Advies aan Episcopaat HERmNÏNG Parochiale Armbesturen Meubelen PETRI Duin wijck en Velsen kunnen plaatsen behouden Brug over Leidsevaart wordt „gekortwiekt" Onovèrzichtelijke situatie wordt matig verbeterd zege op falend OVRA Agenda voor Haarlem en omgevini m. GIEBELS BRIEVEN van lezers Profdr. E. Ariëns naar Brazilië In het gelid Ce KAN poate, Numai KAN poate Alliance boekt onverwachte Dat gereedschap heeft U nodig! J. J. Ho geland sr. ere-official K.N.Z.B. Brand in werkplaats kunstenaar Hierck BADMINTON-COMPETITIE Koppelkoers van „De Kampioen Schaken bij „Het witte paard" RAAD HEEMSTEDE VOLLEYBAL IN HAARLEM Jdk' Toezicht Hockeypro gramma VRIJDAG 26 OKTOBER 1962 PAGINA 2 kamdMwerwi! Huisvesting Voordracht over Nijmeegs wetenschap pelijk werk Verfindustrie heeft vertrouwen in toekomst Vloerbedekking Gordijnstoffen Verlichting Kunstnijverheid Adviezen Binnenhuisarchitectuur 'INTERIEUR Zijlweg 36-38 - Haarlem Telefoon 18014-02500 TOONBEELD VAN VAKBEKWAAMHEID 100% vakkundige voor lichting en service bij Van den Berg Zijlstraat 87 Haarlem lü I (wat Kan kan kan Kan alleen) I. Kan - Juwelier-horloger Barieljorissiraai 2 - Haarlem Roemeens Telef. 13004 1 8 K K 1 EV iL-bloÜe overalls onder merk KIM «TR Nu óók indantnren n Films Muziek Toneel Dans I Cabaret Diversen KEURKAPOKMATRASSEN Tentoonstellingen Burgerlijke Stand Heemstede SPORTAGENDA Rondvraag H ,va n der V LE RK 2 n Uvr wtirfi en ZU1STPAAT5 AMSTERDAM, 25 okt. (KNP) Na de tweede wereldoorlog ls in Nederland in en buiten de kringen van de Paro chiale Armbesturen het verlangen geuit het reglement van deze besturen, zoals dit is opgenomen in het „Algemeen Reglement voor de Parochiale en ande re Katholieke Instellingen van Liefdar digheid", dat nog dateert van 1855, ie herzien. Daar de Parochiale Armbesturen kerkelijke, d.w.z. door de bisschop in gestelde en geregelde organen zjjn, is het herzien van het reglement een aan gelegenheid van de bisschoppen. Na overleg met het Nederlands Epis copaat heeft het „Landelijk Overleg van de Katholieke Armbesturen" waar in het Armbestuurswezen uit de zeven diocesen een onderling contact onder houdt, zich beraden over de gewenste herzieningen. Een door dit „Landelijk Overleg" ingestelde commissie-ad hoe bestaande uit J. M. M. Alink, mr. G. J. ten Doeschate, prof. dr. A. H. Eysink en J. B. Rosenhart maakte een uitvoe rige studie. Het resultaat stelde het „Landelijk Overleg van de Katholieke Armbesturen" in de gelegenheid een herzieningsadvies vast te stellen, dat op 29 september jl. aan het Nederlands Episcopaat werd aangeboden. Het advies bevat een herformulering van het bestaande reglement, voorzo ver dit betrekking heeft op de Armbe sturen. terwij] daarin de noodzakelijk geachte wijzigingen zijn verwerkt. Aan het advies is een uitgebreide toelichting toegevoegd. f Advertentie) WERELDMODE VOOR „HANDEN" HAARLEM: GR. HOUTSTRAAT 52 AMSTERDAM - DEN HAAG Plaatsing van ingezonden stukken (ttBrieven van Lezersbetekent niet noodzakelijk een bewijs van instemming doch betekent slechts dat de hoofd- redactie het ingezonden stuk ter kennis van de lezers wil brengen. Het feit van de plaatsing onttrekt zich echter niet aan de verantwoordelijkheid der hoofd redactie, die zich dan ook voorbehoudt een ontvangen stuk zonder opgave van redenen terug te zenden. In het alge meen is ondertekening met naam en adres vereisttenzij in een zeer bijzon der geval de hoofdredactie dwingende redenen aanwezig acht van deze regel af te wijken. Zeer vele mensen, die zich door de „geldende richtlijnen" van het Gemeen telijk Bureau voor Huisvesting te Haar lem genoodzaakt zien hun huwelijks datum enige jaren uit te stellen omdat zij volgens deze richtlijnen nog niet in aanmerking kunnen komen voor een huurmachtiging of om welke reden dan ook geen toestemming krijgen een wo ning te betrekken, zullen niet op de hoogte zijn van de speciale regelingen, die door dit Bureau kunnen worden in acht genomen. Zo moet men volgens de bepalingen tezamen met de a.s. echtgenote vijftig jaar oud zijn alvorens men tot het in dienen van een aanvrage tot ingebruik neming van een te huren woning, welke niet meer dan twee kamers bevat, kan overgaan. Heeft men gezamenlijk Abra ham echter nog niet gezien, dan is men aangewezen op het huren van kamers en keuken of een étage (alleen inwo nend], Ondanks de gezamenlijke leeftijd van 46 jaar woont een gemeentelijk ambtenaar reeds geruime tijd in een vrije 2-kamer woning. Op grond van een speciale regeling werd hem in de loop van 1961 (hjj was toen nog verloofd) een urgentieverkla ring verstrekt, die recht gaf op het ver krijgen van de vergunning voor het in- gebruiknemen van een passende, zelf standige woning. Deze „speciale rege ling" is genomen op grond van het feit, dat de desbetreffende persoon in ge meentedienst werkzaam is en hij ge dreigd heeft het dienstverband te zullen beëindigen als hem niet een woning zou worden aangeboden. Hiervoor schijnt de gemeente dus te zijn gezwicht. Op verzoek van ondergetekende geen ambtenaar en met zijn a.s. echt genote tezamen wel reeds 50 jaar oud hem een huurmachtiging te verstrek ken werd medegedeeld, dat hij volgens de geldende richtlijnen vooralsnog geen aanspraak op zulk een machtiging maakt. Ik had er nog wel op gerekend, dat het Bureau voor Huisvesting voor mij geen speciale regeling zou behoe ven te treffen. M. H. W. MEUWESE. De wijzigingen hebben voornamelijk betrekking op de benaming, de relatie met de Parochiale kerkbesturen, de onderlinge solidariteit, de benoembaar heid van de vrouw, de leeftijdsbegren zing van de bestuursleden en het voor zien in de behoefte aan advies aan de bestuurders van de kerkelijke, parochi ale, charitatieve zorg. Van de zijde van het Nederlands Episcopaat is meegedeeld, dat het samenvallen van de indiening van het advies met het begin van het tweede Vaticaans Concilie wel ten gevolge zal moeten hebben, dat de bisschop pen niet in de gelegenheid zijn spoe dig beslissingen te nemen. NIJMEGEN, 24 okt. (KNP) Gis teravond is prof. dr. E. J. Ariëns, hoofd van het pharmacologisch-labora- torium van de katholieke universiteit in Nijmegen, van schiphol naar Rio de Janeiro vertrokken. Op uitnodiging van de Braziliaanse autoriteiten houdt hij aan verschillende universiteiten een reeks voordrachten over het weten schappelijk onderzoek, verricht aan het Nijmeegs universitair instituut. Tevens zal hij aan het Institute de Biofisica gedurende een aantal weken zelf deel nemen aan het wetenschappelijk on derzoek. Twee jaar geleden maakte prof. Ariëns een soortgelijke reis op uitnodiging van wetenschappelijke in stanties naar de Verenigde Staten. DEN HAAG, 25 okt. Het bestuur van de Vereniging van vernis- en verf- fabrikanten in Nederland zegt in het jaarverslag over 1961, dat de resultaten van de Nederlandse verfindustrie in het afgelopen jaar redelijk zijn geweest. Het bestuur meent, dat ondanks de toeneming van de concurrentie, die me de het gevolg is van het opgang komen van de Euromarkt, de toekomst met vertrouwen kan worden tegemoet ge zien. Overigens steeg in het afgelopen jaar de afzet minder dan deze bedrijfstak gewend Is. De stijging bedroeg zowel in gewicht als in waarde met 2,75% en bereikte daardoor een niveau van 113 miljoen kg. ter waarde van 253 miljoen gulden. Wij hebben deze kwestie voorgelegd aan het Bureau voor Huisvesting en ontlenen aan de van die zijde verkre gen uiteenzetting het volgende (Red.): Tenzij men als eis stelt met een zelf standige woning te moeten starten, zal een huwelijk met behoeven te worden uitgesteld, omdat men nog niet voor een huurmachtiging in aanmerking komt. Ongeacht de leeftijd kan een woonruimte zoekend (a.s.) echtpaar im mers aanspraak maken op de vergun ning voor het ingebruiknemen van zelf- gehuurde kamers of een étage (inwo nend). Zogoed als de inzender op de hoogte is van de uitzondering die is gemaakt voor echtparen, tezamen boven 50 jaar oud, voor bewoning van een zelfgehuur- de of gekochte tweekamerwoning had den hem ook bekend kunnen zijn de ge publiceerde regelen, die in acht worden genomen om in aanmerking te komen voor een huurmachtiging, welke recht geeft op bewoning van een gehuurde of gekochte passende zelfstandige woning. De door inzender bedoelde gemeente ambtenaar heeft ingevolge van één dier bedoelde regelen een huurmachtiging gekregen voor een woning, welke maxi maal drie kamers bevat. Van het in verhouding kleine aantal woningen, dat aan ambtenaren en/of onderwijs- en po litiepersoneel dient te worden toegewe zen, ontving de ambtenaar in kwestie in januari 1962 een woonvergunning voor een tweekamerwoning. Tenzij er een wijziging komt in de huidige nor men. komt de inzender eerst voor een huurmachtiging in aanmerking, wan neer zijn a.s. echtgenote en hij tezamen de leeftijd van 55 jaar hebben bereikt. HAARLEM, 26 okt. Als bijzondere erkentelijkheid voor het vele werk, ver richt in verschillende functies bij de Koninklijke Nederlandse Zwembond, heeft het Bondsbestuur de heer J. J. Hogeland Sr benoemd tot ere-official. Om gezondheidsredenen zag de heer Hogeland zich genoodzaakt zich terug te trekken als official. De heer Hoge land, die 71 jajtr is, begon op jeugdige leeftijd in Amsterdam hij Dolfijn zijn zwemmersloopbaan. Nadat hij zich in Haarlem had gevestigd werd hij lid van HGVB waar hij ook zijn grote activi teit in het belang van deze vereniging heeft ingezet en geruime tijd de voor zittershamer hanteerde. Als voorzitter- kamprechter bij vele zwemwedstrijden kamprechter bij cele zwemwedstrijden was hij een geziene figuur en als polo consul was hij vele jaren de man die de wedstrijdvelden en de temperatuur van het water beoordeelde. Maar dat was nog niet alles, want hij was ook diplomaconsul waardoor hij in kring Haarlem met het elementair zwemmen veel van doen had en hij was voorts vice-voorzitter in het kringbestuur, zo dat hij wel in alle facetten de zwem- sport gediend heeft. DEN HAAG, 25 okt. In een keet van de gemeentelijke opslagplaats aan de Binckhorstlaan. waar de Voorhurgse kunstenaar Huub Hierck zijn werkplaats heeft om metaalplastieken te vervaar digen, is gisteren brand uitgebroken. Het wegwerpen van een brandende lu cifer is volgens de kunstenaar vermoe. delijk de oorzaak. Een uur voor het uitbreken van de brand was Hierck bezig geweest met lassen. Toen hij het vuur bemerkte, heeft hij nog drie flessen zuurstof naar buiten kunnen gooien. (Advertentie) KORNETT Advertentie) Erkend Graetz-fahrieksdealer HAARLEM, 26 okt. De eerste twee competitie-weekeinden hebben naar onze mening de krachtsverhou dingen in de badmintoncompetitie al vry scherp tot uiting gebracht. De drie best geplaatste teams in de twee hoofdklasse-afdelingen zullen ook vol gend seizoen de hoofdklasse vormen en reeds nu bljjkt de voorspelling ge wettigd, dat hiertoe Duinwijck 1 en Velsen zullen behoren, terwij] Duin wijck 2 „op de wip" nog een redelijke kans heeft om net boven de streep te eindigen. Duinwijck 1 leidt op het ogenblik met twee gewonnen wedstrijden, gevolgd door Drop Shot en Velsen. De Haar lemmers moeten beide teams nog ont moeten, zodat zü nog het bewijs moe ten leveren over het sterkste team te beschikken: doch wat belangrijker is: de Dulnwiickers hebben getoond drie ploegen onder zich te kunnen houden. Tegen Drop Shot, de club van de Indonesische badmintoncrack Ferry Sonneville, bereikte Velsen zaterdag een ze-er verdienstelijk gelijkspel; 4-4. Sonneville, die met kop en schouders boven het Nederlandse badminton uit steekt, gaf uiteraard geen partij uit handen; klopte Varkevisser met 15-6 en 15-1, versloeg met mevr. v. Beuse- kOm onze nationale kampioene Imre Rietveld en Varkevisser met 15-6 en 15-7 en won met Toutenburg zonder moeite zijn herendubbel; 15-2 en 15-3. Joop v. d. Sluis, had als „veteraan" nog geen moeite met de Velzenaar Philips (15-12 en 15-5), zodat de dames van Velsen de tegenhanger moesten vormen. Met de alles zeggende cijfers 11-1 en 11-0 toonde Imre Rietveld tegen mevr. v. Beusekom haar klasse en Connie Visman bleef mevr. Sonne ville met 11-1 en 11-8 de baas. Het damesdubbel mocht geen moeilijkheden voor Velsen geven, (15-5 en 15-13), doch belangrijk en doorslaggevend was het 2de gemengddubbel, dat dan ook de meeste strijd bood. In drie games wonnen Connie Visman en Philips van mevr. Sonneville en v. d. Sluis; 15-4, 7-15 en 15-8. Eindstand dus; 4-4. Duinwijck 2, dat zondag de punten deelde met HBC, zal in ieder geval Nijmegen en de Kortenaer boven zich moeten dulden, maar behoeft voor de overige teams niet onder te doen. Een spannende, open strijd, die mogelijk pas tegen het eind zijn beslag zal krij gen ligt hier in het verschiet. In de eerste klasse leidt Duinwijck 3 met twee gewonnen wedstrijden, doch zal pas na het treffen met Badhoevedorp en Haarlem de mogelijkheden kunnen overzien, Duinwijck 3 versloeg Sloter- meer 2 met liefst 7-1. Velsen 2 verloor van Sportief met 5-3 zijn tweede wed strijd. Enkele nagekomen uitslagen; Hoofd klasse; de Kortenaer 2-PM Rijswijk 5-3. Eerste klasse; MVO 2-Slotermeer 2 2-6. Tweede klasse; Duinwijck 4-Sto- ka 5-3, Badhoevedorp 2-Meerburg 4-4, Stoks-Duinwijck 5 4-4, WSOV-Badhoeve- dorp 3 4-4, Duinwijck 6-Excelsior 2 8-0, Drop Shot 2-Sportief 2 5-3, Smash 2- Vijfsluizen 2 7-1. EDO (uit tegen Hermes-DVS)Amama; Spiers en Berends; Nijman, Hak en Leonard; Peters, Van Dusschoten, Breitner Breeuwer en Hopman. Haarlem (thuis tegen NOAD) Van 't Kruüs; Maas en Duwel; Boom, Be- renciregt en Duijster; Vreeken, Jas- ki, Angenent, Erie en Jonker. RCtt (uit tegen Wiihelmina)Huyer; Honout en Nanai; Wullems, Koning en Euwes; Doesselaar, Van den Berg, Engelsma, Brouwer en Meijer. Stormvogels (uit tegen SW, vriend schappelijke wedstrijd); De Graaf; Pirovano en Th. v. Kampen; Van Wooning, Van Duivenbode en S. de Graaf; Haverkamp, W. v. Kampen, Bakker, Visser en Van Weerlee. VSV (thuis tegen WageningenjStuy; Belfroid en Kijnders; Hendriksen, Kort en Brom; Dikstaal, Versluis, André, Van Dolder en Earenhorst. HEG (thuis tegen UW): Van der Meu- len; Winter en Wijkhuizen; Molenaar, 'Tekelenburg en P. Thole; H. Koen- ders, Jansen, Lindeman, Honnef en G. Koenders. Aalsmeer (thuis tegen Schoten)De Gooyer; Winters en Kroon; Lager- wey, Combee en Van der Voort; Doets, Van Mourik, Aussum, Dijk stra en Gelein. HBG (thuis tegen Quick A)Warmer dam; Juffermans en Van der Eem; Böhm, Joh. Duindam en De Graaf; Rotteveel, Martin, Kors, Van Brug gen en Halderman. De Kennemers (uit tegen QSC)Dijks; Jansen en Minks; Tielrooy, Van Uer- ven en Tervoort; Grapendaal, Jon ker, Kops, Noordermeer en De Bou- vré. Ripperda (thuis tegen Zandvoortmeeu- wen); Gerritsen; rieezemans en Bou- men; Koene, Van Kampen en Dreyer; Peters, Van der Sluis, Houtkamp, Kuyer en Hazet. Schoten (uit tegen Aalsmeer): Honing, Dinkelberg en Verschure; Flader, Boekelaar en De Looze; Kops, Kos- sen, Biom, Kollaard en Wiiiemse. TEBB (uit tegen Celeritudo): Heems kerk; Rietvink en Nunnink; Veldhui zen, Van Honschoten en Pebesma; Biom, Van der Klugt, Jansen, Kroons- berg en Meijer. Velsen (.thuis tegen Vitesse): Bakker; Van der Poll en Ruigrok; Spanjaard, Hijnen en N.N.; Böhm, Graman, Scnoorl, Hoogzaad en Bol. VVB (uit tegen Zeeburgia); Van den Boogaard; Hogendijk en De Jong; Van Vuren, Both en Kersbergen; Luitjes, Stet, Doornbos, Muskee en De Greef. Zandvoortmeeuwen (uit tegen Ripper- dal; Vlug; Stokman en vVater; Jan sen, Kerkman en Schilpzand; Nij- kamp, Van Duijn, Stobbelaar, Paap en Oosterbaan. Hoofddorp Boys (uit tegen Renova) Pijlman; Lamers en Koolbergen; Jansen, Hertroys en G. Stolwijk; Van Poecke, Van Munster, Switser, Bak kenhoven en J. Stolwijk. Onze Gezellen (uit tegen EHS): Van Unen; Miezenbeek en Wagemaker; P. v. d. Velden, R. v. d. Putten en B. v. d. Velden; Overtoom, Mathot, A. v. d. Putten, Harmes en Haver. Renova (thuis tegen Hoofddorp Boys): Vgn Es; Dingerdis en v. d. Zalm; v. d. Veldt, Grijmans en G. Smit; Van Egmond, Toenbreker, Ravestein, A. Smit en Sprengers. HAARLEM, 26 okt. Op het par cours in het „Van der Aartsportpark" houdt de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" zondag voor zijn A- en B- klassers een koppelwedstrijd over zes tig kilometer. Slaagt dit experiment, dan wil men het volgende seizoen meer van dit soort koppelwedstrijden in het sportpark laten verrijden. De C-klassers en jeugdrijders rijden een normale afstandsrit. HAARLEM, 26 okt. In verband met de bondswedstrijd werd in groep 1 slechts 1 party gespeeld. Brohet had geruime tijd het heft in handen, doch koa ondanks een sterke druk niet tot een beslissend overwicht komen. Toen Lips zich wat had kunnen vrijspelen en Brohet bovendien een kostbare fout maakte, was het pleit spoedig in het voordeel van Lips beslist. In groep 2 kwam wat de bezetting van de bovenste plaaten betreft geen verandering, aangezien alle koplopers hun partij wonnen. Bottelier had van hen nog de meeste moeite en kon eerst laat op de avond het krachtige verweer van Scholte breken. Joosten en Komen kwamen wat achterop, doordat zij te gen elkaar spelend, na vele verwikke lingen toch maar tot remise besloten. Baas raakten echter de aansluiting bij de huidige leiders kwijt, door uit 2 partijen niet meer dan een punt te behalen. Banken en Lunenburg zorgden er daarentegen voor, door overwinnin gen niet verder achterop te geraken. V. d. Erf komt er hoe langer hoe beter in. Met l'/i punt uit 2 partijen steeg hij niet minder dan 5 plaatsen op de ranglijst. De uitslagen waren: Brohet- Lips 0-1, Cornelissen-v. Schie 1-0, Joos tenKomen Vi-V«, Lunenburg Buts 1-0, Puts v.d. Stoop Sr. 0-1, Baas Banken 0-1, Bottelier—Scholte 1-0, Raap v.d. Erf 0-1, Butsv.d. Bosch 0-1. Holt- kamp—Cobelens 1-0, Baasv.d. Erf 1h- Voor de Bondscompetitie van de N.H.S.B. speelde H.W.P. tegen Weenink 3. De voorlopige uitslag werd 3-3. De einduitslag zal echter zeker 6>/s-3'/i in het voordeel van H.W.P. worden. Vietnam Zware overstromingen heb ben in midden-Vietnam duizenden men sen dakloos gemaakt, spoorbanen en we gen weggespoeld en de te velde staande rijstoogst vernield. Dit werd gezegd in te Saigon ontvangen berichten. Van per soonlijke slachtoffers werd geen meldi gemaakt. (Rtr). ding HEEMSTEDE, 26 okt. Ofschoon er aanvankelijk bij een niet onbe langrijk aantal raadsleden enige twijfel bestond over het verwachte resultaat is de gemeenteraad van Heemstede gisteravond na een langdurige discussie toch akkoord gegaan met het voorstel van B. en W., de stenen vleugels aan de brug in de Zandvoortselaan over de Leidsevaart te verwijderen en te vervangen door een eenvoudig, doorzichtig hek. Daarmee is een bedrag van bijna 7400 gemoeid. De beraadslagingen van gisteravond waren een getrouwe afspiegeling van het debat over deze kwestie in de commissie van openbare werken. Ook daar waren de meningen verdeeld geweest. Een voorstel van de heer Scheer (VVD) de kwestie aan te houden tot de volgende raadsvergadering werd met zes tegen dertien stemmen verworpen. De wethouder van Openbare Werken, de heer Van Wijk meende, dat uit stel volkomen overbodig is, omdat het een kwestie van persoonlijk inzicht en zicht is. Hij gaf toe, dat het kruispunt door de hoge ligging van de brug bü- zonder onoverzichtelijk is, zodat het eni ge alternatief is de vleugels, die het uitzicht belemmeren, af te breken. Suggesties om het kruispunt te bevei ligen door middel van verkeerslichten vonden een willig oor bij de voorzitter. Hij zei, dat de politie daar alles voor voelt. Het nare is alleen, dat verkeers lichten niet onmiddellijk leverbaar zijn. Gerekend moet worden op een lever tijd van anderhalf tot twee jaar. Zo lang kan met een verbetering van de situatie niet worden gewacht, ook al heft deze niet alle moeilijkheden op. Op een desbetreffende vraag van de heer Enschedé (Prot. Chr. Gr.) antwoordde de heer Van Wijk, dat zal worden na gegaan of langs de zuidzijde van de brug een voetbrug kan worden aange legd. Zonder veel op- en aanmerkingen ging de raad akkoord met het verlenen van een extra-krediet van 95.500 vooor de uitgebreide verkeersverbetering van het kruispunt Herenweg Zandvoortselaan Lanckhorstlaan. In juli van het vorig jaar heeft Heemstede daarvoor al een krediet van 120.000 beschikbaar ge steld. De wethouder van openbare wer ken gaf de heer KOOYMANS (Prot. Chr. Gr.) toe, dat het bedrag van 30.000 (Advertentie) HAARLEM, 25 okt. De volleyballers van Alliance hebben gisteravond voor een grote verrassing gezorgd door het Slaatseiyke overgangsklasse-treffen met VRA in drie sets ln hun voordeel te beslissen. De omstandigheid, dat het ambtenaren-team volkomen faalde doet niets af aan het feit, dat Spee c.s. een puike wedstryd speelden. Zy hielden drie sets lang een behooriyk hoog tem po vol, maakten over het algemeen een goed gebruik van de service, hielden het veld in verdedigend opzicht goed gesloten en toonden in de gebroeders Koenders, L. Spee en Kuhlmann over spelers te beschikken, die tot een kei harde smash in staat zyn. Tegenover al deze goede dingen stelde OVRA wel erg (Advertentie) (Advertentie) Onverslijtbare Amerikaanse vijlgereedsehappen Surform - v.a. 10, Alle soorten schroeve- draaiers - handzagen bijlen - hamers - nijp tangen - bankschroeven in alle maten! Ijzerhandel Ged. Oude Grócht 5 t.o. Postkantoor Haarlem - Tel. 17438 CINEMA PALACE: Het verraad der Tarta ren. 14 j. dag. (ook zo.). Fra Diavalo, a.l. 2 uur, zo. 2 en 4.IS uur. FRANS HALS: Clske de rat, 14 j„ 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Warenhuis op stelten, a.l., 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LUXOR: (3e week). Romance a la carte, 18 j„ 2. 7 en 9.15 uur: zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. REMBRANDT: So singt und küsst man in Tirol. 14 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY: Vr. t.m. zo.: De volmaakte bank roof, 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. t.m. do.: G.I.-Blues, a.l. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Hondjes en blondjes, a.l., 2.15. 7 en 9.15 uur; zo. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: vr. t.m. ma. 8.15 uur: De ka nonnen van Navarone, 14 j. Za. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: Het verraad van de zwarte roofridder, a.l. Do. 2.30 en 8.15 uur: Zeven broers zoeken zeven meisjes, a.l. Vrijdag 26 oktober Concertgebouw. 8 uur: Jubileum-concert De Stem des Volks o.l.v. Dick Dekker. So listen: Marijke van der Lugt, sopraan; Wil- hrlmina M'attbijs. alt; Jan Waayeer. tenor; Herman Schey, bas. m.m.v. het N.Ph.O. en de zusterkoren Kunst en Strijd" uit Am sterdam en ,.De Stem des Volks" uit Rot terdam. Maandag 29 oktober Concertgebouw, 8 uur; Eerste der concer ten van het Haarlem Comité voor Kamer muziek. Amadeus Kwartet, programma: Haydn, Mozart. Beethoven. Minerva, 8.15 uur: Heemsteedse Kunst Kring, Dyck Koster, cello en Helene André de la Porte, piano. Vrijdag 26 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Nieuw Rotter dams Toneel met „De Nacht van de Le guaan" van Tennessee Williams. Regie: Richard Flink. In de hoofdrollen: Caro van Eyck, Josephine van Gasteren. Zondag 28 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Oorlog en Vrede" van Tolstoi. Regie: Irena Babel. In de hóofdrollen: Loudl Nijhoff, Shlreen Strooker en Ton Lensink. Maandag 29 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Come- die met „Eindsprint" van Peter Ustinov. In de hoofdrollen: Bob de Lange en Annie de Lange. Woensdag 31 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Come- die met „Eindsprint" van Peter Ustinov. In de hoofdrollen: Bob de Lange en Annie de Lange. Donderdag 1 november Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlandse Co- medie met „De lankmoedige minnaar" van Graham Greene. Regie: Ank van der Moer In de hoofdrollen: Ellen Vogel, Ko van Dijk en Guus Oster. Zaterdag 27 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlands Dans Theater. Programma: Concertino, Carmina Burana en Valkuil. Woensdag 31 oktober Minerva Theater, 8.15 uur: Cabaret van Wirn Kan en Corrie Vonk „Herexamen". „Adam en Eva", Raamsingei 5. iedere avond 8—2 uur. Vrijdag 26 oktober Minerva Theater, 8 uur: Volksuniversiteit, (Advertentie) eigen fabrikaat VSCHH6CHËLSTA. A3 T£L10236 W. Maschhaupt over „Kleuren hun taal, karakter en symboliek". Bloemenheuvel, Bloemendaalseweg 158, 8 uur: Buurtvereniging „Overveen", Bianca Dony over „Sicilië en het werk van Danieló Dolci". Rest. Brinkmann, 2 uur: Nederlandse- Vrouwen-Electriciteits-Veren. afd. Haarlem, mevr. M. Ouwehand-Hartree over „Kris kras door de Elektriciteitspraatjes". Dinsdag 30 oktober Frans Hals Museum, 8 uur: Volksuniver siteit, Drs. J. G. Waardenburg over „China tussen gisteren en morgen" (Begin van de cursus). Minerva Theater, 8.15 uur Tweede avond wereldretzigersserie, H. R. van Heekeren over „Op zoek naar de prae-historische mens". Woensdag 31 oktober Frans Halsmuseum, 8 uur: Prof. dr. W. S. van Thienen: Het toneeldecor. (Met excursie naar het Toneelmuseum). Concertgebouw, 8 uur: R.K. Commissie „De Vrije Tijd", toneelvoorstelling. Donderdag 1 november Frans Hals Museum, 8 uur: Volksuniver siteit, mr. H. E. Phaff over „De betekenis der gemeenten: plaatselijk, nationaal en internationaal". Rest. Brinkmann, 8 uur: Genootschap Ne derlandEngeland, Julian Symons over „The history of crime novel". Hotel „De Beurs", Hoofddorp, 8 uur: tot zaterdagmiddag 3 nov. congres over „Vor ming, Onderwijs en Jongerenwerk ten Plat- telande" in het kader van het 15-jarig be staan van de Plattelands Jongeren Gemeen schap in Nederland. Raadhuis Hoofddorp, 2.30 uur: Gemeente raadsvergadering Haarlemmermeer. reylers Museum: Schilderijen l«e en 90c eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse schoo) 16e i/m 19e eeuw Fussieien natuurkundige instrumenten Dagelitks van 11—5 uur Eerste tonria van de maand van 1—5 uur Bisschoppelijk Museum Jansstraat 16 Uuo. religieuze kunst schilderijen middel eeuwst neeldhouwwerken Van 10 12 3' en van 1311--5 uur 'benaive maandag Zon- en feestdagen '4-5 uur Kunstcentrum „ln 't Goede uur", Nieuwe Kerksplein 1, gedurende de maand ok tober tempera en olieverfschilderijen van Hans Mulder Geopend 106 en 810 U Kunstcentrum „De Ark" Nieuw Heilig land 1. Tot en .net 3 november Expo sitie naamloze schilderijen Geopend v 95 uur tijdens de concerten op ma., wo en vrU ook 68 uur Galerie „Uittenhout", Kleine Houstraat 41. Van 27 oktober tot en met 17 november: olieverven en aquarellen van Leen Spie renburg. Geopend 10.305 uur. 's Zondags van 2—5 uur vrijdags bovendien 810 uur. weinig. Met uitzondering van een kleine serie goede services van Gaus in de derde set werd de opslag doorgaans verknoeid, de aanval bleek vrijwel mach teloos en in verdedigend opzicht stapel den Leijen c.s. fout op lout. Zo was het dus niet het favoriet OVRA, dat de lakens uitdeelde, maar Alliance, dat slechts 32 minuten nodig had om een 15-6, 15-8 en 15-10 zege te boeken. De dames van Die Raeckse 2 en Mad- joe speelden een saaie wedstrijd. In een laag tempo en zonder zichtbare inspanning speelden de Haarlemse da mes, die wel een grote technische meer derheid demonstreerden, Madjoe naar een nederlaag. De tweede set had wel een spannend scoreverloop, maar zelfs toen bleef het een kleurloos duel (15-9, 17-15, 15-5). Wü kregen echter wel de indruk, dat deze Raeckse-formatie tot zeer veel in staat. is. Bij de eerste klassers boekte Onze Gezellen een verdiende zege op Gios. Meer dan drie sets had de ploeg van Mej. Henneman hier niet voor nodig. (15-11, 15-10, 15-4). Ook Velox toonde in de eerste set duidelijk een sterker team te bezitten dan Topscore. Met 15-3 werd deze set gewonnen, maar daarna maakte de ploeg van Mej. Brou wer de indruk de tegenpartij wat te onderschatten. De Vogelenzangse club, die vergeleken bij vorig seizoen aan kracht heeft ingeboet, maar nog altijd veel geestdrift aan de dag kan leggen, maakte hiervan gebruik om een winst punt uit het vuur te slepen (10-15, 16-16, 15-11). Ook de heren van OVRA vatten de zaken na twee set-overwinningen op OSS wat te gemakkelijk op en ook de Zandvoorters benutten deze fout door op de halve winst beslag te leggen. (15-11, 15-11, 16-18, 12-15). De uitslagen: Dames: die Raeckse 2 Madjoe 3-0, Gios Onze Gezellen 0-3, Velox Topscore 2-2, HSVC Alliance 22 3 0-3, PWN JBS 1-3, Triumph Set Up 2 3-0, JBS 2 Topspore 2 3-0. HEREN: Alliance OVRA 3-0, OVRA 2 OSS 2-2, Alliance 2 Gios 2 3-0, PSVH 2 HBC 2 1-3, OVRA 4 HSVC 0-3, CIOS 2 Alliance '22 1-3, De Blinkert 2 Triumph 1-3, Ener gie 2 OVRA 5 0-3, Set Up 2 JBS 0-3, HSVC 2— Alliance '22 2 0-3, FES 2 Alliance '22 3 3-0, Topscore OVRA 4 2-2. ONDERTROUWD: P. J. G. Stroosma en M. C. M. Oosterholt; J. V, Meijer en M. E. van Soest; H. P. Herwarth von Bittenfeld en C. C. E. Krab. GETROUWD: H. A. Broelman en E. C. W. Henneman, L. H. Brokke en Th. A. de Jager: Th. J. van Turnhout en L. J. M. Verbeek; J. Th. Driessen en Y. M. de Jong. GEBOREN; z. v. C. F. Erkeiens en J. A. Groot; dr. v. P. F. van der Hulst en C. J. Jansen. OVERLEDEN; Mej. J. E. Ebbers, 83 jr.; J. van Zeideren, 89 jr.; Mevr. E. M. Neeskens-Duivenvoor- den, 67 jr. Haarlem: Haarlem-NOAD, HNC-UW, Ripperda-Zandvoortmeeuwen, EHS- Onte Gezellen, Renova-Hoofdd. Boys. Heemstede: HBC-Quick A. Lisse: Lisse-Alphia. De Zilk: Van Nispen-ZLC. Noordwykerhout: WSB-Altior. Aalsmeer: Aalsmeer-SohOten. Aerdenhout: THB-NAS. Santpoort: Velsen-Vitesse. IJmuiden: VSV-Wageningen. Beverwük: Beverwijk-Alcm. Victrix. Wük aan Zee: Wijk a. Zêe-DEM. Heemskerk: ADO-HSV. van Rijkswaterstaat in de kosten van verbreding van de Herenweg belache lijk laag is. Maar er valt van de andere kant weinig aanmerking te maken op het standpunt van deze rijksdienst. Hij verheelde niet, dat de kosten van het werk het college bitter zijn tegengeval len. De opmerking van de heer WIL- LEMSE (KVP) om er voor te zorgen, dat de Adriaan Pauwlaan niet over belast raakt wanneer de lichten er zijn, zal ter kennis aan Openbare Werken worden gebracht. Evenals de opmer king, die de heer VERHOEVEN (KVP) tijdens de rondvraag maakte over de onoverzichteiyke bocht in deze laan ter hoogte van de Bronsteeweg. Het aanbrengen van de voorgestelde voorzieningen in achtenveertig woningen aan de Thorbeckelaan noopte de heer VAN DER HULST (KVP) er by de wethouder op aan te dringen, dat scherp toezicht zal worden uitgeoefend. De wet houder zegde dat toe en hoopte, even als de heer VAN DER LINDEN (KVP), dat met het aanbrengen van deze voor zieningen een einde komt aan de mi sère met deze huizen. Zonder hoofde- lüke stemming ging de raad akkoord het reeds verleende krediet van 18.000 tot 30.000 te verhogen. De raad besloot verder de heer P. Peeperkorn in Heemstede en Van de Velde's Betonbouw in Haarlem niet ont vankelijk te verklaren in hun beroep tegen een beslissing van B. en W., dat het vestigen van een bedrijf aan de Blekersvaart op verschillende gronden niet kan worden toegestaan. Mr. MIN- DEROP (KVP) betreurde het in een opmerking-terzij, dat in een brief van het college door een niet gelukkig ge kozen redactie onvervulbare verwach tingen bp de betrokkenen waren ge wekt. Aan het begin van de vergadering heeft mevrouw VRIESENDORP (WD) naar aanleiding van een adres van de Nederlandse Vereniging voor Vrouwen- belangen gepleit voor de instelling van een vrouwenadviescommissie voor de woningbouw. Er is daar alle reden toe. Een discussie over deze kwestie leek de voorzitter passend bij de behandeling van de begroting voor volgend jaar. Tijdens de rondvraag, heeft de ZE GW AART (KVP) op de gevaarlijke verkeerssituatie van de Leidsevaartweg tussen de brug in de Zandvoortselaan en de brug tegenover Leyduin gewezen. Fietsers verkeren op deze weg voortdu rend in levensgevaar. Het zou er voor hen veiliger op worden, wanneer aan de westkant van de weg een fietspad werd aangelegd. De wethouder van openbare werken was het helemaal met de heer Zegwaart eens en deelde mede, dat plannen bestaan om de weg te ver beteren. Een verzoek van dit raadslid aan het college, met de NZH contact op te nemen over een busverbinding van de Rivierenbuurt met het centrum van het dorp zullen B. en W. in be raad houden. De voorzitter verwachtte van een aanvraag geen succes. Ten slotte bracht mevrouw Vriesendorp nog eens de zandauto's ter sprake, waarop de voorzitter haar mededeelde, dat on langs deze brandende kwestie bespro ken is op een vergadering van burge meesters van Zuid-Kennemerland. Er wordt naar een gezamenlijke aanpak gestreefd. HEREN: le klasse. HGC-BMHC. Overgangsklasse: DSHC II-BMHC II, Alliance-Gooi. Promotieklasse: C: BMHC III-Schey- beeck, D: Eechtrop-Kampong II, Straw- berries-Pinoké, Voordam-HBS. 2e klasse: D: HBS II-BMHC IV, E: BMHC V-Zandvoort, Strawberries II-Aliiance II, Alkmaar II-Eechtrop II, BMHC VI-Ever Swift. 3e klasse: D: Alliance IV-HDM VI, Saxenburgers-Leiden VI, Kieviten IV- HBS III, E: Pinoké IV-Straberries III, F: Rood Wit-HIC IV, Gooi IV-Alliance III, Hilversum VI-HBS IV. 4e klasse: D: Ever Swift II-Groen-Geel VIII, HBS V-BMHC VII, Scheybeeck II- Rood Wit II, Alliiance V-Strawberrie» IV, Eechtrop III-Alkmaar IV, Hermes II- Zandvoort II, F: Zandvoort III-FIT II. Randwijck Ill-Strawberries V. Districtscompetitie: le klasse: A: Scheybeeck I-BMHC VIII, Alliance VT-Strawberries VI, Eechtrop IV-Alk- maar V, Terriers II-Ever Swift IV, B: Allicance IX-Saxenburgers III, Hurley VI-Rood Wit III, C: Hermes IV-Rood Wit IV, HIC VlI-Saxenburgers IV, Am sterdam X-Eechtrop V. DAMES, le klasse: RBC-BDHC, Al liance-Gooi, HBS-Kieviten. Promotieklasse: A: HDM-Rood Wit, Groen Geel-BDHC II. 2e klasse: B: BDHC III-MRHC, Rood Wit II-Ever Swift, C: Alkmaar- Eechtrop, D: Strawberries-Laren II. 3e klasse: D: BDHC IV-Zandvoort, Strawberries II-Leiden II, Kieviten IV- HBS II, E: Scheybeeck-Terriers II, Terriers-Strawberries III, HBS IV-Alk- maar II. F: Alliance II-HIC II, Pinoké V-HBS II. 4e klasse: D: Ever Swift I-BDHC V, Leiden IV-Rood Wit IV, HBS V- Alliance IV, E: Ever Swift Ill-Rood Wit III, Alliance III-Myra II, Echtrop II-Alkmaar IV, F: BDHC V-HIC IV, VVV-Alliance V. Districtscompetieie: le klasse: A: HC V-Strawberries IV, FIT III-Saxen- burgers, Kraaien III-Eechtrop III, B: Ever Swift IV-Scheybeeck II, Rood Wit V-Amsterdam V, Strawberries V- Sart. 2e klasse: A: Scheybeeck III-HBS VI, AMVJ IV-Eechtrop V, B: HIC VII-A1- liance VI, Hoorn II-Eechtrop IV, C: Ever Swift V-Sarto II, Scheybeeck IV- Kraaien IV, Randwijck IV-BDHC VII. (Advertentie) HAAPltM:TeUJ554 Eigen reparatie Inrichting voor uurwerken, Goud en Zilver

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2