„DRIE IS TEVEEL", herleving van de Ealmg-comedietijd L „Die Haerlemsche Musyckcamer" gaf boeiend concert IC1 RE M E R rm Aöemdai voor Haarlem en omgevio; Kreymborg is gereed voor uw modernste maatcostuum J. Hugenholtz uit Zandvoort binnenkort naar Japan Lolita Peter Sellers te dominerend Het moeras liefde der Overige films Films in Leiden Guerilla's tegen Jappen Cellist Anner Bijlsma: technisch vaardig en artistiek solist ACHT jaar voor STASJINSKI Koffie Herenweg wordt verbreed In het gelid Aanwezig bij best geoutilleerde circuit ter wereld SLEUTEL WEG? INKOMSTENVERMEERDERING EDEWERKERS Kreymborg ZATERDAG 20 OKTOBER 1962 PAGINA 2 Rembrandt AT AX-TAXI 1.2.3.4.5. Apotheken en dokters- diensten Lido I». EXOOGESVËSESM Hilleg Lisse Frans Hals Keiler Macdonald Zijlstraat 56 Telefoon 11828 ARISTONA TELEVISIE H.H. Missen in Dekenaat Haarlem Roxy The Blue Stars krijgt geen kans tegen Slovan Bratislava In Rotterdam Kadaver van verdachte hond wordt onderzocht Films Muziek Toneel jh ha ret Diversen Tentoonstellingen DE SLEUTELSPECIALIST" KENNERS DRAGEN MAATKLEDING A. 3. VAN DER STEUR N V Grote Houtstraat 48 Gemeentezaken Heemstede AANRIJDING OP DE WESTELIJKE RANDWEG WAARDERHAVEN Burgerlijke Stand Haarlem Supra Special Bannockburns Gledhill „HAARLEM" KAN WEER GAAN VISSEN WASSERIJ DUYN Ook voor de fijne was Carillonbespelin g BOTSING TUSSEN SCOOTER EN AUTO Uitslag van de verkoping Ontwerper gaat eigen werk zien In Rembrandt is deze week de ver filming te zien van Vladimir Nako- bov's boek Lolita". Feitelijk kan men niet van een verfilming spreken, want hoewel de schrijver zelf tekent voor het scenario, is er de essentie aan onthouden. Men heeft zich beperkt tot het weergeven van de buitenkant. Daardoor is de fijnzinnig poëtische no velle op het witte doek geworden tot een pretentieuze thriller. Het gaat allemaal om de figuur van dr. Humbert Humbert, die zich op een vreemde manier aangetrokken voelt tot het nog zeer kinderlijke meisje Lolita. Hy gaat zover, dat hy haar moeder trouwt om bij Lolita te kunnen zijn. De moeder komt bij een ongeval om het leven en Lolita zelf wordt wegge haald door een ongure figuur, op wie zij vroeger al verliefd was. Later neemt zij contact met haar pleegvader op, die dan verneemt wie hem haar heeft afgenomen. De radeloze man brengt dan zijn rivaal om het leven. De kansen om van dit dynamisch- poëtische boek een sterke, eerlijke mm te maken heeft men gemist. Mede daardoor zijn een aantal scènes be paald banaal geworden. Rembrandt, volw. (Advertentie) Mobilofoon service dag en nacht Haarlem Apotheken: Apotheek Krijnen, Ekster straat 100, tel. 51959; Apotheek Loomeyer en zoon, Barteljorisstraat 11, tel. 10175; Hildebrand Apotheek, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Bloemendaalse Apotheek. Bloe- mendaalseweg 85. telefoon 57903. Doktersdienst: Indien geen hulp van huis arts belle men fa. Mathdt, telefoon 11900 (Niet voor tandheelkundige hulp) Wijkverpleging WVt-Gele Kruis. tel. 13863 Tandarts: H. Mcus, Lakenkooperstraat 18, tel. 12434. Dierenarts: J. Westerman, Hartenlust- laan 7, tel. 51555. Ziekenvervoer. G.G.D., telefoon 14141 Margriet: Turfmarkt, telefoon 21400 Ambulancedienst Dierenbescherming Tel 12823 b.g.g 008 Boodschappendienst Heemstede en Aerdenhout Apotheken: Zte onder Haarlem Doktersdienst: J. van Luin, Bronsteeweg 76, tel. 34445. Bloemendaa! Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdienst: J. Bosch, Bloemendaalse- weg 84, tel. 52655. Overveen Apotheken; Zie onder Haarlem Doktersdienst: P. Wijkmans, Julianalaan 152. tel. 61064. Zandvoort Apotheek: Zandvoortse Apotheek, Halte straat 8, tel. 3185. Doktersdienst: P. Flieringa, Brederode- «traat 1, tel. 2181. (Advertentie) trtttl HMMI Aankoop, verkoop, taxatie, van huizen en grond. Hypotheken- Adviezen. Makelaars onr. goederen sinds 1909 Nieuwe Gracht 74 - Haarlem - tel. 18220 De sollicitant naar de functie van bibliothecaris. Peter Sellers in de filmcomedie „Only two can play", oftewel „Drie is teveel". om Doktersdienst: G. P. D. Le Cocq d'Amand- vllle, Sixlaan 7, tel. 02520—5«13. Wijkverpleging: zr. E. Snellenberg, Maarten Trompstraat 29, tel. 025206316. Tandarts: A. H. Disselkoen, Hoofdstraat 306, tel. 025328166, Sassenheim. Doktersdienst: J. M. van Dijk, Achterwég 6, tel. 02530—3134. Tandarts: A. H. Disselkoen, Hoofdstraat 806, tel. 025328166, Sassenheim. Voorhout Apotheek: Lissese Apotheek, Vierkant 223, tel. 02530—3608. Doktersdienst: W. J. Binnema, Herenstr. 41. tel. 02532—7707. Tandarts: A. H. Disselkoen, Hoofdstraat 306, tel. 02532—8166. Sassenheim. Met „Drie is teveel'' Ujkt de roem ruchte comedie-tyd van de befaamde Engelse Ealing-studio's te herleven. Sidney Gilliat heeft de stof voor deze eomedie ontleend aan de novelle „That uncertain feeling" van de veelzijdige acteur-auteur Bryan Forbes. Hij heeft er het geestigste scenario van gemaakt sinds het hoogtepunt van de Ealing- periode. De centrale figuur is John Le wis, gespeeld door Peter Sellers, die werkzaam is in de openbare leesbiblio theek van een provinciestadje in Wales. De film begint met een beeld van John Lewis die niet slapen kan. Zijn huwelijk is een sleur geworden. Hij is te klein behuisd en kan zich geen betere woning veroorloven. Mai Zetterling ais de mondaine vrouw van een plaatselijke rijkaard, is bereid beide problemen voor hem op te lossen. Haar echtgenoot is voorzitter van de bibliotheekcommissie en zij kan dus voor promotie zorgen. In ruil daarvoor is John Lewis graag be reid haar zijn sympathie te schenken. Af en toe dreigt even de overdrijving, die de Britse comediefilms de laatste jaren in zo ruime mate parten speelt. Sassenheim Doktersdienst: H. Kwint, Hoofdstraat 324, tel. 02532—7253. Tandarts: A. H. Disselkoen, Hoofdstraat 306, tel. 02532—8.166. Sassenheim. Noordwijkerhout Doktersdienst: K. A. van Praag, Heren weg 17, tel. 02533—385. Tandarts: A. H. Disselkoen, Hoofdstraat 306, tel. 02532—8166 Sassenheim. Kathedraal: 6.30 7.30, 9 H., 11 en 12 u. St. Antonius: N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H., 10, 11, 12. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H.. 11, 12 uur en 18 uur Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans: Spaarne: 6. 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur. De Goede Herder: Italiëplein: 7.30, 9.30, H. en 11 uur. St. Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk: 7.30, 8.45 H„ 10.30, 11.45 en 18 u. Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 8.30, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- gtraat: 7, 8. 9.15 H., 10.45 en 12 uur. H. Lidulna, Rijksstraatweg: 7, 8, 9.30 H 11.15, 12.30: O. L. Vrouw van VII Smarten: Rijks straatweg 7, 8, 9.15 H., 10.45, 12 en 18 u. H.H. Petrus en Paulus: 7. 8.30 10 H. en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenhrid 7.30 9 H., 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H. en 12 u. AERDENHOUT: 7.30, 9 H„ en 11 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30 9.30 H. en 11.30 uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H. 10.30 en 11.30 HEEMSTEDE (H. Bavo): 7.30, 8.30, 9.40, 11 en 12 uur HEEMSTEDE (O. L. Vrouw Hemel vaart): 6.45, 7 45. 8.40 H 10. 11 en 12 U SPAARNDAM: 7.30 en 10 H. "ENNEBROEK: (St. Joseph): 6.45, 8.30 De film „La fille du torrent" (het meisje van de bergstroom) deze week in het Frans Halstheater die ons inziens volkomen misplaatst de Ne derlandse misleidende titel „Het moeras der liefde" voert, vertelt op nogal stuntelige en melodramatische wijze van een familie-onenigheid met een overigens heel goede afloop. Hoe de onvermijdelijke happy- ending zal zijn, wordt aan het begin van de film al duidelijk. Hans Herwig, de regis seur, laat de kijker namelijk geregeld achter de schermen kijken. Het gevolg is, dat, hoe duister de verwikkelingen en complicaties op het eerste gezicht ook lijken, van een zekere spanning geen sprake is. Alles bij elkaar is „Het moeras der liefde" maar een magere vertoning, vol moderne regie-cliché's en volstrekt niet tot de verbeelding sprekend: Jammer, want de aard van het gegeven leent zich beslist tot een intrigerend film-verhaal. De geschiedenis komt in het kort neer op het volgende: een jong com ponist ziet zich in zijn doen en laten beknot hetgeen onder andere een nonactiviteit in zijn componeren te weeg brengt door de voortdurende aanwezigheid van zijn moeder, een we duwe, die hem met overdreven moe derlijke zorg omringt. Wanneer de com ponist, na een korte vakantie, ge trouwd, naar huis terugkeert, blijkt de aanhankelijkheid van zijn moeder een louter egoïstische. De moeder wil haar zoon koste wat kost niet verliezen, ook niet door een huwelijk. Het lukt haar door allerlei valse voorwendels haar schoondochter, een meisje uit de ber gen, bij haar zoon in een kwaad dag licht gesteld te krijgen. Het echtpaar gaat volkomen gedesil lusioneerd uit elkaar. Aanvankelijk lijkt het huwelijk niet herstelbaar. Pas wanneer de jonge componist zich in een bui van razernij bijna met een dure sportwagen heeft doodgereden, komt de man achter de waarheid en de betrouwbaarheid van zijn vrouw. We gens bepaalde te „openhartig" gespeel de scènes is de film bepaald niet ge schikt voor jeugdige kijkers. Volwasse nen. Cinema Palace prolongeert de nieuwe Nederlandse speelfilm „Rififi in Am sterdam", een niet helemaal gelukte Êolitiefilm naar een detective van Van lemland. 14 j. Luxor prolongeert „Ro mance a la carte", een moderne Don Juangeschiedenls op romantische wijze verfilmd. 18 j> Minerva draait van avond en morgenavond „Liefdesavon tuur in Rome", een wat Amerika&nse- rige geschiedenis van een bejaarde Amerikaanse die in Rome haar tweede jeugd beleeft. Volw. Morgenmiddag wordt er „G.I. Blues" vertoond, een muziekfilm met Elvis Presley. A.l. Maandag- en dinsdagavond wordt daar de nogal naargeestige speelfilm „Als vrouwen liefhebben" gedraaid. Volw 1 nderdagavond draait er de zeer sterke speelfilm ,De twaalf gezwore nen", spelend tijdens het jury-overleg na een terechtzitting. 14 j. Studio ver toont „Eén nacht van liefde", waarin op trieste wijze verteld wordt over een avontuurtje van een oorlogsvlieger in vóór een grote luchtslag. De KFC heeft deze film ontraden. REX Terug uit de hel Een spannende oorlogsfilm. 14 j. LUXOR De heer Hobbs gaat met vakantie plezierige comediefilm. A.l. Maar in het algemeen blijft het even wicht tussen ernst en spot, tussen wer kelijkheid en fantasie goed bewaard. De burgerlijke omgeving waarin zich het „drama" afspeelt, geeft het geheel vol doende betrekkelijkheid. Helaas heeft de regisseur zich een beetje laten inti mideren door de faam van Peter Sellers als acteur. Daardoor is deze ongetwij feld talentvolle acteur te dominerend geworden in de film. Daar waar Gilliat zichzelf is gebleven, en waar hy met een gevoelige camera de raak gekozen per sonages laat observeren, daar komt hy - vooral in de speelse beeldrijmpjes - tot uitzonderlijke prestaties. De film die be paald een nieuw licht werpt op de moge lijkheden van het liefdesleven van de Engelsman, vraagt enig voorbehoud. Lido, volw. Op de Filippijnen is de oorlog uitge broken. Verscheidene jongemannen vluchten de bergachtige streken in, waar een aan beschietingen ontsnapte chauffeur besluit een georganiseerde guerilla-strtjdmacht op te bouwen. On der zyn impulsieve, maar krachtige lei ding lyken successen in het verschiet te liggen, totdat er een vrouw op het strydtoneel verschijnt, die een leiding gevende functie krygt toegewezen. Het onvermüdelijke gebeurt: de liefde komt in het spel en daarmee dreigt de „Gue rilla's tegen Jappen" mis te lopen. Amoureuze ontwikkelingen in een Ame rikaanse oorlogsfilm die niets nieuws meer heeft te vertellen. Regisseur Lamberto V. Avellana zocht zün heil, misschien terwille van de spanning, in uiterst vaag belichte beelden en pro beerde voorts met holle dialogen enige lijn in de fragmentarische geschiedenis te leggen. Deze tekortkomingen leiden ertoe, dat het geheel een weinig bevre digende indruk achterlaat: de wilde schietpartyen en kwistige rookontwik kelingen voor liefhebbers ten spüt. Vanaf maandag draait daar „De scha duw van Zorro" 14 j. (Van onze basketball-medewerker) HAARLEM, 20 okt. De Nederland se dames-kampioen The Blue Stars heeft gisteravond in de basketball-ontmoeting tegen Slovan Bratislava geen kans ge zien het prachtige succes tijdens zijn Tsjechische zomertournee te herhalen. Slovan was zeer goed in vorm. Het nam met 169 de leiding en bouwde syste matisch aan de uiteindelijke zege. Dank zij Vesela (18—2) had Slovan een 3618 voorsprong bij de rust en ondanks een uitstekend herstel van het team van coach Renout na de hervatting, waarbij Jeanne Knoop en Els de Groot (611) zich onderscheidde, liet het zich niet dichter benaderen dan 5541. De eind stand werd 6348. HAARLEM, 20 okt. Het concert van „De Haerlemsche Musyckcamer" dat gisteravond onder leiding van An- dré Kaart in de Tuinzaal van het Con certgebouw werd gegeven, had dit keer een byzonder aantrekkelök element. Als solist trad nameiyk op de jonge talentvolle cellist Anner Byisma. Wy zijn niet in onze verwachtingen teleur gesteld. Deze cellist bezit een natuur lijke dispositie voor zyn instrument. Een prachtige nobele toon gaat gepaard aan een sieriyke, soepele techniek. Dat alles wordt bovendien geschraagd door een warme, zuiver ingestelde muzikaliteit. Wat Anner Byisma in het concert voor cello en strijkorkest van Carl Philipp Emmanuel Bach liet horen was in alle opzichten byzonder fraai. Na de pauze bevestigde hy zyn kunstenaarschap in het concert van Carl Stamitz. (Helaas kon ik wegens tydgebrek niet het hele stuk beluisteren) Met de keuze van deze solist is André Kaart dus wel erg ge lukkig geweest. Overigens was de di rigent deze avond ook met zijn orkest byzonder goed op dreef. In de Pavana en Gaillarde van de zeventiende eeuw- se Nederlandse meester Benedict Grep, (Advertentie) Financiële instelling biedt aan hen die hun inkomen wensen te vergroten een blijvende, ruime bijverdienste. Het betreft hier geen colportage. Wij zoeken hiertoe die beschikken over goede omgangsvormen en propagandistische eigenschap pen. Sollicitaties te richten onder nummer 21737 aan het bureau van dit blad. KARLSRUHE, 19 okt. (DPA) De strafkamer van het gerechtshof In Karls ruhe heeft de 30-jarige Sovjet-onderdaan Bodgan Stasjinskï tot een gevangenis straf van acht jaar veroordeeld wegens medeplichtigheid aan moord in twee gevallen en het onderhouden van ver raderlijke betrekkeningen. De openbare aanklager had tegen Stasjinski wegens moord in twee ge vallen tweemaal levenslange gevangenis straf geëist, alsmede drie jaren wegens het onderhouden van landsverraderlyke betrekkingen met de Sovjet-inlichtingen dienst. Stasjinski, die in augustus vorig jaar uit Oost-Duitsland naar West-Duitsland is uitgeweken, legde tegenover de West- duitse politie de vrywillige bekentenis af in 1957 de Oekraïense schrijver Lev Rebet, en in 1958 de Oekraïense emigrantenleider Stelan Bandera in op dracht van de Russische geheime dienst door middel van een gifpistool in Mün- chen om het leven te hebben gebracht. ROTTERDAM, 19 okt. Op advies van een arts van de veeartsenykundige dienst alhier is het kadaver van een hond, die gistermiddag in hei trappen huis van een pand aan de Klaverstraat dood werd aangetroffen, naar de rijks- seruminrichting overgebracht. Bewoners van deze straat waarschuwden de po litie, dat er in het trappenhuis een do de hond lag. Zij vertelden, dat de hond zich vreemd had gedragen en daarom met de riem aan de trapleuning was vastgebonden. Het dier heeft zichzelf gewurgd, ('oordat het in de riem ver. ward raakte. (Advertentie) CINEMA PALACE: 3e week. Rififi tn Amsterdam, 14 jaar, 2, 7 en 9.15 uur. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. FRANS HALS: Het moeras der liefde, volw., 2, 7 en 9.15 uur. zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur, dl. 2 en 8 uur. LIDO: Drie is te veel, volw., 2, 7 en 9,15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. LUXOR: 2e week. Romance la Carte. 18 jaar, 2, 7 en 9.15 uur, zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. REMBRANDT: Lolita, volw., dagelijks 2 en 8 uur. ROXY: vrij, t.m. zo.: Guerilla's tegen de Jappen, 14 jaar. 2, 7 en 9.15 uur; ma t.m. do.: D, schaduw va)n Zorro. 14 jr 2, 7 jn 9.15 uur. STUDIO: Een nacht van liefde; ontoelaat baar. MINERVA: za. en zo. 7 en 9.15 u.: Liefdes avontuur in Rome, volw., za. 2.30 uur. zo. 2 en 4.15 uur: „G.I. Blues", a.l Ma. „n di. 8.15: Als vrouwen liefhebben, volw. Do. 8.15 uur: De twaalf gezwore nen, 14 Jaar. Zaterdag 20 oktober Concertgebouw, 8 uur: Kon Liedertafe] „Zang en Vriendschap" o.l.v. J P Loorlj Kon. Mannenkoor „La Bonne Espérence" a.l.v. P. v. d. Goor, Kon. Mannenkoor „Krommenie" o.l.v Jan Laarveld en het jeugdkoor „Lucia" o.l.v Jan Laarveld. Zondag 21 oktober Concertgebouw, 8 uur: K.R.O.-revu.e ,,'t Zit raar in elkaar" met Gerard Walden. Berry Klevits, Herbert Joeks. Maandag 22 oktober Concertgebouw. 8.15 uur: Meesterserie Stefan Askenase speelt Chopin. Zaterdag 20 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: „De Nieuwe Comedie" met Ware-Nar" van P. C Hooft. Regie: Johan de Meester. In de hoofdrollen: Paul van Gorkum, Ketty van Wijk. Zondag 21 oktober Stadaschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Centrum met „Mensen, Hee Mensen" van Mies Bouhuys en Walter Kous In de hoofd rollen: Egbert /van Paridon en Sara Hey- blom. Regie: Walter Kous. „Adam en Eva", Raamsingel 5. Iedere avond 82 uur. Zaterdag 20 oktober Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit, Filmprogramma „Citizen Kane". andgoed Lindenlieuvel, Bloemendaal 2.30 uur: Kon. Ned. Natuurhist. Ver. afd. Haar lem, Paddenstoelenexcursie. Openluchttheater, Bloemendaal: A.N.W.B, Herfstwandeling. Openluchttheater, Bloemendaal AtN.W.B., Herfst wandeling. Maandag 22 oktober Frans Halsmuseum, 8 uur: Volksuniversi teit. Filmprogramma: „Don't ever die Miama". leyiers Museum Sehnekp ij en 19e en eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fossieien natuurkundige instrumenten DagelHkF van 116 uur Eerste zonda val. de maand van 16 uur i iKCtloppelUk Museum Janssliaai m Uud« -eligieuze «unst schilderijen midden eeuwst oeeldhouwwerken Van 10 12 3« en van l 3b 5 uur benaive maandag' Zon- er feestdagen 'ir -6 uut unstcentrum ,.ln 't Goede uur", Nieuwe Kerksplein i. gedurende de maand ok tober tempers en olieverfschilderijen van Hans Mulder Geopend 106 en 8—10 u it unstcentrum „De Ark" Nieuw Heilig land 1 Tot en met 3 november Expo sitie naamloze schilderijen Geopend v 0—5 uur tijdens de concerten op ma.y wo en vrij ook 68 uur. (Advertentie) HEEMSTEDE, 20 okt. Het vorig jaar trok de Heemsteedse gemeente raad een bedrag van 120.000 uit voor de verbetering van het kruispunt He- renw.-Zandvoortsel.-Lanckhorstl. en het aanbrengen van een verkeerslichtenin stallatie Gedeputeerde Staten hebben tegen deze uitgaven geen bezwaar' ge maakt. Ook de minister van Verkeer en Waterstaat kon zich met het plan verenigen, maar uit besprekingen met Rijkswaterstaat is gebleken, dat het ryk alleen medewerking wil verlenen, indien gelijktijdig die door de Rijkswa terstaat ontworpen verbreding van de Herenweg wordt uitgevoerd. Die ver breding dient door de gemeente Heem stede te geschieden. Daardoor zal een extra krediet nodig zyn van 95.000. B. en W. vragen de raad dit bedrag te voteren. Advertentie) LANGE VEERSTRAA1 10 TEL 11493 I» Maatkledingspeciallsten HAARLEM - TELEF. (02500) 10477 HEEMSTEDE, 20 okt. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor 10.000 te voteren voor de vervanging van verouderde en versleten boeken der Openbare Leeszaal en bibliotheek. Voorts wordt voorgesteld aan de con ferentie van de St.-Vincentiusvereniging in de Hemelvaartparochie een bedrag van 940,65 ter beschikking te stellen ter vergoeding van het door haar gele den verlies, ontstaan door de verkoop van een houten keet. De keet was oor- spronkeiyk bestemd als recreatieruim te ten behoeve van het woonwagenkamp. De vleugels aan de brug over de Leid- sevaart in de Zandvoortselaan zullen vervangen worden door doorzichtige hekwerken. Daarvoor is een bedrag no dig van 73.65. Voor de vernieuwing van de inrichting der wethouderskamer vragen B. en W. een bedrag van f 16.000. En tenslotte vragen zy de raad het krediet van 18.000, bestemd voor het treffen van enige voorzieningen ten behoeve van het complex van 48 wo ningwetwoningen aan de Thorbeckelaan te verhogen met 18.000. De gemeenteraad komt donderdag 25 oktober 's avonds om acht uur by een. HAARLEM, 20 okt. Gisteravond om streeks kwart voor zes werd op de krui sing Zeilweg-Westelijke Randweg een 21-jarig meisje door een auto aangere den. Het meisje was op de fiets en had geen voorrang gegeven. Met een hersen schudding is zij in het Grote Gasthuis opgenomen. HAARLEM, 20 okt. Tot nader order is het niet meer mogelijk, in de avond uren en zondag de gehele dag gebruik te maken van het overzetbootje, dat tot nu toe over het Spaarne voer tussen de Tran aalstraat en de Waarderhaven. Deze particuliere veerdienst is gestaakt. De gemeentelijke veerd'.;tist blijft in ac tie, maar alleen zoals bekend op werk dagen tussen half zeven 's morgens en 's avonds. BEVALLEN van een zoon: 18 okt.: C. J. Angement-Bos, J. Sluyter-Uyter- hoeven, H. C. M. Kal-Lips, J. W. de Koning-Doeswyk, E. A. Rethmeier-de Vries; 19 okt.: J. C. Michielsen-Calve- fiÉV ALLEN van een dochter: 17 okt.: L. Haver-Reinhard; 18 okt.: T. Ver- burg-Wynands, A. C. de Frinse-Hove nier, C. M. Moonen-van Holland, G. v. Mil-de Vries-. 19 okt.: J. de Gelder- Bust. OVERLEDEN: 17 okt.: M. C. M. Kienhuis, 6 dg., Muiderslotweg, C. J. M. de Nys-van Wort, 91 jr., Schalkwy- kerstraat, J. J. Bronstring, 54 jr., de Ruijterweg, F. Byisma, 77 jr., Velser- straat, K. J. Kohier, 41 jr., Ryksstraat- weg; 18 okt.: S. van Gend, 67 jr., Oran jestraat, L. G. Frerichs, 80 jr., Craye- nesterlaan. ONDERTROUWD: 19 okt.: C. J. Eden e J. D. Wilshaus, G. J. Boer- I oom en A. Hilgeman, G. J. Motshagen er H. H. M. Onrust, J. H. W. van Burk en A. Binsbergen. GEHUWD: 19 okt.. H. M. C. van Hooydonk en C. W. T Angenent, W. K. Rlson en J. M. Mars, H. Endlich en A. J. Nieuwenhoven, J. D. de Jongh on C. M. van Melsen. Advertentie werd een bewys geleverd hoe mooi een klein orkest van strykers kan klinken. Er was grote zorg aan het détail be steed, en met name de dynamische variëteiten dezer muziek verkregen gro te aandacht. Weelderig klonk hierna het concert voor twee fluiten en strykor- kest van Telemann, met als vaardige solisten Edo Wilod Versprille en Taco Ferwerda. De ritmisch lang niet ge makkelijke muziek, bezat momenten van volmaakt ensemblespel. De jarenlange ervaring die André Kaart met deze mu ziek heeft, stond bovendien borg voor zyn voorbeeldige stylistische opvatting. Het is misschien goed het feit te memo reren, dat de muziekkamer ondanks het steeds uitvoeren van werken uit een zelf de muziekperiode, beslist niet is blyven stilstaan in zyn technische ontwikkeling. De ronde totaalklank en het homogene samenspel op dit concert, waren ver heugende eigenschappen, van een nog steeds groeiend artistiek niveau. Het heeft alle uitvoerenden aan spontane by- val vanuit een volledig bezette zaal niet ontbroken. J. L. EDO (thuis tegen HVC): Amama; Spiers en Berends; Nyman, Hak en Leonard; Peters, Van Dusschoten, Breitner, Breeuwer en Hopman. Haarlem (uit tegen SW)Van 't Kruys-. Maas en Duwel; Boom, Be- rendregt en Duyster; Vreeken, Jas- ki, Angenent, Frie en Jonker. RCH (thuis tegen 't Gooi: wegens bles sures van verschillende spelers, wordt het elftal van RCH eerst zondagmid dag om twaalf uur samengesteld. Stormvogels (thuis tegen Alkmaar): De Graaf; Pirovano en Th. van Kam pen; Van Wooning, Van Duivenbode en S. de Graaf; Kiewiet, W. van Kampen, Bakker, Visser en Van Weer- lee. VSV (uit tegen De Graafschap): Stuy, Belfroid en Rijnders; Hendriksen, Kort en Brom; Dikstaal, Versluis, André, Van Dolder en Farenhorst. HFC (uit tegen AFC): Van der Meu- len; Winter en Van Baasbank; E. Tho- ie, Wykhuizem en P. Thole; Geer- ling, Jansen, Lindeman, Honnef en Koenders. Aalsmeer (uit tegen Celeritudo)De Gooyer;. Winters en Kroon; Lagerwey, Combee en Van der Voort; Doets, Van Mourik, Aussum, Dykstra en Gé- lein. HBC (uit tegen WA): Warmerdam; Juffermans en Van der Eem; Bohm, Joh. Duindam en De Graaf; Rotte veel, Martin, Kors, Verbruggen en Van Kampen en Dreyer; Peters, Van Halderman. De Kennemers (thuis tegen vitesse): Dyks; Jansen en Minks; Tielrooy, Van Gerven en Tervoort; Grapen- daal, Jonker, De Bouvré, Tegel en Noordemeer. Ripperda (uit tegen Quick A): Gerrit sen; Heezemans en Bouman; Koene, Van Kampen en Dreyer; Peters van der Sluis, Houtkamp, Kuyer en Hazet. Schoten (thuis tegen Baam)Honing, Dinelberg en Verschure; Flader, Boe- kelaar en De Looze; Kops, Kossen, Blom, Kollaard en "Villemse. TYBB (thuis tegen Amsvorde)Lange- veld; Rietvink en Van Honschoten: Van der Klugt, Veldhuizen en Pebes- ma; Stouthart, Blom, Jansen, Kroons- berg en Meijer. Velsen (uit tegen DWV): Bakker; Van der Pieterman en Ruygrok; Span jaard, Hynen en Van der Poll; N. N. Bohm, Graman, Hoogzaad en Bol. WB (thuis tegen SDW): Van den Bo gaard; Hoogendyk en De Jong; Van Vuuren, Both en Kersbergen; Luitjes, Stet, Doornbos, Muskee en De Greof. Zandvoortmeeuwen (thuis tegen RK- VIC): Vlug, Stokman en Water; Jan sen, Kerkman en Schilpzand;._Nij- kamp, Van Duyn, Stobbe en Osterbaan. Onze moderne maatspecialisten houden streng de hand aan het echte kleermakershandwerk. Dit, plus het vermaarde Waar- borg-binnenwerk zijn uw waar borg voor een maatcostuum van uiterste perfectie. Onze 8toffen-collectie biedt u een keur van de fijnste Engelse en Schotse kamgarens o.a. (pryzen vanaf 295.-.) Vraag ook inlichtingen over ons abonnementssysteem voor kleding naar maat Grote Markt 1-7 Haarlem pzand :laar, Paap Onze Gezellen (thuis tegen IEV): Van Nunen; Jacob en Miezenbeek; R. van der Velden, R. van der Putten en P. van der Velden; Overtoom, A. van der Putten, Venniker, Mathot en Haver. Renova (uit tegen St. Pancratius): Van Es; Dingerdis en Vogêl; Van der Veldt, Grymans en G. Smit; Van Eg- mond, A. Smit, Ravestein, Toenbre- ker en Sprengers. N.A.S. (Thuis tegen E.H.S.). Blom- mestyn, Ligthart en Knyn; Burmann, v.d. Kamp en v. Laar; A. v. Rooben, H. v. Rooyen, v.d. Boer, Kleef en Meeg- des. HAARLEM, 19 okt. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor per 1 januari 1963 voor de tyd van zes jaar te verhuren het visrecht in bepaalde daartoe aangewezen wateren, aan de Hengelsportvereniging „Haarlem". De vergoeding hiervoor moet 1000 per jaar bedragen. Advertentie AMSTERDAMSE V AART 2 0 TEE. 11053 HAARLEM, 20 okt. In het kader van de Volkszangweek 1962 zal van maandag 22 tot zondag 28 oktober een programma tot uitvoering worden ge bracht, waarvan een gelijktijdige bei aar dbespeling in tachtig steden en dor pen in ons land het begin zal voi> men. Ook in Haarlem zal aan deze manifestatie aandacht worden geschon ken, zowel op de scholen als door een carillonbesoeling door de stadsbeiaa:> dier Arie Peters. De carillonbespeling in Haarlem vindt plaats op maan dag 22 oktober 's avonds van half acht tot acht uur. HAARLEM, 20 okt. Gistermorgen omstreeks half acht gebeurde er op de kruising Prinsenbolwerk-Spaarndamse- weg ter hoogte van de Prinsenbrug een ernstig verkeersongeval, waarbij een scooterrijder aan zijn rug gewond werd. De scooter, komende van het Prinsen- bolwerk, kreeg geen voorrang van een auto uit de Spaarndamseweg. Beide voertuigen botsten tegen elkaar. De scoo ter kwam tegen het hek van de Prinsen- brug tot stilstand. De scooterrijder, een 24-jarige decorbouwer uit Haarlem, werd in het Grote Gasthuis opgenomen. Perceel: Vergierdeweg 130, Haarlem; opbod ƒ14.000; afslag totaal ƒ14.000, NN. Vergierdeweg 134, Haarlem; 13.000; 5; 13.005, NN, Raamvest 43, Haarlem; 16.500; 500; 17.000, J. J. van Kooten. Stuyvesantstraat 80 zw en rd, Haarlem; ƒ24.400; ƒ24.400, C. H. Speel qq. Bo termarkt 7, Haarlem; ƒ41.000; ƒ1000; 42.000, J. A. Schouten qq. Houtplein 27, Haarlem; ƒ43.500; ƒ2000; ƒ45.500, J. J. van Kooten. Bakenessergracht 93, Haar lem; ƒ86.000; ƒ10.000; ƒ96.000, S. Atte- ma qq. Zaanenstraa' 48 zw en rd, Haar lem; ƒ27.200; ƒ100; ƒ27.300, A. M. Smit qq. Baljuwslaan 3a, Haarlem; ƒ3.000; 50; 3.050, E. Groot. Frans Halsstraat 55 zw en rd, Haarlem; 6.500; ƒ150; f 6.650, mr. B. E. van Tijn. 't Krom 10, 12, 14, lOrd, 12 rd, 12b rd, 14a rd en 14b rd, Haarlem; ƒ24.000; ƒ24.000, A. Schol ten qq. Eikenlaan 37, Heemstede; 18.600; 18.600, N. H. Ofeigssen qq. Spaanse- vaartstraat 113, Haarlem; ƒ7.200; f 7.200, J. Veringa qq. Schotersingel 39 zw en rd, Haarlem; ƒ9.600; 9.600, P. H. J. Raasveld qq. Harmenjansweg 49, Haarlem; 6.900; 6.900, opgehouden. Wagenweg 124 zw en rd, Haarlem; f49.500; ƒ49.500, opgehouden. Nieuw- straat 11-13, Zandvoort; 5.800; 1400; f7.200, S. Attema qq. Patiëntiestraat 9a zw en rd, Haarlem; ƒ7.200; ƒ7.200, opgehouden. Bankastraat 28, Haarlem; ƒ8.400; ƒ8.400, opgehouden. ZANDVOORT, 20 okt. Vandaag over een week vertrekt dhr J. B. Th. Hugen holtz, directeur van het Zandvoortse circuit, naar Japan. Met zyn echtgenote is hy door de Honda-fabrieken uitgeno digd om tegenwoordig te zUn bü de of ficiële opening van het „Suzuka Racing Circuit". De heer Hugenholtz is verle den jaar naar Japan geweest om een ontwerp te maken van dit circuit. Om dat men daar kennelijk over ruime fi- Advertentie) Grote Houtstr. 181 HAARLEM naneïen beschikte heeft men alle sug gesties van de heer Hugenholtz om dit circuit te maken tot het best geoutil leerde van de wereld, opgevolgd. Het is 6 kilometer lang en 15 tot 25 meter breed, zodat 40 motorrijders of 20- auto-coureurs tegeiyk kunnen starten. Er is plaats voor 200.000 toeschouwers; grote tribunes zyn gebouwd, gedeelte- lyk overdekt. Het tydwaarnemershuis is opgehangen aan het dak van de over dekte tribune. Door een vernuftig appa raat kan men daar de races over het gehele circuit van seconde tot seconde volgen. Het in Nagoya (300 k.m ten zuiden van Tokio) aan de voet van het Suzukagebergte gelegen circuit vertoont gelijkenis met het Zandvoortse circuit, de „Tarzanbocht" is daarin ook ver werkt. Er ls parkeerruimte voor 6000 auto's. Op 3 en 4 november wordt het cir cuit geopend met internationale motor races in tegenwoordigheid van prins Takamatsu. De heer P. J. Nortier, van do F. J. A. zal ook aanwezig zyn om het circuit te keuren op zyn geschiktheid voor auto-races.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2