TERUGKEER OUDE SOCIALE TEGENSTELLINGEN? Sociaal commentaar Ijbbeltjejl Kwart van ons volk is tandheelkundig gezond KIJKEN NAAR: Nu draait mijn motor 'uitgekiend' lekker! Dodelijk ongeval te Oude Niedorp Commerciële t.v. met omroepen op tweede net? ÏÜ11 Sam enwerking tandartsen-bedrijfs leven kan verlet sterk beperken InlOOO+lgevalSen Goede show van Rudi Carrell Knutselaars lijmen met VELPON ïan Ceta-Be»er Zaterdag Buitenland Maandag Zondag Zaterdag Maandag Tot ziens... bij de BP pomp! Buitenland Buitenland ZATERDAG 20 OKTOBER 1962 PAGINA 10 700 nieuwe studenten in Nijmegen Schenking aan Rijks prentenkabinet LUISTER NAAR^ chocolade hagel In afwachting van derde t.v.-net ©3 -label: tapijt- zekerheid wat de huid ook deert ot ontsiert helpt PUROL Twee Duitsers gedood bij verkeersongeluk Vanavond Zondag (Van een medewerker) Keerden wtf ons vorige week, naar wij menen nogal duidelijk, tegen wat wij boerenbedrog noemden in de propaganda van een grote vakbond, er is niet minder aanleiding thans een aantal verschijnselen te sig naleren, die sterk duiden op een herle ving van oude sociale tegenstellingen. Op zich vinden we het volkomen be- grijpelnk, dat de prof. mr. B. M. Tel- derstichting zich aan de studie heeft gezet van de moderne verhoudingen in de onderneming. Een soortgelijke stu die immers werd reeds van verschil lende zijden ondernomen. De Wiardi Beckmanstichting en een commissie uit het Christelijk Nationaal Vakverbond gingen reeds voor met bepaald inte ressante publicaties. Dit alles wijst er op dat de zaak in beweging is:, dat van bepaalde zijde geen genoegen meer wordt genomen met vormen, die sinds jaar en dag ais normaal werden aan vaard maar ten aanzien waarvan thans andere inzichten zijn gaan groeien. Vanouds heet in de sociologische handboeken de onderneming een sa- menwerkingsgemeenschap tussen kapi taal en arbeid met het oogmerk om winst te maken. Zodra men spreekt over samenwerking en nog meer wan neer men het over een gemeenschap heeft, heeft dat ergens een wat harte lijke klank, waarin maatschap, zelfs ka meraadschap praktisch onmis" menten zijn. Maar dit alles is jaren lang hooguit theorie geweest en in dien er al mensen waren, die aan dat begrip gemeenschap echt inhoud wilden geven, werden ze, indien ze onderne mer waren, door hun collega's niet se rieus genomen, en behoorden ze aan de „andere kant" dan liepen ze het gevaar voor zwevende idealisten te worden uitgemaakt. Zo erg is het thans niet meer. Ook de meest liberale werk gever erkent de aanwezigheid van ge organiseerde werknemersgroepen en hij is geneigd en bereid om, in zoverre het de sociale kant van zijn onderne ming betreft, met deze groepen over leg te plegen. In ondernemingen, waar men verder wil gaan, worden serieuze pogingen ondernomen arbeiders te doen •delen in de winst, tot bezit te bren gen en hier en daar constateert men zelfs een schuchtere poging die werk nemers te doen uitgroeien tot mede-be zitters van het produktie-kapitaal. Maar zoals gezegd, dat laatste komt nog slechts zeer sporadisch voor. Wij me nen dat déér juist een van de knelpun ten ligt, of wil men, een van de barri cades staat, die het moeilijkst zijn te doorbreken. Over het algemeen is een van de kenmerken van de moderne on derneming dat er nog in hoofdzaak een éénrichtingsverkeer bestaat. De leiding van de onderneming bepaalt de econo mische doelstellingen en de middelen waarlangs getracht wordt deze te ver werkelijken. Men maakt een sterk onderscheid tus sen de sociale en de economische kant. Dit is zelfs zo ver doorgetrokken, dat de werkgevers zich op twee manieren organiseerden, nl. in het Centraal So ciaal Werkgeversverbond, en in het (Advertentie) 't Is wat je noemt „gemengd" rijden op een bestelwagen. Dan weer stadsritten, dan weer de grote weg. Dat eist heel wat van je motor. Maar ik heb nu de juiste benzine gevonden: BP Super Mix 75. Knap uitge kiend van BP, die vijf soorten benzine. Probeer zelf ook eens welke soort het beste bij uw motor past M'n woord er op, dat u dan veel plezieriger en economischer rijdtl Verbond van Nederlandse Werkgevers. De leden zijn vrijwel dezelfde mensen, maar in het eerste verband benadert men het bedrijfsleven sociaal, in het tweede economisch. T.a.v. het sociale mogen de werknemers hun invloed doen gelden. Dat wil zeggen: er is regelma tig overleg over de arbeidsvoorwaar den in de zeer brede zin van het woord. Uiteindelijk beslist echter de leiding van het bedrijfsleven als het even kan zonder de aanwezigheid van georgani seerde werknemersgroepen. Deze laat- sten zijn inmiddels sterk genoeg ge worden om zich niet aan de kant te laten zetten. Maar telkens opnieuw moeten ze terugvallen in de oude stel- lingname, dat zij primair belangenorga nisaties vormen ten behoeve van de le den, die hun belangen op stootkracht in de vakbeweging groeperen. Nu is het al een enorme verbetering dat we uit de directe strijdfase van voor de oorlog in de overlegfase zijn getreden. Stakingen behoren tot de zeldzame ver schijnselen. Maar toch zou het niet goed zijn ons door deze situatie in slaap te laten sussen en het te doen voorkomen alsof de vakbeweging geen taak meer zou hebben. In juist in dit verband is het goed om op de verschijnselen, waar op w;j doelden eens te attene- ren. We denken niet alleen aan het rapport van de commissie-Witte- veen, over open ondernemerschap. We denken ook aan de redevoering, die de heer De Koster, voorzitter van het Ver- bond voor Nederlandse Werkgevers on langs in Eindhoven heeft uitgesproken, we denken ook aan publikaties als van prof. Esveld in het Sociaal Maanblad Arbeid, we denken aan de houding van de grootwerkgevers t.a.v. de ontwik keling van de publiekrechtelijke be drijfsorganisaties en niet op de laatste plaats, al noemen we dat het laatst, aan het afwijzend stanpunt van het on dernemerschap t.a.v. een zo belangrij ke kwestie als het bevorderen van het mede-bezit er werknemers in het pro- duktiekapitaal. Wanneer we al deze verschijnselen eens nader gaan analiseren, ontdekken we één hoofdkenmerk nl. zo enigszins mogelijk handhaven van het éénrich tingsverkeer in de moderne bedrijfsver- houdingen: de feitelijke en wezenlijke zeggenschap over, het feitelijke en we zenlijke bezit van de ondernemingen dient in handen te blijven van de ka pitaalverschaffers. Prof. Van Esveld constateert praktisch dat er voor de vakbeweging eigenlijk geen plaats is in de onderneming. De heer De Koster constateert dat de werkgevers wel op creatieve wijze willen meedenken over de vraag op welke wijze aan de sociale ontwikkeling een steeds dieper inhoud kan worden gegeven, maar hij spreekt onmiddellijk zijn vrees uit voor insti tutionalisering van de medezeggen schap. Vrij vertaald betekent dat een nieuwe afwijzing van de P.B.O. En dit moeten we dan vaststellen meer dan twaalf jaar nadat de wet op de pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie tot stand kwam, bij welke gelegenheid let terlijk de vlaggen in top gaan, zó v heugd was men dat de nieuwe fase in de sociale ontwikkeling wettelijke vorm had gekregen. We kunnen in een artikel van deze omvang uiteraard niet op diepgaande wijze die verschillende stellingnamen benaderen. Dit zal trou wens in vaktijdschriften van sociologen en economen dienen te geschieden. Wij moeten volstaan met vast te stellen dat wezenlijk veel minder is veranderd dan na oppervlakkige waarneming schijnt. Wij vragen ons af of het niet tijd wordt dat meer ernstige studies zul len worden verricht, die tot zeer con crete stellingnamen moeten conclude ren Het zou een stap te vlug blijken, indien zulke studies gezamenlijk door werkgevers en werknemers worden on dernomen. Er liggen er nu laten we zeggen: drie. Ook de KAB dient naar onze mening publiekelijke standpunten te bepalen. Daarbij achten wij het niet uitgesloten, dat men in de richting moet gaan naar een nieuw urgentie- progam, waarin zaken als medezeg genschap en participeren dus deel hebben aan het produktiekapitaal vakbewegingseisen worden in de trant, waarin vroeger geëist werd, desnoods onder dreiging van uiterste middelen, arbeidstijdverkorting of bescheiden loonsverhoging. Er is alle reden voor de vakbeweging in grote waakzaam heid vakbeweging te blijven. HAARLEM, 20 okt. Op de drukke verkeerweg Alkmaar-Wieringermeer is gistermiddag bij het kruispunt Verlaat te Oude Niedorp de 36-jarige vertegen woordiger K. van Truien uit Velsen bij een verkeersongeval omgekomen. Hij reed in een volkswagen in de richting Alkmaar toen hij in de flank werd aan gereden door een grote vrachtwagen voor hem rijdend busje plotseling stopte dei uit tegengestelde richting kwam. De bestuurder van deze vrachtauto moest naar links uitwijken omdat een om lifters op te ntmen. De volkswagen werd toaal vernield. De heer Van Trui en werd naar het centraal ziekenhuis te Alkmaar vervoerd, waar hij na aan komst is overleden. (Van onze universitaire correspondent) NIJMEGEN, 20 okt. Het Nijmeegs Studenten Corps „Carolus magnus" heeft vrijdag 700 nieuwe leden geïnau gureerd. Van deze 700 zijn 200 geen lid van een der gezelligheidsonderafde lingen van het Corps. In zijn inaugu ratierede ging de praeses van het N.S.C. de heer E. Mares in op de problema tiek van het studentenleven te Nijme gen en op de waarde van het studenten leven voor de vorming tot volwaardig academicus. Dr. te Winkel hield de feest rede over de verantwoordelijkheid van de westelijke landen ten opzichte van de ontwikkelingslanden. DEN HAAG, 19 okt. Mevrouw S. W. H. Bjjleveld-Hanrath, te 's-Graven- hage, heeft aan de staat der Nederlan den ter plaatsing in het Rijksprenten kabinet te Amsterdam ten geschenke aangeboden een schetsboekje m^t stu dies en aantekeningen uit 1879 van haar oom, de schilder Theodoor Hanrath. Dit boekje betekent een aanwinst van de verzameling 19e-eeuwse schetsboe ken van het Rijksprentenkabinet. De staatssecretaris van onderwijs, kunsten en wetenschappen heeft deze schenking gaarne aanvaard en de schenkster zijn dank betuigd. (Advertentie) Radio Luxemburg 208 meter zondag 12 uur I Radio Veronica 192 meter woensdag 13.45 uur •m woensdag 13.45 uur Een muzikaal verhaal van Annie M. G. Schmidt en Cor Lemaire, o.l.v. Wim lbo gespeeld door Hetty Blok, Annemarie van Ees, Joop Doderer en Jan Oradi aangeboden door Verenigde Staten. Amerikaanse ge leerden hebben gisteren op het proef- terrein in Nevada wederom een onder grondse kernexplosie tot stand gebracht. De explosie had een kracht van minder dan 20.000 ton TNT. (Reuter) CONTACT (Van onze radio- en tv.-redactie) HILVERSUM, 20 okt. Volgens wel ingelichte Haagse kringen wil de staats secretaris van O. K. en W., mr. Y. Scholten, ook een derde televisie-net en in afwachting van de bonw daarvan, het tweede net beschikbaar stellen zo wel voor een commerciële televisiemaat schappij als de NTS en de omroepvere nigingen. Zodra het derde net gereed is zullen de NTS en de omroepen daar op kunnen gaan uitzenden en zal het tweede net volledig door de commerciële maatschappij worden geëxploiteerd. Dit plan zal de staatssecretaris, nog steeds volgens de Haagse kringen, ontvouwen in zijn memorie van antwoord op het voorlopig verslag over de nota inzake reclame-televisie, die wel niet lang meer op zich zal laten wachten. Hoewel men in Hilversum met com mentaar wil wachten tot de memorie van antwoord is verschenen, is het nu al duidelijk, dat men niet enthousiast is voor het plan van de bewindsman. Niet alleen omdat dit toch voorziet in de ex ploitatie door een commerciële televisie maatschappij, maar ook omdat men het tijdelijk samengaan op één net weinig gelukkig acht. Gesteld dat het een fif- ty-fifty verdeling zal worden zo wordt geredeneerd, dan komt het hierop neer, aat de NTS en de omroepen drie kwart van de zendtijd zullen moeten vullen tegen een kwart door de commerciële maatschappij. Voor de laatste zal het dus veel eenvoudiger zjjn om een goed programma te maken. „Hierdoor is het mogelijk, dat de commerciële kant er in die overgangsperiode bij de kijkers veel gunstiger af zal komen dan de NTS en de omroepen, voor wie het beslist moeilijker is om over de hele linie een goed programma te bieden", zo kan men in Hilversum beluisteren. (Advertentie) Intertest-label aan tapijt? Oké! Dan is het duurzaam. En fleurig. En „ingeënt" tegen kevers en motten. Intertest-étiket: zekerheids-teken! DEN BOSCH, 20 okt. De syste matische, rationele tandheelkundige behandeling van ziekenfonds-verze kerden, die in 1941 is ingevoerd moge beperkingen inhouden, ze heeft ertoe geleid, dat thans 25 tot 30 pet van het Nederlandse volk tandheel kundig gezond is. De tandverzor- gingsgezmdheid, die ook bevorderd is door de militaire en schooltand- verzorging en door de propaganda van met name het Ivoren Kruis, zal de vraag naar tandheelkundige ver zorging en daarmee het optreden van werkverlet in de toekomst zeker sterk doen toenemen, maar daar zal een daling van acute klachten en het daardoor veroorzaakte verlet tegen over staan. Dit betoogde de voorzitter van de Nederlandsche Maatschappij tot Be vordering der Tandheelkunde, de heer G. Boelen, in zijn openingsrede op het jaarcongres, dat gewijd was aan de Advertentie) VRIEZEN VEEN, 20 okt. Op de weg tussen Vriezenveen en Almelo is gisteren een ernstig verkeersongeval gebeurd waarbij twee .personen zijn omgekomen. Drie anderen werden zwaar gewond in het Prinses Irene ziekenhuis te Almelo opgenomen. Voor hen bestaat geen direkt levensgevaar meer. Gc-rlood werden de 65-jarige le- raai E. Gloerveld uit Geisen-Kirchen en een vrouw wier identiteit nog niet koi worden vastgesteld. Het ongeval gebeurde doordat de Duitsers tijdens het passeren van een grote vrachtwagen plotseling moesten uit wijken voor een tegenligger die uit een flauwe, onoverzichtelijke, bocht kwam. De Duitsers haalden uit naar rechts, waardoor de vrachtwagenbestuurder hen onmogelijk ontwijken kon en de kleine personenwagen een duw gaf, waardoor deze een slag bijdraaide en ondersteboven in de sloot viel. De vrachtwagen raakte eveneens in de zachte berm en ploegde zich boven op de personenwagen. De klap kwam zo hard aan dat de lading over de kabine heen in zijn geheel in de sloot viel. tandheelkundige verzorging van perso neel, werkzaam in bedrijven. Deze verzorging, zo heeft de Maatschappij al in 1960 vastgesteld, is geen taak van het bedrijfsleven, dat echter wel preventief werk kan doen. De heer Boelen bepleitte een goede tandheel kundige voorlichting in het kader van de bedrijfsgeneeskundige diensten en het verlenen van medewerking door het bedrijfsleven aan de landelijke in voering van de fluoridering van drink water door deze maatregel in de lagere overheidsorganen te steunen. Volgens de voorzitter mag verwacht worden, dat de fluoridering van drink water het tandbederf tot de helft kan reduceren. De algemeen secretaris van het Cen traal Sociaal Werkgeversverbond, mr. G. van Dijk, stelde o.a., dat de grotere ondernemingen zich thans meer dan vroeger bezighouden met de pre ventieve gezondheidszorg. De Interesse vai^, individuele bedrijven ten aanzien van de tandheelkunde is echter vrij gering. Het is voor het bedrijfsleven van groot belang, stagnatie van de produktie door ziekteverzuim of ander verlet te beperken. Als men per werk nemer rekent op drie dokters- of tand artsbezoeken per jaar in de werktijd, gaan in totaal ca. zes miljoen arbeids uren verloren. De daaruit voortvloei ende verliezen zijn enkele malen zo hoog als de gederfde uurlonen. Het is zaak, dat in de toekomst regelingen worden getroffen tussen bedrijfsleven en tandartsen, om het aantal verlet uren wegens tandartsenbezoeken tot een minimum terug te brengen. Dat er hier en daar al een goede si menwerking bestaat, bleek uit de in.e.ding van ir. B. Wilton, directeur va, Wilton-Fjjenoord, waar de werk nemers vroeger 2'/» uur kwijt waren aan een tandartsbezoek, maar waar sinds 1957 slechts één uur verloren gaat, omdat de werknemers behandeld worden op een speciaal „preekuur om vyf uur 's middags; voor deze be handeling wordt tevoren een afspraak gemaakt en de werknemer krijgt een uu„ tevoren vrijaf om zich thuis te kunnen opknappen. Het werkverzuim voor tandartsbezoeken is door deze regeling tot een vierde gereduceerd: in 1956 gingen I5.4M uren verloren bij een totaal van 5798 werknemers, in 1961 slechts 2.821 uren bij 4741 werk nemers. Ir. Wilton schatte het verlies van procuktie van een werkuur op vier maal het uurloon. De weri acht de huidige regeling zo goed, dat men geen behoefte voelt aan het aantrekken van eet bedrjjfstandarts. Wel wijst men het personeel op het belang van een goede verzorging van het gebit. BUSSUM, 20 okt. Rudi Carrell was gisteravond op de (show)markt. Met zijn soms verbijsterende flair en trefzekere grapjes slaagde hij er al gauw in zaal en kijkers voor zich te winnen. De jonge cabaretier heeft zo langzamerhand in zijn shows een ge heel eigen sfeer gelegd. Het is de sfeer van gezelligheid echter zonder de nare bijsmaak van goedkope en belegen bonte avonden-gein in de trant vai „Janus pak me nog een keer". Het is niet de sfeer van het verwende Kan-Sonneveld-Hermans publiek dat zich enkele minuten na de lancering van een (natuurlijk) subtiel en spits grapje plotseling de „point" realiseert en dan niet meer durft te lachen uit vrees voor het vernielende glimlachje van de overbuurman die het allang (niet) begrepen had. Nee, de sfeer bij de Rudi Carrell-show is ontspannen en vrolijk, verademend en fris. Hij levert daarmee iedere maand weer een niet te onderschatten prestatie. Zijn liedjes (en zijn vokale interpretaties) bevinden zich in een stijgende lijn. Zijn confe rences, hoe kort ook, zijn geestig en bijzonder actueel. Ze vormen tevens welkome rustpunten in de show, die vóór alles een typisch Hollandse show blijft. En waarom zou die bij voorbaat minder zijn dan de dure buitenlandse produkties? Niet altijd even gelukkig is Carrell echter in de keuze van zijn gasten. Zo was de medewerking van de zeker talentvolle Ronnie Bierman toch wel enigszins een teleurstelling en het optreden van het dertienjarige Spaanse zangeresje mocht dan wel curieus zijn maar was daarom nog niet geslaagd. Vooraf aan de Carrell-show kregen wij weer enkele pittige, soms wel iets té zwartgekleurde -espresso, tje aangeboden. De manier waarop de aardstralenbezweerder - naturopaath („een seker p'soon die zich langs na tuurlijke „wetten" schijnt te bewegen") Johan Bron werd aangevallen was kostelijk. De heer Bron kan in één nacht 100.000 verdienen maar zal dit bedrag waarschijnlijk nooit krijgen. Want Arie en zijn jongens kunnen hard zijn. Soms terecht. F.B. De KRO-TV begint de zaterdagavond met een nieuwe aflevering van de film serie over de avonturen van Ivanhoe. Na de actualiteitenrubriek „Brandpunt" kan men om negen uur kijken naar de eerste Boyd Bachmanshow in het nieu we seizoen, waaraan onder meer mee werken Shani Wallis, Edoardo Raspini en Norman and Ladd. De quiz „Dat geeft te denken" komt te vervallen; in plaats daarvan presenteert de KRO-TV een film over „De Flintstones". Om tien over tien is de beurt aan inspec teur Bollinger van Scotland Yard, en zijn trouwe speurhond. Pater Leopold Verhagen besluit het KRO-TV program ma, waarna de NTS de kijkers mee neemt naar de Deutschlandhalle in Ber lijn waar de wereldkampioenschappen Ballroom-dancing voor amateurs worden gehouden. „Het middelpunt in de KRO-radio- show „Tierlantijnen" is vanavond An- dré Carrell. In het VARA-programma „Spc aliteitentheater treden onder an deren op Jasperina de Jong, Rijk da Gooyer, Johnny Kraaykamp en Peter Piekos. Om tien over half elf is Kees Brusse weer de babysit. De AVRO-TV presenteert zondag avond de tweede aflevering van de film-serie „De verdedigers". Om tien voor half tien kan men kijken naar het programma „Kunstgrepen", dat op het scherm wordt gebracht door Pierre Janssen. Denise Maes is gastvrouw in het programma „Domino", waarin de Franse chansonnière Colette Dereal een tour de chant maakt. De NTS neemt het programma om half elf over voor een directe reportage van de wereld kampioenschappen Ballroom-dancing voor amateurs in de Deutschlandhalle te Berlijn. De AVRO-radio zendt zondagmiddag het concert uit, dat het Concertgebouw orkest onder leiding van Bernhard Haitink met solistische medewerking vade pianist George van Renesse geeft in het Amsterdamse Concertge bouw. In het avondprogramma van de KRO- radio kan men luisteren naar het hoorspel „De zwarte stip" van Emst- Otto Schlöpke. Paul Vlaanderen is om negen uur weer present voor de AVRO-micro- foon om weer een stukje van het Margo -mysterie op te lossen. Ter gelegenheid van het feit dat de Nederlandse tenor Louis van Tulder vijftig jaar geleden debuteerde geeft de AVRO om tien over half tien opnamen, die omstreeks 1930 van het optreden van deze tenor werden gemaakt. Advertentie) HILVERSUM I, 402 m. KRO: 18.00 Kunstkron. 18.30 Corte Metten, licht pro gramma. 18.50 Praatje v. politieke voet gangers. 19.00 Nws, 19.10 Act. 19.30 De Oelewappers, gevar. progr. 20.00 Pop. klassieken (gr.). 20.40 Concilie en missie, gesprekken. 21.00 Tierelantijnen, gevar. progr. 22.00 Lichte gram. muz. 22.20 22.25 Boekbespr. 22.30 Nws. 22.40 Wij luiden de zondag in. 23.00 Nouveau- té's. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM n, 298 m. VARA: 18.00 Nws. en comment. 18.20 Klass. ope- ramuz. 19.00 Artistieke staalk. VPRO: 19.30 Op de helling, gesprek. 19.45 Gram. muz 19.55 Deze week, praatje. VARA: 20.00 Nws. 20.05 Oude en nieuwe dansen. 20.40 Spectajiteitentheater, gevar. radio show. 21.35 Soc. comment 21.50 Vocaal- instrumentaal ens. 22.10 IJdelheid, me neer. ijdelheid, hoorspelletje. 22.30 Nws. 22.40 Babysitten, licht progr. 23.10 Dans- muz. 23.40 Lichte gram. muz. 23.55-24.00 Nieuws. ENGELAND, BBC Home Service, 330 m: 18.00 Nws. 18.15 Sportprogr. 18.45 Amus. muz. 19.30 Gevar. muzikaal progr. 20.30 Hoorsp. 22.00 Nws. 22.10 Boekbespr. 22.45 Avondgebeden. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Klass kamermuziek. ENGELAND, BBC Light progr. 1500 en 247 m: 18.00 Nat. koperork.-concert. 18.30 Gevar. muz. 19.00 Nws. en joum. 19.24 Voetbal. 19.31 Ork. conc. 20.31 Quiz. 21.00 Dansmuz. 22.30 Nws. en sport. 22.45 Rep. bokswedstr. 23.31 Lichte muz. 23.55- 24.00 Nieuws. NDR-WDR 309 m: 19.00 Nws. 19.30 Koorzang. 20.00 Duitse pop. liedjes. 21.45 Nws. 22.10 Ork. conc. 22.40 Gevar. muz. 24.00 Nws. 0.10 Dansmuz. 1.00 Topliedjes uit het jaar 1951. 2.00 Weerber. en gevar: muziek. FRANKRIJK progr. Ill 280 en 235 m: 21.10 Nws. 23.40 Gram. muz. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m: 18.00 Lezing 18.28 Ber. 18.30 V. d. sold. 19.00 Nws. 19.40 Lichte gram. muz. 20.00 Cabaret. 21.00 Monte Carlo. 22.00 Nws. 22.15 Lichte gram. muz. 23.00 Nws. 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nieuws. 484 m: 18.03 V. d. teenagers. 19.30 Nws. 20.00 Hoorsp. 20.30 Militair ork. 22.00 Wereldnws. 22.15 Jazzmuz. 22.55 Nws. 23.00 Lichte gram muz. 23.55 Nws. Hoorspel. 17.35 Bijbelverhaal. 17.55 Weer bericht. 18.00 Nws. en journ. 18.45 Lichte ork. muziek. 19.30 Brief uit Amerika. 19.45 Godsd. progr. 20.25 Llef'adigheids- oproep. 20.30 Hoorspel. 21.15 Moderne en klass. kamermuziek. 22.00 Nws. 22.10 Impressies uit West-Afrlka. 22.45 Gram. 22.50 Epiloog. 22.59 Weerber. 23.00 Nws. 23.02-23.35 Pianorec.klass. muziek. ENGELAND, BBC Light Progr. 1500 en 247 m.12.00 Verz. progi. 13.30 Gevar. muziek. 14.00 Gevar. progr. 14.30 Lied jes. 15.00 Filmkron. 16.00 Pop. muziek en nwe gram. 17.00 Gram. m. comm. 18.00 Vocaal en lnstrum. ens. 18.30 Gevar. progr. 19.30 Nws. 19.35 Gevar. muziek. 20.30 Godsd. samenzang. 21.00 Populaire gram. 22.00 Lichte muziek. 22.30 Nws. 22.40 Lichte muziek. 23.80 Gevar. muz. 23.50 Avondgebeden. 23.55-24.00 Nieuws. NDR, WDR, 309 m.12.00 Syml. ork. en sol.: Operamuziek. 13.00 Nws. 13.10 Lichte ork. muziek. 14.30 Duitse volks liederen. 16.00 Verzoek progr. 16.30 Dansmuz. 18.15 Symf. ork.: klass. muziek. 18.45 Zangrec. 19.00 Nws. 20.00 Gevar. progr. v. d. jeugd. 21.45 Nws. 22.15 Hoor spel 22.50 Dansmuziek. 23.30 Amus. progr. 24.00 Nws. 0.15 Jazzmuziek. 1.00 Weerber. en gevar. muziek. FRANKRIJK 3, 280 en 236 m.: 12.00 Nws. 12.10 Ork. conc.: moderne en klass. muziek. 13.40 Hoorspel. 15.50 Mam'zelle Prudhomme, operette. 17.45 Orkestconc. moderne en klass. muziek. 19.30 Gram. 20.15 Hoorspel. 21.30 Hedendaagse Fran se kamermuziek. 23.00 Gram. 23.53-24.00 Nieuws. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws 12.03 Lichte gram. 12.30 Weerber. 12.35 Amus. orkest. 12.50 Progr. overz. 13.00 Nws. 13.15 V. d. sold. 14.00 Opera en Bel Canto-conc. 15.30 Sportrep. 18.00 Piano rec. 18.30 Godsd. uitz. 19.00 Nws. 19.30 Balletmuz. 20.00 Amus. progr. 21.30 Dans muziek 22.00 Nws. 22.15 Lichte gram. 22.30 Cabaret. 23.00 Nws 23.05 Dansmuz. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 484 m.: 12.18 Chansons. 13.00 Nws. 13.15 Verz. progr. en ber. 17.00 Nws. 17.45 Holland Festival 1962:. Residentle-ork. en soliste: klass. en mo derne muziek. 19.00 Katholiek halfuur. 19.30 Nws. 20.00 Muslque aux Champs- Elysées. 21.25 Voordr. en muziek. 22.00 Wereldnws. 22.15 Licht progr. 22.55 Nws. 23.00 Jazz. 23.55 Nieuws. Lichte gram. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tulnb. 12.33 Latijns-Amerik. ork. 12.53 Gram., event, act. 13.00 Nws. 13.15 Licht ens. 13.45 Tango's. 14.05 Schoolradio. 14.35 Strljk- kwart.klass. muz. 15.30 Lichte gram. 15.45 Licht ork. 16.00 Bijbeloverd. 16.30 Klass. kamermuz. 16.45 Klass. gram. 17.00 V. d. kleuters. 17.15 V. de jeugd. 17.30 Lichte gram. 17.40 Beursber. 17.45 Regeringsuitz.Een Surinaamse huisvr. vertelt, door mevr. C. Schultz. HILVERSUM U, 298 m. AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym. 7.20 Ochtend- varia. 8.00 Nws. 8.15 Progr.-overz. Aan sluitend: Lichte gram. 9.00 Gymn. voor oudere luisteraars. 9.10 De groenteman. 9.15 Klass. gram. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Arb. vitaminen. 10.50 V. d. kleu ters. 11.00 Even bijpraten, progr. v. d. vrouw. 12.00 Lichte ork.muziek. 12.30 Meded. t.b.v. land- en tuinb. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Lichte muz. 13.00 Nws. 13.15 Meded., act. of gram. 13.25 Beursber. 13.30 Promenade-ork.lichte muziek. 14.00 Viool en plano: klass. en moderne muziek. 14.30 Amus. muziek. 14.5° Joegoslavische kaleldoscoop, le- Zillji. 15.05 R.Rdio-MRtinoe klass. sram 16.20 Lichte gram. 16.45 Perseus en Atv dromeda, hoorspel. 17.15 Dansmuziek. 17.30 Jazzmuziek. 17.50 Militair comm. HILVERSUM 1, 402 m. NCRV: 8.00 Nws. en weeroverz. 8.15 Kamerork.ge wijde muziek. IKOR: 8.30 Goede Mor gen. 9.00 Morgengebed. (Ned. Herv. kerk dienst). KRO: 9.30 Nws. 9.45 Gram. 9.55 Inleiding Hoogmis. 10.00 Plechtige hoog mis. 11.30 Fragm u. h. klassiek en romantisch reportoire (gr.) 12.05 Klein be raad, vragen en antw. 12.15 Licht ork. m. sol. 12.50 Buitenl. comm. 13.00 Nws. 13.05 De Stemvork: operaprogr. m. toe lichting. 13.40 De kerk tn Frankrijk, le zing. 14.00 V. d. Jeugd. 14.30 Radiophil- harm. sextet: moderne muz. 15.15 V d. oudere luisteraars. 15.55 Wereldmissie dag in Rome. 16.00 Sport. 16.30 Vespers. CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Gerei, kerkdienst NCRV: 18.30 Oude orgelmu ziek. 19.00 Nws. u. d. kerkern 191)0 Koor zang: geestelijke liederen. 19.30 Een open baring aan Johannes, lezing. KRO: 19.45 Nws 20.00 De zwarte stip. hoorspel. 20.45 Klass pianotrio. 21.30 Wissewassen... licht progr 21.50 Lichte koorzang m. instrum ens. 22.20 Concilie Journaal. 22.30 Nws. 22.40 Avondgebed 22.50 Volksmuz. v. d. Balkan en Anatolië. 23.20 Spiegel v. d. hedendaagse muziek 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. - VARA. 8.00 Nws. en soc. strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, gevar. progr. 9.45 Gees telijk .even, toespr. VPRO: 10.00 Geet het door, praatje, vervolgens: zondags halfuur v d. jeugd. IKOR. 1U.30 Re- monstantse kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. VPRO. 11.45 Nws. van eigen erf. VRO; 12.00 Gevar. muz. en zang. 13.00 Nws. 13.07 De toestand tn de we reld. lezing. 13.17 Meded. of gram 13.20 Gevar. progr. v. d. strijdkrachten. 14.00 Boekbespreking. 14.15 Concertgeb. ork en solist: moderne en kiass. muz. In de pauze: 15.10-15.35 Kunstnotities 16.30 Sportrevue. VPRO: 17.00 Cultuur en Godsdienst van Mesopotamlë, lezing. 17.15 Stad en land, gesprek. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nws., sportuitsl en sportjourn. 18.30 Salonork. en zang- solist. 19.00 Bij nader Inzien, discussie over actuele gebeurtenissen. 19.40 Vrij entree, cabaret AVRO 20.00 Nws 20.05 Zing met ons mee. 20.30 Voordr 20.46 Licht trio 21.00 Paul Vlaanderen en hel Margo-mysterie, (.etective hoorspel. 21.40 Zangrecital. 22.05 Chansons. 22.30 Nws. 22.40 Act. 22.55 Sportuitsl. 2e klas voetbal en meded. 23.00 Pianorec. 23.25 Lichte ork muziek. I. d. pauze: lichte gram. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I, 402 m. NCRV: 7.00 Nws. en S.O.S.-ber. 7.10 Dagopening. 7.25 Klass. harpmuz. 7.35 Sportuitsl. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.15 Te Deum laudamusgewijde muz. 8.30 Lichte gram 9.00 V. d. zieken. 9.35 Waterst. 9.40 V. d. vrouw. 10.10 Gram, 10.20 Rondom het Woord. Theol. etherleerg. 11.05 Pianorec.Moderne muz. (11.35 ENGELAND, BBC Home Service, 330 m.12.00 Ork. conc. klass. muziek. 12.55 Weerber. 13.00 Nws. 13.10 Gram. m comm. 13.40 Schoolradio. 15.00 Hoor spel. 16.30 Progr. voor oudere luiste raars. 17.00 V. d. Jeugd. 17.55 Weerber. ENGELAND, BBC Light Progr., 1500 en 247 m.: 12.00 Pop. gram. 12.10 Rep. voetballen. 12.31 Gevar. muziek. 13.31 Lichte muz. 13.45 V. d. kleuters. 14.00 V d. vrouw. 15.00 Dansmuz. 15.31 Muz. b. h. werk. 16.15 The Dales, dagboek. 16.31 Uitsl. races. 16.35 Gram. v. d. Jeugd. 17.00 V. d. teenagers. 17.31 Gevar. muziek. NDR, WDR, 309 m.12.00 Lichte ork. muziek. 14.15 Kamermuz. 15.15 Piano en cello. 16.00 Dansmuz. 17.00 Nws. 17.45 Amus progr. FRANKRIJK 3, 280 en 235 m.12.00 Nws. 12.10 Ork. conc.: mod en klass. muziek 14.25 Gram. 14.30 Orgelrec. 15.00 Gram. 15.14 Moderne pianomuz. 16.00 Nwe. gram. BRUSSEL, 324 m.12.00 Nws. 12.03 Lichte muziek. 12.30 Weerber. 12.35 Landb. kroniek 12.42 Orgelmuziek. 12.50 Beursber. 13.00 Nws. 13.15 Klass. gram. 14.00 Schoolradio. 16.00 Beursber. 16.06 V d. zieken. 17.00 Nws. 17.15 Zangrec. 17.45 Franse les. BRUSSEL, 484 m.12.03 Tourbtllon, gevar progr. 14.18 BlaaskwlntetMod. muziek. 15.03 Lichte gram. 16.08 Ope retteselecties, 17.00 Nws. 17.15 Belgische kamermuziek. KRO; 19.30 De avonturen van Ivan hoe, TV-film. NTS: 20.00 Journaal en weeroverz KRO: 20.20 Brandpunt. 21.00 De Boyd Bachman-show 21.45-22.10 Af levering van de tekenfilmserie „De Flintstones". 22.10 Inspecteur Bol linger van Scotland ïard, TV-film. 22.35 -22.50 Epiloog. NTS 22.56-24.00 Eurovi sie Wereldkampioenschappen Ballroom- dancing v. Amateurs, te Berlijn. DUITSE IELE VISIE PROGR NDR: 18.35 Progr. overz. WDR. 18.40 Journ. NDR: 18.45 >ie Nordschau. WDR: 19.15 Unternehmen Kummerkasten NDR: 19.25 Het Inca-beeld). 20.00 Journ. en weeroverz. 20.20 Muzikaal progr 21-20 Amus. progr. 22.30 Laatste nws. 22.40 Het woord voor de zondag. 22.65 We reldkampioenschappen amateur-danssport te Berlijn. DUITSE TELEVISIEPROGR. TWEEDE PROGR. 19.30-20.00 Reg. progr 20.00 Journaal en weeroverz. 20.20 Rep. over Amerika nen onder ons 21.00 Muzikaal progr VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 19.00 Rooms-Katholieke uitzending 19.30 Echo. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 TV-feuilleton 20.55 Variété-progr. 21.35 Intern, zwem- en waterpolowedstr. te Meehelen. 22.05 De prijs der toma ten (The price of the tomatoes). TV- film. 22.55 Nws 23.10-24.00 Eurovisie: Wereldkampioenschappen salondansen v. amateurs 'e Berlijn FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 18.30 Bei. 18.33 -Jly et le Policier. spel. 19.00 België in de geschiedenis. 19.30 Natuurlijke Historie. 20.00 Journ. 20.30 Vader weet het beter, TV-film. 20.55 Ge var. progr. 21.30 Quiz. 22.10 Perry-Ma- son-film. 23.00 Journaal. 23.10-24.00 Euro visie: Wereldkampioenschappen dansen v. amateurs te Berlijn. beeld. AVRO: 20.30 De verdedigers. TV- film. (deel 2). 21.20 Kunstgrepen. 21:50 Domino, heropening van AVRO's Club des vedettes. NTS: 22.30-23.30 Eurovisie: Wereldkamp. Ballroom-dancing voor ama teurs te Berlijn. DUITSE TELEVISIEPROGR. 11.00 Mijn vrede geef ik u: Christelijke verzoening. 11.30 Weekjourn. 12.00 Inter nationaal borreluurtje. 12.50 Overz. van de progr. v. d. lopende week. 13.10 Re gionaal weekjourn. 14.30 V. d. jeugd. 15 00 Documentaire over de Nomaden stammen a. d. Kaspische Zee. 15.25 Der Gouverneur von Pennsylvanlen, speel film. 16.50 Documentaire over gepensio neerden. 17.30 Op de tribune: sportwed strijd 18.45 Sportjourn. 19.15 Panorama. 20.00 Journ en weeroverz. 20.15 Annon- centheater, gevar. progr. over het jaar 1776. 22.15 Nws. 22.25 Wereldkamp. Ball- room-danclng te Berlijn, DUITSE TELE' TSIEPROGR. TWEEDE programma 19.25-20.00 Reg. progr.: Bayeriseher BUderbogen. 20.00 Journ. en weeroverz. 20.15 Op de tribune: sportwedstr. 21.10 Amus muziek m. ballet. VLAAMS-BELG. TELEVISIEPROGR. 16.00 Reisroutes. 15.30-18.00 Internat, zwem- en waterpolowedstr. te Meehelen. (plm. 17.00 Voor de kleuters). 18.25 De week in beeld. 18.55 V. d. jeugd. 19.45 De kleine duiker, tekenfilm. 20.00 Nws. 20.25 Het manneke. 20.30 Wie weet wat?, wedstr. progr. 21.45 Fllmprogr. 22.35 Sportact. en nieuws. FRANS-BELG. TELEVISIEPROGR. 11.00-11.45 Hoogmis. 15.00-18.00 Gevar. progr 19.30 La Déese d'Or. feuilleton (deel 4). 19.57 Kent u België; Limburg. 20:00 Nws. 20.30 Par'js 1900, Film 22 00 Jazz. 22.30 Nws. 22.40-23.30 Eurovisie: Wereldkamp. Ballr ;om-dancing te Ber lijn. ENGELAND, BBC Home Service. 330 m.12.10 Kritieken. 12.55 Weerber 13.00 Nws. 13 10 Klankb. 13.40 Praatje 14.00 Wenken v d tuin. 14.30 Progr gewijd aan de auteur en acteui Pat Muilen. 15.00 BBC-symf. ork, en soliste; klass. muziek. (Om 15.51-16.06 Lezing). 17.00 CONVENT VAN KERKEN. 17.00-18.00 Samenkomst van het Leger des Hells. NTS: 19.30 Weekjourn. 20.00 Sport ln DUITSE TELEVISIEPROGR. 17.00 Beschouwing over het dagelijks leven van Italiaanse kinderen. 17.1" Klei ne cultuurgeschiedenis over kant. 17.25- 17.46 Woninginrichting. 17.50-18.20 Mijn vrede geef Ik u: Christelijke verzoening (herhaling).

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 10