 66% 53% 61% 12% 26% 48% 28% 39% 30% 24% 46% 52% 16% 34 39% Stemming: Gedrukt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3