Hevige gevechten in betwist grensgebied Amerikas sympathie gaat uit naar de Indiërs WERELD Hondsdolheid eist tweede slachtoffer in Amsterdam Zestienjarige jongen in ziekenhuis overleden Man doodt in vlaag van woede zijn vrouw en dochter K.L.M. LIQUIDEERT HAAR LIJN OP NW.-GUINEA President-directeur voert besprekingen in Biak MISSIEDAG Noors schip met 35 man aanboord wordt vermist Het weer f25.000 op 12742 Ook kat besmet en gestorven FAMILIEDRAMA IN ZWAGERVEEN Lijken in kelder aangetroffen „Kroonduif" blijft tot mei Prinses Beatrix in Teheran ft 8 lijken geborgen Qjot'e you êuij! Plaatselijk ochtendmist Het weer in Europa met MAANDAG 22 OKTOBER 1962 86ste JAARGANG No. 31264 H I N A- XTIBET.V.h-rM HOERViK) 22 Okt. (ANP, Rtr., 0or kust van mid- wordt op het het 2172 ton metende vracnt- en passagiersschip „Sanct Svithun vermist. Het was aan vankelijk in een felle zuid-wester aan de grond gelopen. Later meld de de „Sanct Svithun", dat het was losgekomen, maar dat het een lek had. Sindsdien heeft men het contact met het schip verloren. ?e8d? da? ?n v®rïïiste sohiP werd ge len. aUe lichten waren uitgeval- FALCON REGENJflSSFii WASHINGTON, 22 okt. (UPI) Het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken heeft in een verklaring gezegd „geschokt" te zijn door „de gewelddadige en agressieve actie van de Chinese communisten tegen Indië". In de verklaring werd gezegd dat Ame- rika's sympathie uitgaat naar Indië, „op het ogenblik dat dit land deze weergaloze schending van zijn grondgebied schijnt te willen keren". PAUSELIJKE MISSIEACTIE, Den Haag (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 21 okt. De hondsdolheid heeft in Amsterdam zijn tweede slachtoffer geëist. Zaterdagmorgen is in het, Wilhel- mina-gasthuis de zestienjarige H. v. B. uit de Spaarndammerstraat overleden. Na sectie werd honds dolheid onomstotelijk bewezen. De jongen was twee-en-halve dag eerder in het ziekenhuis opgeno men. Hij was die dag op bezoek geweest bij een vriend, voelde zich plotseling niet lekker en be sloot naar huis te gaan. Thuis aangekomen gedroeg hij zich bij zonder aggressief. Hij sloeg en smeet. Al direct vermoedde men in het ziekenhuis te doen te heb ben met een door hondsdolheid besmette patiënt. Verwoede po- gingen om hem te redden moch ten niet baten. Man bijt meisje Geen moeilijkheden Honden geweerd Bizar verhaal Hij kon echter niet worden ge hoord omdat hij reeds met zijn schip vanuit Rotterdam was ver trokken. Van de zijde der ge meente wordt gesuggereerd, dat het verhaal over de hondjesim- porterende zeeman weinig steek houdend en voor het verdere on derzoek naar het „eerste witte hondje" dat gezien wordt als de overbrenger van de ziekte naar Amsterdam nauwelijks belang rijk kan worden genoemd. Hondenmarkt dicht BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkantoor Beverwijk, Zeestraat 50: telef. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: W. C. H. Leijdeckers en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severtn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIET 28 cents per millimeter hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voo» advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 61 cents per week, 2.65 per maand, 7.90 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. CHINEES OFFENSIEF OVERROMPELT INDIE 0 km 500 Sikkim ombay GOLF V. BENGALEN Madras ARABISCHE ZEE CEYLON Chinese aanspraken op gebied van India j C Grensincidenten Kissen China en India Er bevonden zich omstreeks negentig mensen aan boord. ZevenenveeTtig pas- sagiers en bemanningsleden hebbeni in reddingsboten de kust weten te bereiken nabij de vuurtoren van No.'doejan. u politie meldt, dat er acht lijken zijn ge borgen. Vijfendertig mensen worden nog vermist. Een Catalina-vliegtuig heeft in het zeegebied ten westen van de vuurtoren wrakstukken waargeno men. Men neemt aan, dat de „Sanct Svit hun" aan de grond is gelopen, toen de gezagvoerder trachtte de verraderlijke stromingen in de zeestraat tussen het eiland Vikna en het vasteland meester te worden. De,Seredde opvarenden zijn aangeko- "'J de afgelegen vuurtoren te Nord- hee£t vaartuigen met voe- dmgsrmddelen, dekens en kledingstuk- kev "aavf Norddoejan gestuurd. naar?6'?11®schepen zijn op zoek het Svithun", maar zolang od i?r was>, hadden wij weinig kans schan van' v,0?1 in de laatste bood- """"""""""""■iiiiiiiiiimiiiniimiiiimmiiii <Advertentie) BARTELJORISSTR uaXd, c, c J LEIOSESTRAAT ,BU KONWGSP,t^LEM TEL ,3439 - NGSPLtl>'l AMSTERDAM TEL, 223596 Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer met In de nacht en ochtend hier en daar mist of lage wolken. Overigens weinig bewolking. Zwakke tot matige oostelijke tot zuidoostelijke wind. Koude nacht, worgen overdag ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. DINSDAG: Zon: 7.17-17.31; maan: 1.32-16.11. Station: Weer Oslo KopenHagen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Nice Berlin Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Rome Madno Maliorca wax. min temp temp •7a t gisteren 5,-^™ burg onbewolkt 14 Stockholm half bew. 15 mist 11 zwaar bew. 12 onbewolkt 15 onbewolkt 14 onbewolkt 14 onbewolkt 14 onbewolkt 15 zwaar bew. 21 motregen 14 onbewolkt 16 onbewolkt 12 geh. bew. 9 mist 14 geh. bew. 12 onbewolkt 14 mist 15 onbewolkt 14 geh. bew. 21 licht bew. 24 2 3 3 4 7 8 4 3 1 14 8 -0 -2 2 2 8 -0 -2 -0 11 11 neersi afgel 24 uur 0,1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0,1 0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 NIEUW DELHI (Rtr. UPI) De overrompelende opmars van comma- nistisch-Chinese eenheden die zaterdag in de betwiste gebieden aan de grens met Indië begon, duurt voort. Door fel le gevechten is het grensgeschil tussen beide landen ontaard in een onofficiële oorlog. Over en weer beschuldigen bei de partijen elkaar de gevechten te heb ben uitgelokt. De Indische minister van defensie Krisjna Menon deelde gisteren mee, dat 20.000 Chinese soldaten met massale aanvallen, gesteund door ar tillerie, uit noordoostelijke en noord westelijke richting alle Indische posten ten noorden van de Namka Tsjoe-rivier hadden veroverd, de rivier waren over gestoken en zuidelijker gelegen ver sterkingen onder spervuur legden. Ook hedenmorgen meldde radio-Peking aan houdend nieuwe Chinese overwinningen. IHaar op een gegeven ogenblik onder brak de zender zijn programma's voor een extra-bericht, waarin werd meege deeld, dat de Indiërs tot de tegenaanval waren overgegaan in het oostelijk grens gebied by Hisialikoeng in het Chinese Tsjayoel-gebied. Het communistisch-Chinese pers bureau „Nieuw-Ohina" meldde in een te Tokio beluisterd bericht, dat op nieuw enkele Indische posten waren veroverd. „Nieuw-Ohina" sprak van DEN HAAG, 22 okt. In de Neder landse Staatsloterij is in de eerste klasse op lot nr. 12742 een prijs gevallen van 25.000. zeven „militaire versterkingen" aan de Tibetaanse grens. De strijd duurt voort, aldus het communistische persbureau. Het propaganda-appa- raat van de Sovjet-Unie zweeg. Menon zei in de Indische hoofdstad dat de Chinezen in het voordien, rustige noordwestelijke grensgebied bil het Pangong Meer een nieuw offensief had den ingezet, naast hun operaties in het noordoosten. De minister gaf toe, dat zijn troepen hadden moeten terugtrek ken, maar zei, dat zij voor elke centi meter hadden gestreden. „Zij hebben nieuwe verdedigende posities ingeno men", zo verklaarde hij. Indië zal bij zijn defensieve actie geen Chinees (Ti- betaans) gebied betreden. Het Pangong Meer ligt zuidelijk van de Tsjip Tsjap vallei, waar gisteren twee versterkin gen door de Indiërs werden verlaten. Zaterdag waren daar al „een of twee" posten onder de Chinese overmacht be zweken. Tussen beide gebieden ligt de Galwan vallei, waar een in Chinees ge bied gelegen Indische voorpost het reeds enkele maanden uithoudt. De post wordt vanuit de lucht bevoorraad. Verliezencyfers zijn nog niet bekend, maar een woordvoerder van het minis terie van defensie noemde ze hoog. Minister Menon heeft verklaard dat Indië nog altijd bereid is tot onderhan delingen, op voorwaarde dat het be twiste gebied eerst tot militair nie- (Advertentie) geestelijke en stoffelijke steun voor de talloze noden in de missies. Hebt V de collecte gemist? Wilt U iets meer doen? Giro 8 7 2 5 van mandsland wordt verklaard. Menon zei dat Indië het voorstel van Peking om 20 kilometer aan weerszijden van de grens te demilitariseren niet kon aan vaarden omdat de communisten dan nog altijd het merendeel van het door Indië opgeëiste gebied in handen zouden hebben. Indische bladen, zoals de partijloze „Times of India" en de „Indian Express", schrijven vanmorgen, dat zij dit „gepraat over onderhandelingen, ter wijl onze soldaten zware verliezen heb ben geleden" vinden lijken op capitulatie. Premier Nehroe zal hedenmiddag het Indische volk via de radio toespreken. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN, 22 okt. In het klei ne Friese dorpje Zwagerveen, ongeveer twintig kilometer ten zuiden van Dok- kum, heeft zich zaterdagmorgen een af grijselijk familiedrama afgespeeld. Een 52-jarige betonwerker heeft na een ruzie zijn 48-jarige vrouw Harmke de Bruin-Wijbenga en zijn 15-jange dochter Sytske met een aardappelmesje om het leven gebracht. De man, die ongeveer ee.. jaar geleden uit de psychiatrische inrichting te Franeker is ontslagen, heeft de stoffelijke overschotten in de kelder geworpen en toen getracht zichzelf van het leven te beroven. De man is in het politiebureau te Kollum opgesloten. Hti heeft gehandeld in een vlaag van woede. Gisteravond wist hij zich niets meer van het gebeurde te herinneren. Het tweede kind in het gezin, de ne genjarige Lammert, heeft zichzelf van een wisse dood gered door in de w.c. te vluchten toen zijn vader hem wilde vastgrijpen. Hij werd daarbij licht aan z\jn hand gewond. Omdat de familie weinig contact had mede andere dorpelingen heeft men de moorden, die omstreeks half tien zijn gepleegd, pas tegen half een ontdekt Een buurman, de heer Koster, hoorde tegen half tien ruzie in het huis. Hij ging eens kyken naar hij later verklaarde met een open zakmes, omdat hij de heer u?' ?iet vertrouwde maar vond de achterdeur gesloten. Hij waarschuwde een arts die naar binnen ging en De B. in de gang aantrof. Deze vertelde dat ztfn vrouw boodschappen aan het doen was. De arts zag verder niets verdachts en keerde naar huis terug. De ruzie is vermoedelijk ontstaan om dat de man volgens zijn vrouw te lang in bed was blyven liggen. Toen de vrouw wegging, zette de dochter de ru zie voort. Op een gegeven ogenblik is de man zo woedend geworden, dat hij zijn dochter heeft doodgestoken. Het li chaam wierp hy in de kelder. Het 9- jarig zoontje Lammet speelde op dat ogenblik buiten met zijn vriendjes. Zjj hoorden het meisje schreeuwen en Lam mert ging naar binnen. Hij zag zyn zus ter nergens, maar wel een grote plas bloed op de vloer. Hij zocht ook boven, maar ook daar kon hij zijn zusje niet vinden. Toen hij weer beneden kwam, wachtte zijn vader hem op en greep hem vast; de jongen wist zich echter los te rukken en vluchtte in het toilet. Daar begon hij om hulp te roepen. Op dat moment is waarschijnlijk de vrouw binnengekomen. Ook zij werd vastge pakt en gedood. Inmiddels was de jon gen via het raampje uit de w.c. ge klommen. Hij verklaarde later aan de politie, dat hij door het keukenraam had ge keken en dat hij zijn moeder op de grond zag liggen. De man wierp ook dit lijk in de kelder. Vervolgens rolde hn de besmeurde keukenmat op, zette die buiten en reinigde daarna de vloer. De jongen ging naar zijn buurman, doch durfde uit angst voor zijn vader niets te vertellen. Toen om ongeveer kwart over twaalf de jongen niet voor het eten werd ge roepen kreeg de buurman opnieuw arg waan. Hij riep voor de tweede keer de arts, die ook nu weer naar het huis ging. Daar vond hij eerst niets, doch toen hij in de kelder keek, deed hij de afschu welijke ontdekking. Hij waarschuwde onmiddellijk de politie, die het huis van boven tot onder doorzocht. Op de vliering vond men ook de dader. Hij had zich- zel- gewond aan polsen en hals, doch was niet ernstig gewond. De politie nam de man mee naar het bureau te Kollum. Men kon echter wei nig met hem beginnen, omdat hij niets anders deed dan slapen. De politie ver onderstelt dat hij een grote hoeveelheid slaapmiddelen ingenomen had. De sec tie die zondagmorgen in het Diacones- senhuis te Leeuwarden is verricht door dr Zeldenrust, patholoog-anatoom van het gerechtelijk laboratorium te Den Haag, heeft uitgewezen dat de moorden gepleegd zijn met hetzelfde mesje waar mee de man later zichzelf heeft ver wond. Gisteravond heeft de politie ae heer De B. verhoord. De man wist zien echter alleen nog te herinneren, dat hy ruzie had met zijn vrouw en zyn docn- ter Hü wist niet dat hij beiden had ge dood en zei dat hij liefst zo gauw mo gelijk naar huis terug wilde. Vandaag za) hij worden voorgeleid voor de offi cier van justitie te Leeuwarden. Het jongetje is voorlopig ondergebracht bij I quarantaine geplaatst voor een nader de dominee van het dorp. onderzoek. Onder de dieren die werden Door G.G.D. en politie wordt een uit voerig onderzoek ingesteld naar de om standigheden waaronder en de wijze waarop de jongen besmet is geworden. Hij vertoonde geen enkele beetwond. Het is echter mogelijk dat de wond reeds genezen was. De oudere broer van het slachtoffer is tijdens het weekeinde in opdracht van het hoofd van de volks gezondheid dr. A. L. Noordam, op zoek geweest naar de hond die zou hebben gebeten. Het slachtoffer was een groot hondonlieihebber. Toen hem op het laatste moment werd gevraagd of hy zich kon herin neren door een hond gebeten te zijn zou hy gesproken hebben van een her dershond. Het zoeken had tot heden nog geen resultaat. De jongen zal waar schijnlijk donderdag worden begraven op de begraafplaats St. Barbara na een uitvaartmis in de parochiekerk H. Maria Magdalena. Het onderzoek is gecompliceerder geworden nu ge bleken is dat ook een kat aan de ra- bies is gestorven. De kat was op oktober gewond geraakt in een ge vecht. Een gevecht met een andere kat of met een hond. Hierover be staat namelijk nog geen zekerheid Het werd zwaar gehavend gevonden door de kinderen uit het gezin waar toe het behoorde. Toen de kat na eni ge dagen ziek werd wendde men zich tot de dierenarts. De kat had toen reeds enkele leden van het uit vier personen bestaande gezin gebeten. Het gezin woont aan de Reynier Vinkeles- kade in Zuid. Zij staan thans onder medische behandeling. Nadat de kat gestorven was zijn de stoffelijke resten naar het Rijksserum Instituut in Rotterdam overgebracht. De conclusie van het uitvoerige onder, zoek luidde wederom „hondsdolheid". De politie heeft zich vannacht en vanmorgen over een tiental honden en katten ontfermd. Vier daarvan liepen los rond in de stad en werden na een korte jacht gegrepen. Iedere vijf minu ten melden zich mensen telefonisch met verontrustende mededelingen over vreemde of eigen honden. Indien het normale politionele werk het maar even toelaat worden de dieren opgehaald en wanneer dit als gewenst voorkomt in HOLLANDIA, 22 okt. (UPI, ANP) De KLM zal de vluchten op de lucht- liin Amsterdam-Biak voor het einde van dit jaar drastisch besnoeien, zo niet ge- heel opheffen. De verwachte teruggang in het ver voer noopt de KLM deze onrendabele staart aan de Tokio-lijn te couperen, zo deeme de president-directeur Van der Beugel zaterdag in het KLM-kantoor hier mee. Het voornaamste doel van mijn be zoek is de mensen van de Kroonduif te bedanken voor de fantastische pres tatie van het evacueren van de Neder landse bevolking uit Nieuw-Guinea", zo verklaarde hij. Hii zei voorts, dat de Kroonduif de binnenlandse diensten wel tot mei van het volgend jaar zal ölyven onderhou den Wat daarna met de dochtermaat schappij van de KLM zal gebeuren was de heer Van der Beugel nog niet be kend. Hij zei, dat de kwestie ongetwij feld ter sprake zal komen bij de on- derh&ndelingen, die de heer Van Konij nenburg nu in Djakarta voert. Wat de lijn Amsterdam-Biak betreft merkte de heer Van der Beugel nog op, dat Biak in de toekomst wellicht nog opgenomen blijft als tussenlandings plaats op de lijn naar Sydney, maar dat de twee vluchten, die wekelijks over de Noordpool via Anchorage en Tokio naar Biyk worden gemaakt wel spoedig zul len worden opgeheven. Over de kansen voor de KLM om in de toekomst Djakarta weer in het lij- nennet te kunnen opnemen, zei de heer Van der Beugel vrijwel niets te weten. Vooral nu de lijn op Biak verloren gaat, zou de KLM mogelijkheden in die richting met beide handen aangrijpen. De heer Van der Beugel is inmid dels uit Biak vertrokken. Het is vol gens UPI mogelijk, dat v. Konijnenburg van Djakarta naar Biak zal vliegen voor opgehaald bevond zich ook een aggres- sieve kat. Ook vond men aan de water kant een dode hond. Zaterdagavond werd in een drukke menigte die zich verdrong voor het Cen traal Station een veertienjarig meisje door een man in de hand gebeten. Het meisje liep twee kleine wondjes op in de rug van haar rechterhand. Zij heeft zich uit voorzorg onder doktersbehande ling gesteld. Op het politiebureau War moesstraat deelde zij mee dat de man, die ongeveer 25 jaar was, haar zonder enige aanleiding had gebeten. De politie denkt voor alles aan een weinig geslaag de grappenmaker of psychopaat. Men hoopt de man te kunnen achterhalen. Over het algemeen houden de Am sterdammers hun honden nauwgezet aan de lyn. Muilkorven ziet men nog zelden. Zolang als er nog nlel voldoende van deze korven op de markt zijn kan en zal de politie weinig doen. Vandaag wordt een beslissing ver- verwacht over het gebruik van offi cieel niet goed-gekeurde leren muilkor ven", die door enige leerfabrieken in snel tempo geleverd kunnen worden Nadat de gemeente heeft beslist dat er geen honden meer mogen wor den toegelaten in tram en bus en op de ponten volgde vrij snel een gelijk luidende beslissing van de vervoers maatschappij Maarse en Kroon. De autobusonderneming NACO heeft van morgen eveneens besloten op de lijnen Alkmaar, Purmerend, Volendam, Mon nikendam en Haarlem geen honden met begeleiders meer te vervoeren. Hondenbezitters uit Amsterdam heb ben in enkele gevallen hun dier naar plaatsen buiten de stad overgebracht, dit in verband met de verstrekkende maatregelen door gemeente en G.G.D, getroffen. Anderen brengen hun hond naar de bossen (vooral in Het Gooi) om deze daar aan hun lot over te laten. De Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Dieren wyst er hierom op dat deze maatregelen strafbaar m uiterst onverstandig zijn. „Ook het over brengen van honden naar verzorgers in andere plaatsen is ongewenst", aldus de zegsman van de Dierenbescherming." Dit kan er slechts toe leiden dat de maatregelen die thans voor Amsterdam en omgeving gelden wellicht voor het gehele land moeten worden afgekondigd". Prinses Beatrix is in Teheran, de Per zische hoofdstad, ontvangen door keizerin Farah, die zich ongeveer een kwartier met haar heeft onderhouden. (Telefoto). TEHERAN, 22 okt. Nadat prinses Beatrix vrijdagavond op de eerste etappe van haar wereldreis van negen weken in Teheran was aangekomen, heeft zij zaterdagochtend een bezoek van een kwartier gebracht aan keizerin Farah in de particuliere residentie van de sjah. Nog voor het middaguur ontving de prinses twee vertegenwoordigers van de Europese jeugdbeweging, die thans in Perzië verblijven met het oog op de hulpverlening aan de slachtoffers van de recente aardbevingen. Rond de middag had prinses Beatrix een gesprek met de voormalige Perzi sche premier Jafar Sjarif Emami, voor zitter van het nationale coördinatie comité voor de hulp aan de aardbevings slachtoffers en leider van de wederop bouw in de getroffen gebieden. Later sprak zij nog verschillende andere func tionarissen. Zondag heeft de prinses een dienst bijgewoond in de kerk van de Ameri kaanse evangelische gemeenschap. Bij de ingang van de kerk wachtten vele in Perzië woonachtige Nederlanders haar op. Later bracht zij een onver wacht bezoek aan de grote moskee en bezichtigde daar de prachtige collectie kunstwerken. In de middag werden bezoeken ge bracht aan een weeshuis en aan een zie kenhuis. Later werd een ontvangst voor Nederlanders gehouden op de ambassa de. Het drukke programma besloot voor de zondag met een officieel diner dat de sjah en zijn gemalin de kroonprinses aanboden in hun privéverblyf. Een soirée musical© volgde op het diner. lllllllllHIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIlimmiiiiiiiilllllinilliniiiiiiinmn De Amsterdamse politie is aan het onderzoeken in hoeverre het wat bizarre verhaal van een zeeman die witte hond jes importeerde juist en belangrijk is. Cafébezoekers vertelden de politie hoe hij op vrijdag 31 augustus het café bin nenstapte met een wit hondje onder de arm. Het hondje had een touwtje om zijn nek. Het hondje deed „erg druk" en beet naar ieder die bij hem in de buurt kwam, zelfs in een biljart-keu. De zeeman vertelde dat hij dit hondje met nog twee andere exemplaren uit Perzië had meegenomen. Twee daarvan zou hij klandestien Nederland hebben binnengesmokkeld. Het derde dier had hij in Frankrijk laten afmaken omdat het zich zo vreemd gedroeg. De cafébezoekers vertelden de politie dat zij de man halverwege zijn verhaal hadden verzocht de kroeg te verlaten daar het dier te lastig en gevaarlijk werd. Ruim anderhalve maand later 19 oktober verscheen de zeeman weer in hetzelfde café. Nu zonder hond. Men vroeg geïnteresseerd hoe het met het dier was, onder indruk van de gebeurtenissen in de stad. De varens gezel vertelde dat hij het dier eind augustus was kwijtgeraakt. Op de opmerking dat zijn hondje wel eens het door de politie gezochte zou kunnen zijn reageerde de zeeman mettl?ÏA welwillend. Hij wilde geen moeilykheden met de politie. Ook ziin kapitein wilde hij met zyn honden" geii n Bioeilükheden bren- De gedachte dat het door de varens- ew ,Hgusius losgelaten witte w v A^ler zou kunnen zijn hptft Adrle Egthuysen dodelijk w i Is onlogisch. Bovendien staat het al vast dat een kantoorbedien de dit dier een touwtje om de nek besprekingen met R. Sparenberg, ge- heeft gedaan om het zo makkelijker te machtigde van de KLM-directie in de kunnen vervoeren. De politie heeft dan directie van de Kroonduif. ook vooral belangstelling voor het twee- De Belgische C.V.P.-voiksvertegen- woordiger en oud-minister, Ray mond Scheyven, heeft een reis gemaakt naar de Sovjet-Unie, waarover hy een serie artikelen heeft geschreven. Wy hebben voor Nederland de exclusieve rechten verworven voor deze serie. Vandaag beginnen wij met de publicatie van een opzienbarend in terview, dat de Sovjet-premier, Khroesï- tsjey, aan Scheyven heeft toegestaan. Zie pagina 5. ■iiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiimiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiniinii de hondje van de zeeman. Het adres van de zeeman is bij de politie bekend. Ook in Groningen worden nu preven tieve maatregelen genomen met het oog op hondsdolheid. Enkele honden zijn reeds in quarantaine. De hondenmarkt die elke zaterdag op het terrein van het gemeentelijk slachthuis in Tilburg wordt gehouden, is op last van het ge meentebestuur, in verband met de ge vallen van hondsdolheid in Amsterdam en omgeving, gesloten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 1