Heemstede: voor 1963 f300.000 over nieuw ORANGE i De Kampioen uit sit weer in de lift Bekwame jongeren met juiste mentaliteit Bergens Klem Vrouwenkoor opent winterseizoen Jongetje op zebrapad bij Zaanenstraat aangereden Haarlem omhoog Enkele elektra-tarieven gaan met één cent omlaag alstublieft... Kinderboekenweek in Haarlem „VREEBURG" TERUGBLIK OP WIELERSEIZOEN frisvrolijkfantastisch Activiteiten van bibliotheken CULTURELE KRING 'T HF.I.M Aan lopende band overwinningen SOLEX Uit STAD en STREEK Zware straf voor hen die hond los laten lopen Honden aan de lijn in Zuid-Holland BLIJKENS ONTWERPBEGROTING Aa-Be PLAIDS Zaalberg Fa. B. J. VAN LIEMT ONGELUKKEN IN HAARLEM Regenkleding voor heren HARDEBELT VRIJDAG 26 OKTOBER 1962 PAGINA 3 Voor ijzersterke Werkschoenen Boerlagen schoenen Burgerlijke Stand Haarlem Woningbouw Subsidies Proef die gouden gezondheid van sappige sinaasappelen. Drink vól- fruitige, frisse Fanta Orange! DE UITBREIDING VAN SCHIPHOL In Minerva REISVERHAAL OVER THAILAND Subsidie Sinterklaas- comité onderwijzers Alberdingk Thijm speelt „Saldo Mortale Op 13 en 14 november HAARLEM, 26 okt. Er is een tijd geweest dat men Haarlem, wat betreft zijn prestaties op wie- Iersportgebied, nagenoeg op één lijn stelde met de provincies Lim burg en Brabant. En de renners die deze prestaties verwezenlijk ten, kwamen alleen uit „De Kam pioen". Deze glorietijd, waarin aan de lopende band kampioen schappen werden behaald en .klas siekers' gewonnen, ligt niet zo heel ver achter ons. Het was in de beginjaren van '50, toen driemaal achtereen het nationale clubkam pioenschap op de weg en vier keer het „Zilveren Molen"-toernooi door de Haarlemse club werd ge wonnen. Maar de laatste jaren is er flink de klad in deze grote successen gekomen en daarom is het zo verheugend, dat er na deze minder goede jaren, een opleving merkbaar is. „De Kam pioen" zit weer in de lift omhoog. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiiimiiiimiiiiiHiiiimimmiiiiiiiiiiiiiini Triomfen Van 49.75185.00 Diefstal in werkplaats op terrein GEB T oekomst O T O Fietsend meisje gaf geen voorrang 4-jarig jongetje steekt plotseling weg over Voetbalprogrammia Jeugd Semii-profs Verkoop van grond aam Bouwes Katten binnen houden Herfsittenitoonistel liing J e ugdtiiafcuurwach t CAFÉ-RESTAURANT Biljartend Kennemerland Rustiger stemmiinig Beurs van New York m HEEMSTEDE, 25 okt. Vandaag Is in Heemstede de ontwerp-begroting voor 1963 verschenen. Evenals in 1962 is er ook dit keer een batig sal do dat geraamd wordt op 300.000. Dat is hoe gelukkig B. en W. overigens met het bedrag zijn 100.000 minder dan mocht worden Verwacht. Dit jaar had Heemstede 200.000 over. Het belangrijkste nieuws is dat op 1 januari enkele elektratarieven met één cent per kilo- Watt worden verlaagd. Daarvoor is op de begroting 75.000 uitgetrokken. Als het batig saldo van het komende jaar wordt meegeteld beschikt de ge meente over een algemene reserve van ongeveer 1.400.000. Dat bedrag is voor Heemstede aan de bescheiden kant. Niettemin pleiten B, en W. voor een ruime speling in de begroting voor de komende jaren waarin belangrijke in vesteringen gedaan moeten worden voor de aanleg van de zwemvijvers, de bouw Van het politiebureau en de verbetering Van de Valken'burgerlaan, Glipper en Dreef, Zandvoortselaan en Lanckhorst- laan. De winsten van de bedrijven zijn aanmerkelijk lager geraamd dan in 1962. Dat houdt voornamelijk verband met nog te treffen salarismaatregelen. In het komende begrotingsjaar zal de raad een voorstel over fluoridering van het drinkwater te behandelen krijgen. Met Amsterdam, de leverancier van het water, worden hierover besprekingen gevoerd. Verwacht wordt dat in 1963 ongeveer 21 pet. meer electriciteit van Haarlem moest worden ingekocht dan twee jaar geleden werd afgenomen. De verlaging van enkele elektrici teitstarieven heeft betrekking op het vastrechttarief (tarief B). het enkele tarief voor gezinsverbruik (tarief A) en het zogenaamde dubbele tarief (ta rief C). Geen verlaging is mogelijk voor het normaal tarief A van 25 cent, het nachtstroomtarief C en voor de winkeltarieven. Over dit laatste tarief zeggen B. en W. in hun aanbie dingsnota dat het niet ongunstig af steekt tegen de tarieven van de om liggende gemeenten. Verder hopen B. en W. dat eind vol gend jaar alle gaslantaarns zijn ver vangen door elektrische armaturen. Plannen voor een betere verlichting in tal van straten staan op stapel. Kredie- (Advertentie) Lange Veerstraat 32 Haarlem BEVALLEN van een zoon: 25 okt. W. J Leen-Berkhof, 25 okt. A. J. Vromans- Muzerie 24 okt. E. Kuvener-Krieger, 24 okt C E. M. J Loogman-Meesters, 25 okt. B. Tolkamp-te Linde, 25 okt. A. M. van Tol-Snoek. BEVALLEN van een dochter. 24 okt. L. van Dansik-Sala, 23 okt. M. M. A. Brands-Grootenboer, 24 okt. b. J Huurne-van Rooien. ONDERTROUWD: 25 okt. L. bemp- per etn H. W. J. van Graas, J. A. Meui- man en M. L. Kieft, P. J den Dunnen en H C. Schouten. GEHUWD: 25 oklt H Zieren en J. M. Hart, J. Miedema en E. U. Blankwater, J. K. Wielders en M. L. Barendsen, A van Duijvenbode en H. A. Westerman, C. J. den Hollan der en W Wielart, A. H. E. Bruins en L. D Beksvoort, W H. Hupje en M. A Swart, R de Leeuwe en G. van Za- nen, P. J-Moree en J. van Zanen. GEHUWD: 20 okt.: F. J. M. J. Smits van Waesberghe en G. M. van der Laan; 22 okt.: L. P. p. m. Schreurs en B. A. Boeree, H. a. Aalderink en L. Meijer; 23 okt.: T. c J M Friethoff en W. M. Grol, J. M. Blom en A. J. M. van Straaten OVERLEDEN20 Okt.: E. P. Hol- trop-van Gelder, 95ij., Beelslaan. 21 ®kt-: L. W. Corsten-Stevens, 68 j., Kou- denhorn. 22 okt.: J. Vreken, 43 j„ Ha- ||Paterslaan. 23 okt.W. j. v_ Vulpen, 5? 3;, Lorentzplem, S. v. d. Wansem, 3-, Schoterweg, P. S. Hana, 70 j., Kleverlaan, W. Spaargaren, 39 Gast- huisvest t-v OVERLEDEN: 19 okt':J?' Blanksma, 67 jr., Regentesselaan20 okt.: I. l. Ruigrok, 23 u., Vergierdeweg; 21 okt.: N. Aardewijn-Otsen, 74 jr., Hazepaters- 3aan, A. Brinkman, 4 w„ Tugelastraat, J. D. baron Sweerts de Landas 57 jr., Hazepaterslaan; 22 oklt.: A. M. Deur- loo-Selter, 81 jr., Gasthuisvest, W. K. Rees, 82 jr., Velserstraat. OVERLEDEN 24 okt. I. W. van der Sande-Van Oldenborgh, 83 j., Beelslaan; 24 okt C. J. Meijers, 82 j., Grebber- straat; 24 okt. J. N. Spierdijk, 61 j., Korte Lakenstraat; 24 okt. D. Romün, 6 m, Hazepaterslaan. ten zullen worden gevraagd voor ver betering van de toegangswegen op het RQH-complex en van de terreinen aan de zuidkant van de Ringvaartlaan. De woningwetwoningen voor 1963 zul len worden gebouwd in het uitbreidings plan Glip 11. Verwacht wordt dat dit plan in april door GS van Noord-Hol land wordt goedgekeurd. Onmiddelijk daarna wordt aan de verwezenlijking ervan begonnen. B. en W. hopen ver der dat in de loop van het begrotings jaar uitbreidingsplannen voor de terrei nen tussen „lepenrode" en „Berken rode" en de terreinen ten oosten van „Kennemeroord", „Overbos" en „Ken- nemerduin" kunnen worden vastgesteld. Niet met name genoemde maatregelen worden in het vooruitzicht gesteld ter oplossing van verschillende verkeers- vraagstukken. De kosten per leerling voor het open baar lager onderwijs en u.l.o. zijn in vergelijking met 1962 aanzienlijk geste- fen. Deze toename is een gevolg van e stijging van de onderhoudskosten der scholen met ongeveer 10.000. Bo vendien moet er rekening mee worden gehouden dat het aantal leerlingen voor de openbare lagefe scholen zal dalen van 760 tot 700. Het leerlingenaantal van de bijzondere scholen ondergaat bijna geen verandering (in 1962: 1935; in 1963: 1910). De exploitatiekosten van deze scholen moeten met 37.000 wor den verhoogd. Dezelfde verschijnselen vallen waar te nemen bij het u.l.o. De openbare school rekent in 1963 op 335 leerlingen (dit jaar is dat 350), het bij zonder onderwijs op 900 (thans 865). In de ontwerpbegroting is aan sub sidies, contributies en erkenningsbij- dragen een bedrag van 123.876 op genomen. Dat is 11.156 meer dan in 1962. Nieuwe subsidies zijn aan de be staande lijsten niet toegevoegd. Alleen zijn de bedragen van enkele subsidies verhoogd. Wei hebben B. en W. tien aanvragen voor nieuwe subsidies ont vangen. Hieronder volgt een opsomming van de subsidies welke verhoogd zijn: Ver eniging van Nederlandse Gemeenten ƒ3120 (was 2606); Stichting Noord- Holland Provinciaal Opbouworgaan 520 260); Vereniging Elektrici teitsbedrijven 1500 1200)Heem- steedse Vereniging voor School- en Werktuinen ƒ5000 3500); Pro Juven- tute 460 275)Vereniging Katho lieke Gezinsvoogdij en Patronage ƒ415 250); R.K. Reclasserings ver eniging afdeling Haarlem 400 250); Prot. Chr. Reclasseringsvereniging af deling Haarlem 105 100); Witte Kruis Heemstede 13.690 9.850) Wit Gele Kruis Heemstede 4400 2850); Gezinszorg ƒ13.000 (ƒ10.000) en Maatschappelijk Werk 6000 5000). Subsidies die verlaagd zijn: Noordhol lands Philharmonisch Orkest 6.984 8.285) en Medisch Maatschappelijk Consultatiebureau voor Alcoholisme ƒ25 (ƒ125). (Advertentie) .2888 w.y,.Xv.4sX< In Nederland gebotteld met toestemming van de rechthebbende op de gedeponeerde handelsmerken „Fanta' en „Coca-Cola- HAARLEM, 26 okt. Morgen om half negen begint voor de Nederlandse jeugd de kinderboekenweek 1962. De jeugdbibliotheken hebben ter viering van dat feit met de hulp van het Landelijk Inlichtingenbureau „Boek en Jeugd" in Den Haag een programma opgesteld voor de leerlingen van de lagere scho len. Zij hopen daarmee het kind ver trouwder te maken met het boek. De boekenweek staat in het teken van de EEG en draagt als motto. „Landen helpen elkaar In de Haarlemse r.k. jeugdbibliotheek aan de Nieuwe Gracht worden de kin deren van de laagste drie klassen van de lagere scholen op woensdag 31 okto. ber 's middags im 2 uur verwacht, de hoogste drie klassen komen om kwart voor vier aan de beurt. In verband met de vrij kleine ruimte waarover de Di- bliotheek beschikt, kunnen alleen de le denvan de bibliotheek worden toegela ten. De kinderen mogen zich verkleden als een figuur uit een boek van een der EEG-landen, verplicht is dat niet. De bi bliotheken van Nederland hebben ter ge legenheid van de viering elk een of twee verhalen uitgekozen die aan de kinderen voorgelezen zullen worden. Voor de kleintjes van de r.k. jeugdbibliotheek heet dat „Als de kat van huis is", voor de groteren is de keuze gevallen op een fragment uit „Gideons reizen", het be kende kinderboek van A. Rutgers v.d. Loeff Basenau. Daarna zullen de kin deren zelf met zang en toneel het mot to van de kinderboekenweek „Lan- dbn helpen elkaar" uitbeelden. Tenslot te zullen de prijswinnaars van de puz zel, uitgeschreven door het bureau Boek en Jeugd bekend gemaakt worden. In de jeugdbibliotheek van de stads bibliotheek aan de v. Merlenstraat wor den de lezertjes eveneens woensdag 31 oktober verwacht. Ook voor hen zal een toepasselijk verhaal worden voor- ZANDVOORT, 26 okt. Ter opening Van het winterseizoen van de Culturele Kring ,,'t Helm" te Zandvoort concer teerde gisteravond in het Gemeen schapshuis het Bergens Klein Vrouwen koor onder leiding van Klaas Venne- ker. Het koor zong behalve polyphone werken van Nederlandse meesters uit de 15e en 16e eeuw een romantisch en impressionistisch programma. Het Bergens Klein Vrouwenkoor be schikt over degelijk stemmateriaal, waarbij de alten-groep de beste kwali teiten toont. Zowel de eerste als twee de sopranenvleugel maken weinig ge bruik van de bovenressonans, waardoor in de totale koorklank kortsluiting ont staat, die remmend werkt op de ver tolking van serene polyphone composi ties. Zo klonk het „Sanctus" van Cle- I"ens Non Papa weinig transparant, terwijl een overmatig vibrato de klaarheid van het motet „Hodie apa- nutvan Orlando di Lasso verstoorde. In de bijzondere moeilijke „Messe a trois voix'' van Caplet won het koor aanmerkelijk aan klankschoonheid en werd de sensibele schrijfwijze van de componist juist geïnterpreteerd. Ook het „Chanson d'Automne" van Barte- linlc, waaruit een impressionistisch klankidioom spreekt, liet behoudens de nogal vage dictie een sympathieke in druk achter. De Duitse dansen van Schubert, waarmee het koor zijn op treden besloot wjj zouden deze mu ziek kunnen omschrijven als geniale amusementsmuziek miste het Ween- se élan. Het klonk in de diverse scha keringen te gelijkvormig. De dirigent Klaas Venneker, die zich als verdienstelijk pianosolist in werken van Schumann, Liszt en Debussy ont popte, hadden wij in zijn toelichtingen liever wat beknopter gezien. Het con cert werd nu een „muziekles". ANDRéKAART gelezen. Na afloop daarvan zullen de kinderen het EEG.-spel opvoeren. In het filiaal „Huis te Zaanen" wordt de boe kenweek op vrijdag 2 november met de kinderen van de vier laagste klas sen van de lagere scholen gevierd. In beide bibliotheken zal van zaterdag 27 oktober tot zaterdag 10 november een tentoonstelling van jeugdboeken over en spelen in de EEG-landen worden ege- houden. De uitslag van de puzzel zal in deze bibliotheken begin november wor den bekend gemaakt. (Advertentie) 100% WOL Grote Houtstr. 62 en 67. Tel '0657-12839 HAARLEM, 26 okt. Als gevolg van de uitbreiding van de luchthaven Schiphol met een nieuw centraal ver- keersareaal met landings- en startba nen zal in de naaste toekomst meer vermogen van het provinciaal electrici- teitsbedrijf van Noord-Holland nodig zijn, aldus hebben Ged. Staten van Noord-Holland aan Prov. Staten mee gedeeld. Teneinde hierin te voorzien, zullen kabels van Schiphol naar het station Amstelland en van Schiphol naar het station Aalsmeer worden gelegd. Op het terrein van de luchthaven zullen acht transformatorstations worden inge richt en aangesloten op de te leggen kabels. Voorts zullen tentoehoeve van de telefoon, meting en signalering enige telecommunicatiekabels moeten worden gelegd. De hieraan verbonden kosten worden geraamd op 1.600.000,-. HEEMSTEDE, 25 okt. De We reldreizigers-serie in het Minerva Theater wordt dinsdagavond 30 okto ber voortgezet met een reisverhaal door de heer H. R. van Heekeren. Op de titel „Op zoek naar de prehisto rische mens" zal hij vertellen over zijn belevenissen in Thailand. De causerie wordt met filmbeelden toegelicht. ZANDVOORT, 25 okt. Burgemees ter en wethouders stellen de raad voor een subsidie van maximaal 500 te verlenen aan het Sint Nicolaascomi- té van de Zandvoortse onderwijzers. Dit comité organiseert weer het Sint Nicolaasfeest voor de openbare en bijzondere kleuterscholen en lagere scholen alsmede voor de eerste klassen van de Ulo-scholen. KDAVERJASAVOND De K.A.B. afdeling Zandvoort opent op dinsdag 30 oktober het winterseizoen met een klaverjasavond voor leden en hun ken nissen. Aanvang 8 uur in het paro chiehuis. ft HAARLEM, 26 okt - De r.-k Re derijkerskamer „Alberdingk Thym" speelt op 13 en 14 november in de stadsschouwburg het merkwaardige blijspel „Saldo Mortale" van de jonge Nederlandse auteur, Dimitri Frenkel Frank. De voorstelling wordt geregis seerd door Jan W. van de Ven. Tijdens een gisteren gehouden le denvergadering van „Alberdingk Thym" is het Huishoudelijk Reglement van de vereniging geheel gemoderni seerd. Er is nu nadat eerder dit jaar niet-spelende leden als bestuurs leden waren aangetrokken een strikte scheiding gemaakt tussen de zakelijke en artistieke aspecten van de leiding van de Rederijkerskamer. iiiiii Er zijn in het voorbije seizoen welis waar geen verrichtingen van wereld formaat door de rood-witte wielrenners uit de Spaarnestad geleverd, maar het feit dat er zich enkele bekwame jonge ren hebben aangediend, is een goede reden om de toekomst met wat meer optimisme tegemoet te zien. Onder die jongeren zitten nog wel geen wereld kampioenen, doch enkelen onder hen blijken toch wel over de juiste menta liteit te beschikken om in de sport op twee wielen het eèn en ander te gaan betekenen. Hoe en wat de renners van de Haar lemse club zoal presteerden in het jong ste seizoen? De Heemsteedse favoriet Piet Steenvoorden zegevierde als onaf hankelijke in profkoersen te Vlijmen en Groningen én was ook in de Rondes van Haarlem, Ulicoten, Gouda, Benne- broek. Hulst en de 160 kilometer lange Chobhum-course in Engeland de sterk ste rijder. Samen met Jan Rasch triom feerde Piet bovendien in een koppel- koers op de baan in Hilversum en voor de vijfde keer bracht hij het lange afstandskampioenschap van „De Kam pioen" op zijn naam. Coen Visser reed vijfmaal het ere rondje van de winnaar en daarbij be haalde hjj zijn mooiste zege in de „klas sieke" Ronde van Gelderland. De snel le Santpoorter was ook de sterkste in de Rondes van Breda, Hulst, Castri- cum en de rit Ossendrecht-Oss in de tweedaagse Ronde van Brabant (twee de in de eindstand). Verder veroverde hij ereprijzen in de Ronde om de Haar lemmermeer (2e), de Ster van Zwolle (2e), Ronde van Vlaanderen (4e) en in de Ronde van Oostenrijk bracht hij net in de verschillende ritten tot 'n vierde, zesde zevende en tweemaal 'n acht ste plaats. De jonge Henk Peters uit Heemstede behaalde in de Ronde van Vleuten de volle winst en kwam daarvoor m Naald wijk, Heikant en Alphen, waar hij met tweede plaatsen genoegen moest nemen, net iets tekort. Hij reed bovendien een HAARLEM, 26 okt. Gisterochtend omstreeks 8 uur wilde een 8-jarig jon getje de Rijksstraatweg oversteken ter hoogte van de Zaanenstraat. Hij ging naar de overkant via de oversteek plaats, maar werd aangereden door een bromfiets, bereden door een 19- jarige matroos ter koopvaardij uit Haarlem. De jongen liep een lichte her senschudding op en brak zijn linker been. Hij werd naar het ziekenhuis St. Johannes de Deo overgebracht. Tegen de bromfietser werd proces-verbaal op gemaakt. Een andere jongen, 9 jaar oud, stak gistermiddag .om 17.30 de Kleine Hout weg over. Hó lette daarbij niet op het verkeer, met het gevolg, dat hij door een bestelauto, bestuurd door een 29- jarige groentehandelaar uit Vijfhuizen, werd aangereden. Met een zware her senschudding werdhet slachtoffer naar de Mariastichting overgebracht. Om 14 uur gistermiddag reed een 16-jarig meisje uit Bloemendaal op haar fiets in de Berkenrodestraat. Zij passeerde enkele geparkeerde auto's en kwam daarbij op de linker-weghelft terecht. Tijdens dat passeren kwam zij in botsing met een uit tegenovergestel de richting komende bestelauto, be stuurd door een 29-jarige stoffeerder uit Haarlem. Het meisje liep een lichte hersenschudding op, maar kon per auto naar haar woning worden ver voerd. Vannacht om 0.30 uur stond een auto geparkeerd aan de reohter-zijde van de weg in de mr. Jan Gerritszlaan. Op het ogenblik dat de eigenaar, een in woner van Santpoort, die op visite was geweest, naar buiten ging, hoorde hij een hevige klap. Zijn auto was aange reden door een licht-grjjze peugeot. De wagen verdween met grote snelheid in de richting van de Delftlaan en sloeg toen links af. Op straat werden een vernielde koplamp, een sierstrip, een wieldop en een bloemvaasje gevonden, vermoedelijk afkomstig van de ver dwenen auto. Getuigen worden verzoent zich met de politie in verbinding te stellen. Gistermiddag om 15.20 uur was een timmerman bezig met het uitzagen van een deur aan een huis in de Jansstraat ter hoogte van de Ridderstraat. De man stond op een trapje en gleed plot seling uit. Hij kwam met zijn hoofd tegen het uitgezaagde deel van de deur en liep een ernstige hoofdwond op. Hij moest naar het ziekenhuis St. Joannes de Deo worden overgebracht. Op het moment van het ongeluk passeerde een dame met een kindje achterop haar fiets. Zij kwam te vallen evenals het kind. Beiden konden later hun tocht voortzetten. (Advertentie) ONZE NAJAARSCOLLECTIE omvat de nieuwste dessins in katoen wol met trevira en tweed. DAMES- EN HERENMODES „bu.swig ,1 Hiwirtin Speciaalhuis Regenkleding HAARLEM, 25 okt. In de nacht van dinsdag op woensdag is er inge broken in een schilderswerkplaats op het terrein van het G.E.B. aan de Har- menjansweg. Men is binnengekomen door een ruitje in te drukken. Vermist worden een chronometer, een verfdikte- meter en een glassnijder. De drie ar tikelen hebben een gezamenlijke waar de van driehonderd gulden. beste Ronde om het IJsselmeer: zeven de in Beemster-Sneek, achtste in Sneek- Zwolle, vijfde in Zwolle-Amsterdam en vierde in het eindklassement. Ook de Haarlemmer Gerrit Krabbenbos begon met een vierde plaats in de rit van de Beemster naar Sneek heel goed in de IJsselmeerronde, maar werd daar na door het „pechtduiveltje" op de hie len gezeten. Gerrit behaalde m de twee daagse van St. Mariabrug in België zijn eerst overwinning als amateur en moest het verder door zijn gemis aan een scherp eindschot met ere plaatsen stellen. Dat moesten ook Toon Rutte, die in het recente seizoen met heel veel pech en tegenslag had te kampen, Eddy Riethoff, Cees Piers, Thijs Bouma, Ben Gieske, Bert Bogaard Tonny Peters, Aad Straver en Jan v. d. Horst. Coen Visser, Piet Steenvoorden en Gerrit Krabbenbos veroverden voor „De Kampioen" in de „klassieke" Ron de om de Haarlemmermeer de fraaie „Schiphol-trofee". Het jaar daarvoor hadden de Haarlemmers ook al beslag gelegd op deze wisselprijs. Van de nieuwelingen heeft Bram Schenk het tot overwinningen weten te brenggen in de provinciale nieuwelingen- wedstrijd van Noord-Holland en voor eigen publiek in Haarlem. Hij klasseer de zich bovendien 23 keer onder de eer ste tien. Chris Plus zegevierde in Bever wijk, Marcel Rutte in Haarlem-Oost en Rinus Stevens was de snelste nieuwe ling in Bennebroek. Ook het rijden van de eerstejaars nieuwelingen Ted Blom (tweede in Schagen, Beverwijk, Ach terveld en Bennebroek), Serge Hand- graaf, Aad Bogaard, die het sprint kampioenschap van „De Kampioen" op zijn naam bracht, Bert v. d. Pol, Cor Baars, Gerard Nijssen, Tom de Klerk, en Wil van Slooten heeft verwachtingen gewekt voor de toekomst. Zij kunnen in 1963, wanneer ook de routine een woordje mee gaat spreken, voor ver schillende successen zorgen. In het „Zilveren Molen"-toernooi, waarmee het seizoen werd besloten, hebben Rut- Advertentie) f 375- „Nu wegrijden zonder trappen" SOLEX SERVICE-STATION RIJKSSTRAATWEG 249 HAARLEM-N. TELEF. 57455 ZWANENBURG (Haarlemmermeer), 25 okt. Op het kruispunt Dennenlaan en Olmeniaan in Zwanenburg gebeurde dinsdagmiddag omstreeks kwart voor vijf een aanrijding tussen een 22-jarig fietsend meisje uit Zwanenburg en een volkswagen-combi, bestuurd door een 24-jarige Amsterdammer. Het meisje had geen voorrang gegeven. Met een hersenschudding is het meisje opgeno men in het Diaconessenhuis in Haar- ,lem. HAARLEM, 25 okt. Gistermiddag tegen half drie stak een vierjarig jon getje uit Haarlem plotseling de Har- menjansweg over. Het jongetje werd daarbij aangereden door een auto, die met matige snelheid reed. De auto werd bestuurd door een 25-jarige monteur uit Haarlem. Het jongetje liep enkele hoofdwonden en een hersenschudding op en is per ambulance naar het Grote Gasthuis gebracht. HAARLEM, 25 okt. Het program ma voor zaterdag luidt: Afd. C: HaarlemEDO, Alkmaar ZFC, DWS—Velox, ROH—KFC, Elink- wifkVolewijckers. Afd. D: HDVS—ADO, DHCAjax, VSVFortuna VI. Blauw-WitStormvo gels, Volendam—SVV. Het programma van de interregio nale jeugdcompetitie is als volgt: VolewijckersVelsen, Zaanlandia HMS, Hercules-AFC, Ajax—UW, Alc. VictrixHBC, ZaandijkDEM. ZANDVOORT, 25 Okt. In 1952 heeft Zandvoort aan de heer N. W. Bouwes in erfpacht gegeven de grond waarop deze zijn hotel heeft gebouwd. Tevens werd bepaald dat de erfpach ter gedurende 10 jaren het recht van kooo zou hebben van de grond en wel voor 20- per m2 voor zover daarop het hotel is gebouwd en voor ƒ10 per m2 voor de grond, waarop het par keerterrein is aangelegd. De N.V. Bouwes' Exploitatie maat schappij waarin hotel-Bouwes intus sen is ingebracht heeft nu verklaard van dit recht van koop gebruik te willen maken. Aan de raad wordt nu voorgesteld tot de verkoop over te gaan van 3300 m2 a 20,- en van 1428 m2 a 10,-. Het erfpachtsreoht blijft ge handhaafd voor het terrein, waarop de overbouwing van het hotel boven de Strandweg is tot stand gebracht. KASGELDLENINGEN Burgemees ter en wethouders van Zandvoort vra- f®" aan de raad machtiging om in leningen tot maximaal 2.000.000 te sluiten. Hierin is begre pen een rekening-courant-krediet ad 500.000,- dat bij de Gemeentebank kan worden opgenomen. SPREEKUUR Het spreekuur van de burgemeester van Zandvoort zal in plaats van op woensdag 31 oktober o donderdag 1 november van 10-12 uur worden gehouden. NAS (uit tegen THB): Blommestijn; Knön en Ligthart; v. Laar, v. d. Kamp en H. v. Rooijen; Zegers, Kleef, v. d. Boer, Meegdes en A. v. Rooijen. te. Plus, Bogaard, Baars, Nijssen en Stevens daarvan vast een voorproefje gegeven. Zij veroverden daarin van de 27 deelnemende ploegen de „Ragetli"- molen voor hun vereniging. Bovendien bevinden er zich ook onder de adspiranten van „De Kampioen" ver schillende knapen met aanleg. Vooral Jan Aldershof heer en meester in de clubwedstrijden is met overwin ningen in Tuinstad-Osdorp, Nieuw Ven nep, Rijswijk en de vierde rit in de „Tour der Jugend" (Duitsland) sterk op de voorgrond getreden. Desondanks kunnen ook Hans Hand- graaf, Portegies, Koelemij, Fiedhter, Sweers, Kuilboer, Van der Stoop, De Ruyter, Seelen en de vele anderen men heeft in de rood-witte club zo'n dertig jonge wielrenners tot de besten gaan behoren. Zij zullen zich echter heel wat opofferingen moe ten getroosten, want enkel en alleen met hardfietsen komt men er niet in de wielersport. HAARLEM, 26 okt. De politie zal van vandaag af scherper letten op het al dan niet aangelijnd zijn van honden. Het los laten lopen van honden is nu niet meer een overtreding van een algeme ne politieverordening, maar van art. 61 van de veewet. Eigenaars van loslo pende honden kunnen tengevolge daar van gestraft worden met ten hoogste een jaar gevangenisstraf of 500.- boete. DEN HAAG, 26 okt. De commis saris der koningin van Zuid-Holland beveelt op grond van art. 61 van de veewet, dat in de gehele provincie Zuid-Holland met ingang van heden honden zodanig moeten worden opge sloten of aan een ketting of lijn van voldoende sterkte moeten worden ge houden, dat zij niet in de onmiddel lijke nabijheid van andere honden kun nen komen. De commissaris der koningin vestigt er met nadruk de aandacht op. dat honden, die in strijd met dit bevél los lopend worden aangetroffen, op last van de burgemeester van de gemeente, waar zij zich bevinden, kunnen worden gedood. Aangezien ook katten ernstig gevaar voor verspreiding van hondsdolheid kunnen opleveren, doet de commissa ris der koningin een dringend beroep op de burgerij deze dieren zoveel mo gelijk binnen te houden. BLOEMENDAAL, 25 okt. In Huize Bloemendaal aan de Bloemendaalse- weg in Overveen wordt het komende weekeinde de jaarlijkse tentoonstelling gehouden van herfststukjes, vervaar digd door leden van de jeugdnatuur- wacht in Bloemendaal. Voor belangstel lenden is deze tentoonstelling zaterdag 27 en zondag 28 oktober geopend, steeds 's middags tussen twee en vijf uur. De deelnemende leden van de jeugd- natuurwacht moeten hun werkstukjes vrijdagmiddag tussen vier en vijf uur in huize Bloemenheuvel komen inleveren. Dat geldt niet voor de Jeugdnatuur wachters uit Vogelenzang. De stukjes worden daar van school opgehaald. In de heer T. Harkema heeft de Jeugdnatuurwacht Bloemendaal een goede propagandist voor dit werk ge vonden. Hij wil elke maand de jeugd natuurwachters een activiteit laten uit voeren. Er is begin gemaakt met een maandelijke uitgave van een gesten cild blad. Hierop komen tekeningen voor en deze moeten door de kinderen worden gekleurd. Aan het einde van het jaar zullen prijzen worden toege kend aan die schoolklas, waar de mees te tekeningen zijn bekroond. (Advertentie) het unieke trefpunt van gezellige sfeei en.... prima keuken. Aparte zalen voor recepties en diners. KERKPLEIN 16 - BLOEMENDAAL TELEFOON 62162 Op de ef- inder AMSTERDAM, 26 okt. fectenbeurs is thans een tendens van rustig afwachten ingetreden. De om. vang van de handel is kleiner gewor den en de koersen fluctueerden van daag binnen beperkte grenzen. De koersafbrokkeling welke gisteren in Wall Street is opgetreden, heeft het Damrak slechts weinig schade berok kend aangezien men in Amsterdam don derdag al enige matiging bij het koers- herstel had betracht. Op de voorbeurs noteerden aandelen Koninklijke Petroleum vanmorgen 134 hetgeen gelijk is aan de officiële slotprijs van gisteren. Hoogovens (475 bieden) noteerden eveneens onveranderd en AKU (338) was goed prijshoudend. Phi lips en Unilever waren iets lager. Eerst genoemd fonds gold 126, vergeleken met een vorige koers van 126,80 en Unilever was l'/t in reactie bij een koers van 120. Anaconda Coppei Bethlehem Stee) Chrysler Corp General Electric General Motors Kenneoott Copper Montgomery Ward Radio Corp Republic Steel RoyaJ Dutch Shell Union Oil Southern Pacific Southern Railway Stmd Oil Ny Tidewater Unilever U.S Steel 24/10 38 30% 58% 67 52% 63 10% 25% 49% 30% 37% 24% 48% 51% 17% 54 41% 25/10 37% 30% 55% 66 52 61% 12% 25% 46% 29% 37% 30% 101% 47% 50% 16% 33% 41 Stemming: gedrukt

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 3