Optimisme achteraf in „De nacht van de leguaan" WIENER IJSREVUE IN AMSTERDAM Boeiend jubileumconcert van „De Stem des Volks" Agenda voor Haarlem en omgevinj FILMJOURNAAL Pottenbakkersechtpaar uit Overveen naar Spanje I ofl Y.Empelen 3èiuy3mmt AXI 13000 Husqvama ENGEL Fancy Fair met kermisallure i. Voortreffelijke vertolking van Verdïs Requiem Hondjes en Blondjes De volmaakte bankroof Nieuwe gymzaal in Bloemendaal Het verraad der Tartaren Saison in Salzburg Overige films Koffie KREMER Thee BETERE FOTO i Nieuw Rotterdams Toneel speelt nieuw stuk Van Tennessee Williams In de Lingestraat SLEUTEL WEG? Haarlemmermeer lyceum Studio Roxy AT AX-TAXI Cinema Palace Rembrandt Apotheken en dokters- diensten H.H. Missen in Dekenaat Haarlem Keiler Macdonald ZATERDAG 27 OKTOBER 1962 PAGINA 2 „DE SLEUTELSPECIALIST" KATH. BIBLIOTHEEK SANTPOORT NAAR SPAARNIBERG Films Muziek Toneel Dans T entoonstellingen 1.2.3.4.5. ZAADHANDEL JAN R00ZEN ALLES VOOR UW TUIN WASSERIJ DUYN Ook voor de fijne was Tuinkeuringsprijzen worden uitgereikt Het is nu KINDERBOEKENWEEK! IN HAARLEM 5 DEC. IS REEDS IN ZICHT-. ALS HET EEN MOET ZIJN. Nell Herbert Burgerlijke Stand Haarlem ARISTONA TEiEVISIE HAARLEM, 27 okt. Opnieuw een stuk van Tennessee Williams. Ditmaal ,,De nacht van de leguaan" door het Nieuw Rotterdams Toneel. Een nieuwe fase in het oeuvre van deze succesvolle Amerikaanse auteur, zegt de program matoelichting. Dus niet meer de ver zengende hitte van de zuidelijke staten van Amerika? Geen sexueel afwijkende mannen en vrouwen meer? Geen wan hopige mensen meer, die ten onder gaan aan hun onmacht om het leven te aanvaarden? Dat alles zou teveel ge zegd zjjn. Er breekt een vaag schijnsel van levensaanvaarding door, dat inder daad hef hele stuk gelukkiger van toon maakt. Maar dat geluk hoe hard en hoe wreed ook ziet men pas tegen het einde schemeren. Retrospectief op timisme dus, De leguaan is een reuzehagedis, die men in tropische streken in de wilder nis tegenkomt. Men vangt hem, mest hem vet en verorbert hem. Met smaak, zeggen de fijnproevers. Hier is de le guaan het symbool van de mens die vastzit aan zijn noodlot, zijn onmacht om te leven. De leguaan wordt losge maakt en teruggestuurd de wildernis in: de mens maakt een bevrijding mee. Het stuk speelt op de veranda van een verlopen hotelletje op de Mexicaanse westkust. De onverzadigbare weduwe die de bedoening drijft, heeft haar vangarmen uitgestrekt naar Larry Shannon, een uitgestoten dominee die zich als reisleider opwerpt en nu met een bus kostschoolmeisjes het hotel be zoekt. Daar spoelen ook aan de 97-ja- rige versjesschrijver Nonno en zijn kleindochter, die zwervend van hotel tot hotel, zichzelf in leven houden met de schameleopbrengst van hun handwerk. Larry Shannon is een opstandige: te gen God en tegen zijn moeder. Hij is uitgestoten om zijn ketterijen. Hij wil God niet erkennen als een criminele oude man die zelf kapot maakt wat hij geschapen heeft. Zelf maakt Larry al les kapot wat hij aanraakt. Hij ver grijpt zich aan jonge meisjes, als een onwezenlijke wraak op zijn moeder. In het hotel ontmoet hij Hannah, de klein dochter van de versjesschrijver, een zuivere ziel die het mysterie van het leven heeft kunnen bevatten. Die ont moeting leert hem het leven te aan vaarden. Niet als iets schoons of iets heiligs, maar als iets noodzakelijks, iets menselijks. Met de hotelhoudster gaat hij aan het eind van het stuk het leven aanvaarden. Tennessee Williams beweegt zich nog wat onwennig op dit voor hem nieuwe pad. Zelfs is hij af en toe zo onderste boven van de uitweg die hij meent ge vonden te hebben, dat zijn toneelmees terschap hem in de steek laat. Dan Advertentie) laat hij zijn verhaal voor wat het is en laat hij de personnages op het toneel directelijk zijn eigen levensfilosofie uit eenzetten. Maar doorgaans toont hij zich nog altijd de knappe toneelvakman: de man die een beklemmende sfeer weet op te roepen, die boeiende mensen op het toneel zet, die een prachtige, soms gespierde, soms uiterst poëtische dia loog weet te schrijven. Helaas heeft de Rotterdamse voor stelling, geregisseerd door Richard Flink, teveel de nadruk gelegd op het realistische verhaaltje. De achtergrond kwam niet voldoende door de gebeur tenissen heen. Het sterk in het realis tische vlak van na-bouwen getrokken decor van Wim Vesseur, werkte daar aan mee en de vertaling van Josephine van Gasteren was, hoe knap ook op zichzelf, ook tezeer op de alledaagse werkelijkheid afgestemd. Josephine van Gasteren speelde zelf de hoteleigenares, fel, rauw, door-en- door aards. Maar zij gaf de spirituele achtergrond van het stuk geen kansen. Pim Dikkers als de uitgestoten domi nee, kwam daar niet aan toe. Het leek of hij niet geloven kon in zijn rol. De uiterlijke middelen waren er soms zelfs in te sterke mate, maar de in nerlijke motivering ontbrak. Zeer mooi daarentegen was de rol van Hannah van Caro van Eyck: uitermate subtiel, weggetrokken van de werkelijkheid, evenwichtig en zeer gevoelig. De overige rollen waren eigenlijk sfeerbepalende typen en Richard Flink heeft als regisseur die typen te sterk aangezet, waardoor de werkelijkheid te veel eer werd aangedaan. Zelf speelde hij de oude Nonno, bekwaam en goed volgehouden, maar te reëel. Datzelfde moet gezegd worden van Elise Hoo- mans als de energieke voor-vrouw van de meisjeskostschool. Wij laten het na alle overige medewerkenden te vermel den. Zjj typeerden gaaf op het on dankbare af maar miskenden daar mee de feitelijke opzet van het stuk. Overbodig te vermelden, dat jeugdig publiek een bezoek aan dit stuk beslist ontraden moet worden. J. W. v. d. V. lAdoerUntUi) (WIDCN SINDS Grote Houtstr. 181 HAARLEM HAARLEM, 27 okt. De fancy-fair in het parochiehuig aan de Lingestraat in Haarlem-noord, waarvan de baten zijn bedoeld voor het jeugdwerk in de parochie van O.L. Vrouw van Zeven Smarten, is gisteravond geopend door pastoor A. Coelen. Deze had de uit nodiging daarvoor met graagte aan vaard. Hij zag dit tevens als een ge combineerde parochiële bijeenkomst van jong; en oud, om jong en oud te helpen in de financiële zorgen. Een hartelijk welkom aan emeritus-pastoor A. P. van Eeden ontlokte een geest driftig applaus, waarna pastoor Coe len besloot met een hartelijk dank woord aan de beheers- en jeugdcom missie en aan allen, die de helpende hand hadden geboden om deze faney- fair, de eerste in het nieuwe parochie huis, op te bouwen. Onmiddellijk hierop kwamen de me dewerkenden aan de stands in aktie. Rondom het flikkerlicht dromde men samen en al spoedig had een grote bruine beer zijn eigenaar gevonden in pastoor Van Eeden. Deze fancy-fair overigens heeft volkomen de allure van een kermis en wat de zaak nog aan trekkelijker maakt, het gehele paro chiehuis is er mee gemoeid, zodat men meteen in de gelegenheid is ook daar te komen, waar dit anders niet moge lijk is. Op het toneel zit men aan de bar met zijn gezellige zitjes, terwijl men daarachter naar beneden draait, naar de kelderruimte, waar de patates met nog andere leuke kermisvermakelijk heden lokken. Verwacht men vooral de jeugd graag in de middag tussen twee en zes deze zaterdag en zondag, des avonds tussen acht en twaalf op zater dag en van acht tot elf, zondag, zijn allen welkom. (Advertentie) LANGE VEERSTRAAT 10 TEL 11493 SANTPOORT 27 okt. Vrijdag 2 november betekent voor de r.k. open bare leeszaal en bibliotheek in Sant poort de laatste dag op het oude adres. Daarna gaat de dependance verhuizen naar het gebouw Spaarnberg aan de Wüstelaan, waar een combinatie met de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek zal worden gerealiseerd. Met ingang van maandag 5 november zal mej. A. Verdegaal, die reeds ge ruime tijd voor de r.k. bibliotheek en leeszaal werkzaam is geweest in Vel- sen-noord en IJmuiden-west, in Sant poort voorlopig van advies dienen als deskundig assistente. De openingstij den worden van maandag 5 november af: maandagmiddag 2-5 uur voor vol wassenen en jeugd, woensdagmiddag 2-5 uur voor de jeugd, vrijdagavond 7-9 uur voor volwassenen en zaterdag morgen 10-12 uur eveneens voor vol- "assenen. AMSTERDAM, 24 okt. In het nieuwe RAI-gebouw ligt de ijsvloer alweer bijna klaar voor het optreden van de Wiener IJsrevue met de nieuwe ijs-musical „Kapriolen". Ster van de première zal woensdag 31 oktober a.s. zonder twijfel Joan Haanappel zijn, de Nederlandse schaatster die thans haar debuut maakt in Amsterdam. Joan Haanappel, die ver loofd is met de, eveneens in de revue optredende Oostenrijkse schaatskam pioen Norbert Felsinger, speelt in de musical een belangrijke rol naast ster ren als Karin Frohner, het adagiopaar Helga Hrubant en George Vallé, het danspaar Manfred Wollschlager en Lilly Lewin en de komiek Duncan Whaly. Evenals de Amerikanen behoort ook het Weense gezelschap tot de vaste gasten in Amsterdam. Hun stijl is anders maar niet minder aantrekkelijk. Het is aardig te weten dat de Wiener IJsrevue geen commerciële onderneming is. De reve nuen van de revue komen ten goede aan de Schaatsvereniging in Wenen, die zich o.m. bezig houdt met het opleiden van nieuwe sterren. De operettecompo nist Robert Stolz heeft enige honderden, naar hij zegt nieuwe melodieën voor de ijs-musical geschreven. Aan de costu- mering is als gewoonlijk veel zorg be steed. De regie is in ha den van Will Petter. HAARLEM, 27 okt. ,,De Stem des Volks" uit Haarlem heeft zijn 60-jarig bestaan gisteravond met een ma gistraal jubileum-concert herdacht. Met medewerking van de gemengde zang verenigingen .Kunst en Strijd" uit Am sterdam en ,,De Stem des Volks" uit Rotterdam, vier zeer bekwame solisten en een opvallend goed begeleidend Noordhollands Phi,harmonisch Orkest, heeft dirigent Dick Dekker Verdi's Re quiem tot een indrukwekkende verklan king gebracht. Een talrijk publiek heeft geboeid geluisterd. Daaronder bevon den zich de voorzitter van het ere- comité, burgemeester Cremers en wet houder Geluk. Verdi schreef zijn Requiem naar aan leiding van de dood van de Italiaanse dichter Manzoni in 1873. Toen een jaar later deze grote dode herdacht werd, vond de eerste uitvoering van het Re quiem plaats. Sedertdien ving de triomftocht aan, via de Scala in Milaan, de Opéra Comique te Parijs en andere theaters. Uit dit alles blijkt al, dat Ver di met dit Requiem geen kerkmuziek, maar willens en wetens echte concert muziek heeft geschreven. Het valt dan ook niet te verwonderen dat de opera componist Verdi deze religieuse tekst in zijn eigen muziektaal heeft herschre ven. Grote theater-effecten spelen een belangrijke rol in dit stuk. Dirigent Dick Dekker heeft dit bij- bijzonder goed aangevoeld. Hem komt dan ook bijzondere hulde toe op de wjjze waarop h;j het geheel heeft ge leid. Er waren grandioze hoogtepunten in de koorzang, zoals in het Dies Irae en Vooral in het fugatische koorgedeelte tegen het einde van de Libera. Met feilloze zekerheid leidde hij zijn impo sante koor in welgekozen tempi, door gaans zuiver afgestemde koorklank en vooral met hartveroverende muzikali teit door de toch zeer moeilijke koor passages. Ook het orkest voelde blijkbaar dat deze dirigent niet alleen het koor, maar ook het instrumentale ensemble muziek wilde laten maken. Men reageerde voortreffelijk op Dick Dekker's intenties het was een lust naar sommige in- ■umentale tussenspelen, en de bege leidingen van solisten, te luisteren. Tot deze grootse prestatie heeft niet in het minst het vocale solokwartet medegewerkt. De sopraan Mathilde Theissung van Grafhorst heeft haar zeer zware taak bewonderenswaardig vol bracht. Haar stem zou men misschien voor dit soort werk iets groter wensen, maar hier stond tegenover dat de draagkracht ruimschoots voldoende was. Uit muzikaal oogpunt bekeken, heeft zij prachtige momenten van werkelijke muzikale vervoering ge schonken. Van de mezzo-sopraan Watty Krap (zij verving de ziek geworden Wilhelmine Matthès) kan precies het zelfde gezegd worden, behalve haar stemvolume, dat voor deze partij juist geknipt was. De tenor Jan Waayer en de bas Her man Scheij lieten ook al geen wensen onvervuld, zodat de solistische ensem- BLOEMENDAAL, 27 okt. Gister avond omstreeks acht uur had op het Adriaan Stoopplein voor Stoop's bad een aanrijding tussen twee auto's plaats waarbij aanzienlijke materiële schade ontstond. De bestuurder van een op de Julianalaan in de richting Zijlweg rij dende kleine personenauto gaf geen voorrang aan de hem tegemoetkomen de taxi van een Haarlems verhuurbe drijf. De taxi greep de personenauto in de flank. Beide wagens moesten met kraanwagens worden weggesleept. Er deden zich geen persoonlijke ongeluk ken voor. bles evenzovele hoogtepunten van fraai bel-canto werden. Ongewoon, maar wel treffend was de passage in de Dies Irae, waar de trompetten optreden even voor de tekst „Tuba mirum spargens so- nura". Men had één trompet op het balkon in de zaal geplaatst, om nog meer de komende tekst te accentueren. Het effect zal wel niemand zijn ont gaan, hoe gewaagd het overigens ook was. Al met al een glansrijk jubileum. concert waar „de Stem" terug mag zien. met trots op J.L. HOOFDDORP, 27 okt. B. en W. van Haarlemmermeer stellen de raad voor om het gemeentelijk lyceum de naam te geven van „Haarlemmermeer lyceum". Gewoonlijk, aldus B. en W., geeft men een school de naam van een persoonlijkheid die zich bijzondere ver diensten verworven heeft voor de wetenschap of voor de plaatselijke ge meenschap. In de practijk blijken zulke persoonlijkheden hun naam reeds aan een school te hebben gegeven. En als het originele namen betreft, is het voor een buitenstaander vaak moei lijk om het verband tussen de school en de naam te leggen. Daarom heeft het curatorium van het gemeentelijk ly ceum in Haarlemmermeer gezocht naar een eenvoudige, toepasselijke en han teerbare naam, die niet voor mis verstand vatbaar is. CINEMA PALACE: Het verraad der Tarta ren, 14 j. dag. (ook zo.). Fra Diavalo, a.l. 2 uur, zo. 2 en 4.15 uur. FRANS HALS: Ciske de rat, 14 J., 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Di. 2 en 8 uur. LIDO: Warenhuis op stelten, a.l., 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. LUXOR: (3e week). Romance a la carte, 18 j., 2, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 u. REMBRANDT: So singt und kllsst man in Tirol, 14 j. 2. 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. ROXY-, t.m. zo.: De volmaakte bank roof, 14 j., 2.30, 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Ma. t.m. do.: G.I.-Blues, a.l. 2.30, 7 en 9.15 uur. STUDIO: Hondjes en blondjes, a.l., 2.15. 7 en 9.15 uur; zo. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. MINERVA: t.m maandag 8.15 uur: De ka nonnen van Navarone, 14 j. Za. 2.30, zo. 2 en 4.15 uur: Het verraad van de zwarte roofridder, a.l. Do. 2.30 en 8.15 uur: Zeven broers zoeken zeven meisjes, a.l. Maandag 29 oktober Concertgebouw, 8 uur: Eerste der concer ten van het Haarlem Comité voor Kamer muziek. Amadeus Kwartet, programma: Havdn, Mozart, Beethoven. Minerva, 8.15 uur: Heemsteedse Kunst Kring, Dyck Koster, cello en Helene André de la Porte, piano. Zondag 28 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Toneelgroep Theater met „Oorlog en Vrede" van Tolstoi. Regie: Irena Babel. In de noofdrollen I.oudi Nijhoff. Shireen Strooker en Ton Lensink. Maandag 29 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Haagsche Come- die met „Eindsprint" van Peter Ustinov. In de hoofdrollen: Bob de Lange en Annie dt Lange. Zaterdag 27 oktober Stadsschouwburg, 8 uur: Nederlands Dans Theater. Programma: Concertino, Carmina Burana en Valkuil. ley Iers Museum: Schilderijen l«e en 2l)t eeuw Tekeningen Nederlandse Italiaanse en Franse school 16e t/m 19e eeuw Fo9Sieien natuurkundige instrumenten Dagelijks van 115 uur Eerste sonriar van de maand van 15 uur Bisschoppelijk Museum. Jansslraal 76 Oudv religieuze kunst schilderijen middel eeuwse oeeJdhouw werken Van 10—12 31 en van 1.30—5 uur i behalve maandag) Zon- er feestdagen 35 uur Kunstcentrum „in 't Goede uur", Nieuwe Kerksplein 1. gedurende de maand ok tober tempera en olieverfschilderijen van Hans Mulder Geopend 106 en 8—10 u Kunstcentrum „De Ark", Nieuw Heilig land 1. Tot en met 3 november Expo sitie naamloze schilderijen Geopend v 95 uur tijdens de concerten op ma., wo en vrij ook 68 uur. Galerie „Uittenhout", Kleine Houstraat 41. Van 27 oktober tot en met 17 november: olieverven en aquarellen van Leen Spie renburg. Geopend 10.305 uur. 's Zondags van 25 uur vrijdags bovendien 810 uur. Niet voor niets heeft men de En gelse, humoristische rolprent „In the doghouse", die deze week in Studio draait een landelijke première de Nederlandse titel „Hondjes en Blond jes" gegeven. De „hondjes" zjjn de vierpotige patiënten van een welvarend dierenarts, die wijd en zijd bekend staat om zijn kunde én om zijn zwak voor vrouwelijk schoon. De „blondjes" zijn zijn lieftallige assistenten en trim- sters. En daar tussendoor beweegt zich de Engelse film-komiek, Leslie Philips, als de wat minder „geslaagde" die renarts. Zijn collega, de Don Juan, die aanvankelijk uitstekend met Leslie over weg kon, schijnt het toch op een ge geven moment in overeenstemming met zijn maatschappelijke standing te vinden zijn studie-vriend en collega vanuit de hoogte te behandelen. Bo vendien schrikt de man, die bij d; tientallen honden-bezitsters hoe langer hoe meer getapt raakt, er niet voor terug zijn oude vriend verschillende hakker te zetten. Maar alles komt voor Leslie op zijn pootjes terecht, vooral dank zij een in het begin wat vreemde connectie met een cabaretartieste, die er een chimpansé op na houdt. De film eindigt tenslotte met een vaste „aanstelling" op het koninklijk paleis en het ja-woord van de artieste. In grote trekken is daarmee het ver haal wel verteld: een simpele geschie denis zonder noemenswaardige voorval len, maar gekruid met een enorme do sis humor. Alle leeftijden. De Franse thriller „Du rififi chez les hommes" heeft het film thema van de grote bankroof erg populair gemaakt. Met „Blueprint for robbery" heb ben de Amerikanen kennelijk hun „Ri fifi" willen leveren. Zij ontleenden hun verhaal aan politiedossiers, officiële stukken en gesDrekken met deelnemers aan een geraffineerde overval. De re gisseur Jerry Hopper bracht er een complete bende voor op de been, pok- Advertentie) Mobilofoon «ervlce dag en nacht BLOEMENDAAL, 27 okt. Binnen een jaar is vrijdagmorgen in Bloemen daal een tweede nieuw gebouwd gym nastieklokaal in gebruik genomen. Het tweede lokaal is gebouwd aan de open bare lagere Bomwaterschool aan (e Ign. Bispincklaan. De wethouder van onderwijs in Bloemendaal, mejuffrouw dr. M. E. Noite, verrichtte vrijdag morgen de officiële opening. Niet alleen zq was hierover verheugd, ook de waar nemend inspecteur voor het lager on derwijs in de inspectie Haarlem, de heer Alb. Boogaard uit Leiden. Hoe moeilijk de situatie juist ten opzichte van de gymnastieklokalen is de„d de heer W. J. Roggeveen, in specteur lichamelijke opvoeding in de inspectie mee. De inspectie omvat de gemeenten Haarlem, Bloemendaal en Zandvoort. In deze inspectie zijn, met inbegrip van het vrijdag in gebruik ge nomen lokaal, na de oorlog 25 nieuwe gvrr.nastieklokalen in gebruik genomen. De urgentie bedraagt een evengroot aan tal lokalen, daarin niet begrepen het aantal gymnastieklokalen dat nodig is voor vervanging van zalen, die de naam gymnastieklokaal eigenlijk niet meer waardig zijn. Het gymnastieklokaal in Bloemendaal is onder architectuur van de heer J. Roggeveen uit Heiioo ge bouwd voor ruim 91.000.- door de fa. J. Kuyper uit Heiioo, die ook elders dit soort lokalen bouwde. Advertentie) SPEKSTRAAT 5 TELE* 16061 dalige mannebroeders die de brutale en slagvaardige „gang" moeten vor men. En daarmee maakte Hopper een duidelijke fout, want voordat zijn on bekende sterren echt gemeen gaan doen, zijn zij al te lang lieve en goedige bur germannetjes geweest, in geen enkel opzicht lijkend op de z.g. keiharde oog- om-oog-tand-om-tand-jongens. En dat is gewoon jammer, want het verhaal zelf beantwoordt volledig aan de verwach tingen; de enorme kraak wordt gezet na een uiterst gedegen voorbereiding, alles tot in de puntjes geregeld, zoals men ook van „De volmaakte bankroof" mag verwachten. Roxy 14 j. Vanaf maanaag draait in deze bios coop de Elvis Presley-muziekfilm „G.I.- Blues". a.l. In „Het Verraad der Tartaren", een Italiaanse produktie van Metro Gold- wyn Mayer onder regie van Richard Thrope, is niemand minder dan Orson Welles de Tartaren-Kahn, terwijl Vic tor Mature als de Vikingleider Oleg op treedt. Het verhaal speelt namelijk in de tijd, dat de Vinkingen hun stroop tochten uitstrekten tot ver in Rusland, waar de opdringende Tartaren hun ech ter een halt toeriepen. In deze film, waarvan de regisseur niet meer dan een doodgewoon spekta kelstuk heeft weten te maken, hoeven Orson Welles en Victor Mature niet veel anders te doen dan wat zinnen zeggen en bevelen schreeuwen. Perso nen boven 14 jaar kunnen van de week in Cinema Palace proberen, er zich door te laten imponeren. 's Middags draait in deze bioscoop „Fra Diavola", een filmklucht met Stan Laurel en Oliver Hardy, a.l. Achter de titel „Saison in Salzburg" (So lacht und küsst man in Tirol) gaat een luchtige Oostenrijkse komedie schuil, die vooral schijnt te zijn ge maakt om Peter Alexander in de gele genheid te stéllen zijn humoristische talent te tonen. Hij zorgt, naast een liedje en een dansje, voor enkele niet al te best geslaagde vermommingen, maar hij weet met zijn losse vlotheid toch wel de lach op te roepen. Eenvou dig amusement rond een restaurant, dat Peter als kellner nieuw leven weet in te blazen. Als beloning krijgt hij de charmante dochter van de waardin. De regisseur F. J. Gottlieb heeft wei nig meer gedaan dan de speelscènes in een logisch verband te brengen. Rembrandt, 14 jaar. In Frans Hals wordt deze week een reprise gedraaid van de Nederlandse speelfilm „Ciske de Rat". 14 j. Luxor prolongeert de moderne Don Juange- schiedenis „Romance la carte". 18 j. In Lido gaat een reprise van de Nor man Wisdomklucht „Warenhuis op stel. ten". A. 1. In Minerva wordt tot en met maandagavond de knappe verfilming van een oorlogsepisode, „De kanonnen van Navarrone", vertoond. 14 j. Mor genmiddag draait er het avonturenver haal „Het verraad van de zwarte roof ridder". A.l. Donderdagavond draait er een reprise van de plezierige come- die „Zeven broers zoeken zeven meis jes". A.l. Advertentie) AMSTERDAMSEVAART 20 TH.. 1105? (Advertentie) n Barcelona is een vereniging die zich ten doel stelt de betrekkin gen met Nederland te bevorderen. De middelen daartoe zoekt zij op cultureel terrein: het organiseren van bijeenkomsten waarop bijvoorbeeld Ne derlandse musici optreden, het inrich. ten van tentoonstellingen van Nederland se kunstenaars, enz. Het fijnzinnige pottenbakkersechtpaar Wim en Jenny Duller uit Overveen is door de „Asociacion Amigos de Holan- da" uitgenodigd om zijn keramiek ten toon te stellen in het gebouw van de vereniging, gelegen in de oude stad, vlak bij de haven, de kathedraal en de paleizen. Wim Duller is een bescheiden fieuur die de kwaliteiten en de verfijnde allure van zijn werk voor zich laat spreken. Een twintigtal jaren is hij met onuitput telijk geduld bezig met zijn métier. In een verbouwde bollenschuur woont hij met zijn onaanzienlijke ovens, zijn klei en en galzuren en legt hij zijn bevindin gen, met name over het dresseren van het vuur, vast in een receptenboek. Zijn echtgenote is spelenderwiis op de ge dachte gekomen keramische sieraden te maken. Haar idee heeft onder vrienden aanvankelijk veel hilariteit verwekt, maar nadat het „artikel" was gepre senteerd, veel navolging gevonden. De kralenkettingen, armbanden en oorhan gers van Jenny Duller onderscheiden zich echter in elk opzicht van die van haar navolgers. In materiaalkeuze en verwerking heeft zij er, in technisch samenspel met haar man, uiterst draag bare keramische juweeltjes van gemaakt; kleur, vorm en compositie zijn van gro te oorspronkelijkheid van van bijzonde re smaak. „Hij" draait aan de schijf schalen en vazen van distinctie en uit vrije vormen bouwt hij tableau's en te gels, die zich door hun zuiver kera misch karakter distanciëren van de uit drukkingsmogelijkheden van de beeld houwer. Hun afnemers vinden de Du'lers in geheel Europa, zelfs tot in Tokio en Californië. Maar het is tekenend dat zjj erg blij ziin met hun eerste eigen tentoonstelling en daarom brengen zij hun werkstukken persoonlijk naai Bar celona, waar zij bi) de Spaanse vrienden van Holland een maand lang gastvrp onthaal vinden. De Nederlandse consul-generaal te Barcelona, de heer A. Rademakers, heeft zich bereid verklaard de vernis sage van de tentoonstelling te verzor gen. Wim en Jenny Duller in hun atelier, dat gevestigd is irt een bollenschuur in Overveen. BLOEMENDAAL, 27 okt. Eind no vember zullen in het Jeugdhuis in Bloe mendaal tijdens de maandelijkse leden vergadering van de plaatselijke afde- ling van Tuinbouw en Plantkunde de prijzen worden uitgereikt voor de best verzorgde tuinen in de gemeente. In de verschillende wijken hebben dit jaar drie tuinkeuringen plaats gehad. Bin nenkort zullen de jury's bijeen komen om zich te beraden welke eigenaars voor een eerste, tweede of derde prijs in aanmerking komen. (Advertentie) Als U aan familie of vrien den een bloemengeschenk stuurt, zal dit gewaardeerd worden naar mate de in druk die het gezondene maakt. Zeer hartelijk zal men U be danken voor een apart en artistiek verzorgd bloem stuk van Bloemen—anazljn Binnenweg 18 - Heemstede Tel. 2-80-80 Wij bezorgen ln de gehele omgeving van Haarlem. (Advertentie) voor alle jongens en meisjes die van boeken houden. Hartelijk welkom bij ieder» boekhandel. En vergeet daar niet naar mijn kleurig avonturen boekje te vragen. Haarlem Apotheken: Marnix Apotheek, Marnixstr. 65, tel. 56357; Apotheek 't Gildehuys, Ko ninginneweg 3, tel. 12038; Teyler Apotheek, telefoon 40758. Doktersdienst: Indien geen hulp van huls arts belle men fa. Mathot, telefoon 11900 (Niet voor tandheelkundig-a hulp). Wijkverpleging Wit-Gele Kruis. tel. 13863. Tandarts: W. J. Muuse, Rijksstraatweg 506. tel. 53536. Dierenarts J. Hagedoorn, Heemsteedse Dreef 11, tel. 35521. Ziekenvervoer: G.G.D., telefoon 14141. Margriet, Turfmarkt, telefoon 21400. Ambulancedienst Dierenbescherming: Tel. 12823. b.g.g 008 Boodschappendienst. Heemstede en Aerdenhout Apotheken Zie onder Haarlem Doktersdienst: P. van der Gugten, Heem- steedse Dreef 37, tel. 39903. .T. M. Kamps, B. va Lennepweg 1, tel. 38032. Bloemendaal Apotheken: Zie onder Haarlem. Dokstersdiensten: H. Immink, Bloemen daal: weg 126, tel. 57753. Overveen Apotheken: Zie onder Haarlem. Doktersdiensten: D. Heeringa, Militairen- weg 18, tel. 56409. Zandvoort Apotheek: Mevr. M. J. Kerkhoven-Nleu- wenhuis, Zeestraat 71, tel. 3073. Doktersdienst: C. F. M. Robbers, Konin ginneweg 34, tel. 2813. (Advertentie) Lange Veerstraat 11 - 15 - Haarlem Telefoon 11178 Reproducties naar oude foto's Kathedraal: 6.30 7.30, 9 H„ 11 en 12 u. St. Antonius: N. Groenmarkt: 6.30, 7.30, 8.30 H„ 10, 11, 12. H. Jozef, Jansstraat: 6.45, 8, 9.15 H., 11, 12 uur en 18 uur Avondmis. O. L. Vr. Rozenkrans: Spaarne: 6, 7.30, 9, 10.30 H. en 12 uur. De Goede Herder: Italiëplein: 7.30, 9.30, H. en 11 uur. St. Jan, A'damstraat: 7, 8.15, 9.30 H., 11 en 12.15 uur. H. Pastoor van Ars, Parkwijk; 7.30, 8.45 H„ 10.30, 11.45 en 18 u. Avondmis. H. Hart, Kleverpark: 6.30, 7.45, 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H.H. Elisabeth en Barbara, P. Kruger- straat: 7, 8. 9.15 H„ 10.45 en 12 uur. H. Liduina, Rijksstraatweg: 7, 8. 9.30 H. 11.15, 12.30. O. L. Vrouw van Vil Smarten: Rijks straatweg 7, 8, 9.15 H„ 10.45, 12 en 18 u. H.H. Petrus en Paulus: 7, 8.30 10 H. en 11.45 uur. BLOEMENDAAL: Allerh. Drieëenheid 7.30, 9 H„ 10.45 en 12 uur. H. Sacrament: 7.30, 9, 10.30 H. en 12 u. AERDENHOUl: 7.30, 9 H„ en 11 uur. ZANDVOORT: H. Agatha: 7.30. 9.30 H. en 11.31) uur. OVERVEEN: 7, 8, 9 H., 10.30 en 11.30 HEEMSTEDE (H. Bavo): 7.30, 8.30, 9.40, 11 en 12 uur HEEMSTEDE (O. L. Vrouw Hemel vaart): 6.45, 7.45. 8.40 H., 10, 11 en 12 u. SPAAKNDAM: 7.30 en 10 H. BENNEBKOEK; (St. Joseph): 6.45, 8.30 HAARLEM, BEVALLEN van een zoon: 23 okt. C. M. DorstVan Leeuwen, 25 okt. J. T. M. Rijbroek Smits, P. J. van der Vossen Breems, M. M. Breukelaar Groot, 26 okt. C. J. van den Merkenhof van Graas. Van een dochter: 25 okt. J. van den Berg Ruardij, G. M. J. Nolet Njjssen, M. G. Fenijn Jongens, 26 okt. L. J. Thjjssen Wegman, M. G. van der Veen Hommes. OVERLEDEN24 okt. H. van den Bos, 62'j. Hazepaterslaan, B. J. Lan- genbach, 92 j„ Duvenvoordestraat, 25 okt. F. Meelhuysen, 44 j„ Jansstraat, W. Blijleven, 63 j., Kamperlaan, D. Sta- ritsky, 71 j„ Leidsevaart, S. Out-Ten Wolde, 77 j., Gasthuisvest, J. B. Kag- Chelland, 7 m., Gasthuisvest. ONDERTROUWD: 26 okt. J. J. de Boer en J. M. Henneman, L. H. M Kuiper en D. H. Hartsuiker. GEHUWD: 26 okt. F. H, Leloux en M. B. Timmermans. E. G. Boissevain en J. C. J. Laan, R. J Prang en W. J. van der Linden, J. Burghout en B. S. C. Tieland, H. A. V. Poederbach en P. IJ. Bakker, J. F. Frankena en H. Schoorl, J. Wagenaar en J. W. M. van der Mark. (Advertentie) Zijlstraat 56 Telefoon 11828

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1962 | | pagina 2