Algemeen bestuur moet over TWEE voorstellen beslissen Geld in auto gevonden Verdien 36 cent Beginnende schilder had moeite met perspectief Honden- en katten- markten verboden BEIDER HET BEKROONDE KINDERBOEK 1962: ,,Paulus de hulpsinterklaas van JEAN DULIEU HANS DIJKHUIS op wielen een wonder Automobielbedrijf Jan van der Vossen N.V. AVRO-conflict in nieuw licht Jhr. Röell: rel had kunnen worden voorkomen Man steekt eigen huis in brand om 20.000 gulden Groot aantal gebetenen voor laatste maal gevaccineerd Keesje Kruimel": geschenk geschreven door tienjarige uitnodiging Vijf jongens met granaat aan de wandel Dr. H. GERSON OVER DE GEVONDEN REMBRANDT Sigaret is even erg als minnares met schuifdak IMPORTEURS GEBR. NEFKENS N.V. UTRECHT TEL. 030-16523 Ideaal - Persil verzorgt uw was ideaal Vrouw omgekomen door kolendamp Nieuwe haard bij bovenburen Nog slechts korte tijd! Eerste reproduktie voor LYON MAATREGEL VOOR GEHELE LAND: DONDERDAG 25 OKTOBER 1962 PAGINA 11 'Uiterlijk onveranderd. technisch' nog verder geperfectioneerd, waar door nog meer rijcomfort .dat is de PEUGEOT 404, de wagen die in zijn klasse een unicum is geworden. Hoofdagent voor Haarlem en omstreken Botermarkt 1-5 Haarlem Telefoon 10399—20449 B-agent Bloemendaalseweg 1-9 - Bloemendaal - Telef 5230163702 Op 2 dubbelgrote pakken (Van onze verslaggever) AMSTERDAM, 25 okt. In verband met de hondsdolheid is het met ingang van vandaag in het gehele land verboden keurin gen, tentoonstellingen, verkopin gen en markten van katten en honden te houden. Deze maat regel, getroffen door de minister van landbouw, is gebaseerd op de Veewet. Eveneens is het thans bij ministeriële beschikking ver- Amsterdam, Spui 12, tol. 30853 - Arnhem deskundig in klank Breda - Leiden Rotterdam Leren lezen boden honden en katten uit Am sterdam naar elders in ons land te vervoeren. Dit gebod geldt niet voor geleidehonden van blinden. Bevredigend Kat neergeschoten Beverwijk Het is nu KINDERBOEKENWEEK!! IN HAARLEM EN BOVENDIEN... Waardevolle verrassingen! Wat denkt U b.v. van een prachtig dameshorloge of een herenhorloge met of zonder datumaan- Wijzing? Uw kinderen kunt U gelukkig maken met een meisjes- of jongensfiets en voor de kleuters is er een solide driewieler. Vraag een Persil-spaarkaart bij Uw winkelier en ga ook die kostbare spaaremmertjes sparen. Nu 2 voordelige pakken kopen is een goed begin. (Van onze correspondent) GOOR, 25 okt. Vijf jongens in de leeftijd van acht tot twaalf jaar vonden hier gistermiddag in een sloot achter het voormalige AJC-gebouw een zware mortiergranaat. Zij namen het projectiel mee naar huis om het te onderzoeken en op te poetsen. Een dop werd afgeschroef en daarna gingen de jongens met het gevaarlijke projectiel op stap om het hun vriendjes te laten zien. Gelukkig we een en ander opgemerkt door de 75- jarige heer H. ten Brink, die ingreep. Hij stuurde de jongens direct naar het po litiebureau, waar men zich over de mor tiergranaat, die nog volkomen intact wa ontfermde. De jongens zijn aan een groot gevaar ontsnapt. De granaat was hen onderweg enkele keren uit de handen gevallen. MILAAN, 25 okt. Prof. Teodoro Ciresola, leraar Grieks en Latijn aan het Carducci lyceum van Milaan, is onderscheiden met de internationale prijs voor Latijnse dichtkunst van de koninklijke Nederlandse akademie van wetenschappen in Amsterdam. (Advertentie) PEUGEOT404 AB 621022 PR (Van onze radio- en tv-redactie) HILVERSUM, 25 okt. De AVRO- Voorzitter, jhr, Th. Röell, heeft toegege ven, dat de hele televisie-rel had kun nen worden voorkomen als hij zaterdag ochtend duidelijk tegen Siebe v. d. Zee en anderen zou zijn gezegd, dat zowel het voorstel van de waarnemend direc teur, H. de Wolf, (voor een drieman schap), als het voorstel van het dage lijks be. tuur (Voor één directeur over eenkomstig de statuten) naar het alge meen bestuur zouden worden doorge stuurd. „Ik vond het niet nodig om de heer v.d. Zee in te lichten over beleidskwesties", aldus het commen taar van jhr. Röell. Toen is alleen medegedeeld, dat het voorstel De Wolf c.s. in strijd is met de statuten en dat het dagelijks be stuur het algemeen bestuur zou voor stellen één directeur te benoemen waarop Siebe v.d. Zee prompt zijn ontslag heeft ingediend. „Dit was niet prematuur' zo zei hij ons gis termicldag, „door deze actie hebben wij bereikt, dat beide voorstellen in de vergadering van het algemeen pe stuur op 3 november zullen worden besproken". De heer Röell merkte hierover op: „Hef duidelijk dat het dagelijks bestuur het rapport - en het voorstel - De Wolf niet heeft willen en kunnen achterhouden, want dit rapport heeft de waarn. directeur juist opgesteld op verzoek van het al gemeen bestuur. Zaterdagmiddag is het voorstel van het dagelijks bestuur in de vergadering van het aigemeen be stuur ter sprake gebracht en toen ,s gevraagd om de tekst van het voor stel (en het rapport) De Wolf. Men wilde de zaak uitstellen om dit uit voerig te kunnen bestuderen - Vol gens de AVRO-voorzitter is dit na aflooxi van de vergadering aan de heer De Wolf meegedeeld Op dat moment nadden de stafleden van de televisiesectie zich echter ai achter Siebe v. d. Zee gesteld. De heer Roell gaf t.ls zijn persoonlijke mening dal de ontslagaanvragers ongeacht de beslissing van het algemeen be stuur in de gelegenheid moeten Worden gesteld hun ontslag in te trekken. Ons gesprek met de heer Röell had gisteravond plaats in de vergaderzaal van de AVRO, waar kort tevoren net dagelijks bestuur voor een spoedverga dering bijeen was geweest. Resultaat hiervan was een communiqué, waarin Wordt gesteld, dat de ontslagaanvragen iedere redelijke grond missen en voor uitlopen op een nog te nemen beslis- s'ng. Het optreden van het hoofd van het televisiebedrijf en een aantal van 'Ün medewerkers wordt veroordeeld omdat het gezien wordt als een po ging oressie uit te oefenen op het al gemeen bestuur. Deze handelwijze kwa lificeerde het dagelijks bestuur als vol komen onverantwoord. Intussen is toe gegeven dat in totaal 38 medewerkers Vaj de televisiesectie hun ontslag heb ben aangevraagd. Merkwaardigerwijs komen op de lijst voor de adhesiebe tuiging ,o de handtekeningen voor van de portier en de jongste bediende. Men heeft he. heiden hiervan af willen hou den maar zij stonden erop de lijst te tekenen. Gevraagd naar zijn mening over de bezetting van de directeurspost, zei jhr. tie met één man aan de top acht ik ideaal. Men moet voor die functie ech ter de beste man uitzoeken, een man die weet te delegeren en bijv. twee maal per week met zijn adjunct-direc teuren (de AVRO kent nu alleen hoof den van dienst maar dat kan veran derd worden)- overleg te plegen." Jhr. Röell zei het heel goed mogelijk te ach ten, dat deze ene figuur zowel het ra dio- als het televisiebedrijf kan over zien en dat zijn beleid ook nog op de praktijk is afgestemd. „Waarom zou één man beide bedrijven niet kunnen leiden? Philips heeft toch ook een pre sident-directeur." Volgens hem moet deze ene directeur toch alle neventa ken in de organen der gezamenlijkheid blijven vervullen, wat er in de praktijk op neerkomt, dat deze man van de ene vergadering naar de andere moet hol len. Waarom, zo vragen de televisiemen sen zich af, brengt men de functies van hoofd van het radio- en van het televisiebedrijf niet op directeursniveau, dan zouden de directeuren zitting kun nen nemen resp. in de besturen van NRU en NTS. Het Is toch belangrijk dat de mensen van de praktijk ook daar hun stem kunnen uitbrengen en dit niet steeds via een ander hoeven te doen, zo wordt gezegd. Jhr. Röell Is het daar helemaal niet mee eens: „De jongens uit de praktijk kunnen niet al tijd beleidskwesties beoordelen." De heer Röell blijft erin geloven, dat de ene ideale man voor de AVRO gevon den zal worden en wel onder de gega digden, die straks (aannemende dat de beslissing van het algemeen bestuur in die richting gaat) zullen solliciteren via ,,niet één, maar hét" Nederlands Insti tuut voor Psychologisch Onderzoek, «oor deze selectie bulten het bedrijf wil men alle politieke invloeden voor ue benoeming proberen te weren. Gis teravond had jhr. Röell kennelijk ge- no,eK van de hele affaire. BH het af scheid zei hij dan ook: „Heren, mor den ga ik jagen." (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG, 25 okt. „Een vondst van een dergelijk belang zal ik ver moedelijk mijn leven lang niet meer doen". Dit zegt de 55-jarige dr. H. Gerson, directeur van het Rijksbu reau voor kunsthistorische documen tatie. Zoals gisteren in een deel van onze oplage gemeld, heeft dr. Gerson, samen met de onderdirecteur van zijn bureau, dr. S. Gudlaugsson in een Frans museum een tot nu toe volsla gen onbekend werk van Rembrandt gevonden. Het meesterwerk was als te onbelangrijk voor expositie opge slagen in het depot van het Musée des Beaux Arts in Lyon. Het stond te boek zijnde van een onbekende uit „de school Rembrandt", zonder meer. Hoe dit kon gebeuren? „Ach", zegt dr. Ger son vergoelijkend .iedere kunsthistori cus heeft zo zijn eigen specialiteit. De conservatrice van het museum In Lyon was gespecialiseerd in Franse en Spaanse beeldhouwkust. Wij mogen het haar niet kwalijk nemen" „Bijzonder mooi is het schilderij niet, wel interessant", aldus dr. Ger son. Het in felle kleuren geschilderde werk, dat de steniging van Stephanus voorstelt, is daarom zo interessant, omdat het het jongst gedateerde werk (1625) van Rembrandt is. Het kan zijn dat Rembrandt eerder al een ongeda teerd schilderij heeft gemaakt, maar dan nog moet dit een van de eerste werken zijn van de toen negentienja rige schilder. Dr. Gerson heeft zich al een oordeel gevormd over het nieuw-ontdekte werk: „Het is wel te zien dat het schilderij gemaakt is door een nog be ginnende Rembrandt, maar toch is het al zeer persoonlijk. Alhoewel de mees terhand erin te herkennen is, is het werk toch hier en daar onhandig. Rembrandt heeft dingen geprobeerd die kennelijk nog niet wilden lukken. Dit blijkt bij voorbeeld uit de verkor7 ting in perspectief die optreedt bij fi guren die van half opzij zijn geschil derd. De expressie die eruit spreekt is echter buitengewoon." De vondst is het resultaat van een systematisch onderzoek dat door het rijksbureau wordt verricht naar wer ken van noord- en zuidnederlandse schilders in kleinere Franse musea. De heer Gerson heeft daartoe verleden jaar met zijn collega voor het eerst een toernee van enkele weken langs een aantal musea gemaakt en dezer dagen zijn zij van hun tweede rond reis teruggekeerd, nu met de weten schap dat het aantal van ongeveer zeshonderd bekende schilderijen van Rembrandt met één is vermeerderd. Voor het onderzoek werden de zeer stoffige depots van de diverse musea grondig uitgekamd naar Ne derlandse schilderijen. „Wij deden niet zo belangrijke, maar voor de volledig heid u-el interessante andere vondsten, zoals de identificering van een mooi portret van Thomas Keyser. Maar es- tetisch was het zoeken naar werken van derde en vierde rangs schilders niet zo leuk". Hoe weinig Kunsthistorici zich door sensatie en gejaagdheid laten grij pen blijkt wel uit het feit dat beide onderzoekers verleden jaar al op het spoor van de Rembrandt zijn gekomen, zonder dat zij daar ooit ruchtbaarheid aan hebben gegeven, ook niet aan de conservatrice van het museum. Omdat de depots in Lyon door bijzondere omstandighe den niet toegankelijk waren verle den jaar, moest men het doen met het foto-archief waarin de reproduk- ties van het museumbezit waren on dergebracht. „Toen ik de foto van de steniging van Stephanus zag wist ik direct met een goed schilderij te doen te hebben, dat van Rembrandt (Van onze correspondent) ENSCHEDE, 25 okt. Een 32-jarige inwoner van Lutten In de gemeente Hardenberg heeft zondag zijn huis in brand gestoken en daarna getracht een bedrag van twintigduizend gulden te verduisteren dat hij als agent van de coöperatieve landbouwersbank te Em- men in beheer had. Hq gebruikte de brand als dekmantel. Na de brand ver klaarde hij aan de politie dat het geld dat hij tussen de matras en dekens van zqn bed had verborgen, verloren was gegaan. Deze verklaring wekte reeds direct argwaan bij de postcommandant van de rijkspolitie. De man werd voor ver hoor in hechtenis genomen, 's Avonds kwam zijn vrouw per auto naar het R" li «■■vv.vuio^A.v, ,ci j„i. tvwaju zqn viuuw auiu naar uei noeii: „De huidige pyramideconstruc- politiebureau om te informeren waarom haar man werd vastgehouden. Terwijl de vrouw op het bureau aan de praat werd gehouden, stelden enkele politie mannen een onderzoek in haar wagen. Tot hun grote verbazing vonden zij daarbij in het afgesloten dashbordkastje een portefeuille met een bedrag van bijna 22.000. Men liet van de vondst aanvankelijk niets blijken. Langzamerhand stapelden zich de bewijzen tegen de verdachte op. Ge tuigen konden verklaren dat zij bij het uitbreken van de brand een ex plosie hadden gehoord. Ook kwam vast te staan dat de man zaterdag avond twee jerrycans met bezine had gekocht. Met dit bewijsmateriaal wist men hem tenslotte tot een volledige bekentenis te dwingen. Door een blik benzine op een bran dende kachel te werpen, stichtte hij brand in het naastgelegen huis van zijn vader, waar op dat moment niemand thuis was. Toen de brand naar zijn eigen woning oversloeg, gooide hij daar op de bovenverdieping een emmer met benzine omver. Het huis van zijn va der brandde geheel uit. Verdachtes wo ning werd gedeeltelijk vernield. of van een tijdgenoot moest zijn. Dat zou iedereen hebben gezien. Omdat - het een kopie kon zijn heb ik mijn mond gehouden. Ik vroeg het schilderij uit het depot te halen, maar dat was toen onmogelijk. Dit jaar ben ik teruggegaan en toen stond het schilderij klaar Toen wij het schoon lieten maken kwam di rect de zwierige „R" van Rembrandt te voorschijn en waren wij zeker van de zaak. Die ontdekking was een fantastisch toeval, maar een toeval dat wij ook verdienden na al le nasporingen in die stoffige kel ders. Reprodukties van het schilderij wil dr. Gerson nog niet afstaan. „Die pri meur gun ik de conservatrice var het museum in Lyon voor het blad dat haar museum uitgeeft. Later hoop ik een kleurenreproduktie te laten af drukken in een vaktijdschrift". (Advertentie) OSS, 25 okt. De 67-jarige mevr. J. van R. S. is woensdagmiddag in haar woning door kolendamp, afkomstig van de haard van de bovenburen, om het leven gekomen. Een kleinzoon, die op zijn bellen geen gehoor kreeg, waar schuwde de bovenbuurvrouw en sa men verschaften zij zich toegang tot de woning, waar zij de vrouw, die alleen thuis was haar man ligt in het zie kenhuis levenloos op de grond aan troffen. De bovenburen hadden pas een nieuwe haard, die slecht trok. Bij me vrouw Van R. brandde de haard niet. LONDEN, 25 okt. (UPI) Het Britse tijdschrift „Family Doctor" vindt roken heel erg. „Het zou mooi zijn", zo schreef het blad vandaag in een artikel over longkanker, „als een dokter, die voor de ogen van zjjn patiënten siga retten rookt, of een leraar, die dat doet in het bijzijn van zijn leerlingen, daarop aangekeken werd als een geestelijke die er een minnares op nahoudt". Advertentie) Een piano is een prachtig bezit voor heel het gezin. Ook voor u is dit ideaal beslist bereikbaar. Kom gerust eens bij ons kijken naar de vele merken en praten over de talrijke mogelijkheden. Wij geven u graag alle gewenste inlichtingen. Bel of schrijf om onze foto-brochure nr. 60A (Van onze kunstredactie) AMSTERDAM, 25 okt. Gistermiddag is bekend gemaakt, dat de jury voor het Kinderboek 19S2 haar keuze heeft laten vallen op .Paulus de hulp sinterklaas" van Jean Dulieu. Als morgenavond in het Studio-theater „De Brakke Grond" aan de Nes de Kinder boekenweek offici eel wordt geopend, zal wethouder Koets de pr'ss groot 1000.- aan de schrijver uitreiken, Bij deze gelegenheid speelt het gezel schap Studio „Planten zonder wortels" (Roots) van de jonge Engelse schrijver Arnold Wesker. Dr. Trimbos zal over daf stuk een referaat houden. De jury, die met algemene stem men het bekroonde boek (bij Ploegs- ma verschenen) koos, bestond uit de dames Harriet Laurey, C. J. H. van Reenen en Miep Diekman en de heren A. Lens en Th. Vesseur. Zij constateerde in het algemeen, dat de goede kwaliteit van het Nederlandse kinderboek sinds het vorig jaar niet alleen is gehandhaafd, maar zelfs verbeterd. Zij noemt het verrassend, dat bij de eindselectie enige debuten waren overgebleven, waarvan „De Verhalen van de Tweelingsbroers" van de Haagse schrijfster Tonke Dragt een ernstige mededinger naar de prijs is geweest. Het boek van Jean Dulieu is, zegt de jury, een duidelijk hoogtepunt in de reeks boeken, die de schrijver ge wijd heeft aan zijn Paulus-figuur en zijn vrienden. Van dit verhaal is vroeger een eerste versie verschenen, maar heeft in deze editie pas zijn volledige afronding gekregen. De jury acht Jean Dulieu een van de weinige Nederlandse schrijvers van kinderboeken, die met hun werk niet alleen de kleinen van vijf tot zeven, maar ook de ouderen tot twaalf jaar bereiken. De jongsten, meent zij, voe. len zich tot de figuren uit het verhaal aangetrokken, omdat zjj „op een voor namelijk gevoelsmatig genuanceerde wijze hun functies in de confrontatie kind-volwassene vervullen. De oudere kinderen", zo gaat het rapport verder, „zullen bovendien door de karakteris tiek van Dulieu's figuren, de geestige bezorgde zelf ook zulk een boekje te schrijven. Hij heeft daar consequent aan gewerkt, totdat hy zo'n honderd duizend woorden bq elkaar had. - Het viel thuis in de smaak. Bovendien werd het aardig bevonden door Paul Brand jr., die er met collega's in de boekenwereld over sprak. Toen ont sproot ergens het idee, dat het aardig zou zyn om het voor de kinderboeken week te drukken. De propaganda- commissie, die deze week organiseert, had al enige jaren achter elkaar kin dertekeningen als affiches gebruikt. Dit verhaal leek een aardige afwisse ling. Het was natuurlijk te lang. Harriet Laurey ging eens met de kleine auteur over inkorten praten. Hij vond zelf ook, dat er wel het een en ander uit kon, omdat sommige avonturen erg op el kaar leken. Hy heeft dus zelf naarstig geschrapt. Toen bleken niet alle over gangen van het ene avontuur op het andere te kloppen. Ook dat heeft hjj zelf met een paar regels verholpen. De vader van de „jonge auteur", die psycholoog is, acht deze prestatie van zijn kleine zoon een nuttige oefening in verbale expressie, die op zichzelf nog geen bewijs is voor enig echt schrijverstalent. Het staat, meent hy, op dezelfde lijn als het werkstukje van een jongen, die erg handig is in knutselen. De illustraties en de lay-out van Piet ben er boekje van gemaakt. De „jonge auteur" van het geschenk voor de kinderboekenweek, Hans Dijkhuis. woordspelingen en de oorspronkelijke climaxen in het verhaal alles vinden, wat zij van een boek verwachten: fan tasie en werkelijkheid, spanning en waarachtigheid. By deze kinderboekenweek de achtste wordt voor het eerst een boekje cadeau gegeven, als men voor drie en een halve gulden aan boeken koopt. Dit boekje „Keesje Krui mel" is geschreven door een jonge tje van negen jaar, dat al aan het verhaaltjes en versjes schrqven is ginds het nog maar nauwelijks lezen en schrqven kon. Hq las zyn schrif tuurtjes geregeld aan zijn vader en moeder en zqn twee oudere zusjes voor, als zq gezellig bq de haard zaten, en kwam tenslotte toe aan een huiskrant. Hq had daarvoor gedeel telijk zeli gespaard, gedeeltelijk van zqn vader gekregen een oude schrqf- machine in gebruik. Het is duidelqk, dat hij ook een verwoed lezertje is, waarbq zqn bewondering voor Prisma^ boekjes in het bqzonder die van Daan Zonderland hem de hartewens Dat zulk een jonge jongen tot schrijven komt, wijst er overigens op, dat hq al van vroeg met boeken vertrouwd is geraakt. Hoe belangrijk dat is blqkt bijvoorbeeld uit een enquête, die uitwees, dat 87 pet. van de oudere niet-lezers in hun jeugd nooit lazen. Van de boekgetrouwen zqn er veertien pet tot lezen ge komen, omdat ze als kind van hun ouders boeken kregen, een andere veertien procent, omdat ze hun ou ders zagen lezen. Dat in dit verband goede schoolbibliotheken zeer waar devol zqn behoeft geen betoog. De heer Lubberhuizen, die gister middag met een persconferentie de kinderboekenweek reeds inluidde, wees er op, dat hier nog veel verbetering mogelqk is vooral in het Zuiden. Om dit alles te benadrukken is men tot het idee van de kinderboekenweek gekomen. Veel scholen doen er aan mee, het volgend jaar ook de katho lieke. De grote mensen-boekenweek 1963 zal staan in het teken van de Europese cultuur en vrijdagavond 29 maart wor den geopend mét een voorstelling van „Oresteia" van Aeschylos door Pirai- kon Teatron uit Athene in het Concert gebouw te Amsterdam. De boekengids van de CPNB zal in één editie ver schijnen en er zal dus niet meer zoals voorheen een afzonderlijke katholieke editie komen. De directie van de Nederlandse Spoor wegen heeft in overleg met de hoofd inspectie van de volksgezondheid weer strengere maatregelen getroffen. Hield men het tot heden bij adviezen voor reizigers zo weinig mogelqk honden te vervoeren en het bevel deze in ieder geval te lijnen, thans wordt elk ver voer van honden en katten gestaakt. Met uitzondering van de blindegelei- dehonden. De uit het buitenland mee genomen honden en katten zullen voor. iopig nog naar hun plaats van bestem ming worden gebracht Telkens weer besluiten burgemees ters in verschillende gemeenten het toezicht op loslopende honden te zul len verscherpen. De commissarissen van de koningin in Noord-Holland en Utrecht hebben maatregelen ge troffen voor dé gehele provincie. De burgemeester van Assen heeft bepaald dat alle in zijn gemeente loslopende honden onverwijld en zonder vorm van proces zullen worden opgepakt en naar een dier nasiel gebracht. De strqd tegen de hondsdolheid ver loopt in Amsterdam bevredigend. Gis teren kwamen 105 meldingen binnen van mensen die door honden waren ge beten. Na onderzoek kon een groot aan tal gerustgesteld naar huis worden ge stuurd. 38 gebetenen werden in behan deling genomen. Voor een groot aantal in behandeling zijnde gebetenen kon de vaccinatie worden stopgezet, aangezien is komen vast te staan dat de honden waardoor zij korte of langere tijd ge leden werden gebeten niet aan de gevreesde ziekte zyn bezweken. Het bestuur van de „Sophia vereni ging tot bescherming van dieren" heeft 5000 gulden beschikbaar gesteld voor de inenting van honden. Met dit geld zul len speciaal zq worden geholpen voor wie de doktersbehandeling eventueel te bezwaarlijk is. Met het oog op het be perkte bedrag komen eerst de leden van de vereniging in aanmerking. Een Amsterdamse politieagent heeft gistermiddag met een goed gericht schot in het Vliegenbos (Noord) een aggres- sieve kat neergeschoten. De kat had te voren een schoolmeisje in beide handen gebeten. Het meisje was na de beten door de GGD verbonden en had daarna de poli tie gewaarschuwd. Samen met de agent was zq naar het Vliegenbos gegaan om de plaats aan te wyzen waar het dier zich bevond. Met een schot maakte de agent een eind aan het katteleven. Het kadaver is naar het Rijks Seruminsti- tuut in Rotterdam gezonden om onder, zocht te worden. In afwachting van de uitslag van dit onderzoek is het meisje vandaag door de GGD gevaccineerd. In Beverwijk werd gisteravond een elfjarig kind door een loslopende hond gebeten. Het kind is onder doktersbe handeling gesteld. Naar de hond wordt een onderzoek ingesteld. (Advertentie) voor alle jongens en meisjes die van boeken houden. Hartelijk welkom bij ieder® boekhandel. En vergeet daar niet naar mijn kleurig avonturen boekje te vragen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 11